Van goeden huize***** Post vluchten op Indië WOENSDAGSCHE MIJMERIJ Dc Beatrix-hal geopend Oproep van capitulanten Buitenlandsche journalisten een uur in arrest Oud-President Ho over weigert met Hitier te lunchen r Plechtigheid op de jaarbeurs Prins Bomhard spreekt. Gisterochtend woonde Z.K.H. Prins Bern- hard op de jaarbeurs te Utrecht een besloten televisie-voorstelling bij, na afloop waar van Hij met dè bestuursleden der beurs in hotel „Des Pays Bas" de lunch gebruikte. Des namiddags heeft Prins Bern- hard de nieuwe jaarbeurshal, welke in het bijzonder bestemd is voor de machine-industrie, officiéél geopend. Tal van autoriteiten uit diplomatieke en de handelswereld waren bij deze" plechtig heid aanwezig. In een begroetingsrede sprak dr. F. H. Fentener van Vlissingen zijn groote vreug de uit over het feit, dat de Prins Zijn taak als Koninklijk commissaris van de jaar beurs heden voor het eerst na het Hem over komen ongeval, weer heeft opgevat. Dr. Fentener van Vlissingen verzocht den Prins, de nieuwe hal den naam „Beatrixhal" te mogen geven. Prins Bomhard nam hierna het woord. Z.K.H. wees er in zijn rede op. dat het voor de dorde maal tijdens de crisis is, dat het complex jaarbeursgebouwen een belangrijke Uitbreiding ondergaat. De Prins bracht vervolgens den Techni- Echen Dienst hulde voor de snelle en tevens degelijke wijze, waarop de nieuwe hal tot stand kwam. Er is alle reden, aldus Prins Bernhard. de Maatschappij tot Exploitatie van Jaar beursgebouwen geluk te wenschen met de ze aanwinst, welke door deze maatschappij geheel uit eigen middelen gefinancierd is kunnen worden. Dat deze hal in gebruik wordt genomen tijdens eene voorjaarsbeurs grooter van omvang dan cenige voorafgaande, verheugt mij in hooge mate, omdat ik in den ongebroken ondernemingsgeest van industrie en handel, waarvan de bloei der jaar beurs getuigt, een der zekerste be loften zie voor den hernieuwden bloei van de welvaart van ons land. Het is mij een treffende gedachte, ver volgde dc Koninklijke commissaris, dat de eerste steen van het gebouw, waarin wij ons thans bevinden, gesteld is door H.K.H. Prin ses Juliana. Het heeft voor Mij een bijzon dere bekoring, dat de nieuwe hal, welke door mijn hand thans geopend zal worden, in gebruik gesteld is in het jaar, waarop door Gods zegen ons een Dochter werd ge schonken. Mede uit naam van H.K.H. Prin ses Juliana geef ik den Baad van Beheer gaarne onze toestemming, aan de nieuwe jaarbeurshal den naam van Ons geliefd Kind te verbinden. De Prins verklaarde vervolgens de Bea trixhal voor geopend. Na de nieuwe hal en nog enkele stands bezichtigd te'hebben, ver-" trok Z.K.H. naar Soestdijk. Uit geldnood gedeserteerd Korporaal voor het Hoog Mili tair Gerechtshof. De Bossche krijgsraad heeft de korporaal M. J. Sch. van de 2de afdeeling politietroe- pen te Amsterdam indertijd met 2 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf veroor deeld met een proeftijd van een jaar en ver laging tot den rang van soldaat. De korporaal werd schuldig bevonden aan desertie. Hij heeft in 1934 het land verla ten en dienst genomen bij het Vreemdelin genlegioen. Reden van dit vertrek en van zijn in dienst treding bij het Vreemdelingen legioen was, dat beklaagde in geldnood ver keerde. De auditeur-militair in Den Bosch vond de opgelegde straf te licht: hij wenschte een onvoorwaardelijke veroordeeling en ontslag uit den militairen dienst en teekende hoo- ger beroep aan. De zaak diende gisterochtend voor het Hoog Militair Gerechtshof. De advocaat- tiscaal, mr, Rombach, kon zich vereenigen met de uitsnraak van den Krijgsraad en hij vroeg bevestiging van het gewezen vonnis. Beklaagde's verdediger, mr. J. van der Ven, sloot zich bij deze opvatting aan. Het Hof zal op een nader te bepalen dag uitspraak doen. Geen voorrang verleend Motorrijder tc Den Haag zwaar gewond. Gisterochtend omstreeks half elf kwam op den Stationsweg, hoek Hocfkade te 's-Gra- venhage de 49-jarige motorrijder L. D. E. Uit Utrecht, in botsing met autobus van de H. T. M. Het ongeluk is vermoedelijk gebeurd, doordat dc motorrijder geen voor rang verleende. De man brak het rechter been, klaagde over pijn in de borst, en heeft verder een lichte hersenschudding en een verwonding aan den neus bekomen Hij is door den geneeskundigen dienst naar het gemeenteziekenhuis aan den Zuid- wal vorvoerd. Zoowel de bus als het motorrijwiel werden beschadigd. Machinist onder zandfrein Beide beenen afgereden. Bij de zandgraverij van de Amsterdam* sche Rallastmaatschnnpij voor den aanleg van den weeg Den Haag-Utrecht is gister morgen een ernstig ongeluk gebeurd. De 23-jarige A. R. te Montfoort. hulpma- fchinist op een zandfrein. beging de onvoor zichtigheid tijdens het rijden een der beide gekoppelde locomotieven los te maken, het geen streng verboden is, hij bleef daarbij met ziin kleeding aan een uitstekend deel van de eerste locomotief vastzitten, viel voor de tweede machine en kwam er met ziin heide, beenen onder. Rejde beenen werden den man afgereden. Hij is naar de rijksklinieken te Utrecht ver- yoerd. Zijn toestand is zeer ernstig, Kapitaalsverspilling „Laat de Regeering zich met haar eigen bedrijven bemoeien!" In een gister gehouden vergade ring van 't departement Amsterdam der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel werd, tijdens een discussie over de Wet tot het beperken van industricele bedrijven de vraag ge steld waarom de regeering zich plot seling zoo gaat interesseeren voor een kapitaalsverspilling bij 't parti culiere bedrijfsleven. Gewezen werd hierbij op de kapitaalsverspilling bij bedrijven, welke de overheid zelve exploiteert, met name vooral de spoorwegen. Laat de regeering zich daarmede in de eerste plaats bezig houden, merkte men op. In tegenstelling hiermede werd door an deren betoogd, dat de ondernemers blij moeten zijn met een neutrale instantie, wel ke kan ingrijpen, wanneer er een onder nemer is, die een bepaalde bedrijfstak te gen het algemeen landsbelang in tracht te ondermijnen. Vliegtuig botst op villa Piloot bij ongelukkige landing met den schrik vrijgekomen. De sportvlieger Judel had gisteren een oefenvlucht gemaakt met een Koolhoven F. K. 46, de PH.A.P.N. van de N.L.S. en wilde te ruim half vier landen Hij kwam van den kant van Sloten op het vliegveld toe en heeft blijkbaar zijn lan ding iets te kort berekend, want met het landingsgestel raakte hij de daklijst van een tegenover Schiphol aan den Schipholweg staande villa en vervolgens kwam hij op den weg terecht, waar hij met moeite er in slaagde het lichte toestel juist op den berm van den sloot, die den weg van 't vliegveld scheidt tot staan te brengen. De schroef, de rechter ondcrvleugel en het landingsgestel waren vernield, terwi.il de bestuurder zelf met den schrik vrij kwam. Kind uit woonwagenkamp doodgereden Treurig ongeval in Brabant. Ter hoogte van kilometerpaal 20 op den Rijksstraatweg Grave—-Den Bosch, heeft gis termiddag omstreeks kwart voor twee een ernstig auto-ongeval plaats echad. Een autobestuurder uit Nijmegen, pas seerde een voor hem rijdende boerenkar, toen plotseling enkele kinderen stoeiend voor de kar vandaan kwamen. Hoewel de chauffeur uit alle macht rem de, kon hij niet verhinderen, dat hij één der kinderen, den 11-jarigen M. de Heuver, woon achtig in het woonwagenkamp onder Oss aanreed. Het kind was op slag dood. De Kon. Marechaussée uit Oss heeft, een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. Opkomst regiment wielrijders Bij het regiment wielrijders zou op Maan dag 21 Maart a.s. voor eerste oefening moeten opkomen de tweede ploeg van de lichting 1038, versterkt met een gedeelte van het extra-contingent van deze lichting. De minister van Defensie heeft nader be paald, dat de opkomst van deze ploeg wordt uitgesteld tot Donderdag 31 Maart a.s. Lijk opgehaald Gistermiddag is uit de Merwede bij Slie- drecht het lijk opgehaald van een onbeken den man van middelbaren leeftijd. Het is naar het lijkenhuisje te Sliedrecht overge bracht. Dienstplichtige onderofficieren moeten zich ten spoedigste mel den. De Minister van Defensie brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat voor een aan tal dienstplichtigen sergeanten en fouriers van het wapen der Infanterie, van de lich tingen 1934, 1935, 1936 en 1937, (geboren na 31 December 1913) alsnog de gelegenheid wordt opengesteld om in werkelijken dienst te komen op voorwaarden van het capitu- lantenreglement, teneinde na gebleken ge schiktheid als capitulant te worden aange nomen. Het zakgeld. Tevens heeft de minister bepaald, dat zoo wel voor de thans dienende als voor de aan te nemen capitulanten het zakgeld met in gang van 26 Maart 1938 wordt verhoogd tot f 5 per week voor de eerste drie jaren en daarna tot f 7 per week. Dienstplichtige onderofficieren der infan terie, die niet genegen zijn om als capitu lant te dienen, doch wel gedurende eenigen tijd vrijwillig in werkelijken dienst willen komen of blijven, zulks op de voorwaarden betreffende belooning, enz., welke gelden voor capitulanten, kunnen zich eveneens met een daartoe strekkend verzoek recht streeks wenden tot hun regimentscomman dant. Gegadigden voor opkomst in werkelijken dienst als bovcn-omschreven, moeten zich ten spoedigste rechtstreeks wenden tot hun regimentscommandant. De boterprijs Leeuwarder noteering plus toe slag wordt fl. 1.30. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, ligt het in de bedoeling van den minister van economische zaken, onder handhaving van het tegenwoordige systeem van stcun- verleening, met ingang van 17 Maart, den toeslag op boter voor het voorjaar en zo- mertijdvak zoodanig te bepalen, dat de Leeuwarder noteering, plus toeslag onge veer f 1.30 zal bedragen. Dit bedrag dient zoodanig te worden op gevat, dat dit het gemiddelde vertegenwoor digt van hetgeen de minister zich voorstelt te bereiken. De werkelijke prijs kan vveke- lijksche schommelingen vertoonen, wijl 't in de bedoeling ligt, niet meer wijzigingen in het bedrag van den toeslag aan te brengen, dan voor het bereiken van een gemiddelde en het voorkomen van prijscxcessen noodig Twee Belgische vliegers verbrand Militair toestel neergestort. Tegen het middaguur heeft zich bij het kamp van Beverlóo een vliegtuigongeluk voorgedaan. Een escadrille van het eerste regiment nam deel aan schietoefeningen in het kamp van Beverloo, toen, door nog on bekende oorzaak, een der toestellen op het veld neerkwam en in brand geraakte. De beide officieren, die zich aan boord van het toestel bevonden, zijn levend verbrand. De militaire autoriteiten hebben zich di rect naar de plaats van het ongeluk bege ven om er een onderzoek in te stellen. „SKIVLIEGER" MAAKT SPRONG VAN 107 METER. Op de beroemde Mammouthschans van Ratega Plancia in Zuid-Slavië, wist de Oostenrijker Joscph Bradl bij dc training een afstand van 107 meter te bereiken. Men noemt dit in Zuid-Slavië evenwel geen springen i eer, doch „skivliegen", daar het bovenlichaam op een bepaalde wijze als draagvlak dienst doet. De Zuidslaviër Nov- schak kwam op 86 meter. Zwendciaarsbcnde ontmaskerd door Iiottcrdamsche recherche. De Rotterdamsche centrale recher che heeft de hand weten te leggen, op een complot, waarvan de leden zich hebben schuldig gemaakt aan inbraak en allerlei zwendelpractij- ken, een complot, waarvan enkele personen uit dc misdadigerswercld lid waren, maar waarbij viok een jongeman van zeer goeden huize en een Rotterdamsch advocaat en pro cureur waren betrokken. Voor zoover bekend, bestond het complot uit vijf leden en wel den 37-jarigen kellner C. W, van C., een oude bekende van de politie en een berficht recidivist, den 23-jari gen P. J. B., een jongeman zotfdcr beroep die van goeden huize is, doch door onocnig- heid met zijn familie aan lacrer wal is geraakt, den 26-iarigen analvst C. H. V., een vriend van B., den 31-jarigon caféhouder K. van der C. en den advocaat en procureur mr. C. Z. te Rotterdam. Veelbelovende schoonzoon. Op den 7den Januari 1937 werd de fam. S. aan de Beukelsweg tijdens afwezigheid be roofd van een groote ijzeren geldtrommel, welke o.a. voor f 1700.aan effecten be vatten. Naar thans is gebleken, heeft de dief den sleutel van de woning gekregen van den verloofde van de dochter des huizes deze verloofde was de thans 23-jarig') P. J. B.. Teneinde zelf niet onder verdenking te komen, knapte de veelbelovende schoon zoon zijn vriend, den analyst C, H, V, met den inbraak op, die zich uitmuntend van zijn taak kweet. Wat te doen met de effecten Het zou argwaan wekken, de effecten te doen verzilveren, dus gaf men de papieren in bewaring bij den caféhouder K. v. d. C. Een kellner, die bij dezen herbergier in dienst was, C. W. van C. wist raad met den buit. Hij had n.1. nog een oude schuld van f 700.bij een Brabantsche brouwerij en besloot zijn schuldcischers om het be drag van f 700.te vragen en daarvoor de effecten als onderpand te geven. De brouwerij stemde in de transactie toe en mr. C. Z. maakte de acte van onderpand op. De schuld gedelgd.... Dc booze opzet lukte. De Brabanders vlogen er in de kellner kreeg f 700.— an con tanten in handen. Hiermede werd de advo caat betaald en de rest werd onder de ben de-leden verdeeld. Een nieuwe liefde. Inmiddels was de verloving van B. ver broken. De jongeman trok naar Canada, waar hij kans zag het hart van een zeel- gefortuneerde jonge dame te veroveren; hij verloofde zich met 't meisje en pleegde spoe dig daarop een aanslag op de portemonnaie van zijn nieuwen schoonpapa. Hij maakte, den rijken Canadees wijs. dat hem een erfe nis ad f 50.000 ten deel was gevallen, doch hij op de uitkeering van het geld wachten moest tot hij 24 jaar oud was. Nog één jaartje dusDe listige jonge ling vroeg om een voorschot, dat schoonpapa echter pertinent weigerde. Wèl gaf hij B. geld voor een enkele reis Nederland Een verstandige drukker. In Holland teruggekomen, trachtte B. met zijn handlangers een Rotterdamschen druk te te bewegen, valsche Amerikaansche aan deden te drukken. De drukker was zoo ver standig, de politie met het ongure voorne men van de vijf gezworenen in kennis te stellen en thans heeft de recherche alle vijf oplichters achter slot en grendel gezet, IN MINISTERIE VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN TE WEENEN OPGESLOTEN. De leidende buitenlandsche journalisten, die zich, zooals Maandagavond was verzocht, gisterochtend naar het ministerie van bui tenlandsche zaken te Weenen hadden bege ven, voor het afhalen van een vergunning om de ontvangst van Hitier te verslaan, zijn daar vastgehouden. Toen de journalisten, in wier gezelschap zich een hooge Oostenrijksche offioier be vond, zich naar den gewonen uitgang be gaven, wees een Duitsche schildwacht hen barsch terug, verklarende, dat hij order had gekregen onmiddellijk te schieten, indien de trap niet werd ontruimd. De Oostenrijksche officier scheen zeer vernederd, doch evenals de persvertegenwoordigers achtte hij het beter, aan het bevel gevolg te geven. Er waren strenge orders gegeven om le deren uitgang van de kanselarij te sluiten, en practisch bevonden de journalisten zich dan ook in arrest. Nadat zij zoo ongeveer eeu nur waren vastgehouden, kregen de buitenlandsche journalisten verlof, het mi nisterie te verlaten. „Blauwe Donau Expres" vervoert vluchtelingen Verdubbelde K. L. M. dienst op Weenen. In verband met dc gebeurtenissen in Oostenrijk, waardoor velen, ook als zij niet daartoe gedwongen zijn, er de voorkeur aan geven het land te verlaten, zijn ook do vliegdiensten van Weenen naar het bui tenland zeer druk bezet. Gedurende den winter vliegt de K.L.M. zooals men weet één maal per dag in beide richtingen een dienst Amsterdam Praag Weenen, de zgn. „Blauwe Donau Expres". In de laatste dagen heeft men dezen dienst eenige malen in beide richtingen moeten verdubbelen om aan alle aanvragen om passage te voldoen. Gisteren vlogen zelfs drie K.L.M.-vliegtui- gen den dienst Wcenen-Amsterdam. Nieuwe processen te Moskou Tegen alle in ongenade gevallen diplomaten en militairen. Havas meldt uit Moskou, dat naar alle waarschijnlijkheid het zoo juist met de te rechtstelling, van 18-beschuldigden afgeslo ten procos tegen de. Trotskisten gevolgd zal worden door nog drie processen. Ie. Een proces togen elf linksch-commu-' nisten en sociaaldemocraten, onder wie Os- sinski, Nikolejewa en Matsev,'die als getui gen ziin opgetreden in het jongste proces. 2e. Twee oud-presidenten en vice-president van den raad van volkscommissarissen en voorts 4 oud-volkscommissarissen, waaron der Krylenko voorganger van Wysjinski als openbaar aanklager en 6 diplomaten. 3e. Drie oud-volkscommissarissen: maar schalk Jegosov, generaal Alksnis en admi raal Orlov. Nandoe (heenreis) Buizerd (terugreis) Ibis (heenreis) Gier (terugreis) Torenvalk (heenreis) Pelikaan (terugreis) Valk (terugreis) Reiger (heenreis) Vertrek van jRang. 15 Mrt. J Athene 15 Mrt. jBasra 15 Mrt. Jodhp. 15 Mrt. A'dam 15 Mrt. [singapo. 15 Mr Band. 15 Mrt. A'dam 17 Mrtt Aankomst to J Singapo. 15 Mrf [A'dam 15 Mrf, [jodhp. 15 Mrt, jsasra 15 Mri. Napels 15 Mrt, [Rang. 15 Mrt. [singapo. 15 Mrf „Intellectueele vrijheid betee* kent ook wat". Een speciale correspondent van de „Sun* day Referee'' te Warschau meldt, volgens het Hsbl.. dat oud-presidcht Hoovervan da Vèrccnigde Staten hem heeft medegedeeld, dat hij Dinsdag jl. in zijn onderhoud met Ililler heeft gezegd: „Als u doorgaat met wat u thans doet, zult u Europa en de gehcele wereld spoe dig in de grootste ramp van onzen tijd storten". lloover had voorts aan den correspondent verklaard: „Ik ben nooit oen grooter be* wonderaar geweest van en heb nooit meeö vertrouwen gehad in de democratie, dan na, mijn bezoek aan Europa en vooral na mijn, gesprek met den dictator Hitier had een half uur lang getracht lloover van de zegeningen van liet natio- naal-socialisme te overtuigen, waarbij hij had gewezen op zijn successen in Duitsch* land. Hoover was hem toen in de rede ge* vallen met de woorden: „U hebt de Duit* sclic natie wel wat gegeven, maar geen brood en geen intellectueele vrijheid, did voor mij, gelijk voor de meeste menschen, meer beteekenen, dan wat ook." Dit bracht het gesprek tot een einde en Hoover had geweigerd aan te zitten aan het noenmaal, dat Hitier ter zijner eer had] aangericht. Do Amerikaansche ambassa deur trachtte hem nog te overreden, maat; liij bleef bij zijn weigering. Göring had een grooteren indruk op hem gemaakt, dan de andere nazileiders. Hoover ontkende voorts, dat hij naar"Mos* kou zou gaan om met Staliu te zspreken, Een bezoek aan één dictator was volgens hem voldoende geweest cn eigenlijk reeds meer dan iemand kon verdragen. VxLet&a£ ARGENTINIË NEEMT DEEL AAN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. De Argentijnsche Voetbalbond heeft beslo* ten een ploeg naar de wereldkampioenschap* pen te zenden. De snelers vertrekken op 12 April. Op 29 Mei moet Argentinië een voor- wedstrijd spelen tegen den winnaar van de groep Centraal-Amcrika, welke ontmoeting te Bordeaux is vastgesteld. Een nieuwe broodwinning. Ik vind het heel verkeerd, dat men in Zeeland het gehein van de Arnemuiders heeft verraden. Wat gaat het de wereld nu aan, dat de snoezige Arnemuidensche meiskes, die in haar pittoreske kleeder drachten de vreemdelingen in verrukking brengen, als dezen Donderdags, gewapend met kiektoestellen, de Middelburgsche markt bezoeken, er een beroep van maken, zich te laten fotografeeren? Zulke dingen hoorden eigenlijk geheim te blijven, want ik moet eerlijk bekennen, dat myn eerste gedachte, toen ik daarvan las,, deze was: Wat let me, als ik eens niet meer van de pen kan leven, mij een Arnemuidensch pakje aan te schaffen en me Donderdags listiglijk en bedriegelijk tusschen de Mid delburgsche kramen te begeven, om op die manier een oneerlijke boterham te verdienen? Zouden niet duizenden andere landgenooten die om een baan verlegen zijn, dezelfde zondige gedachte hebben gehad? Geld verdienen met poseeren! Tot dusver was dat geluk slechts weggelegd voor politici, die (als poseur) een zekeren aan hang hebben verworven, en voor jonge vrouwen die met inspireerende trekken of vormen zijn gezegend. Dat ook geweste lijke drachten een broodwinning konden opleveren dat was tot dusver niet ver toond, en als men binnenkort, zoo dacht ik, op de Middelburgsche markt „Arne muiders" ziet rondslenteren met Amster- damsch, Urksch of Groningsch accent, of zelfs met Vlaamschen of Duitschen tong val. dan is dat de schuld van hen, die het geheim der Zeeuwsche dorpelingèn niet voor zich hielden. Maar de Middelburgsche gemeenteraad heeft er al een stokje voor gestoken. En het is trouwens èrg de vraag, of de Arne muidensche modellen zich zouden laten verdringen... wat volgens de verhalen zijn het verre van doetjes. Al3 de toerist die de snoesjes voor zijn lens heeft gehad, meent, met een handdruk en een knuffeltje voldoende zijn dankbaarheid te toonen, worden (vertelt de Zeeuwsche correspon dent van het Handelsblad) „de lieflijke kinderen in een handomdraai tot jouwen de, scheldende bengels, die zich lirijschend aan colbertjasjes en ceintuurs vastklem men, en zachtmoedige, zwijgzame Zeeuw- ■schen worden eensklaps van den tongriem gesneden, druk gebarende furiën, die ook nog wel kans zien, in voor Engelschen verstaanbaar Engelsch haar niet bepaald vleiende meening omtrent zeker soort lieden in het kort samen te vatten." He4 gevolg is dan ook geweest, dat B. en W. van Middelburg besloten, tegen de excessen der Arnemuidensche families op te treden met een bepaling in de politie verordening, die haar verbiedt, zich op dringerig te gedragen, met het doel zich te laten fotografeeren, of voor het posee ren geld te verlangen. Maar daarmee is de zaak niet uit! Som migen vreezen nu, dat het kiekhongerige toeristenpubliek, by gebrek aan andere modellen, de boerinnen zal lastig vallen, die de markt bezoeken, met het doel er geld kwijt te raken in plaats van te ver dienen, dat dezen het dragen van de schil derachtige gewestelijke kleeding als een overlast zullen gaan voelen. Vandaar een voorstel om het poseerberoep niet geheel te verbieden, maar het alleen toe te staan aan hen, die daartoe een vergunning ver werven. Poseeren-op-de-markt als een gesloten beroep... je moet even aan de gedachte wennen! Maar er zijn wel verwante geval len bekend. Bijvoorbeeld in Giethoorn, waar het gidsenwezen zoo streng is ge regeld, dat je een bekeuring riskeert als je zonder vergunning een vreemdeling den weg wijst of vertelt in welk restaurant de biefstuk goed is. En èls men dan poseervergunningen gaat uitreiken, laat men er dan ook voor waarden aan verbinden, die klinken als een klok. Gelijk ook de vestigingswet voor slagers alleen een kans biedt aan gestu deerde bedrijfsoeconomen eerste-klas. „Onze" modellen moeten aan de hóógste eischen voldoen. Zij moeten een levende propaganda voor Zeeland en daardoor voor ons heele land worden. Men elsche van haar: Acte M.O. Engelsch. Einddiploma eener Nederlandsche kunst academie of filmschool. Kuiltjes in de wangen. Kuiltjes in de armen (facultatief). lederen dag een schoone kap en een schoon schort. Grondige kennis van de Engelsche ge schiedenis. Kennis van Jhet Nederlandsche munt wezen en van de samenstelling van een spoorboekje, benevens de eers'e beginselen van de dubbele boekhouding, folklore en het marktwezen...

Schager Courant | 1938 | | pagina 2