Jfc Aspirin I lUITENLANDSCH II 1 VERZICHT Q&hxm's cCotroöL PUN!A Opqepa/,faHep> Theater Royal Woensdag 16 Maart 1938 Tweede blad Ouders géén valsche schaamte! Uw kind op die school waar het hóórt - t „Het is een, voorrecht een kind te bezit ten en dit te mogen opvoeden", zegt Profes sor Casimir in zijn onvergelijkelijk boek „Langs de lijnen van het Leven", een boek dat wij ieder ouder onvoorwaardelijk aan raden te lezen, om de groote opvoedkundige waarde en de groote liefde voor het kind, die er uit spreekt. Prof. Casimir voegt eraan toe: „Maar wij moeten de verantwoordelijkheid van de op voeding aanvaarden en erkennen als roe ping." Een kind is een wonder! Van hulpbehoe vend wezen, dat maar twee dingen goed kan: schreeuwen en zuigen, zien wij het groeien tot een wezen, dat zich langzamer hand in de maatschappij voegt, haar zeden en wetten overneemt, een beroep leert dat hem kan voeden, deel krijgt aan het bescha vingswerk der menschhcid, zelf vader of moeder wordt, een wezen, dat altijd burger lis van een onzichtbaar rijk des geestes, welks volkomen burgerschap zijn laatste levensdoel en diepste bevrediging zal wor gden. En wij, ouders, slaan die ontwikkeling gade, en we verheugen ons over elke stap die ons kind doet, elke vordering die het maakt.. Wij zien ons kind zoo graag „knap", wij bouwen het zoo graag een huis-vol-licht, waar het zijn leven lang goed is te toeven! En hoe zijn wij teleurgesteld, als ons kind „niet mee kan komen", achterblijft op school, hoe bedroefd zijn wij, als meestal reeds kort na de geboorte zich onmisken bare teekenen vertoonen. dat ons kind mist wat andere kinderen hebben, dat. het mis schien lichamelijk gezond, geestelijk meer of minder misdeeld is. Valsche schaamte weerhoudt! ons vaak het te erkennen, en daardoor stellen wij ons kind te veel bloot aan geestelijke marteling, we brengen hem in een omgeving, die niet de zijne is, we maken in het teere raderwerk iets kapot, wat nimmer meer hersteld kan worden. En toch de tegenwoordige ouder be hoeft, als zijn kind misdeeld is, niet meer zoo te schrikken als vroeger. Als hij maar eerst het feit aanvaardt en moedig onder de oogendurft zien, dan is er deze groote troost, dat. een aanzienlijk deel dezer kin deren vatbaar is voor een groot stuk vor ming en kan leeren in eigen onderhoud te voorzien, of althans iets nuttigs te doen. Hot behoeft niet meer noodig te zijn, dat, zooals wij ons uit. onze schooljaren van een vijfentwintig jaar terug herinneren, „gekke Ma" op een klein bankje zit in het klasse lokaal bij de „andere" kinderen, qeplaand, gesard, door wreede makkertjes, niet geteld door de verzuurde, onverstandige schooljuf frouw. Onverstandig, ach, wie kan het goede mensch eigenlijk een verwijt maken, dat ze in haar klas van 48 robuste, stoute, gezonde blagen van jongens en meisjes, nog aan dacht schonk aan die eene zielige stakker, die er tusschen verzeild was geraakt? Ma was toen „gek", thans zou men het een grensgeval tusschen „debiel" en „imbe ciel" genoemd hebben, maar een zielige stakker was het thèns niet geworden. Het •gaat niet aan, men vermijdt althans deze definitie voor allen gelijk te doen zijn, alle kinderen, die „niet mee kunnen komen", over één kam te scheren, en „zwakzinnig" te noemen, zooals het Sch. Dbld. dit dezer dagen in een hoofdartikel deed. Dit is een wreede uitspraaïc, die menig ouder, gezien het resultaat dat met hun „zwakzinnig" kind be reikt wordt, zeer veel pijn moet hebben gedaan. Er is een groot onderscheid tusschen „idi oten", „imbecielen" en „debielen". Idioten, de laagstaande achterlijken, kunnen worden uitgeschakeld, deze groep maakt overigens slechts 5 uit van bet geheel der minder- normale kinderen. De imbicielcn, 20%, zijn meestal voorbestemd hun leven in in richtingen door te brengen, omdat zij hun leven lang afhankelijk blijven, maar met de groote groep der debielen, 75 is zeer veel te bereiken. Zéér veel, mifs zij onder bepaalde omstandigheden onderwijs genieten, liever „opgevoed tvorden", als zij bij na individueel gevormd worden, als zij Buitengewoon Lager Onderwijs krijgen. 'Als men de vakliteratuur doorbladert, staat, men als leek verbaasd over de groote resultaten, die toegewijde onderwijzers van het Buitengewoon Onderwijs met hun kin deren bereiken en nog verbaasder is men, als men aan de hand van statistieken na gaat, boe de kinderen „terecht" komen en wat zij in de maatschappij bereiken. In bij na elke stad van beteekenis is een school voor buitengewoon lager onderwijs, alleen het. platteland, waar buitengewoon streek scholen zulk nuttig werk zouden kunnen doen, is niet overal even gelukkig bedeeld. In Noordholland zijn acht plaatsen, waar één of meer zulke buitengewone scholen zijn gevestigd, Am sterdam, Alkmaar, Beverwijk, Haarlem, Den Helder, Hilversum. Velsen en Zaandam. De meeste dezer scholen zijn neutraal, in Amsterdam en Haarlem bestaat ook een Ka tholieke school, Amsterdam heeft bovendien een bijzondere buitengewone school, waar onderwijs in Protestant-christelijken geest Wordt gegeven. Bij dit „buitengewone" on derwijs kent men niet de bepalingen der finantieele gelijkstelling, zooals bij het „gewone" bijzonder en openbaar onderwijs. Als bijv. Katholieken dus een dergelijke „bui tengewone" school willen stichten, uitslui tend voor Katholieke kinderen, zullen zij de kosten biervan in hoofdzaak zelf moeten dragen. De betreffende gemeente zal mis schien iets bijdragen, maar verplicht daar toe is zij niet. Een school voor „buitengewoon" onderwijs in de Streek? Dit feit heeft wellicht tot dusver de Ka tholieken ervan weerhouden zoo'n „buiten gewone" school te stichten in de buurt van Hoorn. Men heeft kunnen lezen, dat de Ned. Ver. „Het Witte Kruis" tot stichting van een „openbare buitengewone" school wil komen, in de buurt van Hoorn en oc/k dat te Hoog- karspel een bespreking is gevoerd door Ka tholieken teneinde een „bijz. buitengewone" school in het leven te roepen. Deze „bijzon dere buitengewone" school zou de stichting van een „openbare buitengewone" school niet in den weg staan... Wij zullen morgen in een tweede artikel aan de hand van cijfers uiteenzetten, dat wij daarvan nog niet zoo zeker zijn, en ook waarom wij het betreuren, dat „Het Witte Kruis", onze ge meente Schagen als centrumgemeente blijk baar voor stichting van een dergelijke school over het hoofd heeft gezien. DEN HELDER Uit onze omgeving HOOGWOUD AARTSWOUD. Coöp. Aankoopvereeniging. Vanwege de Coöperatieve Aankoopvereeni" ging „Ons Belang" te Hoogwoud, werd Za terdagavond ten lokale van Mej. Wed. Re- nooij aan den Gouw een praatavond ge houden over het onderwerp „Veevoeding". Wegens ziekte van den voorzitt., werd de goed bezochte vergadering geopend door den heer L. Glas, die mededeelde, dat we gens huiselijke omstandigheden Dr. Gras huis verhinderd was hier te komen, doch spr. roept het welkom toe aan diens assis tent, Ir. van Wijk. Deze begon met te constateeren, dat op het gebied van de veevoeding al veel is ver anderd. Hij besprak de behoefte aa>n ver schillende minerale bestanddeelen en vita minen. Deze laatste spelen zeker ook een groote j-ol in het leven der dieren en vooral vitamine A (gröeivitamine) en vitamine D (Engelsche ziekte). Ook worden thans veel proefnemingen verricht ten opzichte van de vitamine E (vruchtbaarheid), welke zeker ook niet verwaarloosd mag worden. De voeding wordt zoodoende ingewikkeld; het dier moet gezond gehouden worden om er de beste resultaten van to 'kunnen ver wachten. Voor een volledig of aanvullend rantsoen zijn nu de mengvoeders gekomen. De voordeeien van het gebruik zijn groot, doch zeer veel bezwaren zijn er tevens aan verbonden. Gemengd voer is een artikel, waarmede gemakkelijk geknoeid kan wor den. Plannen werden gemaakt., om van Rijkswege controle hierop uit te oefenen, doch de uitvoering stuitte op de medewer king van enkele grootfabrikanten, die niet van plan waren om hun geheime samenstel ling openbaar te maken. Inmiddels hebben de drie Centrale Landbouworganisaties deze zaak ter hand genomen en is voor een paar jaar terug, gekomen de C.L.O.-controle, on der leiding van Dr. Grashuis. De verceni- gingen, welke bij deze controle zijn aange sloten moeten aan strenge voorwaarden voldoen, als: de samenstelling der meng voeders moet goedgekeurd worden en bij de geringste wijziging de goedkeuring worden aangevraagd. De proccntische samenstelling moet op de labels worden vermeld. De con troleurs, welke op ongeregelde tijden ko men, moeten toegang hebben tot alle pak huizen, maalderijen en opslagplaatsen, ter controleering van de kwaliteit der grond stoffen, bet nemen van monsters, enz. Laat dus iedere veehouder, veevoeders met het controlestempel C.L.O. eischen. Na eenigen tijd gepauzeerd te hebben, is het woord aan de vergadering en komen de tonge los, o.a. over: oorzaken en verschijn selen van kopziekte, gebruik van vischmeel, hef, toedienen van droogvoer of van slobber, gebruik van ochtendvoer, opfokvoer, mest- voer, vitaminen in kuilgras, verhooging vet gehalte door cocos en palmpit, enz. enz. Nadat op bevredigende wijze de antwoor den door Ir. van Wijk waren gegeven, wordt deze leerzame vergadering gesloten. NIEUWE NIEDORP TUINBOUWERSVERGADERING. Vergadering van de tuinbouwvereeniging „Nieuwe Niedorp en Omstreken" in het lo caal van den heer R. Laan te Winkel. Voorzitter, de heer P. Band opent de ver gadering met welkom. De gewone punten als voorlezen van de notulen en van het jaarverslag door den secretaris den heer P. Zwagerman, geven geen aanleiding tot besprekingen. De heer Jb. Grin brengt verslag uit als commissielid tot nazien der rekening. Alles is in orde bevonden. Uit het finantiëel ver slag blijft, dat de vereeniging geldelijk ach teruit gaat en dus zal getracht moeten wor den de uitgaven te besnoeien. Aangaande dit punt stelt de voorzitter voor zijn salaris voor het volgende jaar te schrap pen. Voor de functie's secretaris en pen ningmeester blijft dit voor elk f 20.On der dank van de vergadering wordt aldus besloten. Volgt verkiezing bestuursleden. Aftredend zijn de heeren C. Koster, H. de Wit en Abr. Wit. Deze worden herkozen. Voor het nazien der rekening wordt als nieuw lid benoemd de heer T. Grootes. Als voorstel ter algemeene vergadering van de Noordermarktbond wordt aangeno men op initiatief van den heer W. Govers: Bij bevoegde instanties worde ingediend het verzoek, dat de witte kool met stip wordt opgenomen in de steunregeling. Nog wordt door de vergadering besloten op die jaarvergadering te steunen het voor stel van Oudkarspel om een leeftijdsgrens te stellen voor de functionarissen van de vei ling en daar tevens aan te verbinden een pensioenregeling, waardoor op 65 jarigen leeftijd pensioen kan worden verkregen. De heer F. Krap merkt nog op, dat de toe stand aan de veiling .voor de auto's nog steeds niets verbeterd is. Dit zal op een ge wone bestuursvergadei'ing ter tafel worden gebracht. Besproken wordt nog de mogelijkheid, dat het lidmaatschap van een veilingsorganisa ties tevens zal meebrengen een gedwongen aansluiting bij een standsorganisatie. Hierover is men het niet eens. Tot een voorstel komt het niet. Afge wacht zal worden, wat hierover op de jaar vergadering van de veilingsbond zal worden gezegd. Tot afgevaardigden ter jaarvergadering worden gekozen de heeren P. Honingh, Jb. Wit, Alb. Smak en F. Krap. Tot plaatsver vangers de heeren W. Govers, T. Grootes en P. Roosloot Daarna wordt nog gesproken over de mo gelijkheid om tuinbouwland te huren in de Wieringermeer. Dit zal gaan over de ge meentebesturen der betrokken gemeenten. Winkel en Nieuwe Niedorp hebben daarvoor reeds pogingen gedaan. Na rondvraag sluiting. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. Ds. A. de Jong, Doopsgezind predikant al hier, heeft, emeritaat aangevraagd tegen 3 April a.s. Ds. De Jong, geboren 1873, werd in 1898 proponent. Hij diende -achtereenvol gens de gemeenten van Noordhorn en Hin- deloopcn en deed 11 October 1914 alhier zijn intrede. UoMal Oefenwedstrijd voorl. Ned. Elftal Op 23 Maart a.s. tegen Crystal Palace. Het Voorloopig Nederlandsch Elf tal speelt op Woensdag 23 Maart a.s. te Rotterdam een oefenwedstrijd tegen Crystal Palace, een Engelsciie prof.-club welke speelt in de derde divisie, Zuid. Na afloop van deze ontmoeting zal de ploeg, welke Nederland 3 April a.s. te Antwerpen zal verte genwoordigen tegen België, worden gekozen. Bepaald teleurstellend doet het ons aan. dat men er voor dezen oefenwedstrijd niet in is geslaagd een sterke tegenstander te vinden. SCHAGEN 2 I NDE COMPETITIE. Fouten zijn nu fataal. De Sparta-reserves zijn j.1. Zondag niet van het goede pad afgeweken. Trouwens er mogen absoluut geen punten meer ver speeld worden; bij een gelijk spel reeds zijn de Schager kansen geheel en al verkeken. Het behoeft dan ook geen betoog, dat er door Bremer C.S. tegen Oudendijk een ent housiast partijtje werd gespeeld. Hoewel de ploeg eenige invallers telde, bleven de resultaten niet uit en Oudendijk kreeg een 81 nederlaag te incasseeren. Doordat Bre mer de mïdvoorplaats bezette, won de voor hoede aan productiviteit en bet lijkt ons daarom goed gezien van de elftal commissie dezen speler ook a.s. Zondag weer op deze plaats op te stellen. V.C.L. leverde een behoorlijke prestatie door in Hoorn van Hollandia 4 te winnen (3-1) Andijker Boys verraste vriend en vijand door over het sterke Strandvogels 2 te zegevieren (3—2) De stand luidt nu: Sijbekarspel 1 16 13 2 1 82—22 Schagen 2 15 11 4 0 66—11 26 Hem 1 15 9 1 5 55—24 19 Strandvogels 14 7 2 5 40—31 16 V.C.L. 1 12 6 2 4 38—26 14 Hollandia 4 16 5 2 9 28—52 12 O.K.B. 1 13 5 0 8 27—52 10 Oudendijk 1 14 2 2 10 2-3—63 And. Boys 1 15 2 1 12 25—67 5 Flevo 1 8 1 0 7 9—45 2 Wat het door Sijbekarspel. naar aanlei ding van den op 6 Maart j.1. gespeelden wedstrijd SijbekarspelSchagen 2, ingedien de protest betreft, kunnen wij mededeelen dat het onderzoek naar een en ander in vol len gang is. Nu is het opletten en on middellijk ingrijpen, düs bij de eerste teekenen direct Asplrin nemenl HET 8EPR0EFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI Verboden vischwater te Anna Paulowna ZONDER VERGUNNING MAG MEN IN MIDDENVLIET, KROMME TOCHT, BALGKANAAL EN ZANDVAART NIET VISSCHEN. Door de Alkmaarsche Rechtbank werd gisteren uitspraak gedaan in de bekende vischkwestie. Zooals men zich zal herinne ren, had de Officier van Justitie Dnsdag 8 Maart J.L tegen W. ÏL, W. W. en J. t B, allen te Anna Paulowna, een boete ge vraagd van f3.subsidiair 1 dag hechtenis Zij hadden gevischt, zonder daartoe vergun ning van den eigenaar van het vischwater te hebben. Het gaat hier om Middenvliet, Kromme Tocht, Zandvaart en BalgkanaaL Het vonnis luidde conform den eisch, zoo dat voornoemde vaarten worden beschouwd niet-bevaarbaar te zijn in den zin der wet Derhalve zal men zonder vergunning in deze vaarten niet mogen visscheru „TRANS-ATLANTIC" IN THEATER ROYAL* Deze film, naar het boek van Keilerman, „De Tunnel", berust op een fantastische gedachte: het graven van een tunnel, die Amerika met Eengeland verbindt. Bij het verfilmen van dit origineele gegeven wer den, zooals men begrijpt., hooge eischen ge steld aan de filmtechniek, eischen waaraan op verbluffende wijze werd voldaan. Want wij zien werkelijk een reuzenboor zich door de aarde dringen en volgen de arbeiders in hun bovenimenschelijk zwaren arbeid, die zij daar op den bodem der zee verrichten. Het graven van den tunnel is een sensatio neel werkobject, want explosies stagneeren het werk; een paniek ontstaat in de ge heimzinnig verlichte ruimten, waarin de arbeiders zich bevinden. Uiterst spannend is deze grootsch opgezette rolprent, waarbij van de modernste middelen der techniek gebruik is gemaakt. Het slot brengt ons de overwinning van de moedige ondernemers: de verbinding tusschen Amerika en Engeland komt tot stand! Men verzuime niet deze film, die a.sr Zondag in Theater Royal draait, te gaan zien. HET DRAMA IN OOSTENRIJK. NOG EENS: EDEN'S HEEN GAAN. DE WAARDE VAN PLEBISCIETEN. HITLER'S IDEALEN UIT „MEIN KAMPF" WAREN DOOR SCHUSCHNIGG IN GEVAAR GEBRACHT. Zelden of nooit heeft, hij zijn leven, Oostenrijk zoozeer in het middelpunt der belangstelling gestaan als nu bij zijn verscheiden. Want daar op komen de gebeurtenissen, die zich de afgeloopen dagen in het kleine landje aan de Donau hebben voltrokken, toch eigenlijk neer. Oostenrijk is niet meer. het is opgeslokt door het groote. vraatzuchtige roofdier, dat Duitschland heet. De wereld, vol medelij den voor het lot van het kleine staatje, maar blijkbaar ook vol'vrees voor de Duit- sche kanonnen, wringt zich in de banden over de brute wijze, waarop Berlijn zijn zin beeft doorgezet, waarop het beeft gehan deld zonder ook" maar de minste notitie te nemen van recht of moraal. Doch het is te laat. Het geweld heeft gezegevierd en niets schijnt meer mogelijk te zijn om het aan gerichte kwaad te herstellen. .E^eland en Frankrijk hebben zieb ei genlijk weinig anders dan belachelijk ge maakt door enkele napieren protesten te richten tot de regeering van Duitschland. Dat die zouden worden beschouwd als vodjes papier, stond bij voorbaat vast. De regeering te Berliin zou stellig nooit tot den maatregel tegen Oostenrijk zijn overgegaan indien ze niet bij voorbaat van plan was geweest over ieder protest heen te stap pen. En daarom hadden Londen en Parijs beter gedaan maar te zwijgen, tenzij ze voornemens waren aan hun wenschen ten aanzien van Oostenrijk de noodige kracht bij te zetten. Dit laatste echter hebben ze niet gewild, ja misschien opzettelijk niet gewild. Het is duidelijk, dat men in de twee. hoofdsteden van Frankrijk en Engeland reeds gcruimen tijd op de hoogte moet zijn geweest van dat gene, wat Duitschland in zijn schild voerde. En begrijpelijk wordt het nu plotseling, waarom Eden is heen gegaan. De moeilijkheden in het Engelsche mi nisterie stonden, daaraan kan thans nau welijks meer twijfel bestaan, minsten0 even zeer in verband met Duitschland als met Italië, dat den laatston tijd allesbehalve teekenen van kracht heeft gegeven. Nemen we nu aan, dat Eden een overromneling van Oostenrijk niet wenschte te dulden, dan zijn we de juiste toedracht van de zaak op bet spoor, en de jubeltonen uit Berlijn, ongeveer 14 daeen geleden door Hitier aangeheven over het vertrek van Eden, worden dan tevens plotseling volko men helder. Dit sluit dan weer met. de zoogenaamde protesten te Berlijn, waaraan hoegenaamd geen aandacht is besteed en waaraan ook geen aandacht behoefde te worden besteed, omdat de Duitsche regeering wist. dat ze niet ernstig gemeend waren en die daar om. naast belachelijk, wellicht ook huichel achtig zijn geweest. Ze waren echter broodnoodig om het Engelsche, volk de ge dachte bij te brengen, dat zijn regeering althans iets deed. Een en ander is voldoende om ons te ver vullen met afschuw over onze hederidaag- sche internationale politiek en over de wegen, welke ze bewandelt Het lijkt ons niet ongerijmd te zeggen, dat een burgerlijke gemeenschap, die zich zou kenmerken door een soortgelijke verafgoding van het brute geweld en door een overeenkomstig gebrek aan goede trouw, weinig anders zou zijn dan een bespotting van datgene, wat wij on der een samenleving plegen te bestaan. En de groote fout van Schuschnigg is wel licht geweest, dat hij zich heeft verstout moreele factoren in de internationale poli tiek te willen uitsnelen. Een volksstemming door_ het Oostenrijksche volk zou immers zoo iets zijn geweest! Hij speelde daarmee echter hoog spel. Zoo dit plebisciet zou zijn gehouden, zou het Oostenrijksche volk zich in grootcn getale hebben verklaard vóór het behoud zijner zelfstandigheid. Dit mag op het oogenblik gerust als vaststaand worden aangenomen, gezien de blijkbare vrees van Hitier voor deze volksstemming. Waarbij men in aanmerking moet ne men, dat regeeringen ook zonder volksstem mingen zeer nauwkeurig plegen te weten, wat er onder de bevolkingen omgaat. Voor Hitier stond op het spel het al of niet verwezenlijken van zijn idealen uit „Mein Kamnf". Oostenrijk was het eerste gebied, dat daarvoor was uitgekozen en in dien het hier reeds mis was gegaan, dan zou er van de uitvoering van de rest ver moedelijk nooit iets hebben kunnen komen. Want al dat andere is moeilijker te ver wezenlijken. Daarbij gaat het om deelen van Tsjecho-Slowakije. Polen, Rusland, Ita lië, Denemarken. België, Frankrijk, Zwit serland. Wat Nederland betreft., we weten: dat in Duitschland herhaaldelijk is en wordt eesproken of geschreven over de acht millioen men-schon van Duitschen bloede, die wonen in onze lage landen bij de zee. Dat zegt vol doende. Intusschen heeft nu Hitier voor 10 April s. en volksstemming voor Oostenrijk aan gekondigd. Blijkbaar acht hij deze veiliger, indien ze aan zijn handen wordt toevertrouwd. De bedoeling daarvan is natuurlijk de we reld te doen weten, dat de bezetting van Oostenrijk is geschied met volle instemming van de groote meerderheid der bevolking. De ontbrekende rechtsgrond voor de vol komen ongewettigde en alleen op machts wellust berustende daad, moet achterna met kunst- en vliegwerk worden geschanen. Men kan er van op aan, dat deze rechts grond er straks zal zijn. Aan den uitslag van dit door Duitschland geënsceneerde plebisciet behoeft niemand te twijfelen. Hit- Ier zal zich in de handen kunnen wrijven. Helaas hebben alle dingen hun voor en tegen. Ook zulk een Oostenrijksche volks stemming. Want het zou kunnen zijn, dat daardoor de waarde der in Duitschland zelf af en toe gehouden plebiscieten in een helderder licht wordt gesteld dan ooit het geval is geweest. Zoodat zelfs de Duit- schers zouden kunnen gaan begrijpen. We zullen afwachten. Bij dat al blijven de Duitsche fanfares aanhouden Woorden als eer en roem, hel den, broeders, symbolisch, eeuwig en zoo veel andere zijn niet va.n de lucht en ze doen denken aan kunstbloemen op een graf. De Duitschers schreeuwen zich de kelen heesch en Goering is ons nog eens extra komen bevestigen, dat Duitschland aller minst voornemens is zich met buitenland- sche a angeleeen heden te bemoeien. Voor Duitsche gebieden in bet buitenland is dat echtèr natuurlijk wat anders. Dat kan o.a. Tsjecho-Slowakije in zijn zak steken, dat afzonderlijk door Berlijn werd gerust ge steld. Italië ziet de Duitschers aan de Semmering verschijnen en Mussp- lini lacht,, Maar zijn lach doet ons denken aan die van een. boer, die kiespijn heeft. Het onrecht is' begaan. En we zouden ons kunnen beerijpen, dat velen, inwendig te zeer gebelgd over wat heeft plaats gesre- pen, de buitenlandsche berichten slechts tersluiks hebben doorgekeken om dan "Mns-s de pagina om te slaan, ton einde zich te la ten afleiden door beter verteerbare kost.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5