Plaatselijk Nieuws. Afdeeling Noord-Holland van „Het Ivoren Kruis" gesticht Strijd bij de Gele Rivier Frankrijk waarborgt de Tsjechische onafhankelijkheid «Geef den keizer, wat des keizers is" Toch onlusten ioBarcelona? Belgische regeering ontziet Nederlandschen tuinbouw Engeland heeft 1600 vlieg tuigen in eerste linie BEGRAFENIS VEREENIGING „SCHAGEN". De heer J. Schoorl Pz.f die als voorzitter bedankt, als bestuurs lid herkozen. De heer N. Hoog- schagen nu voorzitter. Over 1937 wordt geen restitutie gege ven. De begrafenisvereeniging vergaderde gis teravond bij den heer C. Boontjes, o. 1. v. den vice-voorzitter, den heer N. Hoogschagen. In totaal waren ongeveer 25 personen aanwe zig. Tegen half negen opent de ..voorzitter de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Spr.'betreurt, dat zoo weinig leden aanwezig zijn, doch wijst erop, dat ook aan de be stuurstafel eenige plaatsen onbezet zijn. Een ieder weet.,, waarom de voorzitter hier niet aanwezig is. Het is voor ons een goede voor zitter geweest, aldus spr., maar het heeft niet zoo mogen zijn. Spr. wijdt vervolgens eenige woorden van waardeering aan de nagedachtenis van den heer .T. K. Boontjes, en besluit met zijn dank uit te spreken aan het geheele personeel voor de wijze, waarop dat voor de vereeniging is werkzaam ge weest. De notulen, hierna gelezen door den heer C. Smit, worden onder dankzegging goedge keurd. Medegedeeld wordt, dat het aflegsterssa-, laris voortaan zal worden gedeeld door de aflegsters en de zuster. Jaarverslag 1937. Door den secretaris wordt vervolgens het jaarverslag uitgebracht, waaraan het vol gende is ontleend. Het jaar '37 was voor de vereen, niet gunstig. ïn 33 sterfgevallen werd de hulp van de vereen, ingeroepen. 24 maal voor leden en 9 maal voor niet-leden. Twee sterfgevallen werden elders uitbetaald In verband met de hooge kosten in 1937 ge maakt., wordt eraan herinnerd, dat in 1936, 20 leden werden verloren en 15 niet-leden ter aarde werden besteld, terwijl een uitbe taling plaats had. Wel een verschil dus. Ge memoreerd wordt vervolgens het overlijden van den heer J. K. Boontjes, die zooveel voor de ver. heeft beteekend. Het totale verlies van leden bedroeg 67; 53 nieuwe leden konden worden ingeschre ven; op 31 Dec. j.1. waren er in totaal 1927 leden. Hiervan waren er 713 a f 0.60, 417 a f 1.— 572 a f 1.2D en 225 a f 2.40. Deze 1927 leden zouden dan opbrengen f 2071.20, te gen het jaar te voren f 2111.80, wat een ver mindering van f 41.60 beteekent. Geconsta teerd wordt, dat leden, die het. grootste be drag aan contributie betalen, de vereeniging gaan ontvallen. Ook de rente op effecten gaat omlaag. Om aan de verplichtingen aan de Hoornsche Bank te voldoen is een stuk van f 1000.— 4 9* Ned. als onderpand geplaatst. Geëindigd wordt met de hoop uit te spre ken, dat in 1938 van een goed jaar zal kunnen worden getuigd. .Wat de balans betreft, bieron staat, de reserve vermeld tot oen bedrag van f7025.19 Verlies- en winstrekening 1937. De ont vangsten hebben bedragen f 1943.10H, de uitgaven f 2434.49, zoodat het nadcelig sal do bedraagt f 491.38V&. De begrafeniskosten voor leden bedroegen f 2053.60, terwijl ont vangen werd voor begrafenissen van niet-le- leden f 119.50. De secr.-penningmeester wordt bedankt voor zijn uitvoerige verslagen. Door den heer Speur wordt namens de controlecommissie rapport uitgebracht; boe ken en bescheiden werden in de beste orde bevonden. Bestuursverkiezing. Aftredend is de heer J. Schoorl Pz. (herkiesbaar), terwijl moet worden voorzien in de vacature ont staan door het overlijden van den heer J. K. Boontjes. De heer Smit deelt, voordat tot stemming wordt overgegaan, mede, dat hij een schrij ven heeft gezonden aan den heer Schoorl, waarin hij heeft gevraagd, hoe de heer Schoorl stond tegenover een langer waarne men van diens bestuursfunctie. De heer Schoorl heeft geantwoord, dat hij het in het belang van de vereeniging wen- schelijk achtte, dat hij als voorzitter be dankte, wat hij dan ook meteen deed. Met leedwezen, echter daar hij steeds veel voor de vereeniging, welke hij groot en sterk heeft helpen maken, heeft gevoeld. Als be stuurslid wilde hij wel aanblijven, werden de belangen van de vereeniging daardoor echter geschaad, dan bedankte hij ook als zoodanig. In de bestuursvergadering is de kwestie besproken, aldus de heer Smit, en er bestaat voor het be- hestuur geen aanleiding den heer Schoorl niet aan te nemen als be stuurslid. Bij de nu volgende stemmingen wordt tot bestuurslid herkozen de heer J. Schoorl Pz. (16 stemmen) en gekozen de heer J. Raven (18 stemmen) De heer Raven laat zich deze benoeming welgevallen. Tot voorzifter wordt hierna benoemd de heer N. Hoogschagen (15 stemmen), die de functie wil aanvaarden, voorloopig voor den tijd van 1 jaar. Benoeming lid van de financieele com missie. Hiervoor wordt gekozen de heer J. E. L. van Ketel (18 stemmen) Rondvraag. De heer Lutjeharms Sr. spreekt over de wijze van opbaren, waarin spr. een verandering wil brengen. Spr. advi seert direct tot opbaring over te gaan, al thans eerder dan nu gebeurt. De voorzitter zegt toe, de zaak ïn het bestuur en met den adviseur-voorlooper te zullen bespreken. De heer Lutjeharms herhaalt een reeds vroeger door hem gemaakte opmerking in zake de aankleeding van de rouwkamer. De heer Schenk, adviseur-voorlooper zou evenals de heer Lutjeharms gaarne zien, dat eerder tot kisting werd overgegaan. De voorzitter noemt het een moeilijke zaak, omdat met de wenschen van de nabe staanden rekening moet worden gehouden. De heer J. E. L. van Ketel vraagt of het de bedoeling is. dat over 1937 geen resti tutie wordt gegeven? De voorzitter antwoordt bevestigend. Mevr. Schnyt-Gevers, aflegster, merkt op dat er wel wat meer de aandacht op had kunnen worden gevestigd, dat er twee afleg sters zijn aangesteld. De heer Smit zegt, dat bij vele sterfge vallen de nabestaanden van den hulp van Zr. Boks gebruik willen maken. We moe ten dit aan de familie overlaten. Van ne- geeren is geen sprake. Mevr. Schuyt merkt op, dat de dokters hebben gezegd, dat zij er niet mede op de hoogte waren, dat er aflegsters zijn aange steld. De heer Smit zegt toe, dat de doktoren met de aanstelling in kennis zullen worden gesteld. Na nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard volgt sluiting. SCHAKEN. De gisteravond gespeelde partijen voor de onderlinge competitie van de Schager Schaakclub hadden tot resultaat: C. Tjalkens—A. Sleutel '1—0 A. Sleutel—C. Tjalkens 0—1 W. GlacinsJ. Roggeveen 10 J. de VosH. Bakker 10 C. BeersH. Bakker afgebr. P. BlaauboerJ. de V09 afgebr. C. BeersS. Rentenaar 10 STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 12 Maart j.1. stonden in de ze gemeente 89 werkloozen ingeschreven, waarvan 42 in de steunregeling, 23 in de centrale werkverschaffing en 19 in de ge meentelijke werkverschaffing de baggerre- geling. 2 werkloozen maken een wachtweek door, terwijl 3 werkloozen uit hun bondskas trekken. ARBEIDSBEMIDDELING. Op Maandag 14 Maart j.1. stonden in deze gemeente 117 werkzoekenden ingeschreven, waarvan 29 grondwerkers, 14 timmerlieden, 1 metselaar, 4 opperlieden, 1 schilder, 1 afschrijver, 8 arbeiders chauffeurs, 1 ijzer- vlechter, 1 stukadoor, 1 stoffeerder, 1 ma chinist, 1 monteur, 40 landarbeiders, 9 losse arbeiders, 1 reiziger, 1 magazijnbediende, 2 kantoorbedienden, 1 accountant-assistente. UITSPRAAK KEURING DIENST PLICHTIGEN. Door den Keuringsraad zijn bij de op 11 Maart j.1. gehouden keuring voor de lichting 1939 voor deze gemeente geschikt verklaard: J. Beers, F. v. d. Bel, KI. van der Bel, Th. N. Bleeker, W. Bremer, A. Buis, A. A. Burg man, R. C. Damen, G. van Dijk, J. Heems- bergen, C. de Jager; terwijl voorgoed onge schikt zijn verklaard: M. L. de Boer, N. Brantenaar, J. Broers, A. M. Dekker, W. S. Geerts en G. van Gulik. OVERGEPLAATST. De heer W. A. M. v. Tienhoven, Ambte naar P.E.N., alhier, is overgeplaatst naar Alkmaar. Japansche pogingen tot misluk ken gedoemd? Van gezaghebbende militaire zijde wordt de meening uitgesproken dat de Japannee- zen hun oorspronkelijk plan om Hsoetjau en Haitsjau aan den Loenghaispoorweg in Noord-Kiangsoe te veroveren, hebben laten varen en het gros van hun troepen over brengen naar het zuiden van Sjansi en naar punten langs het noordelijk deel van den spoorweg Pciping-Hankau in het noor den van Ilonan. De Japanneezen willen daarmede, aldus het Chineesche Persbureau, den horizontalen Loenghaispoorweg op verschillende punten afsnijden om de Chineezen te dwingen, ten zuiden of ten westen van de Gele Rivier terug te trekken. Daar de Chineezen echter reeds sterke ver dedigingslinies ten zuiden van de Gele Rivier hebben opgebouwd, gelooft men in Chineesche kringen, dat de Japansche pogingen tot mis lukking gedoemd zijn. De Chineesche ambassade te Londen heeft van haar regeering vernomen, dat meer dan tienduizend Chineesche vrijwilligers de Ja pansche verbindingslijnen langs den spoor lijn Sjanghai-Hangtsjau bestoken. De woordvoerder van het Chineesche leger te Hankau heeft medegedeeld, dat de poging van de Japansche troepen om Sjansi onder hun beheer te brengen, is mislukt. Chlneesch tegenoffensief. Aan het front van Loenghai hebben de Chi neezen een tegenoffensief ingezet. „Moderne regeering van China". Naar uit Sjanghai wordt vernomen, zou heden in Midden-China een nieuw bewind onder Japansche controle worden ingesteld, onder den naam van „Moderne regeering van China." Scheepsramp in het Kanaal Gisteravond om half tien is de mailboot „Prince Albert" fe Oostende aangekomen met 18 mannen en de vrouw van den ka pitein, afkomstig van het Britsche vracht schip „Helena Margaretha", op weg van Rotterdam naar Alexandrië, dat in het Ka naal in den mist in botsing is geweest met een onbekend Duitsch schip. De kapitein en zeven leden van de be manning zijn aan boord van het Britsche schip gebleven, dat naar Dover wordt ge sleept. De aanvaring geschiedde te lialf vijf ïn den ochtend in dichten mist. De „Prince Al- bert" is van zijn gewonen weg afgeweken toen het S.O.S. van het Britsche schip was opgevangen en heeft een deel van de be manning aan boord genomen. Grefa Garbo trouwt wel Met Leopold Stokowski. Wallace Beerv heeft tegenover een verte genwoordiger van den Pesty Hirlap ver klaard, dat hij over enkele dagen naar Taormina zou vertrekken, om aanwezig te zijn bij het huwelijk van Greta Garbo met Stokowski» Onder alle omstandigheden zegt Bonconr OOK DAN VAN RUSLAND'S STEUN VERZEKERD. Paul Boncour hooft bi] zl]n onder houd met den ambassadeur van Groot-Brittannië duidelijk gepreci seerd. dat Frankrijk vastbesloten is, indien noodig, Tsjecho-SIowakije, op grond van het verdrag, dat beide landen vereenigt, en dat onder alle omstandigheden zal worden gestand gedaan, hulp te verleenen. ZAL OOK RUSLAND HELPEN? Van welingelichte zijde te Moskou werd medegedeeld, dat de Sovjet-Unie Tsjecho- SIowakije in geval van een aanval zal steunen, mits Frankrijk eveneens zal hel pen. overeenkomstig het verdrag van we- derkeerigen bijstand. Op de vraag hoe geholpen kan worden, aangezien beide landen geen gemeenschap pelijke grens hebben, werd geantwoord, dat een oorridor zal moeten worden geschapen. Hitier 3 Mei naar Rome Bezoek vervroegd door gebeurte nissen in Oostenrijk. Naar de Msb. verneemt, wordt de reis van Hitier naar Italië, in vei-band met de jongste gebeurtenissen in Oostenrijk vervroegd. Waarschijnlijk arriveert de Fuehrer reeds op 3 Mei in plaats van den 12den van die maand in de Italiaansche hoofdstad. Katholieken in Oostenrijk moe ten blij zijn, zegt hun aartsbis schop. De kardinaal-aartsbisschop van Weenen, Innitzer, heeft Hitier een bezoek gebracht en uiting gegeven aan zijn vreugde over de vereeni ging van Oostenrijk met Duitsch- land en aan den wil der Oostenrijk- sche Roomsch-Katholieken daad werkelijk aan het Duitsche opbou wende werk mede te helpen. Na dit onderhoud heeft kardinaal Innitzer een mandement uitgevaardigd, waarin hij o.a. het volgende verklaart: De katholieken moeten zich het woord van Christus herinneren, dat men den keizer moet geven wat des keizers is. Priesters en geloovigen moeten zonder voorbel»oud den Grootduit- schen staat steunen en ook den Fuehrer, wiens strijd tegen het bolsjewisme en voor de macht en de eer en de eenheid van Duitsch- land beantwoordt aan de bedoelin gen van de voorzienigheid. De kardinaal noodigt verder leiders van de christelijke jeugdorganisaties uit bun in- lijvihg in de staatsjeugdbeweging te ver gemakkelijken. De kerk zal haar trouw je gens den staat niet berouwen. Deze woor den heeft de Fuehrer tot den kardinaal ge richt. Dit is voor den kardinaal een garan tie dat de kerk haar taak zal kunnen ver vullen." Al etende komt de honger Weensche boekwinkels hebben de .nieuwe kaarten" van Hitler- Eoropa all De nieuwe taktiek van Hitier, om Duit schers buiten Duitschland te arran bescher men en dan en passant ook de niet-Duit- schers onder zijn hoede te nemen, leidt volgens het Vsb. tot eigenaardige gevolg trekkingen. In de Weensche boekwinkels hangen kaarten van Europa, waarop met roode kleur speciaal de gebieden zijn aangegeven buiten het Duitsche Rijk (Oostenrijk daar bij inbegrepen), waar Duitschers zouden wonen, die om bevrijding roepen. De aan gegeven gebieden zijn Eupen en Malmédv (België), Elzas-Lotharingen (Frankrijk)'t Duitsch sprekende deel van Bazel, Freiburg en Bern, Zuid-Tirol (Italië) en het noorden van Tjechoslowakije (het z.g. .Sudeten- duitschland). Verstand komt met de jaren In Tsjecho-SIowakije nog juist op tijd, meent de Duitsche pers. De .Deutsche Algemeine Zeitung" schrijft dat de regeering te Praag de eerste is ge weest, om de wettigheid van hetgeen in Oostenrijk gebeurde te erkennen. Het blad voegt hieraan toe: „Men moet het ten zeer ste betreuren, dat de Tsjechische politiek eerst verstandig wordt, als Bohemen door een natuurlijke wijziging van den toestand in den stevigen greep van het rijk komt. Niettemin behoeft laat verstand niet nood zakelijk te laat te zijn. Tenslotte zegt het blad, dat Tsjecho-SIowakije de Sudcten-duit schers moet bevredigen» Oostenrijks schatkist naar Berlijn HO millioen schillingen naar de hoofdstad. Havas meldt, dat goud en deviezen van de bank van Oostenrijk, tot een bedrag van 410 millioen schillingen, in den loop van de week naar Berlijn zullen worden overge bracht, President Azana zou vluchten. Het vliegveld Toulouse is ervan in ken nis gesteld, dat elk oogenblik de aankomst van Azana en Prieto is te verwachten. Welke vraag de Oostenrijkers beantwoorden moeten De tekst van het stembiljet. De tekst van het stembiljet, dat wordt uitgegeven voor de op 10 April te houden volksstemming luidt: „Spreekt gij U uit voor onzen Fuehrer Adolf Ilitler en daarmede voor de op 13 Maart 1938 voltrokken hereenigiug van Oos tenrijk met het Duitsche Rijk?" Hitier naar Berlijn terug Hem wordt een grootsche ont vangst bereid. - Ook andere hooge autoriteitenverlaten Oostenrijk. Geheel onverwacht is Hitier gistermiddag uit Weenen per vliegmachine vertrokken. Om vijf minuten over zeven kwam hij te München aan, waar hij ecnigo uren gecon fereerd heeft met zijn plaatsvervanger Ru- dolf Hess. Hij zou daarbij de richtlijnen voor de heroprichting der N.S.D.A.P. in Oostenrijk hebben aangegeven. Grootsche ontvangst te Berlijn. Rijksminister Goebbels heeft een procla matie gericht tot de bevolking van Berlijn, waarin hij deze opwekt bij te dragen tot een zoo hartelijk mogelijke ontvangst van Hitier, die vanmiddag om vijf uur op Tem pelhof is te venvachten. Geen gebouw mag zonder vlag zijn, alle bedrijven en scholen worden gesloten. Naar verluidt zou de rijkskanselier spoe dig weer naar Oostenrijk terugkeeren. In verband met de volksstemming zou hij in een aantal plaatsen redevoeringen houden. Te Graz zou hij den eersten keer spreken. Ook von Ribbentrop is per vliegtuig uit Weenen vertrokken en te Munchen gearri veerd. Lutze, do chef van de S.A. staf, is reeds te Berlijn teruggekeerd. Dr. Schacht is gistermorgen te Weenen aangekomen. Ook de rijksminister van landbouw, Darre is te Weenen. Ned. Vereeniging voor mond- en tandhygiërie. De landelijke vereeniging „Het Ivoren Kruis", die sinds eenige tientallen jaren propaganda maakt voor goede mond- en tandhygiene, is overgegaan tot oprichting van een afdeeling Noord-Holland. Op de oprichtingsvergadering, welke Maandag j.1. te I-Ianrlem onder praesidium van den heer F. E. Paesi, tandarts te Haarlem gehouden werd, waren o.m. aan wezig, vertegenwoordigers van de drie in Noord-Holland gevestigde afdeelingen der Ned. Mij. tot Bevordering der Tandheelkun de, van „Het Witte Kruis", „Het Wit-gcle Kruis" de vereen, tot bestrijding der tuber culose en de vereen, van Ned. Gemeenten benevens de inspecteurs van het lager on derwijs in de provincie Noord-Holland. Tot voorzitter van bet voorloopig bestuur benoemde de vergadering den heer F. E. Paesi, terwijl verder tot toetreding tot het voorloopig bestuur werden uitgenoodigd de heeren D. de Vries, arts te Wieringerwaard, K. D. Baas, tandarts te Enkhuizen, F. C. Spicrings, arts te TIeerhugowaard cn J. Ro- drigues Pepeira, tandarts te Haarlem. De laatste zal voorloopig het secretariaat waar nemen. De Katholieke afgevaardigde Maes heeft heden in de Kamer een interpellatie inge diend inzake den tuinbouw en de noodzake lijkheid alleen voortbrengselen van den bin- nenlandschen tuinbouw op de markt te bren gen, alsmede regeling van het vraagstuk door handelsverdragen. De minister van Landbouw, Pierlot, ver klaarde bet in .beginsel eens te zijn met Maes, doch hij weer erop, dat de Belgische onderhandelaars stieten op de belangen van buitenlandsche producenten en dat het ge vaar voor maatregelen van wederkeerigheid bestond. De Minister van Buitenlandsche Zaken, Spaak, deelde mede, dat zijn departement steeds met het departement vari landbouw in verbinding stond over dit onderwerp. De grootste moeilijkheden, zoo zeide de minister worden van de zijde van Nederland onder vonden, aangezien dit ook een landbouwen de mogendheid is. Dit is natuurlijk. De mi nister weer er verder op, dat de handelsba lans met Nederland niet slecht is en hij voegde eraan toe, dat wanneer België met Nederland onderhandelt, België moet vra gen. Belgie moet dus zeer voorzichtig zijn, vooral nu de verdragen met Nederland gunstiger zijn geworden voor België en Bel gië nog wil pogen deze verdragen te verbe teren. Busritfen voor den halven prijs? Voor houders van algemeene spoorwegabonnementen. Het hoofdbestuur van den Ned. Bond van Autobusdienstondernemers heeft den in specteur-generaal van het verkeer, ir. van* Marle een regeling voorgelegd, welke hier op neerkomt, dat houders van algemeene spoorwegabonnementskaarten tegen sterk ge reduceerde tarieven van de autobussen kun nen gebruik maken. Het autobustarief voor deze reizigers zal een cent per k.m. bedra gen met een minimum van 10 km., steeds zullen de tarieven opwaarts op veelvouden van 5 km. worden afgerond. Voor 6 km. wordt dus 10 km. berekend, voor 17 km. 20 km. enz. Deze regeling komt hierop neer, dat vrij wel 50 pet. reductie zal worden genoten, la sommige gevallen zelfs meer. Steuntrekkers tot werk gedwongen Maatregelen van Boskoopschf gemeentebestuur. B. en W. van Boskoop zijn voornemens maatregelen te nemen ten aanzien van werkloozen, waarvan zij de overtuiging heb ben, dat» zij zich te weinig moeite getroos ten om arbeid te vinden, te meer, daar er momenteel speciaal in het boomkweekerij- bedrijf voldoende werkgelegenheid aanwezig is. Zij hebben, aldus de Tel. den betrokken steuntrekkers in overweging gegeven met energie arbeid in het vrije bedrijf te zoeken en te aanvaarden. Indien met deze waar schuwing geen rekening wordt gehouden zullen B. en W. er toe overgaan om van verschillende personen de ondersteuning be langrijk te verlagen of dezen geheel van den steun uit te sluiten. NOORDHOLLANDSCHE SCHOOLKINDE REN OFFEREN VOOR ARTIS. Het Artis Reddings Comité deelt mede, dat het nog voortdurend gelden ontvangt als het resultaat van schoolcollectes, welke op initiatief van rectoren, directeuren of schoolhoofden, ja veelal zelfs door de leer lingen zelf, worden gehouden. Uit dien hoofde kwamen gelden binnen van vele Amsterdamsche scholen, o.m. uit Koedijk en Oudkarspel. Deze spontane actie verheugt het. comité zeer, maar verwondert het niet. Jaarlijks bezoeken immers bijna 50.000 schoolkinde ren den mooien dierentuin. „Engelands materiaal beter dan van eenige buitenlandsche mo gendheid". De onderstaatssecretaris voor de luchtvaart, Muirhead, heeft in het Engelsche Lager huis de begrooting voor de luchtvaart inge diend. De uitgaven worden geraamd op 103 mil lioen pond, waarbij zijn inhegrepen de der tig millioen van de verdedigingsleening. Dit beteekent een vermeerdering der uitgaven met 25 procent in vergelijking met het vo rig jaar.. In de begrooting is rekening gehouden met de voorzieningen voor verdere uitbrei ding boven het huidige pimgramma. Behalve de 123 eskaders der luchtmacht, welke voor bet Vereenigd Koninkrijk be stemd zijn. zijn er 26 eskadei's in de gebie den overzee en 20 eskaders marinevlieg tuigen. „Wij zijn, aldus verklaarde Muii'head, wat onze toestellen van de eerste linie betreft, thans gekomen tot een aantal, dat ongeveer het midden houdt tusschen de 1500 toestel len, welke wij in Maait 1937 hebben moes ten en de 1750, welke in Maart 1939 gereed moeten zijn. Er is reden te gelooven, dat zoowel ons personeel als ons materiaal beter zijn dan van eenige buitenlandsche mogendheid." SINT MAARTEN STROET Hengelen. Begunstigd door prachtig weer hield on ze hengelclub Zondag een hengelwedstrijd. Om 8 uur verti-okken een 14-tal mededin- gei-s naar de inngvaart in de Westex-end. Het fortuin was hon gunstig, want er werden niet minder dan 141 stuks baars gevangen. Als prijswinnaars kwamen uit de bus de heeren G. Bijpost, 22 stuks, A. Keetman 13, D. Brommer 12, J. Prosner 12, H. Prosper 12, H. de Pee 11, en M. Brommer 11. Met een toepasselijk woord werdén de prij zen door den voorzitter in café Halfweg uit gereikt. NOORDSCHARWOUDE, 16 Maart. Aanvoer: 18300 Kg. roode kool 3.20—5.60, 5800 Kg. taaie gele kool 2.20—3.50. 7800 Kg. gele kool 1.70—2.70, 116700 Kg. Decnsche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK. 16 Maart, 400 kg. aardappelen Bevel. 2.90; bl. aardap pelen 2.80; 900 kg. uien 9.6010.20; stek 6.70 1600 kg. peen 2.20—2.30; kleine peen 1.30; 5800 kg. roode kool 3.70—5.70? 4100 kg. sa- voyekool 0.505.30; 950 kg. taaie gele kool 9.60—10.20 44000 kg. gele kool 1.60—2.90; lpOOO kg. d. witte kool 1.302.70. WARMENH11TÏZEN. 15 Maart, Roode krol 2.905.30, gele knol 1.803.70, Decnsche witte kool 1.903.40. Aanvoer:. 61.100 Kg. roode 'kool, 24.200 Kg. gele kool,' 13.300 Kg. Deensche witte kool»

Schager Courant | 1938 | | pagina 8