EVERT JAN HEERENCOSTUUMS Uit onze Omgeving WIERINGERWAARD COöP. BOERENLEENBANK. De Boerenleenbank vergaderde Zaterdag avond in het lokaal Breed onder leiding van den heer H. K. Koster; er was weinig belangstelling. De heer P. Visser Az. werd verzocht we derom als secretaris te fungeeren. Do no tulen van de vorige vergadering werden on der dank vastgesteld. Mododeelingen Het bestuur en de Raad van Toezicht hebben 2 maal onvcrwacht- sche kasvcrificatie gehouden en door den Inspecteur werd dit eenmaal gedaan. De rente voor loopende voorschotten is bepaald op 33^. Voorzitter lichtte toe, dat het zeer moei lijk is om juiste cijfers te bepalen, verge leken bij andere Banken, hebben we hier *t laagste rentetype De meest mogelijke ze kerheid wordt steeds als le vcreischte ge steld. Voor ingebrachte gelden wordt 2% ver goed, en voor een jaar vast 3%. Dit laatste n.1. oen jaar vast, wordt evenwel niet meer aangenomen. Voor bedragen boven f 0000 wordt voor het meerdere 1% rente gegeven. Dergelijke bedragen behooren feitelijk niet hij onze Bank. Do Cen trale Bank vergoedt tot f 8100. ZlA%, zoodat we voor het geld dat naar de C.B. gaat, moeten bijpassen. Ons reserve kapitaal kan echter een stootje hebben. Het, bestuur hoopt dit jaar geen rente ver andering te moeten toepassen. Door de heeren K. Schagcn, P. Blaauboer Cz., en Chr. v. d. Kolk werd de rekening nagezien en bij monde van laatstgenoemde medegedeeld, dat alles volkomen in orde was bevonden. Jaarverslag. 1 Januari 1937 telde de Bank 112 leden. Wegens overlijden zijn 3 leden afgeschi'even. Eén nieuw lid is toegetreden, zoodat het getal nu 110 is. 307 spaarders maaklen gebruik van de Bank. Het hoogst ingeschreven bedrag was f 31130.85, het laagste f 1.I-Iet laatst uit gegeven boekje was no. 670. In 1937 wer den geen nieuwe voorschotten verleend; 2 werden afgelost; op 31 Doe. waren nog 7 voorschotten loopende tof een bedrag van f -5660.Hét aantal credieton in loopende rekening bedroeg 51. Er werden 2567 dag- boekposten behandeld. De ontvangsten be droegen f 1461.559.26. Uitgaven f 1445.709.05 Reservefonds f 22311.01. Winst over 1937 f 1343.42, waardoor het reservefonds thans bedraagt f 23654.43. De rekening sloot in ontvangst, en uit gaaf op cen bedrag van f 1124366.22. De balans op f 412127.51 en de balans van de Spaarbank op f 356775.95. De voorzitter gaf nog een uitgebreide toe lichting o.a. over de moeilijkbeden die be staan om geld te plaatsen. Iedere bank is verplicht één aandeel te nemen van f 500, waarop 50 gestort, moet worden, meerdere aandeden f 10. Onze bank beeft 4 aandee- len, waarvoor we een credict kunnen krijgen tot f 40.000. Wat betreft liet plaatsen van gelden, is bet bestuur zoo gelukkig geweest f 50.000 tc kunnen beleggen in gemecntelee- ningen togen 3 pet., in 10 jaar af te lossen. Er wordt door bestuur en R. v. T. steeds voor oogen gehouden, op welke manier die nen we onze leden het best. Verkiezingen. De lieer H. K. Koster werd herkozen als bestuurslid. De heer K. Zijp als lid van den Raad van Toezicht. De jongste 2 leden van :den R. v. T. werden aangewezen als plaats- iVerv. bestuursleden. Door den beer K. Zijp werd een door den beer P. J. Visscher gemaakt verslag voorge lezen van de op 28 Mei '37 gehouden verga dering. De heer Visscher was wegens ziekte afwezig. Als afgevaardigde voor de vergade ringen in 1938 werd wederom de heer P. J. Visscher aangewezen. Als reserveleden voor de commissie tot het (nazien der rekening werden gekozen de hoe ren Cor Waiboer en C. R. Blaauboer. Na rondvraag volgde sluiting. Z1JPE OUDESLUIS FEESTAVOND T.TSCLUB „EENSGE ZINDHEID" Bovengenoemde club schonk haar leden een genoeglijken avoml in de zaal van den beer Joch. Krevger. Zij bad danrtoo .The Jolly Band" van den heer C. Kos te Dirks- horn en het cabaretgezelschap Nelson en Wagtcr uit A'-dam geëngageerd. De voorzitter, de heer C. Nannis opende de bijeenkomst. Do Non-Stop-Cabaret-Revue viel uitste kend in den smaak, Renée van Eist wist het publick te boeien met haar charmante liederen, zoo ook de drie heeren met bun sneltoekenkunst en vlotte geestige toonecl- imitatios, De band begeleidde een en ander en eveneens den dans op uitstekende ma nier. De voorzitter riep in zijn sluitingsspeech alle medewerkenden een welgemeend tot weerzien toe. Het bal na dezen goedgeslaagden avond duurde nog geruimen tijd. W ARMENHUIZEN Goede vondst. Niet bet eerste kievitsei, maar de eerste kievitseieren. Zondagmorgen was de heer P. Vergaij bij bet zoeken naar kievitseieren zoo gelukkig 3 stuks van deze eieren in één nest aan te treffen. Dit is voorwaar een zeldzaamheid, gezien de tijd van het jaar. ANNA PAULOWNA De Z.A-P. sticht een drooginstal latie. Dc vcreeniging van zaaizaad- en poofgoed- felers, de Z.A.P. heeft het voormalig stati onsgebouw te Van Ewijcksluis gekocht en is voornemens hierin een installatie te plaat sen om partijen graan van haar leden, zoo wel als van andere telers te drogen. Zeker voorziet de Z.A.P. hiermee in een behoefte en we wenschen de vobeeniging dus ;veel succes met deze nieuw op zich geno men taak. Hooger beroep vischkwcstie. .Ook de club „Vischlusf" hoeft zich, inzake de verboden visehwaterkwestie, uitgespro ken voor het in hooger beroep gaan. We zijn dus nog niet aan het eind en krij gen nog een derde bedrijf van het „vischdra- ma." BARS1NGERHORN Zaterdagavond gaf de tooneelverecniging „Liefdadigheid" alhier haar jaarlijksche uit voering in de zaal van „De Fortuin". Weder om waren de opbrengsten ten bate van dc plaatselijke afdeeling van „Het Witte Kruis". Het was daarom een verheugend feit, zoowel voor Liefdadigheid als het Witte Kruis, dat zoovelcn gekomen waren om te genieten van liet vlot gespeelde blijspel „Geen dubbeltje in z'n zak" van J. W. v. d. Heyden en Henk Bakker. „Liefdadigheid" was wel zeer geluk kig in haar keus met, dit stuk. Is het niet om van te watertanden in een tijd als de tegen woordige, dat zoo maar ineens een Oom uit Amerika op komt dagen, die wel geen dub beltje op zak heeft, maar een bankconto blijkt te bezitten van eenige slordige milli- oenen? Dat de schrijvers dit wat afgezaagde thema tot een levendig blijspel hebben we ten te bewerken is hun bijzondere verdienste. En dat Liefdadigheid, welke uiteraard over weinig krachten beeft te beschikken, de aanwezigen zoo'n genoegelijken avond heeft bezorgd is de bijzondere verdienste van al haar medcsnelenden, die zonder uitzondering hun best bobben gedaan. Wat werd dat kleine rolletje van Kees weer een mooi stukje leven door het tooneel- spel van den heer P. Sluis. Hij blijft de beste karakterspeler van „Liefdadigheid". Verder viel het spel te roemen van den heer J. A. Schenk als Sanders, van den heer J. Koopmans als Jhr. van Panhuizen, van don heer K. Dekker als Mansveld, terwijl even eens do heeren A. Wiedijk en J. Schlahmilch als de gebroeders F. en K. Venders alleszins bevredigend waren. Van de damesrollen noemen wij in 't bij zonder die van mevr. Schlahmich-Watertor als Neeltje. Liefdadigheid heeft een goede aanwinst te boeken met deze kracht, dc zaal heeft genoten van haar spel. De rollen van mevr. Bendcrs en Loeki haar dochter, waren in goede handen bij mevr. SchenkSleutel en mcj. Tr. Schenk. De overige medespelen den maakten van hun rolletje wat er van te maken viel. Het was een goede avond en Burgemeester Loggers, als Voorzitter van het Witte Kruis, een dankwoord sprekende, was zeker de tolk der aanwezigen. HEERHUGOWAARD Bond voor Staatspensionnesring. Op Zaterdag 19 Maart had in de zaal van dén heer A. Rus een propaganda-avond van den Bond v. Staatsp. plaats, waar als spre ker optrad de heer II. Bruin uit Alkmaar, terwijl de tooneelver. „Harmonie" alhier haar welwillende medewerking verleende. Na opening door den voorzitter, den heer A. Kooij, kreeg de heer Bruin het 'woord. Spr. verdedigde op de hem eigen wijze de belangen der arme oudjes. Op het in April 1937 gehouden congres in den Haag is ons, aldus spr., heel wat beloofd door de ver schillende politieke winkeltjes, maar spr. stelt op dit gebied weinig vertrouwen in de zich christelijk noemende ministers. De heer Bruin eindigde zijn rede met de opwekking: „sluit u nog heden aan bij de B. v. S. en bescherm de ouden van dagen!" Vervolgens voerde Harmonie op „Najaars stormen", of „Robbedoes getrouwd", door Christien van Bommel-Kouw en Henk Bak ker. Waar de ver. voor een paar weken terug ditzelfde stuk had opgevoerd voor de jury van den Bond van Dilettantentooneelver. en wij reeds verslag gaven, volgt hier geen beschrijving van den inhoud. Wij vonden de vertolking over de geheele linie stukken beter dan de eerste maal. Blijkbaar heeft de vereen, de op- en aanmerkingen der jury ter harte genomen. In zijn sluitingswoord waarin de voorzit ter allen dank bracht voor het welslagen van den avond, memoreerde hij, dat 9 nieuwe leden tot de afd. I-I.H.Waard van den bond waren toegetreden. Uaei&at SCHAGEN II—HOLLANDIA IV. 4—1. Schagcn mag dan met behoorlijke cijfers hebben gewonnen, als wij dezen wedstrijd onder de loupe nemen, kunnen wij toch niet vinden, dat het elftal heeft gespeeld, zooals dat een club met goede kampioenskansen past. Hoorn had voor de rust al haar spelers in de verdediging teruggetrokken en de Scha- ger voorhoede was doorloopend in den aan val. Het spel bleef echter veel te kort en bo vendien werd veel te weinig op den vleugel gespeeld. Na de rust was Schagcn beter op dreef. Jan Boontjes speelde een zeer goede partij; Slikker en do backs hadden overigens niet veel te doen. Schagcn heeft voor de rust het voordeel van den wind en zet er direct een flink tempo in. Beide partijen verkennen el- kaars defensielinie en spoedig maakt D. Sehoorl een doelpunt, dat echter wegens hands wordt geannuleerd. Een penalty, toe gekend wegens ruw spel, wordt door Ruig ingeknald, maar moet worden overgenomen en wordt dan in do handen van den keeper geschoten. Een paar mooie voorzetten van Broer worden door D. Sehoorl goed opgeno men, maar leveren niet s op. Een Hollandia speler maakt hands in het beruchte gebied, scheidsrechter Groen wijst naar dc witte stip en Brcmer schiet glorieus naast! Geen minuut later is het weer hands, maar de scheidsrechter ziet het niet. Drie en dertig minuten zijn verstreken als het. geluk met Schagcn is en er een ver schot van Ruig als 't waro in 't Hollandia-doel waait (10) Even daarna is liet Dirk Sehoorl, die de thuisclub een veilige 20 voorsprong bezorgt. Na de rust blijft Schagcn in de meerder heid. Eeil misverstand van de Wit bezorg! Hoorn het eerste en eenige tegenpunt. Een fraaie kopbal van Broer scheert de lat. Ruig krijgt, als weer hands in het strafschopgebied wordt gemaakt, de kans zijn schietcapaci- teiten nogmaals te t'oonen. I:Iij knalt het le der onhoudbaar in den linkerhoek (3—1). Uit con voorzet van Broer verrast D. Sehoorl den Iloornschen doelman voor den vierden keer. Met dezen stand komt het einde. SCHAGEN III—DIRKSHORN II, 6—L Voor de rust, hoewel met nadeel van wind en zon, was Schagen reeds sterker. Dat liet niettemin den stand voor dc rust niet hooger wist op te voeren dan tot een 1^-0 voorsprong, lag aan het aantal ver knoeide kansen voor het doel der bezoe kers. Schagcn kwam reeds direct goed opzet- Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig, doch geduldig lijden, onze geliefde Vrouw en Pleegmoeder, ELIZABETH OOSTDIJK, in den ouderdom van ruim 56 jaar. Haar diepbedroefde Echtgenoot, M. M. DE BOE, JO DU-IJZER— Oostdijk. Anna Paulowna, 19 Maart 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 22 Maart, ver trok vanaf sterfhuis nam. 1 uur. Met blijdschap geven E. K. LEEUWENKAMP—Bood en W. LEEUWENKAMP kennis van de geboorte van hun Zoon, die heet. Hippolytushoef, 20 Mrt. 1938, Getrouwd: ALIDA STAMMES en JAN WILLEM MEIJER, die, mede namens wederzijd- sche Familie hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blij ken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Schagerbrug, 19 Maart 1938. Aannemen Trouwen Bevestigen Zeer aparte stoffen, chique modellen, in eigengemaakte zwarte en blauwe Minstens 30 lager in prijs dan de fabrieksconfectie en daarbij betere kwaliteiten. hoorn. OTTO VAN OS Groote Noord. ALKMAAR. Laat. „HET BROEKENHUIS". Zelfvervaardigde Manchester Jassen, alle kleuren, royale modellen, geheel gevoerd, in iedere gewcnschte maat, 3.95 - 4.35 - 4.95 - 5.40 5.95 - 6.45 - 6.95 - 7.60 enz. „HET BROEKENHUIS", LAAT ALKMAAR LAAT. Gevraagd EEN WONING te huur omtrek Breezand. Br. onder lctt.- N Hulppostkantoor Wieringerwaard. VOORZIEN v. e. WERKMAN, met dank voor de vele aanbie dingen. G. BAKEN Pz., Nieuw© Niedorp. JONGEN gevraagd, voor directe indienst treding. C. BREET, Touwsla ger, Schagen. Te koop: 2 rol PRIKKELDRAAD. 2 |Z BALKEN, no. 16, lang 5.10 M. 212 Kq. beste CARBOLINEUM. IJZEREN TAKELBLOKKEN. GERRIT KONING. Tel. 131. Schagen. ten, maar Starrcveld schoot hoog over. Beide partijen misten kansen. Bij de be zoekers vielen de Gebr. van der Riolen op door tactisch optreden en Brak is een goe de doorsjouwer. Bij Schagen speelde C. Slikker een aardige partij, maar aarzelt telkens te lang met schieten. Franzen, was goed op dreef, ook Steen was actief. Hét spel was vijf en twintig minuten oud, toen Starrcveld een fraaie voorzet geeft. Steen had den bal, kopte netjes in de richting van den keeper, deze weerde af, maar toen. schoot Franzen onhoudbaar in (1-0). Tot de rust bleef het wederzijds een. ma tige vertooning. Na de pauze benutte Breebaart een vrije trap om den voorsprong tot 20 te ver- hoogon. Steen zorgde voor nummer 3, maar toen redde Dirks-horn de eer. J. Slik ker nam nummer vier voor zijn rekening, en een mooi doelpunt was het vijfde van Moransart. J. Slikker bracht tenslotte den stand op 61. Scheidsrechter Bergkamp leek ons op het punt van de buitenspelre gels niet gelukkig in zijn beslissingen. BERGER SPORT VEREENIGING. Het eerste elftal trok met niet minder dan vijf invallers naar Zaandam, om het sterke Mcervogels te bevechten en de uit slag 22 was daarom wel zeer eervol voor de Bergenaren. De Meervogels scoor den het eerst door een blunder van keeper Halff. Lang plezier hadden de gastheeren van dezen voorsprong niet, want na een keurigen aanval van de Berger voorhoede, wist Ab. v. d. Berg, snel naar binnen loo pende, op keurige wijze gelijk te maken (1—1). Door een fout in de Berger verde diging, wisten do Meervogels voor de tweede maal Jan Halff te passeeren en hadden de Zaandammers wederom de lei ding. Maar B.S.V. spelende tegen den straffen wind in gaf den moed niet op en toen Henk Plomp van dc lijn af keurig voorzette, had de jeugdige Jan Eriks den bal voor het intrappen (2^-2). Zoo bleef de stand tot de rust, terwijl na de hervatting niiet meer gescoord werd. Bij B.S.V. waren ditmaal Kees Bakker, Fred Urbanus en Siegerd de Haan de uit blinkers. Ook van Ester en Eriks deden keer op keer keurig werk. De a-adspirnnten wonn>en van Uitgeest a met 30. Alle drie doelpunten, werden door Fred Bus gemaakt. De b-adspiranten klopten Alcmaria Vic- trix c met 2—0. Kees Huijgens en Gerrit Termöhlen waren hier de makers der doel punten. SINT PAN CR AS VRONE VERRICHTINGEN. Mevo aVrone a 31 Koedijk 2Vrone 2 63 Vrone 1— Oudorp 1 1—1 Het eerste elftal speelde een slappe par tij, duidelijk was het tc bemerken, dat er voor beide elftallen niets meer op het spel stond. De uitslag geeft de spelvcrhouding goed weer. Scheidsrechter Bart van Zaan dam leidde uitstekend. LANGEREIS V.C.L.—OUDENDIJK 4—1 Voor de rust spoelde V.C.L. tegen den zoodat de rust inging met gelijken stand sterken wind en ondervond daarvan veel hinder. Goed wist zij zich de Oudendijkers echter van het lijf te houden, zoodot de rust inging met gelijken stand (1—1) In de tweede helft met de wind in den rug, wilde het beter vlotten: nog drie maal werd het O-doel doorboord. Het einde bracht een 4—1 overwinning voor de thuisclub. V.C.L. 2—OUDENDIJK 2 3—4 V.C.L. kwam er voor de rust tegen wind spelende weinig aan te pas. De veelvul dige O.-aanvallen leverdon 3 doelpunten op. Ruststand 0—3. Na de hervatting ging het natuurlijk beter. Drie maal werd er door V.C.L. gescoord, doch ook de O.-aanval brak nog eenmaal door zoodat het einde kwam met een 34 nederlaag voor de Langcrei- zers. N. NIEDORP. N. Niedorp 2—M.F.C. 2 0—2. N. Niedorp a—W. Frisia b 3—0. N. Niedorp b—W. Friaia c 1—2. Het lot van N. Niedorp 2 vrijwel beslist. De voor de bezetting der onderste plaats zoo belangrijke match tusschen N. N. 2 en M.F.C. 2 is verdiend door de Medemblikkers gewonnen. De N. Niodorpers hebben hun kansen wel heel slecht benut, geen oogen- blik kreeg men den indruk dat hier een ptoog aan het werk was, die vocht om aan de laatste plaats te ontkomen. Het leek meer op een vriendschappelijken wedstrijd, dan op een match welke zoo goed als be slissend was voor de bezetting van de onder ste plaats. Voor de rust heeft N.N. 2 zeer zeker de kans gehad tof het nemen van een flinken voorsprong; het aantal goede kansen was legio. Doch de Bakker, Smit en Ruig wisten het doel niet te vinden. Verleg in liet doel had ondanks het N. Niedorp overwicht zoo goed als niets te doen. Neen, het schieten was wel heel slecht. Ook het plaatsen was slecht verzorgd. Dit was bij M.F.C. wel wat betert Dc rust ging met blanco stand in. De Medemblikkers hebben nieuwe moed opgedaan in de rust, want geen vuf min. na de hervatting is de stand reeds 20. De eerste goal was echter wel zoo „ge heid" hands, dat zelfs Medemblikkers niet begrepen, dat deze goal werd toegekend. I-Iet tweede doelpunt was een goed in eens ingcknalde voorzet. N.N. gaf zich met nog 40 min. te spelen reeds gewonnen. M.F.C. bleef in de meerderheid; het bleef echter 0-2. N. Niedorp A—Weetfrisia B, 3—0. Dat was kranig werk der toekomst! Door beide partijen werd heel aardig gespeeld, heel mooie aanvallen werden opeezet. Ook het gehalte der doelpunten mocht er zijn. Vooral de laatste goal van Kooij was een heclc goede. N. Niedorp B kon het tegen het C.-elftal van Westfrisia niet bolwerken, hoewel N. Niedorp met de rust een 10 voorsprong had. dank zij een goal van Beuving. Na de rust hebben de roodygclen de leiding we ten te nemen en wisten deze tot het einde toe te behouden. W. Frisia C en N. Niedorp B hebben nu beide 2 punten. OUDKARSPEL. ALKM. BOYS S—D.T.S. 3, fr-1. Op het nippertje hoeft D.T.S. 3 gister van Alkm. Boys 5 gewonnen, waardoor hun kampioenschap vrijwel zeker is. In de allerlaatste minuut werd het eenige doelpunt gescoord. ©D.T.S. a won de uitwedstrijd tegen Alkm. Boys b met liefst 9—1. VIERDE KLASSE B K.N.V.B. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden luiden ajs vojgt: Uitgeest—Zilvermeeuwen Zaanlandia—K.V.V. Moervogcls—Bergen De stand luidt nu; Q.S.C. K.V.V. Verkade Meervogels Uitgeest Zaanlandia Bergen Monnikendam Westzaan 4-1 1-2 2-2 18 16 2 0 65—13 34 18 11 4 3 57—27 26 17 11 2 4 68—19 24 18 10 3 5 46—29 23 17 6 4 7 29—40 16 18 6 4 8 36—41 16 18 5 2 11 31-52 12 17 4 2 11 43—49 10 18 3 4 11 25-42 10 17 2 1 14 14—71 5 KOLFWEDSTRIJDEN TE HOOGKARSPEL. Om den keizerstitel. Bij de gisteren te Hoogkarspel op de baan van Bantam gehouden kolfwedstrijden om den keizerstitel van den Nederlandschcn Kolfbond was de uitslag als volgt: Gummi: 1. C. van Kleef, Grootcbroek 205 p. 2. G. Deutekom, Noordscharwoude 203 p.; 3. C. Goet, N. Niedorp 202 p. Sajet: 1. Jan Leguit, Krommenie 184 p., 2. W. Gorter, Krommenie 177 p. SCHAGEN WERK GEGUND. Do verbouw van de tooneelzaal van den heer C. D. Huiberts (De Roode Leeuw) is na aanbesteding gegund aan don heer A. Bakker, alhier, die laagste inschrijver was. Levend verbrand Vijfjarig knaapje komt in bran dende schuur om. Gistermorgen omstreeks 11 uur is brand uitgebroken in de schuur van dc tuinders woning van den heer Timmermans tc Venlo. De brandweer was spoedig ter plaatse. Groot was de ontsteltenis, toen, nadat de vlammen gedoofd waren, een onderzoek in de schuur tot de ontdekking leidde, dat het vijfjarig zoontje van den heer P. in de schuur moest zijn komen spelen, voordat het vuur uitbrak Het geheel verkoolde lijkje werd in de over blijfselen gevonden. Weekend-vliegtuig op Texel De zomerdienst. In de K.L.M.-lijn op Texel zal, van 15 Mei tot 14 Juni en na 19 September een speciaal woekcnd-toostcl op het middaguur worden ingeschakeld. Dit toestel zal, aldus het Hdbld., de derde verbinding met het eiland tot stand brengen. In de periode van 15 Juni tot. en met 18 September, zal deze dienst op alle werkdagen worden uitgevoerd. Met ingang van 19 Juni zullen do ochtend en avonddiensten ook des Zondags plaats hebben. Het eerste kievitsei Zaterdagmiddag heeft de heer W. van Hekering aan den Westdijk te Alkmaar, onder deze gemeente, het eerste kievitsei van dit jaar gevon den. De heer J. Kingma te Giekerk vond gis terochtend een kievitsei in de provincie Friesland en heeft dit aangeboden aan den commissaris der Koningin, in die provincie, mr. P. A. V. baron van Harinxma Thoe Slooten. Twee kievitseieren in een nest De beer H. Schrale te IJsbrechtum ontdek te in een weiland tusschen IJsbrechten en Nijland twee kievitseieren in één nest. Dit is een zeer groote bijzondei'heid. Eén van deze eieren zal aan Prins Bcrnhard worden aangeboden. Spionnage-affaire in Frankrijk ontdekt Vijf personen gearresteerd. Er is in Toulouse een belangrijke spion- nagcccntralé ontdekt, welke over het ge heele land vertakkingen had. Te Parijs en Bayonne zijn vijf personen gearresteerd. Bij een der verdachten zijn 145 documenten gevonden, betrekking heb- 4>éödc pp plannen voor de versterking van de zuidoostgrens en de plaatsing van lucht- -afwoerbntterijen en radiozenders, gegevens over do bewapening en sterkten der grens- garnizoenen en cen mobilisatieplan. Langer soldaat? Baantje kwijt! Minister doet beroep op de werk gevers. De langere diensttijd dreigt vele dienst plichtigen met ontslag uit hun betrekking. De minister van defensie heeft een beroep gedaan op de goede gezindheid en vooral op den nationalen zin van de werkgevers om, voor zoover het in hun vermogen ligt, in hun bedrijf de maatregelen tc willen tref fen, die er toe kunnen leiden, dat de dienst plichtige landgenooten, als zij eenige maan den later uit den dienst komen zoo weinig mogelijk nadeden óndervinden van de ver plichtingen, welke zij in het algemeen be lang hebben te volbrengen. ALKMAAR. 19 Maart. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 240.000 kipe'eren: 56 58 Kg. 2.50-2.60. 58-60 Kg. 2.55-2 05, 6062 Kg. 2.60-2.70. 62-64 Kg. 2.70-2.90. 64^—66 Kg. 2.75—3.35 per 100 stuks. ALKMAAR. 19 Maart. Op de heden gehouden botermarkt was de prijs voor groothandel 72Yz70 cent en kleinhandel 77]/>72V2 cent per y? Kg. Handel stug. Kipeieren (groothandel) 2.G0 —2.80 cn eendeieren f 2.25. Handel stug. ALKMAAR. 19 Maart. Op de heden gehouden veemarkt wa ren aanvoer cn prijzen als volgt: 316 over- houders f IS24.50, en 2 nuchtere kalve ren, (slacht) waarvan de prijzen niet ge noteerd. WARMF.NHUTZEN. 19 Maart. Roode kool f 2.80—5 80. gele kool f 1.50— 3.10, Deensche witte kool 1.80—3.10, peen 2.40—2.70, idem kleine 0.90—1.40. Aanvoer: 73.000 Kg. roode kool. 36.800 Kg. gele kool, 23.300 Kg. Deensche witte kool, 1975 Kg. peen. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Maart. Aanvoer: 1500 Kg. peen 1.10—1.20, kleine peen 0.90. 3000 Kg. roode kool 3.50—4.60, 1000 Kg. Savoye kool 2.10—2.20, 6000 Kg. gele kool. NOODSCHARWOUDE. 21 Maart. Aanvoer: 2075 Kg. roode kool f 4.50. ALKMAAR. 21 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 52 vette koeien 165—300. 303 nuchtere kal veren per stuk 6—12, 14 vette schapen 23 —30, 18Q vette varkens 5S—61 ct. p. Kg.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3