'ik Kieuw Een doctorandus-ingenieur accountant gearresteerd Aspirin OCotHMg fiCortrcOL Arrondissements rechtbank te Alkmaar Woensdag 23 Maart 1938 Tweede blad EEN NIEUW RECEPT tegen hoest, verkoudheid en influenza* U kunt het zelf klaar maken* Influenza, verkoudheid en catarrh zijn moeilijk te bestrijden, omdat het slijm de fijne luchtka- ïiaaltjes verstopt en daardoor verhindert, dat de geneesmiddelen de infecteerende ziektekiemen be reiken. Maar hier volgt een middel, dat snel ver lichting zal brengen. Vraagt uw apotheker of dro gist 30 gram Vervus (dubbel geconcentreerd) en vermengt het met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, stroop of honing. Roert het goed door, tot het geheel is opgelost. Neemt vier maal daags een eetlepel. Dit brengt snel ver lichting van die hinderlijke hoest; de verstopte neusgaten worden geopend, de ademhaling wordt gemakkelijker en het slijm wordt uit de keel ver wijderd. Dit recept is heel gemakkelijk te be reiden, kost heel weinig en is smakelijk om in te nemen. Iedereen, die last heeft van catarrh of verkoudheid in welken vorm ook, moet dit mid del eens probeeren. Er is geen beter! Knipt deze paragraaf uit om u eraan te her inneren, 30 gram Vervus bij uw apotheker of drogist te koopen. (Zitting van Dinsdag 22 Maart). .Uitspraken^ Voor de zitting een aanvang nam, deed Se Rechtbank .eerst de navolgende uitspra ken: D. S., eisch 2 jaar gevangenisstraf wegens' diefstal bij herhaling gepleegd in eenige villa's te Bergen aan Zee. Uitspraak 1 Jaar en 6 maanden. C. W., eisch 2 Jaar gevangenisstraf we gens 'brandstichting, tweemaal gepleegd. De Rechtbank zal nog geen uitspraak doen, om naar de geestvermogens van verd. een onderzoek te doen instellen. behagen. DIEFSTAL VAN ELECTRICITEIT. Als verdachten moeten terecht staan een pensionhouder te Sc hagen en diens echt- genoote, die ervan verdacht worden in '37 op verschillende tijdstippen electrischen stroom aan het PEN te heben onttrokken. De president, mr. A. M. Ledeboer merkt op, dat de vrouw wel den meesten stroom heeft onttrokken. De vrouw vertelt dat zij door een gat in •het ruitje van den meter met een veilig heidsspeld het schijfje heeft stopgezet, om goedkoope stroom te krijgen. Verd. zegt da het ruitje al stuk was; ik heb er haar op attent gemaakt., dat ze dat niet moest doen. want dat dat diefstal was. Pres. tot de vrouw: Maar na dien tijd heeft u het toch weer gedaan, niet waar? Verd. erkent zulks. Pres. tot den man: U heeft bij de politie verklaard, dat de schijf niet meer draaide en dat u toch evengoed licht had. Verd.: Ja mijnheer de president, dat is zoo. maar ik heb de schuld op me genomen. De verdediger, mr. Kamminga, vraagt verd. of zij zich bewust was, dat als zij de speld erin stopte, de stroom werd uit geschakeld? Verd. antwoordt, dat zij daar niets van wist. Officier van Justitie: Dan had tl die spelcl er ook niet in behoeven te stoppen. Als eerste getuige wordt voorgeroepen K. v. d. B., monteur te Schagen, die ver klaart, dat hij constateerde, dat de meter stuk was in het perceel van verd. De werking van den meter wordt door get. aan de- Rechtbank getoond. De pres. tot de vrouw: Hoe kwam dat gat. er in? Verd: Dat weet ik niet; het was gewoon een meneer van de straat, die beweerde, dat ik dan goedkoopcr stroom kon krijgen. Die meneer deed het met een priem. Pres: Ik denk, dat die meneer uw man was. De man: Nee. meneer de president. Pres.: Het is onmogelijk, dat met een priem di gaatje er in is gemaakt. Er moet een boor gebruikt zijn. Had die meneer een hoor bij zich? Verd.: Nee abs'oluut niet. Pres.: Wat een weldoener was die me neer. De vrouw: Dat gaatje was er al in, om dat ik een deur tegen den meter heb aan geslagen, waardoor deze kapot ging. De tweede get. K. v. d. B., meteropnemer bij het P.E.N. te Schagen, komt bevestigen dat electriciteit aan den meter is onttrokken. De Officier van Justitie Mr. v. d. Feen de Lille, requisitoir nemend, acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewe zen. Verd. wist zeer goed, dat hot z.g. goed koope stroomgebruik, diefstal beteckent. Ook de man wist, dat de vrouw iets deed, wat niet mocht. Beide verdachten hebben zich schuldig gemaakt aan diefstal van electriciteit. De officier wil ditmaal nog geen gevangenis straf tegen liet echtpaar eischen, maar wil een verschil maken tusschen den man en de vrouw. Tegen de vrouw requireert spr. f 75 boete subs. 30 dagen hechtenis en tegen den man een geldboete van f 50.— boete, subs. 20 dagen. Verd. M.: Tk neem dat niet.. De verdediger Mr. Kamminga zegt ïn zijn pleidooi, dat niet is komen vast te staan, dat verd. wisten, dat door de speld in de schijf te steken, electriciteit aan den meter werd onttrokken. Het is dus een open vraag, of deze verdachten deze stroom hebben weg genomen. Ook omtrent den tijd, waarin zoo- icts geschied zou zijn, is niets komen vast tc staan. Bovendien moet het ontnemen van het stroomverhruik wel zeer onheteekenend zijn geweest. Pleiter meent dus, dat het ten- laste gelegde voldoende bewezen; toch zou pleiter een correctie ^villen zien aange bracht in dezen vorm van een lichtere boe te, omdat deze verdachten iets hebben ge daan, wat zij niet morhten doen. De Rechtbank bepaalt dan de uitspraak in deze zaak op heden over acht dagenj Kolhorn DIEFSTAL VAN GOEDEREN VAN DE WASCHLIJN Dan worden voorgeroepen F. de J. wonen de te Kolhorn en F. de J., zwerver, die eeni ge dames artikelen hebben gestolen in den nacht van 7 op 8 December. Verd. zeggen er langs te zijn gefietst en toen samen op de gedachte te zijn gekomen de damesgoederen weg te nemen. "Pres.: Deden jullie dat om die goederen te verkoopen? Verd.: Nee, om ze te dragen. Pres.: Maar U kan toch al die goederen niet dragen? Als eerste get. wordt gehoord T. de W. wonende in Julianadorp. Get. vertelt de wasch 's nachts te hebben laten hangen aan de lijn. Om half vier 's morgens ben ik gaan kijken en toen was alles weg. De tweede getuige K. B., is arbeidei wo nende te Koegras vertelt hetzelfde als de vorige getuige. Zijn ondergoed was ook 's nachts van de waschlijn verdwenen. De pres. merkt op, dat T. de J. uit Kolhom alreeds tweemaal tot diefstal is veroordeeld en de andere de J. heeft ook al eenige veroordeelingen achter den rug. De officier van Justitie requisitoir ne mend vindt het feit ernstig, omdat beide verd. er 's nachts op uit trokken om te stelen. Mr. r. d. Feen de Lille eischt tegen F. de J. uit Kolhorn een gevangenisstraf van één jaar en tegen den zwerver F. de J. die niet zoo'n groot strafregister heeft een ge vangenisstraf van 2 maanden. De verdediger van F. de J. uit Kolhorn, Mr. Thomas wijst erop, dat zijn cliënt uit gestuurd kan worden naar Duitschland om te werken. Met klem dringt de verdediging op een lichtere straf aan. Mr. Kamminga, de verdediger van den zwerver F. de J. wil er op vestigen, dat zijn cliënt in zeer armoedige omstandighe den verkeerde, en daarom tot den diefstal is gekomen. Spr. dringt aan op de uiterste clementie. De rechtbank zal heden over acht dagen uitspraak doen. BEKENDMAKING. Toelating leerlingen -O.L school en Voorbereidende school BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHAGEN maken bekend, dat op 2 Mei a.s. de toelating zal plaats hebben van leerlingen tot de O.L. school en de open bare voorbereidende school. De aangifte zal moeten geschieden aan de genoemde scholen vóór 10 April a.s.; zij kan schrifte lijk geschieden onder opgaaf van naam, voornamen, geboortedatum en naam en adres van den aansprakelijken persoon, of mondeling, in het laatste geval voor de O. L. school Maandags, Dinsdags, Donder dags en Vrijdags n.m. 3^2-^V2 uur. De leer lingen, die tot de O. L. school worden toe gelaten, moeten vóór 1 April a.s. de leeftijd van zes jaren hebben bereikt. Schagen, 21 Maart 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. „HET LEVEN VAN EMILE ZOLA" IN THEATER ROYAL. Een bijzonder belangrijke filmge- beurtenis staat Schagen te wachten! De beroemde Warnerfilm „Het le ven van Emile Zola", waarin de Dreenfus-affaire. die indertijd de geheele beschaafde wereld in rep en roer bracht, verwekt is, komt vanaf Vrijdag a.s. in Theater Royal en opdat iedereen van deze bijzondere rolprent zal kunnen genieten, draait zij eiken dag tot en met Donderdag 31 Maart a.s. De groote waarde van deze film ligt niet alleen in het schitterende historische gege ven, doch voornamelijk in de prachtige cre atie, die Paul Muni van de hoofdrol ge maakt heeft. Emile Zola, de geniale Fran- sche romanschrijver, met zijn hartstochte lijken drang naar waarheid en recht, ver vult op aangrijpende wijze zijn schoone rol in dit Europeesche drama, dat zoovele ele menten bevat, waaraan een scenario-schrij ver zich verlustigen kon. Daar is om. de veroordeeling wegens hoogverraad van kapitein Alfred Dreyfus, zijn verbanning naar het Duivelseiland, het. ontroerende af scheid van zijn vrouw. Dan Zola's heilige verontwaardiging over het onrecht den ka pitein aangedaan, het bezoek van de onge lukkige vrouw aan den schrijver, teneinde zijn bemiddeling voor de redding van haar man in te roepen. En als hoofdmoment: Zola's aanklacht, die als een bliksem inslaat: „Tk heschuldig." Men kent de geschiedenis. Jarenlang heh- ben de kranten er vol van gestaan. Doch nu op het witte doek heel deze aangrijpende affaire te mogen volgen, met de heidenfi guur Zola in het middelpunt, is iets waar voor wij de Warnerfilm, resp. de bioscoop directie, die de rolprent presenteert, niet dankbaar genoeg kunnen zijn. Het zegt wel iets, dat reeds de première van „Het leven van Emile Zola" een groot publiek tot. zeldzaam enthousiasme heeft gebracht. Herhaaldelijk werklonk tijdens de vertooning applaus. En in de pers, die una niem was in haar lof over William Dieter- le's schepping, werd steeds de naam „Paul Muni genoemd als de meesterlijke acteur, die het stuk draagt. Ook Joseph Schildkraut als Dreyfus geeft een treffende vertolking. Weer eens een film van grootsche allure, welke ook in technisch opzicht een verbluf fende prestatie genoemd mag worden. SLUITING HANDELSWINTERAVOND- SCHOOL. Uitreiking van de diploma's In een lokaal van de o. 1. school had gis teravond de sluiting plaats van den hai> delswinteravondcursus; Behalve het on derwijzend personeel, waren hierbij ver schillende bestuursleden van de Schager Handeldrijvende en Industrieele Midden- sta nds vereen iging aanwezig. De heer M. C. Tuinman opende deze bijeenkomst. Spr. wees op het vele werk, dat het Instituut voor Middenstandsont wikkeling op het stuk der Middenstands cursussen heeft verricht; het Instituut zal dit steeds met plezier blijven doen. Spr. bracht dank aa.n Rijk. Provincie en Gemeen ten voor de subsidiën en ook aan het leerarencorps, in het bijzonder den Direc teur, den heer D. Brouwer. Voorts feliciteerde spr. den heer W. D. Niestadt, die tot Hoofdbestuurslid van het Instituut voor Middenstandsontwikkeling is benoemd. (Applaus). Hierna ging de heer Tuinman over tot uitreiking van de diploma's. De leerlingen B. D. Keuris en A. Kuiper mochten voor hun prachtige cijfers een fraai cadeau in ontvangst nemen. Vermelden we nog, dat alle leerlingen het diploma hebben behaald De heer Brouwer richtte vervolgens het woord tot de zoo Juist gediplomeerden. Spr. bracht in herinnering, dat met Sep tember den derdenjaarscursus begint en wekte hen op. hieraan toch vooral deel te nemen. In het. derde jaar zal zwaardere stof worden behandeld b.v. wetskennis en. aan liet einde van dat jaar zal een werkelijk examen moeten worden afgelegd, waarop het, wel niet zoo gemoedelijk zal toegaan als hier. Wat de leerlingen van het eerste cursus jaar betreft, niet allen konden worden bevorderd en dit was soms te wijten aan gebrek aan ernst en ijver. Spr. spoorde hen, die waren blijven zitten aan, volgend maal goed hun best te doen en reikte daarna de rapportboekjes uit. Verzuim vooral niet, aldus' zeide spr. tenslotte, het tweede cursusjaar te volgen. Namens de leerlingen sprak nog de heer Keuris van Sint Maartensbrug, die zijn woorden van dank vergezeld liet gaan van een kistje sigaren voor de leeraren. De heer M. C. Tuinman 6loot dezen avond. Hieronder laten we volgen de namen der leerlingen, die werden bevorderd resp. ge diplomeerd. Bevorderd. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse werden de volgende leerlingen: A. Burgman, M. Burgman, P. Tolle, Jm. Blaauboer, J. A. Molenaar, A. Klik, Jb. Boonacker, J. Klant, D. Ruig, M. Joling, J. Gootjes', H. de Leeuw, J. C. Slagter, B. Backer, alten te Schagen; C. Bood, S. I-Iot- tentot, J. Oostwouder, B. Keesman, J. de Boer, G. Grin, A. Dalenberg, K. Blaauboer, L. Schouten, M. Nanne, J. Rijs, C. Vos, R. Doorn, allen te Zijpe; R. Brak, F. van Zoonen, C. Eriks en G. J. Schenk, allen te Barsingerhorn; J. Hageqaar, Harenkarspel; J. Hoogvorst en J. v. Honschooten te Cal- lantsoog; D. Broekhuizen, N. Stammes en R. Stammes te N. Niedorp; C. Bregman, H. de Vries. P. A. v. Raalte en C. Wiedijk Winkel;, J. Kuit, St. Maarten; G. v. Ham, K. Kaan en C. Spaans, Wieringerwaard; W. Sinke en L. Schra, Anna Paulowna. Einddiploma. Het einddiploma behaalden: Voldoende: R. Prins, Schagen; M. Del ver, Haringhuizen; J. Schenk, St. Maartens brug. Ruim voldoende: W. B. de Jong, Scha gen; W. Kooijman, Haringhuizen; A. Wa genaar, St. Maarten. Goed: G. Anneveldt, Schagen; P. Dek ker, Schagen; G. Timmerman, Petten; M. Vader, Anna Paulowna, N. de Leeuw, An na Paulowna; J. Manneveld, Dirkshorn; R. van Honschoten, Callantsoog; D. v. d. Meuten, St. Maarten; J. Frans St. Maarten Zeer goed: G. Boonacker, Schagen; G. Dek ker, Schagen; A. Kuiper. N. Niedorp. Uitmuntend: B. D. Keuris, St. Maartens brug. Het diploma machineschrijven werd be haald door: B. de Beurs en N. de leeuw, Anna Paulowna, R. Stammes, Schagen, Jb. Waiboer, Barsingerhorn; G. Timmerman Petten; G. J. Schenk, Barsingerhorn; B. D. Keuris. St. Maartensbrug; A. de Waard, Barsingerhorn; W. Geerts, A. v. d. Iloven en H. de Leeuw, Schagen. BRIDGEDRIVE. Op Dinsdag 29 Maart a.s. zal hij den heer C. Boontjes wederom een bridge-drive wor den gehouden. Men zie de adv. in ons nr. van gisteren. VIJFTALLEN POLITIESCHIETVEREEN. De vijftallen, waarmede de politieschiet- vereeniging „Schagen en Omstreken" op de hedenmiddag aanvangende schietwedstrij den zal uitkomen, zijn als volgt samenge steld: Eerste vijftal: Overhand, de Weijze, Re- zelman, Den Hartigh en v. Honschoten; Tweede vijftal: van Iperen, Strijder, pas toor van Veen, notaris van Veen en van Haren; Derde- vijftal: v. d. Meuten, Kempers, Ka per, Li evens en Mr. Dr. Buiskool; Vierde vijftal: Burgemeester Loggers, Brandsen, Wiersma, Visser en van Ens. BELASTINGONTDUIKING. Tegen den winkelier M. alhier is instruc tie geopend wegens ontduiking der in komsten- en vermogensbelasting. OVERAL IS RAAD OP! Bij de eigendomsoverdracht van café's speelt de vergunning- en verlof kwestie al tijd een groote rol. Dit ondervond ook de nieuwe eigenaar van een café in Nieuwe Niedorp, die wel een huis met stoelen, tafels, en een biljart had gekocht, maar volgens de wet geen dranken mocht schenken. Een vriend uit Schagen, de heer B., wist raad en zou wel iemand sturen, die daar raad op wist. En zoo verscheen de makelaar G. uit Schagen op het terrein, die een acte op maakte en f 10 loon opstreek. De „acte" was natuurlijk van geenerlei waarde en zoo zit de caféhouder nog met zijn moeilijkheden, terwijl den makelaar een dagvaarding is overhandigd om voor den rechter van instructie te verschijnen. De heer J. S. P?n., thans gedetineerd, had door bemiddeling van zijne echtgenoote een assistent in dienst genomen, teneinde zijn accountantszaak zooveel mogelijk intact te houden. Deze „hulp" presenteerde zich als docto randus Ir. B. W., lid van het Nederlandsch Instituut van Accountants. Onder deze titels sloot hij met mevr. S. een arbeidscontract af en begon zijn werk. Systematisch begon hij zijn werk, doch al spoedig kwamen de waarschuwingen. Toen de brigade-commandant der rijksveld- wacht, Majoor Holema, naar aanleiding daar van een onderzoek ging instellen, verklaarde de heer W. geen identiteitspapieren te kun nen toonen, daar ze en hier kwam een zeer fantastisch verhaal waren zoek geraakt. Het was den Rijksaccountants en den ge- oefenden politieman alras duidelijk, dat het met de zaak allerminst in orde was en na een scherp verhoor viel de doctorandus-inge nieurN.I.V.A., accountant door de mand. Er volgde een korte scène, waarin de jonge man beterschap beloofde. Na deze biecht ging onze vriend echter meteen naar de woning van zijn werkgeef ster, mevr. S. Hij trof de oudste dochter thuis, van wien hij een fiets leende, toebehoorende aan den oudsten zoon. Dit rijwiel had hij vol gens zijn zeggen noodig om enkele klanten in Burgerbrug te bezoeken. De veelbelovende „accountant" kwam echter niet meer boven water. Rijwiel en assistent bleven zoek. Maandagochtend is de voortvluchtige door Majoor van Ens in Amsterdam gearresteerd. Het rijwiel had hij aan het station Castri- cum achtergelater terwijl het belasting- plaatje dienst had gedaan als onderpand voor één nacht logies. De man was geheel platzak en heeft in een der cellen in het Waaggebouw den nacht doorgebracht. Hij is gisterenmiddag onder politiegeleide naar Alkmaar overgebracht, om door den rechter van instructie te worden gehoord. Wat naast het tragische in deze geschiede nis het meest opvalt is, dat tientallen zaken- menschen zonder eenige waarborg, aan een wildvreemde inzage in hun boeken gaven en hun hebben en houwen met dit jongmensch bespraken. Een klein beetje meer zelfrespect en voorzichtigheid is toch zeker wel gebo den. Ons inziens zijn er nu harde klappen ge noeg erevallen en wordt het meer dan tijd, dat men eindelijk eens gaat begrijpen, dat het bijhouden van boeken en het doen van belastingaangiften een werk is, dat men aan bekende, betrouwbare menschen moet toe vertrouwen. Uit onze omgeving WINKEL OPROEPING DIENSTPLICHT De dienstplichtige H. H. Zwart van de lich ting 1937 is opgeroepen om op 7 Juni a.s. voor eerste oefening in werkelijken dienst te verschijnen. De dienstplichtige G. Rempt der lichting 1938 heeft een gewijzigde oproeping voor herhalingsoefeningen ontvangen en moet thans op 28 Nov. 1938 voor 10 dagen te Leiden opkomen. VERLENGING WERKVERSCHAFFINGEN Door den Minister van Sociale Zaken is medegedeeld dat de werkverschaffingen voor het aanleggen van een bad- en zwemin richting en het maken van een toegangsweg benevens de uitbreiding van de begraaf plaats kunnen worden voortgezet, voorloo- pig tot en met 25 Juni 1938. HOOGWOUD Bouwvergunning. Aan den heer P. Luiken wordt vergun ning verleend tot den verbouw van de wo ning toebehoorend aan Dr. Pool en staande aan de Kerkelaan. Dienstplicht. De dienstplichtigen van de lichting 1938, die voorloopig waren vrijgesteld wegens broe- derdienst: J. Deken en S. Dekker, zijn op geroepen om op 31 Maart a.s. voor 11 maan den te Amersfoort onder de wapenen te komen. BARSINGERHORN KOLHORN UITSLAG AANBESTEDING. De uitslag van de aanbesteding in café Droog van het nieuw te bouwen woonhuis voor den heer P. Kistemaker in den Waard polder luidt als volgt.: C. de Geus, Br. op Langendijk f 8465. W. Giltjes Br. op Langendijk 8694 D. Boekei, Schagen 8620. W. Uiterdijk, Wieringerwaard SS97. Faust, Nieuwe Niedorp 8012. A. K. Pik, Barsingerhorn 10684. J. Oudenbos, Bergen 0i00. Metselaar en Tromp, Langendijk 10166. F. Kuiper, Aartswoud 8625. P. Wardenaar, Haringhuizen 8750. Jb. de Graaf, Moerbeek 8599. De Vries en Branten N. Niedoi SITS. L. Droog, Kolhorn 8700. Koorn en de Jong, Medemblik 8882. Hoogzaad, Hoogwoud t 8755. C. Lampers, Kolhorn 89J0.— Be gunning is aangehouden. één stapl Daarom op* gepast en ook bij de ge ringste verkoudheid on- middellijk Aspirin nemen! HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BUI GRIEPI 20 tabletten in een buisje 75 cent. ZIJPE Verzoek om vergunning afgewezen. Burgemeester en Wethouders hebben af wijzend beschikt op het verzoek van den heer J. Kossen te Petten om een vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, zulks op grond van het feit, dat het vastgestelde maximum aantal vergunningen is bereikt. Verwijderen van opritten. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben aan het Bestuur van het Waterschap Zijpe en Hazepolder ontheffing van de des betreffende verbodsbepaling van het Wegen- reglement verleend voor 't verwijderen van d opritten naar de voormalige trambaan in den weg langs de Westzijde van de Groote Sloot nabij Zijpersluis. T ZAND. Verloting. Burgemeester en Wethouders van Zijpe hebben aan het Bestuur van de St. Annaver- eeniging alhier toestemming verleend tot het houden van een verloting ten bate van ge noemde vereeniging en tot vorming van een fonds voor een op te richten naai- en be waarschool. PETTEN. Kleine verloting. Burgemeester en Wethouders van Zijpe hebben aan de alhier bestaande Operette- Zangvereeniging toestemming verleend tot het houden van een kleine verloting. KOEGRAZ JULIANADORP. Kind door hond gebeten. Het tweejarige kind van den heer J. N. aan de Kortevliet, werd onverwachts door den grooten Sint Bernard-hond van éten heer P. N. in het gezicht gebeten, waar. door de kleine haar bovenlipje werd afge beten. Na voorloopig door den dokter be handeld te zijn, is de kleine te Den Helder opgenomen. Kraakjeslui op het spoor. Eenige dagen geleden, heeft men door verbreking van de afsluiting zich toezang verschaft tot het kantoor van de N.V. Ma lerij „de Hoop" alhier. Veel van hun gading hebben de lanzvin^ers zeker niet kunnen vinden, doch de schrijfmachine werd toch ingepikt. Begrijpelijkerwijze werd van een en ander aangifte bij de politie gedaan. Na ijverige nasporingen is bet den Rijksveld wachter brig.tit. de heer C. J. Vroom alhier gelukt de schrijfmachine in Amsterdam op te sporen en tevens de hand te leegen op een van de heeren. die ook nog den dief stal van 40 liter benzine bij M. Smit aan de Blauwe Keet op hun geweten hebben. Zij zullen zeker de hun toekomende straf niet ontloopen. W1FR1NGEN POLDER WAARD NIEUWLAND. Gistermiddag vergaderde in hotel De Haan het bestuur van den Polder Waard Nieuw- land. Te twee uur heet de voorzitter, de heer Breebaart de aanwezigen wolkom en ver zoekt den secretaris de notulen voor te le zen. Deze worden zonder op- of aanmerkin gen goedgekeurd. Voorzitter zegt dat wat de waterwegen be treft. de heeren zeker zelf wel hebben gezien dat deze een groot stuk verbeterd zijn. Ingekomen stukken. O.a. is ingekomen proces verbaal van de kascontrole, waaruit blijkt dat het voordeelig saldo 1937 bedraagt f 370.91*4, nadcelig saldo van 1938 f 203.27, alzoo een kassaldo van f 167.44*4. Voorts een schrijven van het Dep. van Sociale Zaken, bevattende de goedkeuring van het uitvoeren van werken in werkver schaffing. Nog een schrijven van het Provinciaal Be stuur over een wijziging in het Waterschaps reglement. Tenslotte nog een schrijven over grond belasting. De begroofing werd gebaseerd op de ont vangsten en uitgaven van het vorig jaar, behoudens een verlaging van de rentevoet tot 3.5 pet. Rondvraag. De heer N. Mulder vraagt of in de herfst de duiker bij de wed. Mul der 25 centimeter verlaagd kan worden. Wordt goedgevonden. De heer N. Mulder NDz. vraagt of men met de herfst weer begint te slooten. Voorzitter beaamt dit. De heer P. Hellingman merkt op bij den molen nog zooveel hout te hebben zien lig gen. Voorzitter: We zullen zien, of 't ver kocht kan worden. De heer De Jong zegt dat er nog over is gesproken om den grond van 't slooten in werkverschaffing over het land te verwer ken. Gaat dat nog door? Voorzitter ant woordt ontkennend. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5