Raad Anna Paulowna Bij Kou eo Griep Dampo. Doos 30 ct. Doedens en Schilder bouwen voor 122.320.een nieuw Raad huis. Er is bezuinigd en ge prutst. De polder heeft geen plaats voor ambtenaren, die een levenspositie willen. Een on derwijzer er bij? Een rond vraag met voorstellen. De ge meentesecretaris mag polderse cretaris blijven. Een lange, drukke vergadering. De raad vergaderde gistermiddag. Voor zitter was de burgemeester, de heer G. J. Lovink; secretaris de heer-C. Keijzer. Alle leden zijn aanwezig. Na opening der vergadering door Voorzit ter, worden de notulen der vorige vergade ring onveranderd vastgesteld. Mededeelingen. Voorzitter deelt mede, dat aan de gemeen te f 2300 voorschot is gegeven ter uitbetaling aan N. Cornelissen voor de verkrijging van een plaatsje ingevolge de landarbeiderswet. Ged. Staten keurden de rekening-courant- overeenkomst goed. Het ministerie van sociale zaken keurde goed, dat het werkverschaffingsloon tot 28 cent wordt verhoogd; verder is goedgekeurd dat de gemeente in de zevende klasse, van de steun verleening wordt geplaatst. Een aanvrage van de R. K. school te Bree- zand om gelden uit de gemeentekas beschik baar te stellen, voor aankoop van 6 nieuwe schoolbanken, is naar Ged. Stateri doorge zonden. Goedkeuring is verleend tot het aanbren gen van binnenramen in het gebouw van de chr. school. De commissie tot wering van schoolverzuim heeft haar verslag ingezon den. Voorzitter brengt een speciaal woord van dank aan de heeren Hooimeyer en Lubbert voor hun werkzaamheden om te komen tot loonsverhooging in de werkverschaffing. De resultaten zijn verheugend geweest en spr. meent de toik van raad en arbeidersbevol king te zijn als hij dezen heeren een woord van hulde brengt. Ten aanzien van de banken voor de R.K. school meent Voorzitter, dat de Raad wel accoord zal gaan. Er zijn nu eenmaal ban ken te kort. De heer Kuiken: 't Is vruchtbaar in Bree- zand! Voorzitter: Dat is het! De mededeelingen worden voor kennis geving aangenomen. Voorstellen van B. en W. Administratieve wijzigingen. Voorstellen tot wijziging van de gemeen terekening voor het dienstjaar 1936 en do begrooting van het grondbedrijf over 1937, werden onveranderd goedgekeurd. Ged. Staten hadden bezwaren tegen onge- teekende nota's bij het vcrleenen van voor schotten, een opmerking over telefoonge sprekken en eenige andere bezwaren van ad ministratieven aard. Rekening en begrooting worden conform do aanwijzingen vastgesteld. Onderhandsche aanbesteding raadhuis. B. en W. stellen voor tot onderhandsche aanbesteding van het raadhuis over te gaan, nadat in het plan eenige bezuinigin gen zijn aangebracht. De heer Saai, architect, komt ter vergade ring. Op een vraag van den Voorzitter of de vergadering besprekingen in comité wenscht, antwoorden de leden ontkennend. Gedepu teerde Staten hadden geen bezwaren tegen de laatstgczonden teekeningen, enkele op merkingen daargelaten. Ged. Staten ver zochten voorts steeds alle stukken eerst aan hen te zenden en niet meer rechtstreeks aan den minister van iinantiën. De inschrijving ving was gelijk was gepubliceerd, boven de begrooting. De heer Saai heeft nogmaals ge- teekend en zich iret een bepaalde firma in verbinding gesteld. Doedens en Schilder, de laagste inschrijvers, mochten nog eens in schrijven, maar waren nog te hoog. Uit benauwde portemonnaie - De heer Saai licht een en ander toe. De laagste inschrijver had 12-4687 bij een be grooting van f22000. Verschillende bezuini gingen zijn toen in de nota van aanwijzing gebracht o.a. de schoorsteen van de cen trale verwarming zal geen vuurvaste stee- nen krijgen, de wapens komen te vervallen, voor lage muurglazuur komt Egypte glans- beton. In de burgemeesterskamer komen inplaats van marmer vensterbanken, pas sende houten. De aclitcrgootlijst is gewij zigd, de archiefkluis is op andere hoogte genomen, waardoor de ruimte voor berging daar boven ligt. IJzerbewerking kon van f250 op f150 gebracht worden. De rijwiel bergplaats kan bij meubilair worden ge bracht, electrisch licht is op f100 gekomen, de eiken betimmering in de raadszaal komt te vervallen, de bank aan den kleinen in gang wordt „meubilair", de post sanitair is teruggebracht op f 150 en voor onvoorzien is f 100 geraamd. In de paalfundeering is opgenomen opzetters van 1.60 met een fun deering van 7 meter. De heer Saai zal bij het proefheien nader aantooncn, dat dit voldoende is. Enkele kasten komen te verwallen. De bezuinigin gen heeft de heer Saai met de fa. Versteeg (de onderhandsche inschrijfster) besproken, totaal kon deze f3150 bezuinigen. In massa scheelt het nu nog f800 met det oorspron kelijke begrooting. De verhoogde ijzerprij- zen hadden invloed. De Fa. Versteeg wil nu inschrijven voor f20330.- en nadat dit bedrag bekend was, heeft men zich met Doe dens en Schilder in verbinding ge steld. Deze firma heeft de rekenin gen mogen inzien, maar kon niet lager gaan dan f 22487. Later noemden Doedens en Schilder een bedrag van f21200. Deze firma stelt er prijs op het raadhuis te bouwen en wil daarom nog zoover gaan. dat als geen glazuurpan- nen behoeven te worden gebruikt, de hard- steenen binnenmuren worden vervangen door eerste'<klas roodsteenen en de beta lingsvoorwaarden iets soepeler worden, hét bedrag op f20200. terug te brengen. Met muren van roodsteen kan de heer Saai zich vereenigen, met andere pannen niet. Dit verhoogt de kostprijs met f 120. Architecten honorarium zal volgens de laagste tabel klasse worden berekend, en dan komt de heer Saai met schilderwerk, teekenloon, enz., enz., totaal op 125768.17. Zou zwaardere fundeering worden ge bruikt, dan kost het f 600 meer, maar het be drag onvoorzien, de verkoop van het oude raadhuis en enkele andere postjes staan hier tegenover. Harde strijd om de landeering. De heer Saai meent, aan een 7 meter fundeering genoeg te hebben. De heer Cornelissen heeft een bedenking tegen de voorgestelde betonuitvoering, maar neemt na een technische uiteenzetting met het plan genoegen. De heer Saai zegt, dat Doedens en Schil der z.i. voorrang hebben, deze firma staat uitstekend bekend, zoodat geen enkele re den is, te adviseeren deze firma het werk niet te gunnen. De betalingsvoorwaarden willen zij soepeler om voordeeliger te kun nen inkoopen en renteverlies te voorkomen. De heer Dekker vraagt naar het bedrag van de aanbestedingskosten, die hij niet heeft hooren noemen. De heer Saai zegt, dat hier een verreke ning van komt. Het bedrag is in de aan- neemsom verdisconteerd. Het kan mee- en tegenvallen. Het uitgetrokken bedrag van 2% is nogal hoog, het saldo wordt terugge stort in de gemeentekas. Het is een potje, waaruit pennenbier, eerste steenlegging enz. betaald wordt. Op een vraag van den heer Dekker, wat voor eikên betimmering in de. plaats komt, zegt de heer Saai: behangselpapier. Men rekent overigens op particulieren en vereenigingen. Neemt men het glas en lood over, komt er weer geld voor betimmering Voorzit er merkt op dat hij voor de gevel steen al iemand heeft. De heer Saai zegt resumeerende, dat 't uiterlijk weinig verandert, alleen wordt de gevel 1 Meter langer, en de uitbouw ver valt, alles echter in overeenstemming met wat de commissie heeft bepaald. Van bin nen is de grootste wijziging dat voor de binnenmuren het hardsteen vervalt en eerste klas roodsteen komt. Critiek, die niet malsch is! De heer Dekker heeft in de woorden van den heer Saai een optimisme waarge nomen, dat hij niet kan deelen. Het laten vervallen van een rijwielbergplaats en het brengen op meubilair is enkel ver plaatsing. Het bedrag voor onvoorzien op f 100.— lijkt spr. te laag. Als het raadhuis er eenmaal staat mag de gemeente niet met de brokken zitten. De bezuiniging op de paalfundeering is onaanvaardbaar, het risico wordt veel te groot. Van het oude raadhuis blijft rot hout en puin over. Het is' een lijdensgeschiedenis. De architect •heeft in het begin een fout gemaakt, dat had ronduit erkend moeten worden. Het risico met de paalfundeering is veel te groot. Spr. wil een nieuwe aanbesteding houden en een nieuw bestek opzetten. Men moet ro-eien met de riemen, die men heeft! De heer Saai zegt dat aan de construc tie niet getornd wordt. Hij is steeds er voor geweest om f 26.000 uit te treken. De be grooting was eigenlijk boven de f 27.000. De besteding is tegengevallen, men heeft spr. in het gelijk gesteld, want om een goed raadhuis te bouwen was f 26.000^— noodig geweest Een nieuwe 'besteding geeft weer nieuwe onkosten. Voorzitter: Doedens en Schilder hebben het uiterste geprobeerd. Weth. op 't Veld acht geen reden aanwe zig, de nieuwe berekening, die serieus is opgezet, niet aan te nemen. De pa.alfun- deering-berekeningen moet men aan de des kundigen overlaten. Een nieuwe aanbeste ding moet men niet riskeexen. Het oude raadhuis zal altijd f 250.opbrengen. De heer Dekker: Hadden we ze maar! (Gelach). Waarom kxegien de loden geen begrooting. De heer Hooimeijer heeft liever een goede fundeering dan een mooie hal. Jammer vindt spr. het dat geen begrooting voor de aanbesteding is gekregen. Het was be loofd en B. en W. zijn er verantwoordelijk voor. Overigens moet men nu maar ophou den. Voorzitter: Het spijt me bijzonder, maar het was geen opzet. De heer Hooimeijer vindt het niet noodig het oude raadhuis direct weg te doen. Kan men het niet verhuren, of de huur ver- koopen aan de Boerenleenbank. Twee joden weten wat een bril kost! Voorz. denkt niet dat de gemeente hier beter van zal worden. Weth. Keuris had graag vanmorgen ge weten, wat hij nu weet. Spr. betwijfelt of 7 meter palen voldoende zijn. Ziin ook de betonopzetters smaller geworden? De heer Saai licht toe, dat dit niet het geval is. Dit is allemaal zeer royaal gedaan. Stop de heele zaak. De post onvoorzien van f 100 acht weth. Keuris veel te laag. Als de heifundcering op 10 meter komt, zal ergens anders bezuinigd moet worden. Het liefst wil spr. alles maar stop zetten en later nog eens kijken. Wil de raad doorgaan met den bouw, zal spr. zich niet verzetten, maar er is bezuinigd en geprutst. Het wordt modderen! Liever een nieuw bestek en zuiniger opgezet. De fundeering moet echter goed blijven. De heer Kloosterman zou willen dat pa len van 10 meter moeten worden genomen. De heer Lubbert: Als de deskundigen zeg gen 7 meter, moeten wij ons daar bij neer leggen. De heer Kloosterman merkt op, dat bij het oude raadhuis de heer Lubbert precies an dersom sprak. De heer Saai zegt, dat men altijd nog be sluiten kan 10 meter palen te nemen. Hij zal er niet aan denken als 10 meter palen noodig zijn, andere palen te nemen. Tenslotte draagt spr. de verantwoording ook. Na deze verklaring wijzigt de heer Kloos terman zijn standpunt. De heer Kuiken wil zich bij de deskundi ge adviezen neerleggen, De raad heeft er geen verstand van. De heer v. d. Berg wil den heer Saai laten begaan. De heer Dekker verklaart zich tegen de gunning, omdat de cijfers speculatief zijn genomen. Men komt zeker boven de f 26000. De heer Cornelisse is het met den heer Dekker eens. Het raadhuis komt er! Gestemd wordt vervolgens over de kwestie of het raadhuis onderhands zal worden aanbesteed, of dat men opnieuw zal gaan bestekken. Voor stemmen de heeren Hooi meijer, Kuiken, op 't Veld, Lubbert, Rezelman, Kloosterman en van der Berg en tegen de heeren Keuris, Dekker, Cornelisse en mevr. Borst- Liefhebber, zoodat met 7 tegen i stemmen is besloten het nieuwe raad huis onderhands aan te besteden, aan Doedens en Schilder v. f 20.320. Felicitaties. Voorzitter feliciteert den heer Saai. Het is een lange lijdensweg geweest, maar spr. hoopt dat het nu vlug zal gaan. Vervolgens wordt besloten het schilder werk te gunnen aan den laagsten inschrijver de fa. Kamp te Heerhugowaard voor f 1278. De heer Dekker hoopt, als het raadhuis staat, men hem zal kunnen verwijten, dat hij mis is geweest. f 200 meer voor den ambtenaar van steunverleening. B. en W. stellen voor de jaarwedde van den secretarieambfenaar belast met de af- deeling werkverschaffing en steunverlee ning zoodanig te wijzigen, dat daaraan nog twee jaarlijksche verhoogingen van f 100 worden toegevoegd. De heer Doets doet zijn werk op loffelijke wijze, zegt voorzitter, maar de salarieering is te laag. Hem was een benoeming in een andere plaats toegezegd, maar de heer Doets wil liever blijven. Het salaris van f 100— tot f 1300 zou f 1200 tot f 1400 moe ten worden plus f 100.voor diploma. De heer Hooimeyer is tegen loonsverhoo- ging. Het tekort wordt weer met f 200. verhoogd. Misschien heeft de man wel te kort, maar Anna Paulowna heeft geen amb tenaren noodig, die een levenspositie ambi- eeren. Hierna een reorganisatie van den arbeid, wat werk van den heer Baken afge staan bijvoorbeeld en dan bij de volgende begrooting er nog eens op terugkomen. De heer Baken zou er goed aan doen. Voorzitter zegt dat de heer Doets geen baantjes erbij kan hebben. Hij is zelfs op Zondag al eens weggestuurd moeten wor den als Doets wegging zou men raar kij ken. Zijn werk eischt groote vakkennis. „Er is geen ondankbaarder taak dan ambtenaar van steunverleening", zegt de heer Dekker. Doets is in het werk gegroeid, laat men hem behouden en de verhooging toekennen. Als Doets weggaat, zal men geen bekwaam ambtenaar voor dat geld krijgen. Halvee ren. De heer Kuiken: Kunnen we niet halvee- ren? De crisis houdt wel ééns op, met één verhooging kunnen we wel volstaan. De heer Rezelman: Daar moet je niet op rekenen, dat de crisis ophoudt. De heer Kuiken: „Kom, kom, je moet niet zeuren!" (gelacht) Weth. Op 't Veld verdedigt het voorstel van B. en W.. De secretaris geeft een uiteenzetting van de drukke en verantwoordelijke werkzaam heden van den heer Doets. Voorzitter merkt op, dat men voor contro le in de toekomst nog wel een controle-amb tenaar noodig zal hebben. De heer Hooimeyer verklaart zich accoord Het voorstel wordt daarom z.h.s. aange nomen. Voorschotten aan bijz. scholen. Voorgesteld wordt de voorschotten vast te stellen op de vergoeding ing. art. 101 der L. O.-wet aan de besturen der bijzondere scholen, en wel: Chr. School Breezand f 1195.4214 R.K. School I f 1856.66 R.K. School II f 1943.22 Aldus besloten. Vervoer van schoolkinderen. B. en W. stellen voor de verleende tege moetkomingen in de kosten van vervoer van leerplichtige kinderen te verlengen, waartoe z.h.s. wordt besloten. Begrootingswijziging B. A. B. en W. stellen voor de begrootingswijzi ging van het Burgerlijk Armbestuur over 1937 goed te keuren. Verhooging van f 2000.was gevraagd. Ged. Staten hebben geen bezwaar, het geld is al uitgegeven! De Raad besluit aldus. Gemeentegeld voor 40-jarig re- geeringsjubileum. B. en W. stollen voor gelden uit de ge meentekas beschikbaar te stellen in verband met de feestelijkheden bij het a.s. 40-jarig regeeringsjubileum. Er mag weer een kwartje per kind ge geven worden en er zal 1 cent per inwoner worden ontvangen. Mv. Borst-Liefhebber vraagt of de kinde ren versnaperingen krijgen. Dit is alleen voor schoolfeest, zegt voor zitter, de versnaperingen geeft het Oranje Comité, uit een saldo van lijsten. Mv. Borst gaf den armen menschen liever klecren... Voorzitter zou dit een teleurstelling voor het Oranjecomité vinden. Bovendien hoort deze zaak in het Oranjecomité thuis. Aldus besloten. Stemdistricten in de gemeente. Voorgesteld wordt de verdceling der ge meente in stemdistricten als volgt te wijzi- i gen: Van stemdistrict II af te nemen en bij slemdistrict IV te voegen: de Zandvaart, ter weerszijden, van Molenvaart lot Kleiweg (15 perceelen). Kleiweg van Zandvaart tot Mid denweg (15 perceelen) en Schorweg van Mo lenvaart tot Koningsweg (30 perceelen). Te zamen 60 perceelen met een aantal kiezers van ongeveer 130. Het aantal kiezers in stern- district II zal dan voorloopig beneden 1000 zijn. Aldus besloten. De heer Kuiken: We zullen het druk krij gen, Op 't Veld, 't was altijd zoo mooi rus tig! (Gelach.) Hernieuwde vaststelling veld- w achtersverordening. B. en W. stellen voor de veldwachtersver ordening in verband met het afloopen van den termijn opnieuw vast te stellen. Met eenige wijzigingen ten opzichte van vakonderwijs, rijwiel en kleeding, wordt al dus besloten, volgens aanwijzing van Ged. Staten. Verkoop grond. Het Hoofdbestuur der P.T.T. heeft te Bree zand een stukje grond van v. d. Berg ge kocht. Om op de Zandvaart te komen, heeft P.T.T. nog 6 M2. van de gemeente noodig, en wil geven f 1.per M2. Het gevolg ervan zal zijn, dat de gemeente bij Den Helder wordt ge centraliseerd en de automatiseering vijf jaar vroeger geschiedt. De Raad gaat accoord. Nieuwe onderwijskracht? Voorzitter leest een krantenbericht voor, waaruit zou blijken, dat in bijzondere ge vallen een extra onderwijzer zou kunnen worden aangesteld, in verband met de leer- lingenschaaL Aan school 1 is een aantal leerlingen dat per 1 April op 186 zal ko men. Er zijn vier onderwijzers, er kan een vijfde bij. Men wil zich direct tot den mi nister wenden. Aldus besloten. De rondvraag een nieuwe ver gadering! De heer Lubbert heeft school II bezocht. De klasselokalen zijn buitengewoon slecht, vergeleken bij de bijzondere scholen. Elke gulden erin gestoken is weg. Spr. stelt B. en W. voor betrokken instanties op den on- houdbaren toestand te wijzen, om te komen tot bouw van een nieuwe school. De in specteur van Volksgezondheid zal de school zeker afkeuren. Voorzitter heeft de toestand gehinderd. Beeds is er met den inspecteur over gespro ken. B. en W. weten er alles van. De vergadering geeft B. en W. machti ging. De heer Kuiken prijst het werk van den polder met het oog op den wegenbouw. Laat het gemeentebestuur helpen. Er staat bij de nieuwe brug over de Molenvaart een lan taarn op 30 meter afstand. Kan dit niet ver anderd worden? Ook te Breezand staat een lantaarn verkeerd. Men kan zoo te water rijden. Voorzitter zal er zijn aandacht aan wijden. De heer Kuiken wijst er op dat de Oran jever. te Breezand aan bloedarmoede lijdt. Er is tekort. Kan de belasting niet terugge geven worden? Voorz. zegt, dat dit alleen mogelijk is, als de verordening gewijzigd wordt. Volgende vergadering kan men hierop terugkomen. De gemeente is geen baas. Persoonlijk is spr. er voor. De heer Kloosterman vindt het erg mooi, maar het is al toegezegd. Voorzitter herinnert zich dit. Het is verge ten. Weth. op 't Veld zegt dat het lichtpunt in de Spoorbuurt goed voldoet en bi'engt den dank der bewoners over. De heer Kloosterman vraagt antwoord op de vraag over de secretariskwestie van eeni ge maanden geleden, te weten het waarne men van bijbetrekkingen. Voorzitter voelt er weinig voor. De heer Keijzer is al 15 jaar secretaris van den pol der. Het college is nog niet eenstemmig, wel is men van oordeel, dat de secretaris 's mor gens op de secretarie moet blijven, en voor de alg. vergadering kan hij vrij krijgen, ook voor de middagvergaderingen. Het polder- werk zou niet op de secretarie mogen ge beuren, dacht de heer Op 't Veld, de heer Keuris vond dit wel goed. De heer Kloosterman noemt het antwoord niet bevredigend, maar voelt de moeilijkhe den, ook de financieele. Spr. juicht het toe, dat de onjuistheden uit den weg worden geruimd, maar raken ze weg? Polderwerk hoort op de secretarie niet thuis, het bijwo nen van de vergaderingen vindt spr. ook niet goed. Deze twee dingen moeten weg. De heer Dekker zegt het oog te hebben ge had op de cumulatie van functies, hij had het niet over minder goede werkzaamheden. Spr. weet nu hoe de cumulaties tot stand zijn gekomen en vindt dat de bestaande toe stand niet moet veranderen. Het standpunt: „geen polderwerk op de secretarie" is ge vaarlijk. Als beide zaken op één kantoor worden behandeld, komt dit de arbeidsver- deeling ten goede. Komt er verandering, maak er dan finaal een eind aan! Weth. Keuris heeft in de 17 jaar, dat de secretaris beide ambten waarnam noiot ge merkt dat het werk er onder leed. De heer Keijzer gooit het werk door el kaar, ook na de kantooruren is' hij voor gemeentelijke zaken te spreken. Weth. Op 't Veld is overtuigd dat het werk van de gemeente goed gaat, maar als men spreekt over „historisch ver groeid" moet men rekenen dat de gemeente van.4000 op 6000 is gegroeid. De werkzaam heden zijn toegenomen. Spr. stelt voor te verbieden polderwerkzaamheden ter se cretarie te verrichten, deir secretaris te ver plichten Zaterdagsmorgens aanwezig te zijn, hem toe te staan de algemeens ver gaderingen bij te wonen en in het alge meen hem te verplichten tot drie uur aan wezig te zijn. De aangevallene aan 't woord. De secretaris zegt dat het zeer bezwaar lijk is de werkzaamheden te scheiden. De gemeente gaat voor, al is het tot 's avonds laat. Gedoogen de gemeentewerkzaamhcdeni het, ga-at spr. zoo noodig aan het polder werk. Voorz. zegt van de combinatie niet altijd plezier te hebben gehad, al was hij de oor zaak indertijd dat de cumulatie tot stand gekomen is. Spr. vindt het geen bezwaar dat de administratie overgaat, overeen komstig het voorstel van den heer Op 't Veld. De heer Rezelman vindt het, gezien het totaal ontbreken van klachten, een on vriendelijkheid tegenover het polderbestuur Na eenige besprekingen wordt het voor- stel van den heer Op 't Veld in stemming gebracht, nadat de heer Dekker had voor gesteld den toestand zoo te laten. Het wordt met 8 tegen 3 stemman ver worpen. Voor de heeren Op H Veld, Kloos terman en v. d. Berg. Tegen de heeren Dekker, Keuris, Rezelman, Mevr. Borst Liefhebber, Cornelissen en Hooimeijer. Ruim zeven uur sluit voorzitter deze „ou- dervvetsche" vergadering, die om 3 uur was aangevangen. LANGEND1JE SPOEDCURSUS De afd. Langendijk van De Hanze, besloot tot het houden van een spoedcursus voor middenstanders in verband met de vesti gingswet Kleinbedrijf. ZU1DSCHARWOUDE DAMMEN. Alhier is een wedstrijd gehouden tus- schen de damclubs te Alkmaar en Zuid- scharwoude met als uitslag 2218 in het voordeel van Zuidscharwoude. NOORDSCHARWOUDE. SJOELEN. 2e klas D. DrostH. Aarts 15 1 4 1588—1396 15J4—4J4 P. Pool—J. Beenken 17 0 3 1560-1357 17—3 P. v. VeenP. Dissel 14 0 6 1506-1408 14-6 P. Pool—J. H. de Laat 19 0 1 1603—1334 19—1 J. H. de LaatJ. v. Dort 10 1 9 1423—1463 10i/2—9J/2 J. v. DortJ. H. de Laat 17 1 2 1595—1351 17 tf—2% J. H. de Laat—P. Dissel 10 1 9 1409—1364 10^—9 V* 3e klas C. PutN. Jonkers 13 0 7 1542—1327 13—7 BARSINGERHORN KOLHORN. Ongeval. Gistermiddag had de echtgenoote van den heer K. Burger, wethouder, het ongeluk over een drempel te struikelen, met het noodlottig gevolg, dat zij haar been brak. Dr. Werner achtte opneming in het zie kenhuis noodzakelijk; per R. en L.-tax is mevr. Burger daarop naar Alkmaar ver voerd. GRONINGEN, 22 Maart. Graanbeurs. Roode tarwe f5—7, tarwe (wit) f57.25, inlandsche rogge f67.10, wintergerst f 6.257.zomergerst f 6.50 7.30. bigotgerst f6.256.85, haver (wit) 4.50 5.65, zwarte haver f5.756.25, groene erwten f79.80, karwijzaad f 1621, gele mosterdzaad f 1015.50, kanariezaad f7 8.50. buitenlandsche gerst f7.40—7.70. ronde mais f8—S.20, platte mais f 6.90—7.20, lijn zaad witbloei en idem blauwbloei f 6—9.75. Stemming kalm, aanvoer klein, middenprijs witte haver f5.50. PURMEREND, 22 Maart. Gemeentel. Kaasheurs. Verhandeld 17 partijen, wegen.de 32.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f23.3 stapels kleine Boe renkaas f 23.—. 438 Kg. boter f 1.33-1.38, wei bot er f 1.281.29 per kilo. Runderen, totaal 538 stuks: 190 vetle koeien 6872 ct. per kilo, matig; 129 gelde koeien f 160215 per stuk, matig; 200 melk koeien f 180310 per stuk, matig", 19 stie ren 5S64 ct. per kilo, matig; 24 paarden f 90280 per stuk, stug; 32 vette kalveren/ 3060 ct. per kilo, matig; 1296 nuchtere kalveren: voor de slacht f 712, voor de fok f 10—17 per stuk. vlug; 228 vette var kens voor de slacht 5759 ct. per kilo, vlug 35 magere varkens f 3042 per stuk, vlug; 453 biggen f 1826 per stuk, vlug; 982 schapen f 1724 per stuk, stug; 29 bokken f 413 per stuk, matig; kipeieren f 2.452.75, eendeieren f 2.20 per 100 stuks', 7200 piepkuikens, N.H. blauwen, 771,482V2 ct. per kilo, oude kippen en hanen (3100 stuks) 4550 ct. per kilo, konijnen f 0.50— 1.70 per stuk,. 1000 eenden 30—65 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar. Coop. Centrale Eicrveiling. 110.000 eendeieren f 2.15—2.20, 90.000 kipeieren: 65 —06 Kg. 2.70—2.80, 63-64 Kg 2.65—2.75. GO —62 Kg 2.50—2.65, 58—59 Kg 2.45—2.55, 56— 57 Kg 2.40—2.50, 53-55 Kg 2.35-2.45. ROTTERDAM. 22 Maart. Veemarkt. Totaal aanvoer 4857 stuks, t.w.: 175 paarden, 1368 magere runderen, 805 vette runderen, 42 vette kalveren, 92 graskalveren, 2092 nuchtere kalveren, 188 schapen en lammeren, 5 varkens, 90 bok ken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien 776750-54 ct., vette ossen 7066-54-56 ct., stieren 666056 ct., vette kalveren 110 -100—70-75 ct., schapen 5045—40 ct., lam meren 605550 ct.., nuchtere slaclitkal- veren 35—30—25 ct., slachtoaarden 59—52— 44 ct. Prijzen per stuk: schapen f 2825— 20, lammeren f 21—28—15, nuchtere slacht- kalveren f 8—6—4, nuchtere fokkahjeren f 201814, slachtpaarden f 240195140, werkpaarden f 360—300—200. hitten f 240— 190100 stieren f 350—270190, kalfkoeicn f 320-275-200. melkkoeien f 315-280-205, varekoeicn f 210—175—1*45, vaarzen f 225— 170120. pinken f 185150110. graskalve ren f 110—80—50, bokken en geiten f 11— 7—4. Vette koeien cn ossen aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen pr. koe tot 81, pr. os tot 74 ct.; Stieren aanvoer grootcr, handel stroef, prijzen onveranderd; Vette kalveren aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen prima, een enkel ex. tot f 1.20; Scha pen en lammeren aanvoer ruimer, handel flauw, prijzen stabiel; Nuchtere slacht- cn fokkalv. aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen iets stijver; paarden aanvoer matig, handel lui, prijzen voor slacht iets laser, werkpaarden en hitten onveranderd; kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, ban del redelijk, prijzen iets hooger; varekoeien aanvoer iets grooter, handel goed; prijzen oploopend; vaarzen on pinken aanvoer rui mer, handel matig, prijzen iets stijver; Gras kalveren aanvoer klein, handel matig, prij zen prijshoudend; Bokken en geiten aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen iets lager.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6