Plaatselijk Nieuws De verlangens van de Langendijker tuinders DE PROEF Schagen-nieuws Uit onze Omgeving DE SCHIETWEDSTRIJDEN. Het was gisteravond buitengewoon ge zellig bij de schietwedstrijden! Velen kwa men een kijkje nemen en volgden in ge spannen aandacht de verrichtingen van de schutters; en velen, die niet anders, dan ,voor de aardigheid" waren gekomen, na men zelf het geweer ter hand en waagden een kansje. Er is goed geschoten gisteren. Met stij gende bewondering volgde men de presta ties van jachtopziener de Waard uit Eg- mond aan Zee, die, regelmatig als een uurwerk, maar maar steeds zijn 36 serie, drie schoten vam 12, het hoogste wat te bereiken is, schoot. Dat het gemakkelijker is. met een vlijmend artikel, of een dichter lijke ontboezeming van hart tot hart, den lezer in het hart te treffen, dan op een af stand van 12 Meter den roos te treffen met een klein kogeltje, ondervond de kranten vrouw", die het óók zou probeeren! Maar... raak of mis 't is altijd leuk! Reeds nu kan gezegd worden, dat de wedstrijd een gróót succes is! Gisteren hebben 3 vijftallen afgeschoten en wel: Eg-mond aan Zee 275 punten. Alkmaar, politie 278 punten. Schagen 269 punten. MARKTOVERZICHT. Om dezen tijd van het jaar worden er nooit veel vette koeien aangevoerd, want de tentoonstelling staat voor de deur. De han del in vette koeien was trekkend: hoogste noteering kwam op naam van den heer Fok de Wit, Wieringerwaard; de koe werd ge kocht door slager .T. Korver, Den Helder, voor den prijs van f270.—; wordt pl.m. 36 ct. Kalfkoeien, handel matig, hoogste noteering f300.De handel in geldekoeien was goed: de gang zat er goed in;' het is ook de tijd voor dit vee. Mooie aanvoer van pinken; hoogste noteering f 145.handel vrij goed. Op de kalverenmarkt was weer een groote drukte, wat aanvoer en bezoek betrof. De prijzen waren iets beter, de handel vlug. De beesten waren wel f2.duurder dan de vo rige week. Wij noteerden nu als hoogste prijs f 12. Er was een mooie aanvoer van overhou- ders; handel goed; hoogste noteering 23y2 gld. Met de jonge, vette schapen is het voor- loopig gedaan. Oude slachtschapen konden nog noteeren 18—32 gld.; handel zeer matig. Op de vette varkensmarkt was weer zeer weinig aangevoerd; hoe dat kan, vertelde ons een varkenskoopman, die hier elke week komt. De oorzaak is gelegen in het feit, dat de boeren de varkens te veel aan huis ver- koopen in deze streek en ook elders, door een paar Amsterdamsche grossiers, die hier wekelijks komen. Laat de varkens op de markt komen, dan krijgt men eén vrijen en goeden handel. Stelt u eens voor, dat de var kensmarkt verdwijnt; dan hebben toch de verkoopers zich neer te leggen bij den prijs, die een boer voor zijn varkens krijgt? Dus verkoopers van varkens, komt op de markt; op den duur zal dat tot uw voordeel zijn. De handel in biggen was goed, 7- weeksche biggen 1518 gld.; 12-weeksche biggen 18—23 gld.. Schrammen werden dezen keer niet aangevoerd. Op de kippenmarkt was een aardig drukke handel; konijnenhandel goed. Wij kunnen nog vermelden, dat de Scha- genaar Nan Spaans 14 stuks Russische hit ten had aangevoerd; handel goed. Over het geheel een goeden aanvoer en veel bezoek. Wedstrijden voor Zondag a.s. Schagen 1Zeemeeuwen 1; 2 uur. P. Schoorl H. Middelbeek M. de Haas A. Slikker S. Grootes L. Schoorl J. Peetoom J. Steen G. Boontjes D. Ruig Res. J. Weeland. C. de Moor Andijker Boys 1—Schagen 2. Ver. 12.45 u. D. Arnoldus Joh. Bremcr A. de Wit M. Slikker E. Rus P. Boontjes D. Schoorl J. Broer P. de Vries .Tb. Simons Jb. Broersma Res.: D. Leeuwenkamp, F. Nauts. Succes 4—Schagen 3; vertrek 9 uur. J. J. Slikker G. Zwaan C. Slikker P. Kistemaker S. Breebaart T. Moransart H. Veenstra P. Slik J. Starreveld J. v. d. Oord Joh. Franzen Res. A. Willcmse, L. Komen. Afberichten uitsluitend bij J. Broer, Hoep 140 De donateurs worden er op attent gemaakt dat zij Zondag geen vrijen toegang hebben bij den wedstrijd van het eerste elftal: de vereeniging wordt verplicht ook van haar donateurs entréegeld te heffen. Schagen aH.R.C. b. Aanvang 10 uur. W. Gorter G. Blaauboer R. v. Haren P. Bakker J. C. Anneveldt Jb. Molenaar P. Dekker J. v. d. Ben J. Slikker T. Schoorl Res. S. Brak. H. Volten Schagen bH.R.C. f. Aanvang 11.15 uur. A. Houtkooper J. Engelsman W. Rezclman P. Kort K. Molenaar C. Damen J. Molenaar J. Kater K. de Boer G. Anneveldt R. Abbring Res. M. v. Rooij. STEUNVERLEENING AAN KLEINE BOEREN. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Sociale Zaken wijziging gebracht in de sub sidieverlening aan gemeenten in de kosten van steunverleening aan kleine boeren. De steunuitkeeringen, gedaan aan boeren onder de 67 jaar, worden voor 30 pet. vergoed, door het Departement van Economische Zaken; do overige 70 pet. vallen onder de gewone gemeentelijke uitgaven voor werkverschaf fing en steunverleening, waarin onder de bekende voorwaarden de gebruikelijke sub sidie uit het werklooshcidssubsidiefonds kan worden ontvangen. DIJBEEN GEBROKEN. Gistermiddag omstreeks 5 uur, werd het vijfjarige zoontje van den heer Sn. uit de Thorbeckestraat bij het spelen op den spoor wegovergang gegrepen door een vrachtauto van de fa. Bontes. Hoewel de chauffeur di rect stopte, bleek het ventje er vrij ernstig aan toe te zijn. De vader, die, waar hij bij de fa. Bontes in dienst was, in de cabine van den auto zat, dus het ongeluk zag gebeuren, bracht het slachtoffertje thuis. Dr. Van der Sluis, die spoedig aanwezig was, constateer de een dijbeenbreuk en achtte het noodza kelijk dat het kind heden voor observatie naar het Elizabelhziekenhuis te Alkmaar wordt vervoerd. TEGEN ELKAAR GEFIETST. Gistermiddag is op de Nes een ongeluk ge beurd, dat zich in den beginne leelijk liet aanzien, maar dat achteraf toch niet zoo ernstig is gebleken. Twee meisjes, leerlingen van de Huishoudschool, fietsten daar naast elkaar, op weg naar huis. Op een gegeven oogenblik raakten zij elkander en kwamen daardoor ten val. Mej. Bunning uit Wierin gerwaard bezeerde zich daarbij tamelijk ern stig. Zij viel met het onderbeen op het uit steeksel van een-wielas en bekwam een wond, welke hevig bloedde. Direct werd Dr. v. d. Sluis gewaarschuwd, doch toen deze ter plaatse verscheen, was de vogel al gevlogen. Een passeerende automobilist had mei. B. juist in zijn wagen genomen en haar naar haar woonplaats vervoerd. Hier werd zij door Dr. De Vries behandeld; zij bleek een gewone vleeschwond te hebben opgeloopen, welke door den dokter werd gehecht. GYMNASTIEKVEREENIGING „LYCURGUS". Voor de jaarvergadering van de gymnas- tiekvereeniging „Lycurgus", welke gister avond in het Noord-Hollandsch Koffiehuis werd gehouden, bestond weinig belang stelling. Om half negen opende de voorzitter, de heer Jb. Molenaar, met woorden van wel kom; de notulen, gelezen door den heer K. Slot, werden hierna onder dankzegging vastgesteld. De secretaris, de heer Jn. de Boer, bracht het jaarverslag uit, waarin hij de voor naamste gebeurtenissen uit het afgeloopen vereenigingsjaar de revue liet passeeren. We ontleenen hieraan, dat het ledental, dat op 1 Maart 1937 nog 147 bedroeg, terug liep tot 99 op 1 Maart 1938. Vooral 'het leden tal van de adspiranten had een sterke da ling ondergaan. De rekening 1937-'38 gaf aan een nadee- lig slot van f46,28; de uitgaven hadden be dragen f950.09, de inkomsten f903.81. (De begrooting sloot tot een bedrag van f816.60) De controlecommissie had een en ander in orde bevonden, zoodat de penningmees ter, de heer K. Slot, werd gedéchargeerd. De heer Jn. de Boer bracht verslag uit van de Bondsvergadering; hij deelde mede dat de Bondscontributie met ingang van 1 Ja nuari 1939 vermoedelijk zal worden ver laagd tot op f 1.per lid. Volgde Bestuursverkiezing. Aftredend waren alle bestuursleden waarvan niet her kiesbaar waren mevr. Roggeveen, mej. De Wit en de heer K. Slot. In hun plaatsen werden tot nieuwe bestuursleden gekozen mevr. Boonacker, mej. A. Bakker en de heer' E. van Barneveld, terwijl de anderen wer den herbenoemd. De voorzitter nam vervolgens met een toepasselijk woord afscheid van de schei dende bestuursleden. Tot leden van de kascontrole-commissie werden aangewezen mevr. Prins, mej. A. Boontjes en de heer A. Winkel. T.a.v. het jubileum in 1939 werd goedge vonden, dat men de plannen om een fancy- fair of iets dergelijks te organlseeren, opzij zette, omdat daaraan te groote moeilijkhe den zijn verbonden. De heer Slot gaf in overweging om ter gelegenheid van het jubileum een openlucht dag, een athletiekdag en een afslandsmarsch te organiseeren, met des avonds een bal. Het Bestuur zal dit idéé nader uitwerken en zich daartoe met het „Bondje" in verbin ding stellen. Werkprogramma "938—1939. In Mei zul len de voorjaarswedstrijden in Schagen wor den gehouden; de athletiekdag van het „Bondje" zal te Schagerbrug plaats vinden, de openluchtdag te Texel. De atbletiek zal wel weer op 't terrein van Sparta beoefend worden. Voorzitter zeide neg het te be treuren. dat van de zijde van de leden van Sparta niet meer belangstelling voor de athleliek-training aan den dag werd gelegd. Verder zijn er nog de zaalwedstrijden voor de adspiranten en de uitvoering, beide op 3 April a.s. Wat betreft de vrijwillige contributie voor het nieuwe vaandel, teelde de heer Jn. de Boer mede, dat hieraan tot nog toe f 17.is bijeengebracht. Na rondvraag, waarbij verschillende kwes ties van internen aard werden besproken, volgde sluiting. BOUWVERGUNNING. B. en W. hebben aan den heer D. de Jong alhier, vergunning verleend tot 't bouwen van een woonhuis aan den Menisweg. UITSLUITING. De steuntrekker P. is wegens dronken schap definitief voor de plaatsing bij de werkverschaffing en steunverleening uitge sloten. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: Jan Dekker en Elizabeth Go- vers. POLITIE. Gevonden: een heerenhoed, een riem, een paar dameshandschoenen, een zeef, een sleu tel en een ring, een vulpen. Verloren: een vulpen, een kussen, een be lastingplaatje, een zwarte steen met goud omringd van een kapstel, een zilveren knoop. Taxcgedcclte Consumptiemelk Nederlandsche Zuivelcentrale 27 Maart t.m. 2 April. Consumptiemelk regeerings- contract, taxegedeelte 7,25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwnliteitsafdracht. Overmclk regeerings- minimumprijs 5.40 cent. Afdracht bij levering in consumptie van •mdere dan taxemelk 2.50 cent* Bijeenkomst Plattelands Vrouwen. Woensdagavond werd in het lokaal van den heer D. A. de Bruijn een bijeenkomst gehouden door de afd. Winkel van den Xed. Bond van Boerinnen e.a. Plattel, vrouwen. De presidente, mevr. KeetmanSchoorl opende deze bijeenkomst en heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder den heer Span, die op dezen avond een boek bespreking hield. De heer Span besprak het boek over ,„Het leven van Madame Curie", geschreven door haar dochter Eve Curie. Spreker schetste op schitterende wijze het leven van deze we reldberoemde vrouw, hoe zij in haar leven met armoede te kampen heeft gehad en hoe zij eindelijk, met haar man, het ra dium ontdekte en ook hoe deze laatste na de ontdekking tengevolge van een noodlot tig ongeval om het leven kwam. Madame Curie stierf in 1934. Spreker vond een aan dachtig gehoor en aan het einde van zijn bespreking werd hem door de presidente namens de afdecling een boek aangeboden, getiteld „Het Leven is Heilig" door Dr. Vloemans, waarna deze zeer geslaagde avond gesloten werd. SCHOORL STEUN AAN KLEINE BOEREN. Aan een zevental kleine boeren, behoo- rende tot groep B, is voor het tijdvak, loo- pende van 1 Nov. 1937 tot 19 Maart 1938 de betreffende steun uitgekeerd, ten bedrage van f 377.40 in totaal. HET RIJWIELPAD. Als antwoord op het aan den Minister van binnenlandsche zaken gerichte request waarin de bezwaren tegen het rijwielpad werden uiteengezet, ontving het comité van actie de mededeeling, dat er geen termen bestaan voor tusschenkomst. BERGEN UITKEERING FINANCIEELE VERHOU DINGSWET. Door den Minister van Financiën is voor deze gemeente de definitieve uitkeering in gevolge de Wet op de Financieele-verhou- ding voor het uitkeeringstijdvak 19361937, vastgesteld op f 15.767.58 en de definitieve uitkeering ingevolge de garantiebepaling op f 12.753.20. De voorloopige uitkeeringen be droegen resp. f 11.415.72 en f 15.734.24 zoo dat de gemeente uiteindelijk nog een be drag van f 1.370.82 toekomt. OPBRENGST COLLECTE. De jaarlijks in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van het Leger des Heils heeft opgebracht f 50.23. TIJDELIJK GEMEENTEVELDWACHTER. Voor de betrekking van tijdelijk gemeente veldwachter hebben zich ruim 100 sollici tanten aangemeld. NIEUWE NIEDORP Nutsavond Terdiek. Een maand geleden werd te Terdiek een comité gevormd, dat was opgedragen het voorheen bestaande Nut, dat een 7-tal jaren slapende was, nieuw leven in te blazen. Het resultaat was dat reeds Woensdag avond in het lokaal van den heer de Weerd de eerste- Nutsavond werd gehouden. Het zaaltje was geheel met leden en genoodig- den gevuld, wel een bewijs dat de belang stelling voor dergelijke avonden er toch wel is. De heer D. Olie had de leiding van dezen avond. Na zijn openingswoord, had de sa menzang plaats, waarna een aanvang werd gemaakt met de afwerking van het programma. Mej. A. Mijts en de heer Per- sijn hebben zore gedragen voor eenige stuk jes muziek (viool en piano) en eenige da mes en heeren hebben een paar echt leuke tooneelstukjes ten beste gegeven. Een da mesafdeel ing van de Gymnastiekvereenising Hercules-IIébé voerde op een keurige wijze een paar dansen uit, terwijl tussdhen al deze nummertjes door nog eenige goed ge slaafde voordrachten werden gedaan en de pauzes werden aangevuld met gezellige samenzang. Het geheel was een uitstekend geslaagde avond en het bleek inderdaad dat men op Terdiek nog wel Nut kan houden. Deze avond zal zeker een aansporing zijn om volgend winterseizoen meer dergelijke bij eenkomsten te houden. SINT PAN CR AS JUBILEUM Woensdag 23 Maart was de heer P. Kok, Directeur van de Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer," 12 lA jaar dirigent dier vereeniging. Hoewel geen feestelijkheden werden geor ganiseerd hebben de leden toch gemeend, dit heugelijke feit niet ongemerkt te mogen laten passeeren en is hem een fraaie lees- lamp aangeboden. POLITIE. Gevonden: een rijwiel merk Simplex, ge merkt J.G.J.K. ZIJPE NOORD-ZIJPE KOSTELOOZE INENTING. Gelgenheid tot kostcloozc inenting (vac cinatie) zal alhier dit jaar worden gegeven op 7 April ten huize van den arts J. J. Boerma te 't Zand en op 8 April in den school te Oudesluis, telkens te 4 uur. Al leen kinderen beneden 2 jaar zullen worden ingeënt. BURGERLIJKE STAND. van 16 t.m. 24 Maart 1938. Geboren: Antje Pietertje, dochter van Pieter Lourens Rens en Baafje Keqnje Ba- kelaar. Ondertrouwd: Josephus Wilhelmus Meij- boom, 34 jaar, procureursklerk, te Schagen en Catharina Koster 23 jaar, zonder be roep, te Zijpe. Getrouwd: Jan Willem Meijer, 29 jaar. ra diomonteur, te Zijpe en Alida Stammes, 27 jaar, zonder beroep te Schagen. Overleden: Geene. L.G.C.-voorstellen op de jaarver gadering van het Centr. Bur. der Tuinbouwveilingen behandeld. Na de openingsrede van den heer Valstar, regeeringscómmissaris v. d. Tuinbouw, wel ke wij gisteren publiceerden, gingen de gewone agendapunten van de jaarvergade ring van het Centraal Bureau der Tuin bouwveilingen in Nederland, welke giste ren te Rotterdam gehouden werd, snel on der den hamer door. Het verslag van de notulen-commissie van de vorige vergadering werd goedge keurd, evenals het verslag van den pen ningmeester. De exploitatie-rekening over het afgeloo pen boekjaar sloot met een nadeelig saldo van f 811.85, terwijl tenslotte de begrooting 1938 een nadeelig saldo te zien gaf van f 1.211.85. Het eindcijfer is f 74.911.85. Export naar Engeland. Aan de orde was vervolgens het eerste be stuursvoorstel, dat door de vergadering met groote instemming begroet werd. De verga dering droeg het bestuur op bij voortduring de aandacht der regaering te blijven vestigen op de noodzakelijkheid van uitbreiding van onzen export ook naar andere landen, spe ciaal naar Engeland, hetwelk alleen bereikt kan worden door een verlaging of overbrug ging der hooge Engelsche invoerrechten. Het prijzenvraagstuk. Een reeks van bestuursvoorstellen was voorts aan de oi'de. Daar de z.g. minimum prijsregeling een uiterst gunstige uitwerking heeft gehad en de handhaving hiervan ook voor de toekomst noodzakelijk zal zijn en daarbij de regeering zich, wat dit betreft, wellicht langzamerhand zal gaan terugtrek ken, zal het bestuur het geheele prijzenvraag stuk in studie nemen en het van alle zijden belichten. Een eventueel voorstel zal t.z.t. aan de algemeene vergadering worden voorge legd. Uitvoercontröle. Wat de sinds 14 October 1936 bestaande uitvoer controle betreft, werd besloten dat men op den ingeslagen weg zal blijven voort gaan. De Langendijker voorstellen. Vervolgens kwamen de vier voorstellen van de Langendijker Groentenccntrale aan de orde. De L.G.C. stelde in de eerste plaats voor, het bestuur op te dragen ter bevoeg- der plaatse het verzoek te richten om van 15 Mei af op den invoer van vroege aard appelen een dusdanige heffing te leggen, dat onze eigen aardappelen van den nieu wen oogst geen hinder van dien invoer zul len hebben. Het bestuur had zich intus- schen reeds met een desbetreffend verzoek t-ot den minister van Economische Zaken gewend, opdat dit jaar de noodige maatre gelen kunnen worden genomen. De verga dering aanvaardde het prae-advies van het hoofdbestuur. De heffing op de vroege aard appelen. De twee voorstellen, ingediend door de veilingsvereeniging „De Eendracht" te Hoog karspel en de L.G.C. werden gecombineerd behandeld. Hoogkarspel stelde voor het be- door André de Bock. Nu stond hij in de kamer, waar hij nog geen vier weken geleden met oom August zijn laatste onderhoud had gehad. Het was geen plezirig onderhoud geweest. Oom August had hem, Arnold, verweten dat hij zijn geld verbrast had en dat hij hem eigen lijk wegens begane oneerlijkheden aan de politie diende over te leveren. De oude man, die jaren lang Arnold's voogd ge weest was, had hem aangezien met een blik waarvoor hij zijn oogen neersloeg. En het einde was geweest, dat oom August hem de deur had gewezen, met de mede deeling, dat neef niet meer op hem behoef de te rekenen. Geen week later was oom August gestorven... Nu stond hij in dezelfde kamer in het holst van den nacht en het was er koud en donker. Maar Arnold wist iets meer dan de andere menschen die het huis bezoch ten. Bij ziin laatste onderhoud met oom August, had hij de safe gezien, kunstig ver- horgen onder een paneel van den wand. Een paneel, dat voor wie het eenmaal wist. gemakkelijk terzijde geschoven kon wor den. Een cijfer en lettercombinatie van het slot, dat Arnold terdege in ziin hoofd ge prent had, en dat nu veilig in een notitie hoëkje genoteerd stond. Oom August had tijdens het onderhoud eenige voorwerpen van waarde in de safe geborgen. Wellicht dat deze er nog lagen. Ziin nlotselingen dood en het feit dat de safe volkomen aan liet oog onttrokken was... Misschien wist niemand er iets vanaf. Misschien de nota ris. Maar in al die dagen dat Arnold om het huis dwaalde had hij er geen notaris gezien. In ieder eevnl had hij het er nu maar op gewaagd. Tot nu toe was alles gp*>d geeaan. Toch kon hij een onbestemd gevoel van vrees niet onderdrukken. Hij bemerkte plotseling, dat zijn voorhoofd klam aan voelde. Maar dat was toch te gek om los te loopen. Welk risico liep hij hier dan, die het huis evpugoed kende als zijn eigen woonplaats. Bovendien had de oude man hem waarschijnlijk onterfd, van niemand had hij eenig bericht ontvangen. Vooruit nu, de tijd was kostbaar. Het openen van de safe was. bi! het licht van Arnold's lan taarn, het werk van een oogenblik. De safe bevatte echter alleen eenige bankbiljetten die daar achteloos weggelegd schenen te zijn. Arnold stak ze in zijn zak zonder na te tellen. Dat had hij tenminste voor zijn stuur op te dragen pogingen aan te wenden bij de betrokken instanties en den minister van Economische Zaken om de kweekers van vroege aardappelen van het systeem van heffing op den producent gelijk op het oogenblik bij de vroege aardappelen wordt toegepast en hetwelk zij onjuist acht te bevrijden. Een drukkende last ondervindt, hiervan te bevrijden. De Langendijker Groentenccntrale wilde het verzoek tot de regeering richten om de heffing op de vroegere aardappelteelt niet te verhoogen tot f 50.per H.A., maar dit te laten op f 30 oer H.A. Waar nu reeds de minister van Econ. Zaken heeft verklaard geen verandering te brengen in de heffing van f 50.meende het bestuur dat een verder aandringen op afschaffing of op verlaging dezer heffing geen zin heeft. Wel wilde het bestuur de toezegging doen erbij de Nederlandsche Groenten en Fruit- centrale op aan te dringen, dat bij de voor de vroege aardappelen te stellen garantie prijzen rekening wordt gehouden met deze drukkende heffing. De meening, dat de teelt- heffing op vroege aardappelen ten gunste van andere producten zou komen kon het bestuur niet onderschrijven. Hiermede was tegelijkertijd het volgende voorstel van Broek op Langcndijk afgehan deld. Hierin werd gevraagd de ophoudprij- zen van de vroege aardappelen op de ver schillende tijdperken b.v. in de maand Juni met f 0.30 per 100 Kg. te verhoogen, en in de maand Juli met f 0.20 per 100 Kg., ter te gemoetkoming in de hooge heffing van f 50 per H.A. Prijs van de vroege aardappelen- In het laatste voorstel van „Broek op Langendijk" werd het bestuur verzocht tot de Nederlandsche Groenten- en Fruitcen- trale het verzoek te willen richten om voor het tijdperk van 16 tot 31 Juni een vastge- stelden prijs voor de vroege aardappelen te garandeeren en dit aan de tuinders bekend te maken. Uit het prae-advies bleek, dat het bestuur van meening was, dat door den matregel volgens welke er in de tweede helft van Juli geen ga rantieprijzen meer bestaan en ook de verplichting tot veilen is opgehe ven, de belangen der vroege aardap pelkweekers ten zeerste gediend zijn geweest. Het bestuur zag niet in, dat het continu- eeren der garantieprijzen na 15 Juli de over voerde markt vóór 15 Juli zou ontlasten. Het achtte dan ook geen voldoende argumenten aanwezig om aan het verzoek van „Broek op Langendijk", dat ook door Noordschar- woude is ondersteun, te voldoen. Bij de rondvraag constateerde de heer Jac. Smits, voorzitter van den Nederland- schen tuinbouwraad, dat het centraal bu reau van de tuinbouwveilingen niet slechts bestaat maar tevens met energie geladen is. Hierna sloot de heer Valstar de vergade ring. HOOGWOUD VERKOOPING. Ten overstaan van notaris Ililbrand uit Obdam is in het café van den heer Niele het huis, staande aan het Zuideinde en toebehoorende aan wed. D. Aartman, pu bliek verkocht. Kooper werd de heer Schou ten, Zuideinde, alhier, voor den prijs van f 2630.— moeite. Voor het overige scheen de safe geheel leeg te zijn. Wat was dat? Geheel achterin tegen den wand lag een klein pak je in groen papier. Arnold's opkomende te leurstelling maakte plaats voor tevreden heid. Nu zou hij dan toch eigenlijk iets meer vinden, dat de moeite waard was. Het pakje was verzegeld, maar met een enkele ruk had hij het open gescheurd. Tot ziin verbazing bevatte het opgerold een lantr document. „En wijs ik toe aan de Vereeniging tot een behartiging van de belangen van we duwen en weezen de som van Oom August's testament! Voor de tweede maal was Arnold teleurgesteld. Een heele reeks van legaten aan alle mogelijke in stellingen. bepaling omtrent vruchtgebruik en wat dies meer zij. Arnold stond op het nunt om het document in de safe terug te leggen, toen hij plotseling zijn naam las: ..Aan mijn neef Arnold Delaneas vermaak ik een bedrag van twee maal 100.000 gul den." Oom August had Arnold dus niet onterfd! Dit. was nu toch buiten alle verwachting. „Echter bepaal ik, dat dit bedrag aan voor noemden Arnold Delanees zal worden uit betaald één maand na dato, wanneer geble ken zal zijn dat hij gedurende dezen ter mijn, zich niet met eenigerlei praktijken van misdadigen aard heeft beziggehouden. Als bewijs hiervoor neem ik aan dat dit testament na vier weken iti deze safe ge vonden zal worden en ten uitvoer gebracht. Gedurende dien tiid zal het huis lag en nacht onder bewaking gesteld worden..." Daar had je het al! Maar het was nog niet te laat Arnold was er van overtuigd dat niemand hem gezien had. Het was nu al leen nog maar zaak om alles op ziin nlaats te leggen, zooals hij het gevonden had! Nog een week en dan zou hij in het hezit ziin van een groot groot vermogen! Koortsach tig werkte hij om al^s weer in dezelfde staat te brengen als hii het gevonden had. De bankbiljetten legde hii weer in de safe. Een stuk groen panier, een touw. lak. dat naast het lnkstempel van Oom August on diens schrijfbureau lag... Maar durfde hij wel vuur maken? Nonsens, d^ gordijnen wa ren neergelaten en buiten hingen de blin den voor de ramen. Nog even, dan zou hij weer vrij zijn, het huis verlaten lang? den achterdeur waarvan hij jaren geleden den sleutel had nagemaakt, niemand zou iets weten en over een week Arnold stak een lucifer aan. Zoo gomneen treerd was hij in zijn arbeid, dnt hii den deurknop niet hoorde omdraaien. Eerst toen bet licht van den lucifer tegenliikertijd het licht in de plafondslampen aanging sprong hij op en zag in de deuropening een nacht waker met een politieagent.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6