te Alkmaar. BOEKENWEEK QCoom'S cCcrtrOÖi Alkmaarsche Kaasmarkt Schagen I Zeemeeuwen I XoS newü! Na twee jaar lijden haar hoofdpijnen Kwijt en haar rheumatische pijnen verdwenen! „Meer dan twee jaar lang werd mijn le ven vergald door vreeselijke hoofdpijnen, duizeligheid, enz., en mijn rheumatische pijnen waren soms niet te dragen. Ieder hekend middel probeerde ik. Op een goeden dag begon ik met Kruschen Salts, in de hoop, dat mijn hoofdpijnen dan wat minder zouden worden. Denkt U mijn vreugde in toen ik bemeikte, dat al mijn klachten verdwenen. Ik zou niet meer zonder Kru schen willen." Mevr. M. P. A. te W. Kruschen is een samenstelling van zes verschillende natuurlijke zouten, die ieder voor zich een heilzame werking uitoefenen op Uw inwendige organen. Begin nog he den met de dagelijksche kleine dosis en U zult U gezonder en gelukkiger voelen. Kru schen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten k f0.40 f0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. Zitting van 25 Maart 1938. Alkmaar. WERD HET KONIJN GEKWELD? Eerst wordt behandeld de zaak tegen Sj. Gr. te Alkmaar, welke vorige week werd aangehouden. Verd. wordt ervan beschul digd, dat hij in een al te klein kistje een konïïr> had gehad en dus een dier on- noodig had gekweld. De agent F. M. Hooyer zegt op het bureau het kistje te hebben opgemeten en is van overtuiging, dat het kistje zeker veel te klein was. Eén poot stak er onder uit. Verd. merkt op, dat er twee konijnen in hadden gekund, maar dat heeft hij niet gedaan. Juist om de dieren niet te kwel len. De Ambtenaar van het O. M., mr. de Brueys Tack, acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischt 16.— boete subs. 6 dagen. Verd. vraagt aan get. of hij het konijn heeft gewogen. Get.: Ja. in tegenwoordigheid van den heer Verver. Het dier woog pl.rn. 4 K.G. Verd. blijft erbij, dat de dagvaarding spreekt van onnoodige kwelling en dat is geenszins het geval. De kantonrechter, mr. Boerrigter, zal over een week schriftelijk vonnis wijzen. Z ij p e. GEEN VOORRANG VERLEEND. Verd. J. A., wonende te Zijpe, wordt er van beschuldigd, aldaar op 12 Febr. met een motorrijtujg te hebben gereden en den doorgang niet te hebben vrijgelaten voor een auto die van rechts kwam op den St. Maartensweg. De verd. erkent het feit. De get. J. H. Smit uit Schoorl zegt, da' hij het eerst op het kruispunt was en dacht, dat verd. wel zou stoppen. Maar hij deed het niet en toen moest ik op een ver schrikkelijke manier stoppen. De kantonrechter vraagt get. of hij veel schade heeft gehad? Get.: Ik heb schade gehad, maar heb er niets van gemerkt. Verd.: Alles is betaald. Ambt. O. M.: Was u verzekerd? Verd.: Niet verzekerd. Get wil nu nog een schadevergoeding hebben van pl.m. f 48.—. Verd. protesteert hiertegen, omdat deze get. heeft gezegd, dat hij verder geen schadevergoeding zou vragen. Get.: Ja, maar het ongeluk gebeurde '6 Zaterdags en de autoreparateur zeide, dat de auto den Maandag daarop weer rijklaar zou zijn. Maar het werd den volgenden Zondag. Ambt. O. M.: Daar moet U dan den re parateur voor aanspreken. Dat kan verd. niet helpen. Vordering nemend, eischt. mr. de Brueys Tack f 15.— boete, subs. 10 dagen hechte 2 TOT 9 APRIL ALS U VOOR TENMINSTE Fl. 2.50 KOOPT, ONTVANGT U HET GESCHENK EEN BUNDEL NOVELLEN Koopt uw boeken bij N.V. TRAPMAN Co. LAAN SCHAQEN nis met ontzegging van de door get. In gestelde civiele vordering. De Kant. veroordeelt verd. tot f 7.50 boete subs. 6 dagen, eveneens met ontzegging van de civiele vordering van verd. Oude Niedorp ZE WILDE NOG EVEN GEKRULD WORDEN. De volgende verd. is P. J. uit Oude Nie dorp, die op Zondag 6 Januari omstreeks kwart voor zes arbeid heeft doen verrich ten in zijn kapperswinkel. Verd.: Het was een balavondje en een Juf frouw wilde nog even gekruld worden. De ambtenaar van het O.M. eischt voor deze overtreding van de Arbeidswet f 6. boete subs 6 dagen. Verd.: Ik ben al lang werkloos en ben blij als er iets verdiend kan worden. De Kant. veroordeelt verd. tot f 3.— boe te subs. 1 dag. St. Maarten. MET EEN VISCHZEGEN GEVISCHT. Verd. T. W. wonende te St Maarten wordt ervan beschuldigd, dat hij op 27 Jan. in den polder Geestmerambacht met 'n vischzegen heeft gevischt en daarbij over het land heeft geloopen, hetgeen verboden was. Verd. zegt, dat er in de vergunning staat, dat het alleen is verboden over bouwland te loopen. En dit was geen bouwland. De ambt. O.M. vraagt of hij op het land liep, of zijn vader? Verd.: M'n Vader, maar ik was in de boot. De Ambt. van het O.M. vraagt veroordee ling van den vader WAV. (die niet is ver schenen) tot een geldboete van f 5.subs. 5 dagen en tegen den zoon T. W. ontslag van rechtsvervolging. De kant. uitspraak doende veroordeelt W. W. tot f 3.boete subs. 3 dagen en tegen verd. T. W. ontslag van rechtsvervolging. Sch agen VERBODEN TE PARKEEREN! Een zekere A. P. wonende te Haarlem had zijn motorrijtuig in Schagen op de Ge dempte Gracht geparkeerd, terwijl zulks verboden was. en hij dan nooit komt. Wel op andere da- waar alleen boeren mogen loopen? gen, maar dan is het parkeeren daar ge oorloofd. Men moet daar bovendien meer op de boeren letten dan op de parkeerbor- den. Ambt. O.M.: Moeten er dan straten zijn, war alleen boeren mogen loopen? Verd.: Dat niet, maar het is levensge vaarlijk, op een marktdag daar. De boeren loopen maar op den weg. De Ambt. van het O.M. eischt f 5.boe te subs. 5 dagen. Verd.: Maar hoort U eens meneer,'kunnen we den Burgemeester niet eens wijzen op dezen onhoudbaren toestand? Het is le vensgevaarlijk voor die boeren om daar te loopen. Kant.: Dat moet U dan maar eens bij den Burgemeester voorbrengen. Mr. Boerrigter veroordeelt verd. tot t 1.— boete subs. 1 dag. Uit onze Omgeving KOEGRAS JULIANADORP. Propaganda-avond van den Bond voor StaatspensioniiMrlng. Donderdagavond werd bovengenoemde propaganda-avond georganiseerd door de Federatie Hollands Noorden, gehouden in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. De zaal was met een groot aantal be langstellenden gevuld. De voorzitter van de Federatie, de heer C de Vries van Dirkshorn, opende met een hartelijk woord van welkom deze bijeen komst, die, zoo zeide hij, door bemiddeling van de Begrafenisvereeniging „De.Laatste Eer" tot stand is gekomienu Tien jaar geleden was hier ook een af- deeling van den Bond voor Staatspension- neering. Deze is echter teniet gegaan. (Niet heelemaal juist, wel is er nooit meer ver gaderd en zijn de meeste leden van toen afvallig geworden, maar tot heden aan den dag zijn er een twaalftal leden trouw gebleven aan het doel van den Bond, al waren het dan verspreide leden. Een kern was er dus wel, maar men wist van el kander niets af. Toch past een woord van hulde aan dit kleine groepje, dat stand hield Corr.) Thans is het doel een nieuwe afdeeling- op te richten, en kan men zich als lid aan melden. De spreker, de heer W. van de Vall, was wegens familieomstandigheden verhinderd, aanwezig te zijn, weshalve spr. genoemde heer verving. Spr. begon met het doel van den Bond te noemen en zeide, dat men met dit doel voor oogen zeker iets moet bereiken. Het gesproken woord, tooneel, film, enz. enz. brengen overal het doel naar voren. De Bond voor Staatspensionneering is 40 jaar oud en strijdt er met alle mogelijke midde len voor dat de vaak heel donkere levens avond van vele menschen wordt omgezet in een onbezorgden ouden dag. Geen aal moes of liefdegift voor de ouden van dagen, neen. een hun rechtens toekomend pensi oen. Nog steeds is niet het gehoopte doel bereikt, doch hoevelen zijn sinds 9 Dec. 1919 zeer gelukkig gemaakt met de f 3. voor een alleenstaande of f 5.per week voor een echtpaar. In het volgende deel van zijn rede zet spr. uiteen, hoe de Christelijke partijen te genover het staatspensioen staan en ook, dat men de kleine middenstanders niet kan verplichten zich te verzekeren. Hoeveel bedrijfsgroepen krijgen thans ook steun in eiken vorm en waarom dan de ouden van dagen niet. Vecht er voor in uw organisatie, opdat zij aan het einde van hun leven niet worden verstooten. Regeer ders willen niet, dat men onafhankelijk is, maar juist het tegenovergesteld, dan is men beter te regeeren. Vecht er voor, en siluit u aan als lid ,riep spr. uit en be ëindigde hiermede onder donderende bij valsbetuigingen zijn rede. Na de pauze werd door de Propaganda- club Sint Maarten opgevoerd het tooneel- apel ln drie bedrijven, naar het leven, .van De aanvoer was belangrijk groot er dan de vorige week en vermoedelijk was deze factor voornamelijk oor zaak van de dalende prijzen, die voor heden moeten worden vermeld. De hoogste markt was wederom «en galden lager en bedroeg dns nog f 23.Voor goede kaas werd be\ taald f 20.f 2Lconsumptie kaas, wat eigenlijk een mooie uit drukking is geworden voor wat mindere kwaliteit, ongeveer f19.—. De handel was stug en het duurde lang voor alles van de hand was gezet, waarbij hier en daar iets werd vermarkt. Naast de groot ere aanvoer, was het waarschijnlijk mede onzekerheid ten aanzien van Dnitschland, die ooizaak was van den prijsvaL Het eerste kwartaalscontingent moet binnen enkele dagen rijn verwerkt, omtrent het volgende verkeert men nog in het onzekere, waarbij zioh het feit voordoet, dat Duitschland voor nemens schijnt de invoer aan een scherpere controle te onderwerpen, vermoedelijk met het doel de export- heffing geheel of althans ten deele in handen te krijgen. Al deze on zekerheid moet den handel bemoei lijken en de vooruitzichten schijnen voorioopig dan ook weinig bemoedi gend. BEZOEKT MORGENMIDDAG 2 UUR, TER REIN LOET: (3e klasse K.N.V.B., Zandvoort) OM DEN K.N.V.B.-BEKER. F. A. Geensen „Vreugdevuur". De inhoud van dit stuk kwam goed overeen met de rede' van den voorzitter en werd door de club op uitmuntende wijze vertolkt en weergegeven. Het slot van het tooneelspel was werkelijk ,en vreugdevuur, in figuur lijken zin dan. De acteurö en actrices moch ten een daverend applaus in ontvangst ne men. Daarna deelde de voorzitter mede, dat in de pauze 32 leden waren ingeschreven en er dus een afdeeling is geformeerd, en dat tot voorloopige bestuurders zijn benoemd de heer W. Amels, H. Hardebol, J. v. d. Werf, G. Kuiper, G. Gortzak, P. Veeter en Z. van der Woude. Daarna volgde sluiting van het offici eels gedeelte; een gezellig bal tot slot. VER. TOT BEVORDERING DER BIJEN TEELT IN NEDERLAND. Vergadering van de afdeeling Den Helder. Deze vergadering werd Donderdagavond gehouden in een der lokalen van de Chr. School aan de Kortevliet, er waren 30 da mes en heeren aanwezig. De Voorzitter, de heer T. Speur opent met welkom. De notulen worden door den secretaris, den heer C. Schellinger gelezen en goedge keurd. Een ingekomen stuk wordt behandeld, waarna voorjaarssuikerbestelling en inkoop van imkersartikelen wordt gedaan. Een en ander wordt vlug afgewerkt, want daarna worden door een lid eenige mooie films ver toond, die zeer in de smaak van de aanwe zigen vallen. De rondvraag levert niets op en dan volgt sluiting, nadat genoemd lid dank is ge bracht voor het gebodene. VERBOUWING WONING VAN SCHOOL I. Het verbouwen van de onderwijzerswo ning van School I, alhier is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer P. de Graaf Jz., timmerman, alhier. BA RS1NGERHORN BEGROOTING 1937 NIET GOEDGEKEURD. Door Gedeputeerde Staten is de goedkeu ring aan de gemeentebegrooting, dienst 1937 onthouden. VERLOTINGEN Door B. en W. werd aan de Vereeniging „D.O.G." en aan de Harmonie „üe Een dracht" toestemming verleend tot het hou den van een verloting. BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W. werden de navolgende bouwvergunningen verleend: aan P. Kiste- maker te Kolhorn tot het sloopen van het bestaande en het bouwen van een nieuw woonhuis; aan F. Wagen te Kolhorn tot het verbouwen van zijn woonhuis; aan C. Portegijs te Kolhorn tot het bouwen van een kippenschuur. WERKLOOSHEID. Bij het Agentschap der Arbeidsbemidde ling staan 73 werkzoekenden ingeschreven, t.w. 44 landarbeiders, 1 metaalbewerker, 5 timmerlieden, 13 grondwerkers, 1 metselaar, 2 machinisten, 1 electriciën, 2 schilders, 1 betonwerker, 1 chauffeur, 1 ijzervlechter, 1 stoker. Hiervan waren opgenomen in de steunre geling voor werkloozen 16 arbeiders, terwijl 36 personen bij de werkverschaffing waren te werk gesteld. HARENKARSPEL WAARLAND. Publieke verkooping. Ten overstaan van Notaris G. W. Koer man werd Donderdagavond in het café van W. Dekker voor den heer Jac. Groen Azn. te Waarland publiek verkocht een huis, schuren, erf, pad en bouwland ter gezamen lijke grootte van 1.79.25, alles gelegen aan den Weelweg. De uitslag was als volgt: Perc. 2. bouwland, 11 snees, f 43 per snees, B. Ruiter, 't Veld. Perc. 3. bouwland, 8 snees, f 40 per snees, Perc. 4. bouwland, 7 snees, f 40 per snees, Joh. Blank te Heerhugowaard. Perc. 5, bouwland, 7 snees, f 40 per snees, Joh. Blank te Heerhugowaard. Perc. 6, bouwland, 8 snees, f 40 per snees, Joh. Blank te Heerhugowaard. Perc. 7, bouwland, 10 snees, f 44 per snees, Joh. Blank te Heerhugowaard. Perc. 8, bouwland, 8 snees, f 41 per snees, B. Ruiter, 't Veld. Perc. 23 in comb. op f 793, .niet gemijnd. Perc. 45 in comb. op f 597, op f 1 gemijnd door H. Dekker Sr. Perc. 68 in comb., op f 1088 niet gemijnd. Perc. 28 in comb., op f 2449, niet gemijnd. Geest en lichaam De natuur is logisch. Menschen met een sterk gezond lichaam zijn dikwijls geestelijk niet van de sterksten, kunnen in moeilijke omstandigheden het hoofd niet koel houden en geraken licht in een paniekstemming. Daarentegen bezitten tengere menschen met weinig lichamelijken weerstand dikwijls een buitengewone mate van geestkracht. Het zijn de robusten, physiek sterken, die meestal geschikter zijn voor lichamelijken dan voor geestelijken arbeid, en de physiek zwakkeren met een sterk, helder verstand voor wie juist de geestesarbeid geschik ter is. Het zou beter zijn, bij beroeps keuze rekening te houden met dezen be langrijken factor in iemands persoonlijken aanleg dan, zooals meestal nu gebeurt, met maatschappelrjken stand en met tra ditie. Bij ieder mensch echter, hetzij hij gees telijk sterker is of physiek sterker, oefe nen geest en lichaam een onophoudelijke wisselwerking op elkaar uit. Veronderstel U wordt op een morgen wakker met hevige tandpijn, dan zal Uw stemming ook niet erg rooskleurig zijn. Dat is de invloed van een lichame lijken factor (tandpijn) op den geestes toestand. Op een. anderen dag bent U lichamelijk geheel in orde, maar U bent neerslachtig over zorgen, die in U het hoofd zitten. Deze zorgelijke toestand zal al spoedig invloed op het lichaam uitoefenen, en het resultaat is vermoeidheid, zonder dat men vermoeiende bezigheden verricht heeft, of mischien hoofdpijn of een digestie-stoornis. Een negatieve geestestoestand werkt licha melijk meestal uit via het orgaan dat bjj de persoon in kwestie den minsten weer stand heeft. Daar hebben wij in één eenvou dig zinnetje de geheele geschiedenis van de z.g. functioneele stoornissen. B.v. iemand tobt over iets, en krijgt dan last van hart kloppingen. De dokter kan niets abnormaals aan het hart vinden, dat is er ook niet, het hart is zelfs heelemaal niet zwakker dan dat van den gemiddelden mensch, alleen zijn de andere organen van den persoon ver gelijkenderwijs sterker dan juist het hart, en daaruit uit de tobbende geestestoestand zich lichamelijk in de hartfunctie. Derge lijke functioneele stoornissen zijn geheel ongevaarlijk, maar buitengewono onaange naam, en kunen even ongerust maken als een werkelijk organische stoornis, aangezien een leek onmogelijk het verschil kan con- stateeren, en geneigd is om zelfsna een geruststellenden uitspraak van een dokter te denken: „ik voel het toch maar"! Aan een functioneele stoornis ligt a 11 ij d een psychische oorzaak ten grondslag, zorg waarvoor men geen oplossing weer, bezwaren van welken aard ook die men niet geaccepteerd heeft, en ook geen kans ziet uit den weg te ruimen. Menigeen is er zich niet eens klaar van bewust, wat hem zoo hindert en wat eigenlijk de grondoor zaak is van die hoofdpijn, die rugpijn, of die slapeloosheid, waarom de dokter geen or ganische oorzaak vinden kan. Maar meestal vinden wij in ons hart heel goed, wat ons hindert, maar zijn zoo kort zichtig om de oogen gemakshalve te slui ten voor problemen, waarmee wij geen raad weten. Dit „gemakshalve" is zeer betrek kelijk en zeer kortstondig, want als wij het ontwijken, met onze problemen af te reke nen en op een kwaden dag den kop opste ken in den vorm van een of andere functio neele stoornis. Wij hebben een goeden raad voor hen, die met een moeilijk probleem zit ten en geen betrouwbaren raadsman heb ben. Dat is de volgende: Schrijf het geheele geval van den aan- van af op, en tracht zorgvuldig daarby zoo objectief mogelyk te zijn en het geval weer te geven alsof het een vreemde be trof inplaats van Uzelf. U zult zien, hoezeer dat opschrijven U al kalmeert en verlicht, het moet er eens uit, en nu U zoo gauw niemand heeft om mee te praten, geeft het al rust om de kwellende en verwarde gedachten op papier vast te leggen, hetgeen u bovendien doordringt om die gedachten zoo goed mogelijk te ordenen. Beschrijf het geval zoodanig, dat iemand, die het lezen zou en er voordien geheel onkundig van was geweest, na lezing geheel zou begrij pen waarover het ging. Dus kort en duide lijk, maar niet te kort, volledig zonder lang dradig te worden. - Zoodra Uw beschrijving aan bovenge noemde eischen voldoet, zult U zien dat U het geval anders beziet, minder eenzijdig, minder hopeloos. U blijft nu niet steken in het een of ander stadium, U ziet het geheel, met oorzaak en al, van het ontstaan af, en dit is de zekerste weg om tot een oplossing te komen. Dr. JOS DE COCK. Perc. 1, huis, schuren, erf, pad en bouwland, tezamen groot 46.25^ Aren, op f 1280, door Joh. Blank en E. Zweekhorst, beiden te Heerhugowaard, De combinatie der perceelen 1 t.im. 8 op f 3729 werd niet gemijnd. De perceelen 6 en 7 zijn na afloop overge gaan aan den heer H. Dekker Sr., bovengen. DIRKSHORN SCHAKEN Donderdagavond werd alhier een schaak wedstrijd gespeeld tusschen de vereeniging „Schaakmat" van Noordscharwoude en een combinatie van Dirkshorn en Tuitjenhorn. De uitslag was 1713 voor Noordschar woude. Door Tuitjenhorn werden 3 winst punten geboekt, terwijl Dirkshorn er 10 her haalde. De gedetailleerde uitslagen volgen hieronder. Dirkshorn-TuitjenhornNrd.-Scharwoude S. CnossenJ. Klinkert 01 J. SlotH. Bouwens 10 H. BommerH. Stins 01 W. BakkumJ. Kroon 10 W. DuijvesH. Hart 01 J. BakkumD. Kroon 10 C. DuyvesK. Bierman 01 P. TijsenG. Zwier 10 W. West erP. Blom 01 J. Krijgsman—L. Hulshof 1—0 C. BroersenG. Moraal 01 Jb. BakkumJ. Bouwens 10 T. Hof—K. de Vries 0—1 C. ImmensP. de Ruiter 01 A. van DijkII. Kuiper 10 P. VeterG. Keppel 01 Th. PronkC. Witsmeer 10 P. Hoeve—Jb. Molenaar 0—1 P. Muileboom—H. Kramer 10 D. NieropA. de Vries 01 Th. BoekeiJ. Visser 01 R. MeincmaJ. ÏJff 01 C. VeldmanJ. Kampér 01 J. LevendigG. van Loenen 10 D. TolJ. Heidsma 01 J. BurgerC. Bakker 01 A. GielingW. van Loenen 1—0 P. BurgerJ. Appelman 10 G. de Nijs—Jb. Bckker 0—1 L. Meinema—Jb. Smit 1—0 ZIJPE BURGERBRUG. Coop. Boerenleenbank. De vergadering van de Boerenleenbank werd gehouden op Donderdagavond ten lo kale van den heer P. Langedijk alhier. Aan wezig waren 79 leden. De voorzitter, de heer C. Simit, openit de vergadering met welkom en wijdt tevens eenige woorden aan de geboorte van Prin ses Beatrix. Vervolgens worden door de secretaresse mej. Klerk, de notulen voorgelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Door de heeren S. Schilder en P. M. Vis1- ser zijn rekening en balans nagezien; alles' is keurig in orde. Jaarverslag 1937. Het aantal leden bedroeg op 1 Jan. 1936 172 en op 1 Jan. 1937 173; het aantal spaarders was op 1 Jan. 1936 403 cn op 1 Jan. 1937 407. De ontvangsten over 1937 bedroegen) in totaal f 604.222.05; de uitgaven f59S.853.7P. Saldo in kas op 1 Jan. 1938 alzoo 1068.23. In totaal zijn 173 voorschotten verleend Op advies van den inspecteur van de Cen trale Bank is f500.afgeschreven voor dubieuze postien. De rente is bepaald op 2%. pet. voor spaarders tot f 5000.voor spaarders bo ven dit bedrag 2 pet. Volgt bestuursverkiezing. Aftredend de heer J. Eriks Sr., die wordt herkozen. Als lid van den Raad van Toezicht wondt her kozen de heer W. Paarlberg. Bij de rondvraag worden nog e enige vragen gesteld, welke door den voorzatter afdoende worden beantwoord, waarna slui ting volgde. ST. MA 'JRTENSBRUG. Onderwijs. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. School alhier (va cature mej. Groen) is als volgt samenge steld: 1. Mej. S. Ris te Wormcrveer. 2. Mej. J. M. van Wolfercn te Den Helder. 3. Mej. L. M. Zinkweg te Bakkum. 4. Mej. W. G. Lovink te Twello. LANGEND1JK OUDKARSPEL. Slotavond tuinbonwenrsus. Donderdagavond werd in het gymnastiek lokaal van de O. L. School alhier de laatste cursusavond gehouden van het eerste ge deelte van den tuinbouwcursus, welke is ge organiseerd door de tuinbouwvereenigingen De Toekomst te Zuidscharwoude, Tuinbouw- belang te Noordscharwoude en De Eendracht te Oudkarspcl. Op deze laatste bijeenkomst waren tegen woordig de burgemeester van Ouükarspel, de heer A. J. Wijnveldt en eenige bestuursle den van de organiseerende vereenigingen. Namens de leerlingen heeft de heer P. Lan- gendijk Kz. uit Noordscharwoude, de bestu ren van de tuinbouwvereenigingen bedankt voor het door hen genomen initiatief tot het organiseeren van dezen cursus. Den leeraren, den heeren Band en Van den Abcele, dankte spreker namens de leerlingen voor het door hen gegeven onderwijs. De burgemeester sprak hierna een kort woord. Hij wekte de leerlingen op, dezen be langrijken cursus het volgend jaar we<ièrom te komen bezoeken, opdat zij in de toekomst hun nut met het hier geleerde kunnen doen. De leerlingen zullen eenige kleine excur sies maken, o.m. naar de koolbewaarplaat- scn van den heer Keeman te Noordschar woude en van de fa. Slot an Bonnet te Broek op Langendijk. NOORDSCHARWOUDE. Bliikens de advertentie in dit nummer zal Dinsdag a.s. in het lokaal van den heer J. de Bakker alhier een propasranda-avond worden gehouden door de afd. Oudkarsnel- Noordscharwoude van den Bond v. Staats pensionneering. Als spreker treedt op het Tweede Kamerlid Van Houten, dezelfde spreker die verleden jaar op het congres van den Bond v. Staatspen6ionneering te Den Haag heeft gesproken en aan die hand van vele citatien uit den Bijbel het goed recht van Staatspensioen verdedigde. On getwijfeld zullen velen, ook van de rech terzijde, dezen spreker willen hooren. Het mooie van dezen avond is ook, dat da spreker een debat niet aal ontloopen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 14