VERBORGEN BOMEN Eeife ytnqmi en tneU^el! Ziezo, het ia dan eindelijk Lente gewor den en de wens van een heleboel vrienden en vriendinnen, die mg al in December schreven: „Meneer, het is haast lente, is eindelijk in vervulling gegaan. En nu gaat alles geweldig vlug. Nu staan reeds de wilgenkatjes te geuren, nu komt er nieuw leven in de sloten en plassen, nu kgk je met een boos gezicht naar de kachel in school, omdat die nog zo winters staat te brommen. We gaan een heerlijke tijd tegemoet. Een tijd van zon en licht en niet van mist en regen. Een tijd, die ieder jaar terugkeert maar waar we steeds even blij om zijn. Het boek is deze week gewonnen door: TRIJNI DE BOER, St. Maartensbrug, En nu de briefjes: Jan Süöve, Schagerbrug. Ja, het is weer knikkertijd Jan. Dan kun je weer thuiskomen met een zak vol van die projec tielen, om ze de volgende dag weer te ver liezen. Kun je goed tegen je verlies Jan en „duim" je wel eens? Jack v. d. Capelle, Scha gen, Zo, heb jij wilgenkatjes in de tuin geplant Jack! Dat zijn van die echte lente-brengers hè? En wat kunnen ze heerlijk geuren. Daar proef je als het ware de komende zomer in. Dag Jack! Jan Brommer, Barslngerhorn. Alle- mensen... Jan heeft geert tijd om de Kin dervriend een brief te schrijven, maar zal dat volgende week doen, want hij heeft „een heleboel-nieuws." Sjonge, sjonge... je maakt me nieuwsgierig Jan. Wat kan dat allemaal wel zijn. Nellio en Kees Everts, Keinsmerbrug. O... o... wat heb ik me daar vergist door te denken dat je 10 jaar werd Nellie en het was al 12. Nu, daar bof je dus 2 jaar mee. Het zal geweldig leuk zij nals oom en tante uit Heiloo komen. Ik zou er best eens een avondje b\j willen zijn. Doe Kees, die gewel dige voetballer, m'n groeten. Dag Nellie! Trynie de Boer, St, Maartensbrug. Of ik op het dansballetje van jullie kom,kijken weet ik niet, maar ik denk, dat het niet gaan zal. Dat is jammer, want ik zou Trijnie de Boer best eens willen zien in haar witte jurk. Net een elfje! Schrijf je me hoe de uitvoering geweest is? llika Keyzer, Sehagen. Je hebt gelijk Rika, dat je eerst je oude postpapier op maakt alvorens, aan dat heel deftige te be ginnen. Ook ben ik het met je eens, dat Nicolaas Rokoff de gemeenste schurk is, die er ooit op twee benen heeft rondge lopen. Brr... wat een slechtaard. Maar hij zal z'n straf wel krijgen. Klaas Borst, Sehagen. Ja, vliegtuigen bij avond, alj ze lichtjes ophebben, roode en groene, is een heel moei gezicht Klaas. Ik sta er ook dikwijls naar te kijken als ze over komen. Nog een paar dagen en dan komen ze weer voor Texel over ons heen. Miek Leguit, Sehagen. Wat zullen die Oom Jaap en Oom Piet een massa kunnen vertellen Miek, als ze thuiskomen van de reis naar Indië. Van de oceanen waarlangs ze komen, van al die vreemde landen, met bruine en zwarte mensen. Net een avon turenroman als zo'n Oom begint, Miek. En... wie weet, neemt hg niet een aapje voor je mee uit Indië? Grietje Nieuwland, Schoorldam. Zo, zo is de juffrouw van school getrouwd. Nu, dat zal wel een heel fe st zijn geweest, denk ik. En ik hoor ook dat je esperanfo aan het leren bent. Nu, dan kun je over een jaar misschien brieven schrijven naar vreemde landen en vreemde mensen. Dat zal leuk zijn, zeg! Je poezie-album mag je sturen van de week. Beitje Nieuwland, Schoorldam. Na tuurlijk mag je meedoen met de raadsels en de briefjes Reitje. Stel je voor dat het niet mocht. Dat de juffruw getrouwd is heb ik al gelezen. Ben je ook mee in de kerk geweest Jacoba Kuiper, Sehagen» Jij bofte ook met die prijs van de Haka-jeugdkalender, zèg. Fijn hoor. Naar de gym wedstrijden in Den Helder ga ik waarschijnlijk ook kijken. Misschien zie ik je daar nog wel. Dag Jacoba! Dik Jes, Anna Paulowna. Ik heb je verslag WieringerwaardB.K.C. gelezen Dik, maar dat was lang niet best van die Rezelman. Hoe kon hij toch die bal door laten. Als hij aan de andere kant van z'n doel was gaan staan had hij 'm kunnen houden. Piet de Vet, Sehagen. Piet, Piet, wat heb jij je zusje voor de mal gehouden. Een dood visje met kruimels voeren zodat het weer levend wordt. Nu, in ieder geval was ze natuurlijk erg blij met dat andere visje. Jammer, dat je vader niet bij de bruiloft kon blijven, Piet! Corrie Krocké, Winkel. Leuk dat je broer weer thuisgekomen is uit den dienst Corrie. Heeft hij zo'n mooie oorkonde uit Soestdrjk meegebracht? Nu, daar zal hij wel geducht trots op zijn, denk ik. Is het niet zo? Wat een leuke kip hebben jullie gekregen! Nelly Damen. Zo, zo, was jij die jonge dame, die vergeten had haar naam en adres op het briefje te zetten. Enfin, nu weet ik tenmnister wie de schuldige is. Dat over komt je vast en zeker nooit meer Nelly...! Kees Wuis, Anna Paulowna. Zo, was jij dus blij met de prijs, Kees. Dat vind ik leuk, want tenslotte geeft de Kindervriend alleen maar boeken en taarten, omdat hij er op rekent dat zijn vrienden en vriendin nen daar prijs op stellen. Heb je het al uit? Trijnie Kuyt, Wieringen. Ik heb een hele masas weken geen briefjes van Trijnie gekregen en nu ze er weer een inzendt, is het maar een heel kortje. De volgende week 4 kantjes hoor... ook al is het mooi weer. Dag Trijnie. Tiny Snooy, Wieringen. Ga je al naar de vierde klas over Tiny, nu, dat wordt al wat. Dan nog een paar jaar en de lagere schooltijd zit er weer op. En wat ga je dan doen? Heb je al een plan? Annie en Agatha v. d. Vliet, Grootsloot. Zo, dus dat begrepen julile toch wel dat de Kindervriend nog geen 71 jaar oud was. Stel je ook voor! Dat zijn heel wat ver- jaarsfeestjes, waar jullie heenmoeten, jonge dames, maar dat zal je niet spijten, denk ik. Tiny en Piet Aarsen, 't Zand. Dat is kranig jongens, zo'n eind moeten fietsen om op het veld te komen en dan nog met 10 winnen ook. D t is nog eens voet ballen. Dat zal Sehagen II niet meegevallen zijn, denk ik. Ennie Bos, Noord-Scharwoude. Ja hoor, je kunt ook meedoen, Ennie. Ken je Jeltje Peetoom zo goed? Nu, ik ook, want ze was een van m'n trouwste raadselvrien dinnetjes. Dat je op school voor zingen een 5 hebt vind ik niet zo erg. De Kindervriend moest vroeger meestal z'n mond houden, omdat hij zo vals zong... Piet Lakeman, Blokhuizen. Ja, Tarzan vind ik zelf ook mooi. Heel mooi zelfs en ik vind het leuk dat zo velen van jullie de plaatjes uitknippen en opplakken voor later. Dan heb je een heel boek. Doe jjj het ook? Gerrit v. d. Sluys, St. Maartensbrug. Allemensen nog aan toe Gerrit, dat was me nog eens een verjaardag. Geweldig, wat hebben ze jou verwend. De mecanodoos vind je zeker wel het mooiste. Of niet? Dat moet je me eens schrijven. Cor Gelder, Oudkarspel. Dat je mee doet vind ik uitstekend Cor, maar de briefjes moeten groter worden dan dit, wat je nu inzendt. Dat waren welgeteld 5 regels. Dag Cor. Jeltje Peetoom, Noord-Scharwoude. Fijn, dat je het boek gewonnen hebt, Jeltje. Wat zul je in je sas geweest zgn. En... wil meester Bierman zo graag mijn naam weten? Nu, ik ben... ik ben... laat hy eerst maar eens raden volgende week. (Een mooie tekening wil ik heel graag van je hebben, Jeltje.) Jannie en Bram Borst, Sehagen. Heb je de bloemen in je tuintje gezaaid Jannie? Of is het bij plannen gebleven. De eenden hebben zeker al pullen gekregen. Wat een leuke beesten zijn dat hè? Marie en Wim Boontjes, Stolpen. En wét hebben jullie in de schooltuin gezaaid Marie en Wim. Dat wil ik volgende week wel eens horen, want ik stel er veel belang in. Spreken we dat af? Herman Liefhebber, Anna Paulowna. Nee, Herman, wij zgn niet op dezelfde dag jarig. Ik 3 dagen later dan jij, zodat het niet veel scheelt. Ben je al weer wat ge lukkiger met het een en dertigen Herman? Johanna de Veer, Sehagen. Dat is me ook een droevige geschiedenis met jou en dat schaap, dat je tegen wilde houden Jo hanna? Heeft me dat beest je zo maar een blauw oog gegeven. Nu, een erg net schaap kan ik dat niet vinden. Je hebt het zeker wel eens goed aan z'n staart getrokken, niet? Kees Wuis, Anna Paulowna. .Heb je het boek nu al gekregen Kees, zeker wel hè? En dat die meester een reuze werk heeft gehad met de weg naar Indië voor jullie op de muur te tekenen, nu daar twij fel ik geen oogenblik aan. Zulke meesters zgn toch maar fgn hè? Nelie Bakker, Zijpersluis. Ja, in school en op kantoor kun je soms de kachel al echt missen. Dan wordt het ineens zó warm, dat je zo wel naar buiten zou willen vliegen, de lente in. Maar tjó.óA... we zul len toch nog even moeten wachten, want de avonden kunnen nog lelijk koud zijn. Corrie Keyzer, Sehagen. Net als haar zusje is ook Corie zuinig op haar met naam bedrukte postpapier. En... ik geef je gelijk hoor. Dat moet je alleen maar gebruiken voor heel, heel bijzondere gelegenheden. Dag Corrie. Zo jongens en meisjes, ik ben door de stapel heen. Corrie was de laatste. Tot vol gende week, KmcUwUend Oplossing raadsel vorige week 1. Hagelstenen. 2. Een ei. 3. Koets, boer, berk, mes, room, roos. Goede oplossingen ontvangen vant Marie en Wim B., Stolpen; Corrie K., Sehagen; Nelie B., Zijpersluis; Johanna de V., Sehagen; N. B., Callantsoog; HillieK„ Dirkshorn; Jannie en Bram B., Sehagen; Jeltje P., Noord-Scharwoude; Ennie B., Noord-Scharwoude; Nellie K., Burgervlot- brug;Tiny S., Wieringen; Trijnie K., Wie ringen; Kees W., Anna Paulowna; Nelly D., Sehagen; Aagje M., St. Maarten; Corrie K., Winkel; Dik J., Anna Paulowna; Jacoba J. K., Sehagen; Miek L., Sehagen; Nelie L., Sehagen; Grietje H., Anna Paulowna; Rika K., Sehagen; Trijnie de B., St. Maartens brug; Nellie en Kees E,, Keinsmerbrug; Nelie B., St. Maarten; Jan B., Barsinger- horn; Jan S., S<?hagerbrug. Nieuw raadsel Bij dit kruiswoordraadsel vormen alleen de lange rijen hokjes woorden, dus drie horizontaal en drie verticaal. Zie eens of je die woorden kunt vinden, ze zijn nogal lang, maar niet erg moeilijk. Verticaal, van boven naar beneden krij gen we dan: 1 Speelgoed, waar jongens en meisjes bui ten mee spelen, vooral in het najaar; 2. iets wat in de tegenwoordige tijd op het dak van veel huizen staat; 3. een bijvoegelijk naamwoord, dat vaak voor een professor wordt gebruikt. Nu horizontaal: 4. een plank of een smal bruggetje over een sloot; 5. het tegengestelde van boven; 6. een jongensnaam, die we allemaal de laatste tijd vaak hebben gehoord. Ineke en de Sneeuwklokjes Sneeuwklokjes, sneeuwklokjes, ben je daar al? Weer in dat zonnige hoekje? 'k Ken je nog wel van het vorige jaar, Toen bracht ik vaak een bezoekje. Had jullie mij ook wel daad'lyk herkend? Ilc ben veel groter geworden. 'k Was toen ook nog wel verschrikkelijk klein! Jammer, dat jullie verdorden. Wat ben ik blij, dat ik jullie weer zie, We zullen goed voor je zorgen. Nu moet ik weg, want m'n mammie die wacht, Sneeuwklokjes, dag hoor, tot morgen. Maja van Heymen. In het volgende' stukje zijn de namen van verschillende bomen verborgen, negen in het geheel. Lees het maar eens langzaam en nauwkeu rig door, dan zul je ze wel vinden. Ze zitten in de woor den verborgen of ze springen van het ene woord op het an dere, zoek maar goed. HET NIEUWE MEISJE. De school is al aan, de kin deren zijn al in de klas en de juffrouw wil juist begin-" nen. Daar komt de hoofdon derwijzer binnen met een vreemd meisje. „Ik breng U een nieuw leerlingetje", zegt hij. „Is er nog een plaatsje voor haar? Ja, naast Nel is nog een plaats open. Het nieuwe meisje gaat bg' haar in de bank zitten. Nel schuift dicht naar haar toe en vraagt „Hoe heet je?'' „Beppie". zegt het meisje. De juffrouw hoort het ook. „Nu", zegt ze, „Beppie probeer maar met terham? Ik heb er kaas op." Ja, dat lust Beppie graag en ze haalt zelf een grote sinaasappel te voorschijn. Die schilt ze net jes en deelt hem met Nel, ieder zes part jes. Nel en Beppie vinden elkaar dadelijk aardig en ze spreken af om vriendinnetjes te zijn. ons mee te lezen. We beginnen vandaag met de leesles." Nel wil graag samen in één boekje kijken en dat mag voor de eer ste keer nog, omdat de nieuwe boekjes nog niet zijn gekomen. In het speelkwartier zegt Nel: „Wil je een stukje van mijn bo- No. 30. Weken lang was Jane Clayton een gevan gene geweest aan boord van de „Kinsaid". Die vreselijke nacht, toen ze alleen naar het schip was gegaan in de hoop haar kind en man te vinden, leek haar jaren geleden. In- plaats van man en kind, had zij zichzelf op- gesloten gevonden in een hut door Nicolaas Rokoff. Ondanks haar smeekbeden werd zij EDGAR RICEj BURROUGHS gevangen gehouden en hoorde niets over de haren, die zij zo liefhad. Gedurende deze tyd bracht de Zweedse kok haar voedsel, maar ook hg scheen doof te zijn voor al haar vra gen. Op zekeren morgen, toen ze voor haar patrijspoort stond, zag ze, dat haar man naar de kust werd geroeid en dat het schip daarna zijn reis voortzette. Drie dagen varen van de plek, waar Tarzan was achtergelaten, ging de „Kinsaid" voor anker in de mond van een grote rivier en nu kwam Rokoff bij Jane in de hut. Na haar te hebben verteld, wat er met Tarzan was gebeurd, vroeg hij haar een cheque voor een groot bedrag. Dit zou haar veiligheid en terugtocht naar Engeland ga randeren, zeide hg. „Als u weigert", vervolg de hg, „bedenk dan, dat ik uw zo in handen heb." En tenslotte schreef Lady Greystoke de cheque en gaf die aan Rokoff, die deze met een gryns van voldoening op zijn duivels gezicht, aannam. Maar hij wilde de vrouw nog meer schrik aanjagen. Hij liep naar haar toe, maar Jane week zovel mogelijk achter uit. Plotseling kwam er een trek van krank zinnigheid op zijn gezicht. Hg sprong naar haar toe en greep haar bij de keel. Op dat zelfde ogenblik werd de deur van de hut ge ruisloos geopend en een man in vuile witte kleren stapte binnen. .(Nieuwe spelling.)

Schager Courant | 1938 | | pagina 15