Feestavond Plaatselijk Nieuws. V.V. Wieringerwaard BIJZONDERE ATTRACTIE te Hippolytushoef, in Cinema De Haan Uit onze omgeving ANTIE BLAAUBOER Gd. H. SCHRIEKEN HEERENCOSTUUMS H OTTO VAN OS ei waar vertoond zullen worden drie films, nl.: Voetbalmatch, Een Kenken Symphonie en W aschberen. SCHIETWEDSTRIJDEN. De laatste dag van de schietwedstrijden is de klap op de vuurpijl, of in schutterstaal te blijven, wat de stemming, de animo en de deelname aangaat, onafgebroken „in de roos" geweest! Candidaat-priiswinnaars voor de vrije en de geluksbaan, dames zoowel als heeren, verdrongen zich om de tafeltjes, waar de heeren van Haan, Lievens, Hene- wcer c.s. handen te kort hadden om alle ge gadigden tevreden te stellen. De patroonma kers gunden zich geen oogenblik rust, de baancommissarissen hadden oogen voor al les en de hoeren kaartverkoopers glommen van plezier, omdat hun zaak geen oogenblik last had van crisis-inzinkingen! In de corpswedstrijden heeft men niet bo ven Alkmaar uit kunnen komen, met zijn 27S punten, als werd Hoorn een goede tweede met 277. De politieschielvereeniging Scha- gen neemt met 269 de vijfde, de B.V.L. de zevende plaats in. Dat is dus niet slecht! De officieele uitslagen volgen natuurlijk later. Er zal wel een dag of veertien heengaan met uitzoeken en berekenen, verzekerde men ons. Echter reeds nu is bekend, dat voor den 'prijs beste damesschutter op personeele en vrije baan mevr. Van der Werf uit Scha- gerbrug, met resp. 52 en 97 punten sterk fa voriet is. Voor zoover na te gaan, is mevr. Schenk, Schagen, op de geluksbaan de beste damesschutter geweest met 809 nunten. Zij komt daarmee dicht achter do heeren, want de hoogste heerenschutter zal wel zijn de heer J. Meijer met 837, en dan volgen de heeren G. Visser. Burgerbrug met 833, de heer Visser, Hecrhugowaard 827, de heer Dr. Buis kool met 821 en de heer van Ilonschoten 820 punten. Zoo men ziet, de favorieten op de geluks baan geven elkaar weinig toe. Voorals de heeren Buiskool en van Ilonsehooten hiel den als 't. ware een nek aan nek race, die de aanwezigen in groote spanning hield. De sluiting. Hot was hij tweeën toen. het laatste schot viel. Tot dit uur bleef men nog gezellig bij elkander en er zijn heel wat hartelijke woorden gesproken. Majoor ITólema verrichtte de min of meer sluitings plechtigheid. Hij bracht gllen dank voor de" Betoonde medewerking en belangstel ling, waardoor de wedstrijden zoo'n prettig verloop hebben gehad en zoo goed zijn ge slaagd. In bet bijzonder werd geprezen de loyale medewerking van den heer en mevr. Schenk van het Noordhollandscli Koffiehuis. Niets is'hun te veel geweest! Als blijk van waardeering bood Majoor I-Iolema, onder daverend applaus mevr. Schenk een foto in lijst aan, waarop zij zelve staat afgebeeld, het geweer aan den schouder, terwijl zij het eerste schot van den wedstrijd" lost. Zop zijn deze succesvolle dagen voor de 'jonge verccniging weer geëindigd en wij ge- loovcn wel, dat het ijverige bestuur met ge noegen op. het verloop zal terug zien. Ons is opgevallen, dat bii hot schieten, vrijwel alle lagen der bevolking van alle geloofs overtuiging vertegenwoordigd waren, een toeken, dat de schietsport zich in veler be langstelling mag verheugen. Van officieele zijde, i.c. door onzen bur gemeester is geen belangstelling betoond cn heeft deze, naar wij vernamen, ook de uit- noodjging de wedstrijden te openen, niet willen aanvaarden. Hieronder volgen nog de officieuse uitslagen der corpswedstrij- dcn. Pol. Alkmaar 278; B. v. L. Hoorn 277; S. S. Egmond a.z. 275; H. H.-Waard Pol. 273; Pol. Schagen 269; B. v. L Fgmondbinnen: 265; B. v. L. Schagen 262; B. W. Alkmaar 259; B. v. L. H. Il.-Waard 257; Pol. Scha gen 255; B. v. L. Stroet 251; B. v. L. Oude Niedorp 250: Pol. Schagen 246; B. v. L. Den Helder 238; B. v. L. 't Zand 236; Pol. TI.H.- Waard. 235; B. W. Seboorl 234; (troostprijs) B W. Harenkarsnel 231; B. W. II.H.-Waard 230; B. W. St. Maarten 227; B. v. L. War- menbuizen 220; M. B. Alkmaar 227; B. v. L. Stroet 202; Pol. Den Helder 175; Pol. Scha gen 91; Pol. Schagen 214; B. W. Seboorl 204. APACHENFEEST BIJ IGESZ. Monfmartrestemmïng in Schagen! Tn de •feestelijk versierde zaal van hotel Vredelust (vierden gisteravond velen bet halfvasten, door deelname aan bet anachenbal. Al of piet versierd met de luifelpet en de roode das of bet zwarte jurkje met het roode schortje zweefden de paartjes on de uitste kende muziek van de heeren Bijl op de gladde dansvloer. Er was stemming en ple zier van begin tot einde! BENOEMD. Onze plaatsgenoot, de heer C. J. Zwart, is met ingang van 1 April benoemd als Leeraar aan de Bijzondere Neutrale Ambachtsschool te Gouda, in de vakken Nederlandsch en Wiskunde. BERGEN GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente zal op Woensdag 50 dezer, des avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeen komen, ter behandeling iVan de navolgende agendapunten: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening tot aanvulling en wij ziging der Verordening regelende de eischen van benoemhnarheid en de bezoldiging van 'de veldwachters in deze gemeente. 3. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de Verordening, regelende de sluiting van slagerswinkels. Vastgesteld bij Raadsbe sluit van 16 Nov. 1937 en tot vaststelling van een nieuwe verordening ter zelfder zake. 4. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de verordening tot afwijking van dc bepalingen der Winkelsluitingswet; vastge steld bij Raadsbesluit van 24 November 1937 en tot vaststelling van een nieuwe ver ordening ter zelfder zake. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een verordening tot aanvulling der verordening ingevolge art. 9 der Win kelsluiting. Staatsblad 1930 No. 460, gewijzigd bij de wet van 27 Juli 1934, Stbl. Nr. 450. 6. Voorstel van B. en W. om te besluiten, tot aanwijzing van dagen, waarop de befa lingen omtrent het sluitingsuur, bij de Win kelsluitingswet 1930. Staatsblad 460. voor geschreven, tot middernacht niet zullen gel den. 7. Voorstel van B. en W. tot. wijziging van het Raadsbesluit van 3 Febr. 1938 tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van bcsmettelijke- ziekten-geklen in deze gemeente. 8. Voorstel van B. en W. tot onderliand- schen aankoop van J. Lomve te Bercen, van een perceel grond, gelegen tusscben den Bergerweg en den Nesdijk, gedeelte lijk groot ongeveer 2.02.85 H.A., voor de som van f 14.199,50 ten behoeve van de voortzetting van den aanleg van den ver keersweg BergenAlkmaar. 9. Rondvraag. ANNA PAULOWNA JONGE PIETER JELLEN. De vooral door de jeugd goedbezochte uit voering van de Jonge Pioter-Jellen, onder afdeeling van den Ned. Arbeiders Sportbond Werd geopend door den beer A. Oltmans, omdat dc afdeelingsvoorzitter, wegens fa milieomstandigheden verhinderd was. Ook de leidster van het clubje, kon door ongesteldheid niet aanwezig zijn. Haar taak werd overgenomen door den heer H. Del ver. Hij had maar eenmaal met de jonge gymnasten kunnen repeteeren, maar de oefeningen waren door de leidster zoo goed ingestudeerd, dat de uitvoering toch van een leien dakje verliep. Met brugoefeningen, eerst door de meis jes, daarna door de jongens, werd het pro gramma geopend. Aardige en goed uitge voerde knotsoefeningen van dc meisjes, wer den gevolgd door eenvoudige vrije oefenin gen van de jongens. In aardige pakjes ge stoken voerden tenslotte de meisjes nog oefeningen met ballen uit. Elke oefening verwierf een dankbaar applaus van het pu- blik. dat vol oplettendheid de prestaties volgde. Na de pauze werden een reeks kleine tooneelstuivjes opgevoerd, die veel succes hadden.. Met een opwekking om lid te worden sloot de heer Oltmans deze, in de zaal van den heer Kosscn gegeven, Jonge Pieler-Jel len middag. W ARMENHUIZEN L.T.B.-vergadering. Vrijdagavond vergaderde deze verccniging in het lokaal van den heer G. J. Mosch. De waarn. voorzitter, de heer K. Molenaar opent de vergadering cn dc notulen worden goedgekeurd. De voorzitter doet mcdedeeling dat van het hoofdbestuur van den L.T.B. een schrij ven is binnengekomen inzake de vaste lasten in den tuinbouw. Jaarverslag. Naast de zaadkoolregeling is ook in 1937 een aanvang gemaakt met de blauwe aard appelenregeling. Voor rekening van het re traitefonds zijn 9 leden naar Bergen gegaan Tevens werd in het verslag gememoreerd het overlijden van wijlen den beer P. Slot cn de benoeming van den heer K. Molenaar als voorz. van de C.V.V. Rekening en verantwoording. Volgens de rekening bedroeg het batig saldo f 35.32; het saldo van het retraitefonds bedroeg f 15.43. Als lid van het Centr. Bestuur van de Veiling is herkozen de heer W. Dekker. Van de gelegenheid om voorstellen in te dienen voor de alg. vergadering van de Vei lingsver. werd geen gebruik gemaakt. Als bestuurslid van deze vereen, werd eveneens met groote meerderheid van stem men herkozen de heer W. Dekker. Rondvraag. Voorzitter zegt, dat in een onlangs gehou den vergadering van De Vierbond is behan deld een voorstel om te trachten de provin ciale en gemeentelijke credieten, welke in 1931 aan de tuinders zijn verstrekt, kwijtge scholden te krijgen. Het resultaat van die bespreking is, dat besloten werd een bespre king aan te vragen met Ged. Staten van Noordholland. Na cenige mededeelingen over de kwali- teitseischen van de Nederlandschc Groenten en Fruitcentrale volgde sluiting. KOEGRA! JULIANADORP. Voorjaarsvergadering van de P. O.C. den Helder van de N.-H. Landbouw-Onderlinge. Bovengenoemde vergadering werd gehou den in het café „*t Centrum" van den beer II. Veul. Aanwezig waren 5 P.O.C.- ledcn, 2 gewone leden en de boer M. C. Consemulder, ambtenaar van de L.O. De voorzitter, de heer T. A. A. Terra, opent met oen woord van welkom de bij- eenlkomst. De notulen en het jaarverslag over 1937 worden door den secretaris, den heer I. J. Gakeer Pz. gelezen. Ze worden vervolgens vastgesteld. Aan de orde is verder de bespreking van de agenda voor de Alg. Verg. op 4 April a.s. te Amsterdam. Naar aanleiding van een Ie vervullen besiluursfuinictiie heeft do -P.O.C. Alkmaar Eenige en algemccnc kennisgeving. Hiermede berichten wij het overlijden van onze Nicht, Mej. overleden in het Prov. Ziekenhuis, nabij Sant poort, op 25 Maart 193S, in den ouderdom van 62 jaar. Namens de Familie, C. SMIT. De begrafenis zal plaats hebben op Dins dag 29 Maart n.m. 2lA uur op de Algcm. Be graafplaats te Sint Maartensbrug. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter, ]aaoie Johanna. IC. RIETVINK. J. RIETVINK—Oskam. Callantsoog A 75, 25 Maart 1938. op Zaterdag 2 April, nam. 8 uur, in de zaal van den heer P. SCHENK. Introducties verkrijgbaar bij den heer C. v. ZANDWIJK. Donateurs vrije toegang. TE KOOP; 2 Kluisdeuren, 2 M. hoog, 1 M. breed; 2 kippenhokken, van 20 M2. 18 Draadgaas Horren, van 6 M2. 1 Platte zaadwagen, 3K M. lan^, 180 breed, 3 Bad kuipen. 70 voer mooi Dekriet. SCHAGEN. TEL. 1. Trouwen Bevestigen in eigengemaakte Aannemen Zeef aparte stoffen, chique modellen, zwarte en blauwe Minstens 30 lager in prijs dan de fabrieksconfectie en daarbij betere kwaliteiten. HOORN. Groote Noord. ALKMAAR. Laat. ZAADTEELT. Nog te plaat sen Spinazie, vroeg scherp, en vroeg rond, f 19. Tuinboonen, hangers 118. P. VOS, Aarts- woud. Te huur gevraagd: Pl.m. 1 H.A. TÉELTVER- GUNNING v. groente, bij P. OVERTOOM, Heerhugowaard, Noord, Mid denweg. Vermist: Kleine Ruwharige FOXTERRIER, wit met zwart bont (tcef). KI. HALF, Schoorldam. VOERAARDAPPELEN te koop en goedgekeurde Schotsche muizen A, m. spruit J. W. METZELAAR, Tel. 8, Oudesluis. Direct gevraagd: SCHILDERSKNECHT of halfwas, bij K. SWIERTS, Dorpen D 7a, Schagen. Te koop: Versche STAMBOEKKOE, met Kuikalf, bij DE WIT, Westeinde, Anna Paulowna. Te koop: EEN GELDE KOE, bij W. KEESMAN, Barsinger- liorn. Gevraagd, door jonge men- schen: EEN WONING te huur, met Mei oi eerder, in Anna Paulowna. Br. onder lett. Z, postkantoor, Wierin gerwaard. onzen voorzitter daarvoor candidaat ge steld. Deze beeft echter bezwaren daarte gen doch op aandringen laat hij zich de candidaluur welgevallen. De resteerende punten gaan onder den hamer door, en de agenda voor de verga dering van de C.L.O. levert geen bespre kingen op. Het bedrag voor kost en inwoning wordt weder vastgesteld op f7.— per week. Het aantal ingekomen loonlijsten be draagt voor onze P.O.C. bijna 100 pot. Naar aanleiding van de komende Pacht wet. wordt er door den heer Consemulder gewezen, op de wonschelijkheid, dat de C. L.O. iets voor haar leden doet in verband met Bedrijfsschaderegeling en Borgstellings fonds. Do vergadering was er voor, dat „Centraal Beheer" hiervoor een weg weet te vinden, voor bare leden. De periodiek aftredende P.O.C.-leden, de heeren G. W. Jimmink Mz. en P. van der Veer worden herkozen. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. worden benoemd de heeren I. J. Gakeer Pz.. Anth. Verschoor en Terra, cn tot plaatsvervangers de heeren G. W. Jimmink Mz. en IC. Wijnsma. Den heer Consemulder wordt dank ge zegd voor de gegeven inlichtingen. De rondvraag leverde niets meer op„ waarna sluiting der vergadering onder dank voor de gevoerde, besprekingen, volg de. Filmvoorstlling van de S.D.A.P. Door de Afd. .Tulianadorp van de S.D.A.P. was Zondagavond een filmvoorstelling ge organiseerd in de zaal van hot café „Prins Hendrik". I-Iet aantal opgekomenen was ber vredigend. Ook uit Den Heldor waren nog een 10-tal bezoekers" por fiets naar hier ge komen. Do afd.-voorzRtcr, de heer C. Ko renaar, opende. De filmvoorstelling, uitgaan de van cn geleid door een der partijbestuur ders, gaf films meermalen door ons reeds gerecenseerd. Daarna sprak de filmoperateur oen propagandistisch woord. Jeugddienst in de Ned. Herv. Kerk. Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een Jeugddienst gehouden, onder lei ding van den plaatselijkcn pastoor Ds. M. van Wichen, die tot onderwerp had gekozen: „Levensgenot". Dc opkomst naar dezen dienst was bevre digend te noemen. Deze dienst was hier nog nieuw. NIEUWE NJEDORP De fascistische veroveringen. A.s. Woensdag spreekt Constandso in de Prins Maurits over de fascistische verove ring van Oostenrijk en Spanje en dc arbei dersklasse, een onderwerp, dat op het oogen blik zeker actueel is. We verwijzen naar dc advertentie in dit nummer. WIERINGERWAARD Laatste Nutsavond van het seizoen. Zaterdagavond hield het Dep. Wieringer waard van de Mij. tot Nut van het Algemeen zijn laatste Nutsavond in dit seizoen in de zaal van den heer R. Breed en wel met ei gen krachten. Dc heer Sieswerda sprak in zijn openings woord zijn voldoening uit over de flinke op komst. Als no. 1 kregen we een drietal num mers muziek te hooren van den 12-jarigen Daan Kaan viool) en zijn ouderen broer Klaas piano), leerlingen van den heer J. Aij. (De nummers oogstten een daverend en wel verdiend applaus. De jonge Daniël heeft aan leg om een le klas violist te worden. Dat er in onze gemeente ook goede tonneelsnelers- (sters) zijn, hebben we kunnen constatecren bij de opvoering van „Dc verjongde Profes sor", een blijspel in 3 bedrijven. Prof. Goed hart wil voor proefneming voor een verjon gingskuur naar Weenon.. Dit gegeven leidt tot allerlei verwikkelingen, waardoor de lachspieren danig in beweging worden ge bracht. Wat de opvoering betreft, kunnen we. in aanmerking nemende dat de tijd van voor bereiding niet te lang was, wel verklaren dat allen hun best hebben gedaan en dat de aanwezigen met belangstelling hun spel heb ben gevolgd. De grimeering door mej. Hoep van Oudesluis, droeg ook veel bij tot een goed geheel. Dit was werkelijk zeer goed. Daarna kregen we nog te zien en te hooren een nraeht knal-potpourri, uitgevoerd door een 8-tal dames. Dit was een waardig slot 'van dezen goedgeslaagden avond. Burge meester Kaan als voorzitter, (deze had zelf de rol van Prof. Goedhart vervuld), dankte in zijn slotwoord allen die hadden meege werkt tot bet welslagen van dezen avond en sprak den wensrh uit, dat deze uitvoering een stimulans moge zijn om een volgend jaar ook weer een avond met eigen krachten te organlseeren. HARENKARSPE7 Alg. Ned. Vrouwen Vredesbond met Ds. Westmijse. Zaterdagavond hield de. alg. Ned. Vrou wen Vredesbond afd. Dirkshorn een open bare vergadering in de zaal Swager, met als spreker Ds. G. Westmijse uit Rotterdam. Het openingswoord werd uitgesproken door Mevr. M. BrommerVan der Molen. Zij riep een woord van welkom tot de aan wezigen, welke hoofdzakelijk uit dames- be stond, en in 't bijzonder den spreker, die als onderwerp had gekozen: „Moeder ga voor je kindje staan". Zooals de moeder Zaterdagsavonds, aldus spr. de lichaampjes van kinderen wascht, rust op u de taak om altijd voor uw kind te staan. Spr. besprak de spanning van de laatste weken in bet wereldgebeuren. On merkbaar wordt er achter de coulisen „gor werkt" en wanneer de God van den Oorlog één vinger wordt toegestoken, grijpt bij de heele hand. Bij de gesneuvelde personen zijn tallooze onschuldige kinderen de ontzetten- den dood ingegaan door het machtige oor logintellect, d.w.z. bommen, gifgassen enz. In deze dagen van de lijdensweken zijn de gedachten der menschheid meer bi' de krui sers dan bij 't. kruis. De vredeswil, zegt spr., is bij ieder mensch aanwezig, doch velen zijn met een dubbele moraal behept. Vervolgens liet spr. uitkomen dat bij de vrede van Vcrsaille feitelijk de kiem is ge legd van het fascisme en het nationnal-so- cialisme en de diplomaten hebben de 14 pun ten van Wilsnn stuk voor stuk weggenomen Nadat spr. hulde had gebracht aan den K.L.M.-vliegénier Viruly, besloot bij zijn met gloed uitgesproken rede en hoopte dat liet hoogidealisme moge zegevieren en dat het „Wij zullen niet doorlen" bij jong en oud mag worden ingegrift. Dc voorzitster sloot met een woord van dank aan Ds. Westmijse, en de aanwezigen voor hun aandachtig gehoor. LANGEND1JK OUKARSPEL ONGEVAL. Gisteravond is mevr. K. de J. door een fietsrijder aangereden, waarbij zij kwam te vallen en met het hoofd tegen dc straat- stccnen sloeg. Bewusteloos werd zij in een naburige woning binnengedragen, waar Dr. de Wit de eerste hulp verleende. Vermoedelijk heeft mevr. dc J. een her senschudding opgeloopen. ZUPR BURGERBRUG. Propaganda Volksonderwijs. Het bestuur van de afd. Volksonderwijs beeft wederom een propaganda-avond geor ganiseerd, en daar hieraan zal meewerken het ook hier zoo gunstig bekend staande duo WiJo, twijfelen wij niet, of dezen avond zal uitstekend slagen en de afd. succes in den vorm van eenige nieuwe leden bezorgen. Voor verdere bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit nummer. Ua&t&at NIEUWE NIEDORP. West-Frisïa IIIN. Niedorp II 11 N. Niedorp III—B.K.C. III 7—3 Hollandia A—N. Niedorp A 12 Sporters B—N. Niedorp B 5—1 Prachtig werk van N. Niedorp A. Het was van N. Niedorp II een uitsteken de prestatie om tegen W. Frisin III gelijk t( spelen. Na eenige weken in N. Niedorp verloren te hebben, is thans een gelijk spel zeker meer clan venvacht werd. Zou N. N. II er nog in slagen het spelen van degrada tiewedstrijden tc ontkomen, theoretisch is er nog de kans toe. Of het practisch ook uit voerbaar is, zal moeten worden afgewacht. N. Niedorp III leverde eveneens verdien stelijk werk door B.K.C. III met met niet minder dan 73 fe kloppen. Langen tijd heeft het er nog gespannen. Had N.N. al spoedig een 2—0 voorsprong verkregen door goede schoten van Wit en Langedijk, door fouten in de achterhoede wist B.K.C. gelijk te maken, 2—2. Het is Cees Rootjes die met een ferm schot den stand op 3—2 brengt. B.K.C. valt goed aan en met een schot, dat eerst tegen de paal kwam weten zij weer gelijk te ma ken, 33. Kort hierop neemt N.N. weer de leiding, nu is het Langendijk die den stand op 43 brengt. In het resteerende kwartier weet N.N. nog drie maal bet net te vinden. Alzoo een 3—2 zege behalende, welke zeker verdiend was. Hert mooiste werk werd echter geleverd door de A.-adsp. Na de vorige week W.Frisia B te hebben overwonnen, moest nu het A-elftal van Hollandia er aan te gelooven. In 'n mooien spannenden wedstrijd, wisten de Niedorper jongens met de kleinst mogelijke cijfers, 21 te zegevieren. De kleine B-ers konden het tegen de be ter spellende Sporters B niet houden, cn gingen met 51 ten onder. ST. PANCRAS K.F.C. 4Vrone T 3—4 Op het zware gladde veld kreeg Vrone al spoedig een 2—0 voorsprong van K.F.C. in te halen. Met rust was de stand 2—0. Na de pauze gingen om heurten heide elftallen met een puntje strijken en Vrone maakte de laatste goal. Slecht begonnen in de compe titie heeft Vrone dus nu toch nog 16 punten uit 10 wedstrijden,, v BERGEN II—VRONE II 4—1 (om het Gouden Kruis) Deze wedstrijd moest door Vrone met 9 man worden gespeeld, waarvan er nog één uitviel. W ARMENHUIZEN H.S.V.V.I.O.S. 3-2 De toeloop van toeschouwers was enorm, waren naar Warmenhuizcn getrokken. Van heinde en ver, zeer velen uit Hciloo Het spel ging spoedig van doel tot doel on het tempo werd hoog opgevoerd. H.S.V. gaf echter den toon aan. Bijna de geheele eerste helft bleek II. S.V. sterker te zijn cn het is te danken ge weest aan onze backs en keeper dat het niet tot doelpunten voor de rust gekomen is. Drie minuten na de rust maakte H.S.V. op keurige wijze een doelpunt. (0—1.) Na een mooie doorbraak bracht Schipper de stand op 11. Daarna werd het 1—3. 2 mi nuten voor het einde maakte K. Pronk mot een hard schot de stand op 2—3. Spoedig daarna floot de scheidsrechter voor den der den maal. Het tweede elftal van VIOS heeft het te gen Rood Wit in 't Veld er beter afgebracht Onze res. hebben kans gezien na een zwa- ron wedsrijd de belde punten naar huis to nemen en alzoo hun mooie positie behouden. Een 42 overwinning is zeker een mooie prestatie, daar thuis tegen Rood Wit met 21 gewonnen werd. HOOGWOUD. O.K.B. 1—V.C.L. 2—7. De uitwedstrijd op het O.K.B.-terrein is voor V.C.L. een voorspoedige geweest. Nog nimmer wist V.C.L. O.K.B. er onder te krij gen, thans werd het „in gemaakt". Al dadelijk gaat het snel gelijk op. De. bal wordt van doel tot doel getrapt, en als er 10 min. gespeeld is, heeft elk twee doelpunten gemaakt. De O.K.B.ers sjouwen geweldig en het is hij oogenblikken gevaarlijk voor het V.C.L.-cloel. Do V.C.L, middenlinie begint haar verband te verliezen cn het mag een wonder hecten dat in deze momenten door O.K.B. geen doelpun ten zijn gemaakt. De kans daarvoor heeft bestaan. In het tweede gedeelte is V.C.L. wederom de oude geworden cn dc partijen zijn in het eerste kwartier weer gelijk. Dan neemt V.C.L. het spel over en met een nauwgezette regelmaat wordt het O.K.B. doe] nu door boort. Het scoren van het zevende doelpunt is een aparte prestatie. De bal wordt in liggende houding buitengewoon fraai door Cces Benit ingekopt. Horia 2—V.C.L. 2, 1—3. Het bezoek aan Hoorn droeg van de zijde van V.C.L. meer het karakter van een be leefdheid. V.C.L. liet dan ook nu, evenals dc vorige week, de puntjes in de geboorte plaats van Koen. Oudendijk adsp.—V.C.L. adsp., 1—2. Tegen de sterkere O. ploeg hebben onze adsp. zich geduchtig geweerd. De nieuwe lingen, die nog niet al tc rolvast zijn, maak ten een heel goeden indruk en van de ad- spiranten verwachten we in dc toekomst wel iets. ALKMAAn, 26 Maart. Op de heden gehouden botermarkt waren 1250 stuks boter van V2 Kg. aangevoerd, waarvan do prijzen voor groothandel 70— 65 cent en kleinhandel 7570 cent per y2 Kg. betaald werd. Handel matig. 21500 st" kipeicren (groothandel) f 2.50—2.80. 650 stuks eendeieren f 2.25. Totaal aanvoer 22150 stuks. Alles per 100 st. Handel matig. ALKMAAR. 26 Maart. Op de heden gehouden veemarkt wanen aanvoer en prijzen als volgt: 7 melkkoeien f 200—260. 4 nuchtere kalveren (slacht) f 69, 138 overhouders f 20—25, 1 zeug m. biggen f 120; 2 graskalvercn en 2 bokken en/of geiten, waarvan de prijzicn niet ge noteerd. ALKMAAR. 26 Maart. .N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 275.000 kipeieren: 56 —58 Kg 2.50-2.55. 58-60 Kb 2.55—2.60, 60— 62 Kg 2.602.70. 62—04 Kg 2.65-42.85. 04— 66 Kg 2.70—3.25. ner 100 stuks. W'ARMENHUIZEN. 26 Maart. Roode kool f 3.40—5.80, gele kool 1.50—2.60. Deensrhe witte kool 1.80—3.10. Bevelanders 2.80. Aanvoer: 62.825 Kg. roode kool, 41.150 Kg. gele kool. 41.050 Kg. Dccnsche witte kool. 300 Ke. aardappelen. NOORDSCHABWOIJDE. 28 Maart. Aanvoer: 1000 Kg. uien 13.50—13.60. drie lingen 1090. grove 13.20. 700 Kg. roode kool 5.10, 21800 Kg. gele kool 1.70-3, 32800 Kg. D. wille kool 2.40—3.30. ALKMAAR. 28 Maart. Ter veemarkt wanen heden aangevoerd: 86 vette koeien f 165—290. 294 nuchtere kal veren (klacht f 6—14, 13 vertte schanon f 25 —33, 264 vette varkens per Kg. 55—5S ct. Handel stug.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3