Bij den dood van een sprookjesvorst L;J De Maharadja van Paiiala Arrondissements rechtbank te Alkmaar Dinsdag 29 Maart 1938 Tweede blad DE MAHARDAJA VAN PATIALA. De Maharadja van Pafiala, die zoo piot- gel ing overleden is, behoorde tot de meest .verlichte vorsten van Britsch-Indië. Geboren in het jaar 1891 verloor de vorst reeds op zeer jeugdigen leeftijd zijn vader, zoodat zijn ge- heele opvoeding er op gericht was, hem op zijn later lieerscherschap .voor te bereiden. Hij genoot dan ook een uitstekende op leiding aan het Aitchison College te Lahore, een groote Britsch-Indische stad, dicht bij hdt rijk Patiala gelegen. Zoodra hij den meerderjarigen leeftijd van 18 jaar bereikt had, aanvaardde hij het bewind en reeds, onmiddellijk betoonde hij zich een zeer verlicht vorst. Iiij lette niet alleen nauwkeurig op het binnen- landsch bestuur van zijn rijkje, maar ook trachtte hij de verhouding ten opzichte van andere staten, voornamelijk Groot-Brittan- nië zooveel mogelijk te verbeteren. In Britsch-Indië zelf was hij een buitengewoon belangrijk vorst, daar hij feitelijk de vorst der vorsten was. Hij stond als president aan het hoofd van de Prinsenkamer en als zoodanig standen alle andere maharadja's onder hem. Een groot vriend van Engeland. Toch is het rijk Patiala zelf niet zoo bij zonder groot. Gesticht in het jaar 1763 kwam het in het jaar 1809 onder Britsch protectoraat. Gedurende de gevaarlijke op roeren, die Britsch-Indië in het jaar 1857 teisterden, bleef de vorst van Patiala het Britsche moederland trouw. En ook de thans overleden maharadja betoonde zich een groot vriend van Engeland. Toen in 1914 de wereldoorlog uitbrak, aarzelde hij geen oogenblik, om zijn rijke hulpbronnen ter beschikking van de Engelschen te stel len. Iiij hielp niet alleen met overvloedige geldmiddelen, doch was zelfs zoo hulp vaardig, troepen ter beschikking te stellen. Een hulp, die de Engelschen wel op prijs wisten te stellen, want kort daarop werd hij door den Britsch-Indischen onderkoning uitgenoodigd, zitting te nemen in het kn- perieele oorlogskabinet. Velen van ons zul len zich ook nog zijn bezoek in 1918 aan Europa herinneren, tijdens welke reis hij piet naliet de fronten te bezoeken. Omringd door krijgshaftige Sikhs, Tn zijn functie als vertegenwoordiger van Britsch-Indië bezocht de maharadja van Patiala herhaalde malen Europa en in het bijzonder natuurlijk Engeland, waar hij steeds met bijzonder veel eerbewijzen ont vangen werd. Het was dan altijd zijn ge woonte, om zich als een sprookjesvorst uit de „Duizend en Een Nacht" aan het volk te vertooncn. Steeds werd hij omringd door de reusachtige en ontzag inboezemende, krijgs haftige Sikhs, die oo voor het hotel, waar hij zijn intrek genomen had, de wacht hiel den en de nieuwsgierigen op een afstand houden moesten. Zijn laatste bezoek aan Londen bracht hij ter gelegenheid van de kroningsplechtigheden van koning Gcorge VI en diens gemalin Elisabeth in het jaar 1937; tijdens de optocht door de stad reed hij in vol ornaat mee en vormde een van de schilderachtigste en luisterrijkste figu ren. Zeer bekend is het schilderij, dat hij naar aanleiding van die gelegenheid van zijn persoon liet maken en waarvoor hij wederom in vol ornaat, uitgedost met bril jant en en paralen, ter waarde van vele millioenen, poseerde. Het echtpaar Visser in het pa leis. Ook in ons land had de vorst van Patia la een bijzonder bekenden naam en dit niet ten onrechte. Immers, tallooze malen heeft hij het bekende echtpaar Visser uit genoodigd, een bezoek aan zijn vorstendom te komen brengen. Zooals bekend, hebben de heer en mevrouw Visser vier maal een ontdekkingstocht naar het bekende Ilima- la ja-gebergte gemaakt, waarbij hun doel was, nadere bijzonderheden omtrent de Ka- rakorum te leeren kennen. Bij die gelegen heden moesten zij wel eens de hulp van de Indische vorsten inroepen en daar vooral de maharadja van Patiala een bijzonder sportief vorst was, interesseerde hij zich yoor hun ondernemingen. Het was naar aanleiding daarvan, dat hij net echtpaar Visser op zijn paleis uitnoo- digde. De .vorst, die in het bezit was, van Het echtpaar Visser ontving van hem den mooien hond „Patiala". In den ouderdom van nog slechts 46 jaar is te Lahore in Britsch- Indië de Maharadja van Patiala overleden. De naam van dezen mo dernen en verlichten vorst, die tol de rijkste van de Britsch-Indische Maharadja's behoorde, heeft voor ons Nederlanders een bijzonder bekenden klank, daar het beken de echtpaar Visser, dat tot vier maal toe een expeditie-tocht naar het Karakorumgebergte maakte, van dezen vorst de beroemd ge worden hond „Patiala" ten ge- geschenke gekregen heeft. Hoewel het trouwe dier reeds eenigen tijd geleden in Nederlandsch-Indië overleden is, houdt de familie Vis ser zijn nagedachtenis in hoogen eer. een prachtige kennel, leidde het echtpaar zelf rond. Onmiddellijk werd mevrouw Vis ser getroffen door de vriendelijke oogen van een der mooie zwart-bruine Tibetaan- sche Mastifs. De vorst, die bemerkte hoezeer zij met het dier ingenomen was gaf het haar ten geschenke met het verzoek, het dier Patiala te doo- pen, opdat zij nog eens zou terug denken aan de dagen, dat zij in Patiala doorgebracht had. Jarenlang is de hond de trouwe metgezel van de beide ontdekkingsreizigers geweest en zeker moet hun smart buitengewoon groot geweest zijn, toen het trouwe dier in Nederlandsch-Indië in 1933 overleed. Beroemde wijnkelders. Hoewel de Maharadja van Patiala een verlicht vorst was, hield hij toch ook streng vast aan de Oostersche zeden. Voortdurend vertoefden er in zijn omgeving tal van voorname persoonlijkheden, die een apart paleis ter hunner beschikking hadden. Toch ontving hij ook graag buitenlanders, die hij dan meestal persoonlijk door zijn beroemde paleizen en wijnkelders rond leidde. Vooral deze laatste dwongen de al- gemeene bewondering af. In lange rijen la gen de flesschen naast elkaar, waravan de waarde op ongeveer 2 millioen pond ster ling geschat werd. Maar wanneer de ma haradja gasten had, dan betoonde hij zich ook een goed gastheer en rijkelijk liet hij de wijn vloeien. Met het overlijden van den maharadja van Patiala is een van de rijkste en schitte rendste vorsten van Britsch-Indië en tevens een goed vriend van het Engelsche moeder land heengegaan. Maar waarschijnlijk zal zijn opvolger, de 25-jarige Joevrai, de schoo- ne traditie voortzetten Uit onze omgeving LANGEND1JK KROOS OPRUIMEN IN WERK VERSCHAFFING? We vernemen, dat er ernstige pogingen in 't werk worden gesteld om vanwege den polder Geestmerambacht het kroos, waar van men op sommige tijden zooveel last heeft, in werkverschaffing te laten oprui men. Men deelde ons mee, dat deze pogin gen groote kans van slagen hebben. VROEG! Op verschillende akkers staan de vroege aardappels reeds boven den grond. Als dat niet vroeg is....-..! DIEPSPITTEN. Verschillende tuinders zijn voornemens akkers te laten diepspitten. Er is reefis ze kerheid verkregen, dat dit in werkverschaf fing kan gebeuren. PROEFPOLDER Een aantal eigenaars vap landerijen in den Oostelijken Proefpolder zijn tegen Vrij dag a.s. opgeroepen tot een conferentie met een delegatie uit Ged. Staen om nader van gedachten te wisselen over den koopprijs en andere omstandigheden, die voor de betrok kenen van belang zijn. ZUIDSCHARWOUDE. Ouderavond. In de Maandagavond gehouden ouder avond der o. 1. school alhier was de nieuw gekozen secretaris, C. Schrieken voor het eerst in functie, die de notulen, opgesteld door zijn voorganger, H. J. Erkamp, voorlas, welke ongewijzigd werden vastgesteld. Als lid van het bestuur werd de heer P. de Geus Jnz. gekozen, die zijn benoeming aannam. De heer Renaud, hoofd der school, hield daarna een inleiding over Mond verzorging op school. Op het nut daarvan werd gewe zen en de beteekenis en het doel nader be licht. De heeren D. de Geus en C. Schrieken waren aanwezig geweest op de bijeenkomst te Hugowaard, waar Dr. De Vries uit Wie- ringerwaard dit onderwerp uitvoerig had besproken op de wijze, zooals dit reeds meermalen in dit blad is vermeld. De vergadering besloot in beginsel tot deelname met de twee laagste klassen, wat per jaar en per leerling op I l.l%y2 zou ko men. Bedoeling is, die successievelijk tot de hoogere leerjaren uit te breiden. In de pauze werd het werk der leerlingen bekeken. Bij de rondvraag werd nog gewezen op de onaangename omstandigheid, dat voorstan ders van de openbare school hun kinderen om persoonlijke redenen naar de bijzondere school sturen. Als de ouders niet. meewerken, is daar helaas niets tegen te doen. Daarna sluiting. NIEUWE NIEDORP Concert Niedorps Gemengd Koor. Zondagavond gaf Niedorp's Gemengd Koor onder leiding van den heer Jb. I. Hovenier in de Prins Maurits voor een vrij goed opgeko men publiek een goed geslaagd concert. Medewerking werd verleend door het Fan farecorps Excelsior, onder leiding van den heer B. Koolhaas. Op het goed gekozen afwisselend program ma kwamen een tiental nummers voor, welke op lofwaardige wijze ten gehoore werden ge bracht"; er werd heel g°etl gezongen en ook het. Fanfarecorps liet zeer veel goeds hoo- rcn. Het laatste zangnummer: „Rozen uit het Zuiden", van Joh. Strauss door 't Koor met begeleiding van het Fanfarecorps, werd eveneens op zeer verdienstelijke wijze uitge voerd. Wij hebben met groot genoegen de gehee- le uitvoering beluisterd en door een hartelijk applaus gaf het publiek steeds blijk van vol doening. Na de pauze werd door de leden nog een kluchtige éénacter opgevoerd, getiteld Zwam- merbol in de penarie. Wanneer wij in aanmerking nemen dat en kele mcdespelenden voor het eerst optra den als zoodanig, dan kan men over de op voering tevreden zijn en als er soms al eens iemand iets te kort schoot werd dit door den vertolker van de hoofdrol Zwammerbol dub bel aangevuld. De heer Rougoor was buiten gewoon goed in zijn komische rol en werkte danig op de lachspieren van het publiek. Aljcs te zamen kunnen de directeuren en leden met voldoen'ng terug zien op een zeer goed geslaagden avond, waarvan het publiek voldaan huiswaarts is gekeerd. Z1JPE T ZAND. Tooneeluitvoering D.V.V. Zondagavond j.1. gaf de plaatselijke too- neelvereeniging D.V.V. een uitvoering voor een goed bezette zaal bij den h^er P. Kreij- ger, alhier. Opgevoerd werd een blijspel over vacantiegenoegcns in 3 bedrijven, ge naamd,'n Wespennest" van v. d. Heiden en Bakker. Een 12-tal plaatsgenooten speel de mede, waaronder één die ziek was, doch op het laatste moment op doktersadvies, toch nog kon meedoen. Het stuk speelt in het Veluwsche dorp Lunteren in de villa van den heer Verduin. Diens vrouw had besloten pensiongasten te gaan houden. Achtereenvolgens verschijnen deze: een vriend, een jonge schrijfster, alsmede een ordinair stelletje Mokummers. Door het aannemen van verkeerde, pannen optst&at een spel van dusdau^.e-v-- verwikkelingen, dat de schrijvers het stuk niet zonder re den ,,'n Wespennest" noemden. Vele Fran- sche woorden en gezegden doorkruidden het geheel. Dit is beslist jammer voor dit overigens echt Nederlandsch product. Er is algemeen goed spel geleverd, waar bij gebaar en handeling getuigden van het eminente werk' van den regisseur, ook zelfs door hen, die voor het eerst het podi um betraden. Éénmaal slechts ontstond 'n hinderlijke hapering. De grimage werd volgens traditie verzorgd door P. Oud te Winkel. De tooneelaankleeding was buiten gewoon goed verzorgd. De regisseur, de heer C. de Leeuw, alsmede medespelenden, kunmen dan ook met voldoening op een uit stekend geslaagde opvoering terugzien. Tot slot volgde bal. WIERING EN Politie. Vermist: een paar wit met zwart gekleur de duiven. Inl. bij den gem. bode te Hippo- lytushoef. AANBESTEDING. Wederom zal een belangrijke schakel in de hoofdverkeersweg AmsterdamWierin- genFriesland worden ingelascht. Op 26 April a.s. zal worden aanbesteed de aanleg van de aardebaan voor het weggedeelte Berkhout (bij Hoorn)—Lambertschaag van weg no. 7 (AmsterdamWieringen) van het Rijkswegenplan 1938, het maken van grond verbeteringen en het maken van verhardin gen van parellelwegen en van een rijwiel pad, met bijkomende werken in de gemeen ten Berkhout, Hoorn. Zwaag, Workum, Sij- bekarspel en Abbekerk. Ook in Friesland worden verbeteringen aangebracht. Op 1 April a.s. wordt aanbe steed het verbeteren van den doorgang in de kom van het dorp Zurig en het afwerken van het wegprofiel nabij het oude Tolhuis te Zurigeroord met bijkomende werken. KEURING DIENSTPLICHTIGEN. Van de 50 ingeschreven jongelieden voor den dienstplicht der lichting 1939 uit deze gemeente zijn er op de 25 en 26 Maart j.1. te Den Helder gehouden keuringen niet minder dan 24 voorgoed ongeschikt ver klaard voor den militairen dienst, d.i. pre cies de helft, want 2 ingeschrevenen waren niet verschenen. Deze worden elders ge keurd. Goedgekeurd werden: J. E. Aukema, A. Baartman, C. Baijs, G. Boomsma, N. W. Boontjes, Tj. Brouwer, P. Dirks, C. Muit, A. van Os, S. J. Rotgans, J. Scheltus, H. Schilling, E. Scholten, H. Siemens, J. Smit, D. Tijsen, M. Tijsen, D. IJzer, G. H. Hille, G. Keijzer W. J. Keijzer, Sj. Kingma, S. Kooij en R. Kuut. BRANDSTOFFENTOESLAG. Naar wij vernemen zal de verstrekking van brandstoffonbonnen aan armlastigen welke lot 1 April a.s. zou geschieden, nog tot 1G April a.s. verlengd worden. Gemaskerd bal. Zaterdagavond had tot sluiting van den danscursus, die alhier gehouden werd, een gemaskerd bal plaats in 't Eigen Gebouw. De jury hiervan bestond uit Mevr. Over- becke en de heeren J. Kool en D. Mooij. De uitslag was: le prijs Dorus Rijkers; 2 e prijs Oude Dame; 3e prijs Ti rol er da me; 4e prijs Indische dame; 5e prijs Twee ling; 6e prijs Strandgenooten. Groepen: le prijs Oud Wieringer stel; 2e prijs Oud stel. Aan mej. Annie Rotgans Pd. en mej. Giaii Hidden die dezen danscursus geheel belangeloos geleid hebben en die we ook onder de gemiaskerdeii opmerkten als Strandgenooten. werd een cadeautje over handigd. Deze avond die bijzonder goed geslaagd mag heeten, was een waardig slot van den cursus. DEN OEVER. Verkocht. Het woonhuis, Hoofdstraat 28, te Hippoly- tushoef, eigendom van de N.V. M.U.Z. is uit de hand verkocht aan de heeren T. Takes Johz. en P. Jongkind. Een mooi succes. De heer Jn. Bakker Szn., hoboïst bij de Harmonie „Apollo" alhier, heeft j.1. Zondag deelgenomen aan een solistenconcours te Amsterdam. De heer Bakker, die uitkwam in de Superieure Ecre-afdeeling, behaalde aldaar een eersten prijs met 101 punten. Een prachtig succes voor den heer Bakker, die voor het eerste aan een dergelijk concours deelnam en niet minder voor zijn leeraar den heer de Rooij, hoboïst hij de Kon. Mari ne-kapel te Den Helder. Afgebroken. De groote Wolff-Kraan, eiengendom van de M.U.Z., die jaren op de werkhavcn ge staan heeft, is dezer dagen gedemonteerd. Met het verdwijnen van deze kraan is er al weer iets van deze groote Mij. verdwenen. WINKEL OPENING ZAAK Zaterdagavond had de opening plaats van de bakkerij en winkel van den heer Fran- zen, welke zaak voorheen door den heer Vries gedreven werd. De bakkerij is vanaf de overname in wer king gebleven, terwijl thans de geheel nieu we winkel is geopend. Het geheel maakt een keurigen indruk. Velen hebben van hun belangstelling doen blijken, getuige de tal rijke bloemstukken. Het timmerwerk werd uitgevoerd door den heer C. Molenaar, het metselwerk door den heer KL' Blokker en het schilderwerk door den heer KI. Bart. Wij wenschen den heer Franzen succes met zijn nieuwe zaak. DIENSTPLICHT. De dienstplichtige N. C. Bogerd, van de lichting 1932 is op 15 Sept. 1938 opgeroepen om voor 17 dagen voor herhalingsoefenin gen in werkelijken dienst te verschijnen. SINT PANCRAS De eerste vangst. De pas van kracht geworden wijziging der politie-verordening (verbod zich op stoepen te bevinden) heeft haar eerste slachtoffers gemaakt. Door den veldwachter is tegen een 6-tal jongens verbaal opgemaakt, die zich op zoo'n verboden plaats ophielden. Men zij dus gewaarschuwd. BARSINGERHORN KOLHORN. Gunning. Het bouwen van een woonhuis voor den heer P. Kistemaker, W-aardpo'lder, Kol- horn. is gegund aan den laagstien inschrij ver den heer C. de Geus, Broek op Lain- gemdijk voor de somma van f 8465. Politierechter. Zitting van Maandag 28 Maart 1938. Alkmaar. GELD VERDUISTERD. De zaak tegen H. S., wonende te Alkmaar, werd 28 Januari j.1. geschorst, omdat de Po litierechter Mr. A. M. Ledeboer een Reclas seeringsrapport wenschte. Verd. stond te recht wegens verduistering van gelden. De ambtenaar der Reclasseering, de heer J. II. Wiggers, als getuige gehoord, zegt dat er niets ten nadeele van verd. te zeggen valt, Politierechter: Dus, als het ten laste ge legde bewezen wordt, dan zoudt u voor een voorwaardelijke veroordeejing zijn? Get.: Ja zeker; daar bestaat alle reden voor. De tweede get. is de vader van verd. W. J. S., vertelt, dat zijn zoon fl.zakgeld kreeg. Politierechter: Heeft u verd. nooit geld ge geven voor benzine of olie? Get.: Tn het begin wel. Politierechter: We hebben het over den laatsten tijd. Uw zoon heeft nog getracht het vrachtrijdersbedrijf te koopen? Tot verd.: U heeft toch nooit geld voor u- zelf gebruikt? Verd.: Nooit. Politierechter tot. get.: Uw zoon leefde toch ook niet op grooten voet. Get.: Dat niet. De Officier van Justitie, Mr. v. d. Feen de Lille, noemt het. twijfelachtig dat. de zoon zich aan verduistering heeft schuldig ge maakt en vraagt, vrijspraak. Conform dezen eisch wordt verd. vrijge sproken. Den Helder. MET ANDERMAN S AUTO'S GAAN TOEREN. Terecht moeten dan staan P. F. de L., F. A. I. en P. J. B., van wie de laatste verstek laat gaan. Hun wordt ten laste gelegd, dat zij twee auto's hebben weggenomen en er mede aan 't rijden zijn gegaan. Politierechter: Jullie wilden zeker een toer tje maken, 't is meer dan erg ep jullie staan nog zoo'n beetje te lachen ook. Als eerste get. wordt gehoord J. B., die zijn auto op 12 Februari heeft geparkeerd. Politierechter: U liet heel onvoorzichtig uw sleuteltje er in zitten nietwaar? Zag u die jongens wegrijden? Get.: Ja, men zeide tegen mij: ze gaan er met je auto vandoor. Politierechter: Hoeveel benzine hebben verd. gebruikt? Get.: Vijftien a twintig liter. LUCHTBESCHERMINGTOREN. Op de Leipziger Messe was een luchtbe- sohermingtoren te ztoa, zooals er één In Berlijn gebouwd wondt. De toren heeft oan. het voordeel, dat htj moeilijk te treffen is en èls hij getroffen wordt, güjden de ta rnen langs de buitenzijde af! Politierechter: Werd uw auto nog bescha digd. Get.: Ja, de deuren en de spatborden. Politierechter tot verd: Jullie had-den niet eens rijbewijzen; 't is gewoon een schande, om maar te gaan rijden zonder het goed te kunnen. De tweede get. M. N., vrachtrijder te Den Helder, liet zijra nieuwe vrachtauto, een Chevrolet voor een huis staan, toen plot seling de wagen verdween en de verd. er mede wegreden. Politierechter: Hoeveel bemzine was er uit? Get.: Een liter of dertig. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend, noemt een en ander een zeer ern stige en laakbare daad en eischt 7 dagen gevangenisstraf en onder toezichtstek ing. Politierechter: Hoort, u het, zeven dagen brommen. Dat is anders dan autorijdien, niet-waar? Mir. Ledeboer veroordeelt verdachten elk tot een geldboete van f 10.— subs. 5 dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee weiken met eon proeftijd van twee jaren en onder toezicht, stelling van een gezinshoofd voor den lijd van één jaar. H e e r h u g o w a a r d. EEN VERKEERSZUIL VERNIELD. Vervolgens moet tcrcht staan A. V., oud 17 jaar, van beroep monteur, wowen-de te Heerbu go waard, die aldaar in den nacht van 20 op 21 Februari een verkeerszuil heeft stukgeslagen. Politierechter: Is dat zoo? Verd.: Eén ruitje. Politierechter: Jij houdt zeker niet van automobielrijdieni; het is tenminste eon schandaal om een verkeerspaal te vernie tigen. Als get. wordt dan gehoord H. V., rijks veldwachter te Heerhugowaard, die komt verklaren, dat verschillende malen de ruit jes van den zuil werden stuk gegooid. Politierechter tot verd.: Heb jij dat ook gedaan? Verd.: Ik niet. Politierechter: Wat deed jij zoo laat op straat? 't Was bij twaalven. Verd.: Van een feestje. Politierechter: Had je veel gedronken? Verd.: Eon paar glaasjes donker. De Officier van Justitie noemt het. ton laste gelegde eon ernstig feit, omdat het is gebeurd door een toekomstig chauffeur. Mr. v. d. Feen de Lille eischt f 25.boete subs. veertien dagen tuchtschool. De verdediger van verd. Mr. Prins meent, dat verd. den ernst van het. feit niet heeft overzien. Ten aanzien van het. requisitoir vraagt pleiter een kleinere geldboete, omdat vader het toch betalen moet. Mr. Ledeboer veroordeelt verd. tot een geldboete van f 20, subs. 14 dagen tucht school en bovendien tot één maand tucht school voorwaardelijk niet een proeftijd van twee jaar. Tegen II. v. Tw., chauffeur te Heerhugo waard, oud 26 jaar, die feitelijk de aanstich ter is van het vernielen, doch niet is ver schenen, eischt de officier een gevangenis straf van één maand. Conform dezen eisch wordt verdachte bij verstek veroordeeld. Den .Helder. ERNSTIG MISHANDELD. Verd. W. J. H. W., van beroep los werk man, wonende te den Helder, wordt ten las te gelegd, dat hij een zekeren J. J. M. op zettelijk heeft, mishandeld. De verd. erkent. Voorgeroepen wordt get. J. M., die zegt, dat. deze verd. hem eerst op den grond heeft geworpen en hem daarna heeft gestompt en geschopt. Politierechter: En waarom deed hij dat? Get.: Omdat ik op hem had gemopperd. Ik moest ook nog om genade smeeken. Politierechter: En deed u dat? Get..: Ja, ik hen 65 jaar en anders had ik nog meer gekregen. Verd. zegt dat deze get. een beestmcnsch is, die zwaaiend met. eon mes loopt. Tot nu toe heb ik hem steeds laten loopon. maar ik had last. van dien man, omdat hij het zoo bont had gemaakt. Politierechter: Al is het nog zoo'n boef, dan mag je nog geen eigen rechter spelen. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend, kon geen bewijs vinden voor het trappen en schoppen, maar wel voor liet slaan. Mr. v. d. Feen de Lille eischt f 18.— boete, subs. 10 dagen. De Politierechter veroordeelt verd. wegens het. slaan tot. een geldboete van f 10, subs. 5 dagen hechtenis.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5