II! I» f QO- UITENL ANDSCH VERZICHT 'Aspirin Arrondissements rechtbank fe Alkmaar De Langendijker Groentencentra'e in 1937 V eegeneesmiddelen en Instrumenten TERLEP's Drogisterij Woensdag 30 Maart 1938 Tweede blad Nervositeit in Europa. Duitsch land wroet in Tsjecho-Slowakije. De verkiezingen van 10 April en vergaande Duitsche beloften. De eeuwige regeeringscrisis in Frankrijk. Wat staat ons in Spanje te wachten? Sedert de opwinding, veroorzaakt door de annexatie van Oostenrijk door Duitschland mag voor het oog de kalmte in ons werelddeel langza merhand zijn teruggekeerd, in wer kelijkheid is het heel wat minder rustig, dan men zou mogen wen- schen. Er openbaart zich, behalve wellicht bij het „siegesbewuszte" Duitschland, in vele landen een ner vositeit, die de regeeringen wel po gen te onderdrukken, doch, waarin ze echter maar matig slagen. Voornamelijk bemerken we deze stemming !n Tsjecho Slowakije, dat uit den aard der zaak op het oogenblik mag gelden voor de meest bedreigde staat van Europa. De Duit- schers mogen in dit land een minderheid vormen, ze gedragen zich voor zoover ze niet bchooren tot de sociaal-democraten alsof het zeer onbillijk is, dat niet in ieder opzicht aan hun eischen en verlangens wordt tegemoet gekomen. Voorloopig ziet het er naar uit, dat de Tsjecho Slowaaksche Staat den lOden April nog wel zal halen. En daarna? Wanneer de Duitschers met een groote meerderheid uit de, bus komen, zul len ze daarin wel aanleiding zien, zich voor te bereiden op den volgenden slag, gesterkt als ze zich zullen gevoelen door de overwin ning. Men kan niet zeggen, dat de Berlijnsche regeering in Oostenrijk haar best niet heeft gedaan, om de nieuwe broeders voor zich te winnen. Goering heeft een rede gehouden te Wee- nen, waarin hij zooveel goeds heeft aange kondigd, dat de Oostenrijkers zonder twijfel de gewaarwording hebben gekregen, alsof er voor hen een soort Luilekkerland op komst is. Wanneer Hitier zulke verbeteringen eenvoudig in een handomdraaien weet te be werkstelligen, terwijl Dollfuss, Schuschnigg, Miklas en hoe de de vroegere Oostenrijksche bewindhebbers nog meer mogen hebben ge- ïieeten, er met inspanning van al hun krach ten niet toe in staat waren, dan moeten deze laatsten toch wel als buitengewoon zwak en onvermogend worden gebrand merkt. Echter, de Oostenrijkers zullen te zijner tijd de rekening wel thuis ontvangen. In onze wereld krijgt men nu eenmaal niets voor niets. En het zou kunnen zijn, dat die Tekening straks toch niet meevalt. Daarnevens heeft Berlijn zich de mede- Werking weten te verzekeren van de R.K. Kerk in Oostenrijk. Er is niet de minste twij fel aan of dit is een factor van buitenge woon belang, die niet zonder invloed zal zijn op het resultaat der verkiezingen van 10 'April. Interessant zou het. zijn te weten, welke prijs Hitier voor deze hulp heeft betaald en voorts, in hoeverre een en ander tot uit drukking zal komen in de verhouding tus- schen kerk en staat in Duitschland zelf. Uit drukkingen als de heer Bürckel gebruikte: „Geef den keizer, wat des keizers is" „en Gode wat Gods is", zijn in theorie heel fraai, in werkelijkheid zijn de terreinen, waartoe zich de wereldlijke en de kerkelijke overheden hebben te bepalen, nooit geheel nauwkeu rig af te bakenen en te scheiden. Dommelig Ts het .behalve in Tsjecho Slo wakije, ook in Frankrijk, waar sedert kor ten tijd Blum weer de teugels van het be wind in handen heeft. Vermoedelijk voor slechts korten tijd, want de heer Blum schijnt niet, de kapitein van het Fransche schip van staat te zijn, waaraan de geheele natie zich vol vertrouwen overgeeft. Men had te Parijs gehoopt, op een „nationale re geering", doch de heer Blum slaagde er niet en deze te formeeren. In afwachting is hij toen gekomen met een nieuwe volks front regcering en. waar Blum nu eenmaal geneigd is betrekkelijk veel nota te nemen van de communisten vermoedelijk uit vrees voor concurrentie bij verkiezingen zijn deze laatsten onmiddellijk begonnen zich weer heftiger te roeren. Ze hebben het spelletje van weleer, stakingen met bezet ting van bedrijven, weer opgenomen, waar bij ze zich tot nu toe voornamelijk bepalen tot metaalfahrieken. Natuurlijk is dit voor alles hinderlijk bij de uitvoering der hewa- peningsorders en men zou zich mogen af vragen of de communistische mede-volks- frontgenooten met opzet deze industrie heb ben uitverkoren voor hun hernieuwde acti viteit. Evenals gedurende de eerste regee ring Blum wordt er ook thans weer gemom peld over onlusten, die te wachten zouden zijn, wanneer de socialistische leider mocht worden gedwongen tot een ontijdig vertrek. De senaat heeft zich daardoor niet laten weerhouden Blum nu reeds zijn eerste ne derlaag te doen ondergaan door aan de re geering te weigeren een schijnwinst ad. 3 milliard francs op te strijken uit het ega lisatiefonds voor de wisselkoersen. Wel be schikt men aan dat fonds over meer fran ken dan in den beginne, doch de koers er van is intusscben gedaald, zoodat er, wil men bij voorkomende gelegenheden goud kunnen opknopen, over meer francs dient te beschikken. Om de regeering, die nota bene voor den volgenden dag dringend om geld verlegen was, niet in ongelegenheid te hrengen, keurde de senaat goed. dat door de regee ring bij de Fransche Bank tot een bedrag van 20 milliard francs, in plaats van ge lijk tot dusverre 15 milliard aar; credie- •ten mocht worden opgenomen. Blum heeft in een en ander geen aanleiding gevonden het bijltje er bij neer te leggen. Voorloopig heeft hij weer 5 milliard en hij schijnt dit voldoende te hebben gevonden. Naast een en ander wordt een toenemende ontevredenheid bemerkbaar over de buiten- landsche politiek. Van uiterst links, omdat men daar de Spaansche regeering te Barcelona, die het onderspit dreigt te zullen delven tegen Franco, te hulp zou willen komen. Van rechts, omdat men daar meer schijnt te gevoelen voor de Engelsche politiek, waar men van den nood een deugd maakt en waar men tracht, zoowel met Italië als met Franco wellicht, nog geen directe vriend schapsbanden, dan toch nauwere betrekkin gen aan te knoopen. Er valt niet aan te twijfelen of in dit laatste „zit. wel iets". Zoowel Italië als Spanje hebben materieele hulp noodig. Ita lië schijnt geen kant te zien Abessynië spoedig op behoorlijke wijze in exploitatie te brengen zonder assistentie van buiten, ter wijl het verschijnen van de Duitschers aan de Semmering de relatie tusschen de beide groote dictatuurlanden stellig niet inniger heeft gemaakt. Aan den anderen kant zal Franco, zoo hij de overwinning mocht behalen, moeten over gaan tot den economischen opbouw van zijn voor een groot deel verwoest land. Daarvoor zal al weer noodig zijn: hulp. Voorshands lijkt het. waarschijnlijker, dat hij in dit op zicht iets zou kunnen verwachten van het materieel altijd nog betrekkelijk rijke Enge land dan van Italië of Duitschland. In ieder geval is de strijd om Spanje nog niet uitgestreden. Door de wapens mogen de autoritaire landen hebben meegeholpen aan Franco de overwinning te bezorgen, dat het eindresultaat zal worden bepaald door hulp van anderen aard, blijft zeer wel denkbaar. Het zou niet de eerste maal zijn, dat in de wereld bewezen diensten werden verge ten. De eerste getuige. J. S. uit Rotterdam, be stuurder van de luxe auto beweerde echter precies het tegendeel. Nog werden tal van getuigen gehoord, van wie mej. S. S. uit Lutjewinkel o.m. verklaarde, dat verd. als een woeste rijder bekend stond. De aanrij ding evenwel had zij niet gezien. Evenmin als de andere getuigen. De gemeente-veldwachter S. W. was twin tig minuten na de aanrijding ter plaatse ge komen en had geconstateerd, dat de luxe auto opzij op de brug stond om het verkeer door te laten; de vrachtauto was al van de brug af. Twee getuigen a décharge komen verklaren, dat de remmen van de luxe-auto niet erg deugdelijk waren, die van de vracht auto echter waren in orde. Beide waren ga ragehouders. De officier van Justitie requisitoir ne mend, achtte het tenlaste gelegde wettig en overtuigend bewezen. Immers get. J. S., die onder eede staat, verklaart pertinent dat hij het eerst op de brug was, terwijl get. mej. S. die weliswaar het feit niet heeft ge constateerd toch beweert, dat verd. als een woeste rijder bekend staat. Mr. v. d. Feen de Lille acht de opgelegde boete van f 15. voor dit ernstige feit te laag en requireert daar om een geldboete van f 45. Verd. volhardt bij zijn verklaring, dat hem geen schuld treft omdat de luxe auto had moeten wachten. Mr. Ledeboer zegt, dat de Rechtbank he den over een week vonnis zal wijzen. Uit onze omgeving BARSINGERHORN Coöp. Boerenleenbank. Ledenvergadering van de Coöp. Boeren leenbank op Maandag 28 Maart, 's avonds 7.30 uur in „de Fortuin". Aanwezig 38 leden. Voorzitter, de heer P. Kistemaker Jr., opent de vergadering met een woord van welkom en gedenkt in de eerste plaats den overleden kassier nu wijlen den heer Eriks. Ruim 17 jaren had de heer Eriks zijn beste kraohten aan de belangen van de Banik gewijd. Dankbaar gestemd zijn wij jegens hem en zijn geheele familie, al dus spreker 'omdat allen steeds op de bres hebben gestaan voor onze belangen. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare her innering blijven voortleven. Een raadgeving voor allen: Zorg Asplrln In huls te hebben! HIT BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI 20 tabletten in een buisje 75 cent. Tot lid van het Bestuur wordt vervol gens herbenoemd de heer J. Bakker Az., die de herbenoeming onder dankzegging accepteert. Tot lid van den Raad van Toezicht wordt, de heer K. Swaag herbenoemd, die eveneens aanneemt en de vergadering dankt voor het in hem gestelde vertrou wen.. Tot plaatsvervangende bestuursleden worden aangewezen de heeren Jb. Kiste maker en J. A. Schenk. Rondvraag. De heer D. Blaauboer ves tigt er de aandacht op, dat volgens zijn meening de Voorzitter den laatsten tijd veel werkzaam is geweest in het belang van de Bank en dat eenig blijk van waardeering zeer zeker op zijn plaats zou zijn. De heer Jm. Blaauboer Gz., bestuurslid zegt, dat het reeds de aandacht van Be stuur en R. v. T. had, doch dat het hem veel genoegen doet dat ook uit de leden een dergelijk geluid naar voren komt. Spr. Verkrijgbaar bij: HEUSEVELDT N.V., Langestr. 24,76, Achterstr., Houttil, Alkmaar, Tel. 4170 (Zitting van Dinsdag 29 Maart). UITSPRAKEN. De Rechtbank deed, alvorens met de be handeling der strafzaken een aanvang te maken, de volgende uitspraken: W. M. en A. P. S. D. te Schagen verdacht van diefstal van electriciteit; de eerste vrij gesproken, de tweede veroordeeld tot een geldboete van f 60.— subs. 30 dagen. (Eisch voor W. M. f 50.- boete, subs. 20 dagen en voor A. P. S. D. f 75.- boete, subs. 30 dagen) J. P. F. wonende te Amsterdam verdacht van fietsendiefstal, hij herhaling gepleegd, 6 maanden gevangenisstraf (eisch 10 maan den). I F. de J. en Fr. de Jong veroordeeld de eerste wegens diefstal van damesgoederen tot 6 maanden en de tweede wegens idem tot 4 maanden gevangenisstraf (eisch voor F. de J. 1 jaar gevangenisstraf en voor Fr. de J. 2 maanden gevangenisstraf.) Den Helder. DIEFSTAL VAN STEEKBEITELS ENZ. Terecht moet staan H. v. D. wonende te Den Helder, die ervan wordt beschuldigd eenige steekbeitels en een boor te hebben ontvreemd in de maand December. Verd. erkent het hem ten laste gelegde. Als getuige wordt gehoord G. V. aannemer te Den Helder, die het feit komt bevestigen. Pres. tot verd.: Dat had ik van jou niet gedacht; je hebt nog een tijd onder toezicht gestaan. De officier van Justitie, mr. v. d. Feen dc Lille zegt in zijn requisitoir, dat via een andere inbraak in een pakhuis, een diefstal van materialen in het andere deel van de stad tot klaarheid kwam. Spr. noemt het een ernstig feit, omdat in aanbouw zijnde huizen de materialen veelal voor het grijpen liggen. De officier eischt daarom 4 maan den gevangenisstraf. D president mr. Ledeboer meent, dat het den verkeerden kant opgaat met verd. De verdediger van verd. mr. Buiskool vraagt de uiterste clementie, temeer ^ook, omdat verd. alreeds één maand in voorloo- nige hechtenis had doorgebracht. De Rechtbank zal over een week uitspraak doen. Noordse harwoud e. WIE WAS HET EERST OP DE BRUG? Nadat er twee zaken met gesloten deuren waren behandeld, moest S. S. uit Noord- Scharwoude terecht staan. Hij was in verzet gekomen van een vonnis van den kanton rechter, die hem tot f 15.boete had ver oordeeld, wegens een aanrijding met z'n vrachtauto op een brug te Noord-Scharwou- de met een luxe auto, welke van den an deren kant kwam. Het ging hier om de schuldvraae, n.1. wie van de heide voertuigen het eerst op de brug was? Aan de hand van een teekenïng probeerde verd. de Rechtbank ervan te overtuigen, dat hij het eerst de brug opreed en volkomen in z'n recht was om door te rijden. Immers; eerst toen hij zich op de brug bevond, kwam de luxe auto de brug oprijden. Voorzitter bespreekt vervolgens den eco nomischen toestand en dan wil het spre ker voorkomen, dat zoowel in het akker bouwbedrijf als bij de veehouderij een lichte verbetering valt waar te nemen. Dit komt ook eenigszins tot uiting door een grootere toevloeiing van geldmiddelen. Het Bestuur en de Raad van Toezicht hebben het noodzakelijk gevonden, mede daardoor de rente voor spaargelden en credietgelden in rekening-courant iets te verlagen en te brengen op 2% pet., terwijl het niet on mogelijk is, dat in de naaste toekomst meerdere maatregelen i ndien zin geno men zullen moeten worden. Spr. wil er echter wel dén nadruk op leggen, dat het dan niet de bedoeling is de kleinere spaarders te dupeeren. Voorzitter doet eenige mededeelingen over de kantooruren van den kassier, de aan sluiting van de bank bij den postchéque- en girodienst en uitbreiding der werk zaamheden. De secretaris verkrijgt hierna het woord voor het lezen van de notulen, welke on veranderd worden goedgekeurd en getee- kend. Voorzifter brengt vervolgens verslag uit van de bijgewoonde vergadering van de Centrale Bank te Utrecht. Spr. wijdt eenige woorden aan de daar gevoerde discussies over het kapitaal voor bijzondere doelein den. Uit. het genomen besluit te dien aan zien blijlkt, dat er bij de aangesloten boe renleenbanken een prachtig saamhoorie- heidsgevoel bestaat. Immers alle banken dragen hun steentje bij. tot vorming van dit kapitaal, terwijl er velen zullen zijn. die daarvan niet zullen profiteeren. Niettemin werd het voorstel, waarbij de wijze van uitkeering werd bepaald, met vrijwel alge- meene stemmen aangenomen. Aan het slot van die vergadering 6prak dan ook de vertegenwoordiger van de Re- eecring zijn groote bewondering daarover uit Jaarverslag. Door den kassier wordt vervolgens het jaarverslag uitgebracht, waaruit blijkt, dat het ledental van de bank 148 bedraagt tesren 149 hij het hesrim van het boekjaar. 308 spaarders hadden een tegoed van f 371.921.03. 18 spaarders vroegen hun saldo op. 17 spaarders wer den ingeschreven, li voorschotten werden geheel. 41 gedeeltelijk afgelost. Op het einde van het boekiaar was nog te vorderen van voorschotnemers een bedrag van f 127.846 63 en van loopende rekeninghou ders f 168.041.84. Aan spaarders weed over 1937 3 pet., rente vergoed van voorschotne mers en loonende-rekening-houders werd gemiddeld 41'8 pet. gevraagd. Uit het ver slag komt ook de grootere toeloop van geld tot uiting, waardoor het saldo-tegoed bij de Centrale Bank aanmerkelijk steeg. De winst bedroeg f2129.71, welk bedrae wordt toegevoegd aan de Reserve, waardoor de totale reserve wordt gebracht op f 31.093.75. Voorzitter zegt den Kassier danlk voor ziin jaarverslag. De Commissie belast met het nazien van de rekening over 1937 brengt bij monde van den heer S. Wardenaar verslag uit Alles was in goede orde bevonden en tot vasitstelling wordt, geadviseerd. Overeen komstig dit advies worden de rekening en de balans goedgekeurd en vastgesteld. Voorzitter brengt de Commissie dank voor haar werk en den kassier voor het beheer. geeft de verzekering, dat het Bestuur in deze richting actief is. De heer Joh. Schenk zegt, dat het hem genoegen doet, dat het. Bestuur besloten heeft de bemoeiingen uit te breiden. Voor al voor zakenmenschen acht spr. dit van groot belang. De heer Jm. Blaauboer Gz., zegt mede namens den Raad van Toezicht, den voor zitter dank voor zijn correcte leiding en voor de wijze, waarop hij in het afgeloopen jaar in het belang van de Bank is werk zaam geweest. Hierna sluiting. Ondanks de iets grootere omzet geen loonend bedrijf. Men kan nog niet zonder den Regee- ringssteun. Aan het jaarverslag van de Langendijker Groenten Centrale te Broek op Langendijk ontleenen wij het volgende: Allereerst wordt herdacht het overlijden van burgemeester Slot, mede-oprichter van de L.G.C. en gedurende lange jaren bestuurs lid en voorzitter van de veilingsvereeniging. Ook herdacht de secr. het overlijden van den heer P. Gootjes van Sint Pancras, in leven eere-lid van de vereeniging, die door zijn veelzijdige practische kennis adviezen wist te geven, waarnaar werd geluisterd. In dankbaarheid zal men hem gedenken. Na de vermelding van het 50-jarig bestaan en de herdenking daarvan worden de be drijfsresultaten aan een bespreking onder worpen. Het afgeloopen jaar heeft weer niet gebracht, wat er van gehoopt was, n.1. dat de prijzen voor de producten zoo zouden zijn, dat van een loonende teelt zou kunnen wor den gesproken. Dit heeft echter weer niet zoo mogen zijn: nog steeds kan men het zonder den Regeeringssteun niet redden. VUÏ-LPOEDERS. POEDERS TEGEN DIARRHEE bij Kalveren POEDERS VOOR MELKAFDRIJVING. SPENENVASELINE EN ZALF, verpakt en los. MELKPIJPJES, van been, nikkel en zilver WONDSPUITEN, MELKSPUITEN en SE RUMSPUITEN. Het adres voor Uw VEEGENEESMIDDE LEN. Apothekers-Assistenten. HOOGZIJDE 103 - TEL. 99 - SCHAGEN. T.a.v. de keuring van de kool, welke thans onder de landbouwuitvoerwet valt wordt het van groot belang geacht, dat de keuring door de veiling mag worden uitgevoerd. Al ler medewerking wordt ingeroepen om een en ander te doen slagen en aangedrongen om zooveel mogelijk goede kool te veilen, d.w.z. op tijd door te schieten. Doordat de kool zoo weinig heeft opge bracht, was het weer met moeite en zorg, dat het bedrijf klaar gemaakt moest worden. Dank wordt gebracht voor de spoedige uit betaling van de eerste steunuitkeering op de kool. Betreurd wordt, dat de vroege aardappelcampagne nog weer ver kort is tot 15 Juli; dat beteekent, dat practisch de massa aardappelen gerooid en verhandeld moet wor den in den tijd van 15 Juni tot 15 Juli. Dit geeft overvoerde markten met gevolg dat steeds partijen on verkoopbaar blijven: bovendien kost het meestal meer arbeidsloon, om dat men het liefst ziin aardannelen voor 15 Juli kwijt is in verband m^t de garantie. Een carantie voor de na 15 Juli geveilde aardannelen wordt zeer op z'n plaats geoordeeld. De verhoogde heffing van f 50.— per H.A, voor vroege aardappelen is voor den tuin bouw niet te dragen. Het sproeien van aard appelen heeft goede resultaten gegeven. De veiling heeft 48 sproemachines gekocht, waarvan er weer 47 aan de leden zijn ver kocht. Het sproeien wordt zeer noodzakelijk geacht; even noodig als bemesting. Doorgedraaid zijn: ingekuild 1.523.830 kg. aardappelen en uitgekuild 1.364.074 kg. Hierna wordt een overzicht gegeven van de prijzen van verschillende producten. Be halve een enkele uitzondering zijn de prij zen te laag geweest. De verhooging van den minimumprijs van de kool wordt toegejuicht. De totaalomzet van de veiling was f 1.341.263.28 (vorig iaar f 1.162.904.97) Aan steun is via deze veiling uitgekeerd f 315.120.32 (v.j. f 355.650.53) De totale aanvoer van de verschillende producten hebben wij reeds in Januari ver meld Hieronder volgen de doorgedraaide hoeveelheden: Roodekool 672825 kg.; gele kool 4.770.725 kg.; Deensche witte kool 2.893.900 kg.: Vroe ge witte kool 272.650 kg.; Bloemkool 920 st.; uien 87.300 kg.; Boerekool 4250 kg.; slaboo- nen 1469 kg. snijboonen 1749 kg.; pronkboo- nen 1049 kg.;»bicten 5475 kg.; peen 36.865 kg. aardappelen 1.523.850 kg.; bos peen 1098 b.; komkommers 1370 st.; tomaten 16.969 kg.; rabarber 375 kg.; kropsla 250 krop; andij vie 3S8.780 str.; groene kool 60.400 kg.; knol- sclderie 600 st.; stek van allerlei 19.265 kg. Het minimumprijzenfonds bedraagt thans voor deze veiling f 30.000 Aan doorgedraai de producten is uitgekeerd" voor groenten f 97.965,44, aardappelen f 72.462.43, totaal f 170.427.87. De aangesloten vereenigïngen hebben van den totaal-omzet ontvangen: Broek op Lan gendijk f 293.027.72; Sint Pancras f 275.709.78 Sint Pancras Z. f 69.102.47; Heerhueowaard f 65.865.79; Hecrhugowaard LTB f 154.577.21 Zuidscharwoude f 94.111.58; Zuidscharwou- rle L.T.B. f 23.858.01; Schermeer f 38661.88; Ursem f 3.564.69 Hensbroek f 51.982.33; Oter- leek f 10541.67: Rijp LTB f 35.152.43; Rijn en Omsfr. f 13.938.06; Schermerhorn f 10.869.33 Koedijk f 176.794.11. Diversen f 23.506.21 De bloembollenveiling is goed ge- loopen. De aangeboden bloembollen hebben goede prijzen opgebracht; prijzen welke vergeleken konden worden met die van groote veilin gen. Dit jaar heeft het weer duidelijk bewezen dat het uit de hand verkoopen nooit voor deel geeft. Daarom hoopt de secr. dat dit al meer wordt ingezien en dat men de blik gevestigd houdt op de veiling. Daarmee dient men zichzelf en de veiling. Aange voerd werden 4.389.625 st. leverbare bloem bollen ter waarde van f 85.336.15. Voorts 466.955 st. gladiolen yoor f 2991.43 en 1335 kg. plangoed ter waarde van f 259.22. De benoeming van den heer Schelhaas tot Burgemeester van Broek op Langendijk en daarmede tevens tot voorzitter van het marktbestuur is voor de veiling een geluk kige geweest. In het afgeloopen jaar heeft de keurmees ter 134 keuringen gedaan, hetgeen 35 meer is dan verleden jaar. De balans van de groentenveiling sluit op een totaal bedrag van f 121.693.42. De ex ploitatierekening op f 29.400.21. Het nadeelig saldo ad f 2249-31 wordt afgeschreven op de reserve, welke dan nog f 46.029.96 bedraagt. Op de balans komt de bollenveiling voor met een vordering (o.d. bollenveiling) van f 28.851.81, welke blijkens de balans van de Bollenveiling bestaat uit f 26.163.38, dubi- euse debiteuren en f 1700.63 aan nadeelige saldi vorige jaren. Blijkens dc exploitatierekening van de bloembollenveiling is in 1937 een winst ge maakt van f 103042, welke is afgeschreven op de verliezen van vorige jaren. De ac countant maakt t.av. de post dub. debiteuren dit voorbehoud, dat alleen de administratie ve juistheid is vastgesteld, terwijl geen voor zieningen zyn getroffen voor de verliezen uit deze vorderingen voortspruitend. De begrooting is opgezet op een geraamde omzet van f 1.400.000 en sluit op een totaal bedrag van f 20.780 met een post onvoorzien van f 870. NOORDSCHARWOUDE R.K. STAATSPARTIJ Maandagavond vergaderde de afd. Noord- Scharwoude van de R. K. Staatspartij in ho tel De Burg. De opkomst van leden was niet groot. Medegedeeld werd, dat Pater De Beau fort binnenkort zal komen spreken. De afdeeling had bezwaar gemaakt bij het Kringbestuur tegen de benoeming van den nieuwen fractie-leider in de Tweede Kamer .en om opheldering gevraagd. Het antwoord van den Kring was echter zeer onbevredigend. De vergadering besloot dat het Dag. Bestuur bij het Kringbestuur haar afkeuring hierover zal uitspreken. Met het ontwernreglement van den R.K. Sfatenkring Den Helder kon men zich op een onbelangrijk gedeelte, na vereenigen. In de vacature Van Tienhoven in den Sfatenkring Den Helder werd door de afd. Noordscharwoude geen candidaat gesteld. Men kon het niet eens worden over een nieuwen candidaat.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5