Openings-Bal Rijwielkoopjes KEUKENUITRUSTINGEN Raad Bergen OMGEVINGNIEUWS De nieuwste L. VAN RIJSWIJK langendijk HET WIT GELE KRUIS De afdeeling Langendijk van het Wit Gele Kruis hield gisteravotid in hotel De Burg haar algemeene jaarvergadering. De opkomst der leden was niet groot. Voorzitter de heer B. J. Wilmink, open de de vergadering. Spr. deelde mede, dal rector Vis, die zou komen spreken over kraamverzorging op het laatste nippertje verhinderd was. De financieele toestand van de vereeniging is goed. De leden ziin te vreden over het werk van hef W. G. Kruis. Het is jammer, dat het met de afd. Kraam verzorging niet zoo naar wensch gaat. De oorzaak hiervan liet in de ongunstige tiiris- omstandigheden. Spr. wees on de noodza Lelijkheid, dat ieder Katholiek de huln in roept, van de katholieke vroedvrouw. Voor/.. dankte de eerw zusters voor het kosteloos bewaren, schoonhouden en afereven van de materialen Naast hef beschikbaar stellen van materiaal, de wijkverpleging, de hoog- tczonbestraling, zuigelingenzorg en vroed vrouw staat nu op het program: de ge zinshulp. Het consultatiebureau voor zui gelingenzorg is uitstekend in orde. Nu moet nog volgen de gezondheidszorg van het kind In de eerste levensjaren en de verzorging van krankzinnigen en zenuw zieken. Dit is echter nog toekomstmuziek. Na vaststelling der notulen vestigde de voorz. de aandacht op de mondverzorging op de scholen. Het wordt tiid een actie te organiseeren. De kosten zullen echter wel een bezwaar ziin. Deze kunnen bij voldoende medewer king wel worden gereduceerd tot f 1.per jaar, gelooft spr. Aan het jaarverslag van den secretaris zij ontleend, dat de Kraamverzorging 15 maal hulp heeft verleend. De zuster heeft voor de wijkverpleging 2526 bezoeken afge legd aan 58 gezinnen; voor t..b.c.-bestrii- ding 283 bezoeken aan 10 gezinnen. Zuige lingenzorg 073 bezoeken, terwijl 300 hoogte- zonbestralingen ziin uitgevoerd. In 1937 ziin hij het consultatiebureau ingeschreven 50 babies. 308 maal is materiaal afgegeven. De ligtent is het geheele jaar in gebruik ge weest. De afd. Materialen heeft momenteel 408 leden, de wijkverpleging 405 en de Kraamverzorging 131 leden. De rekening van den penningmeester werd vastgesteld. Op de begrooting 1038 is f 100 uitgetrok ken voor vergoedign aan de eerw. zusters voor haar arbeid ten behoeve van de vereen. Er zal een aparte vergadering worden be legd, om de verschillende afd. bij elkaar te voegen en het reglement te herzien. Tot bestuursleden werden herkozen mevr. C. Snijders-Kramer en de heer Ide Zijp. Tot afgevaardigde naar de alg. verg. werd de heer K. Kramer 'gekozen. In de rondvraag kwam de kinderuitzen ding ter sprake, waarover uitvoerig van ge dachten is gewisseld. wieringen DEN OEVER. Averij. Toen de visscher G. Kooij, eigenaar van de W.R. 309, Woensdagmorgen met zijn vaartuig zijn vischkamers ging lichten, stiet hij plptseling op een onbekend voorwerp, waar bij hij zijn schroef met schroefas verloor. Er stond een stevige bries. Gelukkig was het vaartuig W.R. 78 in de buurt, dat Kooij be houden heeft binnengebracht. Was Bakker niet in den omtrek geweest, dan was de W.R. 309 zeer zeker op den dijk terecht gekomen, voor den betrokken visscher intusschen een leelijke schadepost. Een bekend geluid verdwenen. Sinds het begin van de Zuiderzeewerken hoorden we iederen dag op geregelde tijden de sirene van de M.U.Z., bediend vanuit de smederii dier Maatschappij. Iedereen aan het Oostdeel van Wieringen wist dan hoe laat het was en diverse huismoeders zetten hun klokken gelijk. Het zal menigeen misschien opgevallen zijn, dat we dit zeer bekende ge luid enkele dagen niet meer hooren. Wat is toch het geval. Waarde lezer, dit geluid dat ons in den loop der jaren eigen was ge- zu,t u nimmer meer hooren. De M.U.Z. heeft n.1. haar smederij stop gezet Zoo verdwijnt er den laatsten tijd bijna da gelijks iets van de groote Maatschappij die hier destijds zooveel leven en bedrijvigheid bracht. 6 harenkarspel DIRKSHORN. Coöp. Boerenleenbank. Ledenvergadering van de Coöp. Boeren leenbank op Dinsdag 29 Maart, 's avonds 7 uur ten huize van den heer Pijper. Aan wezig 59 leden. De voorzitter, de heer L. Doekes, opent de vergadering met een woord van wel kom en geeft een beschouwing over den economisch en toestand. De secretaris, de heer J. Groot, leest hierna de notulen, welke onveranderd wor den vastgesteld. Naar aanleiding van de rekening is het den heer H. Kuiper opgevallen, dat de gegeven voorschotten zeer laag zijn. Jaarverslag. Door den kassier, den heer A. Kistemaker, wordt vervolgens het jaarverslag uitgebracht, waaruit blijkt dat het ledental 140 bedraagt. Er werden 1585 posten gehoekt tot een bedrag van f 535.886.15VÓ. Het totaal aantal inlagen in de spaarhank was 400. Het saldo der spaar pelden gedurende het boekjaar met hij geschreven rente bedroeg f 134.738.67. Te rug betaald werd f 126.503.84. alzoo meer ingelegd dan terugbetaald. In loopende rekening werd uitgegeven f 188737,97 en ontvangen f 167571.45. Van rekeninghouders is nog te vorderen f 40574.76 en aan rekeninghouders is nog verschuldigd f 17210,74. Het saldo tegoed nu de Centrale bedraagt f 69036.9T met een bedrag aan deposito obligaties' van f 12000. De winst bedroeg f 078.411A, welk bedrag wordt toegevoegd aan de reserve, waardoor de totale reserve wordt gebracht on f 15536.12. He. voorzitter zegt den kassier dank voor znn verslag. Tot lid van het Bestuur wordt vervolgens herbenoemd de heer J. Glas; tot lid van den Raad van Toezicht de heer C. Franris Tot plaatsvervangende bestuursleden worden herbenoemd de heeren D. Swart en M. de Pee. Het voorstel van het bestuur, voor .spaar gelden te vergoeden 2.64 pet. voor bedragen tot f 5000. boven de f 5000 2 pet en voor voorschotten te berekenen 4V2 Pcf-> om dan van deze 4V£ pet. een half percent te reserveeren voor aflossing wordt aange nomen. Voorts krijgt het bestuur vrijheid van handelen, indien er zich voorvallen mochten voordoen van ingrijpenden aard. Na rondvraag sluiting. sint maarten Vereeniging voor Ziekenhuisvex- pleging. Gisterenavond vergaderde de vereeniging voor Ziekenhuisverplcging ten huize „Rust en Lust" alhier. De voorzitter opende en deel de mede, dat de vereeniging thans 10 jaren heeft bestaan en gedurende dien tijd heel wat leed heeft verzacht en waarschijnlijk veel menschen het leven heeft gered; moge zij zoo doorgaan. De notulen werden vervolgens goedgekeurd. Hierna las voorzitter een schrijven voor, met het verzoek om toe te treden tot het systeem van controle op zieken in de zieken huizen, daar, zoo men meent, de zieken soms eerder het ziekenhuis kunnen verlaten. Daar zulke gevallen in deze vereeniging niet be kend zijn en men bang was, dat bij een dus danige controle, door den controleerende ge neesheer, het belang der zieken in het ge drang kon komen, besloot men hierop voor alsnog niet op in te gaan. Voorts deelde voorzitter mede, dat een re glementsherziening zal plaats vinden en dat hij zelf en de heeren P. de Geus en P. Breed zich daarmede hadden belast. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal op 1 Jan. 1937 bedroeg 962, waarvan 837 betalende; 33 leden waren over 1937 ver pleegd met een totaal van 561 ligdagen; dit had gekost een bedrag van f1461.—. 7 Nieuwe leden werden over 1937 inge schreven. Over 1938 moest nog f571 van 1937 worden afbetaald. Voorzitter deelde mede, dat door de Afd. van het Witte Kruis alhier f300 aan deze ver. is geschonken, zoodat het tekort, thans f 271 bedraagt, welk bedrag dit jaar vaan omslag) wordt ingeloopen. Uit de rekening bleek, dat over 1937 was ontvangen f 1879.70. uitgegeven f 1833.22, batig saldo derhalve f36.37. Het bovenge noemde tekort komt voort uit het groote aantal uitzendingen over Nov.-Dec. 1937. Op voorstel van den heer Sloof zal in de komende vergadering op de convocatie ko men verhooging salaris seer.-penningm", daar is gebleken, dat dit heel laag is. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren P. de Geus, P. Breed en R Bijpost Mz. herkozen en in de vacature P. Gootjes werd gekozen de heer P. Baars. Van de ver. O O.K. te Warmenhuizen was een schrijven ingekomen, om hen, die in geen doktersfonds zijn, aan te sporen lid te worden van de vereeniging, welke ver zekert tegen operatiekosten met een maxi mum van f75 per keer en f150 per jaar. De contributie bedraagt f0 03 per lid en voor personen beneden de 16 jaar f 0.02/4 per week. Na rondvraag sluiting. wier1ngerwaard Filmavond S.D.A.P. Uitgaande van de afd. Wieringerwaard van de V.A.R.A. werd Dinsdagavond in de zaal van den heer P. Schenk de partijfilm afgedraaid van de S.D.A.P. De opkomst was zeer matig. Alles wat op het witte doek is vertoond, was heel mooi. De geluidsfil men kwamen duidelijk uit. Achtereenvol gens werden vertoond diverse meetingen in Leeuwarden, Dronrijp, Den Haag enz. Verder een bloemententoonstelling in het Vondelpark, geheel door werkloozcn in el kander gezet, het derde Varafeest. enz., enz. In de pauze werd door den propagandist den heer Van Deelen een gloedvolle rede gehouden. Spr. wees o.a. op het feit, dat het behalve in andere landen, ook in ons eigen land niet gaat. zooals het wel be hoort. Vele zaken moeten tot oplossing ge bracht. worden. 450 duizend menschen zijn niet in staat door werken in hun onder houd te voorzien. Het Plan van den Arbeid voorziet in de bestrijding van de werk loosheid Veertig' duizend menschen kun nen wel werk vinden bij wegenbouw, bruggenbouw en woningbouw. Waarom de ze werken niet aangepakt? Ook verschillen de andere zaken werden door spr. uitvoerig besproken. Met een krachtige opwekking, vooral aan de jongeren, om zich aan te sluiten, eindigde spr. zijn rede. De voorzitter deelde in zijn slowtoord nog mede. dat de besturen van de S.D.A.P., de Vara en de S.D. Vrouwencdub besloten hebben om dit jaar een extra groot Mei feest te organiseeren. winket. VERGADERING DAMCLUB Dinsdagavond had in het lokaal van den heer de Bruijn een ledenvergadering plaats van de Damclub Winkel, waarvoor een groote belangstelling bestond. De Voorzitter, de heer A. Kunerus. opent de vergadering; de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Hierna deelt de Voorzitter mede, dat de stand van de kasmiddelen niet erg gunstig is te noemen; hadden we het vorig jaar nog een batig saldo thans heeft de pen ningmeester reeds f 10.in voorschot genomen. Spreker ziet gaarne dat dit na delig saldo hij het beëindigen der compe titie is weggewerkt. De heer Kamp vraagt hoe groot het na- deelig saldo is van de simultaanséance van don heer Springer. Medegedeeld wordt, dat dit nadeel f 12 is geweest. Besloten wordt een extra contributie te heffen van f 0.50 per lid. welk bedrag zoo noodig in 5 gelijke termijnen kan worden voldaan. Daarna wordt de rekening 19371938 door de heeren Bakker en Helder nagezien. De heer Bakker deelt mede. riat de ontvanesten hebben bedragen f 85.52. de uitgaven f 95.79 zoodat er thans een nadeelig saldo is van f 10.27. Medegedeeld wordt o.a. dat de bondsdag Dankbetuiging Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan Familie, Buren, Vrienden en Bekenden voor de vele be wijzen van belangstelling bij ons 40-jarig Huwelijk onder vonden. C. WITSMEEït A. WITSMEER—Kooij. Oude Niedorp, Maart 1938. Dankbetuiging Namens de Familie betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van be langstelling, ons betoond bij het overlijden van onzen ge liefden Man, Vader, Zoon en Broeder. JACOB NIEUWLAND. Uit aller naam, N. NIEUWLAND— Hoogvorst. Garage „Kennemerland", Bergen (N.H.), Maart 1938. Hiermede, .betuigen wij on- .zen hartelijken dank aan Fam., Buren en Kennissen voor de vele blijken van belangstelling bij ons 40-jarig Huwelijksfeest ondervonden. H. v.cd. BRINK. M. v. d. BRINK—Bakker Burgervlotbrug, Maart 1938. H. J. VAN HATTUM en J. A. VAN HATTUM— Blankman, zeggen U, mede namens \ve- derzijdsche Ouders, hartelijk dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij hun Hu welijk ondervonden. Schagen, 31 Maart 1938. op ZONDAG 3 APRIL vanaf 's middags 3 uur, bij D. K O O,IJ Café „POPULAIR." Barsingerhorn Vrij entréo. Nog eenige overjarige nieuwe Rijwielen voor verminderden prijs. Gebruikt Heerenrijwiel 112.50 prima. w. c. v. ROSSUM, Rijwielhandel, NIEUWE NIEDORP. 22-deelig, extra zwaar Emaille, voorzien van de NIO-MELKKOKER (patent Dr. Enklaar) leveren wij U onder GARANTIE a f 19.50 PRIMA gewone Keukenuitrustingen f 16.50 RECLAME Keukenuitrustingen k f 10.75 Wij hebben Emaille Pannen van het NIEUWE PROCÉDÉ, al zou U deze DROOG op het vuur zetten, geven wij NOG GA RANTIE tegen afspringen. Levering uit voorraad tegen onderstaande prijzen: 18 20 22 24 26 c.M. 1.35 1.60 1.95 2.25 2.55 28 30 32 34 c.M. 2.85 3.15 3.60 4.50 Zie onze Etalages en let op de LAGE prijzen! Tel. 6 Heerenstraat Schagerr op den 2den Paaschdag te Medemblik zal worden gehouden. Bij de rondvraag wordt de besloten in een eerstvolgende vergadering een ontwerp- reglement te behandelen, waarin o.m. boe tebepaling en bestuursverkiezing geregeld zullen worden. De eerste bijeenkomst zal in September a. s. worden gebonden. Hierna sluiting. BENOEMING. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. School te Lutjewinkel is benoemd de heer D. C. Broersma, wegens ongesteldheid van den heer Mulder. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot S. Halbersma is ge slaagd voor het diploma afd. Motoren aan de Ambachtsschool te Alkmaar. POLITIE. Verloren: een dameshoed. bergen SCHENKING AAN „HET WITTE KRUIS" Het Bestuur van „Het Witte Kruis" al hier mocht dezer dagen een ingezetene die onbekend wenscht te blijven, een gift van f 1QQ.— ontvangen, welk bedrag uit sluitend voor de tuberculosebestrijding be stemd mag worden. SOLLICITANTEN U.L.O. SCHOOL. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare school voor U.L.O., welke in verband met het vertrek van den heer Lei stra met 1 Mei a.s. vervuld moet worden, hebben zich 18 sollicitanten aangemeld. BENOEMING ONDERWIJZERES. Door het bestuur der Berger Schoolver- eeniging is als vakondenvijzeres in de nut tige en fraaie handwerken benoemd mejuf frouw D. Capel te Amsterdam. Gisteravond om acht uur kwam do Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen Voorzitter: Mr. H. D. A. van Rcenen, bur gemeester. Aanwezig alle leden. Alvorens met de behandeling te beginnen, sprak de voorzitter een woord ter nagedach tenis van den heer J. Appeldoorn, die eenige dagen geleden was overleden en wiens na gedachtenis bij den Raad steeds in eere zal worden gehouden. Ingekomen stukken. Adres van J. H. Elfring, houdende ver zoek te willen ingrijpen inzake huurkwestie J. B. Sliggers. B. en W. stellen voor deze zaak ter afdoe ning in hunne handen te stellen. Aldus besloten. Benoeming en bezoldiging Veld wachters. Weer een chef-veld wachter! Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening tot aanvulling en wij ziging der Verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters in deze gemeente. De bedoeling dezer wijziging is, om weder een chef-veldwachter te benoemen. Het be treffende art. 2 a der bestaande verordening zou dan als volgt luiden: De bezoldiging voor de veldwachters in vasten dienst bedraagt: voor den chef-veldwachter f 1550 per jaar met acht éénjaarlijksche verhoogingen van f 50— tot een maximum jaarwedde van f 1950.—; voor de overige veldwachters f 1350.— per jaar met acht éénjaarlijksche verhoogingen van f 50.— tot een maximum-jaarwedde van f 1750.— Zonder discussie aangenomen. De sluiting der slagerswinkels. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de Verordening, regelende de sluiting van slagerswinkels. Vastgesteld bij Raadsbe sluit van 16 Nov. 1937 en tot vaststelling van een nieuwe verordening ter zelfder zake. In afwijking van de bepalingen der wet is het verboden slagerswinkels voor het pu- pliek geonend te hebben. a. op de eerste vijf werkdagen der week tusschen 1 en 2 uur des namiddags en na 7 uur des namiddags; b. op de Zaterdagen na 9 uur des namid dags. Deze verordening geldt niet: a. op dagen, vallende in het tijdvak van 15 Mei tot en met 15 September, zoomede op den tweeden Paaschdag; b. op dagen, aangewezen door den Ge meenteraad. De Voorzitter zegt, dat deze verordening de i duur van den arbeidstijd aantast, maar spr. gelooft, dat toch deze regeling een be tere zal zijn. De verordening wordt zonder discussie vastgesteld. Verordening winkelsluitingswet. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de verordening tot afwijking van de bepalingen der Winkelsluitingswet; vastge steld bij Raadsbesluit van 24 November 1937 en tot vaststelling van een nieuwe ver ordening ter zelfder zake. B. en W. stellen voor zulks naar aanlei ding van de verzoekschriften, ingediend door de plaatselijke middenstanclsvereeni- gingon, dat de winkels geopend mogen zijn; 1. Van 12 uur des middags tot 10 uur des namiddags op den Zondag vallende in de door de plaatselijke middenstandsvereeni- •gingen jaarlijks te houden winkelweek; 2. Van 9 uur des voormiddags tot midder nacht, op den Zondag, waarop de kermis in de gemeente wordt gehouden. Als voren. De winkels op ten Paaschdag en len Pinksterdag. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een verordening tot aanvulling der verordening ingevolge art; 9 der Win kelsluiting. Staatsblad 1930 No. 400, gewijzigd bij de wet van 27 JuJi 1934, Stbl. Nr. 450. B. en W. stellen den Raad voor, dat de winkels open mogen zijn op den eersten Paaschdag. zoomede op dep eersten Pink sterdag, indien deze vóór 15 Mei valt. Als voren. Sluitingsuur der winkels. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot aanwijzing van dagen, waarop- de bepa lingen omtrent het sluitingsuur, bij de Win kelsluitingswet 1930. Staatsblad 460, voor geschreven, tot middernacht niet zullen gel den. B. en W. hebben zich hierbij laten advi- secron door de plaatselijke -middenstands- verecnigingen. Als voren. Besmettelijke ziektegelden. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het Raadsbesluit van 3 Fcbr. 1938 tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van bosmettelijkc- ziekten-gelden in deze eemeentc. De heer den Das (S.D.A.P.) wil ook ontsmetting toegepast zien voor kleine ge zinnen met •bescheiden beurzen. De Voorzitter antwoordt, dat de tarie ven blijven zooals ze in de vorige verga dering zijn vastgesteld. Dit voorstel wordt daarna, aangenomen. Aankoop van grond. 8. Voorstel van B. en W. tot onderhand- schen aankoop van J. Louwe te Bergen, van een perceel grond, gelegen tussclien den Bergerweg en den Nesdijk, gedeelte lijk groot ongeveer 2.02.85 H.A., voor de som van f 14.199.50 ten behoeve van de voortzetting van den aanleg van den ver keersweg Bergen—Alkmaar. De beer Voute (B. Rel.) vindt bet een groot bezwaar, dat het verkeer van Ber gen naar Sehoorl buiten Bergen omgaat. De Voorzitter zegt, dat daaraan niets te doen valt; de nieuwe verkeersweg zal tal van aftakkingen krijgen naar Bergen. De weg zal dus zoo dicht mogelijk langs Ber gen loopen en spoedig zal de weg feite lijk tot Bereen hehooren. De beer Voute gelooft toch dat deze weg groote bezwaren voor de middenstanders zal opleveren. De heer Brak (SDA.P.) wil dergelijke werkobjecten niet langer in werkversrhaf fing zien uitgevoerd, temeer omdat deze wegen noodzakelijk zijn. Door het Werk fonds zijn zeer goedp kansen voor de ge meente geschanen. Snr. wil in comité hieromtrent gaarne nadere inlichtingen ver strekken. De heer Brak meent dat. rioleeririgswerk niet in werkverschaffing wordt uitgevoerd. En dat gebeurt, terwijl de toezegging is gedaan dat dit niet zou gebeuren. Wethouder Macdonald kan zich met her inneren dat zooiets ooit is: toegezegd. De hper Vrije (B. Bel.) hoont niet, dat do gemeente zich een grondbedrijf zal stichten. Spr. zou in overweging willen geven, dat de nondigfi snood wordt betracht. Wethouder Macdonald: Maar dan moet er geen ohject voor werkverschaffing van wor den gemaakt. Maar dan moet de Raad hem I objecten aanwijzen voor de werkverschaf fing. De heer Brak is van oordeel, dat als er goede verkeerswegen moeten worden ge maakt, ze niet in werkverschaffing dienen te worden uitgevoerd. Het voorstel wordt daarna aangenomen. Rondvraag. De ingang van Pesie's bad. Dc hoer Swaag (B. Bel.) vraagt, of al toe stemming is verleend voor het plaatsen van zuilen bij Pesie's bad. Wethouder Macdonald zegt. dat ff. en W. een andere oplossing meenen te hebben gevonden. De heer Pesie meent evenwel, dat de Raad hem toestemming heeft verleend tot het plaatsen van zuilen, maar dat is nooit in de motie neergelegd. B. en W. hebben den heer Pesie verschil lende teekeningen voorgelegd. De heer Swaag zegt. dat de manier, waar op een en ander is behandeld, niet deugt. De beer Voute (B.Bel) is van oordeel dat B. en W. den Raad zijn tegemoetgeko men; iets wat het College niet had bchoo- ren te doen. Wethouder Macdonald antwoordt, dat de opening van B. en W. mooier is, dan Pesie eerst gewild had. Dc heer Hemelrijk (S.D.A.P.) verheugt er zich over, dat B. en W. aan don wensch van den Baad zijn tegemoet gekomen. Maar de gevraagde bloemenzuilcn waren toch goed; als Pesie tegen een ander plan geen bezwaar maakt, heeft Spr. er echter niets op tegen. Is het uitsluitend uit aesthe- tische overwegingen dat B. en W. een ander plan hehhen eomaakt? Intusschen gelooft spr. de Pesie die bloemenzuilcn zal krijgen, temeer omdat de provincie er geen bezwaar tegen heeft. Behalve de heeren Hemelrijk en Swaag kan de Baad zich vereenigen niet het nieu we plan van B. en W. Dit olan zal bestaan uit het aanbrengen van alluminium-lettcrs. Foe wordt het zand naar het vliegveld vervoerd? De heer Brak vraagt, of B. en W. hem kunnen inlichten over het a.s. zandvervoer naar het vliegveld? De voorzitter antwoordt, dat het College alles zal doen om het zand per zandspoor te doen vervoeren. Een beslissing echter is nog niet genomen. Volgens het College is er geen enkel motief waarom het zand niet per smalspoor kan worden gevoerd. Moeilijkheden zullen altijd door Defensie met het gemeentebe stuur kunnen worden besproken. De heer Den Das vraagt, of er al iets be kend is van de wijziging in de bestaande steunregeling. Wethouder Macdonald antwoordt, dat er een bespreking heeft plaats gehad, doch de consequenties zijn te bezwaarlijk. Het schoolzwemmen. De heer Den Das vraagt, of het school zwemmen dit jaar zal kunnen worden in gevoerd. De Voorzitter antwoordt, dat een rapport van de hoofden der scholen is ingekomen en dat dit rapport den leden zal worden voorgelegd, zulks zal in een volgende ver gadering kunnen geschieden. Hierna sluiting. CORRESPONDENTIE. W. B. te Oudkarspel. Uw ingezonden stuk hebben wij ter beantwoording aan Aslor doorgezonden. Dc „Oehoe" weer in dienst De „Oehoe", het vliegtuig van de K.L.M., dat lonlangs met schade aan de staart te Singapore arriveerde, kwam, aldus de N.R. Crt., gistermorgen op Tjililitan aan om daarna naar Bandoeng door te vliegen. Het vliegtuig zal thans in den gewonen dienst naai; Nederland worden opgenomen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3