iik Nieuws. Roemeensche regeering afgetreden Morgen staking bij Fokker J. KOSSEM e jj T.A.KOSSEN-v.d.Klooster a twee Meisjes een Ford 1930 Denkt Mussolini over een derden veldtocht? Het protest van Sijbekarspel Volgende week uitspraak! Naar wij nlt zeer betrouwbare bron vernemen, zal de protest-commissie van den N.H.V.B. eerst in den loop van de volgende week uitspraak doen inzake het protest van de voet- balvereeniging Sijbekarspel n.a.v. den wedstrijd tegen Schagen 2. Alle rond dit protest loopende geruchten moe ten derhalve als volkomen uit de lucht gegrepen worden beschouwd; omtrent den uitslag van het protest is niets, maar dan ook niets bekend. (Zooals men weet behoudt Schagen 2 haar kampioenskansen en staat er ongetwijfeld het beste voor indien het protest wordt afgewezen; bij toewijzing daarentegen is Schagen 2 voor het kampioenschap uitge schakeld.) In spanning wachten we af! SCHOOLWEDSTRIJDEN. De zeer sterke wind maakte het gistermid dag den jongens vrij moeilijk. De bal dreef veelal af en de balcontrole was daardoor moeilijk. Bovendien werd het genoegen ver gald door het feit dat Wieringerwaard zon der opgave van redenen was weggebleven. Dit is nu reeds de tweede keer! Wij begrij pen, dat het voor de leiding niet aangenaam is, en zijn het volkomen met haar eens, dat zooiets niet te pas komt. Ook voor de tegen- spelertjes Callantsoog was het wegblijven verre van prettig. Als men zoo'n reis naar Schagen maakt, doet men dat om te voet ballen! In ieder geval heeft het Wieringer waard tweemaal twee verliespunten gekost en achten wij het niet onmogelijk, dat het van verdere deelname zal worden uitgeslo ten. De wedstrijden. Sint Maarten begon tegen Burgerbrug. Een zeer eenzijdige wedstrijd, waarin eigenlijk een kat en muisspelletje werd vertoond. De uitslag was 0—5. Schagen IILutjewinkel was een aardige wedstrijd, waarin Schagen met 02 in Lutje winkel zijn meerdere moest erkennen. Oudesluis werd door Schagen I overwel digd. 1—4 was de uitslag. Callantsoog speelde tot slot een vriend schappelijk partijtje tegen een Schagencom- binatie en won met 50. De uitslagen zijn dus: Sint MaartenBurgerbrug 05 Schagen IILutjewinkel 02 OudesluisSchagen I 1—4 Wieringerwaard—Callantsoog afgelast CallantsoogSchagen (vr.sch.) «50 OVERGEPLAATST. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. Rog geveen, Referendaris 2e kl. ter Inspectie bu reel te Haarlem, wordt met ingang van 1 April a.s. overgeplaatst naar Amsterdam, postkantoor. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer ,W. Schaaf, slaagde als electr.-technicus aan de Am bachtsschool te Alkmaar. UITVOERING LYCURGUS. Zondag a.s. geeft onze gyrnnastiekvereeni- ging Lycurgus haar jaarlijksche uitvoering in het Noordhollandsch Koffiehuis. Voor de bezoekers belooft het een prachtige avond te worden, want het programma is met bij zondere zorg samengesteld. Zoo zullen o.m. de dames-leden een tweetal dansen uitvoe- voeren, dezelfde waarmede zij op de laatste zaalwedstrijden van den Turnkring H.N.K. zooveel successen hebben behaald en waar voor haar eerste prijzen werden toegekend met het grootst aantal punten van den avond. Ook de staafoefeningen van de heeren ver dienen meer dan gewone aandacht. Een gezellig turnbal zal den avond beslui ten. 's Morgens om 10 uur worden de onderlinge wedstrijden gehouden voor de adspiranten, eveneens in het Noordhollandsch Koffiehuis. Ook deze wedstrijden zijn een bezoek ten volle waard: de ouders mogen hierbij na tuurlijk in de eerste plaats niet ontbreken (zij hebben vrijen toegane). We twijfelen er niet aan of deze belangrijke dag, voor Lycurgus in 't bijzonder en voor de gymnastiek in 't algemeen, zal, ook al door de perfecte organisatie, uitnemend slagen. Men zie do adv. Uit onze Omgeving WIERINGERMEER MIDDENMEER OUDERAVOND Gisteravond om 8 uur werd onder veel belangstelling de ouderavond gehouden in het gymnastieklokaal. Te voren werd door het personeel in de school gelegenheid ge geven aan de ouders over de kinderen te spreken. Door meester Aalders werd een openingswoord gesproken, waarna door de oudste leerlingen het Wilhelmus werd ge zongen. Meester Aalders hield hierna een inlei ding over: samenwerking der ouders met het onderwijzend personeel. Door de kinderen werd een tooneelstukje opgevoerd: Hoe vader thuis doet. Door de jongens werden eenige gymna stiekoefeningen uitgevoerd: de oudere meis jes gaven eenige liederen ten beste. Hierna werd bet woord gevoerd door mej. L. Piet, directrice van de landbouwhuis- houdschool te Schagen, die breedvoerig het dool en het werk van het landbouw- huishoudonderwijs uiteenzette. Door eenige kinderen werd nog gezongen en voorgedragen. Het hoofd dpr school nam afscheid van de kinderen, die de school gaan verlaten, wees hen op hun roeping, welkeze thans zullen hebben te vervullen in het maat schappelijk leven. Ook werden de ouders van de scheidene kinderen met een kort woord toegesproken. Hierna werden nog eenige hartelijke woor den gewijd aan het adres van Mej. Stj^it, die per 1 Jan. als onderwijzeres was heen gegaan en werd meester Pool, die ook de school gaat verlaten toegesproken en hem een herinnering aan de Wieringermeer aan geboden. Meester Pool dankte het hoofd voor zijn hartelijke wenschen en het gezamenlijk personeel voor het gebodene. Door de kleine meisjes werd nog een stukje zingende opgevoerd, waarna de heer H. Smit namens de aanwezige hartelijke woorden richtte tot het hoofd met zijn hel pers. Allen keerden tenslotte voldaan huis waarts, Verbetering postverzending. Dinsdag vermeldden we de verbetering van het telefoon-station, waaraan we ver bonden een klacht over de posterijen. Thans kunnen we vermelden, dat met ingang van 15 Mei a.s. de postverzending aanmerkelijk wordt verbeterd. Op werkdagen zal verzon: den worden om 6 uur, 12 uur, 17.15 uur en 20 uur. De verzending van 12 uur zal in tal van plaatsen in ons land in de avondbestel ling worden opgenomen. De verzending van 20 uur vindt plaats ïn aansluiting op de nachtposttrein, zoodat de betrekkelijke correspondentie in alle plaat sen van ons land in de eerste bestelling wordt uitgereikt. Thans nog het openstellen van 't kantoor in de avonduren en een be* tere hestelling in den Polder en we zullen over Tante Pos niets meer hebben te klagen. WIERINGEN Geslaagd. Voor bet examen van een cursus in de autogene-metaalbewerking te Den Helder, slaagden onze plaatsgenooten de heeren J. Bays, C. Asjes Cz. en J. P. Kreijger, DEN OEVER. Feestelijke jaarvergadering. De gezamenlijke feestelijke jaarvergade ring van de meisjesvereenigingen „Deo Juvante" te Den Oever en ,Bid en Werk" te Hippolytushoef benevens de jongelings vereenïging „Het Mosterdzaadje" werd gehouden in de zaal van den, heer J. Lont te Den Oever. Toen om ongeveer 8 uur de heer O. Deen opende, met het laten zingen van Psalm 138 vers 1 en voorging in gebed, was de zaal aardig bezet. Spr. las voor uit het Evangelie van Johannes 14 16 en heet te allen hartelijk welkom in een kort ope ningswoord. Het groote doel der jeugd zal men hedenavond kunnen aanschouwen. De secretaresse, mej. G. Tijsen Dd., leest hef jaarverslag .der Ver. te Den Oever. De heer J. v. Zweden geeft een overzicht van het werk in het afgeloopen jaar van de Ver. te Hippolytushoef. De heer H. Smit sprak over het onder werp: De nieuwe weemoed-ibewegïng. De meisjes droegen een mooi stukje voor, waarna het meisjes-bondslied werd gezon gen. Voorgelezen werden twee schriftelijke felicitaties uit Schagen en Schagcrbrug; de heer S. Bison sprak namens het bestuur van de Evangelisatie van Wieringen. Daar na volgde samenspraak door de jongelings- vereeniging en een zangstukje van de meisjes. Mej. Tr. Zeldenrust gaf een in leiding over den barmhartigen Samaritaan. Hierop volgde pauze, waarbij thee werd geserveerd. Na de pauze werd begonnen met het zingen van Ps. 103, waarna nog een samenspraak en zangnummers volg den. Tot slot ging de leider voor in gebed en liet zingen den „Avondzang". Men kan op een goed geslaagden, avond terugzien. KOEDIJK Het vaste lasfen-vraagstuk. Naar wij vernemen komen, naar aanlei ding van het bekende schrijven van het Cen traal Bureau uit de Veilingen betreffende dc schuldherleiding en regeling der vaste las ten, de navolgende personen in aanmerking om zitting te nemen in de plaatselijke com missie: voor het C.B. uit de Veilingen de heer W. Visser, voor de Holl. Mij. van Land- houw de heer C. Spaan (pl.v.v. de heer Jb. Kramer), voor de tuinbouwvereen. „De West" de heer W. Rutter (pl.v.v. de heer M. Muis), voor den N.T.B. de heer A. Jongsma (pl.v.v. de heer P. Ilart), voor de Coop. Boeren leenbank de heer A. Molenaar (pl.v.v. de heer K. Stam Mz.) WIERINGERWAARD Ambachtsschool te Den Helder. De jongeheeren M. Niesse en C. P. Rol, bei den leerlingen aan de Ambachtsschool te Den Helder, hebben het diploma timmeren behaald, terwijl de jongeheeren J. F. Goo- sens voor timmeren en F. H. van Rooij, elec- triciën, zijn overgegaan van de le naar de 2e klasse. Z1JPB BURGERBRUG. PROPAGANDA-AVOND VOLKSONDERWIJS Gisteravond werd in café Langedijk een propaganda-avond gehouden, welke uitging van dc afd. Volksonderwijs te Burgerbrug. De heer Kaptein opende de bijeenkomst met eenige welgekozen woorden, en gaf hierna het woord aan den heer Akkerman van Wcrvershoof, den spreker van dezen avond. De heer Akkerman hesprak het onderwerp: „Toetreden tot Volksonderwijs is een daad van naastenliefde." Spreker deelde mede dat van de 370 O.L. Scholen, welke op de lijst stonden om te moeten verdwijnen er 357 zijn, voor welke dit gevaar voorloopig is afgewend, terwij! er van de 13 overige mogelijk nog 4 behou den zullon blijven, en tevens dat het leden tal van Volksonderwijs flink vooruitgaat. Opnieuw deed de heer Akkerman zich kennen als een sympathiek spreker, naar wien het een genoegen is te luisteren. liet duo Wi-Jo verzorgde het amusante gedeelte van den avond en heeft de aanwe zigen aangenaam bezig gehouden. Zoowel ernst als luim is bij dit ensemble in goede handen. Vooral van de tooneelaanklecding was veel werk gemaakt. Het hartelijk applaus, dat zij telkens in ontvangst hadden te nemen, was in alle op zichten verdiend. De heer Kaptein sprak het slotwoord. Rest ons nog de muzikanten, die de entre-actmuziek verzorgden een woord van hulde te brengen» oéo osooaooo cao oio oio k Den 4 April hopen g 8W onze lieve Ouders, q 8 hun 25-jarige Echtver- q eeniging te herdenken. q Hun dankbare Kin- q deren en Klein- r kinderen. r Bussum, w y Maart '38. V Nieuwesluis, ooaocooocfooocxj Vrijdags om 12 uur: WARME ZUIDERZEE- BOKKING en dagelijks warm verkrijg baar. Liefst vooruit bestellen. C. SCHELTUS Nw. Laagzijde. Met blijdschap geven kennis van de geboorte onzen Zoon, GERRIT. J. KAMP. M. KAMP—Floor, Winkel, 30 Maart 1938. wij van Gevraagd tegen 15 April of 1 Mei als keukenmeisje en tweede meisje. Be'kend met alle huis houdelijke werkzaamheden. Br. met opgave van leeftijd, ver langd salaris en waar inlich tingen te bekomen, te richten aan mevr. Dr. BOS, Suriname- straat 21, Den Haag. VERBODEN EIEREN TE ZOEKEN of op de landerijen te loopen van C. BLAAUBOER, 't Schor, Anna Paulowna. Te koop: 2 deurs prima banden, loopt schitterend. Jongensfiets f 12.50 Werkfiets f7.50. Huisorgel, eikenhout, bij AB. BAKKER, Rijwielhandel, Wieringer waard. Te koop voor de sloop: EEN HOUTEN SCHIP, gr. 45 ton, met roer en zwaar den en twee koperen pompen en een partijtje zinken platen. Te bevragen bij R. PATHUIS, Haven, Kolhorn. Niet op Zondag. Te koop: BEVELANDER POTERS, klasse A, 35-45. Bintjes met spruit, klasse A, Voor con sumptie 200 zak puike Beve landers. - K. PAARLBERG, Schagerwaard. Gevraagd :Een nette SLAGERS HALFWAS N. C. STAM, Heerhugowaard, Zuid. Te koop: Een goed onder» houden v. Delft's KINDERWAGEN, Adres: J. J. WIERSEMA, Keern F 115, Kolhorn. Aangeboden: Pl.m. 30 bakken EERSTELINGEN. A, bij VAN DEN HEUVEL, Anna Paulowna, Tel. 87. DAGMEISJE gevraagd. J. SCHERMER. HORN, Grasweg, Anna Pau» lowna. Te koop: Pl.m. 30 bak SCHOTSCHE MUIZEN, met spruit, A, bij J. GOOTJES Pz., Groenveld. ANNA PAULOWNA De bouw van het raadhuis. Ged. Staten hebben het besluit tot onderhandsche aanbesteding van het nieuwe raadhuis goedgekeurd. De bouw door de firma Doedens en Schilder ('t ZandAlkmaar) zal nu spoedig een aanvang nemen. A.s. Maandag gaat men proef-heien. Biljarten. Bij den heer Alkemade speelden 5 leden der biljartverceniging „Anna Paulowna" te gen 5 Wieringerwaarders. Ieder speelde 3 partijen. „Anna Paulowna" won 7 en Wie ringerwaard 8 van de 15 partijen. Tegelijker tijd speelden 5 andere leden in Wieringer waard een zelfden wedstrijd. Daar behaal de Anna Paulowna 6 en Wieringerwaard 9 punten. Anna Paulowna verloor dus in to taal met 13 tegen 17. Verleden week was de uitslag 16—14 voor Anna Paulowna. Over 't. geheel gerekend verloor Anna Paulowna dus met 2931 van de Wieringerwaarders. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. A. de Boer van Zijpe; G. SloothaakHalfweg van Wieringen; J. Pro voost en gez. van Wieringermeer; A. Smit van Noordwijkerhout; Iv. van Sleijn van Den Helder; J. P. Klerk van Loencrsloot; S. Jongsma van Dokkum; mej. Jac. Heijligen- berg van Den Helder! P. J. Baltus en gez. van Heiloo; mej. M. Draagstra van Den Hel der; W. Hulst van Emmen; J. van Geest en gez. van Rotterdam; mej. A. M. van Welie van Nijmegen; J. Jansen van Alkmaar; C. L. Duijzer en gez. van Den Helder; P. Op dam en gez. van Schoorl. Vertrokken: E. Melius naar Langeruige- weide; mej. D. D. Groot naar Heerhugo waard; S. de Jong naar Zaandam; mej. W. A. C. Pruijser naar Dordrecht; C. C. Harmsen naar Zijpe, mej. M. van Overweize naar Zijpe. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriamis Petrus, zoon van A. N. Nolten en C. Moras; Manie, dochter van A. Harder en E. C. M. van der Vlies. Ondertrouwd: C. van Helden en M. Drag- stra. Overleden: E. de BoeOostdijk, oud 56 jaar. Wed. E. StinsSilver, oud 62 jaar. G. C. A. de Vries oud 2 j. Politie. Gevonden: handbeschermer, baal kunst mest. Verloren: rijwielplaatje, wollen handschoen CALLANTSOOG burgerlijke stand over de maand Maart 1938. Geboren: Jannie Johanna, dochter van Kl. Rietvink en J. S. C. Oskam. Overleden: Bleijendaal, Cornelis, oud 84 jaren: Noordstrand, Johanna Pctronella, oud 18 jaren. Loop der bevolking. Ingekomen: W. van Bladel en gezin vpn Sassenheim ,C nr. 4; W. de Groot en gezin van Den Helder, C nr. 62; M. Kooistra en gezin van Dantumadeel, C. nr. 41; M. Loete en gezin van Den Helder (Julianadorp), C. nr. 52; A. Rievink en gezin van Den Hel der (Koegras), A. nr. 78; Marie L. Loete van Den Helder (Julianadorp), C. nr. 52. Vertrokken: P.' Verhoef en gezin van C. nr. 41 naar Hei- en Boeicop Nr. 75a; W. Haisma en gezin van C. nr. 62 naar Den Helder (Julianadorp), Schoolweg 26; Hen- drika M. de Graaf van B. nr. G1 naar Noordscharwoude; Adr. van Duin, van B. 66 naar Zijpe (Oudesluis G 14); Johan Kos- sen, van B. nr. 51 naar Amsterdam; G. de Wit, geb. Koning, en gezin, van A. 78 naar Ned. Oost-Indië; Marie L. Loete van C. no. 52 naar Den Helder. EXAMENS. Bij de té Amsterdam gehouden examens voor stenografie (Groote) en raachineschrij- ven slaagden o.m. Mej. G. Plevier, Koedijk (stenografie) en de heeren J. C. Molenaar, Bergen en C. Timmerman, Broek op Lan- gendijk (beiden machineschrijven). Bevorderd.Aan de R.K. Tuinbouwwinter- school te Beverwijk werden o.m. bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: J. Beemsterboer, Warmenhuizen en C. Hoebe, Waarland. GEEN VERLICHTING VESTIGINGS- EISCHEN KRUIDENIERSBEDRIJF. Dezer dagen schreven wij, dat er geen sprake is van verlaging van de examen- eischen voor liet Middenstandsdiploma algemecne handelskennis. Ten overvloede deelt de K.N.M.B. mede, dat ook het bericht in de pers, waarin mededeelimg werd gedaan van een ver lichting van de ve&tigingseischen voor het kruideniersbedrijf, onjuist blijkt te zijn. De drie Ned. Middenstandshonden deelden hij informatie mede, dat het bericht zelfs als verzonnen kan worden beschouwd en waarschijnlijk afkomstig is van kringen, die pogen stemming te maken tegen dc Vestigingswet-Kleinbedrijf en de wijze van uitvoering daarvan door het bedrijfsleven. Bij geen der middenstandshonden is ook zelfs maar een verzoek ingekomen om iels aan het program van het middenstands diploma te veranderen. Miron Christea vormt nieuw kabinet. - De politieke partijen ontbonden. Uit Boekarest wordt gemeld, dat de Roemeensche regeering is afge treden. De koning heeft den afge treden minister-president Miron Christea belast met het vormen van een nieuw kabinet. De Prelaat is reeds geslaagd. De voor naamste portefeuilles zijn als yolgt .ver deeld: Minister-president: Christea. Buitenlandsche zaken: Petrescu Comnen. Binnenlandsche zaken: Calinescu. Financiën: Gancicoy. Marine en luchtvaart: Teodorescu. Defensie: generaal Argeseanu. Justitie: Iamandi. Waarom de regeering aftrad. In een brief aan koning Carol heeft Mi ron Christea erop gewezen, dat zijn re geering een overgangsregeering was, welker taak het zou zijn, belangrijke hervormin gen, o.a. wijziging van de grondwet, te verwezenlijken. Het land heeft de nieuwe grondwet vrijwel eenstemmig aangenomen. De begrooting is goedgekeurd. De regee ring heefti n haar huidigen vorm derhalve geen reden van bestaan meer. De nieuwe ministeraad heeft onder voor zitterschap van koning Carol vergaderd en onder andere werd besloten de politieke partijen te ontbinden en een nieuwen kroon raad in te stellen. Personeel van de teekenkamer verbitterd. Directie wil wel over persoonlijke grieven, doch niet over loonen onderhande lent. In een gisteravond onder leiding der vier samenwerkende organisa ties gehouden vergadering heeft het personeel van de teekenkamer der N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfa- briek Fokker, besloten met ingang van Vrijdag 1 April a.s. het werk neer te leggen, aangezien de direc tie niet bereid is met de organisa ties overleg te plegen over een sa larisregeling en de bestaande sala rissen als ver beneden eiken rede lijken eisch worden beschouwd. Van bet teekenkamerpersoncel bij de Fokkerfabrieken is circa 95 pet. georga niseerd. Nadat het personeel de directie reeds eer der een ultimatum had gesteld, bood de Rijksbemiddelaar Mr. S. de Vries Cz.zijn be middeling aan. Op 21 Maart. j.1. had een bespreking plaats met de Fokkerdirectie, waarbij tevens aanwezig was het hoofdbe stuur van den Metaalbond. De directie der Fokkerfabrieken be riep zich op liet standpunt van den metaalbond, welke weigert de orga nisaties van het technische perso neel te erkennen. De directie ver klaarde tot overleg bereid te zijn met vertegenwoordigers van het perso neel zelf over persoonlijke grieven, doch niet over een algemeene sala risregeling. Het door de honden van technici gevraagde onderhoud werd dan ook afgewezen. Groote bitterheid. In de gisteravond gehouden vergadering, die bezocht was door ruim 80 pet. der be trokken leden, terwijl van verscheidene af wezigen bericht van verhindering en sym pathiebetuigingen waren ontvangen, werd hiervan medeclceling gedaan. Met groote bitterheid werd geconstateerd, dat zoowol de metaalbond als de directie der Fokkerfa brieken de organisaties der bandarbeiders niet alleen erkenden en voortdurend met deze bondon overleg pleegden, maar boven dien in de afgeloopen weken alle eischen, door de organisaties der handarbeiders ge steld, hadden moeten inwilligen, terwijl men ten aanzien van de hoofdarbeiders zelfs overleg met hun organisaties botweg af wees, daarbij nog een beroep doende op de „intellectucele standing" der hoofdarbei ders. .Van de zijde van het bestuur werd o.m. verklaard, dat blijkens publicaties in de pers het bedrijf in het afgeloopen jaar ruim een millioen winst had gemaakt, en dat op de te houden aandeelhoudersvergadering zal worden voorgesteld een dividend van vijf a twintig procent uit te keeren. In ditzelf de bedrijf zijn teekenaars te werk gesteld in het bezit van het einddiplomt M.T.S. die op 22- a 24-jarigen leeftijd salarissen van f 60 a f 65. per maand verdienen, en werken personen met 12 of 15 dienstjaren op sala rissen van f 45.per week. Hitlcr geeft concentratie kamp cadeau Aan nationaalsocialisten als be looning voor goede diensten. In Salzkammergut. nabij Salzburg, zal een groot concentratiekamp worden inge richt. Dit kamp is bedoeld als cadeau voor de nationaal-socialisten van Salzkammer gut en deze krijgen ook de geïnterneerden onder hun hoede, als belooning voor hun diensten aan den Auschlusz bewezen. ROME, 31 Maart (Renter): Mussolini heeft gisteren na afloop zijner rede een aantal senatoren ontvangen, die hij dankte voor zijn benoeming tot den nieuwen rang van „Maarschalk van het Imperium". Hij zou hieraan hebben toegevoegd; „De ze nieuwe benoeming vergroot mijn verant woordelijkheid voor de derde groote zegevie rende campagne van het Imperium, waarin ik u zal lelden". SCHAGEN, 31 Maart 1938. 6 paarden f120—200, 85 geldekoeien, mag. f140—200, 25 idem, vette f200—260, 36 kalf- koeien f 190-290, 30 pinken f 100—150, 377 nucht. kalveren f612, 30 schapen, vette f28—34, 382 overhouders f 1824. 7 bokken en geiten f 0.50—12, 5 varkens, vette, p. kg. f0.57. 128 biggen f 1523, konijnen f0.50— 2, kippen f 0.60—1.25. ALKMAAR, 30 Maart. Andijvie 14.30—20, Bloemendaler kool 4.805.50, bloemkool I 11.5012.50, idem II 11.5012.50, boerenkool 3.gele kool 1.50 1.20, kropsla 2.60—5.50. prei 35.20, ra barber 1.509.50, raapstelen 11.50, radijs 2.604.40, roode kool 4.50—6, selderie 0.50 —2, spinazie 0.40—0.60, witlof I 2.50—3.50, idem II 1.50—2. WARMENHUIZEN, 30 Maart. Roode kool 5.20—6.10, gele kool 1.60—2.30, Deensche witte kool 2.20—2.70 Aanvoer:, 3425 Kg. roode kool, 1S25 Kg. gele kool, 1300 Kg. Deensche witte kool. MIDDENMEER. 30 Maart. Graanbeurs. Duivenboonen 9—9.75, tar we (wit) voer 6.50—7, inlandsche rogge 6.606.90, win tergerst 6.507, zomergerst 6.50—7, haver (wit) 5.25—6, groene erwten 8.509.50, karwij<zaad 20.59—21.75, kanarie- zaad 7.50—8.50, blauwimaanzaad 36—38, Wijker valen 7—9. 'AMSTERDAM. 30 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 220 vette kalveren, le kw. 7378 ct., 2e kw. 6270 ct., 3e kw. 5060 ct. per Kg. levend gewicht; nuchtere kalveren f 5 8.50 per stuk, 95 varkens: vleesohvarkens, wegende van 90—110 Kg. 66—67 ct., zware varkens 65—66 ct., vette varkens 63—64 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken Overzicht: Vette kalveren ruimere aan voer, slepende handel, onveranderde prij zen. Nuchtere kalveren behoorlijke aan voer. vlugge handel, prijzen iets lager dan Maandag j.1. Varkens zeer matige aan voer, handel zeer traag, voor vleeschvar- kens iets lagere prijzen. BROEK OP LANGENDTJK, 31 Maart. Zceuwsche bl. 1.30, peen 2—3.10. witlof 5.—, roode kool 4.308, rabarber 5.30, gele kool 1.59-2.70. NOORDSCHARWOUDE, 31 Maart. Eigenheimers 1.50, uien 12.60, grove 12.30 kroten 3.30—4.20 roode kool 6—7.40 taaie gele kool 2.90—4.10 gele kool 1.50—2.70, D. witte kool 1.30—5.10,

Schager Courant | 1938 | | pagina 8