Ongevraagd eervol ontslag Verbetering van vliegboot landingsplaatsen Per trekschuit door de bollenstreek! Evangelie en Hakenkruis PUBLICATIES Tegen misbruik van automatisch telefoontoestel Vijfduizend erfgenamen deelen een nalatenschap Postvlucbten op Indië Chamberlain straft de oppositie af H.M. de Koningin eeredoctor in de Economische Wetenschappen PLECHTIGE PROMOTIE IN SEPTEMBER AJ5. Naar wij vernemen heeft de senaat van de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam in zijn gisteren ge houden zitting besloten aan H. M. de Koningin ter gelegenheid van haar 40-jarig Regeeringsjubilcum het cere-doctoraat in de Economische Wetenschappen aan te bieden. De promotie zal plaats hebben in een bijzondere plechtige zitting van den Senaat op één der dagen tus- schen zes en elf September a.s. De rector-magnificus, prof. dr. H. Frijdfy is door den senaat als promotor van H. M. de Koningin aangewezen. Oud-hoofdingenieur Amsterdam- schen gem. Woningdienst protes teert. Op 30 Juli van het vorige jaar, kreeg de heer ir. A. F. Bakhoven, plotseling onge vraagd eervol ontslag als hoofdingenieur van den gem. woningdienst te Amsterdam. De heer Bakhoven kwam tegen dit ontslag in beroep en vorderde, dat het ontslag nietig zou worden ver klaard op grond van onvoldoend# ar gumentatie. Op de eerste zitting hoorde de Commissie van Beroep voor de hoofdambtenaren der gem. Amsterdam een groot aantal getuigen in deze zaak, o.m. den nieuwen directeur van den woningdienst, den heer Flipse, die zeide, dat met klager moeilijk samen te werken was. Gisteren zette de commissie het getuigen verhoor voort, „Is U iets van een persoonlijke slechte verhouding tusschen den wethouder van de Volkshuisvesting en Ir. Bakhoven bekend?" vroeg Mr. Prins, optredende voor de gemeen te, aan mevr. A. van LierSchippers, refe- daris der afd. Volkshuisvesting. Daarvan was mevrouw van Lier niets be kend, bovendien was het contact slechts zeer gering. Voorts verklaarde getuige nog, dat Ir. B. steeds zeer agressief optrad en dat zakelijke samenwerking zeer moeilijk met hem was, daar hij steeds zijn eigen meening op den voorgrond stelde. De vlammen sloegen er uitl De heer H. C. King, gemeentelijk inspec teur. had den indruk, dat do verhouding tusschen den ouden directeur en Ir. B. ver re van ideaal was. Dr, J. F. van Oss, oud-gemeentelijk inspec teur, bevestigde dit. De directeur had aan dezen getuige verteld, dat het hem niet mogelijk was Ir. Bakhoven ander werk op te dragen, want „dan sloegen de vlammen er uit". Bij een gesprek, dat de inspecteurs King en van Oss hadden mei Ir. Bakhoven, had deze laatste gezegd: „Trap den direc teur er maar uit en zet mij in ziin plaats!" Ir. Bakhoven (tot get. v. Oss): „Daar pro testeer ik legen, volkomen onwaar!" Get. v. Oss: „Vraag het maar aan King, die was er bij." Op vragen van de commissie, zeido get. dat z.i. Ir. Bakhoven zijn werk behoorlijk verrichtte, de kleine afdeeling werkte goed. Er was ook een klacht tegen den ontsla gene „over een deur die door hem zou zijn ingetrapt. De secretaresse van den vorigen directeur verklaart echter, dat ir. B. eens wat haastig was binnengekomen en in zijn drift niet ge wacht had tot de deur clcctrisch werd ge opend; van intrappen was echter, geen spra ke geweest. Nadat nog verschillende getuigen verkla ringen hebben afgelegd, lichten Mr. Muldc- r.ve voor klager en Mr, Prins voor B. en W. dc standpunten nog eens toe. Later zal de commissie uitspraak doen. ONZE OOST. Eerbetoon voor den Ausfralischen gouverneur-generaal Rijsttafelen in Djockjakarta. Java heeft hoog bezoek. De gouverneur generaal van Australië en zijn echtgenoote. Lord en Lady Gowrie. maken thans een tournee door onzen Oost. Op het eiland Bali woonde het echt naar een schitterende Balische dansvoorstellinar hij. Het inheemsche Balische hoofd bood den gouverneur-generaal een prachtige gong aan en Lady Gowrie een armband. Inspectie eerewacht. Met een K.N.LL.M.-vliegtuig vlogen de hoogc gasten Zondagmiddag van Bali naar Soerabaja en kwamen daar. geëscor teerd door vijf marine-vliegtuigen, klokslag vier uur aan. Na de officieele begroeting werd naar 't Gouvernementshuis gereden, waar Lord Gowrie de eerewacht inspecteerde, terwijl -padvindsters en kabouter? ahn Lady Gow rie hulde brachten. Des avonds werd een druk bezochte re cenfio gehouden, waarbij de gouverneur toastte op den Engelsrhen koning en de Australische gouverneur-generaal een dronk uitbracht op H. M de Koningin. Gisterochtend zijn de hooge bezoekers per trein naar Soerakarta vertrokken. Daar ter nlaatse ziin zij door den Snesoehnenan ontvangen, die aan T ord Gowrie een wan- dpMok met gouden knon aanbood. Per auto heeft het gezolsr.hnn zich daar op naar Djociakarta hegeven, waar bij den gouverneur de rijsttafel is gebruikt. De Ned. Indische regeering deelt, aldus de N.R.Crt. mede, dat tegenover de 165.000 gulden, welke zijn aangevraagd voor verbe tering van landingsplaatsen in verband met de Britsche vliegboot-verbinding, op jaar- lijksche inkomsten ad vijf mille gerekend kan worden, welke inkomsten bij opvoering van de frequentie nog zullen stijgen. Tegenover de hulp van Ned.-Indië aan de Britsche luchtvaart staan faciliteiten je gens de K.L.M. op de Nederland-Indiëroute en de onlangs verleende vergunning tot ope ning van de luchtverbinding Nederlandsch- Indië-Australië. Na aankomst van de voor de K.N.I.L.M. bestemde Lockhecd-Super-clcctra's zal de K.N.I.L.M. een proefvlucht maken naar Australië, welke geheel volgens dienstrege ling zal worden gevlogen. De eerste Lockheed zal naar verwacht wordt op 10 April te Soerabaja aankomen. Het ouderwetsche vervoermiddel in eere hersteld. Een zeer bijzondere gebeurtenis zal Vrijdag in de bollenstreek plaats heb ben: de trekschuit zal dan in eere hersteld worden. Van café de Nag- tcgaal af, het middelpunt van dc bol lenstreek tusschen Lisse en Hillegom, wordt gedürendc het seizoen een trekschuitcndicnst geopend naar een speciaal tot dit doel ingerichten uit-' zichttoren. Deze toren is, aldus dc N.R.Crt., 10V£ me ter hoog, ligt temidden der in vollen "bloei staande velden en biedt een schitterend uit zicht. Eenerzijds reikt de blik tot aan de dui nenrij en anderzijds tot 'aan de Haarlem mermeer. Het is geen speculatie op het sno bisme van de vreemdelingen, dat de tocht naar den uitzichttoren met trekschuiten ge schiedt (er komen er acht in de vaart), maar een ander middel van vervoer te water is niet toegestaan met het oog op de beschoeiing van de slootcn, die tusschen de velden loo- pen. Men rekent op een vervocrcapaciteit op drukke dagen van 500 personen per uur. Deze tochten met een vervoermiddel uit lang vervlogen ti'den zullen zeker een suc ces worden, mits het weer slechts wil mee werken. In ieder geval wordt hiermede een middel aan de hand gedaan om te hreken met de jachtende, razend-snclle wijze, waar op men gedurende de laatste jaren gemeen lijk de bollenstreek doorraast. De trekschuit- tocht neemt heen en weer met een bezoek aan den uitzichttoren, een uur in beslag. Knaapje verdronken Spelend te water geraakt. Gisteravond omstreeks zeven uur bemerk te een schipper, die met zijn schip in dc Vaart te IJlst lag. bij het aan wal gaan, dat tusschen zijn schip en den wal het lichaam van een knaapje dreef. Terstond bracht hij 't op het droge, doch de dadelijk gewaarschuw de geneesheer kon slechts den dood van het kind constateeren. Het was de 4-jarige F. Boschma, die in een onbewaakt oogenblik te water moet zijn geraakt. Hij kwam niet ver Jongen steelt geld van zijn ouders. De marechaussee te Zundert heeft aan de Belgische grens den 18-jarigen A. M. uit Ca- pelle aan den IJssel aangehouden. De jonge man, die van zijn vader een klein bedrag aan geld had ontvreemd, en uit vrees voor ontdekking dc ouderlijke woning was ont vlucht, trachtte naar België uit te wijken. Door tusschcnkomst van de politie is de minderjarige aan zijn ouders teruggegeven. „ONVERZOENLIJK", ZEGT KARL BARTH. Hitler's houding t.o.v. den kerk strijd een mysterie. De „Church Times" goeft een verslag van een bespreking, die prof. dr. Karl Barth te Londen gehouden heeft, en waarin hij zijn indrukken over Duitschland weergaf. „Ofschoon zelf een slachtoffer van dc na- tionaal-socialistische vervolging, toont prof. Barth niet den minsten wrok. Een van de aanwezigen merkte op, dat er in Duitsch land toch een groo'e groep van mensehen bestaat, die het ..zuivere" christendom pree- ken en in practijk brengen en desondanks niet den minsten last ondervinden. Dc belijdcnisbeweging. aldus deze spr., bemoeit zich met dingen, die huiten haar gebied liegen: zelf had hij, ergens in Duitschland een gods dienstige vergadering van zevendui zend menschen toegesproken zonder eenigen last te ondervinden. Deze vergadering was op bijzondere uit- noodiging van den burgemeester belegd, in een zaal van een der grooto stedelijke ge houwen, waarvan de wanden met haken- kruisvlaggcn waren versierd. „Tk zou weigeren het Evangelie te verkondigen in een zaal, waar lia- kcnkruisvlaggen waren opgehangen" antwoordde prof. Barth, „dat zou verraad zijn." Hij stemde toe, dat het tegenwoordig in Duitschland mogelijk was een godsdienst te prediken en in practijk te brengen, die zich uitsluitend met het toekomstige leven bezig hield; doch hij ontkende nadrukkelijk, dat zulk een godsdienst christendom was. „Dat jsoort van godsdienst mag gemakkelijk zijn, doch hij is zonder eenige beteekenis." INSCHRIJVING BAK- EN BRAADVET. De Nederlandscho Zuivelccntrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën, Nassaulaan 6 te 's-Gravenhage maakt bekend, dat zij een inschrijving heeft geopend voor de levering van bak- en braadvet. De inschrijving staat open voor alle be langhebbenden, die bij genoemde Centrale zijn georganiseerd. De termijn van inschrijving sluit Vrijdag 8 April 1938, des voormiddags te 9 uur. Degenen, die belanghebbende zijn, tevens bij de Nederlandsche Zuivelcentrale georga niseerd, doch geen uitnoodiging en formu lieren hebben ontvangen, kunnen zich ter verkrijging daarvan to de Nederlandsche Zuivelcentrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën wenden. 's-Gravenhage, 4 April 1938. (Adv.) RESTITUTIES BIJ UITVOER EN PRIJS VERSCHILLEN BIJ INVOER VAN EIEREN. Aan belanghebbenden wordt hekend ge maakt, dat met ingang van 3 April 1938 de volgende wijzigingen in de restituties bij uitvoer van eieren, eierproducten of pluim vee zijn aangebracht: a. kippeneieren f0.60 per 100 stuks; b. eendeneieren f 0.375 per 100 stuks; c. voor koelhuis- en kalkeieren worden deze bedragen slechts vergoed, voorzoo ver ten genoegen van de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee is aangetoond, dat de eieren op of na 3 April 1938 zijn opgeslagen of ingekalkt; d. tevoren als monopolieproduct ingevoer de kippen- of eendeneieren f0.60 per 100 stuks; e. op of na 3 April 1938 geproduceerde be- standdeclen van kippen- en/of eenden eieren f 0.12 per kg. netto; f. levende piepkuikens f 0.08 per kg. le vend gewicht; g. geslachte piepkuikens f0.07 per kg. netto; h. geslachte kalkoenen f0.06 per kg netto; i. geslachte ganzen f 0.07 per kg. netto;. j. geslachte kippen, hanen en eenden f 0.015 per kg. netto; k. levende kippen en hanen f5.f 15. of f 10.per wagon, al naar gelang van het land van bestemming. Het prijsverschil bij invoer is nader vast gesteld op: a. kippen- en eendeneieren in schaal fO.60 per 100 stuks; b. bevroren eieren zonder schaal, bevro ren eidooier, bevroren eiwit, vloeibare eieren, vloeibare eidooier en vloeibaar eiwit, bewerkt of onbewerkt f 0.20 per kg. netto: c. gedroogde eidooier, bewerkt of onbe werkt f0.28 per kg. netto; d. gedroogde eieren zonder schaal, be werkt of onbewerkt f0.34 per kg. netto; e. gedroogd eiwit, bewerkt of onbewerkt f 0.68 per kg. netto. 's-Gravcnhage. 4 April 1938. (Adv.) Een nadeel van het automatisch tclefo- neerén, dus zonder tusschcnkomst van de telefoniste is, dat kantoor- en dienstperso neel buiten voorkennis van den abonné interlocalc gesprekken kan voeren, waar van hij de kosten .op zijn rekening krijgt. Op dien grond zijn er verscheidene klach ten over hoogc telefoonrekeningen. Tegen dit euvel kan echter een voorziening wor den getrofen. De rijkstelefoondienst stelt n.1. tegen een matige extravergoeding keuze uit een twee tal bijzondere telefoontoestellen beschik baar. Door middel van een contactsleutel kan bij het ccne elk uitgaand verkeer wor den uitgesloten en hij het andere alleen 't automatisch uitgaand interlocaal verkeer. •Bij beide toestellen blijft het inkomend verkeer dus het oproepen van buiten, on belemmerd. Bij het tweede toestel blijft de mogelijkheid ook bestaan een interlocaal gesprek bij de telefoniste aan te vragen. Dit is echter minder bezwaarlijk, omdat de abonné hierop controle kan uitoefenen bij de afrekening. Ook zijn munttoestellen met soortgelij ke technische voorzieningen, ten einde den abonné in staat te stellen controle op het gebruik uit te oefenen, beschikbaar. Het christendom van Kerrl en Hitiet. Prof. Barth verklaarde met klem, dat 't onmogelijk was christendom met het offi cieele nationaal-socialisme te verzoenen, omdat heide exclusieve religies zijn. Wel wilde hij erkennen, dat vele goede, eenvou dige Duitschers overtuigd zijn, het onmo gelijke te kunnen tot stand hreuo-on. doch dit meenen zij volgens hem, slechts in hun warhoofdigheid. Hij was verwonderd te hooren, dat er in Engeland nog zooveel mcnschcn dom genoeg zijn om te geloo- ven, dat Kerrl. de minister voor kerkelijke aangelegenheden in Duitschland, een vu rig christen is, die vanaf zijn achtste ja-°r den Bijbel gelezen had en die voor de geestelijke vrijheid der kerken werkte. Aan eenvoudige Protestanten wordt verteld, dat Hitier sinds zijn jeugd een N. Testament in ziin zak draagt; eenvoudige roomschen zijn gesticht als zij hooren. dat Hitier hetzelfde gedaan heeft met zijn misboek. De Führer kent zijn Duitschers! Toen aan Barth gevraagd werd, of Hit- Ier persoonlijk eenig belang in den kerke- lijken strijd stelt, antwoord© hij, dat Hit ler's houding in dit opzicht een mysterie is. Het is echter zeker, dat hij uitgespro ken anti kerkelijk is. en dat liii niet het minste begrip van het werkelijke protes tantisme heeft. Practische politiek en niet de theologie is de sterke kant van Hitier. Barth wist. dat Hitier eens tegenover een Duitsch r.k. aartsbisschop op zeer min achtenden toon gesproken had over Rosen- herg's opvattingen aangaande de religie van het nieuwe ras. „Maar", ze'de Barth, glimlachend. ..Hifler kent zijn Duitschers Hij vyeet. dat zii hun ideologie moot™ Heb ben. Duitschland bloed, ras. mein Führer dat alles moet tot een religie worden verheven." Jammerlijke dood Auto met bestuurster in Lcid- sche Vaart gevonden. Gisteravond voer een schipper door de Leidsche Vaart tusschen de Manpadsweg en de Amstcrdamsche Waterleiding, toen hij midden in de vaart op iets stootte. Op het water dreven olievlekken. De schipper waarschuwde de politie en omwonenden en gezamenlijk stelde men een onderzoek in. Al dra kwam men tot de ontdekking, dat een personenauto in de Vaart lag. Met behulp van een kraanwagen werd deze op den wal getrokken. Hier deed men de ontstellende be vinding, dat de bestuurster van de verongelukte auto nog achter het stuur zat. Het was een dame uit Haarlem, die reeds sedert Zondag avond werd vermist. Vermoedelijk is zij in liet duister te water gereden en daar jammerlijk om het leven ge komen. HOFJAGER SPEK MOET RUST NEMEN. Gezondheidstoestand nog niet bevredigend. Naar de Tel. verneemt, ïz de gezondheids toestand van den hóf jager Spek, die bij het ongeluk met den auto van Z.K.H. Prins Bernhard ernstig werd gewond, niet in alle opzichten bevredigend te noemen. Wel is de knie vrijwel genezen, doch de heer Spek lijdt aan een zenuwstoring, welke hem be let. zijn werkzaamheden te hervatten. De patiënt heeft nog steeds veel hinder van hoofdpijnen. De heer Spek mag wel enkele huiselijke bezigheden doen en kan ook zoo nu en dan naar buiten, doch van werken zal vooreerst nog geen sprake kunnen zijn. Groot internationaal tuinbouw- congres te Berlijn Veertig landen nemen deel. Tal van interessante vraagstuk ken. Van 12 tot 17 Augustus 193S zal te Berlijn het Twaalfde Internationale Tuinbouwcongres bijeenkomen om daar de vraagstukken op allerlei ge bied den tuinbouw betreffende, van een tlieoretischen en wetens chappe- Jijk standpunt beschouwd, te behan delen. Reeds hebben veertig landen, die door ongeveer tweeduizend le den zullen worden vertegenwoordigd, toezegging gedaan, dat zij aan het congres zullen deelnemen, waarvan de zittingen zullen worden gehouden in de groote zaal van de Kroll-Opera te- Berlijn. Tengevolge van de bijna cindeloozc ver takkingen van den tuinbouw in zijn geheel, is het progiamma van het congres buitenge woon veelomvattend. In twintig secties zul len experts mededeelingen doen over de meest uileenloopenle onderwerpen: als kweekproblcmcn, cultuurtechnische vraag stukken, de distributie van tuinbouwpro ducten, enz. Ook zal er aandacht geschonken worden aan ordening op het. gebied van het markt wezen, aan tuinarchitectuur, tuinbouwtech niek en verzekeringsproblemen in den tuin bouw. Het congres zal eindigen met excursies door bezienswaardige tuinbouwgebieden in Duitschland. leder krijgt slechts een paar honderd franken om hun smart te lenigen. In het jaar 1925 is te Temsche bij Antwerpen een zekere juffrouw Or- lay overleden, die een testament heeft achtergelaten, dat aanleiding heeft gegeven tot een allermerk waardigste verdeeling van haar er fenis. Het testament bepaalde, -dat na het overlijden van de broers der erf laatster haar neef Eudard eenige erf genaam zou zijn. Mocht deze neef eerder overlijden en geen afstamme lingen hebben, dan moest het ver mogen, dat verscheidene millioencn bedroeg, tien jaar na het overlij den der broers verdeeld worden on der de erfgenamen van juffrouw Or- lay tot in den twaalfden graad. Vermoedelijk heeft de oude dame zich geen juiste voorstelling gemaakt van het aan fa i erfgenamen, dat men tot in den twaalfden graad heeft. Kort na juffrouw Orlay stierven ook haar broers, terwijl neef Eduard gedurende den oorlog zoekgeraakt was en nooit meer iets van zich liet hooren Na jaren werd een rechterlijk hevel tot af wikkeling der nalatenschap gegeven. Een genealoog uit Brussel werkte maandenlang aan het opsporen der erfgenamen tot in den twaalfden graad en aan het onderzoek van de aanspraken der tallooze gegadigden. Tenslotte kwam deze heer tot de conclu sie, dat er niet minder dan 4760 personen, over de gehcele wereld verspreid, tot een deel der erfenis gerechtigd waren. De Vlaamsche tak telt ongeveer 2900 erfgena men, de Waalsch 1860. Alle standen en be roepen zijn natuurlijk vertegenwoordigd en zelfs minister Rubbens profiteert van het zonderlinge testament der oude j erf f rouw uit Temsche. Tengevolge van allerlei moeilijkheden is de erfenis nog niet verdeeld. Maar in ieder geval weten de erfgenatnen reeds, dat hun smart over hét overlijden van juffrouw Orlay slechts door een erfdeel van enkele honderden franken gelenigd zal worden... Wielewaal (heenreis) Oehoe (terugreis) Ibis ^heenreis) Emoe (terugreis) Torenvalk (heenreis) Vertrek ran Rang. 4 Apr. Basra 4 Apr. jBasra 4 Apr. Rang. 4 Apr. A'dam 5 Apr. Aankomst to [singap. 4 Apr, Athene 4 Apr< Jjodhp. 4 Apr. Jodhp. 4 Apr. De premier slagvaardig. In het Engelsclie Lagerhuis hoeft Green-» wood een motie van afkeuring ingediend, waarvoor de volgende 3 redenen werden aangegeven: 1. Het democratische volk der wereld moet weten, dat er in dit land krachten zijn, die de schending van plechtige overeen komsten door Groot-Brittannië niet onder schrijven en niet willen onderschrijven. 2. Millioenen van het Britsche volk hebben steeds de verklaarde politiek van Grootf- Brittannic, die gebaseerd is op den Vol kenbond en de collectieve veiligheid, en niet dan zonder strijd mag worden opge offerd, gesteund. 3. De Labouroppositie spreekt haar algehec- le ontevredenheid, afschuw en afkeuring uit over de kortzichtige en fatale politiek, welke de minister-president volgt. Na het incident van den oorveeg, wat wil elders in dit blad reeds vermeldden, nam minister-president Chamberlain het woorcl en begon met te zeggen, dat thans het vijf tiende debat over buitenlandsche zaken in den tijd van negen weken werd gehouden en dat een dergelijke belangstelling voor één onderwerp in de parlementaire geschie denis zonder weerga is. Het herhalen vanl mijn vorige verklaring, aldus Chamberlain, die niet alleen in dit blad. maar overal ter wereld, met uitzondering misschien van Sov jet-Rusland, algemeene goedkeuring heeft gevonden, heeft geen nut, De oppositie wil van de moeilijkheden van den internationa len toestand gebruik maken ten bate van; partijdoeleinden. Ten aanzien van den Volkenhond ver klaarde de minister: „Wij zijn nog steeds van plan, het volledige gebruik van den bond te maken binnen de grenzen, die er kend moeten worden, doch wij ach ten den bond op het oogenblik niet in staat de taak te volbrengen, die Baldwin van het grootste belang voor de collectieve veiligheid oor deelde: dat ieder land bereid moet zijn niet alleen voor een oorlog, maar ook om onmiddellijk een oor- log te beginnen. Dit te ontkennen zou slechts bewuste en doorzichtige huichelarij zijn. Bij de behandeling van het manifest der arbeiderspartij, zeide Chamberlain o.a., dat hij van meening is, dat besprekingen tus schen de afzonderlijke mogendheden veel meer kans op het wegnemen van wrij vingsoorzaken bieden, dan wereldconfiercii ties. Onder bijval verklaarde de minis ter, dat de regeering niet voorne mens is haar politiek ten aanzien van de Spaansche kwestie te wijzi g«n. De premier zeide vervolgens zicli niets to kunnen indenken, dat meer verwarring in de rijen der oppositie zou stichten dan dat. hij haar aan haar woord zou houden. Het is thans niet de tijd onrust te ver weken in het land, dat de weeën van 't wapeningspropgram doormaakt. Dc oppositie, aldus de minister, mag blij, zijn, dat zij er vanavond met een gezonde afstraffing afkomt en niet een groote nederlaag in het land lijdt. Chamberlain. die ruim een half uur sprak, bracht zijn aanhangers tot groote geest drift door zijn slagvaardigheid en de argumenten, waarmede hij de beweringen der oppositie punt voor punt wilde weer leggen. Motie verworpen. Aan het slot van de debatten in het La gerhuis heeft Malcolm MacDonald nog ge zegd, dat de politiek der regeering zeker niet wordt voorgeschreven door zwakheid, indien de pogingen om den vrede te bewaren mis lukken. Wanneer Engeland wordt medege- sleurd in een oorlog, dan zal het deelnemen van Engeland aan dien oorlog beslissend zijn. Engeland is machtig door zijn wel vaart, zijn krachtig leger en marine en de kwaliteiten van zijn volk en eveneens put het kracht uit het feit, dat het het centrum is van een rijk dat zijn gebied overal ter wereld heeft. Spreker vroeg tenslotte het Huis de re- geering te steunen, omdat hij overtuigd is, dat de meeste burgers in de dominions in stemmen met, haar politiek. De motie van dc Labourpartij werd vervol gens met 359 tegen 152 stemmen verwor pen. Kardinaal Innitzer treedt niet a£ Alle bisschoppen betuigden hun. trouw! In welingelichte kerkelijke kringen verklaart, men. dat er geen sprake van is, dat Kardinaal Innetzer zou aftreden of zich in het kloosterleven zou terugtrekken, fn verhand hiermede merkt men op. dat de betuiging van trouw aan het nieuwe bewind onderteekend is door alle Oostcnrijksche bisschoppen, die dus solidair zijn.

Schager Courant | 1938 | | pagina 2