Dansen Treinvaart van 145 K.M. per uur! Bezichtigt c e nieuwste Slaapkamer Poorter's Tapijt- en Meubelh* Hotel JGESZ" Wat is er met de marechaussee te Oss? EEN ZAAK, DIE VEEL STOF DOET OPWAAIEN: VERWIJDERD, OM BEPAALDE KA- THOLIEKE BELANGEN NIET TE SCHADEN? OF EEN EXCES VAN IJVER? In het zieke Oss kan de krachtige hand der marechaussee niet gemist worden! Elders in ons blad publiceeren wij onder 't hoofd: „Kon. Marechaussee te Oss schond burgerbelangen"; het recreeringscommuniqué over de mutaties in de Koninklijke Mare chaussee te Oss. Deze kwestie doet veel stof opwaaien, om dat velen daarin zien het ten offer brengen varn een zeer verdienstelijke groep mannen aan bepaalde katholieke belangen. Dat ernstige overwegingen moeten gelden, imag worden aangenomen, temeer als men In aanmerking neemt, dat de Koningin nog niet zoo lang geleden dezelfde mannen, die thans als het ware gedegradeerd worden, met een ridderorde onderscheidde. In 1935 hemel hoog geprezen; in 1938 verguisd! In de groo te dagbladen wordt druk over de kwestie geschreven. Zoo zegt: De Telegraaf: De marechaussee zou esp het spoor zijn ge komen van onzedelijk^ handelingen, door een tweetal geestelijken gepleegd. Zijn wij wel ingelicht, dan wildé de brigade Oss reeds jtot arrestatie overgaan Van justitioneele zijde is evenwel gelast, dit niet te doen, „daar de zaak met de geestelijke overheid zou worden geregeld". In het algemeen hebben de marechaussee's de misdaad aangepakt en goed. Doch nu zij dreigen toe te slaan in andere kringen, dan die van Toon de Soep, worden zij verwij derd. Dit is alles uiterst bedenkelijk en maalrt een allervreemdsten indruk. Handelsblad. "Ontdaan van alle onwaarschijnlijkheden, 'die wij gaarne laten voor wat zij zijn, heb ben wij door verschillende achtenswaardige persoonlijkheden in Oss als een der voor naamste grieven tegen het beleid van de ma rechaussee hooren aanvoeren, dat zij geen onderscheid weten te maken tusschen. straf zaken en aangelegenheden, die in werkelijk heid wel afkeurenswaardig zijn, maar niet onder de artikelen van het Wetboek van Strafrecht vallen. Het is een feit, dat de marechaussee in Oss Idc allerbelangrijkste misdrijven tot klaar heid heeft gebracht. Het Volk. Er valt disciplinair geen speld tusschen te krijgen. Het is een ordemaatregel en geen straf. De Ossche affaire komt dus niet voor den Krijgsraad en de mogelijkheid het pu bliek objectief in te lichten is uitgesloten. De ze zaak beeft het gevoel van veiligheid en rechtszekerheid niet bevorderd. Nieuwe Roterdamsche Courant. De ontneming aan de marechaussee van het vooronderzoek in eenige belangrijke strafzaken zou dan ook meer een gevolg zijn. van geheel andere belangen, welke rechtstreeks samenhangen met de straf zaak tegen den gearresteerden directeur der N.V. Organon te Oss, M. van Z. Het blad licht dan toe, dat eenige gees telijken in deze zaak zijn gehoord als getuigen, maar dat zij wellicht verdachten zouden worden en vervolgt dan: Door dit onderzoek had de zaak tezen van Z. het voorkomen, te zullen uitgroeien tot een schandaal van veel grooter omvang. Het motief „niet met tact optreden1" is gebruikt om de brigade te verwilderen. Niettemin is het wel zeer wenscheliik. dat over deze zaak hot licht oneaat. ondat de feiten niet berusten op mededeclingen, hoe vertrouwenwekkend deze dan ook mogen lijken, en evenmin on vage officieele com muniqué's, maar op de resultaten van een onderzoek, dat niets heeft te verzwiigen. al behoeven daarvoor noe geen namen ge noemd te worden en al nullen ook eventu- eele misslagen van de Marechaussee niet ontzien mogen worden. De Katholieke Pers. De Katholieke Pers heeft niet gezwegen en getracht de zaak van haar kant zuiver te stellen. Zoo zegt „De Tijd". Sinds het uitroeien van de beruchte bende is er maar één schandaal geweest, de kwestie van de „Organon" en die kwam niet aan het licht door de activiteit van de ma rechaussee, maar door het toevallige feit, dat bij haar het eerst aangifte werd gedaan. Hot blad zegt verder dat er steeds „schan daal" moest zijn in Oss en dat er steeds niets overbleef. Het vervolgt: Het werd nóg erger! „Het verleden van twee priesters in Oss derd „onderzocht". Tegen den een werd een kroongetuige in het veld gevoerd, die tot de meest gevreesde figuren van de plaats behoort. In het bijzijn van dezen man werd een nog niet volwassen knaap door zes marechaussees gehoord over een feit, dat zich tien jaar geleden zou hebben afge speeld. In diezelfde zaak werden kinderen buiten bet bijzijn van bun ouders „gehoord" over vermeende wangedragingen van een priester. Hoe liet met de onderzoekingen zal afloo- pen wij loopen er niet op vooruit al hebben wij persoonlijk den indruk, dat het in .denzelfden geest zal zijn als vele voor gaande zaken. Doch wij wijzen op de metho den van onderzoek. „Handelden deze mannen overeenkomstig bun instructies wanneer zij zulke zaken op oen zoodanige wijze onderzoeken, dat een lieele plaats er schande van spreekt? Terwijl dus nog niets, hcelemaal niets vast stond! ..Of is hun onleiding zóó slecht, dat zij nog niet behoorlijk een strafbaar feit kunnen herkennen?" Foto van H.K.H. Prinses Juliana en Prinses Beatrix Wij hebben een foto in ons bezit, geno men door Prins Bernhard, waarop Prinses Juliana met Haar Doohtertje staat afge beeld. Daar wij deze echter in geen geval vóór hedenmiddag twee uur mogen pnblioee- rei\ zullen wij haar In onze courant van morgen afdrukken. „Het Huisgezin" zegt: Ieder zal mogen vorderen, dat bij een onderzoek in het eerste stadium de noodige discretie wordt betracht. Men moet niet te gen iederen prijs iets strafbaars willen ontdekken. „Tegen zulk een exces van ijver behoort de burgerij gevrijwaard te blijven en dat te meer, omdat het optreden van de politie altijd een verdenking op de betrokkene w^rpt, die naar de ervaring uitwijst door niet-vervolging, of bloote invrijheidstelling na arrestatie niet wordt weggenomen". Het blad juicht ten slotte het disciplinaire optreden der regeering tegen de Marechaus see toe, waardoor z.i. te Oss een ontspan ning zal intreden. De indruk ie Oss. Men meldt uit Oss aan de N.R.Crt.: Het gevoel van veiligheid, dat de Ossche burgerij door het krachtige gezag van de marechaussee den laatstcn tijd heeft gekre gen, heeft thans een gevoeligen knauw ge kregen. Men vreest, dat het aantal man schappen van de nieuwe brigade zal worden verminderd en minder dan ooit kan thans in het zieke Oss de krachtige hand van de marechaussee worden gemist. PER 15 MEI A.S. DIESELTREINEN DOOR NIEUWE ELECTRISCHE VERVANGEN. SNELHEID VAN 120 k 125 K.M. Met ingang van Donderdag 7 April a.s. zullen in de bestaande dienstre geling op het middennet van de Ne- derlandsche Spoorwegen de ster AmsterdamEindhovenDen Haag RotterdamUtrecht—Arnhem enke le dieseltreinen worden vervangen door electrische treinen. Met de vrijkomende dieseltreinen zullen proefritten worden gemaakt op de lijnen UtrechtGroningen, UtrechtTwente en DordrechtMaastricht. Deze proefritten zijn bedoeld als oefeningen voor het personeel. De betreffende treinen zijn uiteraard niet voor het publiek toegankelijk. AmsterdamArnhem in 58 minuten. Wanneer men in deze dagen per trein van Amsterdam naar Arnhem reist, dan wordt de afstond van station tot station afgelegd in één uur en 18 minuten. Met ingang van 15 Mei, wanneer het nieuwe electrische mate riaal in gebruik wordt genomen, zal de reis- dur met 20 min. worden bekort en wordt de afstand Centraal Station Amsterdam- Station Arnhem afgelegd in 58 minuten, dus binnen, het uur. Rijden stoom- en dieseltrei nen met een snelheid van maximum 90 k.m., de nieuwe electrische treinen zullen deze op voeren tot 120 k 125 k.m. Aan een vriendelijke uitnoodiging van den heer W. Hupkes, hoofdingenieur bij de Ne- derlandsche Spoorwegen, chef van den dienst van tractie en materieel, om een proefrit met het nieuwe electrische materieel op het traject AmsterdamArnhem en terug mee te maken, hebben we gistermiddag gaarne gevolg gegeven. 145 KJM. per uur. Het was een waar genot in de zoo com fortabel en modern ingerichte wagens met een snelheid van meer dan 100 K.M. door het Hollandsche landschap te rijden. Aangezien het hier een proefrit en tevens een demonstratie gold, werd de in de nieuwe dienstregeling vast gestelde maximum snelheid van 120 K.M. op enkele gedeelten van hot baanvak overschreden en verhoogd tot 145 K.M. per uur. Een ongekende sensatie, vooral wanneer men bij een dergelijke snelheid hst voor recht heeft een oogenblik in de „stuurhut" bij den wagenvoerder te vertoeven. In den trein zelve merkt men van deze liooge snel heid zeer weinig. Het materieel, waarbij de modernste principes en de nieuwste techni sche vindingen zijn toegepast, zijn in alle opzichten op dergelijke snelheden berekend. De wagens glijden als het ware over de rails en zelfs bij snelheden als 45 k.m. is van schudden of schokken geen sprake. Soepel eri veerend vliegen de wagens door wissels en bochten. Zonder eenige reserve kan worden vast gesteld, dat het reizen in dergelijk modern materieel een waar genot is. Met ingang van 15 Mei zal het publiek dat op het middennet van de Ncderlandsche Spoorwegen zal reizen, het zelf kunnen er varen. Op dien datum zal 263 km. dubbel spoor en 660 k.m. enkelspoor (emplacemen ten inbegrepen), zijn geëlectrificeerd. Gebouwd zijn voorts 37 driewagentreinen en 53 tweewagentreinen, totaal 217 rijtui gen. Deze hebben gezamenlijk 13464 zit plaatsen en hebben achter elkaar ge plaatst een totale lengte van 5 k.m. Een stroomverbruik, wordt venvacht van pl.m. 45.000.000 kwu. De totale kosten hebben bedragen rond f30.000.000.waarvan pl.m. 85 pet. in Ne derland werd geplaatst, verdeeld over ruim honderd Nederlandsche firma's. Behalve het toezichthoudend personeel werden opgeleid 76 wagenbestuurders, 40 I electriciens en 40 monteurs voor de electri- 1 sche bovenleiding. Voor de vele blijken van be langstelling bij ons 25-jarig huwelijk ondervonden, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. Fam. W. BREMER. Schagen, April 1938. Ondergeteekende betuigt bij deze, mede namens haar Kin deren, hartelijk dank voor dc talrijke bewijzen van deelne ming, ontvangen na het over lijden van haar geliefden Echt genoot. Wed. C. HEIJBLOK— Klare. Julianadorp, April 1938. TE KOOP: 35 Houten Platen, zwaar 6 M. lang, 40 tot 50 c.M. breed, 9 c.M. dik. 2 Kluisdeuren, 2 bij 1 M2. 18 Draadgaas Ramen voor kip penhokken. - 3 Badkuipen. - Spoorbielsen en Wisselbielsen, tot 4 en 5 Meter. Voorts Dek zeilen, Vaten en Kisten. Brand kasten en Kruiplanken. H. SCHRIEKEN SCHAGEN. TEL. 1. Te koop: 5 jonge STAMBOEKKOEIEN, gewone prijs, t.b.c.-vrij. G. APPEL. Rureerbrug. Te koop gevraagd. Een KACHELKUNSTMOEDER. compleet. Jb. BAKKER Gz., Ziinersluis. Burgerbrug. Te koop: Ongeveer 4 k 5 wagens PUIN. Grootendcels heele steenen. H. KOORN. Sliksteeg. N. Niedorp. Te koop: Een beste VERSCHE KOE hoven 4 vet, t.b.c.-vrij. - R. IJPMA, Dirkshorn. op de Paaschtentoonstelling in den Stand van ^jr Tijdens de Paaschtentoon- stelling den geheelen dag Muziek Commsdiaiv Swingerso.l.y. Jan Bijl Te koop: 5 KUNSTMOEDERS, compleet met lampen, elk voor 80 kuikens. 1 Broedmachine, moet weg. J. SILVER Cz., Gouw, Hoogwoud. Te koop: Een best KUIKALF, vier weken oud en van goede afstamming, bij A. HÓOIJ, Biaakpolder, Lutjewinkel. Wegens ziekte te koop of te huur net BURGERWOONHUIS, met ruim 63 are grond, waar van tuin, bosch en weiland, waarop kippenbedrijf wordt uitgevoerd, geschikt voor uit breiding. Inlichtingen te beko men bij H. DE GROOT, Scha- gerbrug F. 174. Voor direct aangeboden: 3 PAARDEN voor de kost. C. ROOS, Polderweg, Wierin- een. Te koop: 25 Bakken POOTAARDAPPELEN, 'Schotsche muizen), bij J. BAKKER. Grootewal, Schagen. Te koop: EERSTELINGEN met spruit en Eigenheimer- poters. Alles klasse A en Eer ste Nabouw A Eigenheimer- uoters. Wed. R. WAIBOEn, Kleiweg 5, Anna Paulowna. W1ERINGERMEER SLOOTDORP LEDENVERGADERING „HET WITTE KRUIS." Gisteren hield het Witte Kruis, afd. Wie- ringermeer een algemeene ledenvergadering in hotel Smit te Slootdorp. De voorzitter, de heer A. Hoogendoorn, heette allen hartelijk welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat zoovelen waren opgekomen. Dit was de eerste vergadering welk werd gehouden in de zelfstandige ge meente. Spr. vertrouwde, dat thans voor de ivereeniging een betere tijd zou aantreden, daar het steeds moeilijkheden had opgele verd om van de randgemeenten subsidie te verkrijgen. Men had steeds met tekorten gewerkt. Spr. eindigde met den wensch, dat dit tot het verleden mag behooren en zag de toekomst vol hoop tegemoet. De secretaris, de lieer Harpluizen, las de notulen, welke zonder op- of aanmerkin gen werden goedgekeurd. Hierna werd door denzelfden 't jaarver slag over 1937 uitgebracht. De aanwas van het ledental was niet bijzonder groot. Het steeg van 303 tot 315. Vermoedelijk zal dc toename in 1938 beduidend, beter zijn. Over het werk van de zuster 'waren de leden zeer tevreden. Veel werk moet er door haar worden gedaan en groote afstanden per dag worden afgelegd. De auto blijkt onmisbaar te zijn. Voor hulp aan zieken werden door haar 1573 be zoeken afgelegd betreffende 80 patiënten en 66 gezinnen. Voor t.b.c.-bestrijding werden U gezinnen bezocht met 13 patiënten. Hier- voo.1. werflen 80 huisbezoeken afgelegd. 1 patiënt werd voor rekening van den Raad van Arbeid naar een sanatorium gezonden. Te Wieringerwerf werd een consultatiebu reau voor zuigelingen geopend, waar beide artsen zitting houden. In de 3 dorpen wer den in totaal 93 zittingen gehouden. Hierop werden 1021 consulten gegeven. 11S nieuwe zuigelingen zijn ingeschreven, totaal werden 161 zuigelingen thuisbezorgd in 409 bezoe ken. Van de magazijnen werd een goed ge bruik gemaakt, de noodige aanvullingen hadden geregeld plaats, doch met do finan ciën moest rekening worden gehouden. Bij het geneesk. schooltoezicht verleende de zuster ook dit jaar haar hulp. Voor den heer De Graaf, was de heer van Splunter in het Bestuur gekomen. I.v. in de financieele moeilijkheden werd een groot aantal be stuursvergaderingen gehouden en verschil lende besprekingen met de Directie van de Wieringermeer gevoerd. De verhouding tot de zusterverenigingen was van aangena- men aard. In plaats van pastoor Braak werd de heer A. J. Suikerbuik door de-afd. van het Wit-Gele Kruis als adviseur aangewezen. Het jaarverslag sloot in een opgewekte stemming voor de toekomst. De heer Tiesma bracht verslag uit van de kas, welke een zeer somher beeld gaf. Voor het Witte Kruis waren de ontv. f 15S4.3G, de uitg. f 1594.52. het tekort f 9.66. Wijkverpl. ontv. f 2600, uitgaven f 3118.02, tekort f 518.02 Tbc.-bestrijding ontv. f 509.04, uitg. f 561.60, tekort f 52.56. Totaal tekort f 580.24. Bij monde van den heer van Vegter bracht de commissie tot het nazien van de rekening 1937 verslag uit en merkte op, dat door den penningmeester reeds is verantwoord de sub sidie welke nog ontvangen moet worden van f 1000. Daar deze gelden nog niet bij de hoogere instanties zijn goedgekeurd, achtte de commis^ het heter, deze voorloopig nog niet als ontvangsten te boeken. Bovendien is over het laatste kwartaal nog niets van het Wit-Gele Kruis ontvangen, zoodat het nadeglig saldo eensdeels hooger anderdeels weer lager zal worden. De rekening was overigens keurig in orde; de commissie stel de voor den penningmeester décharge te ver- lcenen. De Voorzitter dankte den penningmees ter voor zijn gevoerd beheer en uitgebracht verslag en de comimisie voor haar werk. De heer Van Vegten vroeg als lid nog inlichtingen over de hooge verzekerings premie van de zuster, terwijl bij een on geval, de zuster overkomen, nog geen uit- keering verkregen kon worden. Het Bestuur diende van antwoord, ter- wijld door Dr. Hoogkamer toelichtingen werden gegeven omtrent bedoeld ongeval. De penningmeester deelde me-de, dat hij 's morgens bericht van het Hoofdbestuur had ontvangen, dat een subsidie van f 300 was toegekend. Van burgemeester Peters, was nog be richt ingekomen, dat de begrooting was oedgekeurd. zoodat de toegekende sub sidie binnenkort beschikbaar was. Verder waren geen ingekomen stukken en mode- deelingen te doen, zoodat als volgende punt in behandeling kwam bestuursver kiezing. Het Bestuur had op dc voordracht geplaatst deheer van 't Zet, terwijl één der leden den heer van Bavclcn, hoofd der school te iWeringerwerf had aanbevo len. Na gehouden stemming bleek de heer van 't Zet te zijn gekozen. Bij de rondvraag wees de lieer Addens op cle contributieregeling. Hij zou deze graag progresief zien. De secretaris deelde hierop mede, dat het Bestuur op vrijwillige contributievcr- hooging aandringt, wat bij de nieuwe le den reeds was toegezegd. Ook de oude le den zullen zeer zeker gaarne hiertoe be reid zijn. Hierna sjuiting. HARENKARSPEL gen de heerc ntot een gewaardeerde toegift Na de pauze was het toonoel herschapen in een groote poppenkamcr, waarin dc meis jes en jongens van het kinderkoor, in schat tige kostuumpjes gestoken en onder wisse lende belichting, de operette „Als de kinde ren slapen" opvoerden. De jeugdige debutantjes hebben zich uit stekend van hun taak gekweten en een har telijk applaus was dc welverdiende beloo ning voor hun spel. zang en dans. Een ge zellig bal besloot den welgeslaagden avond. WINKEL Politie. Verloren: Een kosteloos rijwielbelasting- merk. Gevonden: Een darnesceintuur. KOEGRAS JULIANADORP. Uitvoering van „Kunstzin". De muziekvereeniging „Kunstzin" gaf an dermaal een uitvoering van het programma, hetwelk de vorige week reeds door ons is beschreven. Daarover zullen wij het thans dus niet meer hebben en zij alleen vermeld, dat het bezoek grooter was dan de vorige maal, hetwelk is toe te schrijven aan de om standigheid, dat deze avond toegankelijk was voor de jongelui. Dit laatste wintercon- ccrt mag dus n..ar wensch geslaagd heeten. W1ERINGERWAARÜ „Jong Leven" komt met: „Het Chineesche Landhuis. Gezien het groote succes, dat de tooneel- vereeniging „Jong Leven" van Oudkarspel heeft gehad met hun opvoering van „Polly Perkins", op den avond van de Midden- sfandsvereeniging, heeft de heer Breed be sloten, dit gezelschap te engageeren voor den Tweeden Paaschdag, wat wij niet anders als kunnen toejuichen. „Jong Leven" zal voor het voetlicht bren gen: Het Chineesche Landhuis". Dit zeer bij zondere stuk werd door Alb. van Dalsum, al meer dan 300 keer met ongekend succes opgevoerd en maakt nog steeds een deel uit van zijn programma. „Jong Leven" heeft het aangedurfd dit stuk, dat zeer zware eisclien stelt aan de spelers, op hun repertoire te nemen, en het is hun wonderwel gelukt er een opvoering van te geven, die alle bewondering heeft. De stoutste '-erwachtingen zijn overtroffen. Wij wenschen den heer Breed met zijn keu ze veel succes! Zie ook de adv. in het nr. van Zaterdag j.1. Z1JPE PETTEN. Uitvoering dames- en kinder koor. Zondagavond vond in café Vriesman voor een talrijk publiek de eerste uitvoering plaats van het Pettens Dames- en Kinder koor. De heer Geensen sprak enkele welkomst woorden, waarna de dames met enkele be kende liederen van Cath. v. Rennes het programma openden. Dit eerste optreden mag een waar succes genoemd worden; ze ker, er was nog wel eens een enkele kleine onvolkomenheid, maar er viel zeer veel meer te loven, waarvuor den directeur, den heer A. v. Diepen, uit Bergen, alle hulde toekomt. Deze heer deed zich voorts ken nen als een bekwaam violist: op waarlijk sublieme wijze bracht hij een tweetal viool- soli ten gehoore, die het publiek een dank baar aplaus ontlokten. Medewerking verleende het Alkmaarsche Duhelmannenkwartet onder de eminente leiding van den heer Corn. Jonker. Het was een genot de door dit kwnret ten gehoore gebrachte liederen te beluisteren, inzonder heid het „Meiliedje" van Olman, „An der schonen blauen Donau" en „Wintersong" boeiden zeer. De luide toejuichingen hewo- EEN DRENKELINGE Zondagavond reed Mej. C. Vermaning met haar rijwiel in de ringsloot te Lutje- winkel, waarschijnlijk tengevolge van een plotselinge lichte ongesteldheid. Behoudens natte kleeren kwam zij met de schrik vrij. GEMASKERD BAL. Zondagavond had in het lokaal van den heer Zeeman te Lutjewinkel een gemas kerd bal plaats, waarvoor de belangstelling grooter had kunnen zijn. De uitslag was als volgt: Enkelingen: le prijs Zigeunerin Mej. Tr. Wagen; 2e prijs Hawai meisje mej. G. Hilverda; 3e pr. Keukenprinses mej. J. Col jé; 4e prijs Rozen- koningin mei. T. Hooi; 5e prijs Bridge mej. Varenhout; Ge prijs Zonnebloem mej. C. Nierop. Paren: le prijs Schotsche Hooglanders mej. A. Govers en mej. R. Peetoom. De Publieksprijs werd gewonen door mevr. Hooi-Daalder. De balmuziek werd op uitstekende wijze verzorgd door de fam. Kos. NIEUWE NIEDORP VOETBAL. Nieuwe Niedorp 2 verloor van Hoogkarspel 1 mot 2—0 cn is nu definitief hekkensluiter Zij zal haar plaats in de eerste klasse moe ten verdedigen tegen Sijbekarspel 1 en I. V.V. 2 (Den lip) N. Niedorp 3 maakte weer een goede beurt door Schagcn 3 met 52 te slaan. De Bak ker en van Ham scoorden ieder tweemaal; Langedijk zorgde voor no. 5. De a-adspiranten speelden puntloos gelijk tegen de sterke Twisk-dito's; een knappe prestatie. ALKMAAR, 4 April. Aardappelen 2.30—2.00, andijvie 615.50, Bloemendaler kool 5.20—6.20, bloemkool I 815, idem II 6.—. boerenkool 3.30, bieten 2.60-3.60. gele kool1.80—3.30. kropsla 2— 6, prei 2.605.20, peterselie 2.10—2.60, pos telein 1.15, rabarber 4.50—9, raapstelen 1—1.40. radijs 2.605.20, roode kool 3.60 7, selderie 11.10, spinazie 0.100.60, spruiten 7.—. uien 11.10, witlof I 2—3.50, idem II 1.502. WARMENKUIZEN. 4 April. Roode kool 5.607.20, gele kool 2.60. Aan voer 21.000 Kg. roode kool, 500 Kg. gele kool. AMSTERDAM. 4 April. Binncnl. granen- Boerennotecring: Rogge 7.257.50. Chevalier gerst 7.257.75, winter gerst 7.257.60. haver 66.25, duivcboonen 910.50. paardeboonen 8—9, groene erwten 8.50—9.5'0 alles per 100 Kg., kanvijzaad 11 per 50 Kg. ROTTERDAM 4 April. Binnen 1. granen. Haver 6.25-6.75, Crevalier gerst 7.257.85. rogge 7.50, erwten kleine groene 8.5010.75, schokkers 11—13.75— 14. br. boonen 8.75—11.25, alles p. 100 Kg PURMEREND, 5. Maart. Koien, totaal 875 stuks; 210 vette koeien 64—71 ct., geldekocien 130—2-10. melkkoei en 1S0310. stieren 51—60 ct.. 18 paarden 90—195, 28 vette kalveren 30—60 ct. per Kg., 1000 nucht. kalveren 7—17. 144 vette varkens 0.550.57; 33 magere 30 45; 260 biggen 1G—26; 30 bokken 3—13 BROEK OP LANGENDIJK, 5 April 1938. Peen f 2.603.20 prei f 4.20; kleine j)een f 1—f 1.30; roode kool f 1.20—7.50 gele kool f 1.70—3.70; De veiling duurt voort.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3