Een moderne huisvesting voor cavalerie en artillerie Belastiogverhooging De afzet van rogge, haver en gerst Gestapo-spionnen in Engeland Onderzoekingen naar het boter-aroma Nog twee weken steun voor Post vluchten op Indië Pamflet zaait onrust Tweede Kamer Hulp voor „benoorden-de Zuiderzee visscbers" De winsten van ons P.T.T.-bedrijf Ons Lagerhuis heeft vóór Pasehen nog enkele belangrijke zaken af te doen, en nam heden een aanvang met dat schoonschip- maken. Het meest van belang is de voorge stelde verhooging der inkomsten- en divi dend- en tantième-belasting, doch daaraan kwamen wij heden maar even toe. Begonnen werd met de behande ling van een groot aantal conclusies betreffende verzoekschriften van Hel dcrsche en Tcxelsche visschers aan gaande toepassing van de Zuiderzee- steunwet. Maar de discussie duurde niet lang, wijl iedereen 't erover eens is. dat niet alleen de. gewezen vis schers der voormalige Zuiderzee steun behoeven, maar ook zij, die benóórden don afsluitdijk het vis- schers-beroep uitoefendon. De afslui ting heeft immers zóóveel schade aan hun bedrijf berokkend, dat Over- heidsstëun alleszins gerechtvaardigd mag heeten. Eindelijk heeft namelijk ook de Begeering Ingezien, dat in deze hulp dringend noodig Js, en dat bleek mede vanmiddag, toen mi nister van Buuren de heeren Bongaerfs (rk.) Drop (s.d.) en Posthuma (c.d.u.) die ver heugd waren geweest over het nieuwe stand punt der Regeering en hadden aangedron gen op een nader onderzoek naar de oorza ken der mogelijkheden beantwoordde. Hij deelde verder o.a. mode, dat het onderzoek naar de wierzickte ook internationaal zal zijn. Hoe lang de algemeene onderzoekingen zullen duren kon Z. "Ex. moeilijk zeggen. Intusschen kreeg de heer Drop de ge vraagde toezegging, dat de minister op alle inkomende vragen schriftelijk zal be schikken. Voorts was heden van algemeen belang de kwestie aangaande de wijziging der Bedriivemvet-'28. welke voor het P.T.T.- bedrijf de mogelijkheid zou openen, alge meene reserveering toe te passen. Zooals men weet boert ons postbedrijf in de laatste jaren uit stekend: de winsten rollen jaarlijks binnen en worden steeds „vetter" (vorig jaar eventjes f 12 milli- oen). In een normaal particulier bedrijf nast men reserveeringen toe, ^vooral, als de za ken- dermate floreeren, om later, als de wind tegen wordt, sterker te staan. Iets dergelijks wilde de Regeering nu ook met het P T.T.-bcdrijf. Minister Van Boeyen had heden de on prettige taak, tegen een onverzettelijke oppositie te moeten strijden, want weini gen in de Kamer voelden iets voor de re serveeringen. Doch desniettemin deed Z. Exc. toch zijn uiterste best om stevige ar gumenten te gebruiken en inderdaad was voor zijn standpunt veel te zeggen. Voornamelijk wees hij erop. dat niemand kan zeegen, hoe de techniek over 4. 5 of 6 jaar eevorderd zal zijn. of ons P.T.T.-be drijf dan geen reuze-bedragen noodig heeft voor aanschaffing van nieuwe machines. En voorts noemde hij de reserves prachtige „stootkussens" om tariefsverlagingen te maken. Doch dn Kamer hapte evenmin in dit „ta- ricf-verlaging-lokaas!" De hoer Wagenaar (a.r.) voorop hegeer de geen afzonderlijke budgetaire politiek van een Staatsbedrijf, en mr. Teulings (r.k.) was 't rokend mee eens. De heer Droes echter had opportunistische bezwaren, wilde op dit moment geen reser veeringen. en de heer Posthuma riep uit, dat men bezig is, van de post een echt-ka- pitalistisch-bedrijf te maken. Laat men maar eerst eens de laagste looncn verhoogen. Toen de artikelen van het betreffende ont werp in behandeling kwamen, stelde de heer Wagenaar een amendement voor, dat de rc- serveerings-mogclijkheid schrapte. Niet min der dan 76 van de 86 leden steunden, en bij het koor der voorstanders voegden zich ook de N.S.B., de Communisten en de Staatk. Ge reformeerden. Tegen waren alle C.H. en de A.R. Duymacr van Twist en Amelink, (dus voor reserveeringen). Ten slotte wijdde men zich vanmiddag nog 'n poosje aan het ontwerp nopens de belasting-verhooging. noodig geworden voor de zoozeer versterk te defensie-uitgaven. Nog slechts twee leden kwamen aan het woord. Mr. Teulings R.K.), voelde neiging, de al gemeene Regceringspolitiek te gaan bespre ken, doch hij zou zeer wijs geredeneerd! zich bij 't voorgestelde bepalen. Hij kon het billijken. Maar zéér huiverig bleek hij no pens de plannen der regeering, om nader hand ook nog de nersoneele- en de omzet belasting te gaan opschroeven. Met klem vroeg de afgevaardigde aan mi nister De Wilde, waarom hij toch niets voelt voor een „Weei belasting"? Of waarom hij geen heffing-ineens van de vermogens be-, geert, of een rentelooze leening? Desnoods met „een sfok-achter-de-deur" Graaf De Marchant et d'Ansemhourg (N.S.B.) greep de gelegenheid weer aan om ziin minachting voor de kunde van dit Ka binet te luchten. Spottend riep hij uit, dat minister De Wilde zelf erkend heft „geen econoom" te ziin, en voorstander te wezen van „de politiek der Nederlandsche wasch- vrouw". Daarom begrijpt hij niet, zoo ging de afgevaardigde verder dat de defensie- uitgaven niet op zich zelf staan, maar be streden moeten worden door werkstimulee- ring en vergroofe welvaart Hoe dat al lemaal kan, weet de N.S.B. wel. De heer De Marchant meende goed te doen te verklaren dat zij „de slechtste Nederland sche Regeering nog heler acht dan welke buitenlandsche ook", dit zon zei hij met het oog op lastercampagne sinds 13 Maart jl. Ten slotte riep bil dat ieder Nederlan der, die ziin land liefheeft, het onmiddellijk aftreden dezer Regeering moet eischen. Morgen voortzetting. Aarzeling lij de telers. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Dieters betreffende het nemen van maatre gelen ter verbetering van de prijzen van rogge, haver en gerst heeft de minister van Economische Zaken nog het volgende ge antwoord. Het is den minister bekend, dat de prij zen van rogge, haver en gerst gedurende de laatste weken lager zijn dan hij door de bestaande maatregelen heeft beoogd te bewerkstelligen. Hij moge evenwel opmer ken, dat zich gedurende dit seizoen ook een tijdperk heeft voorgedaan, waarin deze prij zen hoogcr waren. Het is den minister niet bekend, dat de verkoop van genoemde pro ducten onmogelijk is. Wel is het hem bekend, dat de telers, die be doelde granen nog in voorraad heb ben, in verband met de minder goe de prijzen, aarzelen tot verkoop over te gaan. De uitvoer van maïs staat, daar deze het normale transitoverkeer betreft, in geen ver band met de onderhavige aangelegenheid. Ten slotte herinnert de minister er aan dat hij de heffingen op de invoer van gra- en op 3 April 1938 heeft verhoogd met een bedrag van f 0.50 per 100 kg. Vliegtuigbom gevonden Uit 's-Gravenhage vernemen wij, dat op het strand tusschen Kijkduin en de haven nabij de Duivelschestraat een projectiel is gevonden, dat bij nader onderzoek een En- gelsche vliegtuigbom bleek te zijn, kennelijk van groot kaliber. Men vermoedt, dat de bom bij de laatste Engelsche manoeuvres in zee is gevallen, waarna hij hier is aangespoeld. Het projectiel bleek intact te zijn. Nadat alle noodigc voorzorgsmaatregelen waren genomen, heeft men de bom ter plaatse tot ontploffing gebracht. Engelsch bommenwerper neergestort Meer dan 30 vliegrampen sinds 1 Januari j.L Een Engelsch bombardementsvliegtuig, dat een nachtvlucht maakte, is gisteroch tend vroeg te Tibthorpe nabij Driffield in Oost-Yorkshire neergestort. Vijf inzittenden zijn hierbij om het leven gekomen. Dit is reeds het 32e ongeluk bij de Brit- sche luchtmacht sedert het begin van dit jaar. Hierbij zijn in totaal 52 personen om het leven gekomen. Toegang zelfs tot in de hui zen van legerofficieren De „News Chronicle" schrijft: De leden van het Engelsche parle ment maken zich voortdurend on geruster over de toenemende activi teit van de geheime Duitsche po litie in Engeland. Op grond van een door ons zelf ingesteld onderzoek kunnen wij zeggen, dat de Gestapo over Enge land een waar net van agenten en spionnen heeft geworpen, die toe gang hebben tot de fabrieken en tot in de huizen van de officieren van land- lucht- en zeemacht. De activiteit van de Gestapo heeft in hoofdzaak drie oogmerken: militaire en industrieele spionnage toezicht op de in Engeland wonen de Duitschers en Oostenrijkers en toezicht op de Engelschcn, die er van verdacht worden, het natio- naal-socialisme vijandig gezind te zijn. GEUR BEPAALD DOOR AFBRAAK VAN HET CITROENZUUR-MOLE CULE. Voor de Nederl. Verecniging voor Microbio logie, hield ir. I. J. van Beynum (van de Bacteriologische afd., Rijkslandbouwproef station Hoorn) een inleiding over een proef, waarmode in de zuivelpraktijk op eenvoudi ge wijze boterzuurbacteriën in melk kun nen worden aangetoond. Boterzuurbacteriën van het type Cl. tyrobutyricum kunnen in de zuivelindustrie grooto nadoelen veroorzaken door de gasontwikkeling welke zij in kaas kunnen teweegbrengen. Door voedering van het melkvee met silage van slechte kwaliteit, zoo als veel voorkomt, wordt de melk sterk met deze schadelijke bacteriën besmet, zoodat een eenvoudige proef om deze bacteriën aan te toonen van groot nut kan zijn voor de kwaliteits- beoordeeling van de melk. Bij de voorgestelde „boterzuurbacteriön- proef" wordt de melk zelf als voedingsbo dem gebruikt, na toevoeging van een gerin ge hoeveelheid zoutzuur om de ontwikkeling van bij de proef hinderlijke rottingsbacte riën tegen te gaan, en 0.5 pet. glucose om den voedingsbodem geschikt te maken voor de zoo belangrijke Cl. tvrohutvricum. Bij proefnemingen aan de Proefzuivelboer- derij bleek bij voedering met kuilvocr van Het nieuwe Waalsdorp. Kunst matige regenval op het groote oefenterrein. De natte plunje van den heelen troep in 2% uur tijds gedroogd. Tegen het eind van het volgend jaar zal, wanneer alles loopt, zooals de militaire autoriteiten het zich hebben voorgesteld, het groote com plex kazernes in Waaldorp gereed zijn. Dan zullen de cavaleristen en artilleristen, die tot nu toe in de ou de kazernementen nabij het Alcxan- derveld en in de Fredcrikstraat ge huisvest waren, er met vlag en wim pel bezit van nemen, want zoowel door de riante ligging als door den practischcn en ruimen bouw bctce- kent het nieuwe complex een groote verbetering. Hoe de cavalerie gehuisvest wordt. Er zijn in totaal in de thans nagenoeg gereed zijnde cavaleriekazcrne drie logies gebouwen, die naast bureelen voor de es kadrons, waschlokalcn en eetzalen de slaap- en woonlokalen elk met tien nachtlegers tel len, waarbij er op gerekend is, dat in tijden van overbezetting bijv. bij herhalings oefeningen de eetzalen eveneens voor lo gies beschikbaar moeten zijn en hel aantal manschappen per lokaal tot 12 wordt uitge breid. Komt een eskadron bij slecht weer met doorweekte kleeren thuis, clan zijn er droog- kamers op de bovenverdieping, die in staat zijn de natte plunje van den ganschcn troep in 2J/2 uur tijds te drogen. Zuinigheid met vlijt... Groote zorg is aan de keukens besteed. Daar vindt men o.a. een inrichting waar door het overtollige vet van de spijzen wordt afgevloeid en in aparte reservoirs opgevangen. De stallen, In de groote stallen, die elk weer van symmetrischen bouw zijn, is plaats voor een zeshonderd rossinanten. Hun verblijf is frisch en ruim, evenals dat van de manschappen, en van alle gemakken voor zien, voorzoover het dier ze noodig heeft. Aan het voorname onderdeel voeding is groote aandacht besteed: van de hooizol ders leiden stortkokers naar beneden, waardoor de z.g. „hooiballen", d. z. de paarden rantsoen en, naar hun bestemming worden getransporteerd. Volgens het Hol- landsche gebruik zijn de drinkbakken apart geplaatst, opdat de dieren niet tege lijkertijd eten en drinken, hetgeen voor hun gezondheid nadeelige gevolgen zou hebben: er is nochfrtns vöör gezorgd, dat het drenken van. de paarden des winters binnen de stallen kan geschieden. Voor de ontsmetting der stallen zijn bij zondere maatregelen getroffen. Bij de cavaleriegebouwen behooren ook een groote en een normale manége. De eerstgenoemde is groot 60 x 20 M. en heeft in de toeschouw ersruimte een tribune voor de hooge autoriteiten, de kleine is 40 x 20 M. en bezit eveneens een toeschouwersruim te. Zorg voor het zieke paard. Het veterinair hospitaal, dat reeds an derhalf jaar in gebruik is, bevat o.m. een stal voor kwartierzieken, arzonderingsstal- lcn voor besmette paarden en operatie- stallen. Voor herstellende paarden zijn ver schillende loopplaatsen aangelegd, waar de dieren hun wellicht nog stramme beencn kunnen beproeven. De intcndancedicnst is zeer uitgebreid. Waar de artilleristen zullen wo nen. Het artilleriegedeelte, dat nog in het be ginstadium van aanbouw verkeert, zal ruim te bieden aan het artilleriepark, aan gara ges, werkplaatsen en voertuigenloodscn, waarnaast de kazeunes, rijwielbergplaatscn, geniewerkplaatsen en de noodzakelijke dienstgebouwen zullen verrijzen. Het nieuwe oefenterrein. Aan het nieuwe oefenterrein zijn bijzon dere eischen gesteld, wat de grasmat en de irrigatie betreft. Oorspronkelijk ligt liet op zulk een hoog niveau dat grasbegroeiing er vrijwel ón mogelijk was, dpch in overleg met de ge-, meente 's Graverihage heeft men gedurende ongeveer een jaar stadsvuil op het terrein gestort, telkens afgewisseld door een laag zand, met liet doel een watervasthoudendc laag te verkrijgen. Dat men hierin is geslaagd blijkt uit liet feit, dat er op het oogenblik een prachtige grasmat in het zonlicht blaakt, die zoo juist voor de eerste maal is geschoren en die zich waarlijk veelbelovend laat aanzien, Wan neer zij door langdurige droogte bedreigd mocht worden staat een regiment water kanonnen beschikbaar, die een reikwijdte hebben van ongeveer 45 M. en gezamenlijk een kunstmatigen regenval van 10 m.M. per dag kunnen veroorzaken. Het gelieele terrein wordt door een ga- loppeerbaan omgeven. Voor de paarden is een apart oefenterrein aangelegd. Sober en doelmatige Tenslotte vermelden wij nog, dat het ge heel complex van centrale verwarming voor zien is. Alle gehouwen zijn geconstrueerd van rooden baksteen en gewapend beton en ge dekt met roode pannen. Den indruk, dien men van het nieuwe Waalsdorp krijgt is die -van oen grootsch opgezet modern karzernement, dat aan alle eischen van soberheid en doelmatigheid beantwoordt. Groot landbais te Laren verbrand Brandweer machteloos. Gisteravond omstreeks vijf uur, brak brand uit in de onbewoonde villa „Naardinclant" aan den Houtweg te Laren. De brandweer was onmiddellijk aanwezig en tastte het vuur met vijf stralen op de mo torspuit aan. D brand liet zich echter zoo ernstig aanzien, dat tegen zes uur de hulp van de HilversumSche brandweer werd inge roepen. Ook met vereende krachten slaagde men er echter niet in het groote landhuis te behouden. Het brandde geheel af. Omstreeks negen uur had men den brand onder de knie. De nablussching vorderde evenwel nog gcruimen tiid. Over de oorzaak van den brand tast men in het duister. slechte kwaliteit boterzuurgisting in de bui zen op te treden bij mclkhoeveelhcden van 10 en 1 ml., doch de proef was bijna altijd negatief in den zomer (weidegang) cn bij stalvocdcring zonder silage. Citroenzuur en aroma-bacteriën in boter. Dr. J. W. Pette (bacteriologische afdeeling Rijkslandbouwproefstation (Hoorn) deed mededeeling over een uitgebreid onderzoek naar de vraag of het van nature in melk aanwezige citroenzuur als de bron mag wor den beschouwd van het door aroma-bacte riën geproduceerde aroma aan boter, bereid uit gezuurden room, en zoo ja, op welke wijze deze aroma-bacteriën het citroenzuur- molecule afbreken tot de verschillende eind producten. waarvan het diacetyl het karak teristieke geurbestanddeel is. Door proeven in synthetisch millien en door toevoeging door anaerobe zuring het aanwezige citroenzuur zonder vorming van aroma omgezet was, kon de noodzakelijk heid van de aanwezigheid van citroenzuur, voor de vorming van het aroma worden be wezen. Dat het citroenzuur ook werkelijk de bron is, bleek uit de constantheid van de som der gevonden hoeveelheden der eind producten. Het schema vereiseht, dat per molecule omgezet citroenzuur 2 moleculen C.0 2, 1 a U/2 moleclle azijnzuur en V2 A O molecule C4-stoffen ontstaan. De quantitatieve bepa lingen waren hiermede geheel in overeen stemming. De verwachting werd uitgespro ken. dat het met behulp van dit schema mo gelijk zou ziin practische gevolgtrekkingen te maken voor de samenstelling en het on derzoek van zuurscls voor de boterbereiding. Ned. arbeiders in Duitschland Normale waclitweek bij' keer. terug- De Minister van Sociale Zaken heeft blijkens een circulaire aan de gemeentebesturen thans goedgekeurd dat aan gezinnen, waarvan de on dersteunde kostwinner in Duitsch land gaat werken, tenzij als z.g. grenslooper, en wier loon via de clearing wordt uitbetaald, geduren de de eerste twee weken na hun vertrek haar Duitschland de steun blijft doorbetaald. Het sleunbodrag kan in die gevallen aan de betreffende gezinnen worden uitbetaald. Evenwel zal de steun dan met eenmaal den gezinsledenbijslag moeten worden ver minderd. Uiteraard moet rekening worden gehouden met inkomsten van andere gezins leden. Betreft het een arbeider, die als kost winner bij de werkverschaffing is geplaatst dan kan bet gezin op dezelfde wijze gedu rende twee weken ingevolge de steunrege- Ting worden gesteund. Aan het gezin van een bij rle werkverschaffing tcwerkgesteldcn zelfstandige kan gedurende twee weken S0% van het wcrkvcrschaffingsloon worden uitgekeerd. Voorts keurt de minister goed, dat bij cventueele hernieuwde onder steuning bii terugkomst in ons land bij de berekening van den wachttijd van een arbeider (kostwinner), die in het buitenland (niet als grens looper) is werkzaam geweest, van het door hem in het buitenland ver diende loon f 2.per week buiten beschouwing wordt gelaten. Behalve d^ze vrijlating van f 2 per week geldt voor betrokkene derhalve de normale wachttijd, welke in de betreffende gemeen- 'e wordt toogenast, alvorens opneming in le steunregeling c. q. tewerkstelling bij de werkverschaffing geschiedt. Voor zooveel het betreft kinderen van ondersteunden of tewerkgestelden, die in het buitenland werkzaam zijn (niet als grenslooper) ware bii de berekening van den steun c.q. vaststelling der plaatsing van den kostwinner, zóó te handelen, dat het. be drag der verdiensten der kinderen, waar mede wordt rekening gehouden, voor min derjarigen f 1 en vot meerderjarigen f 2 ner week lager wordt gesteld, dan wanneer die kinderen in ons land zouden zijn te werkgesteld. Wielewaal (heenreis) Oehoe (terugreis) Ibis heenreis) Emoe (terugreis) Torenvalk (heenreis) Buizerd Uerugreis) Pelikaan (heenreis) Vertrek van |singap. 5 Apr. [Athene 5 Apr. jjodhp. 5 Apr. |jodhp. 5 Apr. j.A'dam 5 Apr. [Band. 5 Apr. A'dam 7 Apr. Aankomst te [Band. 5 Apr. j A'dam 5 Apr. [Rang. 5 Apr. jBasra 5 Apr. [Athene 5 Apr. Singap. 5 Apr. Nederlandsch - Belgische betrekkingen Overeenstemming noodig voor het welzijn der beide naties. Het socialistische Kamerlid Vos, heeft in de Kamer, sprekende over de betrekkingen tussclieu België en Nederland gezegd, dat vooral de Vlamingen reden hebben zich met Nederland te verstaan voor het welzijn der beide naties. Spreker zegt evenwel te veel Antwerpenaar te zijn om op dit punt te veel aan te dringen, daar hij de verschillen en concurrentie, welke tusschen Antwerpen en Rotterdam bestaan, kent. Bijna f 70.000 voor Defensie Nederland heeft nog niet opgehouden te offeren voor Defensie. Een enorme lijst van verantwoorde giften ligt wederom voor ons. Tusschen de regels cijfers en initialen sprin gen een paar bijzondere geldzendingen in het oog: f500 van de Belangen Verg. O. Off. Zeemacht, Den Helder, f0.60 van drie broer tjes, f 25 van een vaderlandslievend© vrouw. Onvangen werd tot en met deze afreke ning f 69.364.30. Bij de Verecniging voor Nationale Vei ligheid is sinds de vorige opgave f682 bin nengekomen. Tn totaal heeft deze vereeni- ging in de laatste dagen ontvangen f6955.48. Zendingshoogleeraar benoemd Belangrijk feit voor de Ger. Ker ken. In de gisteravond gehouden openbare zit ting der generale synode van de Gereform. kerken, heeft de praeses, Ds. J. L. Schouten medegedeeld, dat in het gistermiddag gehou den comité-generaal is benoemd tot zending- hoogleeraar aan de theologische schoof t© Kampen, Dr. J. H. Bavinck, docent aan de, opleidingsschool te Djokjakarta. Voorts deelde de praeses mede, dat over leg is gepleegd door de curatoren der theolo gische school met de theologische faculteit der vrije universiteit te Amsterdam, welk overleg trtoe geleid heeft, dat de vrije uni versiteit Dr. Bavinck zal benoemen tot bui tengewoon hoogleeraar in de zendingsvak ken aan de vrije universiteit te Amsterdam. Ds. Schouten heeft als praeses der synode hierna in een korte rede zijn blijdschap erover uitgesproken, dat nu eindelijk de benoeming van een zendingshoogleeraar, waarop wijlen prof. Bavinck reeds in 1910 heeft aangedrongen, een voldongen feit is geworden. Spr. noemde dit een zeer be langrijk feit in de geschiedenis der zen ding van de gereformeerde kerken en een zeer belangrijke dag voor de zendingsde- putaten, die steeds voor de benoeming van een zendingshoogleeraar geijverd heb ben. De benoemde is een neef van wijlen Prof. Bavink, is in 1895 geboren en heeft met een onderbreking van twee jaren vani 1921 af in Indië gearbeid. In 1933 werd hij docent aan de opleidingsschool te Djokia- karta. Nationaal-socialistisoh© uitbar sting in Hongarije. De correspondent te Boedapest van de Daily Telegraph and Morning Post meldt, dat de Hongaarsche nationaal-socialisten een pamflet hebben uitgegeven, waarin felle aanvallen worden gedaan op de re geering, wier aftreden zij eischen. Dara- nvi werd in het pamflet den raad gegeven! zijn land te verlaten voor het te laat is. Voorts werden aanvallen gericht op graaf Bethlen en op von Kanya, den minister vari buitenlandsche zaken, wee-ons de her vatting van normale betrekkingen met Rusland. Ten slotte wordt in het pamflet de eisch gesteld, dat een rassomvetgevi.ng ingevoerd zal worden volgens Duitsch mo del. In verband met deze nieuwe uitbarsting van nationaal socialistische activiteit, di© sedert don Ansrhluss gevaarlüke afmetin gen ^eeft aangenomen, heeft de minister van binnenlandsche zaken. Szell, in het Hit'c van Afgevaardigden verklaard, dat de regeering vastbesloten is wet en ord© met alle beschikbare middelen te hand haven. IN SNEEUWSTORM OMGEKOMEN. Droevig lot van Zweedsche en Noorsche skiërs. Vijf Zweedsche en Noorsche vacantiegan- gers, die aan het skiën waren in de bergen van Jaemtland (Zweden), zijn door een he- vigen sneeuwstorm overvallen. Zij keerden niet terug in hun hotel, zoodat men op zoek ging. Een dag later trof men eindelijk een der skiërs nog in leven aan. De vier an dere waren reeds omgekomen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 2