te Schagen het bouwen van een Bloembollenschuur q J. i. i NELIE 8 M. t. d. WELLE-Mnl 8 VtedesQtoep - Dirkshorn. H. van Houten Schager Roosjes Uit onze Omgeving KüEGRAS 1 JULIANADORP STIERENKEURING. Gistermiddag had alhier een Stierenkeu ring plaats voor het N.R.S. en voor de Fok- vereeniging, onder leiding van de Provinci ale Commissie tot bevordering van de Rund veefokkerij in Noord-Holland. Ter keuring werden aangeboden 5-tweejarige en 16-een- jarige stieren. Van de tweejarige werden 4 goed- en 1 afgekeurd. De goedgekeurden zijn: Nico 12, eig. Jac. Bijvoet, fokker mevr. de Wed. D. N. Mulder te Wieringen; Martha's Kees, eig. K. Minnes, fokker Joh. Span te Beet^umermolen; Aafjes Roland III, eig. Gebr. Hoornsman, fokker C. Stapel Pz., te Hoogkarspel; Athleet, eig. D. Gutker, fok ker G. H. Jepma te Mantgum. Van de 16 eenjarige stieren werden 8 goedgekeurd n.1. 2 van het N.R.S. en 6 voor de Fokverecniging en 8 exemplaren afge keurd. Goedgekeurd werden voor het N.R.S. Wodan Frans 84, eig. J. J. Kistemaker, fokker N. D. Kaan te Wieringerwaard: Mi- na's Wodan Frans, eig. dezelfde, fokker N. W. Kaan te Wieringerwaard; en van de Fok vereeniging de volgende: Henri. eig. en fok ker N. Hoornsman: Roosevelt. eig. en fokker K. Minnes; Bertus. eig. en fokker K. Min nes; Leon, eig. G. Biivoet. fokker K. Minnes Betje's Prins, eig. P. Biivoet, fokker K. Minnes; Blok Zeppelin VIT. eig. K. Tiel. fok ker mevr de Wed. D. N. Mulder te Wierin- ringen; aan dit aantal is later nog één toe gevoegd en wil: Tjerkjes Athleet, eig. Jac. Smit. Tijdens de keuring werden een drietal stie ren, voor goede prijzen van de hand gedaan, zoodat deze keuring over het algemeen ge nomen goede resultaten heeft opgeleverd. EEN GEVAARLIJK INSTRUMENT Maandagmiddag werd aan den Rijksveld wachter, den heer C. J. Vroom mededeeling gedaan van een op het strand aangespoel de onderwaterbom of zoo iets. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld en werd het Instrument, dat reeds in het duin gebor gen was, wat nader hekeken en bleek het van Engelschc afkomst te zijn. Ook de auto riteiten werd met de vondst in kennis ge steld. Het gevaarlijke ding is later per auto naar Den Helder aan boord van de Z VII gebracht, waar het aan een nader onderzoek onderworpen werd. ZIJPE Op 1 April 1938 waren bij de Arbeidsbe middeling in de gemeente Zijpe 210 werk zoekenden ingeschreven, nl.: 94 landarbeiders, 70 grondwerkers, 17 dijkwerkers, 9 timmerlieden, 7 losarbeidcrs, 5 metselaars, 2 Magers, 1 opperman, 1 schil der. 1 smid, 1 reiziger, 1 stoker, 1 kantoor bediende. BURGERVLOTBRUG. Uitslag verkoopinger* Gisteren had alhier in het café van den heer P. de Nijs ten overstaan van Notaris H. J- v. Veen een openbare verkooping plaats van een woon- en winkelhuis aan de Mennonistenbuurt nabij Burgervlotbrug, eigendom van den heer C. Groot aldaar, Kooper werd de heer J. de Groot te Bur- genveg voor f 1000.—. Het renteniershuis met schuur nabij Burgerbrug, eigendom van de hoeren A. Govers cs. te Den Helder, dat hierna even eens ten overstaan van Notaris v. Veen zou worden verkocht, is opgehouden tot f 2500.-. BURGERBRUG. Zonder geluk vaart niemand weL De hoofdprijs van de loterij ten bate van 'de verecniging v. tandverzorging, een hee- ren- of damesrijwiel, is gevallen op lot No. 232. De gelukkige winnares was mevr. N. BregmanVlug, alhier. LANGEN DIJK ZUIDSCIIARWOUDE DAMLUST—D.O.S. ST. PANCRAS Maandagavond speelde de plaatselijke damclub „Damlust" in het lokaal van den heer P. Kramer een wedstrijd tegen D.O.S. .van Sint Pancras. En wat nog nooit gebeurd is, geschiedde thans. Damlust wist een flinke overwinning te behalen. Dat gaat den goeden kant op, Damlust. De uitslag van dezen wedstrijd luidde als yolgt: Damlust—D.O.S. P. BeersP. Peereboom 20 P. de Groet—K. de Ruiter 0—2 Joh. Pluister—D. Kloosterboer 1—1 Th. de HaasP. Booy 20 P: Schuffelen—.Tb. Kooij 0—2 G. Balder—F. Kunst 1—1 P. v. d. Molen—J. Oud 1—1 G. Huitema—Tj. Koelemeij 2—0 J. v. d. Molen—K. Bakker tz. 1—1 N. JolD. Buisman 11 W. Kuiper—J. Kloosterboer Pz. 2—0 J. PluisterP. Nierop 11 A. v. d. Welle—K. Wester 20 .T. WeelII. Groen Cz. 20 J. v. d. WelleJ Bak 20 .T BekkerJoh. Busscher 11 N. Bruin—Jb. Duif 0—2 Abr. Bruin—K. Bakker Hz. 2—0 G. VrolingR. van Graft 2—0 J. GoudsblomC. Groen Tz. 20 G. Bakker—S. Keizer 20 A. Komen—C. Tromp 02 D. Mienes—J. Lelieveld 0—2 H. Kleinbekman-J. Kloosterboer Jr. 20 P. MienesN. Slijkerman 02 J. KooijG. Balder 2—0 J. v. d. GrachtC. Kloosterboer Jz. 20 T. Eilander—P. den Hartog 0—2 Totaal... 33—23 VERGADERING „DE TOEKOMST". Gisteravond vergaderde ten lokale van de Wed. Schoenmaker de tuinbouwvereon. „De Toekomst". F.r waren slechts weinig belang stellende leden. Nadat de voorzitter, de heer S. de Boer, de vergadering had geopend, volg de vaststelling van de notulen. Aan de orde werd daarna gesteld de be handeling van de rekeningen en balansen. Omtrent den post dub. debiteuren van de balans der bollenveiling van ruim f26000. meende de heer De Geus, dat deze post wel kon worden afgeschreven, daar er toch niets van binnen komt. Gevraagd zal worden, of idit mogelijk is, De begrooting werd daarna besproken en tenslotte werd een en ander goedgekekurd. Daarna werden de verschillende voorstel len behandeld. Ten eerste een voorstel van het Bestuur, om aan de te bouwen sluis te Broek op Langendijk gedurende 45 jaar een bijdrage van f400.per jaar te verleencn, te rekenen vanaf 1939 tot 1984, of zoolang de veiling onder beheer staat van een Tuin- bouwbond. Verschillende besprekingen werden n.a.v. dit voorstel gehouden. Geoordeeld werd, dat de noodzakelijkheid niet aanwezig is en dat de gemeente Broek, die de revenuen van de veiling heeft, ook de lasten heeft te dragen. De voorzitter verdedigde het voorstel ook met het oog op de toekomst, waarna het voorstel werd verworpen. Over het voorstel van De West te Koedijk, dat Bestuursleden niet meer dan 2 maal achtereen herkozen mogen worden en boven €5 jaar niet verkiesbaar zijn, wordt van ge dachten gewisseld. De vergadering ging accoord met het voorstel van dezelfde vereeniging om te trachten in overleg met „Koophandel" maat regelen te vinden, waardoor een vluggere, lossing der geveilde producten bevorderd wordt. Een volgend vorstel van De West wil, gezien de resultaten van verkoopen der goedgekeurde poters over de veiling, een Landelijk Verkoop-Bureau voor dit artikel stichten. Men ging mee met het praeadvies van het Bestuur, dat er op wees, bij bevoegde instan ties reeds stappen in die richting te heb ben gedaan, doch dat dit niet een zaak is om „zoo maar" aan te pakken. De vergadering vei'ecnigde zich met het praeadvies van het Bestuur over het voor stel van De West, dat voor goedgekeurde poters, die tot het laalst worden bewaard, ook die prijs wordt uitbetaald, welke in het begin der verkoopeampagne voor dat arti kel was vastgesteld. Het zal. moeilijk zijn op die bedoelde aardappels nog toeslag te krijgen. Men ging niet accoord met De West, om de kwaliteits-eischen meer in overeenstem ming te brengen met de practijk, alsmede dat het bewaarkool-voorschrift gemotiveerd kan worden. Het Bestuur ontraadde, het voorstel van Hugowaard. Indien het volgend seizoen weer goedgek. poters worden overgehouden, voor de Ned. Gr. en Fr. C., de uiterste af- name-termijn te bepalen op 1 Nov. Wordt deze datum overschreden, dan een vergoe ding te geven van 2 cent per werkdag por 100 Kg., te betalen door de N. G. en F. De vergadering schaarde zich aan de zijde van het Bestuur. De vergadering ging accoord met de be reidverklaring van het bestuur om te trach ten een regeling voor den minimumprijs van de witte kool te verkrijgen, zooals die in 1933 gold, dit n.a.v. een voorstel van Ons Begin te Oterleek. Het voorstel van Zuidscharwoude „De Toe komst", om aardappelheffing over langer termijn te laten betalen, en wel van eiken veilingspost 20 der heffing af te laten dragen, werd in dezen zin gewijzigd dat. van eiken veilingspost 20 afgehouden wordt ter betaling der heffing, De Tuinbouw je.St. Pancras stelt voor: „De veilinglelder mag geen functie bekleeden in het Dagelijksc-h Bestuur van de veiling." Over deze kwestie werd soms scherp gc- discusieerd. Ten slotte werd het voorstel van St. Pan cras met 10 tegen 9 stemmen aangenomen. Na rondvraag sluiting. SINT MAARTEN Ouderavond. Gisteren had in de openbare school alhier de jaarlijksche ouderavond plaats. De heer Wolters, hoofd der school, opende deze bijeenkomst, waarna de notulen werden goedgekeurd. Verder deed de heer Wolters eenige me dedeel ingen over de tandverzorging op school. Voorts werd de -ouders op het hart ge drukt om, nu de toestand zoo abnormaal is, hun kinderen niét van de Ulo af te houden, daar door het Ulo-onderwijs verschillende positie's en ambten verkregen kunnen wor den. Medegedeeld werd, dat het hoofd der school voor de leerlingen, die de zeven klas sen hebben doorloopcn, en de school nog niet hebben verlaten, een achtste klas heeft bij gevoegd. De St. Nicolaasrekening werd goedgekeurd de gelden waren zeer goed besteed. Na rondvraag sluiting. WIERINGEN Filmtournée S.DA.P. Gisteravond j.1. werd in Cinema De Haan een filmavond gegeven, uitgaande van de S.D.A.P., afd. Wieringen. De avond werd door den afdeelingsvoor- zitter, den heer Bontkes, geopend, waarna de bekende filmen van het tournee-programma werden gedraaid. Vervolgens hield de heer Van Doelen een korte propagandistische rede en liet ons ken nis maken met de tijden 40 a 50 jaar terug, toen de partij werd opgericht. Er zijn sinds dien verbeteringen gekomen. Toen de partij een 25 jaar gearbeid had. was er een algo- meene kieswet; de arbeidersklasse was be schermd door. een muur van sociale wetten. Wij hebben thans in ons land 450 duizend werkloozen, dat is met hun gezinnen mee zeker een V, deel der bevolking. Hiertegen is de Sociaal-Democratie echter gekomen met „Het Plan van den Arbeid". Verschillende onderdeelcn hiervan werden door spr. behan deld. Nadat de heer Van Deelen zijn rede had be ëindigd, werden weer eenige filmen vertoond. De heer Bontkes sloot dezen avond. HEER HUGOWAARD Benoemd. De heer J. C. Oudeman, die eenigen tijd geleden slaagde voor het politie-diploma. is thans tot buitengewoon gemeente-veld wachter alhier benoemd (in onbezoldigden dienst). Werk In uitvoering. We komen van de richting Oudorp en slaan bij de Huigcndijkbrug niet rechts af, doch blijven rechtuitrijdend den Westdijk houden. Links een prachtig poldergezicht met groote stukken rietland, geflankeerd door de houtopbergplaats, van den polder, voorzien van een houtzaagmolen indertijd door thans wijlen den oud-polderbaas C. Moejes, daar ge construeerd. De straffe Zuid-Wester voert ons langs den thans door de provincie van een rede lijk wegdek voorzienen dijk naar de plaats Heden overleed, na een korte, doch ern stige ziekte, onze lieve Man en Vader, PetrusJohannesCrumPz. in den ouderdom van ruim 38 jaar. Zijn diep bedroefde Eclitgcnoote en Kinderen, J. CRUMHoogmoed Grand Haven, 4 April 1938. Michigan, U.S.A. Heden ontvingen wij uit Amerika de treu rige tijding, dat aldaar is overleden onze lieve Zoon, Schoonzoon, Broe der en Zwager, PetrusJohannesCrumPz. in den ouderdom van ruim 38 jaar. Namens weder- zijdsche Familie, CHR. HOOGMOED. P. J. CRUM. Anna Paulowna, 5 April 1938. Algemecnc kennis geving. Heden overleed plot seling mijn trouwe huisgenoot, D. Swager Az, in den ouderdom van ruim 73 jaar. Uit aller naam, Wed. L. KALVERDIJK. Noordscharwoude, 5 April 1938. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig doch ge duldig lijden, onze ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer Jan Peetoom Jzn in den ouderdom van ruim 64 jaar. tJit aller naam, Th. M. PEETOOM— Hofmeester. Schagen, 5 April 1938. De begrafenis zal plaats vinden op Vrij dag 8 April a.s., des namiddags 2 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Schagen. Heden overleed mijn innig geliefde Echtgc- noote, de in den ouderdom van 79 jaar. C. JOFFER. Nieuwe Niedorp, 5 April 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag, n.m. 2 uur. Ondertrouwd: JAAP BENIT en NELIE LANGEDIJK Langereis, Hoogwoud, 6 April 1938. Winkel, Huwelijksvoltrekking 20 April 1938. Toekomstig adres: Leekenvcg. Wijdenes. aoaoaoaoaoaoao 8 Den llen April ho pen mijne geliefde W Ouders, 2 en X hunne 25-jarige Echt- 8^ vereeniging te herden- ken. W 8 Hun dankbare Zoon, Q ABRAHAM. J Kölhörri, 6 April 1938". cococy)cx3-x)c»otx> Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter, Bernhardine Fredarici. W. KAPTEIN. B. E. KAPTEIN—Schone. „Wig-Ans", Eikenlaantje 7, Huizen, 5 April 1938. Ondertrouwd: T. A. GLAS Ld., en C. KLAVER Rz. Hoogwoud, 5 April 1938. Sijbecarspel, Huwelijksvoltrekking 19 Apr. a.s. Kerkelijke inzegening te Hoogwoud, 'snam. 2 uur. Het Tweede Kamerlid, C.D.U., spreekt op Vrijdag 8 April a s. in café SWAGER. Onderwerp: „Op de tweesprong!" Entree voorverkoop bij het be stuur 20 ct.,'aan de zaal 25 ct. Aanvang half acht. Namens den Weled. Heer Ed. Nieuwenhuis te Lisse, is ondergeteekende voornemens op Dondsrdao 14 April 1S38 te 3 uur, aan te besteden: met bijkomende werken te Koegras a.d. Lange Vliet 110. 2. Gem. Den Helder. Bestek en teekening zijn te verkrijgen te gen betaling van f4.(per giro 249385 f4.20). Restitutie 12.— op den dag der besteding. Aanwijzing ter plaatse Dins dag 12 April te 11 uur. JEEK KASTELEUN, Bouwkundige, Broekweg 33 - Lisse. Tel. 3537. Te koop: EEN Mc. CORMICK MAAIMACHINE, dunne balk, met 6 zoo goed als nieuwe messen en 'n Deering dunne balk, met 6 mossen. W. DEN HARTOG, St. Maar tensbrug. Te koop: 50 bakken EERSTELINGEN, klasse A, Gebr. PAARLBERG, Scliagerwaard. Te koop: 300 N.H. BLAUWE HENNEN, 9 weken oud, bij P. KOOIJ, St. Maart ensvlotbrug. SCHILDERSKNECHT of halfwas gevraagd. P. LAN GEREIS, Winkel. van samenkomst, met den nieuwen provin cialen weg, die vanaf den Middenweg dwars door de „Kerlccplaats" van Oudorp, en het land van Burgemeester Bos zich met -den Westdijk töt één breedc aan den voet van den dijk langsloopende weg vereenigt, zoo dat een zelfde doorsnee ontstaan is, als we ook waarnemen hij den Zuiderzee-afsluitdijk. Bij do „Butterhuizen" zien we tegenover de heide welvarende plaatsen van de gebr. Spaans, waarvan de ecne nog net op Sint Pancrasser gebied en de andere op Hugo- waarder grond staat, de brug van Kalis, -die getnaakt wérd om het, bij die heide plaatsen behoorende land aan de andere zijde van de ringsloot te kunnen bereiken. Even verder houdt de beharding plotseling op. De nieuwe weg loopt nog een stukje on- behard voort, dan is alles verderop groen... I^angs de gemaakte kluft kómen we weer op den bovenkant van den dijk en staan dan plotseling voor het typische, dat niet heter is aan te duiden dan onder de kernachtige benaming: Werk in uitvoering. De oude spoorbrug is gesloopt. Naast de oude baan is een hulpbaan aangebracht. Duizenden kubieke meters aarde zijn daar toe verwerkt. De geheele entourage is 100 pet. Hollandsch... Groene weiden rechts, water links, langs den dijk de woonarkjes, woonscheepjes en -koeten van het volk dat er van geslacht op geslacht zijn broodwinning van maakte om met dergelijke werken mee te trekken, van Noord naar Zuid en van Oost naar West, een geslacht van bonkige, gespierde man nen met roode, verweerde koppen en strui- sche vrouwen voor geen klein geruchtje vervaard, die de levensmoed in de klare oogen dragen. De bouwers van de honder den werken in ons land, de eersten: de twee den de draagsters van steeds weer 'n nieuw geslacht van werkende, zwervers, of zwer vende werkers, die overal hun thuis heb ben, waar de vier wanden, die hun woning vormen, zich toevallig bevinden. Stoer rijst als vrucht van hun arbeid reeds het Oostelijke hoofd van de nieuwe spoor brug omhoog, aan den westelijken kant een machtige put. afgezet door tiamwand, waar men bezig is aan de fundamenten van het andere brughoofd. Stadig vordert het werk. Het groeit uit de handen der mannen, als het eens gegroeid is in de gedachten van den teekenaar, die het ontwierp. Een trein rijdt voorbij. ££.at ietwat lang zamer over de hulpbrug, „onbewaakte over weg". Stapels ijzer, stapels hout, ber gen grind, hergen zand en steeds weer hier en daar neergeplant een menschenverblijf. In versnelde vaart gagt het thans bij een kluft neer, den Boterweg in. Rechts daarvan vindt de bij de Boterhuizen plots doodloopende provinciale weg reeds een be gin van voortgang. De Oostelijke sloot is gedeeltelijk gedempt. Benevens enkele hui zen aan dien kant van den weg, zal ook het warme-kassencomplex van den heer Blankman gedeeltelijk aan de modernisee- ring ten offer vallen. Bij den Bro^erhoek gekomen, zien we opnieuw „werk in uitvoering" Het Wèst- friesche Kanalcnplan vordert eveneens staag...: zonder veel aandacht te trekken worden daar de verhreedingswerken aan den Langcndijker kant uitgevoerd... En verderop... Naar Laanweg en Ver laat... Inderdaad een fietstochtje rond onzen polder is aan te bevelen, ook voor hen, die wel eens verzuchten, waar al het geld van benzinebelasting, wegenbelasting, etc. etc. blijft. Werk in uitvoering. Maar het gaat in de Hugowaard bijna alles aand en buiten kant om. en de meesten weten eigenlijk niet, wat er gebeurt en reeds gebeurd is. HARENKARSPE1 DIRKSHORN. Vredesgroep Dirkshorn. Op uitnoodiging van de Vredesgroep Dirks horn, zal het bekende Tweede Kamerlid voor de Christ. Democr. Unie, de heer H. van Houten uit Groningen op Vrijdag 8 April a.s. bij den heer D. Swager een rede houden met als onderwerp: „Op c'e twee sprong", >vaarin hij o.m. zijn standpunt als christen inzake het militairisme zal behan delen. Zie voor verdere bijzonderheden de adv. in dit nr. NIEUWE NIEDORP Woonhuis afgebrand. Hedennacht is het burgerwoonhuis van den héér A. Eriks, te Terdiek tot den:grond toe aifgebrand. Ongeveer één uur hoorde E. iets vallen, ging kijken en zag tot zijn niet geringen schrik het achtergedeelte van het huis volop in brand staan, zoodat er van blusschen geen sprake meer was. Het bleek raadzaam zijn vrouw zoo spoedig mogelijk te wekken en het perceel te verlaten met achterlating van alles. De buren maakten verder alarm door de politie te waarschuwen, die spoedig ter plaatse was. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de brandspuit geen dienst hoefde te doen. Huldiging van den heer Zijdewind Als steeds was het vanmorgen in het cen trum van onze gemeente, weer gezellig druk. Vroeg in den morgen waren ze al begonnen, de standhouders, om hun artikelen ten toon te stellen, en ook nu weer viel op. met hoe veel zorg dit gebeurt. Ieder doet zijn. best, overtuigd dat Paaschtentoonstelling. voor Schagen is, wat de Messe voor Leipzig be- teckent: reclamedag, die als hij slaagt, van groote beteekenis kan zijn. Behalve inzen dingen uit onze eigen provincie, zien we ze uit andpre oorden. Inderdaad, weer is het beste en het mooiste op,agrarisch gebied vandaag in Schagen te bewonderen! Op de markt is als steeds een prachtcollectie vee aangevoerd. Noórdholland spant de kroon in kwantiteit, de jury- heeft straks uit te ma ken of het ook in kwaliteit aan den spits staat. Echter ook Friesland, de heer B. de Witte uit Makkum is met zijn vette koeien verte genwoordigd. De Gedempte Gracht en de Laan vertoonen weer het gewone beeld: een keur van landbouwwerktuigen, automobie len enz. enz. Wij komen hierop nog nader terug. Dé officieele oveninq. Huldi ging van den heer Zijdewind. Te ruim 9 uur had de officieele opening plaats. Het Bestuur der vereeniging, de hee- ren juryleden, de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en meerdere belangstel lenden hadden zich in het café van Mevr. Wed. Peetoom verzameld. De voorzitter, de heer J. B. Wilken, sprak daarbij het volgende: Mijneheeren, Namens het Bestuur van onze vereeniging heet ik U allen hartelijk welkom. In het bijzonder heet ik hier welkom het Dage- lijkscb Bestuur dezer gemeente en wij dan ken U voor Uw tegenwoordigheid en be toonde belangstelling. Wij danken het ge meentebestuur voor de beschikbaarstelling van het marktterreinen de finaneieele steun dit jaar verleend. Ook U mijnheer dp Burgemeester onzen dank voor Uw bereid willigheid en medewerking. Vooralook heet ik hier welkom de heeren keurmeester en de leden van de commissie van bijstand op wiens steun en medewer king wij ieder jaar weer onnieuw kunnen rekenen. Wij zien hierin het bewijs dat de heeren belangstellen in onze. .vereeniging en het is mij dan ook een genoegen U te kunnen mededeelen, dat vandaag de heer Zijdewind vijf en twintig jaar de functie als lid van de commissie van bijstand heeft vervuld. Mijnheer Zijdewind U heeft al die jaren met groolc ambitie de belan gen van onze vereeniging behartigd Niet alleen voor en tijdens de ten toonstelling heeft U medewerking verleend maar ook na afloop van de verloting heeft. U mede gewerkt da't 'hét afgeven van de prijzen orde lijk éii naar behooren geschiedde. De inzendingen zijn vandaag zeer belang rijk, vooral het vetvec is van prima kwali teit. Alles te zamen is onze Paaschveotcn- toonstelling er een van de bovenste plank en een succes voor onze vereeniging. Met den wensch, dat dezen dag tot aller genoegen goed mag slagen open ik de ten toonstelling. De heer Zijdewind dankt voor de wel willende woorden. Eigenlijk is het al 27 jaar geleden, maar in ieder geval is de huldiging hem zeer aangenaam (Gelach). De aanwezigen blijven nog eenige oogen- blikken gezellig bijeen. GRONINGEN, 5 April. Graanbeurs. Roode tarwe f57. tarwe (wit) f5—7.25, inlandsche rogge f 6—7.10, wintergerst 6.257.15, zomergerst 6.50 7.50, bigotgerst 6.507.10, zwarte haver 5.75—6.30, groene erwten 7—980, karwij- zaad f16—21, kanariezaad 7—8.75, buitenl. gerst 7.90—8.10. ronde mais 8.70—8 90. plat te mais 7.'557.95, lijnzaad witbloei 69.50, lijnzaad blauwbloei f 69.50, aanvoer ruim stemming kalm. PURMEREND. 5 April. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 41.000 Kg., handel stug, hoogste prijs f21. Kleine Boerenkaas 22. 1 stapel volvette f 24. handel goed. 656 Kc. boter f 1.2»—1.33. weiboter f 1.25—f 1.28 per kilo. Runderen, totaal 877 stuks: 210 vette koeien 61—72 ct. per kilo, stug; 356 gel- dekoeicn f 130—240 per stuk, matig; 300 melkkoeien f 180—310 per stuk, matig; 11 slieren 5156 ct. per kilo, matig; 12 paar den f 100170 per stuk, stug; 22 vette kalveren 30—65 ct. per kilo, matig; 1172 nuchtere kalveren: voor de slacht f 6—12, voor de fok f 11—18 per stuk, vlug; 144 vette varkens voor de slacht 56-^7 ct. p. kilo, stug; 304 biggen f 16—26 per stuk. stug 997 schapen f 17—31 per stuk, matig; 59 hokken f 313 per stuk, matig, kipeieren f 2.60—3, eendeieren f 2.15, per 100 stuks, oude kippen en hanen 45—50 ct. per kilo, konijnen f 0.50—1.80 per stuk. 300 eenden 3070 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, kievitseieren f 4.50—18 per 100 st. Coop. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 120.000 eondeieren 2.25—2.45, 100.000 kip eieren: 55—66 Kg. 2.95—3, 53—64 Kg. 2.86— 2.95. 60-62 Ke. 2.70-2.85. 58-59 Kg. 2.65- 2.75. 55-57 Kg. 2.60-2.70. 53-65 Kg. 250 —2.60. WARMENHUTZEN, 5 April. Roode kool 5.10—7. gele kool 2—3.20. p, witte kool 230—3.50. Savove kool 3.40, ei genheimer* 3.10. Aanvoer: 80.100 Kg. rnod- de kool. 24.900 Ke. gele kool. 34.900 Kg. D. wite kool. 150 Kg. eigenheimers, 775 Kg. Favovekool. MED FM BLIK. 5 April. Roode kool f 6.15-6.50. witlof 5.30—5.70, idem TI 3.30—3 80, per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK. 6 April. Aanvoer: 1150 Kg. kroten f3.40—4, 3500 Kg. roode kool f610—620. 32000 Kg. eele kool f2.80—4. 12000 Kg. D. witte kool f2.20 -73.70. NOORDSCHARWOUDE. 6 April. Aanvoer: 200 Kg. aardappelen: Bevel. f2.70. 25 Kg. uien f 11.80. 1000 Kg. noen 2.70, 14000 Kg. roode kool 5.90—6,70, 5200 Kg gele okol 2.50—3.8, 8300 Kg. D. witte kool 2-10—3.40.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3