RAAD ZIJPE SCHUDT UW LEVER WAKKER Vrijdag 8 April 1938 Tweede blad Men heeft verkeerd gedacht van de Heide Maatschappij. Uurloon moest zelfs nog verlaagd worden. Ook geschil met den Midden, stand uit den weg geruimd. Ver heugende mededeeling voor de werkloozen. Voorstellen, welke weinig stof voor besprekingen le verden. Benoeming van een on derwijzeres. No. 2 van de voor dracht gekozen. De strandexploi. tatie te Petten. Vergadering: van den Raad op Donderdag 7 April 1938, 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart Kz., burgemeester; secretaris de heer J. A. de Boer. Afwezig zijn de heeren Bruin en Bos. De Voorzitter .spreekt ditmaal het ope ningswoord uit in een met bloemstukken versierde raadszaal. Van den heer Bruin is bericht binnen gekomen, dat hij wegens een keelontste king deze vergadering niet kan bijwonen. Voorzitter wenscht den heer Bruin een. spoedig herstel toe. De Voorzitter feliciteert hierop den heer Doedens met den hem opgedragen bouw van een raadhuis in een aangrenzende ge meente. De notulen werden goedgekeurd. Mededeelingen, Mededeeling wordeni o.a. gedaan van de goedkeuringen van de raadsbesluiten tot conversie van 3 geldleeningen en van 't besluit tot instandhouding van de o. 1. school te 't Zand. Voorts een mededeeling inzake besluit {van Ged. Staten strekkende tot inhouding van een deel der jaarwedde van den Burgemeester voor genot ambtswoning. Een mededeeling van gelijke strekking •t.a.v. een deel der jaarwedde van den.Se cretaris. Ingehouden wordt resp. 15 pet. en 12 pet. .Van de jaarwedde. Een mededeeling, inzake verleende vrij stelling onderwijs lichamelijke oefening. Deze vrijstelling geldt voor de scholen te 'tZand, Sint Maartensbrug en Burgcrbrug. Jaarwedden wethouders en ver goeding raadsleden niet ver- hoogd. 'Ged. Staten deelen mede, 'dat, zij geen termen hebben gevonden de jaarwedden der Wethouders en de vergoeding voor de Raadsleden te verboogen. Proces-verbaal kasverificatie bij den !G c m een te-O n t vanger. Een mededeeling inzake de telefoonaan sluiting van de woning van den Directeur der Alg. Begraafplaats te St. Maartensbrug De begrafenisvereeniging zorgt voor denr aanleg, terwijl de gemeente bijdraagt een bedrag van f 15.per jaar. Ingekomen zijn diverse verslagen, o.a. dat. van de gemeente-wijkvcr pleging. Mededeeling van beschikkingen van Ged. Staten op beroepschriften inzake toepas sing van art., 13 der L.O.wct 1920. Verschillende beroepschriften zijn gegrond Verklaard en zal het volle bedrag van f 63.-IS bijgedragen moeten worden in de ver voerkosten van kinderen naar de Chr. school te Schagen. Voor cenige kinderen ïs de Raad ge deeltelijk in het gelijk gesteld; voor een ander is de Raad geheel in 't gelijk ge steld. Mededeeling van Kon. besluiten hou dende beschikking op beroepschriften in zake toepassing van art. 13 der L.O.-wet 1920. De Raad is in bijna alle gevallen ïn het gelijk gesteld. De kwestie Philippo. Inzake de conferentie met den opzichter van de Ned. Heide Maatschappij wordt medegedeeld: Bij deze conferentie was de voorzitter niet aanwezig en berustte de leiding bij wethou der van der Sluijs. Wethouder v. d. Sluijs zegt, dat is ge bleken dat de opzichter gelijk heeft ge had. Het loon bedroeg 35 ets. en is later vastgesteld op 30 cent. De bezwaren, waarvoor de besprekingen werden gehou den, waren hiermede uit den weg geruimd. De Voorzitter erkent, dat men een ver keerd oordcel over de Heide Maatschappij heeft gehad. Overigens verklaart spr. dat er altijd met den opzichter vriendschanne- lijk is samengewerkt. Ook de heer Phi- lipoo heeft een ruim standpunt ingenomen. Spr. licht toe, dat er maximaal 48.8 cent is verdiend: dat ïs bijna het dubbele van 't standaardloon; in andere gevallen 40 cent. Het loon moest dan ook verlaagd worden tot 30 ets. per roe. De heer Dignum zegt, dat de Schager Cou rant ten opzichte van dit onderwerp foutief was. Er is gerectificeerd, maar men zet de dingen op zijn kop. In de notulen is juist vermeld boe de besprekingen zijn vcrloopcn en daar wil spr. zich aan houden. Wanneer men critick wil uitoefenen, moet men eerst de notulen opvragen om te zien hoe de zaak zich beeft toegedragen. De heer Veldman zegt, dat het loon fou- tipf was bepaald. We hebben ruiterlijk te erkennen, dat onze houding tegenover de Heidemaatschappij volkomen fout is ge weest. Een feit ïs, dat iedereen daar 25 cent moet. kunnen verdienen. Nu zijn de loon- tnormen verlaagd ten koste van de men- schen die niet aan bet loon kunnen toe komen. Gelukkig hebben de arbeiders uit solidariteitsgevoel dit samen geregeld om die menschen zoo goed mogelijk te helpen. Voorzitter merkt op, dat liet nu eenmaal een werkverschaffing is, en dat daarnaar het loon, in dit geval 2o cent, geregeld is geworden. De heer Dignum ïs van meenïng, 'dat 't er niet. om gaat. dat. het werkverschaffing is. Het gaat om het loon. De heer Veltman wijst er op dat er men schen op het raadhuis zijn geweest, om te klagen dat zij niet tot een kwartje kun nen komen en daarom heeft spreker de kwestie ter sprake gebracht. Zijn grootste grief is dat particulier werk is omgezet in werkverschaffing. Wethouder van der Sluijs heeft er op een vorige vergadering ook reeds over gesproken. De heer Doorn merkt op, dat de heer Velt man deze kwestie beter had kunnen laten rusten; de heer Veltman bestrijdt den heer Doorn nog. Hiermede is de zaak gesloten. Over de conferentie met het Bestuur van de Middcnstandsverecniging deelt de Voorzitter o.a. mede: Er bestond een controverse tusschen het Ge meentebestuur en de Middcnstandsverecni ging inzake de benoeming van het hoofd der school te Burgcrbrug. Gebleken was, dat de Middenstand verkeerd de zaken bad aangepakt, wat ruiterlijk werd erkend. Men is gescheiden als de lieste vrienden en het incident is volkomen uit de wereld. Basisuurloon, werkverschaffing verhoogd. Door B. en W. is nog getracht ver hooging van uurloon in werkver schaffing te verkrijgen. Het resultaat is geweest, dat het basisuurloon op 26 ct. is gebracht. Conversie geldleening. B. en W. stellen voor de 4 pet. geldlfee- ning 1937, per resto groot f 56572.99, te con verteeren in oen 3% pet. geldleening. Het jaarlijksche voordeel bedraagt f 162.93 Aldus besloten. Vastgesteld wordt de pensioensgrondslag van II. N. Kaptein, als hoofd der O.L. school te Burgerbrug. Benoeming onderwijzeres. Aan de orde is de benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. School te St. Maartensbrug ter voorziening in de vaca ture, ontstaan door het aan mej. G. J. A. Groen verleend eervol ontslag. Door B. en W. is, in overleg met den In specteur van het Lager Onderwijs en na in gewonnen bericht van het Hoofd der School de volgende voordracht opgemaakt: 1. S. Ris te Worm er veer; 2. J. M. van Wolf ér en te Den Helder; 3. L. M. Zinkwerk te Bakkum; 4. W. G. Lovink te Twello. Na comitézitting wordt gekozen Mej. T. M. van Wolferen met 7 stemmen; 2 stem men zijn uitgebracht op Mej. S. Ris. Aanvulling Commissie tot wering van schoolverzuim. Volgt de benoeming van een lid der com missie tot wering van schoolverzuim te Burgerbrug (vacature L. Smelik). De door B. en W. opgemaakte aanbeve ling luidt als volgt: 1. H. N. Kaptein; 2. P. Kroonenburg. Benoemd wordt H. N. Kaptein met alge- meene stemmen. De tekorten van de Woning- houwvereenigtng „Zijpe". Behandeld wordt het verzoek van het be stuur der Woningbouwvereniging „Zijpe" om aanzuivering van de tekorten over de afgeloopen jaren. Bij de Woningbouwvereniging „Zijpe" is een kastekort ontstaan, doordat de gemeen te in gebreke is gebleven de nadeelige slo ten van de rekeningen der vereenigïng over de laatste jaren aan te zuiveren. Deze na deelige sloten waren ontstaan, doordat de Woningbouwvereniging voor één of meer woningen, waarvoor zich geen gegadigden aanmeldden, geen of een onvoldoend be drag aan huur ontving. De tekorten bedra gen tot en met 31 December 1936 f 981.33. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. De heer Doedens geeft ïn overweging in het vervolg elk jaar het tekort aan te zuive ren: anders wordt het een gat, waar niet overheen te springen is. De Voorzitter zegt, dat zulks ook de be doeling is. Conform het voorstel wordt dan besloten. Pacht van een gedeelte strand. B. cn W. stellen voor om opnieuw te pachten een gedeelte strand -nabij Petten voor den tijd van 5 jaren tegen een jaar lijksche huursom van f 7.50. De voorzitter doet mededeeling van de explotatie van 1936 cn 1937. De nadeelige saldo's waren resp f 203.S0 en f 215.35 Het is een levensbelang voor Petten, dat bet strand wordt geëxploiteerd. Spr. doet dan mededeeling van de correspondentie, exploitatie van 1936 en 1937 De nadeelige N.a.v. de bepaling omtrent de stormscha de, welke door de gemeente betaald moet worden, zegt de voorzitter, dat deze rege ling blijft bestaan, maar soepel wordt toege past. De heer Jansma vindt, dat men hieraan weinig houvast fieeft. De Voorzitter constateert, dat de Staat aan de. bepaling vasthoudt. De heer Jansma vraagt, wat er gebeurt, als het strand niet gehuurd wordt. De Voorzitter antwoordt, dat do Raad dan een veel groolcre verantwoordelijkheid op zijn schouders neemt: de bewoners van Petten zouden dan ernstig gedupeerd wor den. Algemeen wordt gehoopt, dat hot. strand te Sint Maartenszee toegankelijk zal blij ven. Noodgedwongen gaat men ten slotte met bet voorstel accoord. Het &J*. regeringsjubileum. B. en W. stellen voor van gemeentewege een bedrag, berekend naar 1 cent per inwo ner en 25 cent per leerling der lagere scho len, beschikbaar te stellen voor feestelijk heden bij het a.s. regeeringsjubileuni van Hare Majesteit de Koningin. De wijze van besteding van het bedrag aan Burgemees ter en Wethouders over te laten. De heer Veltman vraagt, waarvoor de ééne cent per inwoner dient. De Voorzitter: Voor de feestelijkheden. De heer Veltman: Ja, voor de feestelijkhe den De Voorzitter: Zooals B. en W. denken, de ze cent te besteden. De heer Veltman: We mogen allemaal een cent verkoopen! Verder bestrijdt de "Voorzitter den heer Veltman, waar deze zegt, dat dergelijke dingen van bovenaf worden opgelegd. Conform besloten. Verwaarborgingsregeling. Voorstel tot deelneming aan de vcnvaar- borgingsregeling van de Vcreeniging „Frau derisico-onderlinge van gemeenten" (F.O.G.) te Den Haag. Bij Raadsbesluit van 21 December 1937 werd besloten voor de gemeente aan te vra gen het lidmaatschap van de F.O.G. Aangezien nog voldaan moet worden aan het gewijzigd artikel 170, 2e lid, der Ge meentewet, waarbij de Raad verplicht wordt een regeling vast. te stellen omtrent verzekering van de gemeentegelden tegen bcnadcelirig door plaatselijke ambtenaren en bedienden of door anderen, stellen B. en W. thans voor tot een totaal bedrag van f 10.000.deel te nemen aan de vcrwaar- borgingsregeling van de Vereeniging „Frau derisico-Onderlinge van gemeenten," ter zake van den algemeenen dienst der ge meente (Gemeente-Ontvangen) en het Bur gerlijk Armbestuur. Als voren. Bouwvergunning geweigerd. Hierna ïs aan de orde het beroepschrift van H. Nieuwenhuizen Jr. te St. Maartens brug legen besluit van B. en W. tot weige ring van een bouwvergunning. Nieuwenhuizen wilde bij een woonwagen een schuurtje en een W.C. bouwen. (Do heer Bos komt ter vergadering) Gebleken was, dat er reeds door Nieuwen huizen was gebouwd zonder vergunning. B. en W. raden aan het beroep ongegrond te verklaren. De heer Jansma vraagt, of er niets aan te doen is, dat N. in een woonwagen blijft wonen. De voorzitter zegt, dat het hier een goed gekeurde woonwagen betreft. We moeten echter tegen gaan, dat de woonwagens wor den misbruikt om goedkoop te gaan wonen. De heer Jansma sluit zich hierbij aan en wijst, in dit verband op de tekorten van de Woningbouwvereeniging. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. Rondvraag. De lieer Doedens herinnert aan de toezeg ging van B. en W. een rondgang door de gemeente te houden. Is dit nog niet ge beurd? Voorzitter antwoordt, dat al deze zaken nog bij B. en W. in behandeling zijn. De heer Doedens hoopt dat. bedoelde rond gang spoedig zal plaats vinden. Voorzitter: Het staat op het programma. De lieer Veltman vraagt waarom de Voor zitter den Raad geen mededeeling heeft ge daan, omtrent de beplanting van den Scha- genveg. In de Schager Courant stond dat net. besluit niet was goedgekeurd. Voorzitter zegt dat inderdaad verzuimd is den Raad op de hoogte te stellen. In hoo- gere instantie is het verzoek niet toege staan, omdat er kabels in den weg liggen. De lieer Veltman hoopt dat. de zaak toch op het programma blijft en de post volgend jaar weer op de begrooting wordt geplaatst. Vooratter zegt, dat dit ook zijn oordeel is. De heer Veltman meent dat de pers de le den niet kan verstaan, te oordeelen naar het verslag in de Schager Courant. Dat was niet in orde. Kan de pers dan geen andere plaats krijgen? Voorzitter meent dat men de leden wel kan verstaan. Als de beer Veltman klachten beeft moet hij zich tot de hoofdredactie van bedoeld blad wenden. De heer Jansma vraagt hoe het staat met den verbouw jn Petten van de kerk. Het wordt hoe langer hoe beroerder, het is een schandaal. Voorzitter zegt dat de zaak financieel in orde is, maar de Petteners begrijpen de zaak met goed. Er is geen sprake van dat de boel afgebroken wordt maar reeds heeft Voorz uiteengezet dat liet er slechts om te doen is een harmonisch geheel te krijgen. De ad viescommissie vindt het plan keurig. Voorzitter zal er Maandag in de V.V.V.- vergadcring nader over spreken. De heer Borst, die ter vergadering komt, toekent de presentielijst. Voorzitter: Dat mag u wel gauw doen, me neer Borst, anders is 't afgeloopen cn kan 't een rechtzaak worden, net als in Den Hel der. (Gelach.) Dc heer Jansma doet een vraag in hoeverre onbewoonbaarverklaring van woningen gaat. Als bet dak lekt als een mandje, wat dan? Voorzitter zegt, dat, als dc huisheer na on derzoek weigert er iets aan te doen, dc wo ning eventueel onbewoonbaar kau worden verklaard. Niéts meer aan de orde zijnde volgt slui ting. Officieele opening Na afloop van de raadsvergadering had de plechtigheid van de officieele opening van het ge restaureerde raadhuis plaais. Behalve B. en W. cn de raad waren als gënoodigden aanwezig allen, die op cenige wijze aan de werkzaamheden had den medegewerkt. Meerdere uitnoodigin- gen waren niet verzonden. Door de vele bloemen van leveranciers en anderen bood de raadszaal een feestelijkcn aanblik. Rede van den burgemeester. De burgemeester, de heer Mr. D. Breebaart, richt, zich met een hartelijk welkom lot raad en genoodigden. Hoewel, aldus Mr. De dorpssloot in Barsingerhorn wordt opgeknapt! Een aardLg snapshot tfydens de werkzaamheden onder de schilderachtige bruggetjes. Breebaart, het verbouwde en opnieuw in gerichte raadhuis reeds geruimen tijd in gebruik is, werd om practische redenen gewacht met deze plechtigheid tot de eer ste raadsvergadering na dë restauratie. Dit heeft voor, dat het nu mogelijk is een oordeel uit te spreken over de groote ver betering, welke heeft plaats gehad. Het is niet noodig om den ouden toestand in herinnering te brengen, deze is bij de bouw plannen uitvoerig cn in het openbaar be sproken, zoodat elk ingezetene daarvan heeft kennis genomen of heeft kunnen ne men. Eigenlijk is het ook overbodig gewor den over den nieuwen toestand 'uit te wei den, want daarover heeft een voortreffelijk artikel gestaan in de Schager Courant en andere bladen, waarvoor een welgemeend woord van dank aan de Pers hier zeker op zijn plaats' ïs. Ik kan mij voorstellen, vertegenwoordi gers van de Pers, dat het U. wel eens aangenaam is, wanneer in deze zaal de meeningen zoo een enkelen keer met elkaar botsen, want dat geeft U copie. Ik kan u verzekeren, dat bet ons aange naam heeft getroffen, dat u, hoewel ook dn uw bladen de strijd tegen elkaar wel eens losbarstte zoo eendrachtig en prettig bij ons bijeen zijt geweest. Ny xyij ,4,U£ 'het feit dezer restairfaftc' in 'fèëstèïij'ke stemming hij elkander zijn, past het mij-, verschillenden personen dank te betuigen,' die bij de verwezenlijking van onze plan nen een werkzaam aandeel hadden. Dank aan den Raad breng ik, voor het genomen besluit, zooals het voorstel van B. en W. luidde, geament- dcerd door den heer Doedens, ten aanzien van de tegelvloer in hal cn wachtkamers, dank ook aan de raadscommissie. Mevr. VriesmanSlot, de heeren Doedens en Jansma voor de vele nuttige en goede ad viezen. Dank wil ik ook brengen aan.de bouwers, in de eerste plaats/ aan den bouwkundige den waarnemend gemeente-opzichter, deu beer C. dc Leeuw Wzn., die hiermede zoo'n uitstekend debuut beeft gemaakt. Op rus tige en bescheiden wijze hield hij vast aan zijn ideeën, ook al dreigden deze soms door mindere deskundigheid van een of meer leden van het college van B. cn. W. in «-evaar te komen. Het is gebleken juist te zijn, dat al dc adviezen van den heer de Leeuw zijn opgevolgd. Dan breng ik dank aan den aannemer Plevier met zijn ondernemers en personeel, als den metselaar 'Jaspers, den schilder Ró- noov, den electriciën Meyer, en den stof feerder Plumans. De heer Plevier heeft eer van zijn werk en het was ons een vreugde dit aan een der ingezetenen te kunnen gunnen. Wij heb ben hiervan geen spijt. Dan noem ik de le verancier van de centrale verwarming Wol ter cn Dros en breng den conciërge en echt genoot e dank voor de goede zorgen reeds tijdens dc restauratie aan alles besteed. De dames Breebaart en de Boer dank ik voor bun zorg voor de aanschaffing van het ser vies en- de verzorging van het huishoudelijk deel van de raadhuisinrichting. Tenslotte dank ik het hoofd der O. L. School te Schagerbrne voor de goede zor gen tijdens bet tijdelijk onderdak van de secretarie in de school en het secretarie personeel voor dc bc wonrlerenswaardige wijze waarop de hee ren zich, hoewel zij zich moesten behel pen, er zich tijdens den verbouw doorge slagen hebben, zoodat er niet te véél achterstand ontstond en de loopendfc za ken werden bijgehouden. Waar, dames en heeren, de restauratie zoo uitnemend ge slaagd is, hebben wij gemeend, dit met een ge zien de omstandigheden overigens be scheiden plechtigheid niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan en U in deze confortabcle omgeving cenige ververscbin- gen te moeten aanbieden, waarbij tevens gelegenheid bestaat liet resultaat van uw arbeid onder genoeglijk samenzijn nog pens te bezien. Daartoe is een buffet opgesteld in de wachtkamer van „sociale zaken". Daar immers worden steeds distributiezaken van levensmiddelen behartigd, al zijn er vooi deze gelegenheid geen „goedkoope" levens middelen voorradig! (hilariteit) ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER-S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrü te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te f?en stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes by apothekers en drogisten, f. 0.75. Ik moge eindigen met den oprechten wensch, dat in deze voorname, rustige sfeer van dit gebouw de gemeente met wijsheid worde bestuurd, dat de administratie ter secretarie, vlot en correct afgewerkt en dat het publiek, hetwelk zijn zaken hier zal af doen dc zegeningen hiervan zal genieten. Met deze woorden verklaar ik dit gerestau reerde,- zoo goed als nieuwe raadhuis offi ciéél in gebruik genomen.. (Applaus.) Verschillende sprekers. voèren nu het woord. De heer de Zeeuw (gëniëénteo.pzjchter) zegt beter te kunnen bbiivycp clai\ spreken en bepaalt zich er toe 'cïën Raad dank te zeggen hem in de gele genheid te hebben gesteld te toonen wat hij presteert. De heer de Boer (gemeentesecretaris) brengt den Raad hartelijk dank. De ambte naren hebben thans -een betere werkgele genheid, veel rustiger. Spr. wijst op de medewerking van den Raad, die bijv. on langs nog een belangrijk bedrag voteerde voor aankoop van personeel kaarten. De lieer Wiering (Iloofd der School), die zoo nauw betrokken is geweest bij den verbouw, 'coriiplimenteert den Raad. Te lang zijn dc inwoners bet „bewuste deurtje" aan den zijkant doorgegaan, een ingang, een plaats als Zijpe onwaardig! Wethouder Nannis, die, zooals hij zegt, al- twintig jaar meeloopt, heeft dikwijls on dervonden, dat beloften in plechtige oogen- blikkcn, elkaar gedaan niet worden nageko men. Dikwijls zat men elkaar in het vaar water! Spr. hoopt dat men in de nieuwe omgeving de beloften in daden zal omzet ten, alles zal vergeten wat kleinzielig is, om slechts één doel voor oogen te houden: liet dienen van het algemeen belang in goede karmonie. Spr. roept daartoe aller medewerikng in. Dank wil spr. Mevr. Bree- bart brengen, wier ontvangst in den tijd dat B. cn W. bij haar thuis vergaderden zóó prettig was, dat spr. dikwijls verlang de dat het raadhuis maar niet klaar zou komen! Voorzitter dankt de sprekers, waarna de aanwezigen tot slot van deze intieme plech tigheid het aangekondigde gezellige bezoek aan „sociale zaken" brengen en liet gebouw bezichtigen. Overtreding van de Arbeidswet Fabrieksdirecteur vrijgesproken. De Haarlemschc rechtbank heeft giste ren uitspraak gedaan in dc geruchtmakenr de zaak legen A. H. baron van Hardcn- broek tot Animerstol. directeur van de hunstzandsteenfabriek „Araoud" te Hille- gom. die op 3 Februari j.I. doof den Haar- lemschcn kantonrechter was veroordeeld tot drie boeten van zes gulden, wegens overtreding der Arbeidswet. Zooals men weet. spendeerde de „Arnoud" V/x millioén gulden aan haar inrichting voor toepassing van het tweeploegenstel- sel. Daar het tweeploegenstelsel tegen aller verwachting in niet in het Werktijdenbe sluit van 1936 werd opgenomen, kreeg de fabriek een ovenverkvergunning, welke in N°\\ j.1. plotseling werd ingetrokken. De directeur liet. zijn personeel tóch, dus zonder vergunning, in twee ploegen doorwerken. De rechtbank vernietigde gisteren) op formeele gronden het vonnis van don kantonrechter cn ontsloeg den verdachte van rechtsvervol ging. De rechtbank was van oordeel, dat de uitvoering der Arbeidswet in liet onder havige geval in strijd komt met zoo groote belangen, dat een naleving als niet ge rechtvaardigd beschouwd moet worden.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5