Plaatselijk Nieuws. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SprUtol. Bij alle Drogisten. FORTUNA IS SPEELSCH. De hoofdprijs der Schager verlo ting valt in Schagerbrug. Er heerschte in 't begin de gewone stem ming bij de gisteren gehouden trekking voor de Schager Paaschloterij. De gebruikelijke babitué's, hun nummertjes voor zich, lande rig zittend aan de lange tafels, in de groote zaal van 't Noordhollandsch Koffiehuis. Hier en daar een nieuw gezicht. Een huis moeder, die o zoo graag een prijsje in de wacht zou slepen, ja 't misschien zeer noo dig heeft. Een mijnheer, ietwat deftig, die in dit „gewone" milieu ietwat afsteekt. Er mis schien bij ongeluk tusschen verdwaald is. En een commissie, die blijken geeft, dit werkje meer aan de hand te hebben gehad. Alle knepen goed kent en met groote rust de komende dingen afwacht. Daar tusschen een nieuwe figuur, de jonge Notaris De Boer, die als onvolger van Notaris Van den Bergh, voor het eerst de leiding bij deze trekking h .eft. Weinig was te voorzien, welk een.spannend verloop ze zou hebben. Monotoon klinken de stemmen van de com missieleden, die de nummers afroepen. Als 't een „vette" prijs is, even een goedkeurend gemompel uit de zaal, maar verder geen emotie. Maar waar blijft de hoofdprijs? Nog slechts 20 van de 223 prijzen zijn over en steeds blijft no. 1 halstarrig achter in den prijzen trom mei, waaruit een pittigen jongen de rolletjes met de nummers te voorschijn toovert. Nog hegentien, achttien, nog zeventien prij zen de hoofdnri's blijft zoek. Tenslotte nog drie, nog twee p rijzen blij ven over. De commissieleden beginnen opvallend on rustig op hun stoelen te draaien. Zou er een fout zijn begaan? Zou soms vergeten zijn om no. 1 in den trommel te doen? Alles is goed gecontroleerd, zorgvuldig nageteld! Maar ja een fout is altijd mogelijk nietwaar. Voort 'gaat de trekking. In de zaal gaan de menschen staan. Het lotnummer wordt opgelezen. Dan het prijsnummer! Weer niet. Nog steeds niet de hoofdprijs! Dan wordt de laatste greep gedaan. Mis! *t, Is een cijfer boven de 16000 en daar de eerste 1000 nummers niet zijn uitgegeven en er 15000 loten (bijna 1000 meer dan verle den jaar) zijn verkocht, lellen de nummers boven 160000 niet meer. Een ongeldige dus. Opnieuw grijpt het commissielid Schenk !n den grooten trommel. Weer een foute! En dan, onder ademlooze spanning, klinkt bet ietwat trillend, maar tóch duidelijk: 14202, onmiddellijk gevolgd door een krachtig no. 1. Hoera! Als laatste van de 223 prijzen komen de drie vette koeien uit de bus! Frouwe Fortuna was wel erg, erg grillig dit keer. Ze heeft de spanning tot het uiter ste opgevoerd. o De Notaris vertelde ons na afloop, dat zijn vader, Notaris De Boer te Hoogwoud, al sinds 50 jaar de verloting van Spanbroek controleert, maar zooiets is daar, evenmin trouwens als hier, nimmer voorgekomen. o Naar wij vernemen is de hoofdprijs gewon nen door den heer P. Raven Jzn., Stolpen, Schagerbrug, die het lot had gekocht van den heer Frans Veul. 't Buurtje. VER. VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING „SCHAGEN. In het café van Mevr. Blaauboer werd gis teravond de jaarvergadering gehouden van de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging „Scha- gen", onder presidium van den heer J. G. van Barnevcld, die in zijn openingswoord slechts cenige leden het welkom kan toeroe pen. U ziet hier een anderen voorzitter en een anderen secretaris, zegt snr. De secretaris is ons ontvallen, terwijl de voorzitter fouten heeft gemaakt, waarvoor hij zal moeten boeten. De notulen worden hierna gelezen doèr den heer L. Bolle: ze worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van het Streekver- band Alkmaar kwam een schrijven inzake controle op de uitzending cn verpleging van patiënten in ziekenhuizen, welke dringend noodzakelijk wordt geacht. Geadviseerd wordt, om toe te treden tot do regeling van aanstelling van een controleerend genees heer. De kosten biervan bedragen f2.50 per opname-geval of. 1'0.04 per verzekerd lid per jaar. De voorzitter ..egt, dat hieromtrent de mee ning van de doktoren is gevraagd: men ge looft niet, dat het noodig is voor Schagen zoo'n controleerend arts aan te stellen. Dr. v. d. Sluis zet, toegelicht, met oen,igc cijfers, dil standpunt nader uiteen. Wat bet aantal ziektedagen per ziel betreft, verkeert Schagen in een gunstige positie. Spr. kent geen geval, waarin leden van de vereen, on- noodig op kosten van de vereen, zich in het ziekenhuis laten opnemen. Besloten wordt niet tot. de regeling toe te treden. Nog is ingekomen een aanbieding van een fraude-verzekering, welke de voorzitter ter zijde wil leggen. De beer M. Wissekerke merkt op, dat men tegenwoordig veel van fraude leest. De kos ten zijn zeer gering, zoodat zonder dat aan wantrouwen behoeft 1o worden gedacht wol on de aanbieding kan worden ingegaan. Nadat eenige besprekingen omtrent deze verzekering zijn gevoerd, merkt de Voorzit ter op, dat de beslissing feitelijk bij de Fe deratie-vergadering ligt. Wil deze vergade ring de fraude-vorzekertng, dan zullen ook wij haar moeten aanvaarden. Jaarverslag 1937 Hieraan is het navol gende ontleend. In verhand met het belang rijke tekort op de exploitatie van de onder nfd. Wieringermeer over '36 heeft in Nov. een onderhond plaats gehad met de Directie van de Wieringermeer. Hierbij wa ren aanwezig burgemeester Peters van Me- demblik en Gedeputeerde Michels. In Fe bruari j.1. is er weer een conferentie ge weest. nu met B. en W. van de nieuwe ge meente, waarhij tevens aanwezig was dr. Hoockamer. Resultaat van een en ander is, dat de gemeente Mcdomblik reeds f 1000 heeft -beschibaar gesteld; het wachten is nog op de gemeenten Wioringcn en Wieringer meer. In 1937 werd reeds f 200.van de gemeente Médemblik ontvangen en van een vereen, uit Schagen eveneens f 200. De omslag per lid was voor het geheele jaar; voor Schagen f 2.70 en f 2.70 en voor de afd. Wieringermeer. f 3.05 en f 3.05, resp. voor verpleging en operatie. Het aantal betalende leden bedroeg por 31 Dec. j.1. 2175, liep met 30 terug. In de Wioringermeer waren er 1383 en in de Meer 792. Het totale ledental bedraagt 2921. Voor de afd. operatie hebben zich 690 leden op gegeven, d.i. 55 minder dan vorig jaar. Het aantal verpleegdagcn was 1798. waar voor werd uitbetaald, aan ziekenhuizen f 4854.05; van Schagen werden uitgezonden 45 personen en van de Wieringermeer 80. Operatief werden behandeld 13 patiënten, waarvan 2 uit de W. Meer. Totale operatie kosten f 718.25 (nog geen derde gedeelte van het bedrag van vorig jaar). Het jaar is veel gunstiger geweest dan 1936; er is danook een batig saldo van f 885.76 Verslag penningmeester. De ontvang steen hebben bedragen f 8.356.55, do uitga ven f 7.470.79; batig slot derhalve f 885.76. De heer M. F. de Nooij brengt rapport uit namens de financieele commissie en advi seert den penningmeester, den heer Burger te déchargeeren, waartoe wordt besloten. Volgt de verkiezing van drie bestuursle den, wegens vacature van de hoeren J. Schoorl cn P. Lap, cn wegens periodiek af troden van den heer J. G. van Barnevcld (herkiesbaar). Gekozen worden de heeren Wissekerke, Dr. v. d. Sluis en herkozen de heer van Barneveld. Tot lid der financieele commissie, wegens vertrek van den heer J. .T. de Vries, wordt gekozen de' heer M. Weeland. Bij acclamatie wordt hierna gekozen tot secretaris de heer L. Bolle, tot voorzitter de heer van Barneveld. Door den' heer Burger wordt verslag uit gebracht van de Federatie-jaarvergadering. De volgende vergadering zal wederom door den heer Burger worden bijgewoond. De vergoeding over 1937 van den penning meester te Schagen, den heer Burger, wordt verhoogd van f 140 op f 160; die van den secretaris vastgesteld op f 50. De belooning van den secretarispenningmeester van dc Wieringermeer, do heer Feilces, wordt ge handhaafd op f 35. Het loon van den bode bedraagt f 0.03 per kwitantie; een bedrag van f 0.04 komt den bode volgens den voorzitter broodnoodig toe. Besloten wordt dan ook het loon op f 0.04 te stellen; dit geldt ook voor de Wieringer meer. Rondvraag Dc heer Wissekerke geeft de leden in de Wieringermeer in overwe ging zooveel mogelijk nieuwe leden te wer ven. Laten zij hun best doen het tekort zoo klein mogelijk te doen worden. Dc Voorzitter merkt op, dat men in de Wieringermeer te dezer zake zeer actief is. De heer Schneiders stelt voor de maxi mum-bijdrage in de vervoerkosten naar een ziekenhuis te verhoogen met f 2.50, zoowel voor Schagen als de Wieringermeer. Tegen dit voorstel worden vele bezwaren ontwikkeld, zoodat het niet in stemming wordt gebracht. Na nog eenige besprekingen van internen aard volgt sluiting. EEN GROOT STADSBEDRIJF IN ONZE GEMEENTE. Een advertentie in ons blad van lieden deelt, mede, dat hedenmiddag 3 uur de bur gemeester van Schagen rle racliocenlralc van den heer Willemsc officieel zal openen. Wij waren reeds in de gelegenheid dit ul tra-modem bedrijf, waarvan de technische installatie is verzorgd door bet laboratori um van Ir. J. J. Numan uit den Haag (de zelfde die o.a. ook dc opnameapparatuur van de nieuwe Avro en KRO-studio maakte) te bezichtigen. I-Iet interieur - het exterieur van het kloe ke gebouw met den stijlvollen toren achten wij reeds bekend genoeg om nog nader over uit te weiden - is prekeel modern met stalen meubelen ingericht. Het zilvergrijs met lichtblauw der wandschildering bij de fraaie geaderde asbest vezelvlocr maakt een karakteristiek effect- De verlichting is een zg. Menlicltverlich- ting met kwikdamplampen. De technische installatie. Boven in den toren bevindt zich een z.g. éengolfontvanger, voor de HoIIandsche pro gramma's. Eén-golf-ontvangers zijn speciale ontvangapparaten, voor het geval dat slechts één golflengte kan worden ontvangen. De hoogst bereikbare geluidskwaliteit wordt hier als doel gesteld. In stalen rekken zijn. in de uitzendkamer beneden, naast de groo te schakelpaneelen gemonteerd de diverse voorversterkers-lijnversterkers, microfoon versterkers, gramofoonversterkers enz. Al de ze appaatcn komen uit op een drietal cen trale bedieningsnaneelen. welke zijn gemon teerd op de centrale hedieningstafel. Hierop zijn ook de ontvangers voor de buitenland- sche programma's cn de draaitafels voor de gramafoonplaten gemonteerd. On deze na- neelen ziet men eerst een z.g. klinkenbordie met gewone telefoonklinken en stoppen, waarmede men door middel van een z.g. mixer (menger) alle gewensrhte omschake lingen kan verrichten. Verder komen op de ze paneelen nog voor speciale volumerege laars cn klankfiltcrs. waarmede men de hooge cn lage tonen zoowel afzonderlijk als gelijktijdig kan versterken, zoodat practiscb iedere correctie kan worden aangebracht I.ogarithmisch-regelbare ruiscb- en flniffil ters, waarmede storende ruiscb- en Huilge luiden kunnen worden uitgefilterd, ontbre ken niet. Een noviteitl hiervan is wel, rlat alle hooge tonen behouden kunnen worden. Resumeerendc: wij kregen den indruk, dat niets is gespaard, dit bedrijf aan alle cischen te doen beantwoorden. Het is een groot sladsbcdrijf, waar Scha gen trotseh op kan zijn! MARKTOVERZICHT. De Donderdag na do Panschtentoonslel- ling is stug en stil. Handel in kalfkmien trekkend. In geldekoeien matig. De han del in vaarzen was vrij goed; in nuchtere kalveren kalm; prijshoudend. Overhnuders handel kalm. De handel in oude slacht schapen was vrij goed. Vette varkens iets beter. Biggen en schrammen zeer gewoon, evenals kippen, konijnen, enz. zeer ge woon. Wij hopen volgende weck meer te kunnen schrijven. -Nog zij, vermeld, dat Woensdag slager Geerligs van Oudeslurs een 4-iarico vaars kocht van den heer Donker, Twisk, voor f455.Dit beest had veel bekijks! TEWERKSTELLING IN DUITS C HL AND. Naar wij vernemen, zal ten raadhuize doro den heer" Knetsch, ambtenaar bij het Departement van Sociale Zaken, zitting wprden gehouden tot het verstrekken van nqidere inlichtingen omtrent eventueele te werkstelling in Duitschland. SCHAGEN NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Schagen 2De Cocksdorp 1. Aanvang 2 u. D. Arnoldus. J. Broir, A. de Wit. P. Kistèmaker, E. Rus, M. Slikker. D. Schoorl, J. Stfecn, J. Bremer, P. de Vries, P. Boontjes. Res.: Jb. Broersma.J. Slikker. Schagen 3—J.V.C» 2. Aanvang 10 u. J. J. Slikker. G. Zwaan, D. Leeuwenkamp. C. Slikker, S. Breebaart, T. Moransart. P. Dekker, W. v. Geelen, Jb. Siemons, J. Everts, Joh. Franzen. Res.:F. Nauts, H. Kistemaker, A. Willemse. Voor afb'erichten uitsluitend bij J. Broer. Zij die wegblijven zonder afbericht te zenden, of afberichten zonder geldige reden, worden van den zomer voor wedstrijden buitengesloten. Het bestuur zal hieraan streng de hand houden. GEMEENTE SCHAGEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Jannie, dochter van Jan Dirk Klare cn van Johanna Wilhelmi- nad e Hart; Mettinus, zoon v. Bouke Dolf en van Grietje van der Struik. Jan, zoon van Berend Luik. en van Jantina Bos. Ondertrouwd: Leendert van Nispen, oud 24 jaren, wonende te Zijpe en Johanna Mak, oucl 18 jaren, wonende te Schagen. Overleden: Pieter de Boer, oud 91 jaren, weduwnaar van Jacoba Maria Jimmink. Jan Peetoom, oud 64 jaren, echtgenoot van Theodora Maria Hofmeester. Cornelia Fran- cisca Hin, oud 75 jaren, cchtgcnoote van Johanna Gerardus van der Klaauw. POLITIE. Gevonden:. Eén rijwielplaatje, een kam, een gouden armband, een kinderportemon- naie, kindertaschje, een jas. Verloren: een fiets, een tasch, een Lips- sleutcl, motorgereedsc.hap. een riem. Uit onze Omgeving ALKMAAR Een beschouwing der nu ver strekte cijfers leert, aldus het ver slag, dat, wil de toestand van het ziekenfonds goed blijven, er zeer spoedig maatregelen genomen moe ten worden, die het finantiëel even wicht herstellen. De eenige reserve, waarover de buiten gemeenten beschikken is, behalve' het aan deel in het eigen homeeen bedrag van f 1.732.38. Bij de gehouden verkiezingen werden de heeren Straver en Bonscma (plaatsvervan ger Louws) herkozen, terwijl in een vaca ture tijdelijk werd voorzien door- de benoe ming van dr. Groenhart. Op voorstel van het bestuur werden de biidragen van do verzekerden tot 1 Januari 1939 onveranderd gelaten; op een buitengewone Algemeene Vergadering in het najaar zal de contribu tie voor het jaar 1939 worden vastgesteld. Eveneens werd het bestuursvoorstel om den heer Wolderldorp tot wederopzegging te benoemen tot accountant aangenomen. Na zeer uitvoerige besprekingen werd, gezien bet finantieele resul taat van de afgeloopen drie maan den, waarin volledige vrije tandheel kundige hulp was gegeven, met al gemeene stemmen besloten het be stuursvoorstel voor 1938 te aanvaar den, hetwelk inhield het intrekken van het in de Algemeene Vergade ring van 1937 genomen besluit en te vervangen door het verstrekken van volledige tandheelkundige hulp met dien vestande dat door de ver zekerden in de Buitengemeenten met ingang van heden per vulling f 1,- en per wortelkanaalbehandeling f3 bijbetaald moet worden. Nog werd van de kant van de verzeker den sterk aangedrongen op het algemeen doorvoeren van de crisisregeling in de Bui tengemeenten, zooals deze door den Minis ter in zijn missive is vastgesteld. In zijn sluitingswoord dankt voorzitter voor de aangename wijze waarop de discus sies gevoerd zijn, waardoor de besluiten met algemeene stemmen konden worden aange nomen. LANGEND1JE ALG. VERGADERING ALG. AFD. ZIEKEN FONDS ALKMAAR EN OMSTREKEN. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van liet A.A.Z.A.K. welke, zeer druk be zocht was, onder voorzitterschap van dr. Straver, herdacht voorzitter na opening het overlijden vail de; b<jidc bestuursleden Dr. van Dam en deii'hecr H. .T. F. Wanna. Het jaarverslag over 1937 uitgebracht door den secr.-penningmeester, den heer Schouten werd door de vergadering onder dankzegging goedgekeurd, zoo ook de reke ning on verantwoording welke waren nage zien door de kascommissie. Aan het jaarverslag ontleenen wij het volgende: In Alkmaar waren op 31 December 1937 ingeschreven 1S484 zielen (17534), waajvan 13038 (12352) volwassenen en 5446 (5182) 'kinderen, waarvan 4648 (4422) betalende kinderen en 798 (760) niet betalende. In dit jaar zijn slechts 155 zielen wegens wanbetaling geschrapt. De exploitatie wiist aan als baten totaal f 191.109,17 (f 181.007,98). Aan lasten staan hiertegenover totaal f 187.469.81 176.524.50) Er blijft dus te Alkmaar een voordeelig saldo van f 3.639.36 (f 4.483.48). De exploitatie-rekening van het reserve fonds wijst een overschot aan van f 917.07, zoodat ner 3112—'-37 bet kanitaal van het reservefonds bedroeg f 41.110.28. Het Crisisfonds vermeldt een batig slot van f 3.566.64. Buitengemeenten. Het aantal volwassenen cn kinderen be droeg op 31 Dec. 1937 respectievelijk 31578 (29928) en 20438 (19649) in totaal 52016 (495771. De toename van bet zielenaantal was 2439, zijnde 1650 volwassenen cn 789 kinderen. Van de 20438 kinderen betaalden er 15350 en waren er 5088 kinderen, die niets betaal den. Door de apothoekhoudend geneeskundigen werd gestort f 103.209.8S; gekweekte rente f 45.54 cn enkele andere ontvangsten f 108 84 maken samen een bedrag van f 103.364.20 (f 07.308.37). Volgende uitgaven staan hier tegenover: Specialisten f 60 958 80 (f 62.994.49); Tand artsen f 10.662.04 8 901.—): Genees- en ver bandmiddelen f 3.563.39 ff 2.835.77): Brillen, breukbanden enz. f 3.888.31 (f 3 410.HU Ziekenhuiskosten f 14.276.35 ff 11.730.231: salarissen administratie f 4.785.24 ff 4.708.071 pensioenen f 1.122.29 (f 1.118.40; Algemêene onkoslen, waaronder: 'controle, vergaderkos ten. drukwerk, hüdrage eigen gebouw, kau »no»'herioodi"'dhedPn. en/., enz, f 2.859,2fi (f 1.317.—1 Totaal f 168108.77 (f 97.135.10) De exploHatierekening wüst dus een na- deeling saldo aan van f 4.744.51 (in 1930 een overschot van f 233.27). Crisisfonds. Tiet saldi- en steunfonds waaruit de crisis bijdragen worden gpfi"'vn^:erd. bedroeg on 31 December .1937 f 9.053.27. A's inkomsten ontving hef 't exnloitalieovcrscbot van 1036 ad. f 233.27: aan teveel betaald over 1036 werd ontvangen f 1°2.77 terwiil de snecia listen bijdroegen f 1.512.47 Tn totaal kon be schikt worden over 'n bedrag van f 10.921.78 Aan crisisbijdragen werd oRn-pceven (in clusief een restant 1930) f 4 444.89; zoodat er dus een overschot is van f 6.476.89. Successievelijk vermeerde het aantal apotheek-houdende artsen, dat een crisis regeling invoerde. Onder do resteerende wa ren enkele zoo gelukkig, dat er hii hen geen erisiswerkloozen waren, terwiil weer een an der gedeelte nraktizeerend in onze rand gemeenten praktisch geen crisis-verze kerden hadden. De overige, waaronder eeni ge in één gemeente, zijn met 1 Jan. 1938 be gonnen de regeling in te voeren. OUDKARSPEL. De openbare verknoping. Naar aanleiding van het bericht over de' verkooping ten lokale van den heer Vis, j gisteren in ons blad opgenomen deelen wij hierbij- mede, dat de Bank, welke de laat- ste pcrccelcn aan zich hield, niet was de Coöp. Boerenleenbank te Oudkarspel. NIEUWE N1EDORP, EEN GEMAAL VOOR DEN WESTELIJKEN PROEFPOLDER Met den bouw van een gemaal voor den Westelijken proefpolder is een begin ge maakt; het zal verrijzen op den N. W. hoek van dezen polder. Daar de slooten al spoe dig zullen worden afgedamd, zal men, zoo dra het egmaal gereed is, dadelijk mét de droogmaking kunnen beginnen. NOORDSCHARWOUDE. Vrouwenvredesbond „Vrede en Vrijheid." Gistermiddag hield de afd. Noordschar- woude—-Zuidscharwoude van den Int. Vrou wen Vredesbond in Concordia een bijeen komst, waar als spreekster optrad mevr. Ra- mondtHirschmann, voorzitster van de Ne- derl. afdeeling v. d. bond. Mevr. de Vries opende de vergadering met welkom. Hierna werden door c'cn viertal dames; begeleid op de piano, een paar vredesliede ren gezongen. Mevr. RamondtHirschman zeide, dat juist in deze tijden het dubbel noodig is de vredesbeweging krachtig te maken. In 1919 is aan den naam van den Bond liet woord vrijheid toegevoegd in verband met het Verdrag van Versailles, waarbij geen rekening werd gehouden met de lan den. De fout van het. Verdrag van Versail les dat uitging van: overwinnaars cn over wonnenen, hoeft de Bond toen al direct aan den kaak gesteld. Snr. schetste do werk zaamheden van den Bond, 'die zich ook be zig heeft gehouden met de verbetering der positie van de Staatloozen, in samenwerking met anderen (Nausen). Voorts gaat men voortdurend bekend maken wat een moder ne oorlog is en wat de gevolgen daarvan zijn. Als bewijs van de internationale sa menwerking herinnerde spr. aan een zeer recent voorval. Zij ontving n.1. uit Amerika van vrouwen uit Boston een zilveren kin dergarnituur, dat haar via de Amerikaan- scbe afd. van den Bond was toegezonden, bestemd voor Prinses Beatrix, welk ge schenk van een opdracht Was voorzien, ge tuigende van de vereering van het nieuwe Holland voor het ourle Holland. Spr. eindigde met de opwekking voor den vrede te werken, geïnspireerd door hetgeen van de jonge menschen gevraagd wordt, in geval van oorlog. _Na de pauze werd door inevr. Wagenaar— Kooij een tweetal gedichten voorgedragen, waarmee zij zeer veel succes oogstte. Het was een zeer goed geslaagde bijeenkomst. Woensdagavond heeft voor de afd. Lan- êendiik van de R. K. Staatspartij bet Ka merlid Mr. dr. Beaufort O.F.M. een rede gehouden. Er was vrij veel belangstelling. De spreker heeft een overzicht gegeven van de reapties welke werden opgewekt na de verkiezingen cn na de vorming van het Kabinet. Hierna behandelde spr. de sociale poli tiek. De benaming belangenpolitiek, waar mee dc christelijke politiek wordt betiteld, aeht snr, minderwaardig en ook gevaarlijk S?ir. liet de verschillende maatregelen van minister Romme de revue passeeren. Het is hem een raadsel, dat sommigen voor diens werk geen waardeering hebben. Ten aanzien van de economische politiek zeide spr. dat het verkiezingsnrogram met volle kracht wordt doorgevoerd. Bh" de bestoking van de defensievoorzienincen, welker omvang een teleurstelling is. noem de snr. het een liehtnuntje, dat dc uitga ve»1 biina alle in eigen land blijven. Goed onderwijs ïs noodzakelijk, doch het prin- cipieele kabinet stemt men niet af om de leerlingensrhaal. Nadat eenige vragen werden gefetehl volg de sluiting door den voorzitter, den heer B. J. Wilmink. ZUIDSCHARWOUDE. Bridae-drive. De uitslag van de bridge wedstrijd van „De Vroolijke Klaverheer" was als volgt: Oneven nummers: 1. C. Stoop en Jb. Rietveld 12 put.; 2. J. Oudhuis cn A. Beem sterboer 14 nnt.: 3. J. Schuit en K. Komen 15 nnt.; 4. G. Kraakman en G. Vro1!ng 16 pnt.; 5. K. v. Meurs en Th. Riincr 18 pnh Even nummers: 1. Jb. Grooties en J. Kramer 11 nn» 2. C Wolf en P. Rliileven 15 pnt.; .3. J. Knmen en J. Stoon 10 nnt.; 4. I-I. Kramer en M Goudsblom 16 pnt; 5. Jb. Groen cn Jb. Zijp 17 pnt. Geslaagd. De jongeheer J. Kosscn alhier slaagde als no. 2 van het Ambachtsschooldiploma, afd. timmerlieden. Bond voor Staatspensionneeringu Woensdagavond had in het lokaal van den heer Rossen een ledenvergadering plaals van de plaatselijke afdeeling. De opkomst van leden was matig. Het jaar verslag over het afgeloopen jaar werd on* der dank goedgekeurd. De heer Kosscn bracht namens de com missie belast met het nazien der rekening 1937 verslag uit. Saldo .1936-bedroeg f 7.90, ontvangsten f 143.30, totaal f 151.20. Uitga ven f 144.96, saldo f 6.24. Het ledental be droeg bij den aanvang van het jaar 134 cn aan liet einde 130. Bij de bestnrsverkiezing werd de heer F. Krap herbenoemd. In de plaats van den heer IJ. Meijer, die wegens vertrek heeft bedankt, werd gekozen de heer Wessels. Den heer Meijer werd dank gezegd voor het vele en goede, dat hij voor de afdee ling als bestuurslid heeft gedaan. Van den heer C. Rutsen was het voorstel ingekomen om voortaan geen afgevaardig de te zenden naar de Bondsvergadering, in dien deze op een verafgelegen plaats werd gehouden, zulks met het oog on de onkos ten. Besloten werd hiermee rekening te houden, doch indien mogelijk zal toch de Bondsvergadering worden bezocht. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer F. Krap, plaatsvervanger de heer L. van Dam. De heer C. Meuleveld werd aangewezen als commissielid voor het nazien der re kening voor 1938. Bij de rondvraag kwam de autotocht voor de ouden van dagen ter sprake. Het Bestuur werd gemachtigd wcederom de noodige stappen te doen, opdat deze toclUÈ a.s. zomer wederom doorgang kan vinden. Hierna sluiting. W ARMENHUIZEN VERG. NED. BOND V. BOERINNEN EN ANDERE PLATTELANDSVROUWEN. Bovengenoemde vereeniging hield gister-- avond onder goede belangstelling een leden vergadering in de zaal van den heer Slik ker. Na opening van de Voorzitster hield Mevr. Klant-de Moor een lezing over het boek: Madame Curie, waarover wij een kor te inhoud laten volgen. Als jong meisje was deze Madame Curie al zeer begaafd en ging als studente in na tuurkunde naar de Sorbonne te Parijs. Door een der Professoren werd daar eens gezegd; Ik neem de zon en slinger haar, cn dit heeft zij in haar leven laten uitstralen. Na haar huwelijk met Piére Curie hebben zij zich gezamenlijk op onderzoekingen toe gelegd. Dit geschiedde op zeer primitieve wijze, over een laboratorium beschikten zij niet en moesten de werkzaamheden uitvoe ren in een oude schuur. Na 5 jaren slaag den zij er echter in één deeïgram radium te verkrijgen. Ook na het overlijden van haar man heeft zij vele genezingen tot stand gebracht door middel van bestralen met radium. Hun le ven is geheel gewijd geweest aan de radi- um-activiteit. Dit boek is zeer leerzaam en be-. velen aan dat het door meerdere eens gele zen wordt. De lezing is door Mevr. Klant- de Moor goed en duidelijk weergegeven on- BERGEN BERGER SPORTVEREENIGING. Een moeilijke tocht voor het eerste elftal naar Broekerhaven Voor dc eerste ronde van den Ravolibc- ker zal B.S.V. den verren tocht naar Broe kerhaven moeten maken, om daar de Strandvogels op eigen terrein te bestrijden. Dat dit een moeilijke opgave is voor de Bcr genaren, behoeft, geen betoog; temeer daar het elftal van B.S.V. lang niet meer van die sterkte is van voorheen. Vooral dc voor hoede heeft duchtig geleden. Niettemin heb ben de bezoekers twee kansen tegen één, omdat een gelijk spel reeds voldoende is voor B.S.V. om in de tweede ronde te komen. Ongetwijfeld zullen de jongens er voor vechten en probeeren althans één puntje mee naar Bergen te nemen. Laten we hopen op een mooien, fairen strijd, waar bij inderdaad de sterkste wint. SCHOORL VERKOOPING. In „De Rustende Jager" had gistermiddag ten overstaan van Notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar de verkooping bij af slag plaats van een landhuis met garage, tuin en landerijen van den heer C. A. Bcu- deker. 1. Landhuis met garage cn tuin. Hoogste bod f 4025.— C. Bogtman Gemijnd voor f 4050 door C. Bortman; 2. Bouwterrein, groot plm. 16.80 are, hoog ste bod 1 1520 C. O o des. Niet gemijnd. 3. Bouwterrein, groot plm. 10.36 are, hoog ste bod f 700 P. Harfland. Niet gemijnd. 4. Bouwterrein, groot plm. 10.37 are. hoog ste bod f 725 v. d. Noorda. Niet gemijnd. 5. Bouwterrein, groot plm. 10.38 are. hoog ste bod f 700 D. Groen. Niet gemijnd. 6. Een terrein, groot plm. 10.04 are, hoog ste bod f 500 P. Hartland. Niet gemijnd. Combinatie perceel 1 en 2. Gemijnd door C. Ou des voor f 5575. Andere combinaties werden niet gemijnd en de massa evenmin. ZIJPE 'f ZAND SCHITTERENDE PRESTATIE De rijksveldwachter F. Overhand van 't Zand is als no. 2 geslaagd voor het te Am sterdam gehouden brigadiers-examen Een schitterende prestatie hij een'mede dinging van wlin. 150 candidateu.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6