Langendijker Groenten Centrale ASPIR1N 'M U NJHMSTJES" P^nmtd^ims tij uiïnmwndheid, Tante Matjes wedervaren in Scbagen v. Geelen's Geschenkenhuis Donderdag 14 April 1938 Tweede blad Bij'griep, verkoudheid, rheumatiek. Aanneming: van dit voorstel wordt ontraden. De heer Blauw, Heerhugowaard, verdedig de het, voorstel Hugowaard, wijzende op de moeilijkheden, welke de tuinders hadden met de bewaring. Voorzitter meende, dat men de Regeering dankbaar moet zijn. Do heer Zwefsmart meende, dat hier ver schil bestaat, of het goed gegaan is of niet. De betrokkenen hebben er de last mee ge had. Nadat de heer Van der Gracht nog hulde heeft gebracht voor de spoedige afname van de pootaardappelen werd van dit voorstel afgestapt. Voorzichtigheid geboden. „De Scherm eer" stelde voor, koopers van producten, welke per as worden aangevoerd en geveild, te verplichten deze zonder over laden in een vlet, dus rechtstreeks te ont vangen. Het overladen geeft voor deze aan voerders veel ongerief en brengt tevens- kos ten met zich. Het bestuur is niet tegen dit voorstel, doch waarschuwt toch, dat het i.p.v. een voordeel, wel eens een nadeel kon beteeke- nen. De werkzaamheden welke de fabrie ken zouden moeten verrichten om deze kool te ontvangen, zouden wel eens in den prijs kunnen worden uitgedrukt. Dit voorstel werd door den heer Hemke verdedigd. Na eehige besprekingen werd het voorstel met 570 tegen 3S3 stemmen en 321 blanco aangenomen. Een telkens weerkeerende wensch. De vereen. „Ons Begin" te Oler- leck stelde voor, de wittekoolrc- geling 1933 weer ingevoerd te krij gen, aangezien de thans geldende regeling niet voldoet. Die van 1933 heeft daarentegen tot aller genoe gen gewerkt. Het bestuur rneonde, dat het niet ge makkelijk zou zijn, deze regeling-1933 weer ingevoerd te krijgen. Ook vorige jaren heeft men reeds pogingen gedaan, deze re geling ingevoerd te krijgen. Het bestuur wilde deze zaak echter nog wel eens aanban gig maken bij den Reg. commissaris. Evcntueele heffingen zouden in het Land bouwcrisisfonds komen. Verschillende moei lijkheden werden door den voorz. opgesomd. Er zal een onderzoek worden ingesteld naar de mogelijkheid van wederinvoering van de veelgewcnsclite witte koolregeling. Dfi heffing op vroege aardappe len. „De Toekomst" te Zuidscharwoude stelde voor. de heffing op de vroege aardappelen over 'n langeren termijn te doen betalen in vel band met de verhooging tot f 50.— per II.A welke bezwaarlijk in eens zal kunnen wor den betaald. Het bestuur gaat hiermede ac coord. Men zou willen vragen, dat van elke veilingspost 20% mag worden afgehouden ter afbetaling der heffing. Dit voorstel werd na eenige bespreking aangenomen. Hierna gaf de voorzitter de leiding over aan burgemeester Schelhaas, aangezien het volgende punt op den heer De Boer betrek king heeft. Spr. venvees naar art. 5 van het Regle ment, waar staat, dat het bestuur de Junc ties verdeelt, maar niet dat alle functies in één hand worden gebracht. De heer A. Schuur. St. Pancras, zeide, dat men iemand moet hebben, die zich de ee- heelc dag aan zijn arbeid van veilinglcider kan wijden. Het is niet goed dat die man ook voorz. en secr. is. Dat een bestuurslid op de veiling aanwe zig moet zijn acht spr. niet juist. Het kan niet goed werken, dat één man alle werkzaamheden moet doen. Op den duur is dit funest, volgens spr.. De heer C. Kliffen, Zuidscharwoude, ge voelde voor het. voorstel van St. Pancras. Spr. wees op de eigenaardige situatie, waar in de heer De Boer verkeert. De heer W. Balder, Broek op Langendijk, zeide, dat zijn vereen, het op prijs zou stel len als het bestuur onder oogen zag om de functies volgens art. 5 van het Reglement te verdeelen. Voorz. verdedigde het prae-advïes. Hij wees er op, dat de heer De Boer, altijd zijn beste krachten aan de veiling heeft gegeven Het bestuur kan geen redenen zien om de zaak te veranderen. Klagers worden gehoord door den voorz. van het marktbestuur. Een voorzitter naast den veilingleider zooniet veel te beteekenen hebben. Het bestuur wil deze zaak nog eens van az behandelen. Wanneer men overtuigd is dat verandering noodza kelijk is zal men die verandering aanbrengen. Het is heel goed'gezïen dat de dagleiding van de veiling bij den burgemeester is. De verhouding tusschen voorzitter, bestuur en den heer De Boer is uitstekend. Men heeft het volste vertrouwen in hem. De heer Zwetsman, Koedijk dacht dat in St. Pancras de vrees leefde, voor de groote macht, in de handen van den heer De Boer. De invloed van den heer De Boer groeit nog steeds, ook door hot overlijden van burgemeester Slot. De taak van den heer De Boer zou te zwaar kunnen worden. Voorzitter concludeerde dat men - in den heert De Boer de rechte man op de rechte plaats vindt en dat liet niet tegen den heer De Boer gaal, maar om de belangen van de ver een iging. Na nog eenige besprekingen in tweede instantie ging men accoord met de toezegging van het bestuur. Rondvraag. Bij de rondvraag werd de uiendiefstal be sproken. Broek op Langendijk en St. Pan cras hebben elk f 25 beschikbaar gesteld. Meerdere stemmen gingfe'n op om de schade te vergoeden. Het dag. bestuur zegde toe, dat een en ander nader onder oogen zal worden gezien. De heer Klant, deelde o.m. nog mede, dat de Prov. Comm. aangedrongen heeft op spoe dige uitbetaling van steun op kool Een toe zegging biertoe is door de betrokken instan tie gedaan. De heer De Vries, St. Pancras drong aan op den aanleg van een autoparkeerplaats. Dit heeft de volle aandacht van het be stuur. De heer Balder, Broek op Langendijk, drong aan op opheffing van de aanvoerre- geling. Burgemeester Meindersma sprak hierna eenige vriendelijke woorden. >LG. JAARVERGADERING TE SCHERMERHORN. Een jaarlijksche bijdrage aan de nienwe sluis te Broek op Lan gendijk van 1/40 van den om zet. De veilingsvereeniging de Langendijker Groenten Centrale te Broek op Langendijk hield Woensdag haar Algemecne Jaarver gadering in het lokaal van den heer Van der Oord te Schermerhorn. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den burgemeester van Schermerhorn, den heer Meindersma, den secretaris van de Prov. Commissie, den heer P. Klant, den oud- rijkstuinbouwconsulent ir. Hazcloop, verte genwoordigers van de zustervcilingen te Noordscharwoude en Warmenhuizen, den controleur v. d. Plantcnzieklenkundigcn Dienst Van Herwijnen, den heer Stuffcrs, tuinbouwonderwijzer te Koedijk, den heer Witteveen, hoofd der chr. tuinbouwschool te Broek en ir. Rietsema, rijkstuinbouwconsu- ■lent, afgevaardigden van Koophandel, den betaalmeester H. Pastoor en het veilingpcr- soneel. Nadat de aanwezigen zich van hun zetels hadden verheven, herdacht voorzitter den overleden voorzitter van het veilingsbestuur, burgemeester Slot, die zeer veel voor den tuinbouw heeft gedaan. Het jaar 1937 is weer teleurstellend ge weest, hoewel in het laatst van het jaar de prijzen van uien, peen en bieten goed wa ren. De vcilingsomzet is iets omhoog gegaan. Voorzitter hoopt dat dit zal voortgaan. De handelsovereenkomsten met andere landen hebben ons nog niet bevredigd. Ver trouwd wordt dat dc Regeering haar best zal doen om voor den tuinbouw zoo goed mogelijke resultaten te verkrijgen. Ook dc tuinbouw heeft zich niet onbetuigd gelaten om den afzet te verbeteren. Voorzitter besprak den ongcrogelden aan voer op de veilin" welke ernstige vormen gaat aannemen. Het veilingsbestuur vindt het vervelend, dat regelend moet worden op getreden, doch het is er toe genoodzaakt. Gaarne zou voorzitter willen dat het dooi de tuinders zelf zoo werd geregeld dat er op alle 6 dagen van de week een flinke aan voer was. Dan kan men meer producten af zetten. De regeeringshulp heeft men niet kunnen missen. Het minimumprijzenfonds bespre kende, vestigde voorzitter dc aandacht op dc besprekingen in het C. Bureau. Het vaste lasten vraagstuk is zeer urgent, Wat de beperking betreft had voorzitter gaarne, dat in de landbouwstreken dc tuin bouw meer werd beperkt ten bate van de zeer besnoeide bedrijven uit deze streek. Het verkoopen van teeltvergunningen keurde spr. sterk af. Hierna besprak de voorzitter de proefpol- Öers, welke in het Geestmerambacht zullen worden gelegd, hoewel men de resultaten niet. kan voorspellen, moet het initiatief van Ged. Staten worden toegejuicht. Voorzitter achtte 't echter niet juist dat de tuinders zelf niet zijn gehoord. Niemand zou gedupeerd worden, •heeft de voorzitter van Ged. Staten gezegd. Doch t.a.v den Oostelijkcn polder zijn dc gebóden prijzen bene den de huidige verkoopwaarden. Gehoopt wordt, dat de onderhandelingen welke nog gevoerd worden, goede resultaten mogen opleveren. (Applaus.) Ingekomen was een brief van den heer Valstar, die eenige dagen buitenlands is en dus verhinderd is deze vergadering bij te wonen. De notulen van dc vorige 'jaarvergade ring werden op advies van de notulen-com- inissie goedgekeurd. Hierna werd het jaarverslag, waarvan wij eenigen tijd geledon reeds een uittrek sel publiceerden, behandeld. Koekebakkerswerk- De heer Zwetsman, Koedijk, maakte de opmerking, dat. ondanks de steun, waarvoor de ver. dankbaarheid uitspreekt, de toe stand van den tuinbouw zeer zorgwekkend is. De verlaging van de aardappelenprijs van f 6 tot, f 1 keurde spr. zeer af. Dat is koc- •kebakkerswerk geweest. Spr. zou gaarne zien, dat wanneer weer feen gedenkboek werd uitgegeven, dc naam van den heer Nobel niet meer werd verge ten, zooals deze en de vorige keer. Dc heer J:b. de Vries sloot zich hierbij öa.n. Dc heer Blaauboer (Koedijk) zeide, dat de tuinders niet zooveel reden tot dankbaar heid hadden. Het jaarverslag werd hierna vastgeseld. De penningmeester, de heer C. Spaans legde rekening en verantwoording af van zijn beheer. De rekening sluit op een totaal bedrag van f 319.535.21. De exploitatiereke ning van do veiling (afd. Groenten) sluit op een totaal van f29.400.21 met een nadee- lig saldo van f 2249.31, dat op de reserve wordt afgeschreven. De balans van de veiling sluit on een totaal bedrag van f 121693.42, waaronder is opgenomen een vorde ring van f 2S.S51.81 op de bloornbol- lenveiling, welke vordering blijkens de balans van Me bloembollenveiling voor f 26.163.3S bestaat uit dubieu ze debiteuren en f 1700.63 aan na- deelige saldi van vorige jaren. Het minimumprijzenfonds is f 32.712.45 groot. Als reserve staat op de ba lans f 46.020.96 hetgeen in verband met de zoo juist genoemde post van f 26.163.38 aan dubieuze debiteuren wel wat geflatteerd is. (Red.) De commissie bracht verslag uit van haar bevindingen. Zij adviseerde tot goedkeuring Sint Pan cras drong aan .op verlaging van de huur der veiling. Zal gevraagd worden. Na eenige besprekingen werden rekening balans en begrooting vastgesteld. Aan de orde kwam hierna de vaststelling Van de volgende algemeene vergadering. Volgens art. 10 der statuten is Sint Pancras aan de beurt; plaatsvervanger Hensbroek. Aldus besloten,. Voorstel tot het verleen en. van subsidie voor een te bouwen nienwe sluis. Het bestur stelde voor, voor de te hou wen sluis te Broek op Langendijk gedu rende 45 jaar een bijdrage te verlecnen van f 400.per jaar, te rekenen vanaf 1939 tot 1984 of zoolang de veiling onder beheer staat van een Tuinbouwbond. De bestaande sluis, aldus de toelichting, voldoet, niet meer aan de eischen des tijds en nu het nieuwe kanaal gegraven wordt is het noodzakelijk, dat er een sluis gebouwd wordt, welke naar evenredigheid is van het kanaal en van de schepen die dat kanaal kunnen bevaren. De kosten van een nieuwe sluis komen ge heel ten laste van de gemeente Broek op Langendijk en dit is voor de gemeente te zwaar. Het is niet geheel juist, dat. Broek op Lan gendijk deze kosten alleen draagt, omdat het beslist, een algemeen belang en in het bijzonder een veilingsbclang is. Hot bestuur stelde daarom voor, een bijdrage te verlec nen. Ook Prov. Staten zijn bereid flinke hulp te bieden, maar dat hangt wel af van dc bijdragen, welke door verschillende in stanties zullen worden gegeven. In de statuten van de veiling staat, dat de toevoerwegen, zoowel te water als te land door de veiling zullen worden bevorderd. Daartoe behoort zeker in de eerste plaats een goede sluis met een waterweg naar de veiling, zoodat groote schepen in dc onmid dellijke nabijheid van de veiling geladen kunnen worden. Voorzitter lichtte het voorstel nog nader toe. hulde brengend aan het gemeentcbc- bestuur voor het genomen initiatief. De kosten van de sluis zullen 80 a 100.000 gul den bedragen, waardoor pl.m. f 4000 per jaar moet worden opgebracht. De sluisgel- den zullen pl.m. f 1500 opbrengen. Vervoer van alle goederen per auto zou veel te veel kosten. Door de sluis gaat nog 500 ton per dag per vaartuig. Wanneer bij de veiling groote schepen kunnen worden geladen, zal dit groote voordelen geven, ook in verband met den op handen zijnden aanleg van een kanaal van Amsterdam naar Keulen en het vervoer van kool naar België dat thans met levensgevaar per kleine motorboot ge schiedt. Burgemeester Schelhaas van Broek deelde daarna mede, dat. dc sluis volgens het on derzoek van den Prov. Waterstaat af is, zoo dat 'n nieuwe sluis moet worden gebouwd Het ligt in de bedoeling de sluisgclden voor hen, die hun producten naar de vei ling brengen, niet te verhoogen, al hangt dit af van de medewrking van de tuinders, aangezien de' gemeente ondanks de gèraam de bijdragen nog pl.m. 1000 gulden per jaar zal moeten betalen. De heer W. Butter, Koedijk, Juichte het. initiatief van het gem.bestuur toe. Spr. stelde namens eenigen voor 1/40 pet. van den omzet bij te dragen, tot een maxi mum van f 400 per jaar. Burgemeester Schelhaas zcidc nog, dat al het mogelijke wordt gedaan om mede werking van het Werkfonds te verkrijgen. Het bestuur neemt bet voorstel van den heer Butter over deelde de voorz. mede, nadat eenige minuten was beraadslaagd. De heer Jb. de Vries, Sint Pancras, vroeg hoe Schut te vaer er over dacht. Spr. herin nerde aan het genomen besluit t.a.v. dc bijdrage aan de kanalisatie. Die zal dan wol weer verhoogd worden van f 450 tot f 600 per jaar. Dan moet totaal wel f 40.000 worden betaald. Noodig is meer een betere vervoermogelijkheid per as. z Verhooging van de bijdrage aan de kana lisatie zal niet geschieden, is voorz.'.s mee ning. Vervoer per as is niet het gewensch- te voor onze producten. De heer P. Tromp, Heerhugowaard, wees op het belang voor de veiling dat een nieu we sluis werd gesticht. Als op dezelfde plaats een sluis gebouwd wordt en de vaart een jaar gestremd zal zijn. zullen de tuinders uit Heerhugowaard niet naar Broek kunnen komen. In stemming gebracht werd met 829 tegen 445 stemmen het voorstel van het bestuur aangenomen. Tegen stemden dc afdeelingen Schermer en Omstreken, Henshroek, St. Pancras, Oterleek en Zuidscharwoude. Voorstellen van de vereenigingen. „De West" te Koedijk stelde voor, dat de bestuursleden niet meer dan tweemaal ach tereen herkozen mogen worden en boven de 65 jaar niet verkiesbaar zijn. AI is dit bij deze organisatie nog niet het geval toch zijn er instanties, waar door langdurige zitting en te hoogen ouderdom eenige vernieuwing noodzakelijk is. Men acht dit nu de beste manier om der gelijke kwesties te voorkomen en op te los sen. Het bestuur vindt voor deze gedachte wel iets te zeggen, doch het bestuur is niet be voegd, daarover een besluit te nemen. El ke aangesloten vereeniging heeft het recht hare bestuursleden voor de L.G.C. te kie zen. Hot is dus geheel een zaak voor de vereen min gen. Koedij'k is het met het prae-advïes eens, zoodat het voorstel wordt ingetrokken. Vluotmre lossing der producten bepleit. „De West" stelde verder voor, in overleg met „Koophandel", maatregelen te trachten te vinden, waardoor een vluggere lossine van de geveilde producten bevorderd wordt De belangen van de aanvoerders wórden, hoewel koopers in het algemeen wel trach ten een vlugge lossing mogelijk te maken, verwaarloosd* Het bestuur is bereid, alle medewerking te verleenen voor een vlugge lossing. Het heeft steeds zijn aandacht. Men zal, wan neer verbetering mogelijk blijkt, besprekin gen met Koophandel voeren. De beer Zwetsman, Koedijlc lichte het voorstel toe. De heer Wagenaar merkte op, dat bij hem persoonlijk nooit een klacht is geko men. Met, de opmerking van Koedijk zal hij rekening houden. Naar een centrale verkoop van poters. „De West" stelde voor, om gezien de re sultaten van het verkoopen van goedge keurde poters over dc veiling, een landelijk centraal-verkoop-bureau voor dit artikel te stichten. In verband hiermede wijst men op de veelal centrale inkoop in het buiten land. Het bestuur is het in zooverre met „De West" eens, dat in bijzondere tijden bijzon dere maatregelen moeten worden genomen. Het heeft reeds bij bevoegde instanties stap pen gedaan om hiertoe te komen. Er is een commissie benoemd, die deze niet gemak kelijke zaak in Studie heeft genomen. De heer Zwetsman was bang, dat het studeeren der commissie lang zou duren. Er is haast hij! Verzocht zal worden,'spoed te betrachten deelde Voorzitter mede. De heer Wagenaar, Koophandel, zeide, dat de oorzaak van het, mislukken van de po terveiling is geweest de vastgestelde mini mumprijs. In andere deelcn van het land ging men onder onze prijzen door. Voorz. meende, dat. er een landelijke rege ling moet. worden getroffen. „Groentcncultuur" te Broek op Langendijk opperde bezwaren tegen deze centrale ver koop. De handel is mans genoeg! Naweeën van dc pootaardappel- regeling. Het vierde voorslcl van „De West" ging over de goedgekeurde pootaardanpclcn (drielingen). In verband met verschillende manipulaties zijn de tuinders, die deze aardappelen tot bet einde bewaard hebben, gedupeerd. „De West" wilde nu, dat aan deze mcnschcn, die tot bet laatst bewaard hadden, de prijs werd uitbetaald, welke in het begin van de verkoopcampagne voor dat artikel was vastgelegd. Het bestuur vestigde er de aandacht op, dat deze prijzen zijn geregeld door de com missie, samengesteld uit leden van stands organisaties en der Prov. Commissie. Het zal moeilijk vallen om voor de bedoelde aardanpelen nog een toeslag te krijgen, daar hierbij niemand schuld heeft of nalatig is geweest. Men wist vooruit, dat wanneer niet tegen de hoogere prijzen kon worden verkocht, tegen dc vergoedingsprijs moest worden geveild. De heer Blaauboer, Koedijk, verdedigde het voorstel. De menscheri die zich aan den garantieprijs hebben gehouden, komt dc ga rantieprijs wel toe. Voorz. merkte op dat het geen garantie prijs was, doch een ophoudprijs. Dat is het. verschil. Aan de manupilaties was niets te doen. Da heer P. Tromp. Heerhugowaard zeide dat. de drielingen, welke verkocht zijn, niet. zijn verhandeld „met een praatje". De drie lingen waren wel graag. „De West" trok het voorstel in, omdat men niet weet waar de financiën vandaan moeten komen. Een duister voorsteL Het vijfde en laatste voorstel van „De West" bepleitte, dat de kwaliteitseischen meer in overeenstemming worden gebracht met de practijk, alsmede dat het bcwaarkool voorschrift, indien noodig, gemotiveerd kan worden. Men meent, dat dc thans geldende kwali teitseischen niet aan de practijk zijn ge toetst. Dc toevoeging „bcwaarkool" acht. De West overbodig, daar er geen waarde aan gehecht wordt en het slechts verwarring sticht. Het eerste gedeelte van dit voorstel is aan het bestuur niet erg duidelijk Wanneer bij een grage afzet der producten de kwali teitseischen verminderd moeten worden is bet bestuur daar sterk tegen. Er moet goe de kwaliteit worden uitgevoerd. Verder staat dc wet verandering niet toe. De toe voeging „bewaarkool" is een voorschrift van de N.G.E.C., dat goed voldaan heeft in de afgeloopen herfst. Voorz. merkte op, dat men na on derhandelingen heeft weten te be reiken, dat als bewaarkool wordt be schouwd de kool, die de behande ling van bewaarkool heeft onder gaan. Kool van 't veld af wordt nooit bewaarkool. De heer Zwetsman, Koedijk ging wel met dit laatste accoord. Het eerste deel van het voorstel lichtte spr. toe. De heer Balder, Broek op Langendijk wees er op, dat men voor zakkenkool voorheen de kool, welke van minder kwaliteit is, ge bruikte. Laat men dat weer zoo op de oude manier doen. De Voorzitter merkte op. dat dit wel niet zal gaan. Het is gelukkig dat de kool onder de uitvoerwet valt. De slechte kool becon curreert de goede kwaliteit. Na eenige besprekingen stapte men van dat voorstel af. Er zal rekening mee wor den gehouden. De zaak van twee kanten beke ken. De vereen. „Hugowaard" fc H. H. W. stelde voor als uiterste afname-ter- mijn voor de overgehouden goedge keurde poters vast te stellen 1 Nov. Wordt deze datum overschre den een bewaarloon door de N.G.F.C. te doen betalen vnn 2 cent per werkdag en per 100 kg. Velen zijn door de te late afname van dc noters gedupeerd geworden, doordat ze uit de schuur buiten moesten worden gebracht en ingekuild, terwijl men groot risico liep. tenzij werd overgekuild onder winterdek. Het bestuur meent .dat bet in 1937 met de afname van de noters heel goed is gegaan en dat men dankbaar moet zijn voor de moeite en goede regeling van de N.G.F.C. Kan een veilingleider levens bestuurslid der veiling zijn? „De Tuinbouw" te Sint Pancras stelde voor, dat. een besluit worde genomen, dat dc veilingleidcr. geen functie mag bekleeden in 't dag be stuur van de veiling. De veilinglei der, die toch ambtenaar is, behoort volgens deze vereen, niet in het be stuur te zitten, dat hem in sommige gevallen zou moeten controleeren, misschien zelfs corrigeercn. Het bestuur is van oordeel, dat een derge lijk voorstel alleen dan reden van bestaan heeft, wanneer het belast-zijn van een be stuurslid mot dc leiding van de veiling tot rechtmatige klachten aanleiding geeft en een scheiding in het belang der veiling zou zijn. Noch het een noch ander is het geval. In al de jaren, waarin de heer De Boer als bestuurslid belast is geweest met de dag. leiding van de veiling is klaar gebleken, dat dit een volledige waarborg is voor een goeden gang van zaken. Wanneer de vei lingleider alleen ambtenaar zou zijn, zou liet beslist noodzakelijk zijn, dat nevens hem eiken dag een bestuurslid op de vei ling aanwezig is, hetgeen natuurlijk aan zienlijke kosten met zich zou brengen. Het bestuur is er van overtuigd, dat juist een veilingsleider die als bestuurslid verant woordelijk is. de grootste waarborg biedt voor een goede behartiging van do veiling- belangen. Van een beslissing van den vei lingleider is altijd beroep ópen op liet bc- stuiié. dat steeds bereid is, klachten te on derzoeken en klagers te hooren. Belangrijke beslissingen worden nooit genomen zonder voorkennis van het bestuur. Het bestuur meent dan ook, in het welbegrepen belang van de veiling, de aanneming van dit voor stel zeer enrstirr te moeten ontraden. De beer De Vries, Sint Pancras, zeide, dat er geen wantrouwen t.a.v. bet bestuur be staat. Het wordt niet goed geoordeeld dat de functies van voorzitter, veilingleider en secretaris in één hand zijn. Ook andere gasten voerden nog het woord, waarna de vergadering om half acht werd gesloten. (Vervolgverhaal met kleurwedstrlld voor de kinderen, zie Schager Courant van Zaterdag 9 April). U moet naar Van Geelen's Gescheiikenhuis gaan, Raden al haar nichten haar aan. Ook wij doen daar altijd onee inkoopen, En doordat hij filialen heeft in Midden- meer, Breezand en Winkel, Behoeven wij nooit ver te loopen. LAGEZIJDE B 40, Tel. 26, SCHAGEN, en onze filialen: C. PRINS. Breezand, A. NIPSHAGEN, Middcnmeer, W. HALBERTS- MA, Winkel. Het beste adres voor cadeautjes.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5