Plaatselijk Nieuws. RAED-PRAET Fa. G. d e W a a r d Overhemden Tante Matjes wedervaren in Schagen v. Geeicns Geschenkenhuis Alkmaarsche Kaasmarkt „Blokvorming" in den Raad van Wieringermeer Predikbeurten Hoofdpijn, indigestie en rheumati- sche rugpijnen. AI haar klachten in korten tijd verdwenen, „Vele jaren leed ik aan hoofdpijn, indiges tie en rheumatische rugpijn, tot ik VA jaar geleden er toe overging Kruschen Salts te gaan gebruiken. Reeds na eenige maanden bemerkte ik een belangrijke verbetering, terwijl nu al mijn klachten zoo goed als geheel zijn verdwenen. Ik ben in die VA jaar een heel ander mensch geworden". Mej. W. D. te R. Deze dame koos het juiste middel om haar klachten te bestrijden. Kruschen Salts rei nigt nl. Uw lichaam van alle schadelijke stoffen, terwijl Uw afvoerorganen worden aangespoord tot betere en geregelde wer king, waardoor U er van verzekerd zijt, dat zich geen afvalstoffen meer kunnen ophoo- pen en Uw klachten voorgoed verdwenen zijn. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij apo thekers en erkende drogisten f0.40, f0.75 en fl.60 per flacon. Let op. dat op het éti- ket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. NED. HERV. KERK. Drukke bevestigingsdienst Gisterochtend werden in een buitengewoon druk bezochten, door ds. Eikema geleiden kerkdienst, vier en veertig personen als lid van de Ned. Herv. Gemeente alhier be vestigd. Dertig aannemelingen ontvingen den H. Doop. De in deze godsdienstoefening gehouden extra-collecte ten bate van het Verwar- mimgsfonds, heeft opgebracht een bedrag van f 77.18. (Vervolgverhaal met kleurwedstrijd voor de kinderen, zie Schager Courant van Zaterdag 9 April). De nichten raden Tante Matje aan Om samen naar Van Geelen's Geschenkenhuis te gaan. Ze gaan daar altijd graag naar toe, Want om daar rond te kijken wordt je nooit moe. Dit is dus van den wedstrijd van deze week het laatste plaatje. Kleur ze nu alle maal maar mooi en zendt ze dan naar onderstaande adressen, waar ze uiterlijk Woensdag 20 April moeten zijn voor 5 uur *s middags, dan maak je kans op een mooie prijs. Volgende week begint dus weer een nieu we wedstrijd. LAGEZIJDE B 40, Tel. 26, SCHAGEN, en onze filialen: C. PRINS, Breezand, A. NIPSHAGEN, Middenmeer, W. HALBERTS- MA, Winkel. Zoekt U een leuk Cadeautje? Komt U eens bij ons kijken. Wij hebben een geweldige keuze in alle prijzen en altijd iets bijzon ders er bij, zoodat U vast naar Uw zin bij ons slaagt. UITSLAG AANBESTEDING. De Gereformeerde Kerk. De heraanbesteding onder de zes laagste inschrijvers van het Gereformeerde Kerkge bouw alhier, had liet volgende resultaat: A. Bakker te Schagcn f8352.— W. Giltjes te Broek op Langendijk f8371. Th. Boekei te Schagen f8420. Modder en Couperus, Den Helder f8767. W. Uitterdijk te Wiéringerwaard f9379. Blaauboer-v. d. Hoven, te Schagen f 9500. Het werk is door den architect den heer Dekker, namens den Kerkcraad aan den laagsten inschrijver opgedragen. AUTO IN SLOOT GEREDEN. Donderdagavond om ongeveer half negen, zou onze plaatsgenoot, de heer Kruit, op den Jan Verfailleweg in den polder het Koegras, den motor van zijn auto aanslaan, toen de wagen, die waarschijnlijk op de eerste ver snelling was blijven staan, plotseling voor uit schoot. De heer K. zag kans nog juist op zij te springen, zoodat hij zelf aan een over rijding ontkwam. De wagen reed echter, ter hoogte van „Mariahoeve" in de sloot. Een paard van den heer Tesselaar was noodig het vehikel op het droge te trekken, dat waarlijk nog in staat bleek zijn gestoorde reis voort te zet ten. De Alkmaarsche Kaasmarkt. Hoewel de hoogste markt met een halve gulden daalde op f 21.was de gang zeker niet minder dan een week geleden. Er werd vlot ver kocht, de handelaren hielden woord en de doorsneeprijs lag daarom min der ver beneden de hoogste markt als we dat den laatsten tijd wel eens gewend zijn geweest. Voor consumptiekaas werd ongeveer f 19 betaald, voor stevig goed een gulden meer. Friesland ligt nog wel belang rijk lager, maar er schijnt In Noord- Holland voor opzet te worden ge- kooht en deze factor was het ver moedelijk, die de doorslag gaf en die maakte, dat de tendens vast bleef, niettegenstaande den stijgenden aanvoer. IJMUIDEN SCHAGEN Onze lirma heeft zich dit seizoen weder ver zekerd van een keurige collectie in de bekende merken en kwaliteiten. ONKREUKBARE DASSEN, in de nieuwste dessins. SPORTKOUSEN SOKKEN BRETELS, enz. Voor een HOED die U kleedt en een PET die U staat is FIRMA DE WAARD ook Uw aangewezen adres. Uit onze omgeving ZIJPE Loterij. De Minister van Justitie heeft aan het Bestuur der afdeeling „Zijpe e. o." van de Holl. Mij. van Landbouw, wederom toestem ming verleend tot het houden van een lote rij ter bevordering van de paardenmarkt cn van een alhier te houden landbouwtentoon stelling. Het maximum aantal uit te geven loten bedraagt 4000. CALLANTSOOG ZtlDSCHARWOUDE En zoo hielden dan acht specialisten Donderdagmiddag consult bij een patiënte die op het oog af scheen te lijden aan een ernstige stofwisselingsziekte, bloedarmoede met gevaar voor chronische verstopping, maar wier kwaal volgens de wijze genees- heeren niets anders was dan een acute fe- (bris finantia, een klein finantieel koortsje, waarvan de oorzaak te vinden was im een •doodgewoon groeistuipje... Een koortsje, dat de jongedochter Wieringermeer een beetje bleek doet zien, maar waarvoor de apo theek Zuiderzeeraad een probaat verster kend middel heeft; een beetje dunr mid del. een middel van dertigduizend gulden weliswaar, maar een middel dat de pa tiënte op de been zal houden. Goed toege past heeft het een voorbehoedende wer king, en zal de zieke zonder de Aller knapste specialisten, de Tweede Kamer professoren er bij te hoeven halen, zeker de honderd halen Men heeft, wat te verwachten was, niet al te zwaar getild aam deze eerste Wie- ringermeerbegrooting. en men had óók de aangename zekerheid, dat „hoogerhand" het tekort van f30.000 niet erg vond. Dat de pers Mr. Bakker doelde blijkbaar op ons begrotingsartikel het optimisme van B. en W. niet celieel deelt, snect. den 'gearhton afgevaardigde. Ons ook, maar wij blijven bij onze meening dat de bestuurs kosten in verhouding tot de andere uitga ven, die het gemeenschapsleven ten goede komen, aam den hoogen kant zijn, en dat slechts snelle bevolkingsaanwas deze ver houding beter zal kunnen maken. De resultaten van een bevolkingsprog nose, die mr. Bakker voorstelde t.z.t. te houden wachten wij dan ook met bijzondere belangstelling af. Het is ons opgevallen, dat zich in deze tweede vergadering van den raad de onderlinge verhoudingen reeds scherper beginnen af te teekenen. Er komt „blokvorming", een blok „binnenleden" de Wieringermeerbewoners cn een blok „buitenleden", beter misschien nog (de ge voelswaarde er volkomen buiten gelaten) het „boerenblok" en het „hecrenblok". Het eerste schijnt ons van solider constructie dan het tweede, immers de heeren Mr. Kamp en Mr. Bakker en de heer de Bruyn zijn het lang niet eens af en toe, al bepalen zich de geschilpunten tot heden toe nog tot een paragraaf die voor tweeërlei uitleg vat baar is, of een juridische mug, die vooral Mr. Bakker nogal eens gauw tot een olifant maakt. Om in het dierenrijk te blijven, is wethouder Peters er dan esteeds als de kip pen bij, en slaagt er meestal in met een practische opmerking het uitgespannen paard weer vóór den wagen te krijgen, in- plaats van het door Al te groot e rechtskun dige spitsvondigheid on den duur achteraan te laten hinken. Met dat al de discussies worden in den wijden polder steeds interes santer! Dat het onderwijs niet. na het vertrek van de Christelijke schoolkinderen, versnip- Muziekuitvoering. Het fanfarecorps Callantsoog geeft Zondag a.s. in de zaal van den heer de Haan alhier een uitvoering. Als intermezzo een vroolijke óénacter. We hebben een der laatste repeti ties bijgewoond. Afgaande op de prestaties op dezen avond zal het een mooie uitvoering worden. We verwijzen naar de adv. in dit nummer. Hinderwet. Door de heeren Th. v. d. Kroon en Th. Schilder is een aanvrage ingediend om ver gunning ingevolge de Hinderwet voor de oprichting van een bemalingsinrichting met 4 P.K. electromotor. Verbetering Zuid-Schinkelweg. Door het Hoogheemraadschap N.H. Noor derkwartier wordt de Zuid-Schinkeldijk ver beterd. Ter weerszijden wordt de weg onge veer een halve meter verbreed. Verloting. Aan de Vereen. Moed, Volharding en Zelf opoffering te Den Helder is door B. cn W. vergunning verleend tot het houden van een verloting ten bate van de kas dezer vereen. W1ER1NGERMEER Medemblik meester. huldigt zijn burge- Naar wij vernemen, zal onze wethouder, de heer P. J. C. Peters, in zijn kwaliteit van burgemeester van Medemblik Di.nsdag a.s. gehuldigd worden in verband met het feit dat hij met met ingang van 18 April als zoodanig is herbenoemd. De leden van den Raad zullen, hem aanbieden een steen, waarop .staat een herinnering aan wat burgemeester Peters in de crisisjaren. 1934—'37 tot stand bracht. Deze steen die geplaatst zal worden in de monumentale lantaarn hij Kasteel Radboud zal na af loop van de raadsvergadering door den Raad worden aangeboden en. onthuld. SINT PAN CE AS Op 14 April is hier een postduif aange vlogen, die is gestorven in den loop van den dag. De aluminiumring was gemerkt 3/38/48592. WARMENHUIZEN Maandag 2e Paaschdag geeft de zangver. „Varia" haar 2e uitvoering, ditmaal met medewerking van de revuevereen. „St. Maar ten", met de revue „Holland op zijn best" Afgaande op het succes behaald te St. Maarten en Valkoog, wacht ons hier een mooie avond. LANGENDIJK Men deelt ons mee, dat in een vergadering van de R.K. raadsfractie besloten is, niet mee te werken aan de totstandkoming van een Ambtenarenreglement voor de Gasfa briek voor Langendijk en St. Pancras, waar in wordt voorgesteld een artikel op te ne men, waarhij het raadslidmaatschap onver- ecnigbaar wordt verklaard met het ambte naar zijn hij de Gasfabriek. Een drietal leden van de Gascommissie heeft een Buitengewone vergadering aange vraagd ter bespreking van. de vaststelling vuil hét Ambtenarenreglement. ZUIDSCHARWOUDE. Proefpolder of predikant. De Ned. Herv. gemeente is nog altijd be zig te trachten in samenwerking met de Ned. Herv. gemeente te Koedijk gezamen lijk een predikant te krijgen. De financiën zijn wel schraal, doch bij de tegenwoordige inkomsten zou dit juist mogelijk zijn. Wan neer de Ned. Herv. gemeente haar land, dat in den Proefpolder zou worden opgenomen, echter voor den getaxeerden prijs, zou moe ten afstaan, zouden de inkomsten zoodanig verminderen, dat geen predikant zou kun nen worden beroepen. Men staat dus voor het dilemma: Proefpolder of predikant. Wat een tegenstellingen roept de crisis al niet in het leven! OUDKARSPEL. De bekende operetteclub „Caecilia" alhier zal blijkens de advertentie in dit blad, den eersten Paaschdag in de zaal van den lieer C. Vis een uitvoering geven met „Der Rastel- hinder", een Weensche operette van Franz Léhar. Caecilia heeft zich in den loop der ja ren op het gebied van de operette-kunst een zeer goede naam veroverd; er behoeft dan ook geen twijfel te bestaan of onder de be kwame leiding van den heer Zaal zal een uitstekende uitvoering worden gegeven. (Zie de advertentie in dit nummer.) COöP. NIEUW LEVEN. De Coöperatie „Nieuw Leven" U.A. te Zuidschanvoude hield haar 17c jaarverga dering op Donderdag j.1. Een groot aantal leden was aanwezig. De voorzitter, de heer S. Kramer, opende de vergadering, waarna vaststelling der no tulen volgde. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat in 1937 de omzet van de bakkerij was f 88.626.(v.j. f 85.566.75), winkel f 40.310.54 (v.j. f 36,918,36) brandstoffen f 4.097.30 (v. j. f 3.470.51). Tot. f 133,033,84 (v.j. f 125.955.62 zoodat de omzet met f 7078.22 is toegenomen Naar aanleiding van een opmerking werd medegedeeld, dat het ledental 225 is. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Hierna volgde de behandeling van de balans, sluitende op een totaal van f 43432.19. De gebouwen komen hierop voor tot een bedrag van f 12127.82, de inventa rissen voor f 2048.51, auto's f 368.92, ovens f 1481.27. Het reservefonds bedraagt f 18232.72, terwijl het overschot van het jaar 1937 f 3063.60y2 bedraagt. T. a.v. de op de balans voorkomende f 10.000 hypotheek o.g. werd gevraagd of deze niet kan worden afgelost. Dit zal door het bestuur nader worden bezien. Het bestuursvoorstel om de volgende di videnden uit te keeren werd aangenomen, n.1. over het gebruik van de bakkerij 5%, biandstoffen 5 en van den winkel 2 Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren S. Kramer en v. Polman bij enkele candidaatstelling herkozen. De heer P. Mulder Pz. werd tot commis saris herkozen. Na rondvraag, welke weinig opleverde, volgde sluiting. NOORDSCHARWOUDE NOG GEEN KAPPERS GENOEG? Nar wij vernemen zal dezer dagen weer een kapperszaak worden geopend aan den Langendijk en wel op de Oosterstraat. Dat hierdoor in een „langgevoclde behoefte" wordt voorzien kan niet gezegd worden. LANGENDIJK OPBRENGST EMMABLOEMCOLLECTE De opbrengst van de gehouden Emma- bloemcollectc in de gemeenten Zuidschar- woude en Broek op Langendijk was respec tievelijk f 34.50K en f 46.95 WIERINGEN Woningbouw. Naar we vernemen is de bouw van een woonhuis voor rekening van den heer P. Ruitenburg aan de Parklaan alhier opge dragen aan de firma geb. Boersen. De bouw geschiedt onder leiding van den heer N. Nap te Den Helder. Voor de zooveelste maal zijn we j.1. Vrij dag nam. omstreeks 6 uur weer geruimen tijd zonder water geweest. Welk ongerief dit te weeg brengt, als men. vooraf geen bericht heeft van het af sluiten van de waterleiding, zullen vele aan den lijve ondervonden hebben. Zoo onder etenisr en waschtijd moest dit toch niet voorkomen. DEN OEVER DIEFSTAL. Op de M.U.Z. terreinen werd dezer dagen oud ijzer vermist waarvan aangifte bij de Rijksveldwachter wer dgedaan. Het is de politie mogen gelukken een der daders te betrappen, een zekere L. die gearresteerd is. In verband met het politieoneel onder zoek kunnen geen verdere mededeelingen worden gedaan. H1PPOLYTUSHOEF ZANGCONCOURS TE WIERINGEN. Het zangconcours van den Bond van Zangkoren in N. Holland, dat zou worden gehouden te Castricum zal geen doorgang vinden, aange zien de vereen. „Zang en Vriend schap" aldaar voor het lidmaat schap van den bond heeft bedankt. Het Hoofdbestuur heeft zich in verbinding gesteld met de zangver alhier en is er in geslaagd om op dezelfde dagen als voor Castri cum waren vastgesteld, te Hippoly- tushoef een concours te kunnen hou den. Men heeft daarvoor wederom de beschikking over Cinema De Haan. perd zal worden, doordat Katholieken en neutralen elkaar gevonden hebben is pret tig. Alleen vreezen wij dat deze schoolvre- de wel geen Eeuwig Edict zal zijn. Het Ka tholieke element in don polder is nog klein en dat lijkt ons wel de oorzaak dat om utiliteitsredencn dit tot samenwerking be reid is. Krijgt het meer beteekenis, dan zal zeker een der eerste eischen een eigen school zijn! „Schagen zal wel toetreden tot de dis- trictsschoolartsendienst" schrijven B. en W., één der argumenten om den Raad te doen he sluiten zich óók bij de gemeenschappelijke regeling aan te sluiten. Verder wezen B.'en W. op vermoedelijke deelname der R.K. scholen in de Zijpe. Dit laatste argument, dat mede de Raad deed goedvinden om Dr. Hoogkamer te ontlasten en de scholen on der toezicht van den Helder te stellen, lijkt ons weinig sterk. Er schijnen namelijk ernstige plannen te bestaan om een eigen R.K. schoolartsen- dienst om cn in Schagen te vormen. De heer Mr. Kamp roerde even een kwes tie aan, waarmede hij misschien onbedoeld een oogen.blik de discussies in labiel even wicht bracht... De voorzitter en wethouder Peters leidden de besprekingen handig in andere richtine. door er op te wijzen, dat het, rijk geen eigendom gaf en dus ook erfnachtlasten voor de begraafplaats be taald moesten worden... Rn op de opmer king van Mr. Kamp dat de middenstan ders nog steeds geen eigendommen kun nen verwerven, zooals oorspronkelijk be loofd was. werd niet gereageerd... Inder daad. nog onder de ..oude" directie, de heeren Tr. Roebroek. Smeding c.s. ziin de zich vestigehde middenstanders wel 'ets ta „lekker" gemaakt, er is inderdaad véél beloofd, wat thans nog niet allemaal is na gekomen. In dit. verhand herinneren wij nog even aan de middenstandsaciie onder leiding van den overleden voor-vorigen voorzitter der Middenstandsvereeniging. Echter, Mr. Kamp kan gerust zijn, tegen over sommige niet-nagekomen beloften staan prettige ervaringen voor de Wierin- germeerder middenstanders, als de bran che-beperking en snelle bevolkingsgroei. Omtrent de door Mr. Kamp aangestipte „tekortkomingen" is het thans in mid-denr standskringen zelf merkwaardig stil. 's Raads eigen vleeschkeuringsvlieger zal vermoedelijk wel niet opgaan. Er heerscht thans inderdaad een typische toestand. Onder het Medemblikker regime, was een groot deel der Meer, als onderdeel, aan gesloten bij den Keuringskring Midwoud en dit is zoo gebleven. Om practische redenen vernietigt men het afgekeurde vleesch in den Schager destructor. Wij gelooven niet, de heer de Bruijn wees hier ook reeds op dat de veeartseniikurndige dienst, in zijn streven naar centralisatie, het stich ten van een eigen dienst zou goedkeuren. Of de Wieringcrmeer zal zich moeten binden aan den zegewagen van de heeren Loggers en de Veer c.s. en de 35e remeentc van don Kring Barsingerhorn worden, óf zij ~aat met Den TTelder mee! Tot slot nog een enkele opmerking over de alcremeene becchoinv'ngen van den heer Mr. Bakker. Neemt deze heer het niet wat al te nauw door feitelijk don heelen raad onmondig te verklaren, als hij beweert, dat deze nog niet kan besluiten tot heffen of betalen voor diverse zaken, die 't Opcnb. L. nog niet feitelijk in eigendom zijn overgedragen? Men leest den laatsten tijd veel van erken ningen de jtire en de facto. en men erkent de facto de feiten zonder in de jure het recht te treden. We zouden zeggen, draai het hier maar om. In afwachting van de feitelijke erkenning eerst maar de er kenning van het recht. Tenslotte gaat het allemaal om zaken van het gemeenschapsleven: de Wieringer- meer! HOOGWOUD AARTSWOUD. Madame Curie* Voor de afd. Aartswoud van de platte- landsvrouwenver. besprak Donderdagavond in café Visser de heer Span, hoofd der school te Winkel, het bekende hoek „Madame Cu* rie". Op zeer boeiende wijze deed deze sprex ker ons kennis maken met het leven cni werken van mevr. Curie. Het was een hoog staande causerie, welke met veel aandacht werd gevolgd. In de pauze werd de zomer reis nog besproken. Men besloot ten slotte naar Den Haag te gaan. NIEUWE NIEDORP Landbouwkundig adviseur. Door den heer Commissaris der Koningin in deze Provincie is voor deze gemeente aangewezen als landbouwkundig adviseur voor de gewijzigde vogclwet, de heer J. de Boer te 't Veld. ZONDAG 17 APRIL. Evangelisatie* Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer De Wit, van Noordwijk. Coll. Inw. Zending. MAANDAG 18 APRIL. Tweede Paaschdag. Ned. Herv. Gemeente. Burgerbrug, vo:rm. 10 uur, Ds. Witkop. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Hippolytushoef. voorm. 10.30 uur, Ds. Van, Beek. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam^ Tevens verkiezing Notabelen. Aartswoud, 's av. 7 uur, Ds. Baudet, Groet, zie Schoort. Schoort, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst met de jeugd. Doopsgezinde Gemeente. Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Ds. R. van) der Veen. Avondmaal. Geref. Kerk. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.30 uur. Ds. v. Hooge- huizen, van Amsterdam. Coll. Inw. Z. E. V. „Maranatha". Bergen, voorm. 10.30 uur, Ds. J. Groeneweg, van Hilversum. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 uur Ds. Ruijs. ALKMAAR. 15 April. Kaasmarkt. Aangevoerd: 34 stapels, zijnde 80.000 Kg.: Fabrickskaas kleine f21 Boerenkaas kleine f21, per 50 K.G.- Handel goed. MEDEMBLIK. 14 April. Witlof I 6.50—7.60. idem II 4.50—5 per 100 Kg. LEEUWARDEN, 15 April. Tnlandsche granen. Gele Amerik. mais 157 Leeuwarden, idem 150 Rotterdam, Am. mixed mais 157 Leeuwarden, 150 Rotter dam. Am. no. 3 gerst 155 Leeuwarden, 147 Rotterdam, Gele laplatamais disp. 179 Leeuwarden, idem 171 Rotterdam, Russische gerst 166 Leeuwarden, idem 158 Rotterdam, Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.50 Leeuwar den, idem 8.90 Rotterdam, idem merk S.K* disp. 8.90 Rotterdam. Stemming prijshou dend. LEEUWARDEN, 15 April. Veemarkt. 96 Bnterstieren f 80—195, 76 Twen tersti eren f 195350 per stuk, 556 vette koeien f 140—275 per stuk 46—68 ct. per Kg., 2591 melk- cn kalfkoeien f 135 315. 295 pinken f 65—155, 27 vette kalve ren f 2270, 1211 nuchtere kalveren f 3 7.50 312 vette schapen f 12—31. 98 weide- schapen 11-98 p. st., 50 lamm. 130 vette var kens f 40—140 per stuk, 47—54 ct. per Kg., 35 magere varkens 2450 ct. per Kcr., 14S kleine biggen f 19—20 per stuk, 50 bokken en geiten 102 paarden. Totaal-aanvoer 5777 stuks. Overzicht: De Goede Vrijdagmarkt geeft gewoonlijk een groote aanvoer van runderen. Zoo was het ook heden. Er wa ren ook veel vreemde kooplieden. Naar melk-, kalf- en weidekoeien was goede vraag en een flinke handel, doch door de hooge prijzen, het gure weer en de groote aanvoer werd de omzet wel iets getemperd, vooral de goede soorten waren duur. Stieren ruime aanvoer, tamelijk vlug en wel prijshoudend. Vette koeien stationnair aanbod, goede soort tamelijk vlug en wel prijshoudend, dus duur. Afwijkende soort vrij kalm. Pinken tamelijk vlug en flink prijshou dend. Vette kalveren stationnair aanbod, omzet kalm. Nuchtere kalveren ruime aan voer, tamelijk vlug. vaste prijzen. Var kens kort aanbod, redelijk en wel prijshou dend. Biggen stationnair. Wolvee aanbod kort, kalm en ongeveer prijshoudend. Woensdag nam de N.V.C. 91 varkens over. Zuivel. Nagelkaas 19—27 aanvoer 82S Kg. Veilingboter 1.33 per Ke.. aanvoer 0/3, 1/6. 0/12 vaten. Commissie 0.S6. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 22.000 Kg., prijs 7>/i~3% ct. per stuk, han- delsprijs 47—55 ct. per Kg., Eendeioren: aangevoerd 600 kilogram, prijs 2A3 ct. per stuk, handelsprijs 30J35 ct. per Kg. Pluimvee. 10 Slachthancn f 0.801.10, 50 slachtkippen f 0.80—1.25, 80 jonge ha nen f 0.701.30 per stuk. Vereeniging van Zuivelmantschapnijen. Edammer kaas 20 plus f 9—10, 40 plus f 1516, Goudsche kaas 20 nlus f 910, 40 plus f 1516, volvet f 21.5022, brood kaas 40 plus f 1516. Stemming goed. Biggenmerken Van 28 Maart—2 April 1938 zijn aange bracht 40.392 biggenmerken, tegenover 38.390 in de overeenkomstige periode van 1937. Van de toekenning 1938 zijn tot 2 April 1.1. gebruikt 223.179 merken, tegenover 267.438 merken van de toekenning 1937 op het overeenkomstige tijdstip van 't vorige jaar. Voor een juiste heoordeeling diene, dat van 1 Januari 1938 tot genoomden datum in totaal zijn gemerkt. 485.729 biggen, welk aantal voor hetzelfde tijdvak in 1937 be droef 417.577.

Schager Courant | 1938 | | pagina 11