Ï3&iie. jonqmi en meiijeA! Zo, daar ben ik weer: precies één dag voor de Paas. Zijn jullie allemaal in de va- cantiestemming. Natuurlijk... hoe kan ik ook eigenlijk zoiets vragen. Ik weet dat nog best van school, toen ik er zelf op was. Hopen we maar dat het fijn weer is: veel zon en lekker warm. Het raadsel hebben de meesten van jullie gemakkelijk gevonden. Een heel enkele mopperde nog wat op den Kindervriend, maar dat was dan ook maar een uitzonde ring. Wat hebben jullie me allemaal veel verteld van de Paastentoonstelling. Ik ge loof dat heel Noord-Holland er geweest is. Er waren van de week 3 nieuwe vrienden, die kwamen vragen of ze mee mochten doen. Natuurlijk, mag dat. Net als vroeger: leder is welkom. Vertellen jullie me volgende week, hoe je het in de vacantie gehad hebt? Het boek is van de week gewonnen door: ENNIE BOS, A 51 Noord-Scharwoude. En nu <le briefjes: blaartje en Cor Wit, St. Maartensvlot brug. Ja jongens, die Paastentoonstellin- gen zijn altijd reusachtig aardig en ik kan me best voorstellen dat jullie al weken van te voren zitten te vlassen om er naar toe te gaan. Wat was het dit keer mooi weer hè? Nelly de Graaf, Schagerbrug. Nee, daar heb je gelijk in, Nelly, ik heb nog niet in Anneke Breebaard's poëziealbum ge schreven, maar hoe dat met die naamsver wisseling in mekaar zit... dat is me een raadsel. In ieder geval wist ik wel dat jij er mee bedoeld werd. Dag Nelly! Jannie en Japie Klomp, Stolpervlotbrug. Ja, jullie hebben alweer vacantie. Dat is maar boffen zeg, een halve week voor de Paasdagen en een paar dagen erna. Sjonge... sjonge... wat is het toch fijn als je nog op school bent. Hilda Bestevaer, Schagen. Hilda Is al in de duinen geweest en heeft zich verbaasd over de massa konijnenholletjes, die ze daar zag. Had je er wel een willen vangen, Hil da? En dan mee naar huis nemen om als Paaskonijn op te peuzelen. Ben je er ook zo dol op? Aagje Mooy, St. Maarten. Het loopt al naar"Mei..*, daar heb je gelijk in Aagje. Dan zitten we al weer vlak voor de zomer en gaan we iedere Zaterdag en Zondag en in de vacantie ook door de week, naar het strand en de duinen. Als je er aan denkt, zou je willen dat het alvast maar zoover was. Jacoba Moerland, Oudesluis. Dat was weer zo'n fijne ouderwetse brief van Jacoba. Waar jé 5 minuten tijd voor af moet ne men. En een nieuws! Geweldig! Ik krijg ook Paasvacantie Jacoba... als... als er niets bijzonders gebeurd, waar de krant bq moet zijn. DéLt gaat natuurlijk voor. En... ik houd me aanbevolen voor zo'n tekening van jou. Doe je het?? Jacomijntje van Rijn, Wester-Moerbeek. De raadsels zijn nog in m'n bezit, Jacomijn tje, die komen nog aan de beurt. En wat je schreef over het feit, dat de Kindervriend misschien ook niet ieder raadsel kan op lossen, nu, daar heb je gelijk in. Natuurlijk kan ik dat niet. Stel je voor... dan was ik een wondermens. Jaap Smit, Dirkshorn. Daar hebben we het al... Jaap Smit zegt: ik weet wie U bent: U heeft een bril op en heet...: Jasper. Maar, schrijft hij even later: ik ben er niet zeker van... Och... och... is er nu in heel Noord-Holland nog niet één, die heeft uit gevist wie ik ben. En dat vind ik nu juist leuk! Rika Keyzer, Schagen. Zoals je al ge lezen zult hebben ben ik ook naar de .Paas- tentoonsteling geweest. Stel je voor, dat ik er niet geweest was. En is de pijn in je buik en je hoofd al weer helemaal over? Niets gedaan hè, dat ziek zijn? En dan vlak voor de Paasvacantie... brrrr, je moet er niet aan denken. Jack v. d. Cappelle, Schagen. Morgen komen dus Tante Tieni en Ook Jan uit Arnhem en dat zal vast en zeker een leuke Paas worden met die oom en tante, Jack. Daar twijfel ik niet aan. Schrijf je me vol gende week hoe het allemaal geweest is. Jeltje Peetoom, Noord-Scharwoude. Was je moeder blij met haar theezeefje en lekbakje, Jeltje? Maar hoe kan ik dat vragen... natuurlijk was ze er in de wolken mee. En prijkt het nu op de theekast? Ik heb gehoord dat Stijn haar opa al 80 jaar geworden is. Wat een leeftijd hè? Ennie Bos, Noord-Scharwoude. Dat was een hele reis, zo met z'n tweetjes naar Schoorl, Ennie. Wat zal die Jaap op z'n autoped moe geweest zijn. Maar enfin... dat was alvast een training voor de Zes daagse op autopeds, moet hij maar denken. Déééég! Stijnie Hemke, Noord-Scharwoude. Dat was leuk, Stijnie, dat jullie een club heb ben, die „Het Klaverblad van Vier" heet. Warït klaverbladen van vier brengen geluk aan, zodat jullie allemaal dus op een boek of taart kunt rekenen. Je schrijft, dat Jeltje Peetoom de „lijdster" is, maar dat is met een „ei" hoor. Met een „ij" heeft ze pijn... dat wist je toch wel. Marie en Tea Breebaart, St. Maarten. Och ...och... die arme Marie, die heeft nu van Tea de bof overgeërfd. Als het nu met Paas maar over is, zeg! Gelukkig, dat je de tentoonstelling nog gezien hebt en ook de film Ching Ching. Daar ben ik ook heen geweest. Aardig was hij hè? Corrie en Jannie Wardenaar, Dirkshorn. Ga je nu al naar de achtste klas, Corrie? Dat wordt al wat, zèg. Niet zo heel lang meer en de schooltijd is achter de rug. En dan zul je eens merken hoe jammer je dat vindt! Betsie de Goede, Dirkshorn. Dat boek „De Wonderbaarlijke avonturen van Bartje Kokliko" ken ik niet, maar het zal wel erg mooi zijn. Waar gaat het over? Dat moet je me in je volgende brief maar eens schrij ven. Doen we dat? Corrie en Ger Kalverdyk, Oudkarspel. Jullie rapporten met die negens vond ik prachtig mooi hoor, en dat ik er niet over geschreven heb, komt daardat ik jullie over andere dingen wat vertelde. Alles kan niet tegelijk. Maar dat jullie bollebozen bent... dat wist ik allang. Wat schrijft die Ger al aardig, Corrie. Die leert het wel! Henrie van Geborgen, St. Maarten. H&&&&... weer een nieuwe vriend. Henrie van Gebergen heet hij en we zullen hem maar in de club opnemen, vinden jullie ook nie^? Hij is boezemvriend met Pietje de Vet en hij schreef ook op papier van Pietje. Dora en Tinie Bakker, St. Maartensbrug. En hoe gaat het met de pas geboren jonge zuster, die Klasina Jocoba genoemd is? Ik denk wel van heel goed, anders hadden jul lie dat wel geschreven. Is het zo'n klein rond dikkertje, met een vlasachtig pruikje op 'r hoofd? Marietje de Moor, Warmenhuizen. Pa tience spelen kan ik wel, maar ik ben er geen grootmeester in. Trouwens, in kaar ten heb ik het nooit bijster ver gebracht. Ik denk, dat ik er geen geduld voor heb. Toen ik vroeger nog wel eens kruisjaste of pandoerde had ik altijd hoge ruzie met m'n overbuurman. Die liep altijd kwaad van tafel weg... Pietje de Vet, Schagen. Ik geef mees ter Brouwer groot gelijk, dat hij straf geeft aan jongens, die niet naar hem luisteren. Die moeten dan maar eens over de knie of 100 maal schrijven: ik mag niet onverbie- delijk zijn. Maar dat zal jou niet overko men, denk ik. Pietje. Of wel...?? Annie Domper, te Weer een nieu we vriendin. Natuurlijk mag je bij club. Net zo goed als Henrie van Gebergen. Schrijf je me volgende week eens wat over het 30-jarig huwelijksfeest van je Opa en Opoe? Waar woon je? Geertje TiessenWeer een vrien din, die haar adres vergeet. Wat dom... wat vreselijk dom, want stel je voor dat je deze week het boek gewonnen had... dan had ik niet eens geweten waar jullie wonen. Daar zou je je leven lang spijt van hebben. Trijnie van Loenen, Noord-Scharwoude. Ja, ik hoop ook Paasvacantie te krijgen. Dan komt mijn neefje uit Aardenhout brj me logeren en zijn we van plan er eens flink op uit te trekken. We stellen er ons allebei reusachtig veel van voor. Als het nu maar niet regent.... Mientje van Essen, Petten. Of ik van taartjes houd? Hoe kun je d a t nu vragen! Jan Stöve heeft niet voor niets twee weken geleden een stuk van de taart aan me ge stuurd. Ik lust ze wel midden In de nacht... Hendricus Peetoom, Keinsmerbrug. Ik heb de koeien van de week zien springen, Hendricus. Kolossaal, wat waren die bees ten blij, dat ze weer in het land gingen. Maar dat is ook wel te begrijpen ook, als je zo'n hele winter in een donkere stal ge staan hebt. Truus Rampen, Schagerbrug. Ik vind het fijn, dat jij ook mee gaat doen Truus. Zoals ik altgd gezegd heb: hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Hoe gaat het tegenwoor dig met je? Je schreef me zoveel van ziekte, dat ik het heerlijk vind als je weer helemaal beter bent. En dat je een fijne Paasvacantie hebt! Tot volgende week Truus! Jannie en Bram Borst, Schagen. O... o... a... Jannie schrijft haar briefje tussen het strijken van 2 zakdoeken in en natuur lijk... het zijn maar 5 regeltjes. Veel te weinig. Ada Pronk schreef nog veel minder en ik weet werkelijk niet wat ik daarop moest antwoorden. Zeg het haar maar. Dag! Marie en Wim Boontjes, Schagerbrug. - Zo, komt de radijs al op? Nu dan wil ik jullie eens een verzoek doen. Als ze hele maal goed is, moeten jullie mij eens een proes-bosje sturen. Ik ben dol op radijs en zou het aardig vinden aan het ontbijt eens een bosje van Marie en Wim op te smikke len? Doen we dat? Trynie Ruig, Schagen. Leuk, dat het boek zo naar je zin was Trijnie, en dat je het zo in één adem uitgelezen hebt. Is het konijnenhok al klaar? En worden daar de Kerstkonijntjes nu al vast in opgefokt? Jacoba Kuiper, Schagen. Nee, hoor, nu heb ik veel langer dan 5 seconden over je brief (heus, het was nu geen brief-je) ge daan. Zo volhouden, Jacoba! Ik wens je heel prettige Paasdagen toe. En natuurlijk, al de vriendinnen, waarvan de meesten ook lid van onze club zijn. Denk jij ook dat ik Jasper ben? Rienus Schrieken, Stolpen. Die bal van Jaap Klomp, is dat een „vijffie" Rienus? Wat kun je daar heerlijk meer „loeieren" hè? Als je me dat schrijft wenste ik zelf weer net zo jong als jullie te zijn. Gerie Dekker, Schagerbrug. Gerie geeft mij een raadsel op: melk is goed voor elk, maar waar is het meer goed voor? Nu jongedame, ik denk dat het meer goed is voor de vissen... GeVadén? Aagje Jansma, Petten. Ja, het is een hele tijd geleden, dat jij me schreef, Aagje, maar wat ziet de brief er keurig uit. Wat een mooie hand heb jij van schrijven. Ik denk wel haast de mooiste van allemaal. Hoe gaat het met Corrie? Je bent dol op die schat geloof ik. Ik zou best een foto van haar willen zien, maar dat gaat zeker niet hè? Nelile en Kees Everts, Keinsmerbrug. Dat wordt weer gezellig, die Paas van jullie, Nellie en Kees. Fijn uit slapen bij de vrien den en een heel stel dagen vrijaf van school. Johanna de Veer, Schagen. Wat zou ik graag dat tooneelstukje van de 10 vrien dinnen morgen komen beluisteren, Johan na. Maar dat gaat niet! Schrijf je me vol gende week hoe dat met de „Pannekoek" afgeloopen is Klaas Borst, Schagen. Ja Klaas, het was een mooie lange brief, dat moet ik je toegeven. En wat een aardig verhaal van dat teren van de boet en de hekken. Jullie zagen er zeker uit als nikkers. Henk Daalder, Anna Paulowna. Ac- coord Henk: je bent lid van de club gewor den. Wat een nieuwelingen vandaag, zeg! Je bent de derde al. Maar nogmaals: hoe meer hoe liever! Rum de Vries, Van Ewycksluis. Wel bedankt voor al 't goede, dat je me voor de Paas toewenst, Rum. En ik hoop, dat je vader een massa ijs verkoopt, want dan is het vast en zeker mooi weer! Of ik naar de bollenvelden ga is nog niet zeker. Dag, Rum! Guurtje de Hoop, Schagen. Dat vind ik niet aardig, Guurtje, om "te schrijven: „ik verveelde me en daarom zal ik U maar eens een briefje sturen. Zo moet het niet zyn hoor, dan hoeft 't niet. Of heb je het niet zo bedoeld? Miek Legult, Schagen. Ja, je was nog net op tijd Miek, maar 't had ook niet lan ger moeten duren of jouw briefje had tot volgende week moeten wachten. Voor jouw doen was 't anders maar een kleintje hoor! Nu jongens, tot volgende week. Allemaal een fijne Paasvacantie toegewenscht door den KindfuPdend Oplossing raadsel vorige week 19 ganzen van 5, 1 eend van 1, 80 duiven van 5 cent. Goede oplossingen ontvangen vant Ada P. Schagen; Hendricus P. Keinsmer brug; Mientje v. E.; Petten; Trijnie v. L., Noord-Scharwoude; Geertje T., Pettener- kluft; Pietje de V., Schagen; Marietje de M., Warmenhuizen; Henrie v. G., St. Maarten; Corrie en Ger K., Oudkarspel; Annie, Bram, Cor en Aafje W., Lutjewinkel; Betsie de G., Dirkshorn; Corrie en Janne W., Dirkshorn; Hille K., Dirkshorn; Marie B., St. Maarten; Ennie B., Noord-Scharwoude; Stijnie H., Noord-Scharwoude; Neli L. Hoogwoud; Jack v. d. C., Schagen; Rika K., Schagen; Jaap S., Dirkshorn; Aagje M., St. Maarten; Hilda B., Schagen; Jannie en Jopie K., Stolper vlotbrug; Miek L. Schagen; Geurtje de H., Schagen; Pum de V., v. Ewijcksluis; Gerrit v. G.; Den Haag; Klaas B., Schagen; Gepke S., Oudendoi-p, Johanna de V.. Schagen; Ja comijntje v. R„ Wester-Moerbeek; Nellie en Kees E., Keinsmerbrug"; Aagje J., Petten (N.-H.); Jan Stöve, Schagerbrug; Gerrie D., Schagerbrug; Rienus S., Stolpen; Jacoba J. K., Schagen; Trijnie R., Schagen; Jannie en Bram B., Schagen; Marie en Wim B., Scha gerbrug. Nieuw raadsel KRUISWOORDPUZZLE. Een klein kruiswoordpuzzletje, dat niet moeilijk is. Ik wed dat je het in een wip hebt opgelost. De woorden zijn, van bo ven naar beneden en van links naar rechts gelezen, gelijk. Het zijn dus maar vijf woorden, die je hebt te zoeken, want als je horizontaal hebt, heb je verticaal ook. Begin maar te raden: 1. een groot boekwerk, waar je op school uit leert 2. een vreemd woord voor gelaatskleur 3. een boom 4. het tegengestelde van dezelfde 5. een ander woord voor krachtig We maken vlug een aardig prullemandje Dit is een werkje voor onze meisjes, want er moet by genaaid worden, maar jongens kunnen het ook wel. hoor! En an ders doen broer en zus het samen, oroer het plakken en snijden en zus net naaien! Van dik karton, goed stevig hoor, snij je de bodem en vier zijkanten. De bodem wordt een vierkantje, met zijden van 20 cm. lengte. De zijkanten worden omgekeer de trapeziums, weten jullie al wat dat zijn? Dat leei je op schooi wel, hé? Het wil zeggen, dat de bovenkant 1 dder is dan de onderkant: de bovenkant wordt dus 26 cm., de onderkant 20 cm breed. De hoogte van de zijkanten is 30 cm. Nu knip je van een aardig lapje gebloemd cre tonnen of van een andere nogaJ stevige stof vier 'appen. die aan alle kanten 2 cm. groter zijn dan de zijstukken en de over stekende stof sla je naar binnen om en plak je aan de binnenkant vast. Nu de bin nenkant, die beplak je met papier, effen of gekleurd dat kun je kiezen. Die stukken papier knip je allemaal een halve centi meter kleiner aan alle kanten dan de kar tonnen stukken Ook de bovenkant van de bodem wordt met dat papier beplakt. Nu heb je dus vier kleurige zijstukken en een bodem. En dan komen de meisjes aan de beurt, want met dik garen en een grote dikke naald worden nu aile delen omgefes- tonneerd, in een kleur liefst, die bij de an dere kleuren past. En als da' .daar is, naaien we alle vijf stukaen aan elkaar, met overhandse steken. Je moet wel zor gen, dat alles goed droog is voor je gaat festonneren en naaien Als je mooie kleu ren hebt gekozen, is het een heel aardig prullemandje, waar je vast wel iemand pleizier mee kunt doen. De zakdoek met een gat er in We vragen van een van de aanwezigen een zakdoek te leen om een kunstje te doen. Nu, er is wel altijd iemand zo vrien delijk om zijn zakdoek er even voor te ge ven, maar hij zal toch wel raar kijken, als hij ziet dat je zo maar de schaar erin zet en er een hele punt afknipt, zo, dat er in het midden een rond gat in komt. En als je dan nog eens duidelijk laat zien dat er een gat in zit, door de zakdoek uit te sprei den op je mouw. zal hij het vast niet leuk meer vinden Maar troost hem maar gauw, je tovert een beetje en.... de zakdoek is weer heel. Hoe kun je dat dan doen? Wel, in werkelijkheid knip je natuurlijk hele maal niet in de zakdoek, maar in een lapje van hetzelfde goed, dat je net zo vast houdt, of het een stuk van de zakdoek is. De echte zakdoek houd je in je hand, maar dat andere lapje laat je er in een punt bo ven uit steken, begrijp je? Dan heb je nog een lapje, dat dezelfde kleur moet hebben als je mouw. Wanneer je nu de zakdoek op je mouw legt, heb je dat donkere lapje in je andere hand en dat leg je gauw op de zakdoek. Dan lijkt het net, of de stof van je mouw door het gat heenschijnt. Na tuurlijk moet je het niet al te dicht bij het publiek doen! Je frommelt de zakdoek daarna weer in elkaar, haalt er gauw het donkere lapje uit, doet er een beetje ge heimzinnig en toverachtig mee en dan zeg je: „Alstublieft, Uw zakdoek is weer heel, mag ik hem U aanbieden?" Niemand begrijpt er dan iets van en iedereen wil die toverzakdoek eens goed bekijken en betasten, maar er is niets meer aan te zien. E D G j B U R A R R I R O U G C E H S No. 45. Terwijl Tarzan luisterde naar het verhaal, dat de negers hem deden, dacht hjj niet an dera, dan dat het zijn kleine zoon was, die nu voor altijd voor hem verloren was. Of schoon zijn hart bijna stil stond bij het horen van dit droevige nieuws, zette hij zijn tanden op elkaar en grimmiger dan ooit was hij be- s'oten Jane te redden, die voor zoover hij kon nagaan, niet ver weg kon zijn. Terwijl hij zich door de bomen slingerde, haastte hij zich en kwam bij het Russische kamp aan. Maar het was verlaten en het zag er uit, alsof dit overhaast was gebeurd. Op de mor gen na Jane's vlucht had men Rokoff in zijn tent gevonden, steunend' en bloedend. Toen hij hij weer bij bewustzijn was gekomen en be merkte, dat de vrouw verdwenen was, bleek zijn razernij ontzettend. Voordat men hem kon overmeesteren en ontwapenen had hij verschillende wilden en zelfs enkele van zijn eigen mannen neergeschoten, omdat hij dacht, dat zij haar hadden helpen ontvluchten. Toen kwamen de boodschappers van de M'ganwa- zantroep en riepen, dat de witte reus gezien was, op weg om zich op zijn vijanden te wre ken. De zwarten schrokken dodelijk, want zij hoorden, dat hij vergezeld was van een grote menigte apen en panters. Hun bijge lovige angst deed hen gillend van angst op de vlucht slaan. Rokoff en de paar matrozen, die hem trouw gebleven waren, bevonden zich nu verlaten in het oei woud. Haastig bra ken zij het kamp op en volgden de weg langs de rivier enkele uren, nadat Tarzan op de plek kwam, waar hij nog de resten van hun kampvuur vond. Het was voldoende om hem tot spoed aan te sporen. Het was tegen het vallen van de avond, dat Rokoff in zijn nieu we kamp achter zich het oerwoud inkeek, en daar iets zag, dat hem het bloed in zijn aderen deed stollen. Het was de reusachtige gestalte van een bijna naakte, blanke man, die uit het bos te voorschijn trad.

Schager Courant | 1938 | | pagina 15