Paul Kiès Opent). UIÏÏOEUG DAMESHOEDEN ANGESTRAAT 72 Lichting van den Lutine-schat Spionnage in Engeland Geheim vlootverdrag komt ZATERDAG 23 APRIL te KOLHORN bij F. GROET. Onderwerp: Spanje, Oostenrijk, China en het conflict in de S.D.AJ». Entréc 10 cent. Aanvang 8 uur. N.A.S.B. afd. Oudesluis Gevraagd: Een BAKKERSKNECHT, boven 18 jaar. Brieven letter A15 Bur. van dit blad. F.N. MOTOR, ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan, op ZATERDAG 23 APRIL, in lokaal KREIJ-GER, onder leiding van H. Blok. Entrée 35 ct. p. pers., 50 ct. geh. paar. Aanvang 8 uur. Zaalopening half acht. Schitterend programma. GEVAR. BAL NA. 350 c.c. Ziet er keurig uit, op n. banden, loopt 1 op 30, f70, met wegenkaart. Ook lichte in te ruilen. Magnusstr. 137. Scha gen. Te koop: Beste MELKGEIT, zonder hoorns. C. ROOD, Hoep B 177, Schagen. Aangeboden: 3 jonge FOXTERRIERS, en met 1 Mei een Woning te huur, bij W. BOS, Oudesluis. Onze collectie munt uit door smaak volle modellen, goede pasvormen en lage prijzen 1 HOER VAN DEN BOSCHSTRAAT ALKMAAR SCHAGEN EEN SCHOT IN DEN NACHT Gisteren liep alhier het gerucht, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag een woning aan het Noord met een buks beschoten was en dat gemeente- en rijkspolitie in verband hiermede een streng onderzoek naar verbor gen wapens instelde. Bij navraag bleek ons, dat een ruit van een nog leegstaande wo ning, eerstdaags te betrekken door den heer C. de Jong, inderdaad een gaatje, schijnbaar een kogelgaatje vertoont. Vermoedelijk heeft Zaterdagavond Zondagmorgen hebben de buren althans voor het eerst het gaatje ont dekt een of andere kwajongen uit balda digheid met 'n windbuks, geschoten. Ook is het juist dat gemeente- en rijkspolitie een onderzoek naar wapens hier en daar instel len, maar dit staat in verband met de wapen wet en de controle op de geldigheid van vu ur wapen mach tigin gen. Resu m eeren de Schagen is voorloopig voor weer nieuwe sen satie bespaard gebleven. NIEUWE NIEDORP Daders der vernieling opgespoord. Door den gemeente-veldwachter Strijder en den brigadier der Rijksveldwacht van Ens van Winkel, zijn Dinsdag onmiddellijk na sporingen gedaan naar de daders der ver nieling aan het plantsoen bij de sluis. En met, succes! Tegen twee jongelui van 'Stompetoren C. K. en G. de J., kon proces-verbaal wegens vernieling worden opgemaakt. Z1JPE 'T ZAND. Afd. Alg. Ned. Vrouwenvredes- bond opgericht. Gisteravond werd bij den heer Kreijger, alhier een vergadering gehouden, uitgaan de van de afd. Oude Niedorp van bovenge- noemden bond. Als spreekster voerde het woord mevr. M. v. d. Colk—Schmidt, die vertelde dat hedenavond getracht zal wor den de 51e afd. op te richten, het resultaat van 24-jarigen arbeid. De hond is gegroeid tot een specifieke vrouwenbeweging, omdat juist de vrouwen, de moeder, een taak heb ben te vervullen op dit terrein. De oorlog verwoest al de gekweekte goede eigenschap pen en ontneemt den moeders hun zoons. Juist daardoor zal ieder goede moeder scherp afwijzend staan tegenover den oorlog. Spr. licht hierna doel en streven van den hond uitvoerig toe, waarna de afd. 't Zand opge richt wordt met voorloopig een 40-tal vrou wenleden. Het bestuur bestaat uit mevr. Boerma, voorz., mevr. C. de Leeuw, secr., mevr. de Best, penn., mevr. Noot, 2e voorz., mevr. de Vries, 2e secr., en mevr. Bakker, bestuurslid. De vergadering, welke èn door opkomst pl.m. 50 dames waren aanwezig èn door inhoud uitstekend geslaagd mocht heet-cn, werd geopend en gesloten door de voor zitster der afd. Oude Niedorp en werd afgewisseld door samenzang en een num mer declamatie. Benoeming taxateur. Op een daartoe gehouden vergadering "van het Veefonds „Helpt Elkaar" alhier is in de plaats van wijlen den heer J. Boerscn benoemd als taxateur voor genoemd fonds de heer Alb. Veldman, wonende te Brce- zand. OUDESLUIS. Eerste lustrum N.A.S.B. De afd. Oudcsluis van den Ned. Arb. Sporthond bestaat dezer dagen 5 jaar en om dit feest te herdenken, zal a.s. Zater dag een extra verzorgde uitvoering worden gegeven in café Kreijger, waarvoor we ver wijzen naar de advertentie in dit nummer. K OEGBAS f JULIANADORP. Coöperatieve Boerenleenbank te Koegras. De overleden Direc teur herdacht. Gisteravond vergaderde de Boerenlcenibank onder groote belangstelling van de leden, in de zaal van het café „Prins Hendrik". 60 personen waren aanwezig. Alvorens tot opening wordt overgegaan, neemt de Kassier, de heer J. de Vries, het woord om de nagedachtenis van den heer C. Dito te herdenken. Spr. zegt ongeveer: het volgende: Het is een zeer bijzondere vergadering. Er is iemand van ons heenge gaan, wienis stopwoord het was: „Niemand is onmisbaar". Toch laat hij een leege plaats achter. Hij kwam bijna dertig jaar lang iedere week op de motorfiets of ge wone fiets naar de wekclijksche zittingen der Bank. Al die lange jaren behartigde hij de zaken der Bank, met kalm overleg, maar recht door zee. Bij de laatste verga dering werd hij met op 1 na alle stemmen herkozen in het bestuur. Er was met hem een hand van vriendschap ontstaan. Op iedere bijeenkomst, drukte hij een stempel van gemoedelijkheid. Daarvoor zeg ik den overleden directeur hartelijk dank, in het bil zonder namens de Bank en voor den Pol der het Koegras» Wij zullen hem nooit ver geten en zijn nagedachtenis in dankbare herinnering doen voortleven. Dat hij moge rusten, zooals hij leefde, in diepe vrede, zij onze laatste wensch. Deze gevoelige rede werd staande door de aanwezigen aangehoord. In gedachten wijlde men ecnige oogen- blikken bij den overledene, cn nam stilte in acht. Daarna opende de voorz. van den R. van Toezicht, de heer J. Kosserr, de vergadering. Het is te begrijpen, dat ook hij met nog en kele woorden stilstond bij het verscheiden van den directeur, die van het begin af, al les had meegemaakt. De notulen werden vervolgens gelezen en goedgekeurd. Aan de orde was thans het eenige agenda punt: Bestuursverkiezing(cn). Uit de vergadering kwam een stem om den heer J. kossen, die reeds 25 jaren zijn beste krachten aan de bank heeft besteed, in deze plaats te benoemen. De uitslag der verkiezing was, dat de hee- ren J. Kossen 48, N. IToornsman 20 en T. Speur 1 stemmen op zich vereenigd zagen. De heer J. Kossen was gekozen en nam zijn benoeming aan. In de vacature ontstaan in den B. van T. werd voorzien door benoeming van den heer J. Sleutel Pz. Bij acclamatie werd in de financieele com missie, benoemd dé heer J. Sleutel Dz. De heer A. Speur merkte óp, dat er nu vele waardeerende wóórden aan de nage dachtenis vant den heer Dito zijn gewijd, maar ligt hét niet op den weg van de Bank aldus spr., óm een blijvende waardeering op zijn laatste rustplaats te leggen. Dit. denkbeeld, zal in overweging genomen worden. Hierna sluiting. W1ER1NGERMEER r~ MIDD&NMEER. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK De Coöp. Boerenleenbank vergaderde de zer dagen o.l.v. den heer J. G. Addens; aanwezig 51 stemgerechtigde leden. De Voorzifter opent en merkt óp, dat door bijzondere omstandigheden, welke allen le den bekend zijn, hij ditmaal de vergade ring leidt. In het financieels -overzicht Bankgebouw zal nader op een en ander worden ingegaan. Spr. deelt mede, dat 1037 een klein winstsaldo heeft opgeleverd. De notulen, gelezen door den secretaris Dr. Hoogkamer worden hierna gelezen en onveranderd goedgekeurd." Medegedeeld wordt, dat de rentevoet voor credieten wordt verlaagd van 4 tot 3K'%, geheel in overeenstemming niet den dalen den renfestandaard elders. Aan hét jaar versla? van den secretaris is ontleend, dat de moeilijkheden in het bank bedrijf ook in den Polder haar weerslag vonden. De financieele draagkracht van de pachters is, door de selectie van de W. Meer Directie zoo.- dat er vdor dé Bank een wanverhouding bestaat tusschen inleggclden en credietaanvragen. Het ledental steeg met 36 tot 130. Credietaanvragen 18; uitkomend bedrag, dat in 1037 aan credieten werd toe gestaan pl.m. f 4500. Volgt financieel verslag van den kassier, den heer Woldering. Aan rente, werd ont- vange van voorschotten f 76.25 in loonen- de rekening f 1670 van effecten f 2639.38 en van de Centrale Bank f 2245.34, van het jaardepot f 691.88 Uitgegeven werd aan ren te o a. van spaargelden f 1745.66 en in loo- pende rekening f 3414.08 Het winstsaldo be droeg f 100.20: het totaal aan opgenomen spaargelden f 105.579.34, terwijl werd inge bracht door rekeninghouders f 292.654.65 Effectenbezit f 70.S25. Een vraag van den heer G. Smid; of er altijd zoo'n groote wanverhouding bestaat tusschen geplaatste deposito's en vordering op de leden, wordt door den kassier beant woord, die ter vergelijking nog de jaarcij fers van de Bank sedert de oprichting geeft. Een bestuursvoorstel om het ledental van het Bestuur uit te breiden tot 7 wordt mei alg. stemmen aangenomen. Bij het verslag van den secretaris inzake de kosten van het nieuwe bankgebouw, wor den de handelingen van het bestuur, betref fende de kwestieSchoorl nader uiteenge zet. Op een vraag uit de vergadering naar de oorzaak van de belangrijke bouwkosten, merkt de secretaris op, dat de aanbestcdings som f 5000.hooger was, dan werd ge raamd. Verder moest de kostprijs met f 2000 oploopen in verband met aesthetïsche motieven, terwijl men zich nu afvraagt, of de aesthetische ontwikkeling van de Brug straat een dergelijke kostenverhooging voor de Boerenleenbank wel wettigt. Bij de bestuursverkiezing wordt Dr. Hoog kamer herkozen; in de vacature-Schoorl woedt benoemd de heer N. van Bergen, ter wijl het bestuur verder wordt aangevuld met de heeren van Splunteren en Jb. Dieleman: (De heer Oostcnbrug bedankte. Als plaatsvervangende bestuursleden wor den benoemd de heeren J. v. d. Oord en II. Smid. In de vacature F. J. ter Borgh, wordt voorzien door de verkiezing van den heer P. C. Luth; in de vacature J. Bosker, wordt de heer G. Smid gekozen. Een bestuursvoorstel om houders van niet op tijd ingeleverde boekjes met 50 cent te VIER PINKEN IN DE KOST aangeboden, door R. A. STAM MES. Nes, Schagen. Te koop: 4 Stoelen, 2 Fau teuils, Tafels, en nog eenige Stoelen, 's Avonds tusschen 6 cn 7 uur, bij Jn. DE GRAAF, Oudesluis. beboeten, wordt aangenomen; nadat de heer van der Veen heeft, opgemerkt, dat hij de boete wat laag vindt. Bij de rondvraag zegt de heer Van Dis, dat z.i. de belangen van het weidebedrijf niet voldoende tot uitdrukking komen op de can- didatenlijst voor bet Bestuur. De heer Iloogondoorn is het hiermede wel eens; spr. had gaarne een grasbocr in het Bestuur gezien met het oog op de crediet- aanvrage van de op tc richten zuivelfabriek. De heer Addens merkt op, dat de boeren voldoende 'elegenheid hebben gehad om hun bezwaren tegen de voordracht bij het be stuur kenbaar te maken. De heer A. C. de Graaf had liever een al- phabetische rangschikking der namen ge zien. Naar zijn meening komen de belangen der veehouders in het gedrang. De Voorzitter antwoordt tenslotte, dat de belangen van de veeboeren bij het bestuur in veilige handen zullen zijn. Nadat de lieer Woldering nog do aandacht heeft gevestigd op de vele mogelijkheden bij de Bank, volgt sluiting. Baggermolen begin Juni naar Terschelling. Zooals bekend, heeft de Gemeenschappe lijke Mijnbouw Mij. Billiton het plan opge vat, om met den tinbaggcrmolon „Karima- ta" een poging tc doen t-ot. het hergen van de schatten, die men verwacht in het wrak van de „Lutine" te zullen-aantreffen. In verband met het bijzondere ka rakter van deze onderneming, heeft de raad van beheer der Gemeensch. Mij. Billiton overleg gepleegd met de aandeelhouders, die beiden met het plan accoord gaan. Het feit, dat de productie-quota belangrijk verminderd zijn, heeft het, aldus het Hsbl., gemakkelijk gemaakt om de „Karimata" voor dit doel beschikbaar te stellen. Deze baggermolen zal, naar wordt verwacht, begin Juni naar Terschel ling kunnen vertrekken. Het zal in hoogc mate van de weersomstandig heden en verder van het succes van de onderneming afhangen, hoe lang de berging zal duren. Kort geleden zijn dc voorbereidende re gelingen tot stand gekomen. Er is overeen stemming bereikt met de rechthebbenden op de opbrengst van de „Lutine". Ook de verzekering van den molen van het tijdstip van vertrek van Kinderdijk af tot het oogenblik van terugkeer te Kinderdijk, is naar genoegen geregeld kunnen worden. Sleepbooten gedurig ter assistentie. De sleep naar Terschelling en terug ge schiedt door L. Smit en Co.'s Internationalen Sleepdienst. Op Terschelling is de medewer king verkregen van de N.V. Scheepvaart Maatschappij G. Doekscn cn Zonen, die het noodige voorbereidende werk zullen uitvoe ren en voortdurend met een aantal sleep booten en ander materieel den molen zullen assistceren. Zij beschikken over een groote kennis van plaatselijke omstandigheden van Terschelling. De geheelc organisatie van het baggcrwerk op dc „Lutine"' is uiteraard in eigen beheer van dc Maatschappij, die op dit gebied over een groote ervaring beschikt. „De Boheemsche leeuw heeft keelpijn" Weer een nieuwe kaart van Duitschland. Bij de nieuwe kaarten van Duitschland, die gekomen zijn in de overwinningsroes na den Anschlusz, is de allernieuwste het ver nielden waard! Het orgaan van de S.S., het „Schwarze Korps" publiceert een kaart, van Duitsch land, waarbij Tsjecho-Slowakije is getee- kend als de kop van een leeuw, waarvan dc hals geklemd ligt tusschen Oostenrijk cn Silczië. Hieronder staat het volgende op schrift: „De Boheemsche leeuw mis schien heeft hij keelpijn, want sedert 10 April brult hij niet meer zoo kwaardaardig". Oost Indië Geheimzinnigheid om politieke contracten Onderteekening overeenkomst met zelfbestuurders plotseling uitge steld. De onderteekening van de nieuwe lange politieke contracten van de Ned. Indische regeering met de zelfbestuurders ter Oost kust van Sumatra, welke onderteekening gisteren op plechtige wijze zou geschieden, is om onbekende redenen, plotseling voor onbepaalden tijd uitgesteld. De „Deli-Cou- rant" verneemt, dat ook de reis naar Ne derland van de sultans van Deli en Langkat (voorgenomen in verband met het aanstaan de regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin) voorloopig is uitgesteld. Bevoegde autoriteiten weigeren commen taar te geven. Thans f 108 000 voor defcosie Noordholland blijft „niet thuis" geven. Sinds de laatste verantwoording is weer f3000 binnengekomen en is thans totaal ontvangen f 108.044.10. Een Nederlander in het buitenland schonk f300, de leden van de beurs voor den papiergroothandel te Am sterdam samen f 484.— en dan zijn er weer tal van kleinere giften. Opmerkelijk is het, dat Noordholland zeer weinig geeft en bijna nooit een naam of plaats uit dit gebied op de lijst voorkomt. De Zondagsrust op Marken Gedeputeerden storen Men zal zich herinneren, dat naar aan leiding van de onlangs uitgevaardigde po litieverordening, de café's op Marken Zon dags te doen sluiten," een storm van protes ten is losgebroken. Ged. Staten werden overladen met talrij ke adressen van belanghebbenden. Naar wij vernemen, zal op wensch van Gedeputeerden, genoemde verordening op nieuw door den Marker gemeenteraad be handeld worden. Ongerustheid over toename bij bet Engelsche ministerie van oor log. De Star meent .te weten, dat de aanzien lijke toeneming van het aantal spionnen, dat naar Engeland gekomen is, sedert het bewa peningsprogramma wordt uitgevoerd, leven dige ongerustheid wekt bij het ministerie van oorlog. Te Aldershot, aldus het blad, wordt als huisbedienden in de officierswoningen het grootste aantal vreemdelingen gebruikt. Bijgevolg zou het warofficc gehuwde officie ren instructies hebben gegeven thuis zich te onthouden van bespreking van kwesties militairen aard. Gelijke stappen zouden zijn gedaan bij de functionnarissen v. d. admi raliteit en liet ministerie van luchtvaart. Het blad voegt hieraan toe, dat in Whitehall, het centrum der ministeries, de hotels, restau rants en tearooms dagelijks vol spionnen zit ten, amacurs zoowel als beroepsspionnen, die hopen inlichtingen te vernemen, die een indiscreet ambtenaar zich zou kunnen laten ontsAappen. tusschen Amerika en Engeland? De Amerikaansche vloot kan zich niet met die van Japan meten. De voorzitter der Senaatscommissie voor marine-aangelegenheden, David I. Wallsh gaf eergisteren toe. dat het zeer wel moge- gelijk is, dat de Vereenigde Staten een ge heime overeenkomst hebben met Gr.-Brittan nië voor samenwerking op marinegebied. Wij lezen hierover verder in de Msb. dat Senator Borah de commissie vroeg, of zij nauwkeurige inlichtingen had nopens de bewering van Churchill in 't Engelsche par lement, volgens welke tusschen Engeland en de Vereenigde Staten vaste afspraken bestaan. Walsh antwoordde daarop: „he{ kan zijn, dat dat waar is, maar zelfs indien het zoo is, behoeft het departement van marine daar van geen bericht te hebben'. In den loop van de verdere besprekingen legde Walsh er den nadruk op, dat de vloot der Vereenigde Staten zich niet met de En gelsche vloot of een vloot van een der an dere groote mogendheden, ook niet met die van Japan, kan meten. Deze vragen kwamen ter sprake bi' de beraadslagingen over Roosevclt's vlootont- werp, dat 1156 millioen dollar vraagt. Dc se naat keurde den bouw van 26 hulpschepen goed. Bij de opening van hot debat zette Walsh uiteen, dat de Amcrikaansche vloot thans kleiner is dan in 1929 Hij meende, dat de verhouding 5:5:3 tot iederen prijs hersteld moest worden. Revolutie in Honduras? Kazernes en regeeringsgebouwen zouden reeds bezet zijn. Volgens Nicaraguyaansche bladen zou in Honduras een militaire opstand zijn uitge broken onder leiding van de generaals Feli- berto Diaz Zelava en Rufino Solis. De opstandelingen zouden kazernes en ver scheidene regeeringsgebouwen hebben be zet. Men beschikt nochtans over geen enkele officieele inlichting. ïfxJiaken Geen titelmatch Aljechin- Capablanca De wereldkampioen ontkent. Naar het Hdbld. verneemt, heeft Dr. Aljechin, die deelneemt aan het meestertournool te Margate, gisteren ontkend, dat hij een match om het wereldkampioenschap schaken heeft gecontracteerd met Capablanca. Oostenrijk moet het zelf doen Göring over het vierjarenplan. In het nieuwe nummer van het „vierja renplan" heeft Goering een uiteenzetting ge geven van de grondslagen van het voor O os tenrijk ontworpen economische werk. Hij verklaart, dat naar de mate van het moge lijke dc Oostenrijkers zelf de economische reorganisatie van hun land ter hand moeten nemen. „Wij willen geen centralisatie. Wij heb ben niet het voornemen al. het werk te doen in plaats van de Oostenrijkers". In een ander artikel in hetzelfde orgaan verklaart Schacht, dat dezelfde beginselen, die de laatste vijf jaar gegolden hebben bij dc fi nanciering van den grooten economischem vlucht in Duitschland, toegepast zullen wor den in het nieuwe „Groot-Duitschland". Ten slotte schrijft de rijksstadhouder, Seyss In- quart, dat hij Goering dc energieke mede werking belooft van de Oostenrijkers voor de opheffing van den Ostmark. De Katholieke kerk marchandeert niet Zij heeft dit nooit gedaan en zal dit nooit doen. Tijdens de pontificale Paaschmis in de kathedraal van Esztcrgom heeft de primaat van Hongarije, kardinaal Seredi, een preek, gehouden, waarin hij zeide, dat de kerk nooit zal marohandeeren en nooit gemar chandeerd heeft op het oogenblik, dat gc- heele staten haar verlieten. Ook zal zij niet marchandeercn op dit oogenblik ten aanzien van de sociale en economische leerstellingen, welke zich van de mensch- heid meester maken en zelfs van de klas sen en de staten om hen op te zetten, te gen dc kerk. FAMILIE-DRAMA. Thomas Suter Turfitt, een man van zeven en vijftig jaar, uit Ropslev, nabij Grantham Lines, werd stervende naast, het lijk van zijn vrouw gevonden. Het bleek, dat de man jaloersch was geworden, toen iemand tegen z'n vrouw glimlachte, ofschoon de vrouw hem toch in 't geheel geen reden lot jalouzie had gegeven. Toen de man voor het gerecht verscheen, vond de jury, dat de vrouw gestorven was aan de wonden, door haar man toegebracht en dat Turfitt naar een krankzinnigenge sticht moest worden opgezonden, omdat hij niet toerekeningsvatbaar was. Op weg naar het gesticht stierf ook de man. SCHAGEN, 21 April. 4 Paarden 120200, 245 geldekoeien, ma gere 150—210, 25 idem vette 206—275, 30 kalfkoeien 250350, 10 pinken 80—140, 277 nuchterere kalveren 5—13, 20 vette scha pen 2732, 199 overhouders 1824, bokken en geiten 411, 4 magere varkens 26—33, 5 idem vette per Kg. 56—57 tc., 105 biggen 17 19, konijnen 0.701.20, 76 kippen 0.30-1.40. ALKMAAR, 20 April. Aardbeien 0.170.22. andijvie 1019, bl. kool 1521, idem II 712, gele kool 4.50— 5.80, kropsla 1.20—4.20, prei 4.20—5.20, pe terselie 1.80, postelein 1.031.22, rabarber 5—7, raapstelen 1.20—1.60, radijs 23.20, roode kool 6.1010.60, selderie 1.202.10, spinazie 0.12—0.22, witlof I 4.50—0.50, ideni II 2.50—3.50. MIDDEN MEER, 20 April. Graanbcurs. Witte tarwe voer 6.50 7.50, rogge 6.757.25, win tergerst 6.907.25, zomergerst 77.40, witte haver 5.756.10, groene erwten 9—10, Wijker valcn 88.50, paardeboonon 8.759, duivehoonen 10 —10.-50, kanariezaad 8—8.25, blauwmaanzaad 35 36, knrwijzaad 20.50—21.50. AMSTERDAM. 20 April. Veemarkt. 201 Vette kalveren: le kw. 68?2 ct., enkele hooger, 2e kw. 5866 et., 3e kw. 45—55 cL per Kg. levend gewicht; 84 nuchtere kalveren f 5—8.50 per stuk, 121 varkens: vleeschvarkens wegende van 90 110 Kg. 6465 ct., zware varkens 62—63 ct., vette varkens 61—62 ct. per Kg. slacht- gewicht. Aangevoerd 1 wagon geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vet te kalveren, aanvoer ruim, inzet voor beste kalveren willig, afloop echter ongunstig met lagere prijzen. Nuchtere kalveren, korte aanvoer, handel kalm, prijzen iets lager. Varkens gewone aanvoer, weinig handel, prijzen lager. WARMENHUIZEN, 20 April. Roode kool 7.80—8.70, gele kool 4.16—5.80, Deensche witte kool 4.36—5.80. Aanvoer: 1200 Kg. roode kool, 2725 Kg. gele kool, 3850 Kg. D. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 21 April. Aanvoer; 2250 Kg. peen 4.90—5.60, kleine peen 1.601.90, 500 bos rabarber 4.50—5.40, 125 Kg. kroten 2—4.10, 50.000 Kg. roode kool 8.30—9.00, 2000 Kg. Savove kool 5.30, 80.000 Kg. gele kool 4.10—6.30, 70.000 Kg. Deen sche witte kool 5.30—6.10 400 Kg witlof 9.70. NOORDSCHARWOUDE, 21 April. Zeeuwsehe 3.90, Friso 2.60. hl. aardappe len 4.10, Bevel. 3—, uien 8.70, grove 8.20, peen. 4.30—4.7SO, kleine peen 1.30—1.70, kro ten 1.90—2.10, roode kool 7.80—9.20, witlof 9.90, gele kool 3.20—6.20, D. witte 5.20—6.30

Schager Courant | 1938 | | pagina 3