Plaatselijk Nieuws. AKKERTJE SCHUDT UW LEVER WAKKER Kuilgras-ervaringen in de winter 1937-38 SPORT Schagen-nieuws Predikbeurten Vrijdag 22 April 1938 Tweede blad Binnenkort staat de practijk van het graskuilen weer voor de deur bij nagenoeg alle graslandgebrui- kers. Zo langzamerhand is het wel al gemeen hekend dat wij er met de graskuilerij nog niet zijn, d.w.z. de ideale ensilage wordt nog gezocht. Ik wil echter niemand aanraden om met ensileren of inkuilen te wachten totdat de ideale werkwijze inderdaad tot practische bruikbaarheid zal zijn gekomen. Men moet hierbij dezelfde weg volgen als bij even tuele aankoop van een radiotoestel of een auto. Elk jaar wordt er wat verbeterd, maar het ideaal is nog niet bereikt! De grote interesse voor het inkuilvraag- gt.uk leidt makkelijk tot verwarring der systemen van ensileren. Dit is ook wel ge bleken uit de kuilgrasenquête, welke in de >vinter 1937'38 was ingesteld. Alvorens de resultaten welke dit onder zoek opleverde nader onder ogen te zien, wil ik, in grote lijnen, de hoofdgedachten .van de bestaande ensilage methoden naast elkaar zetten. 1 Men kan in de huidige omstandigheden •voor het ensileren van groenvoeders eigen lijk 3 grote groepen van systemen vinden en wel: A. de gewone inkuilmethode (hollands fries) B. de minerale zuren methode (fins, biosil, defu); C. de organische zuren methode (zure wei en diverse suikers). Het is niet mijn bedoeling in deze 3 groe- 1 pen een onderverdeling te maken en de ver diensten van iedere werkwijze afzonderlijk nauwkeurig uiteen tc rafelen, Voor de juis te technische toepassing worden voor meer dere werkwijzen brochures verspreid door de handel. Daaruit kan men voldoende ge waar worden wat men moet doen of laten teneinde succes' te mogen verwachten. De systemen uit groep A zijn in hoofd zaak gekarakteriseerd door het feit dat men geen bederfwerende stoffen extra gaat toe voegen tijdens dc ensilage. De in te kuilen massa wordt in min of meer snel tempo bij- ten gereden en gaat al of niet broeien. Het eindresultaat is gewoonlijk geheel aan het toeval overgeleverd. Deze werkwijze brengt dan ook nagenoeg altijd grote verliezen met zich mede en wel groter naarmate het ingekuilde gewas een eiwitrijke samenstelling liecft. Hoewel deze groep van systemen er, na bovenstaande analyse, niet erg aanlokke lijk uit kan zien, wordt ze toch het meest algemeen toegepast. Men vindt dit beves tigd in onderstaand tabelletje. Enquête kuilgras 1937'38. Totaal aantal onderzochte monsters 464 Ensilages zonder toevoeging 341 Ensilages met minerale zuren 18 Ensilages met 1 en meer suiker 36 Ensilages met wei suiker 54 Ensilages met minder dan 1 suiker en diversen 15 Bij de ensilage systemen vallende onder B, dus de minerale zuren methode, werkt men consequent volgens een van te voren vastgesteld principe. Het principe van deze groep is het stre ven naar het bereiken van een bepaalde zuurgraad. Deze zuurgraad, aangeduid dooi de letters pil, moet overeenkomen met een cijfer gelijk aan 4,2 of kleiner. De onderste grens is ongeveer te stellen op 3,7. De mineraal zuur ensilage streeft dus naar het scheppen van een zuur milieu in het pH gebied 3,74,2. Dit d<?et men bewust, nadat gebleken was dat onder dergelijke omstandigheden nage noeg uitsluitend de gunstige melkzuurvor- inende bacteriën nog in leven blijven, ter wijl de nadelige boterzuurvormendc en ei- witontlcdende bacteriëngfoepen in een der gelijke omgeving tot werkloosheid zijn ge doemd. Door toevoeging van de juiste hoeveel heid verdunde zuren en nauwkeurige uit voering van dc voorgeschreven werkwijze is men vrijwel zeker van de juiste zuur graad. De minerale zuren methode geeft dan ook een grote kans op goed slagen van de en silage, zelfs bij eiwitrijkere producten. Is de pH beneden de 4,2, dan is geen grote ciwitontlcding mogelijk, omdat, dc ciwitaf- brekende bacteriën in hun werkzaamheid worden belemmerd door de aangegeven zuurgraad. Een absolute garantie tegen de beruchte boterzuurbacteriën houdt dit systeem echter niet in; de boterzuurvormers kunnen als „sporen" in rusttoestand aanwezig blijven en onder gunstiger omstandigheden weer actief worden. De grote zekerheid van de systemen als groep B aangeduid moge ook uit onze enquête blijken. Door een misverstand is ons aantal monsters voor deze groep wat klein, maar liet resultaat spreekt toch vol doende. Enquête kuilgras 1937—'38. Systemen van ensilage Zon der toevoeging (A) Met minerale zuren (B) Met suikers (C) Met suikers -f zuur (B 4-, C) Diversen Het slagingspercentage voor de minerale zuren is hier bijna 60 geweest, terwijl dit ,voor het grote aantal gewone kuilen (vol gens gx-oep A) nog geen 5 is geweest! In hetzelfde staatje komt een nog hoger slagingspercentage voor in dc groep B C. Het aantal gevallen is hier wat gering te achten. Niettemin mag men er wel uit af- 1 leiden dat de combinatie van de B en C I systemen blijkbaar mogelijkheden geeft! geslaagd matig (pH 4,2> (pH 4,24,5) 18 4,7 26 7,7 11 (58 1 5,5 18 £0 9 (10 96) 6 (66,5 1 (- 96) slecht (pH 4,5) 299 (87,6 7 (37,5 63 (70 3 (33,5 96) 4 (- 96) Dit is trouwens ook duidelijk bevestigd door de onderzoekingen qan het Rijkslandbouw proefstation te Hoorn. In een eerstdaags te verschijnen slotarti kel zal ik de cnsilage-systemen, aangeduid door groep C, in het kort bespreken. De Rijkslandbouwconsulent voor Noord-Holland, Ir. G. J. LIENESCH. RAAD SCHAGEN. Aanvullingsagenda. Aan de agenda van de raadsvergadering top Donderdag 28 April a.s. zijn de volgende punten toegevoegd: 1 Voorstel tot verhuur van terrein aan de haven. Voorstel tot. afwijzing van het aanbod der gemeente Alkmaar tot overname .van het gasbedrijf. VERHUUR VAN TERREIN AAN DE HAVEN. Naar aanleiding van het verzoek van J. L. Overtoom om een terrein aan de haven te mogen huren, stellen B. en W. voor be doeld terrein aan verzoeker te verhuren ivoor den prijs van f0.10 per M2. per jaar, met bepaling dat dc verhuur zal geschieden tot wederopzegging en met. dien verstande dat dc gemeente tc allen tijde over het ter rein zal kunnen beschikken met een opzeg gingstermijn van 1 maand. B. en W. willen ons gas bedrijf behouden Voorstel om een aanbod van de gemeente Alkmaar tot overna me van het gasbedrijf, af te wij zen. Op 31 December 1937 werd door den Di recteur der Lichtbedrijven te Alkmaar het College van B. en W. een vertrouwelijk aan bod gedaan tot overdracht van het gasbe drijf dezer gemeente aan de gemeente Alk maar. Bij antwoord dd. 31 Januari d.a.v. werd aan genoemden Directeur bericht, dat B. cn W. het gedane aanbod onaannemelijk achtten, terwijl tevens verzocht werd te wil len berichten, of het in de bedoeling der ge meente Alkmaar lag om een al of niet ge wijzigd voorstel aan den Raad ter behan deling en beslissing voor te leggen. Bij brief van 5 April jl. werd door het Gemeentebestuur van Alkmaar een gewij zigd voorstel aan het College van B. en W. gedaan, met verzoek, die bij den Raad in behandeling te brengen. B. en W. zijn van meening, dat ook het gewijzigde voorstel lot. overname van het gasbedrijf, onaannemelijk is: zij stellen daar om voor, dit af te wijzen en het gasbedrijf S/oor de gemeente te behouden. „ZEVENDE HEMEL" in THEATER ROTAL Een verhaal van twee menschen Deze film verplaatst ons naar Parijs, naar een der armste volksbuurten, waar dc krot woningen heel oud en heel hoog zijn, tot zelfs zeven verdiepingen. Op zoon zevende verdieping woont, in het jaar 1914, Chico, en hij vermoedt niet, dat zijn schamele zol derkamer een hemel voor hem zal worden, zijn „Zevende" Hemel. Chico, een rioolrat, voert de. kleine Diane, het jónge meisje, dat. door haar zuster niet zweepslagen uit het café, waar zij woonde, is weggejaagd, mee naar zijn zolderwoning. De twee blijven bij elkaar cn nu ontspint zich een romantische liefdesgeschiedenis. Chico koopt van zijn armoede een bruids toilet voor Dianc en het paar zal trouwen. Vóór de bruiloft plaats heeft, breekt dc. we reldoorlog uit en Chico moet in dienst. Een harde tijd breekt voor de gelieven aan; als de bruidegom uit den strijd terugkeert, is hijblind! In den „Zevenden Hemel", op het kale zolderkamertje vinden Chico cn Diane echter de belooning voor hun trouw in een blijvend liefdesgeluk. Een film met een wel wat afgezaagde moraal, maar zóó ontroerend gespeeld en met zooveel fijne trekjes, dat wij ze niet gaarne uit het „repertoire" van Theater Royal zouden missen. Simonc Simon cn James Stewart vervullen de hoofdrollen. Dc „Zevende Hemel" draait vanaf Zater dagavond. Programma voor Zondag a.s. Schagen I—Wieringerwaard I. 2 uur. (Rauchbeker.) P. Schoorl. H. Middelbeek, M. de Haas. A. Slikker, S. Grootes, L. Schoorl. D. Schoorl, J. Steen, N.N., D. Ruig, C. de Moor Res.: P. Boontjes, A. de Wit. Schagen III—Texel III. 12 uur. (Gouden Kruis.) J. J. Slikker. G. Zwaan, D. Leeuwenkamp. P. Kistemaker, S. Brcebaart, T. Moransart. H. Veenstra, W. van Geelen, Jb. Simons, J. Weeland, J. Franzen. Res. P» Slik, J. Slikker, P. Dekken ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeerm i ddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. BENOEMING GEMEENTE-TIMMERMAN. Tot gemeente-timmerman is benoemd de heer J. Zwart alhier. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien wordt van week tot week beter; de handel was goed. De hoogste noteering op naam van den heer W. Paleiustein van Berkhout werd gekocht door slager G. Band, Den Helder, voor den prijs van f 275, kwam cxp pl.m. 36 ct. Pracht kalfkoeien waren er aangevoerd uit Groningen, hoogste notccring was f 350, aangevoerd door den koopman R. Schoen al hier, welke alle verkocht werden. Kan ook vermeld worden, dat een aantal kalfkoeien aangevoerd van Texel, door den heer P. de Wit aldaar, handel was goed. Groote aanvoer van geldekoeien, hoogste noteering f 210, deze handel was stug, duur. Een bekend opkooper vertelde, dat ze bier duurder werden verkocht dan Woens dag in Alkmaar. In pinken was de handel matig, niet vlot. Voor den tijd van het jaar een grooten aanvoer van nuchtere kalveren. De handel was goed, ze werden vlug verkocht, hoog ste noteering f 13. In oude vette schapen was de handel goed 2731 gld. O verhouders voor den dood 2024 gld., handel matig. Voor 't leven 1822, weinig vraag. Bokken en geiten handel goed. In paarden was weinig te doen. Zware paarden niet aangevoerd, dat is gewoonlijk zoo met de groote koemarkten. Dezen dag hadden er meer vette varkens kunnen zijn, er waren wel menschen voor. Handel goed. Hoogste notcering 28Vè cent. Matig was dc handel in biggen cn schram men. 7-weekschc biggen 1719 gld., 12-w. 19—24 gld. Dc handel' in kippen en konijnen was goed. Het was een mooie drukke markt met veel bezoek. GEMEENTE SCHAGEN. Burgerlijke stand. Geboren: Arie, zoon van Gcrrit Schoorl en van Anna Marretje Slikker. Ondertrouwd: Johanncs Koomcn, oud 25 jaren, kappa*, wonende te Castricum en Johanna Wilhelmina Gijsbertha Bartina Kroonc, oud 23 jaren, zonder beroep, wo nende te Schagen. Getrouwd: Lccndert van Nispen en Jo hanna Mak. Politic. Gevonden: een heerenrijwiel, een arm band. Verloren: een colbertjasje, een rijwiel plaatje, een handschoen, motorgereedschap, een paar gymschoenen, een rijwielplaatje. Uit onze omgeving BARSINGERHORN WERKLOOSHEID. Aan het, einde der vorige week stonden bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling 106 werkzoekenden ingeschreven, n.1. 71 landar beiders, 1 metaalbewerker, 23 grondwerkers, 1 machinist, 2 metselaars, 1 kantoorbedien de 1 bakker, 2 schilders 1 clectriciën, 1 chauffeur, 1 ijzervlechter, 1 stoker. Hiervan waren te werk gesteld bij dc werkverschaffing 44 arbeiders, terwijl 22 ar beiders ingevolge de steunregeling voor werkloozen werden gesteund. ANNA PAULOWNA BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. verleenden aan C. de Smit ver gunning tot den bouw van een woonhuis aan den Stoomweg cn aan mevr. de Wed. D. Stammes tot het inbouwen van een woonhuis in dc voormalige kaasfabriek aan den Boermansweg. ALKMAAR Goud In den kachel gevonden. Onze stadgenoote Mevr. Dekker, kwam dezer dagen tot de ontdekking, dat het roos ter van haar kachel was vastgeraakt; zij stelde een nader onderzoek in en toen bleek haar, dat het ijzer was vastgezetmet goud. Niet minder dan een half ons goud werd uit den kachel te voorschijn gehaald, vertegenwoordigende een waarde van onge veer honderd gulden. Men is het er nog niet over eens hoe dit goud in den kachel is ge komen; vermoedelijk is het uit de brand stoffen gesmolten. Hoe het ook zij, voor het gezin Dekker beteekent een en ander een buitenkansje! ZUPL BURGERLIJKE STAND, van 15 t. m. 21 April 1938. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Pieten Cornelis Rezelman. 25 jaar, landboiAver, te Wieringerwaard en Riekeltje Harmanna van der Veen, 22 jaar. zonder beroep, te Zijpe. Louris Smak, 24 jaar, tuinbouwer, te Win kel en Elisabeth Wilmina van Eeten, 23 jaar, zonder beroep te Zijpe. Getrouwd: Wilhelmus Petrus van Straten 24 jaar, bloemist en Alida Agnes Slijkerman 24 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Overleden: Antje Blaauboer, 62 jaar. (Over leden te Bloémendaal). Geertje. Jimmink, 10 jaar. dochter van Jan Jimmink en Keeltje Paarlberg. N. H. V. B. Promotie degradatie. Koedijk brengt Zondag een tegenbezoek aan De Rijp, de kampioen van 2 A, waar van te Koedijk met 1—0 werd gewonnen. De driekamp N. Niedorp 2Sijbekarspel I.V.V. 2 staat een week stil. N. Niedorp is na de twee flinke nederlagen zoo goed als verloren. Kampioenschap i A. I A heeft nog steeds geen kampioen. OFC en CSV eindigden gelijk en kwamen in hun eerste jbeslissingsmatch niet tot een oplos sing. Zondag is het KFC-terrein andermaal het strijdtooneel voor de thriller Oostzaan Castricum. Gouden Kruis. District Alkmaar. UrsemBergen 2 (2 u.) Bergen raakt wel uitgebekerd. District. Drechtcrland. Nieuwe Niedorp 2 —And. Boys (2 uur) N. Niedorp kan de schier ongekende sensatie van een overwin ning weer eens beleven. Wellicht geeft het moed voor volgende week. Compet\tieK In 2 F krijgt VCL een bezoek van Strand vogels 2 (2 uur) Voor 4 D staat DTS 3Gr. Schermer op de agenda. Met een gelijk spel heeft DTS het kampioenschap van 4 D behaald. We twijfelen er niet aan of dat lukt wel. Onder 4 G vinden we tenslotte nog VCL 2Strandvogels 3 (12 uur). Adspirantcn. Afd. N. Niedorp a—Twisk a (12.20) afd. O. VCL a—Oudendijk a (12.30); Hauwert aN. Niedorp b (2 uur) ZIJPE. Bouwvergunningen. Door B. en W. dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan W. Zeeman te St. Maartensbrug tot het.'bouwen on het verplaatsen van een kippenhok; aan W. Boontjes te Burgervlotbrug tot het bouwen van een kippenhok; aan S. Houdewind te St. Maartensvlot- brug tot het bouwen van een woonhuis aan den duinvoet. Verbetering uitzicht. Ged. Staten hebben aan het Bestuur van 't Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier ontheffing verleend van de des betreffende verbodsbepalingen van het we genreglement en van de Provinciale Diifc- vcrordening ten behoeve van het wijzigen van het profiel van t het gedeelte van den Zijperdijfc tusschen dc coupure van dien weg naar Callantsoog cn den weg naar de Stolpen. Naar wij vernemen zal de wijziging o.m.t strekken ter bevordering van het uitzicht in de bocht nabij genoemde coupure. OUDESLUIS. Dienstplicht. De dienstplichtigen O. Bouwman en P. Noppert alhier, zijn opgeroepen om op 21 Juli a.s. te Den Helder voor herhalingsoefe ningen in werkclij'ken dienst te komen voor den tijd van 17 dagen. LANGENDIJK De nachtvorst. De nachtvorsten hebben aan de te velde staande aardappelen vrij veel schade aange richt. Vooral in den nacht van Woensdag op Donderdag heeft het flink gevroren. De steunuitkeering. De steunuitkeering, welke in ons nummer van gisteren is aangekondigd zal voor de Langendijker tuinbouwers ten aanzien van dc gele kool niet onbeteekenend zijn. Voor de gele bewaarkool wordt in het. tijdvak van 15 Nov. tot 31 Dcc. f 0.95 per 100 kg. uitgekeerd. Nu, dc prijzen van de gele kool zijn in dien tijd dan ook niet hoog geweest. Het was meestal den minimumprijs of iets hooger. Voor de gele kool, welke de bewerking van bewaarkool niet heeft, ondergaan, zal de uitkeering f 0.40 per 100 Kg. bedragen. De uitkeering op de Deensche witte kool van f 0.15 per 100 Kg. over het tijdvak van 15 November tot 31 Dec. zal niet meevallen, aangezien de prijzen van de Deensche witte kool gedurende een groot gedeelte van dit tijdvak heel laag waren. Alleen in de laat ste weken van het jaar werd iets meer be taald. OUDKARSPEL. VER. VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. De Verecniging voor Ziekcnhuisvcrpleging hield gisteravond een buitengewone alge- nieene jaarvergadering ten huize van dén heer C. Vis. De opkomst der leden was vrij goed. Voorzitter de heer C. Borst Pz.. opende de vergadering met woorden van welkom, in het bijzonder lot den heer Stolk, voorzitter van - de Ned. Federatie. Voorzitter merkte op, dat dit een zeer belangrijke vergadering is, omdat, een nieuw reglement zal worden behandeld. Het is goed gezien dat dc Fede ratie een uniform reglement heeft opge maakt, omdat het oude reglement tot moei lijkheden aanleiding heeft, gegeven. De notulen, voorgelezen door den heer J. Bruin, werden hierna vastgesteld. Voorzitter deelde mede, dat men van het gemeentebestuur een subsidie van f100. beeft gekregen. Hiervoor wordt dank ge bracht. De penningmeester, de heer P. Volkers, gaf hierna een overzicht van den gang van zaken tot en inet. 13 April. Met. inbegrip van het aanvangsaldo van f55.47, was totaal ont vangen f762.89. Betaald is o.a. aan zieken huizen f601.aan vervoer f25.totaal f747.52. Het eindsaldo alzoo f 51.37. Op de spaarbank stond f20.52, zoodat het totaal bezit f35.89 was. Te vorderen is nog f 100. van de gemeente. Te betalen echter nog f269.aan ziekenhuizen. De heer A. Timmerman bracht verslag uit van de vergadering van het Streekverband Alkmaar. Hierna werd het nieuwe reglement behan deld. De heer P. Volkers las de verschillende artikelen voor. De voorzitter heette de heeren Bakker en Rijper, resp. wethouder en raadslid van deze gemeente, die ter vergadering kwamen, hartelijk welkom. Neem dadelijk 'n tegen dat afgematte gevoel. Verrassend snel verdrijft 'n Akkertje schele hoofdpijn, zenuwachtigheid, oververmoeidheid en lusteloosheid. Per koker van 12 stuks - 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. Naar aanleiding van ecnige artikelen van het reglement werden vragen gesteld. Volgens het nieuwe reglement wordt het financieel beheer sterk aan banden gelegd. Er wordt een commissie van controle be noemd uit de leden die veel meer bevoegd heden heeft dan de vroegere commissie. De comm. heeft het toezicht op het geheele fi- nancieele beheer van het bestuur. Het be stuur stelt het salaris van den bode vast. Er moet een reservefonds van f2500 wor den gevormd in den tijd van 10 jaar. De heer Stolk gaf de raadsleden een „tip" om de vereeniging te steunen op de wijze als in meerdere gemeenten geschiedt, nl. dat dc gemeente een bedrag aan subsidie ver leent, gelijk aan het bedrag dat in het Re servefonds moet worden gestort. In het nieuwe reglement is de uitkee- ringsduur vastgesteld op 28 dagen voor ope ratic en 10 dagen voor medische observa tie. Observati.e kan echter zoo poodig over gaan in de volle behandeling van 28 dagen. Binnen 2 maal 24 uur moet, opgave wor den gedaan bij den penningmeester, dat een patiënt is opgenomen. In verband met een opmerking deelde dc heer Stolk mede, dat er v. opheffing der ver. v. ziekenh.ver- pleging geen sprake is. In het afgeloopen jaar zijn er nog weer 22 vereen, bij de Fede ratie aangesloten, die hu een totaal aantal verzekerden van 775.000 heeft Men ging met het voorgestelde reglement accoord. Getracht zal worden door het Streekver band Alkmaar een regeling te treffen om hc mogelijk te maken gedurende een lan ge ren ligtijd tc verzekeren. Na rondvraag volgde sluiting. ZUIDSCHARWOUDE Men deelt ons het volgende mee: Zekere J. K. van hier en zijn bruid uit Ilugowaard zouden in deze gemeente in het huwelijksbootje stappen. De bruid begaf zich met dat doel naar Dc Waard ,waar hij meende, dat zijn trouwpak aanwezig was. Het bleek echter, dat dit in Zuidscharwoude was bezorgd. Isprl voor hij zich in zijn beste pak zou steken, kwam hij tot die ontdek king. Dus gauw een auto genomen. De bruid zou even meerijden. Niets bijzonder tot zoo ver. Vergeetachtigheid en verstrooidheid komt in deze gejaagde tijden bij iedereen eiken dag voor. Op de terugreis echter werd blijkbaar een te snelle vaart genomen met het gevolg, dat men met dc auto in een sloot terecht kwam. Persoonlijke ongeluk ken kwamen gelukkig niet voor, doch zijn gewone Zondagsche pakje zou den bruide gom beter gestaan hebben, dan het trouw pak, dat nu met het slootwater kennis maakte. Laten we hopen, dat de reis door het huwelijksleven van het nu getrouwde paar met minder ongelukken gepaard gaat, dan de laatste reis vóór het huwelijk. ZONDAG 24 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, geen dienst wegens kerkschoon- maak. Haringhuizen, vm. 10 uur, Ds. Vorstman. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Vorstman. Valkkoog, 's av. 7 uur, Ds. Tinholt. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Julianadorp, geen dienst Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Een profetisch vermaan, waar naar niet zal worden geluisterd. Nieuwe Niedorp, 'sav. 7 uur, Ds. Boeke. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Bockc. Schoorl, zie Groet. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Van der Heide. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, de heer Korndörffer. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, para. 2 uur, Ds. Witkop. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Wieringerwaard, 's av. 7.30 uur Ds. Van Beek. Avondmaal. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rijks. Aartswoud, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Gerei. Kerk. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur. de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. J. C. Aalders van Haarlem. Brcezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de. heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging a.s. Dinsdagavond om S u. in Evaneelisatiegebomv. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 uur, de heer H. van -Doorn, van Alkmaar.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5