Brandstichting Nationaal Veiligheidscongres Tweede Brifsche protest- nota aan Cardenas Ontstemming in België De auto-ramp te Capelle aan de IJssel De snelste man ter wereld te Kolhorn 1 BLOKKER 8 J. BLOKKER-Vredenburg Boerderij te Heerbugowaard afgebrand Veiligheidswet 1934 spoedig in werking. Bescherming van gebouwen en personeel in oorlogstijd Vandaag wordt te Amsterdam het zevende Nationale Veiligheidscongres gehouden, waarbij o.m. Minister Romme aanwezig is Onder de aanwezigen merken wij voorts op het hoofd van don luchtbeschermingsdienst, luit.-gen. b. d. P. II. A. de Ridder. Minister Romme opent. In zijn openingsrede zegt de minister van het groote belang van dit congres overtuigd te zijn. Niet meer is veiligheidsvoorziening „ziekelijke philantropie", zooals men in 1895 van het tot stand komen van de Veiligheids wet dacht, maar een noodzakelijke behoef te geworden. Werkgevers en werknemers werken tot dit doel innig samen. Ten aan zien van het eerste onderwerp op het con gres te behandelen, bescherming tegen luchtaanvallen, hoopte spr. dat het zelfdoen beperkt zal blijven tot het paraat blijven van een eventualiteit, die nimmer werke lijkheid worde. Wat betreft het tweede on derwerp, voorkoming van ongevallen en or ganisatie van veiligheidscommissiën, zeide de minister dat de gedachte van het zelf doen in de nieuwe Veiligheidswet 1934 zich heeft baan gebroken. De groote moeilijkhe den, welke bij de voorbereiding van de ver schillende uit deze wet voortvloeiende alge- meene maatregelen van bestuur moesten worden overwonnen, zijn oorzaak, dat de nieuwe wettelijke bepalingen nog niet van kracht zijn geworden. Het is spr. intusschen een genoe gen te kunnen mcdedeelen, dat hier in weldra verandering zal komen. Daarmee zal dan tevens hot oogen- blik zijn aangebroken, waarop arti kel 20 der nieuwe wet, kr achtens het welk veiligheidscommissiën inge steld of erkend kunnen worden, zijn nut zal kunnen demonstreeren. Veiligheid In oorlogstijd. Ir. A. J. Gerritse uit Amersfoort houdt een inleiding over het onderwerp: „Wat kun nen werkgevers en werknemers doen ter bevordering der veiligheid van hun onder neming in oorlogstijd (bescherming tegen luchtaanvallen)?" Do luchtaanvallen zijn te splitsen in: le vooropgezette verniotigingsaanvallen met brisantbommen met een maximum gewicht van ongeveer 500 kg.; 2e. verstoringsaan- vallen met lichte brisantbrand- en gasbom; men met een maximum gewicht van 25 kg^ en 3c. alarmeeringsaanvallcn. Industrieën belast met de aanmaak van oorlogsbehoeften, electrische centrales, gas- en waterleidingbedrijven, meelfabrieken enz. zullen in de eerste plaats vooropgezette ver- nietigingsaanvalten, eventueel gevolgd door gasaanvallen, kunnen verwachten. Minder belangrijke industrieën kunnen vcrstoringsaanvallen met lichte bommen verwachten. Volledige bescherming van gebouwen is onmogelijk, maar de bescherming van per soneel zal echter noodzakelijk zijn. Deze bescherming zal echter zoo moeten worden ontworpen, dat alle arbeiders onge veer vijf minuten na signaal luchtgevaar hun schuilplaatsen bereikt zullen hebben. Er moeten maatregelen getroffen worden voor: centrale leiding, alarmeering en waar schuwingsdiensten, signaalinstallaties, ver duistering, camouflage, brandweer, gasver- kenning en ontsmetting, medische dienst, hulpdiensten, voorziening van electrischen stroom en drinkwater, bescherming van werklieden, gebouwen en machines, de laat ste tegen lichte brandbommen en gasaan vallen. Er bestaan slechts twee mogelijkheden: lo. het inrichten van schuilplaatsen in of in dé onmiddeljjke nabijheid der werk plaatsen; 2o. het ontruimen van alle ge bouw en het onderbrengen van het perso neel in loopgraven of schuilplaatsen gele gen op vrij grooten afstand van het gebou wencomplex. Het verdient aanbeveling de schuilplaat sen te voorzien van schuilplaats gasmas kers, terwijl de toegangen door middel van gasdichte deuren worlen afgesloten. Spr. komt tenslote tot de volgende samenvatting. le. een voorbeeldige organisatie benevens een goed geoefend en uitgerust personeel belast met de verschillende hulpdiensten is voor de hedrijfsluchtbescherming een eer ste vereischte. 2. het personeel kan beveiligd worden in bom- of scherf vrije schuilplaatsen. 3e. de beveiliging der productie is onmo gelijk. Wel kunnen maatregelen getroffen worden om de productie zoo lang mogclij'k te verzekeren of de storing zoo kort moge lijk te doen zijn door: a. het fabriceeren van de verschillende producten in minstens twee werkplaatsen te doen plaats vinden. Bij het vernietigen van een werkplaats kan het bedrijf, hoewel met kleiner capa citeit, doorwerken. b). het doubleeren en zoo mogelijk bom- of scherfvrij opstellen van speciaal machines, schakelinstallaties enz. c). het doubleeren en naar elders over brengen van archieven, constructieteekenin* gen, matrijzen enz. Het congres duurt voort. Een meer gedetailleerd ant woord volgt. In de tweede nota, die. de Britsche gezant gisteren heeft overhandigd, handhaaft de Britsche rcgecring volkomen het standpunt dat zij reeds eerder ten aanzien van de ont eigening der olievelden heeft uiteengezet. Ter zijnertijd zal de Mexicaansche regeering een meer gedetailleerd antwoord worden gezonden, doch intusschen wordt er naar aanleiding vaft de bewering, dat de Mexican Fegle C.ompany een Mexicaansche Maat schappij is, op gewezen, dat de Brifsche re geering niet wil ontkennen, dat de maat schappij van Mexicaansche nationaliteit is. in zooverre, dat zij onder Mexicaansche wet is ingeschreven, doel» dat de meerderheid der aandcelen in Britsche handen is, en dat dr, onderneming derhalve in wezen een Britsch belang vertegenwoordigt. Om deze reden alleen heeft de Britsche regeering het recht, dat door niets in de Mexicaansche grondwet kan worden aangetast, te protes teeren tegen een actie, die als ongerechtvaar digd wordt beschouwd, en teruggave te eischen, als eenig middel om ernstige bcna- dceling van omvangrijke Britsche belangen te voorkomen. Mexlco's optreden in strijd met billijkheid en normale interna tionale praktijk. Verder wordt o.a. nog gezegd, dat de groo te schade, die reeds aan de Britsche aan deelhouders berokkend is. onherstelbaar zou kunnen worden voordat de gerechtelijke pro cedure is geëindigd. De Britsche regeering is ervan overtuigd, dat het optreden van Mexico in strijd is met de billijkheid en de regels van de normale internationale prac- tijk, en zij hoopt, dat de. Mexicaansche re geering een mogelijkheid zal vinden, haar houding te herzien. Het ging niet om Otto's duiten Maaromdat hij ze legen Hiller kon gebruiken, werden ze in be slag genomen. Het Duitsche Nieuws Bureau meldt, dat van anti-Duitsche zijde de bewering was geuit dat bet tegen Otto van Habsburg uitgevaardigde bevel tot in hechtenis ne ming slechts een voorwendsel zou zijn voor het rijk zich in het bezit te stellet! van het vermogen der Habsbnrgers. De Berliner Boersepzeitung schrijft, dat het vermogen der Habsburgers reeds sedert weken in be slag is genomen. De redenen daarvoor heeft Otto van Habsburg volgens het blad op 1G Maart j.1. geleverd, toen hij een landverra- deriijk interview toestond aan de „Petit Parision". Dat men hem niet de mogelijk heid kon laten met behulp van het in Oos tenrijk en daarmede in het Groot, Duitsche rijk aanwezige vermogen zijn hoog- en landverraderlijke onderneming te financie ren, was geheel natuurlijk. Met de van kracht wording der wet over de hereeni- ging van Duitsrh-Oostenriik met het rijk op 13 Maart was Otto van Ilabsburg Duitsch staatsburger geworden en daarmede aan het rijk en den Fuehrer tot trouw ver plicht. Met zijn interview heeft hij het bui tenland tegen riilc, volk en Fuehrer opgr» zet en tegelijkertijd op het Duitsche geslacht der Habsburgers de schandvlek geworpen den laatsten separatist te hebben opgele verd. Loopt het kabinet Janson gevaar? Geruchten over nieuwe regeering zonder de socialisten. Bij liberalen en katholieken in België valt een zekere ontstemming waar te nemen. Men verklaart openlijk, dat de po sitie van het kabinet Janson heel wat verzwakt is en de premier zeer be hendig zal moeten manoeuvreeren wil men, hij de openbare behandeling van de belastingvoorstellen In de Ka mer, aan het dreigende crisisgevaar ontsnappen. Met belangstelling zegt de N. R. Ct., wordt in dit verband tegemoet gezien het buiten gewoon congres van het Bloc der Katholie ken van België, dat Zondag a.s. te Brussel plaats heeft. Dit congres zal zich bezig hou den met financieele vraagstukken en spe ciaal mot de nieuwo belastingvoorstellen van het kabinet-Janson. De vraag is nu welke houding de katho lieke Kamerfractie, de volgende week, bij de hervatting van de parlementaire werkzaam heden, ten opzichte van de belastingplannen zal aannemen. Heden, Vrijdag, vergadert dc ministerraad, teneinde nogmaals een poging tot inkrimping van de Rijksuitgaven te doen. Het blijkt dat de minister van financiën geen middel ziet om meer dan 150 millioen francs te bezuinigen op een begrooting van bijna 12 milliard. Vele katholieke parle mentsleden zijn dc meening toegedaan, dat de huidige budgetaire moeilijkheden hoofd zakelijk toegeschreven moeten worden aan de al te groote inschikkelijkheid door dc twee kabinetten Van Zeeland aan don dag gelegd ten opzichte van de sociale wetten en hervormingen, voorgesteld door de socialis ten. Vandaar een strooming om zich los te maken van het huidig ..drie-partijdig" regee- ringsbloc en, zoo mogelilk, een nieuwe re geering zonder de socialisten, te vormen. Sommige katholieke voormannen hebben dezer dagen gezegd en geschreven dat zij een evcntueelc parlementsontbi'nding en daaruit voortspruitende nieuwe verkiezing niet vree zen. 78-jarige senator oresident van Ierland? Dr. Hyde voor zeven jaar be noemd zonder oppositie? De partijen van Dc Valera en Cosgrave zijn voor het eerst sedert 1922 in een infor- meele conferentie bijeengekomen en hebben met algeraeene stemmen besloten, den 78- jarigen senator dr. Hyde uit te noodiecn, het nieuwe presidentschap van Eire (Ier land) te aanvaarden. Dit besluit vormt een volkomen verras sing. Hyde, die protestant is, was vroeger voorzitter van den Keltischen bond. Se dert twintig jaar leefde hij teruggetrokken, doch kortgeleden had De Valera hem on verwacht tot senator benoemd. Tndien hij de benoeming aanvaardt, zal hij bij de op 4 Mei te houden verkiezingen waarschijn lijk zonder oppositie voor een ambtsperiode van zeven jaar gekozen wordem Slachtoffers ten grave gedragen. Gisteren zijn onder groote belangstelling vier van de vijf jongemannen, die in den nacht van Zondag op Maandag bij de auto ramp te Capelle aan den IJsel zoo jammer lijk om het leven zijn gekomen, ter ruste gelegd. Te Moordrecht werden drie slachtoffers begraven, de 29-jarige P. van Vliet, de 22- jarige J. Versteeg en de 23-jarige A. Pals- graaf. Te Gouderak vond de 33-jarige A. Kasbergen zijn laatste rustplaats. Vele bloemstukken dekten de baren. Burgemeester en wethouders deden in beide dorpen van hun belangstelling blij ken. De plaatselijke predikanten spraken troostende woorden tot de familieleden. Het stoffelijk overschot van den vijfden jongeman den 30-jP. Blonk te Ouder kerk a. d. IJsel, zal heden aldaar ter aarde worden besteld. Verlaging Rotterdamsche haventarieven gehandhaafd Ondanks gebrek aan Regee- rlngssteun. Na een buitengewoon lang debat heeft de Rotterdamsche gemeenteraad, zonder hoofdelijke stemming het voorstel van B. en W. tot continueering der bestaande ha ventarieven tot het einde van 1939, aange nomen. Deze beslissing geschiedt, aldus de Tel., ondanks het feit, dat van regeerings- wege geen steun te verwachten is om de kosten, aan een en ander, sinds de opzeg ging van het subsidie door de regeering, verbonden, op te vangen. Oude vrouw uit Grootebroek verdronken Vermoedelijk misgestapt. Vanochtend om zes uur ontdekte een landbouwer in een sloot achter zijn huis in de Marktstraat te Grootebroek, het lichaam van de 83-jarige weduwe Ursem. On middellijk werd geneeskundige hulp inge roepen. De levensgeesten waren echter reeds geweken. De vrouw is waarschijnlijk misge stapt en verdronken. Is er werkelijk een snelste man ter we reld? Het is een zekere James Taylor, een zeer sympathieke man met een bruinge brand gezicht. Hij maakt gemiddeld 960 k.m; per uur en kan dus genist de snelste man ter wereld genoemd worden. James Taylor is proefvliegen tijdens zijn practijk heeft hij ongeveer 500 verschillende vliegtuigty pen geprobeerd. Eerst studeerde hij aan de universiteit te Princetown in Amerika en wijdde zich toen aan het beroep van mari ne-vliegenier. Na den wereldoorlog was hij werkzaam op het vliegbureau te Washing ton, vanwaar hij spoedig zijn carrière als proefvliegcr begon. In de ontwikkeling van liet catapultvliegen heeft hij een groot aan deel gehad. James Taylor moet de vliegtui gen op hun luchtgeschiktheid onderzoeken. Daartoe stijgt hij eerst een heel eind om vervolgens loodrecht te dalen. Om die ont zettende snelheid te ontwikkelen, wordt hij in de eerste plaats geholpen door de zwaar te van de machine, welke tezamen met de kracht van den motor een snelheid van 960 k.m. per uur ontwikkelt. Het is na tuurlijk zeer interessant met dien man een gesprek te voeren. Hij is zeer vriendelijk en in bet geheel niet zenuwachtig. Hij heeft alle mogelijkheden berekend, die hem in de vorm van ongelukken tijdens zijn proefvluch ten zouden kunnen overkomen. Hij is van meening, dat de talrijke ongelukken, welke er in den laatsten tijd voorgevallen, voor een groot deel aan de schuld van de pi loten te wijten is, die in hun functie van verkeersvlieger reeds zoo zeer afgestompt zijn, dat zij hun werk mechanisch verrich ten. Men moet er namelijk steeds aan den ken, dat de beste motor wel eens kan wei geren en iedere piloot moet dan ook op een noodlanding voorbereid zijn. Of liet vlie gen met-een snelheid van 960 k.m. per uur aangenaam is? James Taylor verklaart dat men het in het geheel niet bemerkt, dat men zoo snel vliegt, en dat men ook den motor bijna niet hoort. Het is alleen een onaangenaam oogenblik, wanneer men het vliegtuig weer in horizontale positie brengt. Maar ook daaraan gewent men zich. Ford als adviseur van Roosevelt „Terug naar de farm", zal het land redden. Binnenkort zal Henry Ford een bezoek aan Roosevelt brengen, ten einde op diens verzoek den toestand van het zakenleven te bespreken. Ford heeft, sprekende over dit bezoek, verklaard: „Ik wil den presi dent de kans geven, eens iemand te zien, die niets komt vragen". Hij zeide voorts, dat de uitbreiding van de „terug naar de farm" beweging het land zal redden. Indien het volk niet zijn eigen voedsel voortbrengt, zal het een dictator moeten hebben, die het dwingt, zulks te doen. Het boerenbedrijf moet voor de industrie produ cceren en het eenige middel tegen alle kwalen is: werk. Droogte in Engeland Groote schade aan boeren en tuinders. De langdurige droogte berokkent den boe ren en tuinders overal in Engeland groote schade. De weerberichten doen vooralsnog niet het einde verwachten van de droogte periode, die in Zuid-Engeland thans reeds sedert 25 Maart duurt. SCHAGEN RALLYE MONTE CARLO IN ZAKFORMAAT Zondag zullen vier Schager jongelui deel nemen aan een Rallye Monte Carlo in zak formaat. Het zijn de heeren Van Weelde Jr., Holema Jr., R. van Haren en De Geus, die om elf uur met D.K.W. starten voor de ster- rit, nachtrit om het IJsselmeer, uitgeschreven door de Kon. Ned. Motorvereeniging. Dader bekent Naar aanleiding van een door dc Rijkspoli tie in samenwerking met de gemccititepoli- tle Ingesteld onderzoek, waren vermoedens gerezen, dat de brand te Kolhorn aan kwaadwilligheid was te wijten. Bij een aan zekeren S. te Schwgen afge nomen verhoor heeft deze bekend de brand te hebben gesticht W ARMENHUIZEN CENTRALE VEILINGSVER. WARMENHUI- ZEN EN OMSTREKEN. Vergadering van het bestuur van boven genoemde vereeniging. Nadat de voorzitter de heer K. Molenaar de aanwezige leden had verwelkomd las dc secretaris dc heer P. Klant de notulen welke onveranderd werden vastgesteld. Ingekomen was een schrijven o.a. van de Provinciale Commissie om een bijdrage van 40 gld. in dë bestrij ding der draaihartigheid. Wegens liet groote belang dat de tuinbouw b deze zaak heeft ging het bestuur hiermee accoord. Hierna volgde rekening en verantwoor ding door den penningmeester. De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag v. f 20.785 en een batig saldo van f 3.419.81. Het bestuur besloot aan de alg. vergadering voor te stellen dit saldo aan te wenden als volgt: 4% dividend op de aan dcelen uit te koeren en de rest ad. f 3219.81 af te schrijven op gebouwen en terreinen De LTB afd. Warmenhuizen en Schoorl- dam zullen als Centraal bestuur de reke ning nazien. Vervolgens werden de inge komen voorstellen behandeld. Ingekomen was slechts één voorstel en wel van de L TB afd. Tuitjenhom. Deze vereeniging stel de voor het veilingspercentage niet met een te verlagen, zooals het Centraal be stuur voorstelde, doch met 1%, daar men meende de leden niet verder te mogen be lasten als strikt noodzakelijk was. Met de toelichting ging het bestuur accoord, ook zij heeft, deze gedachte doch als men een kleine tegenvaller heeft, zou de reke ning dit niet toelaten en zou men met verlies werken, wat bij latere besprekingen bleek als men bijv. de laadplaats voor de auto's eens ging uitbreiden. Door de heeren Blokdijk en Dekker werd het voorstel nog nader toegelicht. Het bestuur nam het voorstel van het Dag bestuur over n.1. om de tuinders aan te moedigen eens naar andere cultures uit 1e zien, dit werd niet alleen in het belang der tuinbouwers, doch ook van de veiling ge acht. De datum der algemeene vergadering werd vastgesteld op Donderdag 19 Mei half 2. Bij de rondvraag pleitte de heer C. Dekker voor een verbetering van de brug in de veiling. De heer Blokdijk informeerde naar de steun over '37. De heer Klant deelde mee, dat deze spoedig is te verwachten, ook is verzocht om een voorschot op gele en dee- nen over begin 1938. De heer W. Dekker zou in verband met het spuiten van de kool gezamenlijk sproeimateriaal, willen aankoo- pen. Hierna ging men over tot het uitloten van 5000 gld. obligaties, waarna sluiting. HOOGWOUD AARTSWOUD. Toneeluitvoeringen. De tooneelvcrecniging gaf eersten Paasch- dag en Woensdag bare gewone uitvoeringen. Zondag was dc zaal van Visser nagenoeg uitverkocht, doch ook Woensdag was, gezien de late Paasch, de opkomst vrij goed. De spelers hebben door hun spel weer getoond hun ernstig willen om iets goeds te geven. De rolvasthci.d gaf hun hiervoor de gelegen heid. Het publiek genoot dan ook beide avonden en voor de vereeniging waren bet dan ook geslaagde uilvoeringen. Grime, too- ncelaanklecding en dc muziek werkten ook mee om een goed geheel te vormen. De re gie was bij Slikker in goede handen. Beide avonden een gezellig bal tot slot. SINT PAN CR AS Aanbesteding ondcrwijzerswonlng. Alhier werd werd aanbesteed den bouw van een onderwijzerswoning. Do uitslag was als volgt: Metsel- en timmerwerk: A. Smit f3830.—, P. Kooij f3762.—, S. Zeegers f3732.— en A. Schram f3694.—. Becrrooting f3725. Smids- en loodgieterswerk: Minnesma f627.25, P. Groen f546,50, Dükhuizcn f480 en J. Modder f 479.— Bcgrooting f 460. Schilders- en behangersverk: J. v. GraPt f 472.J. Bode f 460.J. den Harting f364.50 en P. Bakker f339.—. Begrooting f 346.—. Het werk is gegund aan de laagste in schrijvers. De totaal begrooting bedroeg f 4525.ter wijl de aanneemsom in totaal f 4512.— be loopt. WÏERINGER WAARD Diefstal van gereedschappen. Dader gevat. Maandagmorgen werd bij den Rijksveld wachter Samplonius aangifte gedaan dat van den heer Hoogeboom gereedschap was gestolen, dat in een schuurtje bij een in aanbouw zijnd woonhuis was opgeborgen, ter waarde van ongeveer f 60. In samenwerking met den gemeenteveld wachter van den Brink is het hem gelukt den dader, een zekeren J. R. uit Broezand, dezelfde die verleden jaar een rijwiel van Cor Wit heeft meegenomen, te arresteeren; Dinsdag werd R. te Alkmaar opgeborgen. Heden overleed, na een korte ongesteld heid, onze geliefde Va der, Behuwd- en Groot vader, de Heer Jan Kalverdijk, in den ouderdom van 69 jaar. L. KALVERDIJK. Gt. KALVERDIJK— Wilms en Kleinkinderen. Oudkarspcl, 21 Apr. '38 De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 25 April, nam. 2 uur. IN PLAATS VAN KAARTEN Geboren: Alida Janna, Dochter van Th. LODDER. J. LODDER—Verburg. Waardpolder, Kolhorn, 21 April 1938. OOOOtXJOOCtOÖOCX) Zoo God wil, hopen onze geliefde Ouders, 8 Zondag 1 Mei hun 25- jarige Echtvcreeniging Q te herdenken. 0 Hun liefhebbende Q Kinderen, 0 MAARTJE. 8 PIET. U NEL. 0 8CORRIE. Q KEES. Q SKcinsmerbrug, Q Oudesluis, 23 Apr. '3S. 0 8 Receptie Vrijdag 29 Q April van 35 en 810 0 8 uur- 8 00000*00000000*0 TE KOOP: 1 Opjaagstel, zoo goed als nieuw. t Kookpot voor 190 liter. 2 Vaten. 3000 liter, 50 gulden per stuk. Nieuwe Dekzeilen en 2de ïands Kleeden. Pakkisten en Paardekuipen, Een beste Mangel, met nog eenige Gaashorren. H. SCHRIEKEN TEL. 1. SCHAGEN Te koop: Een beste KET, geschikt voor alles. Tevens te koop gevraagd een luxe Ket- tenschoft, bij S. NIEUW- BOKR, Ileerhugowaard, Nd. DAGMEISJE gevraagd, bij J. BEXEMA, Mo- lenvaart, Anna Paulowna. R. had ook nog iemand weten over te ha len om hem behulpzaam te zijn. Deze jonge man is er ingevlogen. Toevallig was de politie le Anna Pau lowna, waar ook een paar diefstallen had den plaats gehad, ook aan hetzelfde adres om daarvoor huiszoeking te doen. Het ge stolen gereedschap had R. hegraven. In den nanacht ontstond door onb. oorzaak brand in de hoeve aan den Veenhuizer Middenweg, bewoond door de Wed. Groot- Paarlberg meth aar ecnigen zoon. Deze laatste bad nog de gelegenheid om zijn moeder die bedlegerig is, uit het bran dende perceel weg te dragen. Daarna kon hij de koeien nog lossnijden en de buren waarschuwen. De inmiddels gearriveerde motorspuit kon weinig meer uitrichten. De hoeve is tot den grond toe afgebrand. EIERVEILING SCHAGEN, 21 April. Aangevoerd: 70.000 kipeieren: 5658 kg. 2.90-3, 53-60 Kg. 2.95—3.10, 60-62 Kg. 3.10 —3.15, 6265 Kg. 3.153.50, Eendeieren 2.45 2.50 Kievitseieren f 7.per 100 stuks. HELDERSCHF, EIERVEILING, 21 April. Aangevoerd: 20980 kipeieren: 52—54 Kg. 3-3.20, 55—57 Kg. 3-3.40, 58—60 Ke. 3.20- 3.50, 61—63 Kg. 3.30—3.60, 64—67 Kg. 3.50— 3.80, 175 eendeieren 2.50—2.60 per 100 stuks. HOORN, 21 April. Aangevoerd: 2 slapets, wegende 2687 Kg. kleine Fabrïckskaas f21.50. Handel goed. WARMENIIHIZEN, 21 April; Roode kool 7 209.60, gele kool 4.105.90, Deensche witle kool 55.90, rabarber 5.10, Bevelandere 3.30, kleine poon 1.10. Aanvoer: 20.800 Kg. roode kool, 37.100 Kg. gele kool, 42.500 Kg. D. witte kool, 75 Kg. rabarber, 200 Kg. Bevelanders, 150 Kg. kleine peen. MEDEMBL1K, 21 April. Witlof f 11.80—13.10, 2e soort f7.90-10.20 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 22 April. 350 kg. Eigenheimers 2.20; robijn 3.10; 2300 kg. peen 4.605.10; kleine peen 1.50; 635 kg. witlof le s. 7.50—10; 2c s. 4.90; 485 bos rabarber 5.60; 1S00 kg. gele kool 55.90 2000 kg. d. witte kool 6—620; 120 kg. bloem kool 14.701830; dito 2e soort 10. NOORDSCHARWOUDE, 22 April. 125 kg. aardappelen Bevel. 2.70; 3700 kg. peen 4.80—5.10 kleine peen 1.70; 6200 kg. roode kool 8.10—9; 20 kg. witlof 9.80; 20400 kg. gele kool 3.50—6.30; 20500 kg. d. witte kool 5.50-6.40

Schager Courant | 1938 | | pagina 6