Engeland en Ierland worden goede beren Algemeene Chineesche aanval gelast Hitier beloont zijn Oostenrijksche vrienden Vrees voor tekort aan aardaopelen Nieuw Guinea heeft geen afzetgebied Arrondissements rechtbank te Alkmaar Cornelia Anna loom, Ph. de GRAAFF o H. de BRAAFF-Zon o Ook de Japanners verhoogen hun activiteit Japansch blad dringt aan op sneller tempo. Van de fron ten weinig nieuws. Teneinde de Japansche opmarsch in Zuid- Sjanbocng te stuiten, heeft Tsjang Kai Sjek een algemeene Chineesche aanval gelast. Echter schijnt ook een krachtige Japansche actie te wachten te zijn, althans wordt er op aangedrongen de Japansche campagne te .versnellen. Het Japansche blad Nitsji Nitsji uit Shanghai zegt, dat een snelle opmarsch naar Hankau dringend noodig is, niet alleen om de regeering van Tsjang Kai Sjck een slag toe te brengen, doch ook om stappen van verschillende mogendheden, met name van Groot Brittannic en Frankrijk, om den Japanschen invloed in China te fnuiken, ,voor te zijn. Ka de verovering van Haukau, aldus het blad, zal de politiek der vreemde mogend heden waarschijnlijk een scherpe wending nemen ten gunste van Japan. Versche troepen aan land gezet. Zondag zijn sterke Japansche afdcelingen aan den linkeroever van de Jangtse bij Ho- sien, GO K.M. stroomopwaarts van Nanking aan land gezet. De troepen zijn dertig kilo meter naar het westen opgerukt en hebben Ilansjan aan den weg naar Tsjausien bezet. In Japansche militaire kringen te Sjang hai venvacht men, dat de troepen in de richting van Hankau verder zullen dringen. Ten Zuidwesten van Linji wordt heftig gestreden, volgens de Chineesche lcgcrbe- richton. De Japansche troepen hebben ver scheidene malen gepoogd het Chi neesche front in de richting van Tansjeng te doorbreken, doch tot heden zijn zij hier in nog niet geslaagd. Aan het front van Sotsjoean is het niet tot groote gevechten gekomen. Nadat het beleg voor Jisicn was opgebroken, hebben de Japansche vliegtuigen den linkervleugel van het Chineesche leger aangevallen. Regeeringscommissie te Nan king ontbonden. Van officieele Japansche zijde wordt me degedeeld, dat de autonome regeeringscom missie tc Nanking is ontbonden. Zondag is een nieuw stadsbestuur in Nanking inge steld. Met ingang van 1 Mei zal een nieuwe re geering in Sjantoeng worden ingesteld on der leiding van Japan. Voorzitter van deze regeering zal de Mohanimcdaanschc gene raal Ma Lian worden. Gouwleider Biirckel zijn ver trouwensman in Oostenrijk. Schoone toekomst voor Seiss In- quart. Hitier heeft zijn Oostenrijksche vrienden gouwleider Bürckel en Seiss Inquart be loond. Biirckel is, als Hitiers vertrouwens man benoemd tot rijkscommissaris voor de hereeniglng van Oostenrijk met Dnitsch- land. Seiss Inqnart is beloofd, dat wanneer over een jaar Oostenrijk geheel zal zijn in gelijfd, hij benoemd zal worden tot lid der rijksregeering. Bürckel wordt belast, met den politickcn opbouw en de staatkundige, economische en cultureele inlijving van Oostenrijk bij het Duitschc rijk. Zijn standplaats is Weencn. Hij staat onmiddellijk onder den Führer cn heeft zijn opdrachten uit te voeren tot 1 Mei 1939. Op dezen dag eindigt zijn op dracht. De Fuchrer heeft verder aan den Rijks- sladhouder in Oostenrijk, Sevss Inquart een schrijven gezonden, waarin hij mededeelt, dat hij voor den tijd van.een jaar den rijks commissaris heeft benoemd tot zijn verbin dingsman, teneinde zoowel den Fuelirer als Seys Inquart te helpen. Kleinhandelaren in nood. Pro test tegen kunstmatige opvoering van den prijs. De Pond van Kleinhandelaren in Aardap pelen, Groenten en Fruit in Nederland, heeft in een adres den noodtoestand in den aard- appelhandel onder de aandacht van den mi nister van Economische Zaken gebracht. Doordat de prijzen van de consumptieaard appelen onrustbarend stijgen, is het prijs niveau ver hoven de financiecle draagkracht van een groot deel der bevolking komen te liggen. Verwacht wordt, dat de prijsstijging zal voortduren, gezien de gioote hoe veelheden aardappelen,' welke den laatsten tijd zijn geëxporteerd, in liet bijzonder naar België. Bovendien zijn nog groote kwantums aardappelen gedenatureerd, waar door de prijs van de goede consump tie-aardappelen kunstmatig wordt op gevoerd. Minder verbruik van groenten gevreesd. Hierdoor kan een groot deel van de bevol king zich niet voorzien van dit populaire en hij uitstek goede volksvoedscl, waardoor de consumptie van aardappelen in belangrijke mate zal afnemen, en tevens liet gebruik van groenten mede als oorzaak van de dure aardappelen, belangrijk zal afnemen, waar door de tuinbouw, die voor den afzet van zijn producten voor een groot deel op de binnenlandschc markt is aangewezen, be langrijke nadoelen zal ondervinden. Als ge volg van een en ander zal de gcheele omzet van den kleinhandel aan de consument be langrijk verminderen, waardoor zijn bestaan onmogelijk wordt gemaakt. Ook door de strenge koude en vele nachtvorsten zijn op verschillende plaatsen de vroege aardappelen afge vroren, waardoor de kans wordt ver groot, dat de prijzen nog meer om hoog zullen loopen en het niet denk beeldig is, dat er straks een belang rijk tekort zal zijn aan dit onmisbare volksvoedscl. De Bond verzoekt daarom den minister mede in het belang van duizenden consu menten en kleinhandelaren, maatregelen te treffen, waardoor wordt voorkomen, dat alle pogingen welke worden gedaan om de aard appelprijzen kunstmatig op te voeren, wor den belet, in de eerste plaats door extra-hef fing op de Malta-aardappelen van vijf cent per kilo te doen vervallen, althans in dien tijd, dat er geen aanvoer van eenige betee- kenis is van nieuwe Hollandsche aardappe len en in de tweede plaats door tegen te gaan, dat alle aardappelen, die eenigszins voor consumptie geschikt zijn, niet worden gedenatureerd, terwijl men tenslotte den mi- minister vraagt te overwegen, in hoeverre meer export moet worden stopgezet Men ziet naar andere kolonisa tieterreinen om. Het rapport van den inspecteur van den Kolonisatieraad over de kolonisaticmogelijk heden op Nieuw-Guinea bevat volgens de Javabode o.m. de volgende conclusies: Hollandia heeft een slechte bodemgesteld heid, is onvoldoende geëxploiteerd cn bezit géén afzetgebied. De opzet van deze vesti ging is dan ook practisch onuitvoerbaar, weshalve liquidatie wordt voorgesteld. De bodemgesteldheid van de kolonisatie te Oransbaai kan met matig worden aan geduid. De afzetmogelijkheden zooals uit voer van producten naar Japan, zijn twijfel achtig. De conclusie moet hier dan ook luiden, dat er géén voldoende bestaanszekerheid bestaat, zoodat aan het K.N. G. zal worden voorgesteld naar andere terreinen in de Mo- lukken om te zien, onder anderen naam. Het bodemaspect van de kolonisatie op Manokwari is gunstig. Op bepaalde gebie den is het zelfs zeer goed. Kans van slagen beeft men echter alleen hetgeen ook conditie is voor noodzakelij ke consolidatie der perceelen indien de kolonisten streng worden geselecteerd, hun collectiviteitsgevoel als noodzaak wordt bijgebracht cn men overgaat tot algeheele reorganisatie. (Zitting van Maandag 25 April) Hcerliugowaard. EEN VERKEERSZUIL VERNIELD. Als eerste verd. wordt gehoord H. v. T., wonende te I-Icerhugowaard, die verzet heeft aangeteekend, omdat hij aldaar een ver- keerszuil had vernield. Politierechter: Waarom bent U vorige keer niet verschenen? Verd.: Ik had moeilijkheden. Politierechter: Met tiet omgooien van lan taarnpalen? U heeft den bekenden ver- keerszuil op den Middenweg te Heerhugo- waard met steenen bekogeld. U bent chauf feur van beroep en het is al te gek, dat U een nuttige zuil gaat vernielen. Hoe kwam dat nu? Verd.: Door drankmisbruik. Politierechter: Maar dan moet U toch zoo'n grapje niet uithalen. De Officier van Justitie, Mr. v. d. Feen de Lille zegt, dat de dagvaarding verkeerd is en daarom kan verd. geen straf worden opgelegd. Al blijft hij het recht houden, ver dachte alsnog te dagvaarden. De officier eiseht daarom ontslag van alle rechtsver volging. Mr. Prins, dc verdediger van verd. kon het er niet mede eens zijn. dat door de foutieve dagvaarding zijn cliënt nogmaals voor den rechter kan worden gesleept. Mr. Prins heeft onverdeeld gunstige inlichtingen van zijn cliënt bekomen cn meent, dat dit een zeer belangrijke les is geweest, cn dat verd. DE ENGELSCH-IERSCHE OVER EENKOMST GETEEKEND. Regeling van finantleele en eco nomische kwesties. - Een han delsverdrag voor drie jaar. Gistermiddag is de Britsch-Ier- sche overeenkomst, die een volledige linantieele regeling en economische overeenstemming behelst, geteekend. De Iersche vrijstaat zal 10 millloen pond betalen voor 30 November a.s. als definitieve vereffening van alle linantieele eischen. Kwart millioen pond per Jaar. Eire (de Iersche vrijstaat) zal jaarlijksch een kwart millioen pond blijven betalen voor vergoeding van schade aan eigendommen volgens de overeenkomst van December 1925. Alle door Engeland als strafmaatregel tegen Eire geheven rechten en de overeen komstige represaillerechten tegen Engeland worden afgeschaft. Kunstverdediging aan Ierland. Voorts worden in het accoord bepalingen aangetroffen aangaande overdracht van kustverdedigingsstations aan Eire. Deze sta tions worden door Engeland onvoorwaarde lijk ontruimd. iets dergelijks niet meer zal uithalen. De Politierechter, Mr. A. M. Ledeboer, sluit zich aan bij het requisitoir van den Officier en ontslaat verd. van alle rechts vervolging. Wieringermeer. GELD EN EEN BELASTINGMERK WEGGENOMEN. Tegen A. L. v. D., die niet is verschenen, wordt ten laste gelegd, dat hij op 9 Febr. aldaar heeft weggenomen een bedrag van ongeveer zeven gulden en een belasting plaatje 1937—1938. Get. J. J., wonende te Wieringen, was bij verd. in de kost en uit zijn jas werden de hem toebehoorende bewuste artikelen ge stolen. De zaak wordt geschorst tot Maandag 2 Mei om den verdachte te hooren. Den Helder. DE GEVOLGEN VAN EEN KLAP. C. v. D., wonende te Den Helder, wordt ervan beschuldigd, dat hij op 22 Febuari zekeren K. een klap had gegeven. Verd. zegt, dat hij den jongen alleen maar dan hand op den mond heeft gelegd, Er was een verschil over zakken. Politierechter tot verd: Je bent toen boos geworden. Verd.: Ja zeker, maar mishandeld heb ik den jongen niet. Get. H. K. zegt, dat verd. hem wel dege lijk op z'n gezicht heeft geslagen. De volgende get. A. B. is de patroon van den vorigen getuige, die zegt, dat deze ge tuige zijn knecht een paar klappen heeft gegeven. Verd.: Dat kan deze get. nooit hebben gezien; dat behoort tot de onmogelijkheden. Politierechter: Je bent al eerder veroor deeld nietwaar? Verd.: Ik niet hoor. Politierechter: Toch zeker voor een ze dendelict? Verd. ontkent zulks. De Politierechter schorst dan de zaak tot nader onderzoek. Bij heropening der zaak zegt mr. Lede boer, dat inderdaad blijkt, dat een andere v. Doorn indertijd werd veroordeeld. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend. acht het ten laste gelegde wettig cn overtuigend beween en eischt f 10.boete subs. 5 dagen. De Politierechter uitspraak doende, ver oordeelt verd. tot f 6.— boete subs. 3 dg. Den Helder. EEN GEVAAR VOOR DE KLANTEN. Verd. R. S., caféhouder te Den Helder, wordt ervan beschuldigd, dat hij een zeke ren J. de M., op 31 December in het café heeft mishandeld. Verd. zegt, dat hij de M. wel heeft vast gegrepen, maar dat hij met z'n hoofd er gens tegen aan heeft geslagen. De eerste get. is J. de M., matroos bij de Marine, zegt dat hij op 31 December met zijn kameraad, een kok van de Marine, de zaak van verd. heeft bezocht. Politierechter: U hadt daar met den kok wat biertjes gedronken en toen heeft de kok gedanst nietwaar? Get.; Zeker, Edelachtbare. Politierechter: En toen heeft die ko ru zie met verd. gehad nietwaar? Get.: Ja, ze kregen woorden, de politie moest erbij worden geroepen, om den kok eruit te zetten. Verd.: Maar de lieeren moesten nog ver tering betalen. Toen ik daarom vroeg greep de M. mij bij den keel. Hij wierp mij achterover op het biljart; ik wist mij los te werken cn toen is de M. gevallen op een biervaatje, dat naast het biljart stond. Get.: Ik viel niet bij het biljart, maar wel bij de deur. Politierechter: Nu, daar stond toch geen biervatl Mr. Ledeboer tot get. tot get. de M.: Voelde u een slag op uw hoofd? Get.: Ja zeker, Edelachtbare. Politierechter: En bent u onder dokter's behandeling geweest? Get.: Ja, want ik had een bloedende wonde aan het hoofd. De verd. die 2 get. heeft meegebracht, V. cn D. verklaren dat de caféhouder de M. over het biljart heeft gelegd. Mr. Ledeboer vraagt aan get. J. F. v. H., stoker bij de Marine, en die zegt dat verd. niet over het biljart is gelegd. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend, acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen, ofschoon de getuigen verklaringen lijnrecht tegenover elkaar staan. Mr. v. d. Feen de Lille eischt f 15 boete subs. 10 dagen. Mr. Ledeboer uitspraak doende, vindt het Handelsovereenkomst. De handelsovereenkomst bepaalt, dat Ier sche goederen vrij van douanerechten in En geland mogen worden ingevoerd, met dien verstande, dat de fiscale rechten betaald moeten worden en dat zekere voorzieningen getroffen worden voor de quantitatieve re geling van den invoer van Iersche landbouw producten. Een aanzienlijk aantal Britsche goederen, o.m. steenkool, zullen het recht blijven behouden van vrijen invoer aan Eire. Eire neemt voorts op zich een invoerrecht te heffen van buitenlandsche steenkool. Tevens zal Eire onmiddellijk de beschermende rech ten op 25 producten van het Vereenigd Ko ninkrijk verminderen. De beschermende rechten, gericht tegen goederen van het Ver eenigd Koninkrijk, zullen over het algemeen herzien en verlaagd worden, met dien ver stande, dat zij toch nog een passende be scherming zullen blijven vormen voor de Iersche industrieën. De bestaande marges van preferentie voor goederen uit het ver- eenigde koninkrijk worden gehandhaafd. Het handelsverdrag zal drie jaar looptijd hebben. Daarna kan het met een termijn van zes maanden door beide partijen opgezegd worden. Het verdrag moet door de Parlemen ten in beide landen bevestigd worden. Voldoening. De overeenkomst, die een einde maakt aan een reeks oneenigheden, sedert de Valera aan het bewind kwam, wordt in Britsche kringen toegejuicht. In kringen van de Ier sche delegatie gevoelt men een uiterst groo te voldoening, welke getemperd wordt door teleurstelling over het feit, dat, in ieder ge val voor het oogenblik, de kwestie der dee ling van Ierland nog open blijft. In Iersche kringen echter gelooft men, dat het accoord een groote stap naar een volle diger overeenkomst in de toekomst is. Bij het verlaten van het Foreign Office werd de Valera luide toegejuicht. een ernstig feit, omdat het gebleken is, dat het slachtoffer een lichte hersenschudding heeft opgeloopcn en een dergelijke caféhou der een gevaar is voor zijn klanten. De po litierechter veroordeelt verd. tot f 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. Verd. zegt in hooger beroep te zullen gaan. Ernstig motorongeluk te Den Helder Gistermiddag heeft op de Binnenhaven te Den Helder een ernstig motorongeluk plaats gehad. Te cix*ca drie uur kwam de heer v. Heten, eigenaar van een taxi-bedrijf op een motorfiets, een Gilette, aangereden in de richting Onrust, toen eenige omwonenden bemerkten, dat het rijwiel plotseling begon te slingeren. Dit slingeren nam toe cn op de brug over de Bassingracht werd dit den man noodlottig. De motor vloog in volle vaart tegen de brugleuning, terwijl de man met het hoofd tegen de spijlers botste. He vig bloedend werd bij opgenomen en per ambulance-auto van het vliegveld De Kooij naar het Marinehospitaal vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. ANNA PAULOWNA BREEZAND BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. De heer J. Davids, die de wegens onge steldheid verhinderde voorzitter verving, sprak het welkomstwoord op den propagan- da-avond der afd. Breezand van den Bond v. Staatspensionneering. In het bijzonder was dat gericht tot de propagandaclub „St. Maarten", die „Vreugdevuur" zou opvoeren. De eigen tooneelclub kon door ziekte van een der leden geen medewerking verleenen. doch „Sint Maarten" was dadelijk bereid haar plaats in te nemen. Over aandacht had Sint Maarten niet te klagen. De trouwe bezoekers der Staatspensioen avonden waardeeren over 't algemeen zoo'n dramatisch „spel van herleven," zooals de ondertitel van „Vrcugdevuür" luidt, en daar dc hoofdrollen zeer goed vertolkt werden en ook de bijrollen meerendeels in goede han den waren, oogstte St. Maarten groot succes bij de zeer goed bezette zaal. Een langdurig applaus verwierf deze too neelclub ook met het door den heer Appel ontworpen tableau, dat, zooals St. Maar- ten's afdcelingsvoorzitter toelichtte, een aan sporing inhield om mee te strijden voor het bondsideaal. Spr. dankte ook voor de pret tige ontvangst, die den bezoekers was te beurt gevallen en hoopte, dat zij die geen lid waren zich zouden kunnen aanvullen. De heer Davids sprak tot slot een dank woord. Eerste lustrnm „Stille Omgang". De vereeniging „Stille Omgang" te Bree zand vierde haar eerste lustrum in het R.K. Gezellenhuis. Na een zangnummer van het koor en den Chr. groet, sprak de lieer Ligteringen een welkomstwoord, waarin hij zich speciaal richtte tot de besturen der zustervereeni- gingon te Anna Paulowna en Den Helder, den kapelaan en„Mr. Schrickn uit Venhui zen, wien spr. onder applaus gelukwcnsclite met de gouden onderscheiding „Pro Eccle sia". De vraag of er reden was tot feestviering, beantwoordde spr. met een zeker: ja. Ten eerste, omdat de kleine parochie zoo'n groot aantal leden telt, ten tweede, omdat tevens de plechtige wijding zal plaats vinden van het mooie vaandel, waar men zoo trotsch op is. Tot slot richtte spr. zich tot de Gezellen, de Stille Omgangers van de toekomst. Voor de wijding van 't vaandel dankte Pastoor Verhoeff den voorzitter, den secre taris-penningmeester en de ijverige propa gandisten, voor hetgeen zij in liet belang der vereeniging deden. Het vaandel zal tot in verre toekomst een heèrlijke getuigenis zijn van het echte geloofsleven in deze dagen, zei spr., waarna hij de plechtige wijding ver richtte. De hr. Op 't Veld, Anna Paulowna, schetste de ontwikkeling der vereeniging te Bree zand en Anna Paulowna. Anna Paulowna heeft nu 70, Breezand 90 leden. Spr. felici teerde Breezand met haar groei cn bloei. De heer Van der Vring van den Helder memoreerde de samenwerking met de ver eeniging aldaar en besloot met een heil- wensch voor de Breezander vereeniging. Tusschcn de twee deelon der causerie, gehouden door den heer Schrickn zong de heer F. van Rijn een solo, 't Mirakellied, waarvan allen het refrein meezongen. Ook het zangkoor liet zich nog eens hooren en na de causerie zong men nog gezamenlijk het Congreslied. De heer Ligteringen sprak daarop een slotwoord, waarin hij o.a. den spreker har telijk dankte. Hierna volgde sluiting met den Chr. groet. WIERINGEN Dienstplicht. Onderstaande dienstplichtigen uit deze ge meente van dc lichting 1938 moeten op tijd en plaats achter ieders naam vermeld voor eerste oefening onder de wapenen komen: C. Asjes, J. W. Buntjes en W. Tijsen, op 1 September a.s. te Den Helder bij de Zee macht; P. Pruimboom, op 4 Oct. te Den Haag, bij het 3e Half Regt. van het He Rcgt. I-Iuz. (bestemd voor paarden-oppasser of paarden verzorger, bij K.M.A. of R.S.). Aanbesteding. Op 10 Mei a.s. zal worden aanbesteed het opnemen van de aanwezige klinkerbcstra- ting en het aanleggen van een gewalste ver harding met grootcrc breedte op een gedeel te, lang pl.m. 6.3 K.M. van den Alkmaar- schenweg in de Wieringermeer. Wegverbetering. De weg langs het Noord-Hollandsch Ka naal van de Stolpen tot Den Helder zal be langrijk worden verbeterd. Over het wegdek zal een deklaag van asphaltbeton worden aangebracht. Het werk wordt nog dit jaar uitgevoerd, want het is begrepen in het Rijkswegenplan 1938. De aanbesteding vindt reeds 20 Mei a.s. plaats. Raming f50.000. Burgerl. Stand (U t.m. 23 April 1938). Geboren: Lammechicn, d. v. R. Bugel en M. dc Jong. Jan, zoon van M. Hillenga en M. Boekhoudt. BERGEN Benoeming. Aan de school der Berger Sohoolvereeni- ging werd benoemd tot leeranr in Zang cn Muziekgeschiedenis de heer H. J. Zaal al hier, lieden overleed tot onze diepe droefheid, in het Centraal Zieken huis te Alkmaar, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mej. in den ouderdom van ruim 49 jaren. 't Zand (N.H.): W. ERIKS Jz. J. ERIKS. T. ERIKS—Kuiper en Kleinkind. Wieringerwaard, G. BIIOMMKR-Eriks. P. BROMMER, 't Zand (N.-H.), 25 April 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 28 April a.s., 's namiddags 2 uur, op de Algemeene Begraaf plaats te Sint Maartens brug. Vertrek vanaf het Centraal Ziekenhuis 's namiddags 12.30 uur. coooooooaoooao Den 4den Mei hopen onze geliefde Ou ders, Behuwd- Grootouders, en 0 hun 25-jarige Echtver- 0 Beeniging te herdenken. Q 8 Hun dankbare r Kinderen en Klein- )i kind. O Q Petten, April 1938. ooojooocxioooiooo Ter dekking beschikbaar: De eenjarige goedgekeurde stier „MENTOR". Dekgeld f5.—, bij C. H. LIM- PERS, Wieringerwaard. Ver werpers worden niet toegelaten. TE KOOP: 200 M2. 1 duims ZOLDERHOUT 9 KAPSPANTEN, lang 8 M., hoog 1.35 M. H. SCHRIEKEN TEL. 1.SCHAGEN. Te koop gevraagd: 2 a 3000 kg. VOERBIETEN, franco boerderij, bij C. BLAAU- BOER. t Schor, Anna Paulow na, Tel. 43. Aangeboden: TWEE 1-j. STIEREN, w.o. 1 goedgekeurd. D. KAAN Ivzn., Wieringerwaard. Te koop: 3 VERSCHE KOEIEN, ABR. STRIJBIS, Winkel. Te koop: Een mooie Jar. volbl. STIER, aangch. Opbr. M. als 2-j. 164 Kg. vet in 291 d. :als 3-j. 180 kg. vet in 352 d. Bij A. ERIKS, Belkmenveg, Burgcrbrug. Te koop: EEN MELKKOE •met goed vetgehalte., bij C. BLOM, Eenigenburg. WIERINGERWAARD RECTIFICATIE. In een bericht van gediplomeerden van de vakschool voor kaasmakers te Hoorn staat o.m. vermeld J. de Vries Schager- waard. Dit moet zijn J. de Vries, Wieringerwaard LAN GEN DIJK ZUIDSCHARWOUDE GESLAAGD. De heer P. Hcneweer alhier behaalde het einddiploma van den te Alkmaar gehouden cursus in de grafische vakken. ROTTERDAM, 25 April. Binnenlandsche granen. Haver f6,25 6.65, gerst chevalier f7.257.85 rogge tot f7.50. Erwten kleine groene f 8.50—10.75, schokkers f 12—15.25, bruine boonen fS.50 ALKMAAR, 25 April. Aardbeien 18.50-22, andijvie 10—19, bloem kool I 1320, bloemkool II 812.10, gele kool 4.505.20 kropsla 1.504.60, komkom mers 8.5015, prei 2.605.10, peterselie 1. postelein 1.241.30, rabarber 5.509, raap stelen 11.60, radijs 1.80—2.60, roode kool 10.60—12.80, selderie 1.40—2, spinazie 0.12 0.47, tomaten 40.witlof I 57, idem II f2r-i. 12, soms iets meer, alles per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 26 April. Aanvoer: 400 Kg. aardappelen: Bevel. 3, bij. dito 2.S0, 700 Kg. peen 1.90—2.10, 1000 Kg. kroten 3.S04.50, 82.100 Kg. roode kool 8.70—10.80, 400 Kg. witlof 10.90—11.10, 42800 Kg. gele kool 5.10—8.50, 55100 Kg. D. witte kool 6.90—8.40. BROEK OP LANGENDIJK, 26 April. Aanvoer: 100 Kg. aardappelen, Robijn 3.50, 1050 Kg. rabarber 5.706.40, 7200 Kg. roode kool 9—10.20, 15500 Kg. gele kool 5.90—7.60, 37000 Kg. D. witte kool 7.30—8.50, Tomaten f69.—. PUR-MEREND, 26 April. Koeien, totaal 1300 stuks: 290 vette koeien 6371 ct. per Kg., geldekoeien f 130230, melkkoeien 180—310, stieren 54—60 ct., 14 paarden f 90—175. 22 vette kalveren 0.30—0.60 800 nuchtere kal veren 617: 163 vette varkens 0.51—0.54; 44 magere 2842; 380 biggen 16—26; 650 schapen 1734; 58 bokken 313

Schager Courant | 1938 | | pagina 6