Bommen Wil Killer een Pauselijk „niet thuis" voorkomen op Utrecht Als dc Lutinc-schat gelicht is**** Een oplossing voor het Abcssijnsche vraagstuk Door bewapening tot vrede Dieps- en Moorsmeerpolder Bovengenoemde polder hield gistermid dag in het café van den heer Nicuwland te Koedijk de algemeene ingelanden vergade ring. I)e opkomst was goed. De voorzitter, de heer K. Bekker Pz. open de de vergadering met welkom, waarna de secretaris de heer F. Moeijes Fz., de notulen voorlas. Deze werden aldus vastgesteld. Medegedeeld werd, dat de rente der loo- pende geldleeningen, welke thans ty&% doen, per 1 Januari 1939 geconverteerd kan worden tot %A% voor de eerste 10 jaar; daarna 3%%. Voor vervroegde aflossing moet 1% boete worden betaald. Aangenomen. Men besloot, overtallig kasgeld uit te zetten bij de Rijkspostspaarbank. Ged. Sta ten haddon daarop aangedrongen. De rekening 1937. De heer P. Zeeman bracht verslag uit van de gehouden con trole bij den penningmeester. Hij adviseerde tot goedkeuring. Aldus besloten. In de plaats van den heer C. Blokker werd de heer A. de Jong tot kasnaziener gekozen. Hierna werd de rekening van het jaar 1937 behandeld. f<eco vT Het aanvangsaldo was f 416.52. b>og te ontvangen was aan omslagen f 1852.76. Na 1 April is dit tegoed teruggeloopen tot ruim 1300.Verleden jaar was de achterstand i2200, zoodat men er nu beter voorstaat. De rekening sloot in ontvangsten op 6516.72, uitgaven f 5581.46, saldo f 965.26 De heer Blaauboer vroeg of er rente werd gelieven van de achterstand, anders is het goedkoop geld. Voorz. antwoordde dat dit niet geschiedde. De heer W. Visser zeide, dat er wel een stok achter de deur is. Men houdt echter rekening met hen, die niet betalen kunnen. Men tracht wel dc gelden binnen te krijgen. Dc begrooting 1938 was vervolgens aan de orde. Voorgesteld werd, om den omslag van de Moorsmeer van f 12.50 tot f 12.te ver lagen. De lasten van de Diepsmeer, die thans f IS.per II.A. bedragen, wil men ook verlagen. Men wil aan de Banne Oud karspel vragen, den omslag rechtstreeks van de ingelanden te heffen en niet meer via dezen polder. Dan wordt de omslag f 12. per HA. De lasten van de Banne Oudkarspel zijn f 4.25 per IIA. De ingelanden gingen hiermee accoord. De begrooting sloot op een totaal bedrag ■van f6134.72, met een post voor onvoorzien van f338.70. De begrooting werd op deze cij fers goedgekeurd. Het bestuur werd gemachtigd, een kasgeld- leening aan te gaan van maximum f1000.— Vervolgens werd machtiging verleend tot het doen van onderhandsche aanbestedingen en liet uitvoeren van werken in eigen be heer. Besproken werd de regeling van den waterstand. Het bestuur stelde voor, om van half Januari tot 1 Maart de slooten geheel droog te halen, het mogelijk te maken, dat de menschen de slooten opknappen. Men achtte het gewenscht, dat geleidelijk werd afgemalen om de kanten te sparen. Het is van veel belang voor het land, dat het water laag is gedurende een tijd van bet jaar. Het wordt'er wel vruchtbaarder door. Het motief van het bestuur is, dat wanneer alle ingelanden er gebruik van maken om te. slooten, men op den duur ook in den zo mer het peil vijf centimeter kan verlagen. Men besloot den polder van.1 Januari tot Maart droog te balen. Besloten werd de vergaderingen van den polder eens in andere plaatsen te houden, om beurten in Koedijk, Warmenhuizen, Noordscharwoude. De toestand van de kade van de Dieps meer bij het land van den heer H. Scljuijt werd besproken. Daarin zal voorzien moeten worden. Daarna sluiting. WIEEINGERMEEJI Holl. Mij. van Landbouw. Gisteren vergaderde de Holl. Mij. van landbouw, afd. Wicringermcer. Na opening volgde lezing en goedkeuring dor notulen. Van de Volkshoogeschool Bakkeveen kwam een schrijven houdende de mededee- ling, dat men vanwege deze instelling ge negen is een lezing te houden, wat zal ge schieden in samenwerking met den L.T.B. Medegedeeld werd voorts, dat de zwarte 'kraai en de huismusch onbeschermd zijn en deze vogels dus geschoten mogen wor den. Aan de huldiging van Dr. Schey zal me dewerking worden verleend. Dc Voorzitter geeft verslag van een te 'Schagen gehouden vergadering welke door het Bestuur werd bijgewoond waar op werd gesproken over het zooveel moge lijk provinciaal werken. Hot Bestuur is van mecning, dat een splitsing moet worden voorkomen en is voor samenwerking met de zusterorganisa ties in Noordholland. Er volgt een bespreking over'het vraag stuk: paard of tractor in de Wieringermecr Hierin wordt geen beslissing genomen, ge zien een mogelijke aansluiting bij in te Voeren bedrijfshoekhouding. Nu volgt verslag van de contactcommissie, waarbij verschillende punten worden behan deld. Hierna bespreking agenda Algemeene Ver gadering op 18 Mei a.s. te Amsterdam te houden. De heer Van Galen wil het Hoofdbestuur Voorstellen liet instellen van zoogenaamde vraagpunten ("urgente vragen te behandelen door een commissie uit de afdeeling, waarna een resumé-commissie wordt benoemd). De vergadering stemt er mee in dit voor te stellen. Rondvraag. De heer Hannema vraagt naar de voordce- dcclcn van stalcontrole. Deze vraag wordt door den heer Hoogedoorn beantwoord. De heer II. R. Smid vraagt naar aanslui ting van zoons-leden en oudleeringen, welke gelegenheid echter steeds open blijkt te staan. Na nog eenige punten van ondergeschikten aard, wordt de vergadering gesloten. ANNA PAULOWNA VOLKSONDERWIJS De afd. „Anna Paulowna' van Volkson derwijs vergaderde Donderdagavond in Veer burg. Na opening door den heer Van Dijk en goedkeuring der notulen, samengesteld door hïoj. Blok, volgden eenige medecleelingen, Het ledental bedraagt 99, maar het kan zeker wel 300 zijn, merkte voorz. op (Na af loop der vergadering meldde zich het hon derdste lid aan). De schuld aan de vereeni- gingskas, die bestond bij de omzetting der afd. Breezand in de afd. Anna Paulowna, is door het hoofdbestuur kwijtgescholden. In den herfst zal een propaganda-avond in Breezand gehouden worden, waarop de heer Akkerman van Wervershoof het woord zal voeren en waarschijnlijk de tooneelclub uit die plaats een tooneelstuk op zal voeren. De heer P. Kooiman gaf een overzicht van den financieelen toestand der afd. Behalve de gewone afdracht aan het hoofdbestuur zal 5 ct. per lid afgedragen worden voor een te vormen filmfonds. Het ligt n.1. in de be doeling een propagandafilm voor Volkson derwijs te maken en de kosten daarvan uit dit fonds te bestrijden. Als leden van een propaganda-commissie werden hierop gekozen de heeren K. Brug man, A. van Zandwijk, D. de Graaf, J. Jon- gejans, J. den Das en Jb. Geerligs. Op voorstel van het bestuur werd het afd. bestuur aangevuld met een lid, wonende in den Oostpolder. Benoemd werd de heer R. L. Waiboèr. De heer Mol stelde voor ook den Zuidpol der in het bestuur te doen vertegenwoordi gen. Men zal daarvoor den heer H. Busé aanzoeken. Hierna volgde sluiting. De verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana ging in onze gemeente in den regel vrijwel ongemerkt voorbij, Dit jaar zal dat anders zijn. Des morgens en 's middags worden op het sportterrein aan de Kleinesluis voetbal wedstrijden gehouden tusschen de elftallen der drie openbare scholen en der R.K. sch. in. de Spoorbuurt. Des avonds komen in de zaal van den heer Slikker de Van Dijk's Vol en dammers, Jeanna Horsten, Teunisscn en Diderichs een cabaret programma verzor gen, terwijl de avond met een feesthal wordt besloten. Biljarten. Onze plaatsgenoot, de heer Slikker, speelde voor de Sociëteit „Duinviooltje" te Schoorl een biljartwedstrijd tegen den heer Hoogland. De heer Slikker maakte de vereischte 600 punten in 27 beurten. Zijn hoogste serie was 141; z'n gemiddelde 22.22. De heer Hoogland had na 27 beurten 481 punten. Zijn hoogste serie was 61 en z'n gemiddelde 17.81. Volgende week wordt in café Slikker een revanchewedstrijd gespeeld op 1000 punten. ZAL DE „ROODE ZEE" DE „KARI- MATA" NAAR INDIÊ SLEEPEN. Tinbaggermolen en sleepboot lig gen thans naast elkaar In aan bouw te Kinderdijk. Naar wij vernemen zal de sleep boot „Roode Zee", welke op het oogenblik voor L. Smit en Co.'s In ternationale Sleepdienst in aanbouw is op de werf van L. Smit en Zonen te Kinderdijk, te zijner tijd de tinbag- germalen „Karimata" naar Indië versieepen. Thans liggen de „Karimata" en de „Roode Zee" naast elkaar te Kinderdijk, bij hun resp. werven J. en K. Smit en L. Smit en Zoo- nen. De gigantische tinbaggermolen nadert de voltooiing reeds en zal binnenkort naar Terschelling vertrekken, om daar, zooals be kend, te baggeren naar de schatten van de Lutine, doch de „Roode Zee" is eerst dezer dagen te water gelaten en is nog niet veel meer dan een casco. Het is een groote sleep boot na de „Zwarte Zee", de grootste van L. Smit en Co. Het schip is 45 meter lang en 8.10 meter breed, terwijl de holte 4.85 me ter bedraagt. De bouw op de helling heeft een tijd van drie maanden gevorderd. Dit is zeer weinig en er is dan ook met man en macht gewerkt, hetgeen noodig was, omdat men de helling weer voor andere doeleinden noodig had, want er is op het oogenblik zeer druk werk op de werven langs den Noord. Ook aan den afbouw van de Roode Zee, die een bemanning van 32 koppen kan ber gen, wordt hard gewerkt, opdat de tallooze andere objecten, welke te Kinderdijk nog voor den tijd van een jaar volop werk ga randeeren, spoedig ter hand genomen kun nen worden. Wat er zoo al gebouwd wordt. Op de werven te Kinderdijk heeft men thans werk van zeer uiteenloopenden aard onderhanden. Er wordt gewerkt aan een groote, 70 meter lapge zelfvarende bagger molen. die zich thans bijna in de spanten bevindt. Men bouwt er drie tankers voor Engelsche rekening, een vracht-passagiers schip voor de Rijnvaart en een moderne bergingssleepboot voor Russische rekening. Deze laatste wordt voorzien- van een kool- zuur-installatie voor brandblussehen en een bergingspomp met een capaciteit van 1000 M3. per uur. Het schip wordt uitgerust met een gepatenteerde gelijkstroommachine van 1300 p.k., welke een uitvinding is van Prof. Brouwer. Tenslotte zagen wij nog een zand zuiger voor de Zuiderzeewerken in den N.O.-polder, welke thans nagenoeg gereedi s. Zedendelict te Schiedam Een tweede Organon-affalre. De politie te Schiedam heeft gisteren een 55-jarigen fabrieksdirecteur en diens 29-ja- i*igen zoon geaiTesteerd, als verdacht van zedenmisdrijven, gepleegd met minderjarige meisjes van ongeveer vijftien* jaar. Blijkens het onderzoek van de politie zou den deze misdrijven bij herhaling zijn ge pleegd op het kantoor van de fabriek. Dc beide verdachten zijn in het huis van bewa ring opgesloten, Massa arrestatie van Joden te gengesproken. Waar nog steeds geen verzoek om audiëntie is ontvangen betwijfeld men hoe langer hoe meer dat Hitier een bezoek zal brengen aan hel Va- ticaan. In verband hiermede merkt men verder op, dat Hitier katholiek is en nooit door den Paus is veroordeeld, terwijl het Concor daat met Duitschland nog steeds van kracht is. Het is niet waarschijnlijk, dat de Paus in verband met de houding van de natio- naal-sorialisten, ten aanzien van de kerk, geweigerd zou hebben Hitier te ontvangen, indien dit gevraagd zou zijn. Groote leiders ontmoeten elkaar. zegt de Giorno a Italia en deze ontmoeting zal niet enkele een representatief karakter hebben. Het aantal en de groote beteekenis van de politieke medewerkers, die den Fueh rer zullen begeleiden, bewijst genoegzaam, dat de reis van Ilitler naar Italië ook een belangrijken politieken inhoud zal hebben. De as RomeBerlijn blijft onveranderd en overheerschend in het politieke bewustzijn der Italianen. Het voor twee jaren tot we- derzijdsch voordeel en tot nut van geheel Europa tot stand gebrachte accoord tusschen Duitschland en Italië zal thans te Rome nog verder verdiept worden. Arrestaties geen bijzondere maat regel. In een officieel communiqué worden de berichten in de buitenlandsche pers over arrestatie van duizenden Joden en tegen standers van het nationaal-socialistisch be wind in Italië in verband met het bezoek van Adolf Ilitler „fantastisch genoemd. Wel heeft d'e politie een aantal „verdachte personen" in bewaring genomen, doch alleen in de drie steden, welke door den Fuehrer zullen worden bezocht. Deze maatregel, welke geheel normaal is treft niet in het bijzonder de Joden. De Negus zelfbestuurder van Godzjam? De „Times" publiceert een brief van Lord Lugard, den vrocgercn gouverneur van Niagara, die een regeling van de Abessijn- sche kwestie voorstelt, welke z.i. voor alle belanghebbende partijcn.aanvaardbaar is. Gelukkig nog slechts oefeningen Onder groote belangstelling van de bevol king is gisteren in de provincie Utrecht en een gedeelte van de provincie Gelderland een luchtbeschermingsoefening gehouden, waarbij de gemeentelijke luchtbeschermings organisaties aan de praktijk werden ge toetst. De oefeningen waren in twee deelen gesplitst. Des middags was de oefening hoofdzakelijk gericht op het in actie bren gen van de gemeentelijke diensten, zooals de politie, hulp-politie (burgerwacht) ge neeskundige- en ontsmettingsdiensten, als mede de brandweer. Ook werd voor deze gelegenheid de lucht- doelartillerie ingeschakeld, waarbij o.a. de vijandelijke eskaders van het dak van de kazerne en van het staatsspoorgebouw met mitrailleuscs werden bestookt. Bovendien stond afweergeschut opgesteld in de nabij heid van twee boerderijen. De middagoefening. Sirenege- loei waarschuwde de bevolking. De middagoefening te Utrecht had een uitstekend verloop. Het fraaie weer hielp goed mede om alles naar wcnsch te doen slagen. Het was een paar minuten over vier. toon het geloei van sirenes op geschikte punten in de stad aange bracht, de bevolking waarschuwde voor de komst der vijandelijke eska ders: Ongeveer een half uur later kwam een drietal bommenwerpers uit het zuiden aangevlogen en be stookte de stad met brand- en gas bommen. Op drie plaatsen in het noordelijke deel sloegen de bommen in, waarna terstond de gemeentelijke hulpdiensten in actie kwamen. Op hot terrein van de gemeentelijke rei niging woedde een felle hrand en maakte gas de omgeving onveilig. Het eerst ver scheen hier de politie, die terstond voor een goede afzetting zorgde, zoodat de brandweer, die kort daarop op de plaats van den brand verscheen, ongestoord tot de blussching kon overgaan. Met zand en water was het gevaar spoedig bezworen. Rook- en gasmaskers werden tevens aan de praktijk getoetst, terwijl kort nadat de brandweer was verschenen, de geneeskun dige dienst en vervolgens de ontsmettings- dienst op het bedreigde punt arriveerden. De oefeningen hadden een vlot verloop. De avondoefeningi Uitgebreide maatregelen waren getroffen om de groote verduisteringsproef te doen slagen en om het verkeer toch vlot te doen verloopen. De moeiliikhedon om de treinen op vei lige wijze door het verduisterde gebied te leiden en de passagiers op de niet ver lichte perrons veilig in en uit de treinen Met een toespeling op den critieken toe stand van Abessinië, welke Italië noodzaakt groote bedragen uit te geven voor troepen, meent Lugard, dat Mussolini misschien een gunstig onthaal zal bereiden aan een voor- stei, dat eenig respijt zal geven aan zijn door den oorlog afgematte troepen. De Negus bestuurder van Godszjam? Indien Mussolini den negus een gebied aanbood, waarop deze een autonoom bestuur zou uitoefenen onder Italiaansche souvereini- teit, zou Hailé Selassie er ongetwijfeld in toe stemmen voor het welzijn van zijn volk naar Abessinië terug te keeren. Hij zou zijn titel prijsgeven en de voorwaarden aanvaarden, welke de Volkenbondsraad met toestemming van Italië zou kunnen aanbevelen. Het gebied in kwestie zou de provincie Godzjam kunnen zijn, dat door den Nijl bijna geheel van de rest van Abessinië is geschei den, tot het Tsana meer. Lugard verklaart voorts: nu het Engclsch- Italiaansche pact is geteekend, zou een der gelijk spontaan gebaar van een grootmoe digheid getuigen, die der Romeinsche tra ditie waardig is, en niets zou den Engelsch- Italiaansche vriendschap hechter kunnen maken en do gevoelens van vijandigheid in Abessinië doen vergeten. „Gemengd loopen" Een zwemdebat in den Wad- dinxveenschen raad. In de dezer dagen gehouden vergadering van den gemeenteraad van Waddinxveen is met 8 tegen 5 stemmen, op grond van prin- cipieele overwegingen, besloten, bij zwem wedstrijden in liet zwembad geen gemengd publiek toe te laten, hetgeen beteekent, dat bij nummers van dameszwemmen geen hee ren tegenwoordig mogen zijn en de num mers voor heeren niet door vrouwelijk pu bliek mogen worden bijgewoond. Een verbod voor gemengd zwemmen werd, aldus het Ilsb., reeds eerder vastgesteld. De consequentie van het thans genomien besluit is, dat het verbod ook geldt voor sc h ooi-zw e mimen Nadat het besluit genomen was heeft een der sociaal-democratische raadsleden de vraag gesteld, of de voorstemmers ook niet met. een voorstel willen komen om... ■gemengd loopen op den openbaren weg te verbieden. Duitschland zoekt in Brazilië naar Helium Mineraloog aldaar gearriveerd. De Tel. maakt melding van een bericht in het „Jornal do Commercio", dat in Bello Ho- rizonto, in den staat Minas Geraes, een Duitsch mineraloog, Witzler, geari*iveei*d tot het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid van heliumwinning in dezen staat. Dit naar aanleiding van de berichten, die den laatsten tijd herhaaldelijk zijn gepu bliceerd, omtrent belangrijke lieliumvondstcn aldaar. te laten stappen waren natütirlijk bijzon der groot. De uitschakeling van het licht op de perrons maakte het bijzonder lastig zich te oriënteeren. De uitschakeling van de signalen bleek niet mogelijk. De dienst zou daardoor niet normaal hebben kunnen functionneeren. Zooveel mogelijk heeft men daar de lich ten op zoodanige wijze afgeschermd, dat. uitstraling naar boven werd voorkomen. De treinen reden zonder licht in de wa gens door het verduisterde gebied... Al leen op de privaten en waschgelegen'heden had men de lichten laten branden, doch was het een en ander goed afgeschermd, zoodat ook hier uitstraling naar buiten onmogelijk was. Onheilspellende indruk. De totale verduistering van de stad Utrecht was zoodanig, dat het verkeer vrii wel volledig was lamgelegd. Oriënteering was zoo goed als onmogelijk. De automo bilist, die het toch nog waagde zich een doortocht te banen vond .ten slotte tien tallen hulpvaardigen, die bij iedere straat kruising toeschoten om in de volslagen duisternis den weg te wijzen. Als schimmen passeerden de menschen elkander in de straten; waar men zich nog het veiligst een doortocht baande over het middengedeelte van den weg. Het was vooral de jeugd, die de verduistering als een welkome afleiding beschouwde en zich vooral in de binnenstad nogal heftig roer de. Omstreeks half elf had de heldere hemel plaats gemaakt voor een viij dichte bewol king. De waarschuwingen door middel van de luidsprekers en het huisbezoek der leden van de burgeiwaeht, die als hulppolitie dienst deden, hadden een prachtig resultaat. De waarneming uit de lucht. Kort voor half tien vertrok gisteravond van Schiphol het DC-2 vliegtuig van de K.L.M. „Djalak", bestuurd door piloot van der Sijde, voor het maken van een waarnc- mingsvlucht boven het verduisterde gebied. De „Djalak" zette koers naar het. nabij ge legen Soesterberg, waar begrijpelijkerwijze dc militaire luchtvaartafdeling de gi'ootste belangstelling van de waarnemers had, te meer omdat men daar pi-oeven nam met on geveer afgeschermde zoogenaamde protec torlampen Inderdaad viel rondom het vliegveld vrijwel geen licht waar te nemen, doch des te helderder stak de witte vlakte van het luchtvaartterrein met zijn zandigen bodem af tegen het donkere groen der den nen van de omringende bosschen. Precies half tien verscheen het K.L.M.- toestel boven Abcoude, dat vrijwel geheel verduisterd lag, doch gemakkelijk was te vinden, door zijn ligging aan het Abcouder meer en aan de grens van de pi-ovincie Noordholland, die niet aan de verduistering meedeed. Bij een vergelijking met vorige verken ningsvluchten boven andere deelen van het land moet gezegd worden, dat in de noorde lijke en oostelijke provincies van ons land de verduisteringsproeven effectiever waren, al zal men daarbij in het oog moeten houden, dat. het gebied waarin nu de oefening werd gehouden, dichter bevolkt is en derhalve moeilijker is te verduisteren. Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde Moeder, TRIJNTJE SMIT, Wed. van Jn. Hopman, in den ouderdom van ruim 58 jaren. Haar diepbedroefde Kinderen, GRIETJE en GERRIT. Anna Paulowna, 28 April 1938. Nieuwe weg 23. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 2 Mei; ver trek vanaf sterfhuis nam. 2 uur. Te koop, bij F. A. F. GRO- NEMAN, Wieringerwaard, EENIGE STIEREN, waaronder een aangehoudene. Opbrengst M. in 280 d. 250 Kg. vet. Te koop gevraagd: Goede JONGE KUIKALVEREN Er behoeven geen papieren bij te zijn. en te koop aangeboden een 1-J. Stier. W. v. d. OORD Cz., Barsingcrhom. Te koop: 3000 K.G. VOERBIETEN en 3000 K.G. KLAVERHOOL in draagbalen. K. J. KAAN, Anna Paulowna. Tel. 64. Te koop- 10.000 WITTE KOOLPLANTEN, 5. 30 cent per 100, bij C. DE RUITER, Westdijk B 253, ITeerhugowaard, Noord. Gevraagd: EEN PAARD VOOR DE KOST, voor zeer goede behandeling wordt ingestaan. Br. no. 955 Bur. van dit blad. Vier millioen oudstrijders steu nen Roosevelt. De Amerikaansche democratische senator, Key Pittman uit Nevada, voorzitter van de senaatscommissie voor buitenlandsche zaken en woord voerder voor de regeering in het congres hij buitenlandsche politieke aangelegenheden, heeft Woensdag het woord gevoerd tot een delegatie van oudstrijders, die aan het. congres een petitie hadden aangeboden voor zien van ruim vier millioen hand- teekeningen, waarin verzocht wordt, dat de regeering het land buiten een mogelijken oorlog zal doen houden. Tn zijn rede verklaarde senator Pittman', dat het doeltreffendste middel voor de Ver. Staten om den vrede te bewaren is, zich" voor te bereiden op den oorlog. Hij steunde het supervlootprogram van president Roose velt als een waarborgpolitiek voor den vre de en zeide, dat de regeering er ernstig en oprecht naar streeft de neutraliteit te hand haven. De senator sprak' zich uit voor een staats controle on de wapenindustrie en legde er den nadruk op, dat men niet meer mag ver vallen in. de schandelijke orgie van winst behalen, welke den wereldoorlog beeft ge kenmerkt. De regeering keert zich tegen militaire allianties, tegen veroveringen, in vasies en bemoeiingen met de binnenland- sehe aangelegenheden van andere landen. Het eenige dat de president met zijn vloot nrogram nastreeft, is, aldus Pittman, om klaar te zijn voor een oorlog, als het doel treffendste middel om den vrede te behou den. Dat is ook hetgeen ik nastreef en het geen alle mensehen nastreven, die het vloot- program van den president goed gezind zijn. Dat is alles wat men met het vloot pro gram wil bereiken en dat is tevens alles wat ermede kan bereikt worden. Groofe hosch- en heidebrand Door onvoorzichtigheid van land bouwer. In het Varsenerveldte Ommen is gister- midag een bosch- en heidebrand ontstaan doordat een landbouwer uit Dalfsen onvoor zichtig te werk ging bij het uitbranden van een hoekje heide. Het vuur breidde zich in een ommezien tot over een groote lengte xiit, zoodat de. boschbrandweer voor een zeer zware taak kwam te staan. Zij verkreeg weldra hulp van een ploeg arbeiders uit het werkkamp Eerde. Gezamenlijk bestreed men de vlammenzee. Niettemin zijn 20 h.a. bosch en heide, eigendom van de gemeente Om men, in vlammen opgegaan, evenals ruim één ha. dennen, welke toebehoort aan den heer v. d. Stap te Dalfsen. De gemeentepolitie van Ommen heeft te gen den landbouwer uit Dalfsen proces-ver baal opgemaakt. BROEK OP LANGENDIJK, 29 April. Aanvoer: 1150 Kg. rabarber 6.30—6.40, 260 stuks bloemkool f 17—18.50, 2e soort 10—13.50. Tomaten: A 64.—, C 64.—, 140 kr. sla f 2.60. NOORDSCHARfWOUDIE, 29 April. Geen aanvoer. Dc boterheffing ITet bedrag, bedoeld in artikel 2 van de Crisis-Zuivelbeschikking 1935 V. dat is het bedrag van de heffing en de steunuitkee- ring op boter, is behoudens tusschen tij dsche wijziging, voor de week van 28 April tot 5 Mei vastgesteld op 45 cent per kg. (onveran derd). BOTERNOTEERING. 's Gravenhage, 28 April. De commissie- noteering voor Nederlandsche boter is, on gewijzigd, vastgesteld op 89 cent per Kg.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3