Geuzenbaai. "AKKERTJE" ^(oilcjndmtaStm 3&ide*f u\ nood $jUVZA-tKQjGJi! <s> Bouwmaatschappij „yondelkwartier" Neem toch óók zoo'n KOFFIE ENTHEE F! SDLEVELT MEIFEEST Theater Royal Uit n Toen de nood in Leiden in 1574 gestegen was tot een ontzettende hoogte en de Prins van Oranje last gaf, de dijken door te steken, toen waren het de watergeuzen, die met hun plat geboomde vaartuigen den Spanjaard tot vluchten dwongen. Aan deze stoere kerels dankt Leiden zijn ontzet en daarmede Nederland voor een groot deel zijn onafhankelijkheid. Aan deze grondleggers van onze onafhankelijk heid is de naam „Geuzenbaai" ontleend, de tabak van Dobbelmann, die dien naam met eere V®'» draagt. In elke stad, in elk gehucht hoort men thans de leuze: Ook Gij zult dan bemerken, hoe snel •■AKKERTJES" U weer geheel „fit" maken, als Ge U 's morgens „onprettig" voelt L De samenstelling is volgens recept van Apotheker Dumont en verdrijft direct hoofdpijn, spierpijn, kiespijn, zenuwpijn, rheumatiek en spit. Ze werken onfeilbaar en zijn onschadelijk. Prijs per koker van: 12 stulcs - 12 stuivers. 2 stuks - 2 stuivers. "AKKERTJES" zien er zóó uit. Let vooral op 't "Akker-merk". Laat U géén waardelooze namaak in de handen duwen Haarlem Let op de advertentie van Zaterdag. Pr. Hendrikkade 26, AMSTERDAM „L U Z 0 N" Coffeïne vrije Koffie. Het eenige Nederlandscbe fabrikaat Prijzen per pakje70 en 54 cent zaal SCHENK te WIERINGERWAARD op ZATERDAG 30 APRIL. Medewerking van het Cabaretgezelschap TRIO DE VOS uit Haarlem. Bonds- en Vara-leden van Wie» ringerwaard vrij entrée, niet- leden 40 et, plus bel. Aanvang 7.30 uur. BAL NA. enz. Het is niet noodig weer een volledigen directeur te benoemen. De raad neemt beide voorstellen z.h.s. aan. Voorzitter: Alweer een chcmise kwijt! Grondverkoop. De beer Dr. van der Sluis verzocht 300 M2 grond te mogen koopen achter zijn woning, thans verhuurd aan den heer Ple vier a f 1.20 per M2. Het valt buiten den weg van het uitbreidingsplan. Óp een vraag van den heer Dekker ant woordt voorzitter dat de heer Plevier scha deloos wordt gesteld voor derving en dat hij het per jaar huurt met stilzwijgende ver lenging. De heer de Vries wil er Plevier in kennen. Het wordt een rare gielgauw. De zaak wordt aangehouden. De heer Dekker heeft ernstige bezwaren tegen het feit dat door een al te ruime toe passing van het begrip werkverschaffing de particuliere loonschaal en het initiatief on gunstig wordt beinvloed. De Schager .Kogge maakt een winst van f 8000.— en toch wor den straks weer slooten in werkverschaffing schoongemaakt. Ook de gemeente laat on- noodig, werk in werkverschaffing uitvoe ren, zelfs timmerwerk. Voorzitter maakt den heer Dekker duide lijk dat de gemeente aan werkverschaffing der Schager Kogge niets kan doen. Werk verschaffing is een mooi ding en de gemeen te moet het aanmoedigen als zoo'n mooi werk i nde buurt is. Timmerwerk in Scha- ■gen is wel door menschen uit de werkver schaffing gedaan maar tegen hooger tarief. Weth. Bijlsma wijst erop, dat normale werken particulier moeten worden verricht, maar het gaat hier om glootwerk, dat an ders nooit zou zijn gedaan. Stinkslooten als bij de slachtplaats van Oosterman en de Laan dit op een tweede vraag van den heer Dekker, worden en werden door de gemeente in eigen beheer opgeknapt, zoo ook de sloot bii de Nieuwst raat. De heer Dekker vraagt wat er met het land bij het aangekochte perceel van den heer de Jong aan de Hoep moet gebeuren, en wanneer de werkloozen aan de begraaf plaats kunnen beginnen. Medegedeeld wordt dat de zaak niet in handen van de Heidemaatschappij is. Het stilzwijgende land zal publick worden ver kocht. De heer de Veer wijst op de gevaarlijken overweg bij den Provincialen weg. De toestand heeft de aandacht van den voorzitter. Het is inderdaad gevaarlijk, maar een kwestie tusschen de Ned. spoor wegen en de provinciale waterstaat schijnt de zaak op te houden. De kermis De heer de Vries stelt voor naar aanlei ding van het bericht in de Schager Courant 'de kermis op Zaterdag te doen aanvangen. Het is toch al het begin. Wehh. Buiskool: Kramen tellen! Voorzitter zet uiteen, dat een dergelijk besluit voor de e.k. kermis nog niet van kracht kan zijn. Het voorstel is hem sym pathiek. De heer van Erp zou het willen vinden in verkorting van de kermis, van Donderdag tot Maandag. Acht dagen is te lang en de Zondagen zijn nu toch een strop. De heer de Vries: Uw voorstel staat naast het mijne! Voorzitter wil eerst het voorstel-de Vries aannemen. Men kan dan later zien wat men met het voorstel-van Erp doet. Overi gens moet men aan tradities als*bijv. Maan- dag's paardenmarkt liever niet tornen. De heer de Vries: De middenstand stelt 8 dagen op prijs. De heer Wissekerke dacht dat de burge meester ondanks het voorschrift toch wel ec-rder kon laten beginnen. In Enkhuizen is nog wel een christelijke burgemeester en daar danst men Zondagsmiddags al en de draaimolen draait, zonder muziek. In Hoorn is het ook zoo, meent spr. De heer v. Erp: Enkhuizen is geen Neder land. Als dat kon is de Zaterdagmiddag niet noodig, meent de heer Wissekerke. Wethouder Buiskool meent dat ook Alk maar al een brief heeft gekregen. Voorzitter zal het geval Enkhuizen onder zoeken. Tenslotte echter heeft de minJster het gelast en spr. moet diens be sluit loyaal uitvoeren. Er zijn men schen die hem zeker op de vingers zouden tikken als hij het niet deed. Daar begin ik niet aan, hoor, zegt Voorzitter. De heer Van Erp, wil als burgemeester en wethouders één dag vacantie nemen, de storm wel op zich nemen! Voorzitter: Eén dag kalif! Wethouder Buiskool: De kalif van Scha- gen. (Gelach). Met 6 tegen 5 stemmen wordt het voorstel-de Vries de kermis Zater dags om 3 nur te laten aanvangen aangenomen. Tegen stemmen de heeren Stam, Van Erp, Wisse kerke, Klaver en Dekker. Mw. Kamp zou papierbakken willen plaat sen bij de automatieken. Het is er 's mor gens vroeg een vuile rommel. De mogelijk heid zal worden onderzocht. Uit een vraag van den heer Van Erp blijkt, dat een te eenzijdig contract de ge meente onvoordcelig bindt ten aanzien van den teerverkoop bij de gasfabriek. Er is reeds verbetering door eigen vervoer met z.g. „drums". Blokkade op het Noord. De heer Van Erp noemt het niet juist dat de auto's van de fa. Deutekom op het Noord zoo worden neergezet, dat ze het gezicht op de Steenen Pijp geheel wegnemen. Er zou op gelet worden, maar 't blijft daar zeer gevaarlijk. Het heeft geheel andere vormen aangenomen dan normaal lossen. De heer De Vries meent dat wegverbree- ding wel 't beste zal zijn. Voorzitter zegt, dat zonder parkeerverbod er weinig aan te doen zal zijn. Gemoedelijk praten schijnt niet te helpen. Ook de heer Wissekerke dringt op toezicht aan. Het is geen onwil, meer slordigheid van menschen, die het heele Noord als van hen beschouwen. Hierna sluiting te ruim elf uur. „DE MAN, DIE EEN ANDER WAS". Omstreeks het jaar 1900 ging Amerika gebukt onder een ontzagwekkende reeks van inbraken, waardoor het nationale bankwezen dreigde te worden ontwricht. Op dit tijdstip nam de President der Vereenigde Staten van Amerika een be sluit. Hij ontbood een jong marine-officier, Luitenant L. Perry en hield met dezen jongen mart een gesprek onder vier oogen, waarbij hij hem opdroeg, alleen en zonder hulp op onderzoek uit te gaan. Perry zou daarvoor moeten afdalen in de misdadigers wereld, medeplichtig worden aan misdrij ven en het vertrouwen zien te winnen van het geboefte. Natuurlijk zou Perry zich daardoor de achtervolging der politie op den hals ha len. Maar het was de eenige weg, om de daders te ontmaskeren. Perry volvoerde de opdracht. Ilij deed afstand van de geordende samenleving en verdween in de sombere wereld der mis dadigers. Eindelijk drong hij door tot de bende, die de schrik was der heele natie. Hij wist het vertrouwen te winnen der schurken en toog met hen uit op de nach telijke misdrijven. Door een noodlottige samenloop van om standigheden liep Perry tenislotte gevaar, mèt de misdadigers geëxecuteerd te wor den, doch Lil Durya, een meisje uit de on derwereld, bracht 'uitkomst. Een emotioneele, grootsch-opgezette film, waarin Robert Taylor en Barbara Stanwvek de hoofdrollen vertolken. Men verzuime niet, van deze rolprent, die Zaterdag en Zondag a.s. in Royal draait, te gaan genieten. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was gisteren zeer trekkend. Er waren wel mooie, zware koeien aangevoerd. Voor de zware koeien werd wel 36 ets. betaald in doorsnee. Er is geboden voor de beste van de markt 38 ct., maar de verkoopcr wilde het niet doen. Verder is er geboden tot f300.—. Hot was hier als elders op de markten, handel aan den stuggen kant. De prijzen van de kalf- koeien waren iets minder, handel matig. Er waren wel mooie kalfkoeien aangevoerd, doch zulke uitmuntende beesten als de vo rige week toch niet. Het koude weer van deze week liet zich gelden op den handel van geldekoeien. Volgens een weider, die wel koeien moest koopen, maar dat niet kon, hebben ze te kort gras. Toch is er voor de duurste gelde koe besteed f230.—. Be grijpelijk is het overigens dat deze handel stug was. Er schijnt veel verlies geleden te zijn door de kooplui. In pinken was de handel zeer matig. Wij hoorden den bekenden pinkenkoopman P. Hoek van Winkel nog zeggen: ik heb hier een pink, zoo iets heb ik bijna nooit in han den gehad, maar deze moet opbrengen f 180 Wat een prijs. De noteering was dus 75 180 gld. De geschetste piiik-stieren golden van 150 tot 200 gld. In nuchtere kalveren was een vlugge handel; de aanvoer was groot.voor dezen tijd van het jaar. Oude slachtschapen 2432 gld., handel stug. Overhouders voor den dood tot f 23, voor 't leven tot f 21, beider handel stug. De spekmarkt was minder in prijs. Vette varkens niet hooger dan 27 ets. Dit heeft natuurlijk weer invloed op de biggen; deze golden, 7 weeksche 1620-gld. 12 weeksche 2026 gld.; handel ging niet naar wensch. Bokken en geiten, handel goed Op de kippenmarkt was alles nog bij het oude. UITBREIDING MIDDENSTANDSBANK. Naar wij vernemen zal hij de Nederland- sche Middenstandsbank, alhier een belang rijke verandering plaats vinden. Door den directeur, Mr. Dr. J. A. E. Buis kool is de villa „Havannah" in de Hoep aan gekocht, en ligt het in het voornemen dat de familie Buiskool dat perceel zelf gaat bewonen na 'n belangrijke verbouwing van het huis. Daardoor zal het gebouw aan de Markt geheel voor kantoorruimte beschikbaar ko men. De regelmatige uitbreiding van zaken van het bankbedrijf heeft do behoefte aan meer ruimte sterk doen gevoelen. De beneden verdieping zal thans vrijwel geheel voor de bank vrij komen doordat het advocatenkan toor naar de thans als woning in gebruik zijnde vertrekken wordt verplaatst. Deze uitbreiding van kantoorruimte zal zeker voor de clientèle aangenaam zijn. VERKOOPING. In het Noord-IIoll. Koffiehuis van den heer J. Schenk werd gisteren door Notaris P. de Roer in het openbaar verkocht de villa Havannah, staande in de Hoep al hier, zulks ten verzoeke der erfgenamen van wijlen den heer P. de Boer. Na eenig misverstand werd het perceel in bod gebracht op f 4400— door den heer P. Voorthuisen te Julianadorp en bij afslag eemijnd met f 1100 door den hoer C. Blaau- boer ,die verklaarde gekocht te hebben, in opdracht van den heer mr. dr. J. A. E. Buiskool. onze omqevmq WIEPINGE A SCHOOLWEDSTRIJDEN. Onder ideale weersomstandigheden zijn alhier Woensdagmiddag de schoolwedstrij- den begonnen. Zonneschijn overal, ook in de harten van de honderden kinderen die zich naar het Succes-terrein begaven en speciaal bij hen die de eer genoten in het vertegenwoordi gend schoolelftal te zijn opgenomen. Men weet in welke gemoedsstemming de jeugd bij dergelijke gelegenheden verkeert, men kent het „tableau de la troupe". Wij al thans hebben niet de illusie dat dit in Wie- ringen anders zou zijn dan elders hoewel het enthausiasme, zoowel in als om het veld moeilijk kan worden overtroffen. Om kort te gaan, de echte sfeer was er weer- U weet wat dat zeggen wèl en zoo niet, dan moeten wij U sterk aanraden hiermede eens te komen kennismaken. Om 2 uur werd begonnen met de match Oosterland—Hippo II. Hippo II heeft steeds tot de zwakke zusjes behoord en ook nu moest zij het onderspit delven. Het werd 5 0 hetgeen er, gezien het groote overwicht van de Oosterlanders nog bij doorkan. HOOGWOUD VIJF- EN VIJFTIGJARIG HUWELIJKS FEEST. v, >*ÊËSt* - f 0 lil J f' Het echtpaar W. Bakker—Wit aan de Gouwe te Hoogwoud, vierde gisteren zijn 55-jarig huwelijksfeest. Bruid en bruidegom zijn, zooals men op ons plaatje ziet, nog opgewekt en flink. De Schager krant jubileert óók een beetje mee, want ze ging gedurende een halve eeuw op de huwelijksreis van deze krasse oudjes mee! Wij feliciteeren het echtpaar Bakker van harte met het zeldzaam jubileum en wen»* schon hun nog vele gelukkigo jaren te sa men toe! Raatjes, nog bekend van vorig jaar beves- tigde zijn toen gemaakten goeden indruk door drie doelpunten te maken. Goed zoo Derk. Feitelijk kan men na deze ontmoeting f nog niels zeggen omtrent de kracht van Oosterland maar wij nemen aan, dat zij wel even sterker is dan vorig jaar. De cup-houder van 1937, O. L. School Den Oever was er hopeloos uit. Met niet minder dan 120 werd zij door Hippo I ingemaakt. Men kan zich de uitbundigheid van de Hip- po-aanharïg voorstellen. Handig spelend bombardeerde Joop Metselaar zich tot top- i scorer. 7 Goals nam hij voor zijn rekening. Zelfs Bakhuis in zijn goede dagen bracht het niet zoo ver. Zijn buurman Joost de Krijger maakte 4 doelpunten en Ebcl Bos maakte het dozijn vol. Dat hadden we niet van Den Oever gedacht al dient erbij ge zegd dat vele sterren van vorig jaar de school verlieten. Tenslotte speelde Westerland nog tegen Chr. school Den Oever. Westerland, de kam pioen van '36, leek ons wel iets verzwakt, rtiaar tegen Chr. school kwam zij met een 5—0 overwinning uit het strijdperk. Het duurde lang voor de tegenstand gebroken was. Want eerst vlak voor rust kwam het eprste doelpunt van den rechtsbuiten met een vliegend schot. In het Westerlandelftal evenals trouwens in de elftallen van Hippo speelden verschillende Succesadspiranten en het is werkelijk opvallend hoe deze jon gens de toonaangevers zijn. In vrijwel ieder opzicht zijn zij de anderen de haas. Maar ter zake. Na rust kon Westerland de score geleidelijk opvoeren. De Oeverschen kwamen er niet aan te pas. Wederom hebben we genoten van Piet Wigbout. Een zeldzaam agressief kereltje, uiterst handig en vlug. Door zijn toedoen ontstonden dan ook het 2e en 3e doelpunt. Beide keeren was Pietje den keeper te vlug af. Sporadisch werden de serie aanvallen van Westerland onderbroken, maar verder dan het strafschopgebied kwam men niet. De linksbinnen en de middenvoor doelpunt ten beiden nog eenmaal. Voor dezen middag was het genoeg; 22 doelpunten in 3 wedstrijden; om van te wa- tertanden. Morgenmiddag worden de wedstrijden voortgezet,

Schager Courant | 1938 | | pagina 6