Heracles wint weer van D WS N.H.V.B. Helder-'t Gooi D.T.S.-Texel 5-0 W* waard blijft 4e klasser Nederland- Frankrijk 2- Feijenoord- Arsenal 1-0 Q.S.C. slaat W.waard en is weer 3e klasser D.W.V. brengt het tot een beslissingswedstrijd tegen D.O.S. Promotiekans van Alkm. Boys vergroot HRC uitgebekerd De voetbaluitslagen De uitslagen van de gisteren, 8 Mei, gespeel de wedstrijden luiden: Om het landskampioenschap. D.W.S.—Heracles 0—2 Be Quick—P.S.V2—0 Promotie-competitie 2e klas. Afdeelxng 1. D.W.V.—D.O.S3—2 Af deeling 2. H.D.V.S.Emma uitgest. Afdceling 3. P.E.C.—Quick 1—5 Af deeling 4- BleijerheideHero 61 De ValkMiranda 25 Af deeling 5. HoogezandG.R.C20 Om een plaats 2e klasse. Z.V.V.Bloemendaal WatergraafsmeerBaarn 3—1 Om een plaats in de tweede klasse Z.V.V. vergroot de kans der Boys. Het is met den wedstrijd Z.V.V.Bloemen daal gegaan, zooals we gedacht en de Alk- maarsche Boys c.s. gehoopt hadden. Z.V.V. nam n.1. revanche voor de een week eerder geleden 12-nederlaag op het Bloemendaal- veld, door thans met 32 te wfnnen. Behield zij daardoor nog een klein kansje op het be houd van het tweede klasseschap, aan den an deren kant stegen door dezen gang van zaken de kansen van de Alkmaarsche Boys die tusschen de bedrijven door Alcmaria in een friendly game met 10 klopten een heel stuk. Waar dezen immers nog maar één ver- liespunt opgeloopen hebben, bezitten hun con currenten er resp. reeds 3 en 4. Een schoon vooruitzicht derhalve voor de Kaasstad op een tweede 2e klasser! Men raadplege de situatie: Alkm. Boys Bloemendaal Z.V.V. 3—1 5—5 4—6 Om een plaats 3e klasse. Q.S.C.Wieringerwaard 40 K.N ,V.B.-beker. V.S.V.—H.R.C6—2 AllianceMeteoor 11 LeeuwardenVolewijck 12 Vriendschappelijke wedstrijden. Helder 't Gooi -13 FeijenoordArsenal 10 Alcm. VictrixAlkm. Boys 01 Kampioenschap van Nederland DWS definitief uitgeschakeld. De verwachte revanche van D.W.S. op He racles in het Olympisch Stadion is uitgebleven, want ook in deze returnontmoeting slaagde de Almelosche kampioen er in van de Amster dammers te winnen, ditmaal zelfs met 20. Het heeft er anders langen tijd naar uitgezien of het D.W.S.' vierde gelijke spel zou worden, want tot kort voor het einde was het nog 00. Intusschen zijn Caldenhove c.s. thans definitief uitgeschakeld en zal de kampioenstitel dus óf bij Fcyenoord dat een prachtigen wedstrijd speelde tegen de kampioen van Engeland, Ar senal, en met 10 won óf bij Heracles te recht komen.Het programma van beiden is: Feyenoord: uit naar D.W.S. en Heracles. Heracles: thuis tegen Feyenoord en uit tegen P.S.V. De Almeloërs hebben dus de beste kansen verkregen. Het doet prettig aan. dat Be Quick zich niet heelemaal onder den voet laat loopen in deze kampioenscompetitie. De withemden wonnen met 20 van P.S.V. en deden daarmede de vijfde plaats aan de mannen van Van Run over. Dit is de stand: Feyenoord Heracles D.W.S. Be Quick P.S.V. 16—6 14—8 2—5 7—13 4—11 Om een plaats in de eerste klasse Beslissingswedstrijd noodzakelijk. D.W.V. heeft het klaargespeeld om D.O.S., dat maar gelijk spel te spelen had om eerste klasser te zijn, met 3—2 te kloppen, zoodat de beide kampioenen een beslissingswedstrijd op neutraal terrein moeten spelen om uit te ma ken, wie eerste klasser wordt. De kansen staan nu volkomen gelijk. Dit is de stand: Hermes D.V.S.Emma is in verband met FeyenoordArsenal niet doorgegaan. D.O.S. 4 3 0 1 12—7 6 D.W.V. 4 3 0 1 12—9 6 Excelsior 4 0 0 4 412 0 Quick maakt geen fout. Een gewaarschuwd man telt voor twee, dacht Quick en pakte derhalve tegen het ge degradeerde P.E.C. goed uit. Het resultaat was, dat zij ook nu gemakkelijk baas bleef over de Zwollenaren, n.1. met 51, en dus nu met één been in de eerste klasse staat. Nu het andere been nog bijtrekken, waartoe een gelijk spel tegen Rigtersbleek, op eigen veld, al vol doende is. De Nijmeegsche vooruitzichten op een tweede eerste klasser staan wel buiten gewoon gunstig. Dit is de stand: Quick 3 3 0 0 12—1 6 Rigtersbleek 3 2 0 1 62 4 P.E.C. 4 0 0 4 2—17 0 Bleyerheide gaat zich handhaven. Bleyerheide mon met niet minder dan 51 van Hero m heeft alle drie belagers thans een maal geklopt. Waar deze zich bovendien on derling aan het afmaken zijn gisteren ver loor De Valk op eigen veld met 52 van Mi randa lijdt het geen twijfel of de eerste klasser zal zich handhaven. Dit is de stand: In afdeeling n won Watergraafsmeer met 31 van Baarn en heeft dus gelijke kansen als B.F.C. in den laatsten wedstrijd, welke op het veld van de tweede klasser gespeeld moet worden. Om een plaats in de derde klasse Wleringerwaard's aanval afgeslagen. Wieringerwaard's verwoede aanval op het derde klasseschap van Texel is op even fraaie als energieke wijze door het Wormerveersche QSC afgeslagen. QSC won met 40 van een geheel volledig Wieringerwaard (de schor sing van Mein Schenk was telegrafisch dooi den K.N.V.B. opgeheven) en heeft daarmede waar haar plaats in de derde klasse ingeno men. Een succes, waarmede we de Wormer- veerders van harte gelukwenschen. Weliswaar hadden wij liever gezien, dat de roodbroeken de plaats van Texel hadden ingenomen het hemd is nader dan de rok maar het heeft niet zoo mogen zijn, voornamelijk, omdat deze laatste en beslissende wedstrijd tevens de slechtste van alle 22, dit seizoen door W.waard gespeelde competitiewedstrijden was. Dit falen op het critieke moment kost Klaas c.s. het derde klasseschap, doch zal hopenlijk geen aanleiding zijn om thans de zaken met min der ijver te gaan aanpakken. Als straks de Rauchbekerwedstrijden ook achter den rug zijn, gaan de heeren maar eens fijn van het zware seizoen uitrusten door bemiddeling van wat lichte athletiek om op dén derden Zondag- van September weer met frisschen moed aan de nieuwe competitie te kunnen beginnen' Ii.N.V.B.-beker. HRC werd in Velzen met niet minder dan 26 door V.S.V. geslagen en is daarmede den bekerdood gestorven. Zij heeft het tot de vierde ronde gebracht, wat toch eigenlijk een teleurstelling is na het fraaie succes tegen Ajax. Opvallend is het succes van de derde klas ser Meteoor, welke zich door een gelijk spel tegen Alliance tot de zesde ronde opwerkte. Deze ronde werd ook bereikt door de Vole- wijekers, die met 21 van de eerste klasser Leeuwarden wonnen. Bleyerheide 3 3 0 0 13—5 6 Miranda 3 1 1 1 10—9 3 De Valk 3 1 0 2 8—9 2 Hero 3 0 1 2 3—10 1 Hoogezand behoudt een kansje. Door met 20 van G.R.C., dat er in de pro- moticcompetitie een schimmetje van terecht gebracht heeft, te winnen, heeft de eerste klasser Hoogezand een kleine kans behouden om zich te handhaven. Zij dient daartoe den laatsten wedstrijd in Huizum van F.V.C. te winnen om daarna haar kans te verdedigen en in den dan noodzakelijk geworden beslissings wedstrijd. Dit is de stand: F.V.C. Hoogezand G.R.C. 9—2 4—5 4—10 1 D: 4 F: Adsi 2—1 4—1 4—4 0—3 2—0 O—l 0—2 1—2 KA MPIOENSCOM PETITIE. AtlasWFC 4 RAUCHBEXER. DTSTexel GOUDEN KRUID. OudesluisPetten JVC—HRC 4 Held. BoysSchagen 2 COMPETITIE. ZeemachtSchoorl Succes 4Oudesluis 2 R: HRC e—JVC a HRC f—Held. Boys a HRC gSucces b KAMPIOENSCHAP N.H.V.B. Het valt ons van Atlas iets tegen, dat ze tegen de bezoekende Wormerveerders met een gelijk spel genoegen moest nemen. Niettemin behouden Wijker c.s. hun goede kans. RAUCHBEKER. DTSTexel eindigde in een verrassende 50 zege voor de thuisclub en deze krijgt nu Wieringerwaard op bezoek.voor de demi-finale van groep 1. De andere demi-finale is: Water vogelswinnaar HRC 2Strandvogels. GOUDEN KRUIS. JVC en Schagen 2 hebben zich inderdaad van het klasseverschil met hun rivalen niets aangetrokken. JVC klopte thuis HRC 4 zelfs met 41. Schagen 2 moest het wel met even minder doen, doch het gelijke spel uit tegen Held. Boys was zeer eervol temeer daar de Schagers met de rust zelfs een 30 voor sprong hebben gehad. Oudesluis won thuis de ingelaschte match tegen Petten. Zooals te verwachten was, was het krachtsverschil hier gering. De situatie in distz-ict Den Helder e.o. is nu zoo, dat de finale van dit gewest zal zijn: winnaar Schagen 2JVC tegen Oudesluis. COMPETITIE. 1 D werd besloten met ZeemachtSchoorl. De bezoekers deden hun fraaie tweede plaats geen afbreuk en wonnen met 30. Verder valt de overwinning van Succes 4 op Oudesluis 2 op. Bij d adsp. R is de race tusschen JVC a en HRC e tenslotte beslist. De Julianadorpers be haalden de verwachtte zege en bezorgden hun club den tweeden kampioenstitel. Proficiat! Nederland-Schotland Het Nederlandsch elftal samengesteld. Het Nederlandsch elftal, dat op Zaterdag 21 Mei in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Schotland uitkomt, is door de Keuze commissie van den K.N.V.B. als volgt samen gesteld: Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Caldenhove (D.W.S.). Midden: Paauwe (Feyenoord), Anderiessen (Ajax) en Van Heel (Feyenoord). Voor: Wels (Unitas), Van der Veen (Hera cles), Vente (Feyenoord), Smit (Haarlem) en De Harder (V.U.C.). Als reserves zijn aangewezen: Michel (V.S.V.), Pienter (Be Quick), Been (Ajax), Van Spaendonck (Neptunus) en De Winter (Haarlem). De ontmoeting vangt om zes uur aan. In het elftal, dat op Zondag 3 April te Ant werpen tegen België gelijk speelde, zijn dus twee wijzigingen aangebracht. Achtertrio en middenlinie zijn intact gebleven. In. de voor hoede zijn twee jonge spelers opgenomen, n.1. Van der Veen en De Harder, die tezamen zoo een goeden vleugel in het jeugdelftal vormden, Van Spaendonck heeft men dus door den Al- meloër vervangen, terwijl Mijnders plaats heeft moeten maken voor De Harder. Het zal misschien eenige verwondering wek ken, dat Van der Veen als rechtsbinnen is op gesteld, terwijl hij èn in zijn club èn in het jeugdelftal op den linkervleugel staat. Hij heeft vroeger in Heracles als rechtsbinnen ge speeld, zoodat zijn keuze op die plaats in het Nederlandsch elftal dus als gerechtvaardigd mag worden beschouwd. HaAmoniicAe ÊicbaamAonlwiMeiing Uo-o-geAe. £eneni opvatting. De eerste klasser wint met 31. Zooals de uitslag aantoont, heeft Helder de eerste klasser 't Gooi goed partij gegeven. Vooral als men in aanmerking neemt, dat de Gooiers hun belofte, om met het eerste elftal te komen, op drie invallers na, gestand had den gedaan. Echter, ook Helder kwam minder sterk uit dan zij van plan was, daar Godschalk ver stek liet gaan, voor wien de vrijwel niets presteerende van Beekhoven inviel. Eigenlijk bracht nu de heele Helder-voorhoede er weinig van terecht, het quintct was te licht en zette niet voldoende door. Toch mankeert er alleen •maar 'n stevige rechts binnen aan. om te za- met Godschalk (als deze- speelt voor wat ihij waard is!), Wieren, Gast (als midvoor) en Rottier, waarvan men als rechtsbuiten nog veel pleizier kan krij gen, een uitstekende linie te verkrijgen. Leo Trap zal spoedig weel de oude zijn en moet dan hoog-noodig de halflinie versterken. Men moet dan verder alleen nog maar zoeken iaar 'n goeden links half, want als Schot- ;ing ingespeeld is, zal Telder's achterhoede net Evers en Kenter, 3eer aan kracht ge- .vonnen hebben! 't Gooi heeft zich we der als een prettige te- Kenter. genstander doen ken- geen zweem van hoogmoedswaanzin ten opzichte van de derde klasser, en tot 20 mi nuten voor het einde een prettig aandoend élan, ter verkrijging van de overwinning. Die hebben de drie Cohen's, v. Es, Cregten, Wind- horst, Vos c.s. dan ook behaald, doch zij heb ben goed moeten spelen om de H.-achterhoede driemaal te passeeren. Twee doelpunten wer den geboren uit schitterende kopballen, het anderg was eigenlijk een „sof-goal". De rust was met den voor Helder zeer eervollen stand 11 ingegaan, nadat de Hilversummers een 10 voorsprong door een gloeienden kogel van Kiescwetter te niet hadden zien gaan. Het einde kwam met 31 voor de geel zwarten, een overwinning die zij zeker ver diend hebben, niet alleen, omdat zij doorloo pend in de meerderheid zijn geweest, maar ook omdat de fijnere trekjes geheel aan hun zijde waren. Al met al een goede oefenwed strijd voor Helder en een aardig kijkspel voor de vrij talrijke toeschouwers! Een even overtuigende als verdiende zege heeft D.T.S. gister in den Rauchbekerwedstrijd op Texel behaald. Het was een wonderlijke D.-ploeg, die hier aan den gang was. Zoo improductief de voor hoede zich meestal in de competitie toonde, zoo gevaarlijk en schotvaardig was deze linie gis teren. Bijzonder frisch deed het spel der thuis club aan. Van linie tot linie klopte het spel. Zoowel combineerend als individueel was het spel prima, zoo zelfs, dat Texel er soms geen raad mee wist. Leek het, dat haar achterhoede niet zoo safe was, dit mag ten deele waar zijn, maar de grootste oorzaak was wel het prima spel der D.-voorhoede. En waar Texels voorhoede geen oogenblik gevaarlijk kon worden, ook niet, tóen T. in de laatste periode van den wedstrijd al haar kracht hierop concentreerde, is de uitslag meteen volkomen verklaard. Reeds dadelijk na den aanvang had D. het beste van het spel. Keer op keer verkeerde het T.-doel in gevaar, maar het was een back, die een voorzet van links in eigen doel schoot en op dezen 10-voorsprong steunend, speelde D. er lustig op los. Kort en open spel wisselde elkaar af en een snelle doorbraak van D. be zorgde hun door Tromp een 20-voorsprong. Het spel bleef aantrekkelijk en de vele toe schouwers kregen het volle pond voor hun geld. Texel wortstelde zich wat los uit de knellende greep, waarin D. haar gevangen hield, maar verder dan eenige schoten naast het doel kwam zij niet. Aan den anderen kant zette Dekker een voorzet van De Waard in, de stand was 30, wat meteen de ruststand was. Door een gure regenbui was het spel na de thee niet zoo temperamentvol en geen oogen blik bereikte het spelpeil de hoogte van voor de rust. Met een fraaien kopbal maakte Dekker er 40 van en na eenigen tijd schoot dezelfde speler via de handen van Dukers in. De strijd was dus beslist en het laatste deel van den wed strijd kwam Texel nog wat opzetten, maar ge vaarlijk werd zij niet. D.T.S.a—Alkm. B.a 3—0 D.T.S.bC.S.V.a 0—5 Heldersche Boys I-Schagen II 4-4 (Om het Gouden Kruis). Op volkomen verdiende wijze heeft Scha gen II gisteren in Den Helder een 44 gelijk spel afgedwongen van de eerste klasser Held. Boys en heeft daarmede de blauwwitten voor verdere deelname aan de Gouden Kruis-wed- strijden uitgesloten. In de eerste helft lieten de Spartanen een dermate sluitend samenspelletje zien, dat de thuisclub, welke vrijwel volledig aan de start verschenen was, geen voet aan den grond kreeg. Regelmatig schoot de geelzwarte voor hoede een drietai bressen in, de H.B.-defensie zender dat de thuisclub er voor de rust ook maar één doelpunt tegenover ko.i stellen. Bij de rust le'dde Sparta dus met 30. Na de hervatting scoorden' de Boys al spoedig tegen maar uit een fraaien aanval had S. weer succes, zoodat de stand 4—2 voor S. gewor. den was. De Boys zetten th«ns een geweldig offensief in en hoewel Sparta zich hardnek kig verdedigde, konzij niet verhinderen, dat de thuisclub tot 44 ophaalde. Verdere doel punten bleven echter uit, zoodat Schagen H zich voor de volgende ronde plaatste. 7-enti QSC wint verdiend met 40. Niettegenstaande de verheugende tijding van den K.N.V.B., dat de schorsing van M. Schenk werd opgeheven, is het Wie ringerwaard bij lange na niet gelukt haar goede vorm te bereiken. De roodbroeken hebben dan ook met overtuigende cijfers en geheel verdiend de vlag voor de Wor merveerders moeten strijken. W.waard blijft dus vierde klasser, terwijl het kranige QSC haar pogingen bekroond zag met het fel begeerde derde klasseschap. Het is wel een tragisch einde van het overi gens zoo fraaie seizoen van de roodbroeken geweest. Bussen en taxi's vol daverden vol goede hoop vooral door het weer meespelen van Mein Schenk naar Wormerveer! Om daar hun favorieten op een dergelijke roern- looze wijze ten onder zien gaan als in tijden niet geschied is. Schier elke speler speelde be. neden vorm, het leek of niemand de bekende begeestering wist te ontplooien; als vast genageld schenen de W.waarders op den grond te staan. Telkens en telkens weer weefde QSC met vlotte, zekere hand haar combinatiespel door de rammelende W.-linies. Na 8 min. scoorde QSC reeds. Van Balen Blanken wist niet beter te doen dan uit te trappen; de corner kwam mooi voor den doel- mond en Pfersich dook no. 1 in het net (10). QSC bleef aan het woord. Het op winst spelen van W. sorteerde geen enkel effect, want schier elke aanval werd te onzuiver en te door zichtig opgezet dan dat de toch zeker niet zoo sterke QSC-backlinie daarvoor had moe ten zwichten. Na 13 min. volgde de tweede nagel aan W.'s doodkist reeds. Van Ham, ver vooruittrekkend, gaf de rappe rechtsbuiten weer eens vrij spel. Deze profiteerde er handig van. zette laag voor, Pfersich trapte tactisch over het leder heen en linksbinnen Stam gaf Rezelman meteen het nakijken (20). Slechts een wonder had W. nog kunnen red den. Maar niets zat er in de lucht, dat op zijn nadering wees. Integendeel. Rustig en soepel hielden de actieve W.veerders de zaak in han den en hun spel stond zeker een klasse boven dat van haar gasten. Rezelman was weer bij zonder los, doch voortdurend liep het nog goed af. Tenslotte kreeg Rezelman zijn zelfvertrou wen blijkbaar terug en in het verdere deel van den strijd keepte hij weer bevredigend. Zijn collega aan den overkant is maar weinig be dreigd. maar de enkele malen dat W. het tot een seineuze kans wist te brengen, greep hij zoo zeker in. dat W. op cadeautjes van diens kant niet had te rekenen. Een hard schot het eenige ongeveer van Hazeloop, stopte hij meesterlijk. Iv. Schenk valt uit. Toen K. Schenk na een half uur een door braak wilde forceeren, had hij bijna succes, maar hij moest dit met een knietje bekoopen. „Op oud ijs vriest het hard" en Schenk moest zich laten vervangen door Slikker. Uiteraard was dit voor het zelfvertrouwen van W. niet bevorderlijk, maar toch is er geen reden om aan Schenk's uitvallen ditmaal de nederlaag toe te schrijven. Verloren was de wedstrijd reeds op dat oogenblik zoo goed als zeker en Slikker heeft er weinig minder van gemaakt dan Schenk voordien. De tweede helft begon W. dus met een 20 achterstand. Zoo er nog enkelen geweest mogen zijn die dachten dat alles voor den wind nog wel eens 'n keer zou nemen, zij werden wel heel spoedig ontnuchterd, want weer was het QSC, dat den toon aangaf met haar zuiver samenspel. Nauwelijks 4 min. was de tweede helft oud of de linksbuiten zette voor en midvoor Pfersich kopte prachtig in (30). En tien minuten daarna produceerde Pfersich zjjn derde kop-goal (4- -0). nu uit 'n voorzet van den rechtsbuiten, die wel dank baar zijde heeft gespannen uit het opgedron gen spel van de W.-halflinie. Toen is W.waard de heeleploeg door elkaar gaan gooien®'We zagen de meest fantastische opstellingen: eenmaal een binnentrio Van Ham M. SchenkSaai. doch het mocht nu een tikie fanatieker gaan, te vermurwen was de QSC-achterhoede ook nu niet. Het spelpeil begon tenslotte van lieverlede te zakken en de wedstrijd eindigde als een nachtkaars. Sensatie in de tenniswereld Ga?4, Nederland weer een eerste viool in de mooie tennissport spelen? Komen de gulden dagen van een Timmer, Dierner Kool, Van Lennep «n Kea Bouman weer terug? Deze vragen wellen op als men weet, uat Nederland in de Davis Cup match tegen Frankrijk momenteel met 2—1 de leiding heeft. D it is niet minder dan een tennissensati van de eerste orde, welke nog grootere om vang zou aannemen als een van onze spelers vanmiddag in zou slagen zijn tegenstander slaan. Immers dan zou Frankrijk, eertijds 5e sterkste tennisland ter wereld, door Nederlar.: geslagen zijn. Maar zoovp'- is het nog niet, komt het wellicht ook niet, maar ook dén kaï'i men meer dan tevreden zijn over de prestatiaj van onze spelers Van Swol en Ilughan. Zaterdagmiddag is deze Davis Cup match begonnen met een drie sets zege van van Swol op Destremeau. Dat was al dadelijk een verras sing, vooral door het solide spel waarmede de- Hollander zijn sterke rivaal geslagen had. He-'1 laas kon onze kampioen Hughan deze prestatis1 niet evenaren en verloor van Pétra met 6—3, 62, 6—2. De stand na den eersten dag wat dus 11. Gisteren werd het dubbelspel gespeeld tuj schen van Swol en Hughan voor ons land Pétra en Bolelli voor Frankrijk. Aanvanto lijk scheen het op een Fransche zege uit loopen, want de twee eerste sets waren me 8—6, 61 voor de Franschen. Doch toe herstelde Hughan zich plotseling van de it zinking, die hij tot nu toe getoond had en c drie volgende sets waren voor Holland, nl met 61, 75 en 62! Door deze onvej wachte overwinning leidt ons land dus, zooali gezegd, met 21 en hoopt heel tennisspelen* Holland op een overwinning in één van de 2 resteeerende enkelspelen. v Spannende kamp met goed spti Na een boeienden kamp, waarin ook van 4 zijde van Feyenoord soms zeer goed spel weri te zien gegeven, is de Rotterdamsche club e in geslaagd met 10 van de Engelsche kan pioensclub Arsenal te winnen. Arsenal niet op zijn sterkst verschenet Hapgood ontbrak, Drake was wel meegekomet doch speelde niet mee, Bastin liet verstek gaai Het merkwaardige was, dat, ofschoon Arseni toch over prima reservekrachten beschikt, gemis van deze drie spelers wel degelijk gt voeld werd. Compton verving Hapgood maar matig de voorhoede was zonder Drake en Bast vooral ook omdat sommige spelers op voor h vreemde plaatsen stonden, lang niet zoo vaarlyk. Crayston op den rechtervleugel vit nog al mee op die plaats, maar Nelson wa beslist zwak. Verdiend kan men de overwinning Feyenoord moeilijk noemen. In technisch tactisch opzicht konden slechts enkele speler van de Rotterdamsche kampioensclub, zooi Van Heel, Paauwe en Vente aan de verrich! gen van het Arsenal-team tippen. Voorts doi neerden de Engelsche kampioenen in het velt voortdurend, en de druk op het Feyenoord-dt was soms zeer groot. Van Male heeft veel te doen gehad, maar was dezen middag de beste speler van Feyen oord. Enkele goed geplaatste schoten hield h( er keurig uit. In de Feyenoord-voorhoede dreigde het mees te gevaar van den vleugel Vrauwdeunt-Vente vooral ook omdat Compton niet in de scha duw kon staan van Male. D- laatste bijna niet te passeeren. Een buitengewoon not was het voor de 50.000 toeschouwers oi dezen back te zien spelen. Wat een behe< sching van het lichaam, welke een schitteren balcontrole, wat een verwonderlijke startsné heid. Linssen en De Vroedt kregen vrijwel ge« kans tegen hem, terwijl Kantebeen afdoende dekt werd door den stopperspil Joy. Zoo moes ten Vente en Vrauwdeunt voor de gevaarlijk situaties zorgen en menigmaal zijn zij daari: geslaagd ook. Wie herinnert zich niet in di tweede helft dien prachtigen kopbal van Vente toen keeper Swindon reeds was uitgeloopen e Van Male, op de doellijn staande, met het liooK een zeker doelpunt voorkwam. Het eenige doelpunt van den wedstrijd is ont staan uit een prachtigen aanval van Feyenoord In de eerste helft, toen er 40 minuten gespeeli waren, werd de bal door Pauwe naar Linsse. geplaatst. Deze had een vrij veld voor zich, z&! voorzet belandde bij Vente. die den bal met eet kort tikje aan den naar binnen gekomet Vrauwdeunt doorgaf. Swindon was uit ziia doel gekomen orri den voorzet te onderschep pen, hij greep er naast en Vrauwdeunt maaktf onhoudbaar het eerste, wat later zou blijken het eenige doelpunt. DOSKO I-Petten I 2-1 In een meer spannenden dan mooien wed-' strijd is D er in geslaagd van P. te winnen: welke uitslag goed de verhouding weer geelt Toch verdient P een Pluim, om met een serie invallers D. het vuur zoo na aan haar sche-- nen te liggen, dat de uitslag tot het einde onzeker bleef. D. speelt eerst met den wind mee. en is wel meer in den aanval, doch uit een corner neemt! P. onhoudbaar de leiding. Vrij spoedig daarna' weet de D.-rechtsbinnen gelijk te maken. Uitj een strafschop neemt D. even later de leiding.» De P.-verdediging met Geersen aan het hoofdi houdt verder stand, evenals de D.-verdedif ging. Na de rust is Petten vooral in het begin,! meer in den aanval, doch D. weet stand tc houden en langzamerhand weten zij zich los te werken en gaat de strijd gelijk op. Op het zeer droge terrein is de bal nogal beweeglijk» hetgeen dikwijls mistrappen veroorzaakt. In den stand komt echter geen veranderin? meer. zoodat D. de finale van het Noordelp district heeft bereikt. DUITSCHLANDENGELAND. De landenwedstz-ijd Duitschland—Engelf welke Zaterdag 14 Mei a s. te Berlijn woi gespeeld, zal worden geleid door den Bel schen scheidsrechter John Langenus. rianjl ,-orA *1,4

Schager Courant | 1938 | | pagina 6