Uit Langendijk Staatspensioenpropaganda per geluidsauto Langendijker Groentenveilingen pinsdag 10 Mei 1938 Tweede blad Tante Matjes wedervaren in Schagen v. Geelens Geschenkenhuis hebben de partij-politiek niet naar het oog te zien, doch zien, zoo zij althans niet huldigen „ben ik mijns broeders hoeder" maar wel „draagt elkanders lasten" de wantoestanden door geen partijbril, doch alleen uit het oogpunt van mcnschelijkheid. Laat de arbeiders eens een vergadering bij eenroepen, waartoe in het bijzonder de raadsleden worden uitgenoodigd. We vernamen, dat er arbeiders zijn, die met 110 f 11 per week thuis komen» Arbeiders met 4, 5, 6 kinderen. Als die arbeiders „in den steun loopen" hebben ze meer. Is dat niet de arbeidsschuwheid bevor deren of wel! Die menschen kunnen daar van niet leven. Dan zeker maar naar Maatschappelijk Hulpbetoon? Doch daar geeft men ook „niet thuis". Er is immers een circulaire van den Minister, die ver biedt, dat aan hen, die in werkverschaf fing werken, ondersteuning wordt verleend Zoo is het begrijpelijk, dat de arbeiders weinig waardeering hebben voor een over heid, die de tuinders in hun ellendig be staan wil helpen, doch dit tracht te berei ken door werkzaamheden, die betaald wor den. met hongerloonen. Geen aardappel-tekort De agitatie tegen de heffing op Malta aardappels vond zijn grond in de overwe ging, dat er een gebrek aan late aardap pels zou bestaan. De tuinbouwers juichten echter de heffing toe, omdat daardoor hun vroege aardappels werden beschermd. Van een aardappeltekort is, naar uit zeer des kundige bron wordt meegcdeeeld, n.1. van de zijde van landbouwdeskundigen, geen sprake. Ook in het blad: De Fruit- en Groentenhandel in fruit en groenten, tevens officieel orgaan van den Ned. R.K. Bond voor den kleinhandel in fruit, groenten en aardappelen wordt gezegd: „Maar dit is zeker: van een groot tekort is geen spra ke..." Als de speculatie weer wat geluwd is, zullen de aardappelen wel weer wat in prijs dalen." De zaak schijnt echter te zijn, dat. er maar weinig Zeeuwsche bonten en blau wen zijn, waardoor men zijn keuze op an dere soorten moest laten vallen. Daardoor is er inderdaad een stijging te constatee- ren, doch deze mag niet als middel wor den- aangewend, om de heffing op Malta- aardappelen te niet te doen, wat door ei> kele belanghebbende vereenigingen aan den Minister is verzocht. Niettemin is de Minister aan de geuite bezwaren van deze laatste eenigszins te gemoet gekomen. Dit jaar zou de monopo lieheffing van 16 Mei v. f 3 Qp f 5 worden verhoogd. Verleden jaar was de heffing het heele seizoen f 3. De Minister heeft nu echter bepaald, dat de verhoogde heffing van f5 eerst op 1 Juni zal ingaan: van 16 Mei tot 1 Juni worden hier nog weinig vroege aardappels aangevoerd. Groote uitvoer van slultkool in ApriL Nadat het gedurende de wintermaanden zeer slecht ging met den export van de Langendijker bewaarkool, is daar in de maand April een groote verbetering in ge komen. Het gure weer, dat tot heden bleef bestendigd, is daar\x>or de sterke stimulans geweest. De vraag bleef maar steeds leven dig en zoo kon het gebeuren, dat belang rijke hoeveelheden naar België, Duitsc.h- land en Zwitserland konden worden geëx porteerd. Vooral Duitschland heeft veel be trokken, ondanks zelfs de maatregelen van de Ned. Gr. en Fr. Centrale inzake winst marge en maximumprijzen. Naar dat land gingen in April niet minder dan 116 spoorwagens roode kool, 125 wagens witte en 167 wagens gele of in totaal 408 wagens van 10.000 Kg. Middenstandscursus. De heer J. H. Elfrink, leeraar aan den Middenstandscursus alhier, is aangewezen als examinator bij de examens ter verkrij ging van het diploma, vestigingseischen Kleinbedrijf. WIEJtINGEN SERENADE. Zondagmiddag heeft de muzïeWvereeniging ..Harmonie" een serenade gebracht aan het bruidspaar HollanderKoom, Na een muzieknummer gespeeld te heb ben, sprak de heer C. J. Bosker, voorzitter, een kort woord van felicitatie. Hierna werd nog een nummer gespeeld en vervolgens de terugtocht aanvaard. De federatie Hollands Noorden besluit tot moderne wijze van propaganda. Zonderlinge pread viezen. Krachtige steun aan de candidatuur de Vries. De Federatie Hollands Noorden van den Bond voor Staatspensionneering vergader de Zondagmiddag in „De Posthoorn". Aanwezig waren de afdcclingcn Schagcn, Kolhorn, Dirkshorn, Anna Paulowna, St. Maarten, Heerhugowaard, Julianadorp, Win del, St. Maartensbrug, Schagerbrug, Lange- reis, Biirgerbrug, Oude Niedorp, Barsinger- liorn, Wicringorwaard, Breezand. Voorzitter, de heer de Vries van Haren- ïarspel herdenkt in zijn openingswoord op gevoel volle wijze den hospes, bij wicn men al zooveel jaren vergaderde, den heer Pee toom. Niets was hem te veel ,als hij de fe deratie van dienst kon zijn. Specicel heet Voorzitter welkom de nieuwe afdcelinsr Ju lianadorp en de pers. Juist, waar het ideaal staatspensioen thans zoover afschijnt, wekt spr. allen op krachtiger clan ooit te strijden. Notulen- De notulen der vorige vergadering worden onder dankzegging aan den secretaris, den heer Woudenberg onveranderd vastgesteld. De vergadering blijkt ontstemd te zijn, dat, ondanks er geld voor is opgezonden, enkele afdeelingcn het stenografisch verslag van het congres niet hebben ontvangen. Voor zitter licht toe, dat. dit buiten dc schuld van den federatiepenningm cester is, maar het. hestuur zal deze zaak nog eens onder de oogen zien. Mededeelingen. Voorzitter deelt mede, dat het federatie bestuur ingevolge opdracht een afdeeling te Julianadorp heeft opgericht, en er thans 55 leden en 15 buitenleden zijn. Spr. dankt die genen, die medewerkten in het hijzonder de propagandaclub St.. Maarten. Voorzitter heet de afdeeling, die gich als fedcratielid heeft aangemeld, van harte welkom. Het heeft eenige bevreemding gewekt, dat de secretaris van de federatie Alkmaar een voorstel van de gecombineerde federaties, gewijzigd op dc agenda voor de bondsver gadering heeft geplaatst. Echter heeft de federatie H. N. op de honds vergadering ge- legcnheid haar oorspronkelijk idee toe te lichten. Voorzitter deelt, mede dat hij door dc fe- 'dcratio Waterland candidaat is gesteld voor het Hoofdbestuur. Jaarverslag. Uit het. Jaarverslag blijkt dat de federatie Ongeveer 2100 leden telt. met 19 afdcclingcn. 3D0 personen gingen naar het congres. Hef iarxUlagtekört te Kolhorn bedroeg f 40.65, dat door de afdeelingcn is gedekt. Het jaar verslag wordt onder dankzegging goedge keurd. Rekening penningmeester. De ontvangsten bedroegen f 132.95, Je uit gaven f 108.04. saldo f 24.00 De voornaamste uitgavenpost vormden de oprichtingskosten Julianadorp. welke f 56.13 bedroegen. De re kening wordt goedgekeurd en den penning meester gedechargeerd. Zomerpropaganda. Voorzifter zegt, dat de naam ringlandda- gen is afgevoerd, omdat deze door de wei nige medewerking van de afdeelingsbcstn ren bijna steeds niet slaagden. Toch is pro paganda 's zomers noodig. Hot hestuur korrit daarom met een voorstel propaganda te ma ken door middel van een z.g. geluidswagcn Burgerbrug vindt huisbezoek. gesteund door brochureverspreiding ook 's zomers de beste en goedkoopste wijze van propaganda Langereis voelt wel wat voor het be stuursvoorstel. maar acht de winst toch zeer betrekkelijk. Julianadorp zou dan den wagen willen zenden naar bepaalde punten en bij gele genheden, waar veel volk komt, als de Scha ger markt; enz. Burgerbrug dringt aan op gratis versprei ding van propagandaspcldies. St. Maartenshrug zou willen dat men bijv. In Bergen en Schoort op drukke dagen pro- pagandadooken ophangt en een propagan- dakiosk exploiteert. Voorzifter brengt, daar geen meerdere Voorstellen komen, eerst, het bestuursvoor stel in bespreking. Huiverig geworden van de landdagen, die alleen in St. Maarten re delijk goed. in Kolhorn zeer tegenvielen en in Nieuwe Niedorp een mislukking waren, meent, hot bestuur met een geluidswagcn in één dag den kop van Noordbolland te kun nen bewerken. De kosten zijn te dragen, eventueel doet spr. een beroep op de afdce- lingskasscn. Heerhugowaard vraagt hoe het moet met gemeenten, waar men geen toestemming Krijgt. Voorzitter: We laten ons tenslotte de les niet lezen en houden ons vast. aan liet lang ste gras. Ook een verbod is een goede pro paganda! i St. Maarten vreest, dat hetzelfde zich zal 1 Voordoen als bij de rïnglanddagpn, namelijk dat de afdeelingcn niet zullen medpwprken. Voor alles is noodig. dat deze vooraf bekend heid aan een en ander geven. Harenkarspel is het hiermede niet eens. Men moet komen op plaatsen waar men andprs niet komt en onverwachts! Voorts moet. men er rekening mee houden Zon dags in kerktijd geen toestemming te krij gen. Voorzitter is het met. St. Maarten eens. Wat Harenkarspel zegt, van den Zondag is hief. erg. Langereis wil evenals „Moederdag" een „Staatspensioendag" maken. Voorzitter: Die is er toch al! Negen De- tembor (gelach). Een voorstel uit de vergadering 's avonds te rijden, vindt voorioopig geen biival; daar de kosten te hoog zullen worden. Men moet "8" meerdere avonden rijden. Wieringerwaard bliift tegpp geluidsdagen propaganda en bepleit hioscoopreclain?. Voorzitter wil deze idee gaarne in gedach ten houden en ook het hoofdbestuur -door- Igfncn. Brochurcreclamc en dockenpropa- ganda kunnen aanvullend werken, meent spr. Overigens is het maandblad, dat gratis verkrijgbaar is, een dankbare brochure, die elke afdeeling naar eigen inzicht kan ver- verspreiden. Speldjesreclame acht spr. on- gewcnscht. De heer Zeeman, een der gasten, merkt op, dat het wel goed is, als de wagen over dag komt, ook als de mannen niet thuis zijn. De vrouwen beslissen, want die hebben de portemonnaie. Voorzitter: En het het. meest noodig! Schagen wil de geluidswagcn laten „op treden" na een ouden van dagentocht. Dan is er veel publiek. Het gaat zoozeer niet om de propaganda, maar om dc winst. Voorzitter vindt het een sympathiek, maar practisch onuitvoerbaar voorstel. Ook is het beter tweemaal iets te doen. De ouden van dagentocht is voor zoo'n dag genoeg. Het bestuursvoorstel, aangevuld met het voorstel-Zeeman, wordt met al- gemeene stemmen aangenomen. Er zal dus een geluidswagen rijden, welke speeches op gramofoonplaten uitzendt, aangevuld door muziek e.a. en tegelijkertijd zullen brochures worden verspreid. Afgevaardigde bondsvergadering. Na schriftelijke stemming blijken gekozen te zijn de heeren de Vries en Harder, dc laatste als plaatsvervanger. Beschrijvingsbrief algem. bonds vergadering. Waar deze reeds op de diverse afdcelings- vergaderingen is behandeld, volstaan wij met enkele grepen uit de commentaren op de voorstellen der afdeelingcn en de prac- adviezen van het Hoofdbestuur. Naar aanleiding van een vraag van St. Maarten of de candidatuur-de Vries (voor zitter federatie II.N. en leider dezer verga dering) voor hoofdbestuurder ook buiten 't fedcratiegcbied aanbevolen kan worden, wordt opgemerkt dat de gecombineerde fede raties aan dc candidatuur voldoende be kendheid hebben gegeven. Er wordt sterk op aangedrongen dat alle afdeelingen beslist een afge vaardigde zenden, want. er een te- gencandidate voor Noordholland, 'n dame, die reeds meer zitting heeft gehad. Een voorstel, de afgevaardigden bindend mandaat te geven, wordt door den voorzit- ter-candidaat afgekeurd. Men moet de bes te kiezen. Een voorstel Eelde-Paterswolde de zit tingsperiode van de hoofdbesturen të ver lengen, door ze eenmaal herkiesbaar te stellen, wordt gesteund. Scherp wordt de houding van het hoofdbestuur afgekeurd, dat zich beroepende op 37-jarige ervaring, steeds het bekende voorstel-Alkmaar tot wijziging der contributie-af dracht in verband met de afname van de maandbladen, enkele jaren geleden verworpen, maar door an deren gewijzigd weer naar voren gebracht, tegengewerkt. Eenige hilariteit heeft het verwekt, dat het hoofdbestuur, dat verleden, jaar bij monde van den beer Sissing zoo tegen een commissie tot onderzoek van deze kwestie fulmineerde, thans gunstig prae-adviseert op een voorstel-Gorredijk zoo'n commissie te benoemen, te weten... een commissie be noemd door het hoofdbestuur zelf. Geringe aanvoeren er zijn ook nu weer taaie overhouders zij maken goede zaken hun aantal gering het groote gros heeft het nicl best gehad. ook waren er gelukkigen met uien nog veel vraag zoowel uit binnen- als buitenland maximumprijzen voor Duitsch land moesten worden verhoogd het vjeer heeft meegewerkt aanvoer aardappels - goede prij zen weinig mode kool beste prijzen tot bijna f 12, idem gele kool stijgt lot f 12.10 grootste aanvoer Deensche witte kool beste prijzen tot bo ven f 10 dure bloemkool aanvoer peen duur idem bieten grootere aanvoer ra barber lagere prijzen toma ten ook beste prijs. Veel tuinbouwproducten worden er niet meer aan de veilingen aangevoerd. Ook dit jaar echter zijn er onder dc tuinders van die taaie overhouders, die hun kool gedeelte lijk zoo lang mogelijk hebben bewaard. Veel kan dat niet ziin, omdat de kwaliteit er niet naar was. De prijzen zijn het grootste gedeelte van het seizoen slecht geweest, wat vanzelf aanleiding gaf. om niet alles te ver- koopen. Zij. die kool hadden, welke, be waard kon blijven, hebben daar dit jaar bun voordeel mee gedaan. Want de prijzen zijn de laatste week flink opgeloopen en wie het ecluk hadden, er een beteekenende hoeveel heid te kunnen overhouden, zijn best af. He laas zijn het er maar enkelen, dat blijkt wel uit de hoeveelheden, welke er dc laat ste weken zijn aangevoerd. Waren er grootere kwantums aan de veilingen aangeboden, ongetwij feld zouden die ook tegen goede prij zen afnemers hebben gevonden. Want er was nog een levendige vraag. Niet alleen uit het binnen land, doch uit verschillende andere landen, kregen de kooplui orders. Om ie voorkomen, dat, zoo als kei middenstandsbeetuor alleen, advi seurs-tegenstemmers van staatspen sioen aanwijst, het hoofdbestuur commissieleden zal aanwijzen, die op zijn hand zijn, beslnit men een amendement in te dienen dat een commissie voor de contributie-kwes tie door de algemeen* vergadering moet worden benoemd. Blijkt een en ander dan inderdaad een „sprong in duister" te zijn zooals het hoofdbestuur zegt, kan men er zich geruster bij neerleggen. Het afwijzend prae-advies van het H.B. op een voorstel-Stiens de re geering er op te wijzen, de ouderen uit de arbeidsmarkt te nemen, acht de vergade ring onjuist. Zonderling wordt het gevonden, dat het Hoofdbestuur afwijzend staat tegenover een afdeelingsvoorstel, propaganda te voeren, daar waar men nog niet is doorgedrongen, om dat het „geldvermorsen" zou zijn. Men vindt dit een klap in eigen gezicht! Een voorstel-Qroningen tot benoeming van een bezoldigd propagandist vindt in mej. Krul (Schagerbrug) een warme verde digster. Besloten wordt, waar men het wel met hel voorstel eens is, de geest der ver gadering af te wachten. Voorstellen alg. vergadering. Deze zijn er niet. Op een vraag van een der afgevaardigden of de onkostenvergoe ding van de bondsvergadering niet gewijzigd kan worden, antwoordt voorzitter dat z.i. de vergoeding redelijk is, maar de afdeelings- kassen eventueel maar moeten steunen. Propaganda andere organisaties. Medegedeeld wordt dat in den herfst cir culaires worden verspreid, om andere or: ganisaties op te wekken den bond moreel te steunen. Ieder lid vindt hier een ruim arbeidsveld. Treurig vindt voorzitter het, in de Schager krant te moeten lezen dat het Hoofdbestuur van den mid denstandsbond nog steeds voor ver plichte verzekering is en alleen ad viseurs uitzoekt, die tegen staats pensioen zijn. Uit de verg.: Allemaal menschen met dikke boekjes in hun zak. Die hebben niet. eens begrip, dat een kleine middenstander nog minder is dan een arbeider. Voorzitter: Ze hebben het bestuur zelf gekozen! Verg.; Laten, ze ze dan naar huis jagen. Voorzitter: Da's wat anders, natuurlijk! Afgsv. gecomb. federaties. Bij acclamatie worden de heeren de Vries en Woudenberg gekozen. Rondvraag. Een opmerking van Julianadorp om een afdeeling Den Helder op te richten en een mcdedeeling van Breezand dat. juist zeven Breezander leden naar Den Helder vertrok ken zijn, doet het bestuur besluiten weer naar aanknoopingspunten te zoeken. Winkel wil de amusementsavonden meer propaganda-avofiden doen zijn. Kan een federatiebestuurder niet optreden, als een spreker te duur wordt? Voorzitter is het hiermede eens, maar de afdelingsbesturen zijn baas in huis. In zijn sluitngswoord memoreert voötz. nog even het jubileum van St, Maarten en het jubileum van een lid dezer afdeeling, den heer Appel, wicn een medaille is uit- geerikt en dankt daarop den heer Glas voor de eer zijn afdeeling betoond. Na vier uur vergaderen gaat men dan te ruim half zes van elkaar. Voor Duitschland moesten de maxi- mumfactuurprijzen daarom worden verhoogd. Het weer is voor de prijsstijging een krachtige stimulans geweest. Bijna heel de maand April is he( koud cn guur geweest Er kwam dus weinig jonge groente aan de markt. Het buitenland had daardoor veel gebrek aan onze producten. Deze kwamen niet alleen uit de boeten der tuinders, doch dc kooplieden hadden nog al wat kool in koelhuizen opgeslagen. Die zullen dus ook geen slechte zaken hebben gemaakt. Het gros der tuinders zal echter bij het opmaken van de verlies- en winstrekening geen beste exploita- ticuitkomsten kunnen boeken. Toch zal het wel iets beter zijn dan het vorige iaar, vooral ook omdat de uien abnormaal hooge prijzen op brachten. Deze week werden nog wat aardappelen aan de veilingen aangevoerd. Voor beste kwaliteit werden goede prijzen besteed, doch dc verwachtingen, opgewekt door de berichten, dat er een groote schaarschte aan aardappelen bestond (wat wel wat over dreven was) zijn niet in vervulling gegaan. Toch hebben de aanvoerders niet te klagen, want voor blauwe Eigenheimers werd f 4.5Ó f 4.70 betaald, voor Robijn f 4.50 en voor Friso f 4. Roode kool werd het minst aangevoerd aan de Broeker veiling. Verwacht wordt, dat het daarmee aan deze markt nu wel gedaan zal zijn. Ze bracht daar f 8.10-10.60 op. Meer kwam er aan de veiling van den Noordermarktbond, doch ook daar zal bet spoedig met dit product gedaan zijn. De prijzen waren ook weer best. De maximum prijs was voor Duitschland tot f 10 opge voerd. Er zijn echter nog hoogere prijzen be steed. Eerste kwaliteit werd voor de sor- teering van 1 tot 2 kilo voor f-9 a f 10 en soms tot f 11.80 verkocht. Grootere brachten iets minder op. Hier volgt wel uit, dat in andere landen dan Duitschland hoogere (Vervolgverhaal met kleurwedstrijd voor de kinderen, zie Schager Courant van Zaterdag 16 April). Deze week zullen doordat bij vergissing verleden week 3 advertenties zijn geplaatst, er nu 5 komen. Tante Matje is nog aan het koopen. In van Geelen's Geschenkenhuis heele hoopen. Een leuk verlovingscadeautje voor een achternicht, Die had bij Van Geelen verlovingsringen gekocht, Daarvan kreeg Tante vanmorgen juist bericht. LAGEZIJDE B 40, TeL 26, SCHAGEN, en onze filialen: C. PRINS. Breezand, A. NIPSHAGEN. Middenmeer, W. HALBERTS- MA. Winkel. Zoekt U een lenk cadeautje? Komt eens bij ons kijken en U slaagt vast naar nw zin! DE LOONEN IN DEN WESTELIJKEN PROEFPOLDER. Gerechtvaardigde ontevreden heid. Met de loonen, welke in den Wes telijken proefpolder worden ver diend, blijft veel te wenschen over. Er is geen sprake van, dat een mi nimumloon van 25 cent per uur wordt verdiend. Een kwartje per uur het, is toch immers al veel te weinig. En dan daar nog bene den blijven! En dat voor vrij zwaar werk. Zien auto riteiten nu zelf niet in, dat zoo ontevreden heid, en wel zeer gerechtvaardigde, wordt gekweekt? Van verschillende zijden hoor den we die klachten, cn we onderschrijven ze gaarne. Of de gemeentebesturen daaraan niets kunnen veranderen? Neen, die staan er buiten. Men is al blij, dat de werklooze arbeiders er een werkobject vinden. Onmid dellijke invloed kunnen ze op de loonen niet oefenen. Allicht echter kunnen ze middellijk Jets bereiken. Door n.1. bij de betrokken autoriteiten op den onmensche- lijken, en dus onhoudbaren toestand te wij zen, desnoods te protestecren tegen die schandelijk lage loonen. De arbeiders moe ten zich daartoe in verbinding- stellen met de raadsleden, niet met uitsluitend die van h u n politieke partij, maar met. alle. Zii, die niet bij een politieke partij zijn aangesloten, prijzen konden worden gemaakt, dan de maximumfactuurprijzen van dit land. Te begrijpen is bet dan ook, dat de exporteurs zeer slecht te spreken waren over die ge stelde maximumprijzen. Op die wijze toch zou er met verlies moeten worden geëxpor teerd, wat weinig bevorderlijk kan worden geacht aan het onderhouden van de han delsbetrekkingen. Gele kool kwam er iets meer. doch ook niet veel. De sorteering van 1 tot 2 kilo, eerste kwaliteit bracht f 10 op, den laatsten marktdag liep deze prijs zelfs tot f 12.60 op. De zwaardere werden voor ongeveer fl minder verkocht. Tweede kwaliteit noteerde van f 7.50—f 9. Ook van deze koolsoort werd de maximumprijs voor Duitschland van f 6.50 op f 8 gebracht. Mede in verband met dc hooge prijzen was de heffing door de Reichsstelle geannuleerd. Voor dezen tijd was de aanvoer van Deensche witte kool nog van beteekenïs. De vraag naar dit product was -weer zeer le vendig, zoodat het voor zeer goede prijzen kon worden verkocht. Aan de Broeker vei ling werd niet beneden f 8.80 verkocht. Aan de veiling te Noordscharwoude bleven nog een paar partijtjes beneden f 8, doch overi gens lagen de prijzen tusschen f 9.10 en f 10.50. Maximumprijs voor Duitschland was ook voor deze f 8. Aan de Broeker veiling werden nog en kele partijen bloemkool aangevoerd, niet natuurlijk uit den kouden grond doch uit de kassen. Zeer hoog waren de prijzen, die voor dit nieuwe product werden betaald. Eerste kwaliteit bracht f 19.50f 20.20 op, tweede f 18.80. Zoo blijkt wel, dat de huis moeders klagen, dat de groente zoo duur is. Voor smalle beurzen zijn de tot nu toe genoemde producten niet te betalen. Ook wortelen waren weer duur; de aan voer was zeer gering. Grove breekpeen werd verkocht voor f 4.90—f 5 en kleine voor f 2.40—f 3. De aangevoerde bieten brachten f 4.50 op. Verder zagen we nog heel wat rabarber aan de markt. De prijzen waren lager dan de vorige week. Aanvankelijk bracht ze f 4.70—f 5.50 op, en daalde daarna tot f 3.70 a f 4.80. Op het einde der week werd er f 4.50f 4.90 voor betaald. Ten slotte kregen we nog wat stook toma ten, die tegen beste prijzen werden afgeno men. Voor de A-sorfeering werd f 60f 64 betaald, voor C 1 54. PR OTÉSTVERG ADERING. Naar aanleiding van den alhier gehouden luchtbescheiTningsavond, zal zoo wij verne men door andersdenkenden een protestver gadering hiertegen worden georganiseerd. HET A.S. MUZIEKCONCOURS Onze muziekvereeniging „Harmonie" orga niseert dezen zomer ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan een muziekconcours. 's Woensdag 25 Mei vindt een groot ope ningsconcert plaats, waarna den volgenden dag te 11.30 uur het concours aanvangt. Dien dag zullen 13 vereenigingen elkaar bekampen. Zaterdag d.a.v. zullen *s middags kinder wedstrijden gehouden worden en 's avonds in de tent een groot gemaskerd bal. Op Zon dag 29 Mei nemen wederom 13 vereenigin- gpn aan het concours deel. Dit. concours is het Bondsconcours van den West Frieschen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen. Eersten Pinksterdag wordt een voethal- tournooi gehouden, terwijl den tweeden dag, een vaandelmarsch met muziek, een ge- costumeerde voetbalwedstrijd en tot slot een groot serpentine bal op het feestterrein op het programma staan. Indien het weer nu wil medewerken, staan ons eenige prachtige feestdagen te wachten, POLITIE Verl.: een belastingplaatje en een blauwe wollen jurk. Gev.: een kinderschoentje. Inl. bij den gem.-bode.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5