iik Nieuws. Arrondissements rechtbank te Alkmaar Intermezzo De gevaren van het rijtijdenbesluit POLITIERECHTER. (Zitting van Haandag 9 Mei). Anna Paulowna. MET EEN ANDER'S AUTO OP STAP. Een ingezetene van Anna Paulowna, die verstek laat gaan, wordt ervan beschuldigd in den nacht van 13 Februari j.1. een auto te hebben weggenomen, welke geparkeerd stond bij het postkantoor aldaar. Hij had daartoe geen toestemming. De eerste get., G. V. uit Anna Paulowna, bevestigt het feit. Politierechter: Had u verd. vergunning gegeven de auto te gebruiken? Get.: Nee, absoluut niet.. Politierechter: Dus heeft verd. uw benzi ne ook gebruikt? Get,.: Ja, Edelachtbare. Politierechter: Vond u de auto later op dezelfde plaats terug? Get.: Neen, ergens anders. Als tweede get. wordt voorgeroepen Mej. E. T. V., thans wonende te Wieringen, oud 16 jaren, die met verd. een nachtelijk ritje beeft gemaakt. Politierechter: Onderweg is er geen ben zine bijgeladen, nietwaar? Get.: Nee, heelemaal niet. Politierechter: Waarom ging u met een man van 20 jaren uit rijden? U bent pas 16 jaar en hoorde bij uw moeder thuis te zijn. De Officier van Justitie, Mr. v. d. Feen de Lille, vordering nemend, acht het tenlaste gelegde wettig en overtuigend bewezen. Hij eischt tegen dezen niet verschenen verd. 14 dagen gevangenisstraf en conform dezen eisch wordt verd. veroordeeld, Bergen. EEN AFSTRAFFING. De volgende verd. is J. H., wonende te Bergen, die ervan beschuldigd wordt een zekeren A. J., een vuistslag in het gelaat te hebben gegeven. Verd. zegt, dat get. A. J. allerlei praatjes over hem rondstrooide, zoodat hij door de menschen in het dorp werd nagewezen. Ik heb hem geen vuistslag gegeven, maar met m'n vingers aangeraakt. Met m'n vuist was het wel erger aangekomen. Get. A. J. te Bergen zegt, dat hij inderdaad wel praatjes over verd. heeft rondgestrooid, en wel over een der meisjes van verd. Politierechter: Is het niet schandelijk, dat je dat deed? Zoo komen de lasterpraatjes in de wereld. De officier van justitie acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischt f 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. Conform dezen eisch wordt verd. veroor deeld. WIERINGERM EER Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA BREEZAND. Uitvoering „Concordia". Het was slechts een klein aantal belang stellenden, dat de heer Van Dijk op de uit voering van Concordia bij de opening kon toespreken. In liet bijzonder heette hij wel kom de toonelvereeniging „Internic" en noemde het een goede gedachte, dat de plaatselijke vereenigingen elkaar bij de uit voeringen bijstaan. Ook de heer Stijnrot, die voor 't eerst als nieuwe directeur ecp uit voering van het corps zou leiden, werd apart welkom gcheeten. Spr. herinnerde daarna aan het twintig jarig bestaan van Concordia, deze maand te herdenken, en bracht hulde aan hen, die het corps steeds trouw bleven en niettegenstaan de ondervonden teleurstellingen in stand hielden. Zij zijn vast. besloten ook de 25 jaar te halen, maar mochten daarbij wel op wat meer steun van het. publiek kunnen reke nen. Zonder dat medeleven is het bestaan moeilijk. Spoedig kan men toonen dat men het. corps, dat. altijd welwillend z'n mede werking verleent bij festiviteiten, waardeert. Men zal n.1. een verloting houden, waar van de baten bestemd zijn voor aankoop van nieuwe instrumenten. Hoopvol stemt de flinke adspirantengroep. Zij zullen, als ze volhouden, in de toekomst het corps versterken. Reeds bij het openingsnummer bleek, dat het corps die versterking noodig heeft. Slechts met veel moeite en extra werk van den directeur is het mogelijk bij deze zwakke bezetting de tusschenpartijen eenigszins tot haar recht te laten komen. Zeker was, wat de heer Steinrot op dit gebied presteerde, te waardeeren, maar dat neemt niet weg dat men het euvel van te weinig leden blijft ge voelen. Zijn er geen muzikale jongelui meer in Breezand? Het corps speelde goed zuiver en zonder fouten van beteekenis. Van de nummers voor de pauze noemen we in het bijzonder: Das Echo vom Mythenstein", waarin de heer Pijnacker zeer verdienstelijk de trompet-solo blies. Internie bracht de klucht: „.Tohnnv" voor het voetlicht, waarin de heer Swarts de titel rol vertolkte en waarom het publiek veel en luid laebte. Vooral de jeugdige bezoekertjes vonden Johnny's optreden als kindermeisje prachtig. Concordia zette daarop het concert voort en speelde nu nog wel zoo goed als voor de pauze. Vooral „Les trois Glands" van F. Rousseau en „Les Rameaux" van J. Fauré waren mooie nummers, die heel goed ten ge- hoore werden gebracht. De Leeuw c.s. zorgde voor de muziek op het bal, waarmee deze uitvoering werd be sloten. ZIJPE SCHAGERBRUG De heer P. -T. Ott, alhier, is geslaagd voor het schriftelijk gedeelte van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid in de gemeente-administratie. PETTEN. De Minister van Defensie heeft aan den dienstplichtige C. Bellis alhier uitstel ver leend van het vervullen van de herhalings oefeningen, waarvoor hij dit jaar zou moe ten opkomen, tot een nader te bepalen da tum in 1939. MIDDENMEER. P.T.T.-nieuws. Met ingang van 15 Mei a.s. is op werk dagen het. telefoon- en telegraafstation te Middcnmcer open tot 's avonds 21 uur. Ook hebben er met ingang van dien da tum" twee postverzendingen méér plaats, wat, een groote verbetering mag worden genoemd. De verzendingen hebben dan resp. plaats om 6.20 uur v.m. via Haukes—Den Helder, 's middags 12.20 uur via KolhornSchagen, 's namiddags 17.25 uur via Haukes—Den Helder, 's avonds 20.15 uur via Winkel- Alkmaar (alleen Zaterdagsavonds is er om 20.15 geen verzending). Wat om 12.15 nam. wordt verzonden, komt voor vele plaatsen nog denzclfden dag in de avondbestelling. En wat verzonden wordt om 20.15 nam. via WinkelAlkmaar, haalt alle nacht verbindingen, zoodat deze post den volgen den dag 's morgens in de eerste bestelling valt, zoowel in het Noorden als in het Zuiden van ons land. LANGENDl JE NOORDSCHARWOUDE. Een „flinke" daad. Gisteren zou een werkloos arbeider, die nog wat aardappelen in de kuil had liggen, deze naar huis halen, aangezien de voorraad daar was uitgeput. Tot. zijn niet. geringe schrik ontdekte hij, dat zijn aardappelen wa ren verdwenen. Wel een strop, nu de aardappelprijzen zoo hoog zijn. N.V. Spoorlijn Noordscharwoude— Station-Dorp. Bovengenoemde N.V. hield gistermiddag een alg. vergadering van aandeelhouders in het café „Spoorzicht", onder voorzitterschap van den lieer Jb. de Boer. Voorzitter opende de vergadering met wel kom; hij hoopte, dat de besprekingen aange naam en in het belang der N.V. zullen zijn. Secretaris, de heer G. Deutekom, las hier na de notulen voor; deze werden onveran derd vastgesteld. De penningmeester, de heer P. Deutekom, legde rekening en verantwoording af van zijn gehouden beheer. Ontvangen was in totaal, met inbegrip van het aanvangssaldo f2298.28. Het saldo voor de nieuwe rekening beliep f 1976.03. Het bestuur stelde voor 1 dividend uit te koeren. Dan bleef er nog een saldo van f33.55 over. De balans sloot op een totaal bedrag van f200.033.55. Het café komt op de balans voor met nihil. De vergadering ging er mee accoord, een dividend van 1% uit te keeren. De uitbeta ling zal geschieden op Vrijdag 13 en Zater dag 14 Mei a.s. Tot kasnazieners werden be noemd de hoeren K. Opperdoes, D. Kansen en den vertegenwoordiger van de Bannc Oudkarspol. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer T. Rens te St. Maarten herkozen. De heer Rens nam deze benoeming aan. Het bestuur werd gemachtigd het café on derhands te verpachten. Hierna was aan de orde een voorstel van het bestuur, om machtiging te verleenen 800 M2 terrein aan de Noordermarktbond af te staan voor het maken van een auto- laadterrein. Het dag. bestuur heeft een voorstel aan den N.M.B. gedaan, om een vergoeding van de auto's te vragen van f 0.25 per ton. Van de opbrengst, na af trek van de kosten van de inning, zou 60% aan de N.V. en 40% aan den NMB komen. De Noordermarktbond kan hierop niet in gaan, aangezien de kosten te hoog worden gevonden. Men moet. er rekening mee hou den, dat de koopers anders naar andere plaatsen zullen gaan. De N.M.B. zal nog eens komen om te onderhandelen. Jammer, dat men er nog niet geweest is met, een verzoek. Dan bad dit nu kunnen worden be handeld. Het bestuur vroeg machtiging bij de a.s. onderhandelingen naar goeddunken te mogen handelen. Deze machtiging werd verleend. Bij de rondvraag maakte de beer P. Kroon een opmerking over de rekening. Heeft men zoo'n slecht jaar gemaakt., dat bet saldo slechts van f 165S.44 tot f 1976.05 is opge- loopen? Hierop werd geantwoord, dat dit inder daad het geval was. Als wij niet boven de 1600 wagons komen zullen wij misschien eens in de 7 jaar een dividend van kun nen uïtkeeren, merkte de penningmeester op. Voorz. zeide, dat het dit voorjaar nog niet zoo slecht is gegaan. Men weet echter niet, wat nog geschieden gaat Daarna sluiting. OUDKARSPEL. Gevonden: Een portemonnaie met inhoud, vermoedelijk reeds verloren in Maart j.1. Inl. bij den gem.-veldwachter. In de Maandagavond gehouden ledenver gadering van de voetbalvercen. D.T.S. werd de zomertraining besproken. Deze training zal weer worden gehouden onder leiding van den heer Hartland cn wel op Dinsdag avond. WIERINGEN DE ZEDENMISDRIJVEN. Een arrestatie. Op aanwijzing van eenige meisjes is door een Rijksveldwachter alhier gearresteerd zekere L. T. uit. Harlingen, wegens onzede lijke handelingen met meisjes. Uit het, eer ste verhoor is komen vast te staan dat T. reeds 6 maal is veroordeeld, de laatste maal lot 5 jaar gevangenisstraf. 10 Februari was hij eerst op vrije voeten gesteld. De man is gevankelijk naar Alkmaar overgebracht. Klink doet van zich hooren. Bij de wielerwedstrijden Zondag te Heem stede gehouden, heeft onze plaatsgenoot Klink weer verschillende successen behaald. Het koppel KlinkPronk wist n.1. de 2de plaats te. veroveren in den koppelwedstrijd Met één punt meer zouden de renners de race gewonnen hebben. Rij de achtervolging werden zij als nr. één geklasseerd. DEN OEVER. Verhuurd. De heer Plooij, caféhouder alhier, die half Mei een café te Lemmer gaat openen, heeft zijn te Den Oever gevestigde zaak verhuurd aan den heer I. Dattijn alhier* WINKEL Ovorwerkvergnnning. Door het Hoofd van het 6e District der Arbeidsinspectie is met machtiging van den Directeur Generaal van den Arbeid, onder bepaalde voorwaarden een overwerk vergun ning verleend, ten behoeve van het uitvoeren van onderhouds- en herstelwerkzaamheden voor den polder Waard en Groet. Collecte. De collecte van de Nationale reclassee- ringsdag heeft in deze gemeente f 25.20 op gebracht. SINT PANCRAS POLITIE. Gevonden: een damesfiets, merk Sonja. SCHOORL Nationale reclasseering. De gisteren gehouden collecte voor het re- classeeringswerk heeft opgebracht ruim f 68. BURGERLIJKE STAND MAAND APRIL '38 Geboren: Simon, zoon van Simon Da- miaans en Catharina Johanna Petronella Beukers; Grietje, dochter van Klaas Wiedijk en Neeltje Kieft: Johannes Gerardus, zoon van Fekke dc Vries en Johanna Jonker; Catharina Hendrica, dochter van Francis- cus Kaandorp en Hendrica Orij; Jantje Geesjc, dochter van Jacob Bakker en Luitje Brals; Paulus Johannes, zoon Cornelis Jo hannes Rietveld cn Johanna Maria Ver duin: Johanna Geerfruida Maria, dochter van Leo Suiker en Godeliva Rozendaal. Huwelijksaaugifeen: Simon Opdam, oud 24 jaren, grondwerker, en Petronella Anna Hoebe, oud 23 jaren, zonder beroep, beiden wonende alhier; Piefer Jonker, oud 26 jaren veehouder, wonende tc Bergen en Bregjc Rakker, oud 23 jaren, zonder beroep^ wonen- de alhier; Gerrit Meereboer, oud 25 jaren, aannemer, wonende alhier en Wilhelmina van der Peet, oud 22 jaren, zonder beroep, wonende te Anna. Paulowna; Piefer Spaans oud 25 jaren, tuinbouwer, wonende te_ Oud karspel en Johanna Maria Meijer, 26 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schoorl; Jacobus Johannes Schotvanger, oud 28 ja ren, schoenmaker, wonende te Schoorl en Maria Amelia Hoefeijzcrs, oud 27 jaren, zonder beroep, wonende te Schoorl, onlangs te Alkmaar. Huwelijken: Simon Opdam, enz. en Pe tronella Anna Hoebe, enz.; Pieter Jonker, enz. en Bregje Bakker, enz. Overlijden: Geertje Dekker, oud 66 jaren, zonder beroep, wonende alhier, echtgenoo- te van Jacobus Stam; Jacob Groenveld, 26 jaren, zonder beroep, wonende alhier, zoon van Jacob Johan Groenveld en van Iefjc Brommer. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Maria R. Iv. Lagrange, van Amsterdam, Rijnstr. 59 II naar 137; Anna Regina Vriesman, van Zijpe M 86 naar C 63: Cornclia Mink, van Alkmaar, Wilhel- minalaan 7 naar B 45; Reindert Cornelis Mooij, van Heemskerk, Oosterwog 8 naar A 197; van Essen, Jansjc, van Wormerveer, Essonstr. 17 naar C 36; Rijs. Johanna. van Zijpe, Petten M 60 naar C 53; Boon, Simon Johannes van Den Helder, Weezenstr. 3 naar E 71; Gperts, Petronella Cath. W., van Amsterdam, Sopbïalaan 39 naar C. 213; Visser, Petrus Johannes, Amsterdam, Mi- nahassastr. 26 naar C 191: Vader, Klaas, van Anna Paulowna, Knecskadc 7 naar D 15; Haker, Dirk Johan, van Deemster, Mid- den-Bccmster 129 naar A 80; Tona Poortvliet van Amsterdam, Willemsparkweg 185 naar B 5; Pccreboom, Chr. wed. van A. Sijperda, van Alkmaar, Schoutenstr. 20a naar C 5; Carolina van der Linden, van Amsterdam, Willemsparqt 185 n. B 5, Jonker Cornelis, van Alkmaar Kennemerstraataweg 63, naar B 131; Gutker, Cornelis, van Uitgeest naar Schoorl, Heercweg B 15. Vertrokken: Bijwaard, Wilhelmina, van B 110 naar Purmerend; Siemcr, Abraham, van C 65 naar Amersfoort, Leusdenveg; Ap pelman, Karei Alexander, van A 35 naar Alkmaar, Kooltuin 13; Jeensma, Hendrik, van C 43 naar Zijpe, Scbagerbrug; Gobets, Mach iel, van B 91 naar Amsterdam, Amstel laan 84; Weisz, Hendrika, van B 91 naar Amsterdam, id.; Gutter, Aldert, van VX C 52 naar Beets; Bakker, Jacob, van B 86 naar Oterleek, Noordervaart 25; Mei j er-Pool, Wed. N., Joha. van A 179 naar Heiloo, Kerkelaan. Witter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL COLLECTE TEN BATE VAN DE RECLASSEERING. De collecte, die j.1. Zaterdag in onze ge meente gehouden werd ten bate van den Na- tionalen Reclasseeringsdag, bracht het niet geringe bedrag op van f31.05, dus ongeveer de helft meer dan het vorige jaar. Den ge vers en ook de meisjes van de U.L.O. School, die zoo belangeloos liun medewerking ver leenden bij het collecteeren, wordt namens het hoofdcomité bij dezen hartelijk dank ge bracht. EEN HARDHANDIGE DEBITEUR. Door de gemeentepolitie is proces-ver baal opgemaakt tegen den heer Jb. v. d. O. aan de Dorpen voor het feit, dat hij den heer W. Schmalz alhier een slag in het ge laat heeft toegediend. Toen deze laatste zich gistermorgen bij den heer v. d. O. ver voegde om hem tot. betaling te manen van een reeds ecnigen tijd verschuldigd bedrag, werd hij op wel zeer onvriendelijke wijze ontvangen. De deur werd voor hem open geslagen en voordat de heer Schmalz er gens op bedacht was, had hij een slag in zijn gezicht ontvangen! Zooals vanzelf spreekt, zal voor v. d. O. dit muisje nog wel een staartje hebben. AANRIJDING. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven werd een zoontje van den heer v. d. Str. alhier door een auto van de Fa. Schmalz aangereden, doordat het kereltje op zijn fiets plotseling de Gedempte Gracht over stak. Gelukkig waren de gevolgen van deze aanrijding niet van groot en omvang; zij beperkten zich tot een verbogen wiel. LOOS ALARM. De stille Mei-avond in onze plaats werd gisteravond verstoord door het gerucht, dat de Schager spuitgasten, die plotseling met al hun materiaal uitrukten, maakten. De roodc wagens met de ouderwctsche ko peren lantaarn, hielden op verschillende plaatsen halt, de brandslangen werden uit gerold en het duurde niet lang of een fik- sche waterstraal spoot de lucht in. Voor menige straat bctcekende deze proef ccn groote schoonmaak, boomen en heesters profiteerden hier cn daar van den „Mei regen" mee en de jeugd onderging geheel vrijwillig een gratis douche. - Naar men ons verzekerde, bleek het bluschmateriaal nog puik in orde. Vermel den we nog, dat buvgemcester Cornelissen en de gemeente-architect, de heer Rezel- man, deze gewone halfjaarlijksche oefe ning met veel belangstelling gadesloegen. INSTELLINGEN VAN WELDADIGHEID. Op de lijst van instellingen v. weldadigheid in deze gemeente, bedoeld in artikel 3 der Armenwet, is dpor B. en W. geplaatst de Diaconie der Gereformeerde Kerk alhier. BOUWVERGUNNING. Aan de wed. D. Glas alhier is door B. en W. vergunning verleend tot verbouw van haar perceel aan de Loet. JAARLIJKSCH ONDERZOEK DIENST PLICHTIGEN. Het jaarlijksch onderzoek van dienst plichtigen van de lichtingen 1926 en 1929 voor deze gemeente zal plaats vinden op 3 Juni a.s. in het Hoordholl. Koffiehuis al hier. Het aantal dienstplichtigen bedraagt leder* automobilist kan dadelijk vertellen, hoeveel k//ometer per uur xijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meter ze wel noodig hebben om met die vaart te stoppen I Kort verhaal door Willy Corsari. De dame zat alleen op het terras van een restaurant., aan een tafeltje waarop nog vruchten stonden van een dessert. Ze rookte ccn sigaret hij haar koffie en keek door den rook tersluiks naar een paartje, dat dichtbij haar was komen zitten. Die heiden letten niet op haar, ze hadden het te druk met elkander en zichzelf. De man zat met zijn rug naar de eenzame dame en sprak op luiden onaangenamen toon. De vrouw was tenger en zag er neer slachtig uit. Brokstukken dialoog bereikten de vrouw in hun nabijheid. Wat een onzin om hier te willen eten. er zijn zooveel betere restaurants in de buurt. Maar mannie jij wilde toch hier eten! Weer wat nieuws zooals zij altijd de waarheid verdraait, dat is ongelooflijk! Maar Ja, dat. is goed je hebt gelijk! Stilte, zwaar van boosheid. Dan: Doe me cpu plezier en draag niet die opzichtige oorbellen. Je weet dat ik niet van ze hou! Maar laatst zei je toch. Wat heb ik gezegd? Niets! Ja zeker, je zei tegen Adèle, dat 7.e zulke aardige oorbellen had en dat waren juist zulke. Adele is iets anders, zij is blond. Ben ik dan niet Heel anders, heel anders. Begrijp toch eens, dat de eene vrouw iets kan dragen dat voor de andere onmogelijk is! Mijn eerste vrouw kon als ze dat wilde alle kleuren van den regenboog dragen, ze was en bleef steeds een lady. Ja over de voortreffelijkheden van je eerste vrouw heb ik al zooveel gehoord! Ik hoop toch dat je niet zoo kleinzielig bent je dat aan te trekken? Waarom ben je eigenlijk van haar ge scheiden? Dc stem van bet vrouwtje is heesch van bedwongen tranen. Dat... dat was een misverstand. Wij begrepen elkaar niet. In ieder geval was zij hqpl anders dan jij. Ze sprak niet altijd te gen, ze kon haar ongelijk bekennen, wat dat betreft Tk geloof dat. je spijt hebt, dat je ooit van baar bent afgegaan, barstte bet vrouw tje uit. Bij alles en nog wat begin je over haar. Zij kleedde zich zoo smaakvol en zij was zoo intelligent en zij kon zoo goedkoop huishouden en... en weet ik wat al! Natuur lijk alles in tegenstelling met mij! Ga nu alsjeblieft niet weer huilen! Jij altijd met je tranen! Het arme vrouwtje slikte haar tranen in. met een schuwen blik naar haar buur vrouw, of die iets verstaan kon hebben. Maar de eenzame dame zat. blijkbaar in ge dachten verzonken, omhuld door sigaretten rook. Het is toch niet prettig voor mij waagde het vrouwtje nog schuw. Op dat moment deed een gerucht achter hen den man het hoofd omwenden. Het volgende oogenblik kreeg hij een oorveeg die hem seconden lang deed duizelen. Het vrouwtje sprong op met een kreet van schrik. Maar dc vreemde dame zei be daard: Maak U niet zenuwachtig. Kijk. dit is de manier waarop U hpm moet antwoorden, als hij onuitstaanbaar is. Ik heb er ook een tijdje over gedaan voordat ik het begreep en toen was bet me te lastig, ik ging liever weg. Ik ben namelijk die ideale eerste vrouw van hem! Ze groette, ging naar baar tafeltje terug, riep den kellner en betaalde. Er was een lange stilte tussehen bet echt paar. De kellner bracht een plat. Toen zei de man: Het is eh wel een goed restaurant hier, vind je niet schat? Heerrijders en particuliere chaut i leurs uitzonderen. De besturen, van A.N.W.B. en K.N.A.C, I hebben, naar aanleiding van het ontwerp- rijtijdenbesluit een adres gezonden aan de ministers van Sociale Zaken, "Waterstaat en Justitie. In het adres hebben zij er de aandacht! op gevestigd, dat ofschoon zij van oordeel I zijn dat, een regeling voor de toeroepsbe-1 stuurders, welke thans nog niet onder del Arbeidswet vallende, soms door uitermate lange werktijden in overvenmoeiden toe stand op den weg aanwezig zijn en daarop dan een geavar beteekenen, wcnschelijk is, anderzijds een dergelijke regeling voor de heerijders overbodig en zelfs zeer onwen» schelijk moet worden geacht. IHet besturen: van de moderne per sonenauto kan op zichzelf be zwaarlijk meer als een vermoeiende bezigheid worden beschouwd en er toestaat geen functioneel verband itusschcn de tijden, waarop men achter het stuur van een personen auto zit, en oververmoeidheid. Elke (poging om in dit opzicht een crite rium te zoeken,, moet uiteönloopen op een van eiken practischen grond ontblooten maatregel Wanneer men vasthoudt aan het begrip overver moeidheid als functie van den rij tijd zal men personen door den rechter zien veroordeelcn wegens for- oneele aanwezigheid van overver moeidheid bij een verkeersongeval, terwijl daarvan in werkelijkheid totaal geen sprake was. Verder zal, ingeval de bewijslast op den bestuurder rust, het dezen vaak onmoge lijk blijken zijn „onschuld" te bewijzen en indien de bewijslast bij den rechter be rust, zal het den motorrijtuigbestuurder eveneens vaak onmogelijk blijken diens aangevoerde gronden met voldoende nauw keurigheid te ontzenuwen, daar het hem in beide gevallen veelal moeilijk zal vallen op voldoende wijze te slaven, dat hij de voor geschreven onderbrekingen van den rijtijd in acht heeft genomen. Tenslotte waarschuwen de besturen van de A.N.W.B. cn K.N.A.C. tegen een ingrijpen; in de dienstverhouding van chauffeurs in dienst bij particulieren. Het staat voor adressanten vast, dat dit ertoe zou leiden, da,t, de werkgelegenheid voor deze categorie bestuurders aanmerkelijk wordt ingekrom pen. De steekpartij in den Haarlemmerhout Dader aangehouden. De recherche is er gisteravond in geslaagd den jongen op te sporen, die, zooals wij el ders in dit blad berichten, Zondagavond iil den Haarlemmerhout dch 16-jarigen II. met een mes in de borst heeft gestoken. Het is een 14-jarige metselaarsleerling uit Haarlem, die bij zijn verhoor verklaarde met H. ruzie gekregen te hebben over een meisje. Hij had ccn mes getrokken, omdat H. hem een klap in het gezicht had gege ven. De jongen is in bewaring gesteld. De toestand van I-I. is naar wij verna men nog steeds ernstig. SCHAGEN, 9 Mei. Meipaardenmarkt. Aangevoerd 94 st., iy2-jarige paarden f 90—180, 214-jarige paarden f 200—300, rijtuigpaarden f 300— 450, werkpaarden f 200400, slaehtpaardeii f 150—300, hitten f 14—35. Handel sroed. AMSTERDAM .9 Mei. Veemarkt. 451 vette koeien, le kw. 74 80 ct., een enkele hoogcr, 2e kw. 6672 ct., 3c kw. 50G4 ct. per Kg. slachtgewicht; 70 melk- en kalfkoeien f 180240 per stuk, 88 vette kalveren: 2e kw. 52—64 ct., 3e kw* 40—50 ct. per Kg. levend gewicht; 124 nuch tere kalveren f 59 per stuk, 101 schapen f 2024 per stuk, 45 wei del animeren f 11— 13 per stuk, 484 varkens: vlecschvarkens wegende van 90—110 Kg. 62—63 ct., zware varkens 60—61 ct., vette varkens 5S—59 ct. per Kg. slachtgewicht. 8 paarden. Aange voerd 4 wagons geslachte runderen uit De nemarken. Overzicht: Vette runderen flin ke aanvoer, stugge handel, vaste prijzen. Melkkoeien aanvoer matig, handel kalm. Vette kalveren behoorlijke aanvoer, handel zeer stug, prijzen iets hoogcr. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel vlug, prij zen constant. Schapen behoorlijke aanvoer, slcepende handel, prijzen lager. Weide- lammeren matige aanvoer en handel. Var kens matige aanvoer, handel stug, prijzen lager. Paarden geen noteering. BOTTERDAM, 9 Mei. Vlasmarkt. Aanvoer: 5050 Kg. blauw, schoon 60-70 ct.. 16300 Kg. Hollandsch geel 6070 ct., 1000 Kg. dauwroot 4560 ct. per Kg. Verleden week op het land vraag naar blauw vlas. Ook heden ter beurze voor dit soort tamelijke vraag. Geel vlas was ver laten en werd ook slechts gedeeltelijk ver kocht. ROTTERDAM, 9 Mei. Veemarkt. Aanvoer: totaal 1439 stuks, t.w. 521 vette runderen. 210 vette kalveren, 9 nuchtere kalveren, 235 schapen en lam meren, 459 varkens, 5 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: Vette koeien 7S—70—54-58 ct., vette ossen 72—60—55-60 ct., vette kal veren f 1059055-65 ct., varkens (levend gewicht) 535251 ct., schapen 55—50—45 ct. Prijzen per stuk: schapen f 29—24-—18, zuiglammeren f 10—12—8. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer iets kleiner, han del Jvalm, prijzen honger, pr. koe 82 ct., pr. o_s 76 ct. Vette kalveren, aanvoer gelijk vo rige weck, handel tamelijk, prijzen onver anderd, prima tot f 1.15. Schapen en lam meren, aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen iets stijver. Varkens, aanvoer kor ter, handpl stil. prijzen hooger, pr. ex. tot 54 cent. Zuiglammeren. aanvoer gelijk vo rige week, handel redelijk, prijzen hooger. h

Schager Courant | 1938 | | pagina 8