Geuzenbaai Vrijdag 13 Mei 1938 Tweede blad jletuze. baai Wieringermeer Een strokartonfabriek in de Wieringermeer? V.V.V. Callantsoog Aan de brouwgerst mankeert veel! Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. t/lyartneer de Geuzen Geuzenbaai gekend hadden, dan zouden de Geuzen Geuzenbaai gerookt hebben. In een vergadering van het Stroo- verkoopbureau is besloten, wanneer het onderzoek naar de mogelijkheid gunstig uitvalt, een bedrag beschik baar te stellen voor het verkrijgen van nadere gegevens. De Groning- sche fabrieken zijn het struikelblok. BEN ZAAK, DIE 2 MILLIOEN I VRAAGT! Door het bestuur van het Strooverkoop- fiureau Wieringermeer, waren gisterenavond belangstellende landbouwers in het werk van het bureau ter vergadering opgeroepen in Hotel Smit te Middenmeet'. Voorzitter de heer J. Bruins, opent de aan hankelijk niet druk bezochte vergadering, waarna de notulen der vorige bijeenkomst van het Stroo verkoopbureau, worden goed gekeurd. Een bestuursvoorstel het inleggeld volgens art. 10 der statuten op f3.— te bren gen, wordt aangenomen. Als leden van de rekeningcommissie vol gens art. 22 van de statuten, worden geko zen de heer Smit, Dekkers en de Graaf. Het huishoudelijk reglement wordt vervol gens vastgesteld. Mededeeling van het bestuur over een bespreking met de Wieringer- meerdirectie betreffende de oprich ting van een cotip. strokartonfa briek. Indertijd heeft het bestuur van de vergade ring machtiging ontvangen bij de Wierin- germeerdirectie een terrein aan te vragen .voor een strokartonfabriek, aldus voorzit ter. Na langen tijd is er bescheid over ont vangen en heeft de heer Smeding, die zich er zeer voor interesseert, voorgesteld een be spreking te houden. Deze heeft plaats ge vonden op 29 April. Ir. Smeding vroeg of kt bureau er een algemeen polderbelang in Het bestuur bij de bespreking was tok aanwezig1 de hr. Snetlage van 't-.tech nologisch Economischi Instituut te Haarlem - beeft zich door dezen kosteloos laten ad- Jiseeren. De heer Woldering licht nu verder de zaak toe. Spr. deelt mede, dat na de voor geschiedenis te hebben nagegaan Ir. Sme ding inzag het nut. van een zuivelfabriek, maar nog niet direct van een strookarton- fabriek. Na een toelichting van den heer Snetlage op de bewuste vergadering over iroductie en prijzen van strookartonfabrie- cen te Groningen, die te veel produceeren en daarom reeds bijproducten hebben, dus voor een fabriek in de Wieringermeer niets zul len voelen, hadden verschillende andere sprekers het woord gevoerd. Sommigen hun- ïier waren optimistischer. Het kwantum stroo werd ruim genoeg geac ht. In Smeding achtte het niet gewenscht dat aandeelhou ders alleen uit den polder zouden komen, inaar wilde niet. beslist anderen uitsluiten. Aan bet slot van deze bijeenkomst is beslo ten, dat de heer Snetlage nogmaals een on derzoek zou instellen. Voorzitter herneemt nu weer het woord. Het bestuur ziet de wenschelijkheid in, maar de moeilijkheden zijn zeer groot, dus het fjuur is sceptisch. Echter acht het bestuur m noodig het oordeel van de leden te ver nemen. De maatregelen znllen een voor bereidend karakter dragen, maar er zijn eenige kosten te maken door den heer Snetlage. Het gaat echter totaal om een bedrag van 2 millioen en daarvoor zijn wellicht nog geen boe ren genoeg. Daarbij komt de tegenwerking van de 19 nauw verbonden Groningsche fabrieken. Deze zullen sterk staan, ook door de vesti gingswet. Geeft de minister de toestemming Wel, dan zullen toch de 19 fabrieken, die de inarkt in handen hebben, het de Wieringer meer geducht lastig maken. Alvorens iets te doen, moet dus- de baan vrij zijn; want Voor het maken van bijproducten zijn ook *"e patenten al bijna in handen der andere abrieken. De heer Van der Oord meent, dat het Aureau wel wat te ver vooruit loopt; waar op de heer S. Breebaart opmerkt, dat het 'Dog wel 3 jaar duurt voor een fabriek draait. In dien tijd kan er heel wat veran deren. Voorzitter wijst er nog eens op, dat al leen de bedoeling is van de vergadering te ■Vernemen, of, indien de heer Snetlage met gunstige berichten komt, er daarna een fc'ein bedrag voor kosten mag worden uit- ttetrokken. Verschillende niet-leden van het bureau. j»e belangstellen in deze zaak, achten het Wenschelijk, dat. als er wat in zit, de land bouworganisaties subsidieeren. De heer Van Galen zegt, dat de strooboeren het mo^i betalen en niet de grasboeren. fÊ, organisaties verleenden bij de zuivelfabriekvoor- bereidingen ook alleen moreele steun, zoo moet het hier ook. ^eer II. R- Smit ziet veel perspectief .7 zaa*k en acht een klein "kosten voor- penot zeker geniotiyeerd. Echter moet, .er geen groote strijd komen, als onervarene met deskundigen in Groningen. Medewer king van de 19 fabrieken in Groningen is absoluut noodig. Besloten wordt, dat als blijkt dat er toe komst in zit, een klein bedrag van kosten zal worden uitgetrokken. Voorzitter deelt nog mede, dat 5000 H.A. 25 millioen Ko. stroo kunnen leveren. De vergadering is het er over eens, dat hoewel er zeker moeilijkheden zullen komen een stroocartonfabriek in den kop van Noordholland een groote zegen zal zijn. Dë grondstoffen zijn vlakbij, men beschikt over goed vaarwater, nergens op de wereld zal een strookartonfabriek meer kans van slagen hebben, zegt de beer Woldring. De regccring zou te bewegen zijn een onderzoek in het buitenland in te stellen naar de mo gelijkheden wat alzoo van stroo is te fa- briceeren. Rondvraag. Voorzitter deelt mede, dat het geheele kwantum stroo is verkocht. Het is de laat ste tijd stroef gegaan en de prijs is gedaald van f14.00 tot f9.00., ook al omdat het kwantum stroo bij de inventarisatie in Ja nuari geraamd op Yi millioen, wel lY mil lioen bedroeg. Totaal is ongeveer 6Y mil lioen binnen- en buitenstroo verkocht. Voorzitter hoopt en vertrouwt, dat nog deze maand alles zal worden afgeleverd. De mogelijkheid wordt besproken, met de koopers bindende contracten te ma ken ten opzichte van de levering, enz. Hieromtrent is overleg gepleegd met Mr. Dr. Buiskool, die eventueel voor een en ander zal zorgen. Uitvoerig wordt gediscussieerd over de te late levering door de boeren, waaromtrent het bestuur in exceptionecle gevallen bijzondere volmachten heeft. Hierna sluiting. CALLANTSOOG Algemeen® Voorjaarsvergade ring. 'n Record-bezoek. Woensdagavond heeft de Ver. v. Vreemdelingenverkeer haar alge- meene voorjaarsvergadering gehou den in Hotel „Duinzicht" alhier. Het aantal aanwezige leden was 'n record, nl. 26. Voorzitter dé heer P. Vos Jbzn.; secretaris de heer A. C. Brussaard. Na opening volgt vaststelling der notulen. Bij de ingekomen stukken wordt een schrijven van het Prov. Waterleidingbedrijf voor Noordholland behandeld, waarbij een afwijzende houding wordt aangenomen te genover het verzoek van de V.V.V. tot wij ziging der aansluitingsvoorwaarden voor de zomerwoningen. De voorzitter licht dit punt nader toe. Tot nu toe zijn de pogingen zonder resultaat gebleven. Toch zal nog naar verbetering gezocht worden. De voorzitter doet vervolgens enkele me- dedeelingen. Zoo is het ledental in het af- geloopen jaar met 27 gestegen. Voor-de flo- raliatentoonstelling en voor den wedstrijd voor de tuintjes bestaat flinke belangstel ling. Binnenkort zal overgegaan worden tot uitgifte der plantjes. De nieuwe propaganda- uitgaven, als nieuwe gids, pensionlijst en wandelkaartje, zijn gereed gekomen en zul len worden verspreid. Voorts zijn er plan nen tot uitgave van een badcourant tijdens het seizoen, waarvoor spreker een beroep doet op de medewerking van de leden. Het jaarverslag 1937 wordt door den se cretaris voorgelezen. Hieruit blijkt, hoe Cal lantsoog meer en meer vooruit gaat. Het aantal gasten vertoont over de jaren een steeds stijgende lijn. Ruim 1000 gasten kwamen in 1937 hun vacantie te Callants oog doorbrengen. Bij het bureau kwamen pl.m. 170 aanvragen binnen. Finantieele vooruitgang. De penningmeester geeft rekening en verantwoording over 1937. Saldo 1936 f154,89, inkomsten 1937 f 472.20, uitgaven 1937 f 395.27, saldo 1937 f 231.82. Een flinke vooruitgang dus. Bestuursverkiezing. Het volgende punt van de agenda is ver kiezing van een bestuurslid, wegens perio dieke aftreding van den heer G. D. Re-horst. Geen tegencandidajen worden gesteld en zoo is dus de heer Rehorst met algemecne stemmen herkozen. De a-s. Federatievergadering te Callantsoog. Behandeld wordt de agenda van de Voor jaarsvergadering van het Algemeen Bestuur van de Federatie van V.V.V.'s in Noordhol land boven het Noordzeekanaal, welke mor gen alhier gehouden zal worden. De Voorzitter deelt mede dat, dank zij de medewerking van de eigenaren, door de V. V.V. aan het gezelschap een excursie naar het Zwanen water zal kunnen worden aan geboden. Het vervoer daar heen geschiedt per trein. Zaterdag zal voor het eerst de Callants- ooger trein rijden. Door medewerking van den Rijkswaterstaat en den heer F. Daal der js het mogelijk de tocht langs het werk spoor door de duinen te maken per V.V.V. trein. Besloten wordt tot het vragen van een subsidie aan het gemeentebestuur. Bij het punt bestuursvoorstellen wordt voorgesteld tot de wederin voering van het zittingsuur van den correspondent over te gaan. De correspondent, de heer Koelemij, zet .uiteen hoe het gemis zeer merkbaar: is. Het loopt niet zoo vlot als andere jaren met de behandeling der aanvragen. Spr. gelooft dat'het beter is als de zittingsuren weer worden ingevoerd mede in het belang van de aanvragers. De heer de Jager zegt er zich destijds zeer over verwonderd te hebben, dat tot afschaffing besloten werd. De heer de Haan gaat, na waarom in de vorige vergadering het voorstel tot afschaf fing gedaan werd. Er bleek in de afgcloo- pen jaren weinig animo te bestaan; ook liet succes was gering. De heer Koelcmcij geeft dit toe, toch liep alles toen vlotter, wat zeer ten gerieve van de aanvragers is. Het bestuursvoorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens stelt het bestuur voor 0111 in gevolge het huishoudelijk reglement de maximum-vergoeding van den correspondent voor de volgende twee jaren te stellen op f75.per jaar. De heer De Haan vraagt of het niet be ter is een vast salaris vast te stellen. De heer Ambuul merkt op, dat het wel goed is als de correspondent vast weot wat hij krijgt, dan loopt liij nog wat harder Met algemeene stemmen wordt het voor stel tenslotte aangenomen. Het zomerprogramma zal het gebruikelij ke V.V.V. strandfeest en de feesten, uit gaande van de neringdoenden bevatten. Ge tracht zal worden een fotowedstrijd te orga- niseeren. Rondvraag. Bij de rondvraag informeert de heer Schager naar de vervuiling van de sloot bij het transformatorhuisje van het P.E.N. De voorzitter zegt toe dit ter bevocgder plaatse naar voren te brengen. De heer Adr. Vos wil graag gelegenheid geven om op het strand ezeltje te rijden. De moeilijkheid is nog de toegang naar het strand. De voorzitter gelooft wel, dat er hiervoor een weg te vinden zal zijn. De heer Ambuul zou het wel leuk vinden, het brengt, aldus spr., een beetje reuring en gierderij op het strand. De heer van Twuijver oppert het plan boven bij den Strandweg op liet duin een paar banken te plaatsen. De voorzitter zegt dat hij de banken wel plaatsen wil en vraagt of enkelen willen hel pen hierbij. Er zal toestemming voor het plaatsen gevraagd worden. De heer Van onschooten brengt de be kendmaking der kerkdiensten ter sprake. Spr. merkt voorts op, dat er honden in het Kooibosch komen. Dit is verboden. An ders wordt het bosch weer afgesloten. Over den verkoop van de toegangskaarten wordt gediscussieerd. Besloten wordt dit te laten zooals het is. De heer De Jager richt nog eenige felicita tiewoorden tot den voorzitter en het bestuur in verband met het 20-jarig beslaan der ver- eeniging. Spr. hoopt dat aan het ijverige be stuur liet gegeven moge zijn Callantsoog nog meer vooruit te brengen. De voorzitter dankt den heer De Jager voor diens woorden en sluit hierna de verga dering. KOEGRA! JLIANADORP. Holl. Mij. van Landbouw. "Woensdagavond werd door de afd. Den Helder van de Holl. Mij. van Landbouw oen algemeene vergadering gehouden in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Er waren 19 personen aanwezig. Bij ontstentenis van den voorz., werd de veragdcring geopend door den hr. A. Grin, die woorden van dank sprak tot den heer S. Eriks Jz., die als bestuurslid de afdee- ling verlaat. Door den heer C. J. Maters werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld. Bij het punt mededeelingen van den voorziller werd naar voren gebracht om via de afdeeling bindertouw te betrekken: In Anna Paulowna doet men dat ook en be valt 't best, ook voor zoover betreft de kas, die er een voordeel van heeft van 1 cent per kilogram. Er zal t.a.v. deze zaak een nauw gezet onderzoek ingesteld worden. De rekening over bet vorige boekjaar was door de heeren N. Hoornsman en P. van der Veer nagezien. De Penningmeester deelt mede, dat in liet vervolg het een en ander dient gewijzigd te worden, zulks met het oog op de financiën. Verder drong hij er op aan, dat ieder in zijn omgeving zal trachten den toevloed van nieuwe leden te bevorderen. Tot lid van de rekening-commissie werd bij acclamatie benoemd de heer D. J. de Graaf Pz. Volgde verkiezing van twee bestuursleden De periodiek aftredende beer C. J. Maters werd bij acclamatie herkozen. De beer S. Eriks Jz. die als bestuurslid bedankt had, werd na twee stemmingen vervangen door den heer Nic. Hoornsman. De functies van secretaris en penningmees ter werden gecombineerd en aan den heer C. J. Maters toegewezen. Voor twee afgevaardigden werd een be drag van f 10 uitgetrokken, doch als het be stuur het niet noodig oordeelt een vergade- Lezing van den heer Kooijman. De afd. Waard en Groet van de Holl. Mij", van Landbouw vergaderde gistermid dag in het café van den heer Droog te Kolhorn. Na een hartelijk welkom door den voor zitter, den heer Joch. Blaauboer, in het bij zonder aan den heer Kooijman van Anna Paulowna en het hoofdbestuurslid den heer Kistemaker, worden de notulen der vorige vergadering onveranderd vastgesteld, met dank aan den secretaris, den heer C. Schenk Mededeelingen. Voorzitter doet het genoegen dat de uren van openstelling van het postkantoor ge wijzigd zijn. De actie hiervoor heeft wel succes gehad. Op voorstel van den heer P. Blaauboer zal de afdeeling nogmaals aan P.T.T. schrijven om te trachten Zondagsmor gens de mogelijkheid tot tclcfonecrcn in het leven te roepon. Voorzitter doelt mede, dat de gecombi neerde vergadering te Schagen tot resultaat, heeft gehad, dat men besloten heeft het If.B. tot ringvergaderingen te animeeren. Het voorstel is nog in behandeling bij rle studiecommissie, maar het resultaat zal wel gunstig zijn. De heer Kistemaker (H.B.) deelt mede, dat aan de kwestie van in- en uitvoer van fijne zaden gewerkt wordt, maar er is stag natie door drukke werkzaamheden. Er zal echter een overzicht komen vanaf 1932 en verder een rnaandelijksche publicatie in het landbouwweekblad. Voorzitter deelt mede dat de kosten van bet grondonderzoek door den heer Lienesch betaald zullen worden, daarna komt 'n om slag over de afdeelingen. Hef Bestuur heeft besloten hij te dragen aan het huldeblijk van Dr. Schey (instem ming). Ingekomen stukken- Naar aanleiding van een verzoek van de. politiéschietvereeniging is door het be stuur een klein bedrag uitgetrokken tot steun. Betreffende een antwoord op verzoek om eenvoudiger en billijker telefoonaansluitin gen te krijgen, waaruit blijkt dat een ge combineerde aansluiting mogelijk is. be sluit men zich met P.T.T. Alkmaar te ver staan. Beschrijvingsbrief algem. verga dering. Artikelsgewijze behandeling volgt. De heer Saai heeft bezwaar tegen de voor gestelde salarisverhooging van den adjunct- secretaris van f 4000 op f 4250. Na eenige toelichtingen van het bestuur en leden van het Hoofdbestuur, wordt het voorstel van den heer Saai. het salaris zoo te laten, aan genomen. De afgevaardigden zullen in dien zin mandaat krijgen. Uit de .vergadering gaan stemmen op de vergoedingen van de hoofdbestuursleden te verhoogen. Wie niet finantieelkrachtig is kan practisch geen hoofdbestuurslid zijn. De afgevaardigden zullen met deze wenk rekening houden. Men is van fneening, dat de minister zeer veel toezeggingen moet doen, willen de land bouworganisaties de crisismaatregelen over nemen, dit naar aanleiding van een inlei ding over overname van de maatregelen door de landbouworganisaties op de alge meene vergadering. De heer Saai kant zich fel tegen elke overname van crisismaatregelen, zoolang de regeering niet zorgt dat ïoonende bedrij ven. worden verkregen. De heer Kistemaker (Hoofdbestuur) meent, dat bet een groot belang kan zijn dat de landbouworganisaties de maatregelen wel overnemen, waarop de heer Saai opmerkt, dat de Holl. Mij. van Landbouw als techni sche organisatie niet kan meewerken, maat regelen uit te voeren die door ondeskundi- gen zijn gemaakt. Men besluit de afgevaar digden vrij mandaat te geven. Gerstcampagne. De heer Kooijman brengt verslag uit over de afgeloopen en doet medeeeling over de nieuwe gcrslcampagne. De resultaten heb ben teleurgesteld. Vrij matige korrelkwali teit, vrij hoog vochtgehalte werkten zeer belemmerend. De brouwerijen zijn op de inlandsche gerst door het hoogere vocht niet zoo gecharmeerd, want bij een vocht- cijfer van boven 17 pet. kan de gerst niet na drogen worden opgeslagen. Den boeren ontbreekt nog het besef welke eischen aan brouwgerst gesteld moeten worden. Ieder meent goede gerst te heben, maar als het tegenvalt, is liet al gauw: de brouwerijen nemen het zoo nauw, je kunt beter aan den handel verkoopen. Het is noodig eens een vergadering van gerstbouwers te houden, om hierin ver andering te brengen. Wordt onvoldoende zorg besteed, zal ons gebied op achter ko men bij streken, die klimatologisch gun stiger perspectieven bieden. Als de afzet aan brouwerijen be houden wil blijven, moet men alleen komen met de beste kwaliteit brouw gerst. Verdwijnt de afzet, zullen de prijzen in het algemeen lokaal on gunstig beïnvloed worden. Spr. deelt mede, dat er verandering van de wijze van aankoop tot stand is gekomen. Een brouwgerstaankooptentoonstelling is gehouden. Op deze tentoonstelling heeft holland slechts 400 ton aangeboden tegen S00 ton in vorige jaren. Texel heeft Noordholland in den steek gelaten, daar speelt men gevaarlijk spel, door voor de hoogste prijzen niet te willen leveren. De gerstprijzen zijn slecht gebleven ring te gaan bijwonen, dan gebeurt zulks niet. Daarna werd de agenda voor de 146ste algemeene vergadering nauwkeurig bespro ken. De rondvraag leverde niet veel op. De heer Eriks "dankte hartelijk voor de samen werking en het gesprokene aan zijn adres, waarna sluiting volgde. het voorjaar, koop tijdig een pot ZUPE 'f Zand DAMMEN. Woensdagavond werd in de zaal van den heer G. A. de Wit te 't Zand een wedstrijd gespeeld tusschen de afdeelingen Noord- en Zuid-Zijpe van de Zijper damclub D.V.T.O. De hr. Jb. Jimmink sprak een kort ope ningswoord, heette alle leden welkom en hoopte, dat de wedstrijd een aangenaam verloop mocht hebben. Ook werd nog het woord gevoerd door den beer Groot, die den wcnsch uitsprak, dat de vriendschaps banden tusschen de leden versterkt zouden worden. Hierna werd met de wedstrijd een aan vang genomen, welke een zeer spannend verloop heeft gehad. De laatste' 2 borden moesten Noordzij pe tenslotte de overwin ning brengen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Noord-Zijpe: Zuid-Zijpe: A. Slijkerman Pzn.B. Groot 11 W. JimminkM. Dapper 11 P. J. WaiboerJ. Zoon 20 A. Slijkerman Sr.A. Buter 20 C. RezelmanG. Rademaker 11 Jb. JimminkJ. P. Geensen 11 P. Slijkerman Sr.—J. Mosch 0—2 N. Silver—A. Eriks 0—2 P. HoedjesH. Breed 20 P. de WitA. van de Vlies 11 A. BlokkerJ. Breed 20 StammesA. van Egmond 02 .Tn. Slijkerman Azn.—S. Hoek 0—2 P. Slijkerman Azn."—Anth. Schouten 2—0 G. Zomerdijk— G. van Schaik 20 Totaal 17—13 In Maart is nog getracht de brouwerijen tot kooplust te bewegen, maar verscheidene partijen bleken niet geschikt te zijn. De brouwerijen hadden geen interesse. De werkwijze van de commissie is onveran derd gebleven. De heffing van l gulden per H.A. bleef gelden, evenals 10 cent provisie per 100 Kg. af te houden bij levering der partij. Door de monsterkeuringscommissie werden totaal gekeurd 91 monsters, daarvan wer den afgekeurd 10 smal om vocht, terwijl voor schoonen werd teruggewezen 6. Bij volgende gelegenheid zal rekening ge houden moet worden met 3 belangrijke fei ten: 1. Brouwerijen doen géén of een laag bod op minder goede partijen. 2. Telers van deze partijen wen- schen voor dezen prijs niet of ge deeltelijk te leveren, omdat zij mee- nen goede gerst te hebben en met dat bod niet voldoende boven de hoogste markt te komen. 3. Dat de commissie aan haar prestige schade doet door deze par tijen aan te bieden. De ontvangsten van de commissie bedroe gen f390.15, de uitgaven f459.32, nadeelig saldo f69.17, waarin begrepen f25.— voor een kali-brouwgerst-proefvcld bij Geertsema in Anna Paulowna. De proef is buiten schuld van den proefnemer niet tot zijn recht ge komen, door den dunnen stand is een korrel geoogst, die voor de brouwerij niet te ver werken was. Den heer Kooijman wordt dank' gebracht voor zijn belangrijke lezing. In een uitvoe rige discussie heeft de heer Kooijman ge legenheid verschillende vragen naar genoe gen te beantwoorden. Medegedeeld wordt o.a. dat de Mansbolt 2-rijige gerst van de lijst van brouwerijgerst wordt afgevoerd. Het Nacobureau eischt voorlaan herkomst- bewijzen. Excursie. In bespreking komt een 2-daagsche excur sie in de maand Mei, naar groote voedings-„ touw- en kunstmest fabrieken. Algemeen*' voelt men voor een tweedaagsch reisje, waartoe besloten wordt. Het Bestuur zal de plannen nader uit werken. De meeste heeren geven zich op, enkele vrijblijvend, in afwachting van de bespreking met moeder de vrouw. Als data worden 24 en 25 Mei gekozen. Rondvraag. Op een vraag van den heer Saai deelt de heer Kooijman mede, dat met weder- zijdsch goedvinden voortaan Texel zelf zijn zaken met de brouwerijgerst zal behande len. De commissie blijft voorloopig advisee- ren. De heer Saai zou op de alg. vergadering willen vragen of het Hoofdbestuur wil mee werken tot samenwerking met Landbouw en Maatschappij. Reeds lang is deze kwes tie in behandeling. Aan het verzoek zal worden voldaan. De heer Hannema dringt aan op avond vergaderingen. 's Zomers acht men dit geen bezwaar. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5