ZUSTER BOKS BRIL Raad Winkel JUBILEERT Een kwart eeuw toegewijde arbeid HEEMAF f90.- Tante Matjes wedervaren in Schagen v. Geelen s Geschenkenhuis VOOR 'N GOEDE Terlep's Drogisterij Woensdag 18 Mei 1938 Tweede blad Vijf en twintig jaar lang is zij •van ziekbed tot ziekbed gegaan, zuster Boks, onze populaire wijkver pleegster, heeft zij het lijden van duizenden patiënten verlicht, hun zorgen gedeeld, in hun verdriet mee geleefd. Want, zuster Boks is een ras-verpleegster. Eene, die uit roeping het mooie vak geko zen heeft. Voor haar bestond in haar meis jesjaren niet de vraag: „wat zal ik wor den?" Zij behoefde niet te kiezen, zij wist altijd, als kind reeds: daar ligt mijn levens taak, aan de sponde van de zieken, ik wil verpleegster worden! iOp 24 Mei a.s. zal het vijf en twin tig jaar geleden zijn, dat zuster Boks haar arbeid in Schagen begon en het is in verband hiermede, dat wij de juhilaresse interviewden. Wij verbazen ons er over, dat zuster miet haar drukken werkkring nog tijd vindt om iemand van de krant te woord te 'staan, maar, dat is één van de eigenschap pen, die haar in het leven deden slagen: zij heeft tijd voor Hem of haar, die haar nóódig heeft, zij is nooit gejaagd, of zij nu haar vijf tienden of haar éérsten patiënt van een langen werkdag bezoekt en zoo deelt zij ook even iets van haar vriendelijke be daardheid mede aan den verslaggever, dien het tempo van het krantenbedrijf nu een maal in de beenen zit. Vijftien patiënten per dag? Wij noemden nog slechts een minimum. Zuster Boks heeft, men weet het, een omvangrijk ar beidsveld: daar is de wijkverpleging, daar zijn de Witte Kruis-bezoekcn, daar wach ten wekelijks de moeders met haar kinder tjes op het Consultatiebureau voor Zuigelin gen. Deze zeer verantwoordelijke, uit gebreide taak vraagt een grondige voorbe reiding, en zuster Boks genoot deze. In de Boerhaavekliniek te Amsterdam ontving zij haar opleiding cn behaalde in 1912 het verpleegstersdiploma; een offici- eele acte voor kraamverpleging bestond in die dagen nog niet, men verwierf, toen een z.g.n. „aanteekening" als kraamverpleeg ster. Met beide bevoegdheden toegerust, verliet de jonge zuster de kliniek. In 1924 legde zij met goed gevolg het examen voor ienquêlrice af voor de Ned. Centr. Vereen, itot Bestrijding der T.B.C., terwijl zij zich voorts bekwaamde lot Huisbezoekster in dienst van de Zuigelingenbescherming. Ka korten tijd bij particulieren gewerkt te hebben, kreeg zuster Boks in 1913 naar aanstelling als wijkverpleegster bij de Ge zinsverpleging in Schagen, uitgaande van de Ned. Herv. Gemeente. Een bijzonder gelukkige omstandigheid, zoowel in 's zusters eigen belang asl in dat harer patiënten, was het feit, dat de wijk verpleging in 1921 gemeentelijk werd. Het kostte den voorstanders hïer- rvan in den Schager gemeenteraad wel eexrïge moeite, de positie van -de wijkverpleegster aldus een hech- teren grondslag te geven, doch ten slotte trok de gemeente de ver- eischte subsidie voor de wijkver pleging uit en St. Maarten en Valk- keeg, dat door onze zuster ook bezocht werd, volgden het goe de voorbeeld. Het aantal dergenen, die van de diensten Van onze juhilaresse profileerden, werd op deze wijze uitgebreid tot alle gemeentenat ren, die hiertoe het verlangen te kennen gaven. Zoo telt zuster Boks ook vele yoomsch-katholieken onder haar „klanten". Zooals gezegd, een drukke werkkring. Wij mogen even een blik slaan in de be- zoek-lijstjes van onze gastvrouw: het jaar 1937 geeft een totaal aantal visites aan van 375S cn de cijfers der voorgaande jaren verschillen, na het minimum van 1913 en den daarop volgenden groei, van het ge noemde getal niet veel. En deze cijfers hebben dan alleen nog maar betrekking op de afgelegde wijkbezocken, zuster's lieve lingswerk! Wat al vindt zuster Boks het heerlijk, "eiken Woensdagochtend op het consulta tiebureau, haar werk als enqüêtrice te ver richten, den glans op dc gezichten der moe ders te zien, wier babics wéér een onsje zijn aangekomen, de vrouwen te troosten, die een minder gunstig rapport over haar lievelingen in ontvangst moeten nemen, haar hart is bij de wijkpatiënten! Dat zijn haar dagelijksche zor genkinderen, dc ouden, de zwakken de verwaarloosden en de welgestel- den, mannen en vrouwen aan het ziekbed gekluisterd, hoopvol uit ziende naar de blauw-witte unifirm, het vriendelijke gelaat van zuster Boks. Met, liefde spreekt zuster over dit deel van baar beroep. Met vreugde, omdat zij, sinds St. Maarten en Valkkoog, nu drie ja ren geleden onder Dirksh m gingen res sort ccren, méér tijd k^ u besteden aan dit groote, immer naar -a/Tg hunkerende yrikgezin. Onze zilveren verpleegster ver wit, dat zij in Mei 1923 haap eerst m t.b.c.-patiënt. ^infioekte. Zij gewaagt van de voldoening Onze populaire wijkzuster. waarmee zij ook in de gevallen van de zoo gevreesde ziekte haar steentje bijdroeg tot herstel of verlichting. Haar steentje bijdroegnatuurlijk! In nauwe samenwerking met. de betref fende doktoren, en onder controle van den Inspecteur van de Volksgezondheid wordt deze geheele functie waargenomen, cn toch, hoeveel ruimte laat deze aan de intuïtie van een goede verpleegster, hoeveel gele genheid, een persoonlijk cachet te verleenen aan de regelmatig weerkeerende dienst- bezigheden. Hier komen wij op een terrein, waar de patiënten van zuster Boks den lezer be ter zouden kunnen inlichten dan de juhi laresse zelve, die, bescheiden als zij is, eigen lijk niets wil weten van dat heele jubileum.. Zij wil vooral niet, dat zij die haar in tijden van nood noodig hadden, zich nu een offer zullen getroosten, voor haar, die kwam uit hoofde van haar plicht. Een hooge en o.i. ook zuivere op vatting van haar taak. Doch welke opvatting, en ook daar kunnen wij de juistheid van zien geen beletsel zal vormen voor de vei len, die zuster Boks a.s. Dinsdag hun dankbaarheid en waardeering voor een kwart eeuw toegewijden arbeid betuigen willen. Demping van slooten overwogen. Rijwielvergoeding inplaais van busvergoeding. Een nieuw bal- con voor het Tehuis voor Ouden van Dagen. Bedden behoeven niet eiken dag bniten, zegt de heer Kamp. Lof voor het College van B. en W. De heer Brugman loopt niet warm voor demping van de Voorsloot. De Raad vergaderde gistermiddag om half drie onder leiding van den heer Zwart, bur gemeester-secretaris. Allen zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering; de notulen worden goedgekeurd. De heer Dekker vraagt naar aanleiding hiervan of de zaak der 4 lichtpunten in Groetpolder in voorbereidng is en verder wat de oorzaak is, dat er geen hoornen wor den geplant aan de Dorpsstraat. Voorzitter zegt, dat inderdaad aan dc 4 lichtpunten wordt gewerkt; op de ontsie ring van het dorp is het Hoogheemraad schap gewezen. Op het kleine strookje kunnen de boomen niet meer moeien, zegt men. Nog is er gesproken over de demping van de Voorsloot, waaraan het Hoogheem raadschap wil meewerken. Ingekomen stukken etc. Ingekomen is o.a. een schrijven van den Minister van Financiën, houdende vaststel ling van het quotiënt, bedoeld in art. 21, tweede lid van het Financieele Verhoudings- besluit. Goedgekeurd zijn de raadsbesluiten tot li quidatie van het. gasbedrijf en tot het aan gaan van een geldleening groot f 11.835. De afd. Winkel van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacantie- kolonies verzocht over 1938 een subsidie te mogen ontvangen. B. en W. stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Nog is ingekomen een schrijven van den heer Span inzake herstel en verandering van zjjii woning. Wordt in handen van B. en W. gesteld. Voorts zijn ingekomen verschillende ver slagen, o.a. het verslag 1937 der stichting Middenstandsborgstellingsfonds „Hollands N oorderkwar tier Verzoeken ingevolge art. 13 der 1. o.-wet 1920. Behandeld wordt een verzoek van W. Kla ver, om vergoeding ingevolge art. 13 der 1. o.-wet 1920. Klaver vraagt f 60 voor het vervoer naar de R.K. school in 't Veld van zijn kind te mogen ontvangen uit de gemeentekas. B. en W. stellen voor, overwegende, dat de woning van dit kind meer dan vier kilometer is verwijderd van een school, waar het voor haar gevvenschte onderwijs wordt gegeven, te hesluiten. 1. aan W. Klaver voornoemd, Ie reke nen vanaf 1 Mei 1938 ter tegemoetkoming in bovengenoemde kosten een tegemoet koming uit. de gemeentekas toe te kennen van f 16.90 per jaar voor het vervoer per rijwiel naar de genoemde school. 2. te bepalen dat dit bedrag zal worden uitgekeerd, zoolang het boven omschreven geval aanwezig is, met dien. verstande even wel dat in daartoe leidende gevallen het bedrag nader zal worden vastgesteld cn dat: do tegemoetkoming niet langer zal wor den uitbetaald, dan tot liet. tijdstip waarop de leerverpichting van het kind eindigt. Dc lieer Dekker vraag hoeveel er per K. M. wordt gegeven voor de rijwielvergoeding? De Voorzitter: cent per K.M. volgens Kon. Besluit. Het voorslel wordt dan z.h.s. aangenomen. Een soortgelijk verzoek kwam in van den heer P. Floris, die vraagt f 40 voor het ver voer van elk van zijn vier kinderen: Gcor- truida, Hillegonda, Petrus cn Jan, naar dc R.K. school in 't Veld te mogen ontvangen uit de gemeentekas. B. en W. stellen voor, t.a.v. de eerste twee genoemde kinderen een besluit te nemen als voor het kind van Klaver, en daarbij dc vergoeding voor rijwiel vervoer te bepa len op f 13 per jaar. Voor dc beide andere kinderen de ge vraagde vergoeding van f 40 per jaar, te verleenen. Daarbij dezelfde voorwaarden te maken als bepaald in de andere besluiten onder 2. Aldus besloten. De heer Dekker zou willen, dat voor kin deren, die onder de zelfde termen vallen, dezelfde regeling geldt. De Voorzitter: Dat komt straks! Besloten wordt dan in te trekken het be sluit met betrekking tot de vergoeding van reiskosten voor een kind van Wcggemans (bedroeg f 36), cn per 1 Juli a.s. een rij wielvergoeding te geven van f 20.80. Verkoop van grond. Door Jan van Dijk te Winkel is verzocht om den grond, welke de gemeente in eigen dom heeft bij de z.g. Toevlucht in den Groet polder, ter grootte van ongeveer 2 A. 70 cA. B. en W. stellen voor aan Jan van Dijk te verkoopen, onder voorbehoud van hooge- re goedkeuring het bovenbedoelde perceel grond voor een prijs van f 2000 per II.A. Kosten van overdracht voor den kooper. Aldus besloten. Ontheffing schoolgeld. Door J. J. Engel is verzocht hém onthef fing te verleenen van zijn aanslag school geld voor de maanden Januari, Februari, Maart en April 1938, omdat hij vanaf 1 Jan. 1938 geen inwoner dezer gemeente meer is. B. en W. stellen voor de gevraagde ont heffing te verleenen. Als voren. Een verzoek van A. Kuperus om onthef fing van schoolgeld voor één kind wordt in zooverre ingewilligd, dat ontheffing wordt verleend tot een bedrag van f 8.55. Vastgesteld wordt een kohier hondenbe lasting 1938, tot een bedrag van f 402 voor 134 honden. Verhouw huls voor ouden van dagen. B. en W. stellen voor bij dit huis een bal- con te bouwen. De kosten hiervan zullen volgens begrooting bedragen f 183. De post voor huisvesting ouden van dagen is groot f 100, waaruit f 40 voor de water leiding moet worden betaald. B. en W. stel len tevens voor bij begrootingswijziging de ze post te brengen op f 2S0. De heer Dekker vraagt er of geen teeke- ning is van het balcon; hoe groot wordt het? Wordt het een miniatuurbalconnetje? Spr. vindt het bedrag aan den lagen kant en zou het jammer vinden als het balcon te klein werd. De Voorzitter brengt een teekenïng van architect Vis, hoewel een beetje primitief, STOFZUIGER met den beroem- S.K.A. motor één model één prijs Schager Ijzerhandel L. VAN RIJSWIJK, Heerenstraat 123, Schagen. (Vervolgverhaal met kleurwedstrijd voor de kinderen, zie Schager Courant van Zaterdag 16 April). Ook Koopt Tante Mat je een mooie Schemerlamp, zooals ge ziet, O ja. nu nog een Eierwekker, want als ze te hard zijn, lust ik ze niet. Met een groote keus Schilderijen gaat Van Geelcn naar haar huis toe. Dan kan ze op haar gemak passen en wordt niet moe, LAGEZIJDE B 40, TeL 26, SCHAGEN, en onze filialen: C. PRINS. Breezand. A NIPSHAGEN. Middenmeer. W. HALBERTS MA. Winkel. - Zoekt U een leuk cadeautje? Komt eens bij ons kijken en U slaagt vast naar nw zin! ter tafel. Het balcon wordt even breed als de overloop. De heer Dekker vertrouwt, dat de zaak in orde komt, nu hij hoort, dat de lieer Vis zich er mede bemoeid heeft,. De heer Kamp zegt,, dat er in het Arm bestuur is gesproken over ern trap, die van dit balcon naar beneden loopt mét het oog op het brandgevaar. Nu men toch aan het verbouwen ging, kon men dit planne tje ook mooi uitvoeren. Spr. zou. nu hij hoort dat hierover nog niet niet B. en W. is gesproken, alsnog rekening willen houden met een trap. Mevr. KrapElings brengt he.t bezwaar naar voren, dat het balcon te smal wordt, wellicht is het beter een groot plat te ma ken. De heer Kamp zet uitéén, dat voor een plat geen ruimte is, bovendien behoeven de bedden toch niet eiken dag buiten. Spr. dankt B. en W. voor de vlugge afwerking in dezen. Hierna wordt, conform het voorstel beslo ten. Ontslag schoolschoonmaaksters. Door de schoolschoonmaaksters aan cle school te Winkel, J. KrapDroog en N. Kor- verde. Boer is ontslag aangevraagd per 1 Juli 193S. B. cn W. stellen voor dit onlslag per 1 Juli 1938 eervol te verleenen. Door Mevr. Korverde Boer is nog ge vraagd, of er nog een pensioentje aan de baan is verbonden, maar dit konden B. en W. haar natuurlijk niet, in uitzicht stellen. De heer Dekker vraagt of er voor deze menschen werd geplakt op een rentekaart. I)e Voorzitter: Neen, maar af en toe be taalden wc wat aan den Raad van Arbeid. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Wijziging begrooting 1938. B. en W. stellen voor de tweede begroo- tingswijziging 1938 vast te stellen. Goedgevonden. Rondvraag- Mevr. KrapElings spreekt over de ont siering van den Boschwcg. Het gaat om de sloot van perceel Tijsen tot de laatste nieu we huizen. Spr. wijst op de verpestende at mosfeer, die hier wordt verspreid én noemt den toestand, ook met het oog op de trek naar het -zwembad: ongewenscht. Spr. dringt op verbetering aan. Dc Voorzitter licht toe, dat deze zaak de aandacht van B. en W. heeft. Misschien kan dc sloot in werkverschaffing worden ge dempt; we zullen dat althans ernstig over wegen, zegt spr. De heer Brugman zégt, sprekende over demping van de Voorsloot, dat hij daar niet zoo warm voor loopt. Met verfraaiing van het dorp heeft demping niets 1c maken, eerder wordt het erdoor ontsierd. Alleen is spr. er voor als zulks noodig blijkt met 't, oog op de verbreeding van de Dorpsstraat. Hierna sluiting. BARS1NGERHORN Teeken»- en Schilderwerk, grooteren: 1. Klaas Bosma; 2. Maartje Vethman; 3. Piet Bakker. Troostprijzen: Ab v. d. Velde, Robb.v Keizer, Maarten Middelkoop, Hennsy Hylkema, Kees Gorter, Jan v. d. "Veen; Klaas Groot, Henk Duursma, Vim Boter- raari, Ali Winkel. Handwerk, schoolkinderen 7 jaar: 1. Rie- ni Boone, 2. Marietje Slikker, 3. Nennv van der Laan; 8 jaar: 1. Tini Terpstra, 2. Betsy Grill, 3. Geri Schrieken; 9 jaar: 1. Rina Baan, 2. Lize Borst; 10 jaar: 1. Trien Jon- gejans, 2. Rientje Slikker, 3. Klaasje van der Veen; 11 jaar: 1. Ali Winkel, la. Maar tje Vethman, 2. Henny Hylkema, 3. Trijn tje Vagemaker; 12 jaar: 1. Ma Baan, 2. Gré de Boer; 13 jaar: 2 derde pr. voor Margie Evcrts en Gcesje Bakker. Handwerk, Meisjes (thuis gem.): 1. Ali Timmerman, 2. Gerdien Jongejans, 3. Annie Kaper, 4. Trien v. Stipriaan. Handwerk, personen 1416 jaar: 1. Jan- nv Bil, 2. A. Molenaar. Nuttige Handwerken (Jumpers, Truien): 1. D. Wilms, 2. Mevr. Nonnekes, eerv. v. Marijke Gecrtsenia, N. Zwakman. Breiwerk: 1. Mevr. W. v. d. Oord, 2. Mevr. SchenkSleutel, eerv. v. Mevr. Non nekes, N. Zwakman, Mevr. Blaauboer Nagelhout. Spreien: 1. Mevr. B. Waiboer—Mostert, Fraaie handwerken: (Haakwerk) 1. Mevr. BlaauboerNagelhout, 2. B. Tjaard- stra, eerv. v. Mevr. K. Böod, Mevr. C. Marecs M. den Das. Kantklossen: 1. Mevr. N. Donaberger. Opennaadwerk: 1. L. Bakker, 2. A. Boe rendans, 3. Mevr. Loggers, eerv. v. Mevr. B. Waiboer—Mostert, Tr. Schenk, Gr. No bel, Mevr. WilmsVeuger. Borduurwerk: 1 Mevr. Loggers, 2 Tr. Pool, 3. L. Bakker. Eerv. v.: Mevr. Blaau boerNagelhout. Kussens: 3. Gr. Nobel. Vloerkleedjes: eerv. v.: Mevr. Schenk— Kant. Fotografieën: 1. Dr. J. J. Wérner; 2. A. Wied'ijk; 3. C. J- Nonnekes; 3. J. Schlahl- milch; eerv. v. W. van der Oord, Gré Dek ker. Houtsnijwerk: 1. R. Bil, 2. N. Donaber ger. Leerbewerking enz.: 1. Mevr. Nonnekes, 2. Gr. Nobel. Houtbewerking, jongeren:-1. Gerdien Jon gejans, eerv. P. Blaauboer Pz., Jany Bil. Teeken- en Schilderwerk: 1. D. Breed; 2. Aafje Bakker, 3. D. C. Broersma. met een prettigen pasvorm en Juiste sterk te der glazen gaat men naar den vakopti cien TERLEP. Want met zoo'n TERLEP's BRIL wordt het naaien en lezen weer een genot. Kosteloos oogonderzoek, 's avonds tot 8 nur. Reparatie aan Brillen, Fototoestellen, enz., in eigen reparatie-inrichting, vlug en goed koop. Gediplomeerd Opticien, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. Ziekenlondsleverancier. Huisvlijttentoonstelling De door de vereeniging D. O. G. op Za terdag, Zondag en Maandag j.1. georgani seerde huisvlijttentoonstelling is weer ach ter den rug, en we dienen er direct aan toe te voegen, bijzonder druk is het niet geweest. Door de medewerking van verscheidene dames en heeren was een expositie, ver kregen, welke gezien mocht worden. De in zendingen droegen in tegenstelling met vo rige malen een meer plaatselijk karakter. De 58 beschikbaar gestelde prijzen vielen nu alle in de gemeente, en onder deze prijzen waren er zeer fraaie. Vanzelfspre kend was het aantal inzendingen nu niet zoo groot, maar niettemin viel er voor de liefhebbers veel te genieten. De in de zijzaal van „de Fortuin" opge steld attracties hadden 't druk, met de ver koop van loten ging het goed, zoodat in finantieel opzicht wel van een succes kan worden gesproken. Nadat Maandagmiddag de prijzen aan de schoolkinderen waren uitgereikt, vond 's avonds te 10 uur de uit reiking aan dc ouderen plaats. De Voorzit ter Dr. Werner sprak een woord van lof aan het adres van de jury, bestaande uit dc dames Buyze, Jaarsma en Pik en dc heeren Dirkmaat, van der Kuyl cn Mol do- van, voor de serieuze wijze, waarop zij zich van haar moeilijke taak had gekweten. Direct hierna werd een aanvang ge maakt met de trekking van de verloting, waarna velen met een prijs onder den arm huiswaarts keerden. De heer de Graaf had zorg gedragen voor een rustig zitje op het tooneel, terwijl een en ander werd opgevroolijkt, door muziek van den heer Ploeger. Ten slotte een gedetailleerd overzicht van de behaalde prijzen: Attracties: Vlotbrug, dagprijzen respect, voor Jb. Broersma, K. Dekker en Jh. Broers- ma, hoofdprijs Jh. Broersma. Speerwerpen: dagprijzen voor Jb. Broersma, A. Noordam cn Jm. Blaauboer Gz„ hoofdprijs. Jm. BI aan boer Gz. Sjoelbak: dagprijzen voor A. Wie- dijk, Jn. Schenk Jz. cn D. C. Broersma, hoofdprijs D. C. Broersma. De geboorteda tum van de pon, werd geraden door den heer cn mevr. Blaauboer-Nagelhout te Kol- horn. Het horloge viel ten deel aan Mevr. T. Blomvan der Steeg te Barsingerhorn. De prijzen van de tentoonstelling werden toegekend als volgt: Teekenwerk, kleinere kinderen: Arie Bakker; 2. Betsy Griii. Troostprijs: Henk Grin, Jo Iiylkema. W ARMENHUIZEN SCHOORLDAM. VERGADERING MIDDENSTANDS VER EENIGING WARMENHUIZEN De Middens tahdsvereeniging Warmen- huizen vergaderde gisteren in de zaal van den heer P. Mantel te Schoorldam. De opkomst der leden was niet, groot. De voorzitter, de heer P. Dissel opent de vergadering met een woord van welkom1, waarna de notulen worden goedgekeurd. Ingekomen is een uitnoodiging aan de le den met hun dames om deel te nemen aa.n ripn Middenstandsdag op 26 Mei a.s. te Den Helder. Do voorzitter stelt thans voor geen afge vaardigde naar de bondsvergadering te zenden, daar dit nog heel wat onkosten met zich brengt en de afgevaardigde toch niets heeft in te brengen, als vertegenwoordiger van een kleine plattelandsverceniging. Te meer daar de meeste vereenigingen het zenden van een vertegenwoordiger ook na laten. De heer Diepsmeer acht het bezoek van de bondsvergadering wel van belang, zoo alle vereenigingen van het district, dit zijn er 22, er aan deelnemen, en zou daarom een voor stel op de districtsvergadering in willen dienen tot het verplicht stel en van een afvaardiging ter bondsvergadering voor elke aange sloten vereeniging. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aanvaard. De heer A. H. de Geus brengt verslag uit van de distriefsvergadering. welke te Schagen is gehouden. De voorzitter brengt dank voor dit keurige verslag. Credietbeperlcing. Omtrent het punt credietbeperking besluit de vergadering het voorstel van de Districts vergadering te steunen om te trachten een juiste regeling te krijgen tot het beperken van 't crediet. Daar de heer Vogelaar heeft bedankt als lid, dankt de voorzitter voor hetgeen hij gedaan heeft in de controle-commissie der vereeniging. Daar de rondvraag niets oplevert sluit de voorzitter de vergadering.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5