echtpaar Vos Plaatselijk Nieuws. JAN MOEJES Callantsoogers en Zeeridders huldigen 1 B betrouwbaar zuinig snel Prijzen v.a. f 1095- De gespannen toestand in Tsjecho-Slowakije Crisismaatregelen in handen der boeren? De instortingsramp te Rotterdam Gisteren zijn Dirk Vos en Geertje Mooy, Callantsoog's bruidspaar van den dag, geëerd op een wijze die ze vast en zeker in do jaren die hun nog resten niet meer zullen verge ten. I-Iet was fenomenaal en letter lijk het heele dorp heeft er deel aan gehad. En dat was wel het mooiste! Het was voor Callantsoog eigen lijk den heelen dag feest: er werd een juweel van een eerepoort op gericht voor het huisje aan den Oosterweg, tal van vlaggen hingen van de huizen en tenslotte had ieder een er den heelen dag de mond vol van. Samen 192 jaar... het kan toe! Maar des avonds, toen eerst bleek welke plaats deze twee stokoude Callantsoogers in de harten van hun dorpsgenootcn inna men. Toen de duisternis van over de duinen kwam en met de duisternis arriveerden de Vermaarde garde uit Den Helder: de blauwe zeeridders. Ineens was er geen kop meer in de huisjes te bekennen, afgezien van enkele zuigelingen, die nog niet beseften wat ze misten. Alles dromde samen op het school plein, alwaar het muziekkorps zich verza melde. En per auto werden Dirk en Geertje afgehaald, heel deftig en vol statie als goid het de hoogste autoriteiten des lands. De oude baas knikte maar en het ging hem kennelijk best naar den zin. Het moe dertje was wat beduusd van al de drukte en voelde steeds of haar hoofdkap, waarin de lampen der auto's gouden glanzen toover- den, nog goed zat. Het heele dorp werd rondgereden, tot voorbij de zomerhuisjes, die ze beiden nog nooit, gezien hadden. Er achter de vele auto's met de garde van „Moed Volharding Zelfopoffering". Héél Callantsoog stond te kijken en te wuiven. Bij een deftige rondgang hoort een def tige receptie en ook daaraan heeft het niet ontbroken, want gezamenlijk ging het, on danks den stroomenden regen, die geen schijn van kans kreeg roet in 't eten te gooien, naar hotel Duinzicht, alwaar de tafeltjes en stoelen reeds klaarstonden. Hier werd met recht feest gevierd, een feest het super-diamanten bruidspaar waar dig. Daar hingen aan de zoldering kleurige UITSLAG RALLTE DE MONTE CARLO IN ZAKFORMAAT. Eenigcn tijd geleden publiceerden wij een verslag van de ervaringen, opgedaan door onze plaatsgenootcn Van Weelde' Van Ha ren, Holema Jr. en de Geus, bij hun meerij den in de rit rond het IJselmeer, uitge schreven door het Prov. Best. Noord-Holland van de K.N.M.V. Eerst nu is de uitslag be kend geworden. Door de kranige rijders werd een derden prijs behaald in hun af- deeling, terwijl hun in het algemeen klas sement de tiende plaats werd toegekend. Het traject is gereden met een D.KAV.rwa- gen. VERKOCHT. Het huis, thans bewoond door den heer Nic. Kamp, en eigendom van den heer E. Deutekom, is verkocht aan den heer A. Schager. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 14 Mei 1938 stonden 79 werkloozen ingeschreven, tegen vorig jaar 41, waarvan in 1938 30 en in 1937 24 in de steunregeling, 35 in de centrale werkver schaffing en 6 in de gemeentelijke werk verschaffing de baggerrcgcling tegen vorig jaar 17 in de centrale werkverschaffing. 6 werkloozen maken een waehtweek door, terwijl 2 werkloozen uit hun bondskas trekken. ARBEIDSBEMIDDELING. Op Maandag 16 Mei j.1. stonden 96 werk zoekenden ingeschreven, waarvan 27 grond werkers, 11 timmerlieden, 2 oppermannen, 1 afschrijver, 6 arbeiders-chauffeurs, 34 landarbeiders, 10 losse arbeiders, 2 kantoor bedienden, 1 filiaalhouder, 1 lijn werker en 1 typograaf. Vorig jaar stonden in dezelfde week 59 werkzoekenden ingeschreven. VACATURE AAN DE GASFABRIEK. Het. aantal sollicitanten naar de vacante betrekking van administrateur-bedrijfslei der aan de gemeentelijke Gasfabriek alhier bedraagt 178 KERKELIJKE VERKIEZING. Bij de gister gehouden stemming is als lid van het College van Notabelen der Ned. Herv. Gemeente gekozen de heer M. C. Tuinman. Uit onze omgeving HEER HU GO WAARD Benoeming. Naar wij vernemen, is als schoolschoon- maakster bij de Chr. Nat. School aan den Basscrweg benoemd mej. A. Couperes. Luchtbeschermingsplan goedge keurd. Wij vernemen, dat het voor deze gemeen te vastgestelde luchtbcschcrmingsplan voor de bescherming der bevolking tegen lucht aanvallen, goedgekeurd is terug ontvangen. guirlandes, vlaggetjes en was het wonder dat men haast vocht om binnen te komen? Die buiten bleven, stonden op hun teenen door de ramen te gluren, en of ze daarbij tot op hun hemd nat werden, het kon hun niet schelen. De muziek blies zooals ze nog nooit ge blazen had: de eene marsch na de andere en de zeeridders zongen vast mee. Toen allen gezeten waren (en dat duurde nog al wat) nam burgemeester Reehorst 't woord en die heeft de oudjes toegesproken: niet deftig, niet met moeilijke woorden en vreemde symboliek, maar doodeenvoudig. Doodgewoon, zonder ophef. Maar hij heeft aardige dingen gezegd, van die woorden die de Callantsoogers uit het hart gegrepen moeten zijn. Hij verklapte daarbij dat. er door alen op de lijsten geteekend was en... véél geteekend. Zoodat men behalve een feestavond ook nog een envelon (niet iets erin) kon aanbieden. Er volgde op deze woorden een daverend applaus van de Callantsoogers en de zeeridders en een zoon van Vos, ook al met grijze haren, dankte meneer Reehorst Toen was het van „lang zullen ze leven in de gloria", terwijl de muziek fanfare op fanfare blies, waar van het plankier trilde. Ook Jan van Dok, de voorzitter van „Moed Volharding Zelfopoffering", nam het woord en hij prees Vos en z'n vrouw voor hun mooie leven en den eerste voor zijn dap pere daden op zee, als het stormbcest zich roerde achter de banken. En ook hij gaf zoo'n envelop, net. als de burgemeester. Wet houder Vos dankte allen die hadden mee gewerkt om dit alles zoo voor elkaar te brengen en dat was dan het einde van het officieele gedeelte van de receptie. Het officieuze was minstens even leuk... want daar kwamen al die ouwe zeeridders uit Nieuwediep, die zich eerst wat stil ge houden hadden, uit de hoek. Daar had je de heer Roctman, die zong en voordroeg alsof hij een zoontje van Koos Speenhof was, en Buil, die zong van boeren en zeeridders alsof hij nooit anders gedaan had. En Jan van Dok, die een schoone voordracht hield, waarvan het heele gezelschap van lachen onder de tafel schoot. En laat ons niet me neer v. Praag uit Den Helder vergeten die Dirk Vos een broek offreerde en z'n vrouw alweer een envelop. Tussclien de bedrijven door speelde de muziek marschen en populaire liedies en werd menig glas gedronken op de gezond heid van Dirk en Geertje. Die samen zaten te knikken en te kijken ert elkanders hand vasthielden. Een schoone avond! VERKIEZING NOTABELEN. Bij de gehouden verkiezing voor twee notabelen der N. H. gemeente werden geko zen de heer P. Smit Jbz. en K. Bobbeldijk. 25-JARIG JUBILEUM Het heeft den heer Swinkels Maandag niet aan belangstelling ontbroken! Door een co mité uit de burgerij werd hem een klok be nevens een gouden remontoir horloge aan geboden, terwijl de opbrengst der collecte het ook nog veroorloofde den jubilaris voor geruimen tijd van sigaren te voorzien. Van de P.T.T. was een bloemenmand aanwezig. Den heelen dag werd gerecipieerd, waar een dankbaar gebruik van werd gemaakt. 's Avonds verzamelde zich het personeel van Noord en Zuid ten huize van den ju bilaris en daar werd menig hartelijk woord je gesproken, als een blijk van de goede verstandhouding en collegialiteit tusschcn do beide postdiensten en het personeel on derling. De heer Swinkels meende dat dezen dag tevens een verlies voor hem was, daar hij thans, nu de geheele bestelling van Zuid uitgaat, zijn chef den heer Stapel verliezen gin ff- De heer Franzen, (Zuid) meende, dat Swinkels wel den eenen baas verloor, maar hij er toch weer een anderen terug voor zou krijgen en de toon wel weer spoedig zou worden gevonden. Het behoeft geen betoog, dat het midder nachtelijk uur reeds zeer lang verstreken was voor de laatste „buslichting" deze keer bij Kris de deur uitging en hij, overdenken de wat zoo al dien dag gepasseerd was. van de hem door de collega's geschonken fauteuil volledig bezit kon nomen. Z1JPE SCHAGERBRUG HINDERWET. Door de N.V. American Petroleum Com- pany te Den Haag is bij het gemeentebe stuur van Zijpe ingediend een verzoek niet bijlagen om vergunning, ingevolge de Hin derwet, tot het vervangen van de bestaande benzinepomp voor de garage De Moor alhier door' een enkel electrische benzinepomp. HOOGWOUD SCHOUW Vanwege het college van Dijkgraaf en Hoogheemraden van Noordhollands Noor derkwartier zal tusschen 20 en 31 Mei schouw worden gehouden over de door hen verhuurde perceelen gras- en rietgewas. EEN GEVAAR OP DEN WEG. Tegen F. K., alhier, is proces-verbaal op gemaakt omdat hij des avonds met een luxe auto reed, waarvan slechts één lamp brandde. Daar de wagen juist aan de lin kerzijde niet verlicht was, leverde dit niet weinig gevaar op voor het verkeer. EEN ONGELUK LIGT IN EEN KLEIN HOEKJE. Maandag j.1. leunde de 19-jarige J. Wever die op zijn fiets zat, tegen het huis van den heer P. Mulder, toen hij zijn even wicht verloor en met zijn hand door een ruit stootte. Hij kreeg een snijwond aan de pols, die zich zoo ernstig liet aanzien, dat Dr. Pool werd gewaarschuwd, die de wond heeft gekramd en verbonden. TE KOOP: 1 Mangel. 150 M. duims Zolderhout. 80 Wisselbielsen, eiken, 4 M. 40 Kruidelen. 3 Greppelbeunen. 18 Betonpalen, 2 M. 1., 10 bij 10 c.M. 1 Badkuip. 2 ronde Tafels, 1 Een 110 c.M. 1 Zaadwagen. 4 Hooimasten. 1 Opjaagstel, 3 blokken. 20 houten Platen, 50 c.M. br., 9 dik, 6M.L 9 Balken, 20 bij 12 C.M., 6.70 L 60 voer mooi Riet. 8 Eiken Palen. Voorts: Kisten, Vaten, tot 3000 liter. Spoorbiels en Brandkas ten. H. SCHRIEKEN, SCHAGEN. TEL. 1. Wie heeft IJSDRIEWIELER over, compleet en wil hem ver huren? Br. onder letter B92 Bur. van dit blad. Aangeboden: 1 H.A. KOOLLAND. zonder teeltvergunning, bij N. DE WIT, Middenweg 2, Anna Paulowna. Te koop: TAAIE ROODE en HERFST- WITTE PLANTEN, uit dc bak. K. PAARLBERG, Schagerwaard. Te koop: Een Glazen Wagen, eenige Houweelen en Petroleum lampen, bij Jn. DE GRAAF, Oudesluis. Tc koop: Een partij HERFSTWITTE en ROODE BEWAARKOOLPLANTEN, bij P. PORTEGIES, Noord A 8, Schagen. Mevr. KANNEWASSER. Kei zerstraat 3, huis. Den Helder, vraagt voor direct NET MEISJE, v. g. g. v. zijn Drie hoedanigheden van groote waarde Vraagt inlichtingen en demonstratie bij Hoofdvertegenwoordiger HEERHUGOWAARD TELEF. 26 WARMENHU1ZEN Vergadering L.T.B. Vergadering op Dinsdagavond in het lo kaal van den heer Wester. Mededeelingen. De voorzitter doet me- dedeeling, dat op a.s. Maandag 23 Mei een boeteprocessie zal worden gehouden naar Heil oo. Tevens wordt medegedeeld, dat gegadig den voor een tuindersbedrijf in dc Wierin- germcer zich kunnen opgeven bij het be stuur van den L.T.B. Zonder eenige ver plichting kan men zich in verbinding stellen. De duivenbestrijding zal voorloopig wor den stopgezet. De Burgemeester komt hierna ter verga dering. Dc voorzitter houdt vervolgens een korte inleiding over de Pachtwet. Hierna komt de Geestelijke adviseur ter vergadering. Bij de behandeling van de rekening en verantwoording voor de Alg. Verg. worden geen vragen gesteld. Bij het voorstel van het Centraal Bestuur om een grootere verscheidenheid van pro ducten te verbouwen, zijn de meeningen verdeeld. Rondvraag. De heer C. Mosch vraagt eenige inlichtin gen over den kleinen tuinderssteun. Daar dP voorzitter hiervan weinig af weet, geeft de Burgemeester hierover nadere mededeelin gen. Als afgevaardigden naar de Algemeene vergadering, zijn behalve het bestuur, geko zen de hoeren: P. Kannes, Jae. Dekker Hz., C. Dekker Hz., A. Mekken. C. de Nijs, A. Jongejan, L. Komen. P. Mosch Pz. en P. Smit Dz. Hierna sluiting. Vergadering De Noord. De Noord hield gisteravond een algemee ne vergadering in de zaal van den heer Wes ter. Waarnemend voorzitter de heer A. Hop man 'leidde deze vergadering. Door den secretaris, den heer P. Mink werden de notulen gelezen; ze werden goed gekeurd. Voorzitter deelde mede dat het toegepaste middel voor het verdelgen van ratten goed heeft voldaan en dat door gebr. Mink 150 Kg. Frumuller (aardappelen) zijn uitgepoot in de Dergmccr; deze aardappelen "zullen worden gekeurd en onder de leden kunnen worden gedistribueerd. Ingekomen is een schrijven van de Prov. Commissie inzake het sproeien van vroege aardappelen. De namen der nalatigen zullen in de vei ling worden bekend gemaakt, opdat de koop lieden hiervan op de hoogte komen. De rekening balans en verlies- en winst rekening over 1937 werden goedgekeurd, evenals de bogrooting voor 1938. Naar aanleiding van de rekening kwam in bespreking het voorstel van dc afd. Tuit- jenhorn L.T.B., voor de alg. vergadering, om het veilingspercentage met één procent te verlagen. Om aan de financieele verplichtingen te kunnen blijven voldoen, is echter meerdere verlaging dan een V2 pet. niet gewenscht. De vergadering ging met het praeadvies van het Centraal Bestuur accoord. Punt 8 van dc agenda behelsde de een zijdige teelt van producten in deze streek. Vooral voor de kleine tuinders is het ge wenscht, dat ze het geheele jaar met pro ducten aan dc veiling komen. Ook is het in het, belang van de veiling dat moer uien, bieten, peen, slaboonen enz. worden aange voerd. Het Centr. Bestuur acht het daarom ge wenscht, dat in de aangesloten vereenigin- gen het aanbrengen van meer verscheiden heid in de teelt wordt aanbevolen. Hierover werd nogal van gedachten gewisseld. Bij de rondvraag bracht de heer P. J. Mink ter sprake, dat de menschcn met kleine bedrijven, kleine tuinders, zich kun nen aanmelden voor den eventueel te ver strekken steun. Hierna sluiting. De Texelsche lammerenmarkf Prijzen in vergelijking met ver leden jaar sterk gedaald. De eerste groote lammercmnarkt te Texel had, wat de handel betreft een traag ver loop. Gingen, 's morgens slechts enkele partijen van de hand, eerst na den middag werd het iets heter, doch veel dieren ble ven onverkocht, terwijl de prijs maar wei nig opliep. Dc prijzen varieerden van fS f 12, hoogste prijs f 12.50. De schapenprijzen waren f20f23. Dit ging nogal. In verge lijking met verleden jaar is te consfateeren. dat de lammerenprijzen wel heel sterk znn teruggeloonen. Men betaalde verleden jaar f 11f 18 op de perste markt. Wie toen een gulden of vijftien beurde, kon nu niet. hooger komen dan f 9.—. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Mei. Aanvoer: 3100 Kg. rabarber 5.30620, 80 Kg. spinazie 1.50, 323 stuks bloemkool 14.50 —13. 2e soort 5.8011.30. NOORDSCHARWOUDE, 18 Mei. Geen aanvoer. Nieuwe eischen van Henlein aan de regeering. Door Von Ribbentrop uitgewerkt. De correspondent van „Le Jour" te Londen maakt melding van de nieuwe eischen van Henlein, den leider der Sudetenduitschers. Dit nieuwe plan van Henlein werd te Berlijn uitgewerkt, door Von Rib bentrop. Volgens onze inlichtingen aldns het blad, voorziet het in drie étappen: 1. de instelling van cultureele en admi nistratieve autonomie voor de Sudetenduit schers, erkenning van hun „nationale sou- vereiniteit" en het evenredigheidsbeginsel bij de bestuurslichamen. 2. De organisatie van een federalen staat volgens Zwitsersch model. 3. Afkondiging van een „neutraliteits- statuut" voor den federalen staat Tsjecho- Slowakije. Volgens Henlein zou hier geen sprake zijn van gewaarborgde neutraliteit naar het Belgische voorbeeld, doch volgens de Scandinavische formule, van „staat zon der bondgenootschappen". De regeering te Praag zou niet alleen haar bondgenootschap met Sovjet-Rusland moeten opzeggen, doch ook dat met Frank rijk. Het zou zich dan blootgesteld zien aan druk van drie buurstaten, die alle drie zeer bekende territoriale oogmerken ten opzich te van Tsjecho-Slowakije hebben. Onderhandelingen tusschen Hen lein en de regeering aanstaande. Reuter meent te weten, dat de onderhan delingen tusschen Henlein en de Tsjecho slo waaksche regeering spoedig een aanvang zullen nemen, daar het oogenblik daartoe hoogst geschikt wordt geacht. Henlein zou het opzeggen van het pact met Sovjet-Rus land niet als essenticele voorwaarde stellen voor het welslagen der onderhandelingen. De toestand wordt hoogst netelig geacht, doch niet onhoopvol, daar Henlein zich, naar men gelooft wel bewust is van de ge varen van een volkomen onbuigzame hou ding. Eensgezindheid onder de regee- ringspartijen. Ceteka meldt, dat de partijen der regce- ringscoalitie besloten hebben voor de ge meenteraadsverkiezingen te Bratislava een gemeenschappelijke lijst in te dienen. Deze partijen zijn de boerenpartij, de sociaal-de mocratische, de nationale socialistische, de Tsjechoslowaaksche Roomsch-Katholicke partij, de handwerkerspartij en de natio nale Unie. Zij hebben een gemeenschappelij- ken oproep uitgevaardigd, waarin tot een heid gemaand wordt in den strijd tegen Henlein en de Hongaarsche separatisten. Behoorlijke voorwaarden dienen te worden gesteld. De alge meene vergadering van de Holl. Mij. v. Landbouw. In zijn openingswoord ter gelegenheid van de 146e algemeene vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, welke heden gehouden wordt te Amster dam, zegt de Voorzitter de heer P. Stapel Czn. o.a., dat 1937 niet heeft gebracht wat men zich heeft voorgesteld. De oorzaken van de opleving blijken weinig stabiel te zijn, alles is nog zeer verward. Het einde van 1937 gaf een sterke prijs daling te zien welke daling voor zoover dit jaar verstreken is, nog heeft aangehouden, zij het dan ook, dat de daling in-1938 niet zoo intensief was als in het einde van 1937. De oorzaken schdijft men eenerzijds toe aan de zeer onrustige en verwarde politie ke constellatie in de wereld, terwijl men anderzijds den toestand in de Vereenigde Staten van Amerika en toenemende voor raden van goederen voor een zeer groot ge deelte daarvoor verantwoordelijk stelt. Zoo daalde de tarweprijs met 23 rogge met 21 en ook de gerst prijs zonk in. Hoewel volgens spr. ons land sterk van de buitcnlandsche conjunctuur afhankelijk is moet men toch trachten op eigen kracht de moeilijkheden te boven te komen. Tenslotte zeide spr., het waarschijnlijk te achten, dat men slaat voor een omimekeer in de regecringsbcmoeiingen met den landbouw, welke wel eens zouden kunnen leiden tot een zeer zware, door de land bouworganisaties te dragen verantwoorde lijkheid. In dit verhand houdt vervolgens Ir. Huis man een inleiding over do overname van uitvoering der Crisismaatregelen door de land bouworganisaties. waaromtrent spr. als zijn oordeel uitsprak, dat de verantwoordelijkheid welke de orga nisaties bij overdracht op zich nemen, het stellen van voorwaarden, waaraan voldaan, moet zijn, onontbeerlijk maakt. De voornaamste voorwaarden zijn: .a de te bereiken prijs dient gemiddeld loonend te zijn, d.w.z. beter dan thans door de crisismaatregelen verwacht mag wor den. b. die prijs dient te gelden hij instand houding van het productie-apparaat, dus bij handhaving van don export. Bij iedere voorbereiding van overdracht zullen deze algemeene voorwaarden uit gangspunt dienen te zijn bij de beoordeel ling of tot deze overdracht al of niet moet worden besloten. Vervolgens gaat men over tot behande ling der uitgebreide agenda. Vrouwen getuigen voor den vrede Zwijgende stoeien trekken door de straten. Heden zullen wederom tienduizenden vrouwen in den lande, door het deelnemen aan den Vrouwen Vredesgang, een zwijgend getuigenis afleggen voor den vrede. Omstreeks half vier hedenmiddag wordt een deputatie door dc Begeering ontvangen, terwijl ook een deputatie zal worden afge vaardigd naar het Permanente Hof van Internationale Justitie in het Vredespaleis. O.m. zal aan den Volkenbond, mede na mens eenige buitenlandsche en internatio nale Vrouwenorganisaties hét volgende adres worden aangeboden: „Duizenden vrouwen in alle werelddcc- len wenden zich, gedreven door het medege voel met het lijden en de ontberingen van de lallooze onschuldige slachtoffers in de oorlogvoerende landen, tot U met het drin gend verzoek, dat Gij U in al Uw vergade ringen en bij al Uw overleggingen vooral het rampzalige lot van die ongelukkigeu wilt indenken en, door hetzelfde medelij den bewogen. Uw uiterste krachten zult in spannen om door eendrachtige samenwer king een einde te maken aan dat lijden en het in de toekomst te voorkomen". In 1936 werd reeds een „snij ding" in den muur geoonsta- teerd. - Technische dienst wist hier niets van. Naar aanleiding van de ernstige instor tingsramp, welke de vorige week te Rotter dam plaats had, hebben verschillende ge meenteraadsleden B. en W. vragen gesteld, welke het college thans heeft beantwoord. In 1916 werden enkele panden aan de Valkensteeg voor afbraak verkocht, behal ve de meest westelijke muren, welke niet tot aan den beganen grond werden afge broken. Dit werd noodig geoordeeld om liet verleencn van uitpad aan de eigenaren van dc aangrenzende perceelen te kunnen be- hecrschen. Het valt te betreuren, aldus B. en W., dat bedoelde muren op volle hoogte zijn blijven staan, omdat het technisch niet verantwoord kan wor den geacht om een muur van de afmetingen als de onderhavige, vrij te laten staan. Men is nooit op de gedachte gekomen, het besluit van 1916 te herzien, omdat dc wij ze waarop de muur na afbraak van de pan den is bepleisterd en afgewerkt, den in druk wekte, dat de muur één geheel uit maakte met het belendende pand. In December 1936 kwam een agent van politie tot de ontdekking, dat aan den kop van den muur een zgn. „snijding" bloot kwam. De bouwpoli- (ie heeft, daar het hier een gemeen telijk object betrof, deze bevinding aan de zgn. onderhoudsafdeeling van den tcchnischen dienst gerap porteerd. Door een nu niet meer op te helderen oorzaak heeft die mede- deeling deze afdeeling niet bereikt. Daaruit valt te verklaren, dat geen controle op den muur is uitgeoefend. In 1936 zeide een bouwkundige nog, niet te hebben geconstateerd, dat dc nu inge storte muur aan eenige werking onderhe vig was. In verband met het justitieel© onderzoek is het thans niet mogelijk naar dc onmid dellijke oorzaken van dc instorting een on derzoek in te stellen. Zoodra de justitie het tercin heeft vrij gegeven, zal dit geschieden, waarna de uitslag aan den Raad zal wor den medegedeeld. Als het kalf verdronken is..« B. en W. deelen tenslotte mede, door eeni ge personeelsuitbreiding de controle op bouwwerken te doen versterken en het leed dat door de ramp is veroorzaakt zooveel ino- .gelijk te zullen, verzachten.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6