Raad Anna Paulowna I Arrondissements rechtbank te Alkmaar tn 1 Ondanks ouderwetsche leermid delen was het vervolgonderwijs goed. De dansende meisjes van het her- halingsonderwijs! De Voorzitter stuurt de pers er niet om een wissewasje uit! Arbeidersvrouwen in de commis sie van Bsstuur? Wethouder Keuris vindt het hu welijk niet altijd een feestdag. De heer Hooimeijer stemt tegen vrijstelling van belas ting op Oranjedagen. De heer Kuiken bijl niet hard als 't geld kost, maar de licht masten liggen hem zwaar op de maag! Luchtkasteelen bij het station De raad vergaderde gistermiddag. Voorzitter was de heer Lovink, burge meester; Secretaris de heer Keizer. Alle leden zijn aanwezig, behalve de heer Rezelman. Als de vergadering geopend is en de no tulen onveranderd zijn vastgesteld, deelt voorzitter o.a. mede, dat Ged. Staten mach tiging hebben verleend tot het doen van een uitgave van f 26000 voor het bouwen van een nieuw raadhuis, dat door dit col lege is goedgekeurd, het bouwen onder hands aan te besteden, dat machtiging is verkregen tot liet doen van uitgaven op dc begroeting 1938 tot de helft, der geraamde bedragen. Ingekomen is het verslag van het vervolgonderwijs aan de O. L. school; id. van het agentschap der arbeidersbemid- deling; id. van den schoolartsendicnst 1037, met, rekening en begrooting. Er waren 13 leerlingen bij het vervolgon derwijs, de resultaten waren goed. De cur sus eindigde niet 11 leerlingen, 2 leerlingen vielen af. De leerkrachten voelden zich ge handicapt door liet gemis van moderne leer middelen en dringen aan op vervolgonder wijs dal als voorbereidende leerschool voor middcnstandsondcrwijs hij het volgende uni form leerplar, als de tijdsomstandig heden het toelaten over betere leermiddelen zal beschikken. Ten aanzien van den cursus, voor meisjes wordt opgemerkt, dat enkelen door het be zoeken van den danscursus nogal eens man keerden. De leerkrachten mecnen dat als weer liandwerkonderwijs werd ingevoerd, meerdere leerlingen zouden komen. Voorzit ter acht. dit in de toekomst wel weer ge- wenscht. Met een uniform leerplan in ver band niet vervolgonderwijs-middenstands- cursus zijn dc leerkrachten bezig. Dit het verslag van het agentschap der Ar beidsbemiddeling blijkt, dat in den afgeloo- pen zomer 1937 de werkloosheid voor de gc- mcpnte Yoordeclig is geweest. Alle 460 werk zoekenden werden geplaatst. Het verslag schoolartsendicnst geeft aan, dat. verschillende scholen in hygiënisch op zicht werden verbeterd. Geklaagd wordt over te volle klassen en slechte banken. Dit verslag zal bii dc leden circulcorcn. De dienst heeft de gemeente gekost f383.21; de begrooting geeft aan een bedrag vQn f519.22. De gemeenschappelijke regeling ongeveer werken als de bestaande regeling. Er zullen twee doktoren zijn, die wonen in Den Helder. De heer Op 't Veld: Dus niet in Scha- gen! (Gelach.) De raadsleden zijn het er over eens, dat de kosten zeer meevallen en onder dc aanvan kelijke begrooting van f700.blijven. De heer Kuiken: „We zijn er op vooruit- hoerd." Ingekomen is nog een verzoek van dc .Boerenleenbank om terugbetaling van een akkerbouwvoorschot van aan een ingezetene verleend, welke ingezetene de crplichtingcn niet kan nakomen. De gemeente is hier 30 garant voor, dc gemeente 70 ingevolge de bekende regeling. Na eenige discussie, welke wij op verzoek van den Voorzitter, waar zij persoonlijke kwesties betreffen niet opnemen wordt besloten het bedrag terug te betalen. (Burg. Lovink gaf hier dus ->en navolgens waardig voorbeeld, vertrouwen in de Pers te stellen, en haar niet bij elke gelegenheid de deur uit te zenden! Versl.). Verhooging subsidie B. A. B. en W. stellen voor het subsidie aan het, Burgerlijk Armbestuur voor 1937 te verhoo- gen. Er is een tekort van f 803.11. waaromtrent Ged. Staten geen bezwaar hebben dat de Baad de subsidie verhoogt. Inkomsten en uitgaven waren ruim f 45000. lie heer Kuiken. Er is niets aan te doen. Aldus besloten. Extra hulp aan werkloozen '38. B. en W. stellen voor extra hulp aan werkloozen voor 193S te verstrekken. liet geldt hier de bekende steun B aan werkloozen en B boeren. Ilct zal dc gemeen te f2.per wcrkloozc kosten, totaal f374. De Provincie betaalt f3.70; totaal wordt per wcrklooze f5.70 betaald. De heer Dekker is niet tegen de post, maar meent dat in dc uitvoering een wijzi ging is gebracht. Dit las de Voorzitter niet voor! Voorzitter licht, dc zaak nader toe, cn wijst er op, dat de steun alleen in bijzondere ge vallen gegeven wordt, in buitengewone om standigheden. Er wordt een andere maatstaf aangelegd, dan vroeger toen B. cn W. dit regelden. De heer Dekker bedoelde de bepaling dat door huisbezoek uitgemaakt is of de B steun noodig is. Spr. meent dat elke werklooze het wel noodig heeft, maar spr. kan natuurlijk de gemeente geen verwijt maken, want die maakte de regeling niet. Kan de commissie voor huisbezoek het werk wel af? De heer Dekker zou willen, als er wat hij vernomen hoeft, dames aan do commis sie worden toegevoegd, men dames zal ne men, die op de hoogte zijn cn den toestand begrijpen, dus arbeidersvrouwen. Voorzitter zal gaarne met do opmerking van den heer Dekker rekening houden. De heer Hooimeijer krijgt op een vraag ten antwoord, dat de betreffende commissie is samengesteld uit B. en W., een thans overleden werkgever, den secretaris, den ambtenaar Doeds cn vakbondsafgevaardig den. Het voorstel wordt aangenomen. Scholenregeling met Alkmaar. Het gemeentebestuur van Alkmaar stelt voor een gewijzigde gemeenschappelijke re geling aan te gaan voor schoolbezoek aan de Alkmaarsche O. L. scholen door kinde ren uit Anna Paulowna. Gedurende de laat ste jaren is van de regeling geen gebruik gemaakt, maar om de mogelijkheid er in de komende jaren alsnog gebruik van te ma ken, stellen B. cn W. voor het verzoek in te willigen. Dc heer Kuiken: Zijn er nog kosten aan verbonden als er geen leerlingen zijn? Voorzitter: Natuurlijk niet! Het voorstel wordt, aangenomen. Voorschotten landarbeiderswet. B. en W. stellen voor aan G. Heystek, Jb. Langcs, C. H. Glasbergen en A. Zeeman een voorschot te verlcenen ingevolge de bepa lingen der landarbeiderswet en liquidatie der voorschotten te verleenen aan J. Kosscn cn A. van den Oudenaarde. De plaatsjes van beide laatsten zullen van eigenaar veranderen. De lieer Lubbert stelt voor geheime verga dering te beleggen over dit punt. De vergadering is liet hier niet mee eens, de pers blijft op voorwaar de dat zij de besprekingen, omstan digheden van personen betreffende, niet publiceert.. Het voorstel van B. en W. wordt, na uit voerige discussies aangenomen zonder hoof delijke stemming, ten aanzien van alle bo vengenoemde personen, behalve voor wat be treft. hot. verzoek Glasbergen, dat. na stem-, ming met 64 stemmen wordt aangenomen. Tegen stemden mevr. Borst-Liefhebber, de h.h. Dekker, Lubbert, Kuris, en voor de hee- ren C.omelissen, Hooimeijer, Kloosterman, Op 'tVeld cn van den Berg en Kuiken, waar bij wij opmerken, dat de heer Keuris tijdens' de besprekingen van standpunt veranderde.. Wijziging vermakelijkheidsver ordening. B. en W. stellen voor de verordening op de openbare vermakelijkheden als volgt te wijzigen: dat, hot eerste lid van artikel 5 wordt, aan gevuld met een nieuwe alinea, luidende dat belasting niet is verschuldigd voor openbare vermakelijkheden gehouden ter gelegenheid van verjaardagen en bijzondere dagen voor de leden van het Koninklijk Huis of andci'e nationale gedenkdagen. De heer Hooimeijer: Aan wien hebben we dat te danken? Voorzitter: Natuurlijk aan meneer Klooster man, maar meneer Kuiken kon niet wach ten. De heer Kloosterman is het college zeer er kentelijk en hoopt dat dè Raad de poging 2al waardeeren. De lieer Dekker acht re redactie van het voorstel onjuist nu zijn ook gewone bals op die dagen onbelast, die door de kasteleins worden georganiseerd. Spr. zou allen volksspelen enz. er in wil len betrekken. De heer Lubbert is het met den heer Dek ker eens, als het, door particulieren georga niseerde feestelijkheden betreft. Voorzitter acht de juiste redactie vrij moeilijk. Men zou er „feestelijkheden" van kunnen maken. De lieer Dekker zou er „georganiseerd dot*' bestaande comité's" aan willen toevoe gen. De Voorzitter acht dit nog niet ruim ge noeg. De heer Hooimeijer zegt, dat het misschien uit zijn mond vreemd zal klinken, maar hij hoopt dat 't heele voorstel vervalt. Een Oranjefeest hoeft geen geld te kosten en wie er feest wil vieren, als bals enz., moet er maar voor betalen. Spr. vindt het minderwaardig, dat men bij anders denkenden om een fooi moet aanko men. Een Oranjevereeniging moet het zelf kunnen redden. Spr. zal beslist tegenstemmen. De lieer Kloosterman: Het gaat niet om bet. bedrag! Om de tegenstrijdigheid! De heer Hooimeijer: Laat. men dan het feest, op een minder laag bij de grondsche manier organiseeren, en niet, dansen. Wie dansen wil, betalc! Laat. ons niet vragen om een gunst en ons er boven verheffen. Ik heb hier maar een antwoord op! Lid worden van de Oranjevereeniging, en met liefde bijdragen De lieer Kloosterman wil het principieele er buiten laten. De lieer Kuiken: Het gaat niet om een dansje dat meneer Hooimeijer niet wil. De Voorzitter: Daar praten we niet meer over. De beer Kuiken vindt dal. het om het feest gaat. Wie dansen wil, betaalt zijn borreltje zelf wel. Wethouder Keuris: Een huwelijk is eigen lijk geen gedenkdag Voorzitter: Een feestdag? Weth. Keuris: Nou, niet altijd. (Gelach.) Voorzitter: Kan dc lieer Hooimeijer er zich mee vereenigen? De lieer Hooimeijer: U hoeft er niet aan tc tornen. Ik stem tegen! Op voorstel van Weth. Keuris wordt liet voorstel zoo gewijzigd, dat „van openbare feestelijkheden" gesproken wordt; uitgezon derd welke door particulieren zijn opgezet Het gewijzigde voorstel wordt z.h.8. aangenomen. De heer Hooi meijer wil geacht worden te hebben tegengestemd. Suppletoire begrooting 1937. De voorgestelde wijzigingen zijn van admi- nistratieven aard. De bcgrooting wordt gewijzigd aangeno men. Rondvraag. De heer Hooimeijer wijst op de rainiste- rieele circulaire tot steun van kleine tuin ders. Voorzitter licht toe, dat aan een cn ander reeds uitvoering is gegeven door B. en W. Er komt bovendien een huis aan huis- circulaire. De heer Hoep is met een cn an der belast. De heer Kuiken vraagt of B. en W. al eens bij de palen heeft gekeken. Voorzitter: Begin je daar nou weer over? De heer Kuiken: Ja, 't schijnt nog al zwaar te zitten, die paaltjes. De vrachtauto's botsen er aldoor tegen op. Het is een paal die ner gens op lijkt bij de drie bruggen. Er is nie mand in den polder die zegt dal het er op rooit. Het kost. zooveel niet, want. dan zou spr. niet zoo hard bijten. (Gelach.) Ten slotte betaalt; ieder schot en lot er aan. Voorzitter zegt er steeds aan te denken. Dringend acht spr. liet. niet. De heer Van den Berg is het met Voorzit ter eens. De heer Kloosterman vraagt of het college aandacht heeft geschonken aan de circulaire voor werkverruiming. Zit hier wat in? Voorzitter gelooft dit niet. Er is werk ge noeg in den Polder. Bovendien krijgt elke gemeente de 50 niet.. De heer Dekker zou de. rouleerregeling wil len verbeteren. Spr. gelooft niet dat liet de bedoeling van de circulaire is. Men kan het eens probeeren! De heer Kloosterman zou in dit. verband de smerige put bij het station willen weg maken. Weth. Keuris: Wou je er een plantsoentje van maken? Zitting van Dinsdag 17 Mei. Uitspraken: Voordat, de zitting een aanvang nam, deed de Rechtbank o.m. de volgende uit spraken: N. J. A. Str. uit Alkmaar f 15 boete subs. 5 dagen wegens een aanrijding, in hooger beroep (eisch f 60.boete subs. 20 dagen) J. de W. uit, Bergen, wegens slachten zonder vergunning f 40.boete, subs 20 da gen (eisch f 50 boete subs. 20 dagen). Bergen. EEN RIJWIEL GESTOLEN. Als eerste verd. staat dan terecht E. dc V., wonende te Egmond aan Zee. die op 21 Maart j.1. van een zekere mej. C. M. v. d. B., wonende aan den Lijtweg te Bergen, een damesfiets heeft weggenomen. Verd. erkent het feit. De juffrouw als get. gehoord zegt, dat, zij 's avonds de fiets voor haar deur liet staan cn deze 's morgens verdwenen was. Dc heer J. H. W., reclasseeringsambtc- naar wil den verd. een kans geven en hem IV2 a 2 jaar doen opnemen. De Officier vanJustitie, mr. v. d. Fecn de Lille, requisitoir nemend, wijst erop, dat verd. expres naar Bergen is gekomen. In- tussclïen wil de Officier medegaan met 't/ advies van den heer Wiggers en verd. een voorwaardelijke govangenistraf van acht maanden met een proeftijd van 2 jaar, on der bijzondere, voorwaarden, opleggen. De verdediger, mr. Schuurman, dankt den Officier voor zijp mild requisitoir en sluit, zich daar gehc'cl bij aan. De rechtbank zal over 8 'dagen, uitspraak doen. Anna Paulowna. WAS VERDACHTE EEN KLEPTOMAAN? Dan moet terecht staan J. R. uit Anna Paulowna, die aldaar verschillende gereed schappen en verf heeft weggenomen. Verd. erkent het hem ten laste gelegde. De getuigen, D. J. M., J. N. v. d. PI. en A. B,, allen wonende te Breezand, hebben diverse werktuigen vermist. De laatste get. A. J. v. Sch., opzichter tc Anna Paulowna, komt deze feiten bevesti gen. De president, mt\ Ledeboer, zegt dat het er somber voor verd. uitziet; hij is alreeds eens voorwaardelijk veroordeeld, maar schijnt niets te hebben geleerd. De Officier van Justitie requisitoir ne mend, wijst erop dat een voorwaardelijke veroordeeling al is mislukt, waarom mr. v. d. Feen de Lille één jaar gevangenisstraf eisclit. Dg vex-dediger van verd., mr. Arno Vell- man zegt in zijn verdediging, dat deze man uit een zeer slecht milieu komt. Spr. meent, dat ofschoon de man een nieligen indruk maakt, deze een soort kleptomaan is. Het is eenvoudig een kfvestie van klei ne dingen, die hij eenvoudig wegneemt en hij doet. er verder niets emde. Ts het daar om niet een geval met een pathologischcn grondslag? Het lijkt verdediger wensche- iijk, dat deze man eens psychiatrisch wordt onderzocht. Dc Officier van Justitie repliceerende, meent dat op den duur een en ander verre toekomstmuziek is. Ovei-igens heeft mr. v. d. Feen de Lille niets tegen het verzoek van den verdediger. De Rechtbank zal over een week uitspraak doen. Alkmaar. DE AANRIJDING VAN TRAINER MEINDERS. Hechtenisstraf van twee maanden en intrekking rijbewijs voor zes maanden peëischt. Als laatste verd. wordt geboord B. J. I. uit Heiloo, die in den avond van 19 April op den Kennemer- straatweg den bekenden voetbal trainer Fred Meinders dusdanig heeft aangereden, dat deze kuit en scheenbeen brak. President: Je bent naar Alkmaar gereden om een brief te posten, nietwaar? Verd.: Ja zeker. Pres.; En waarheen bent U toen gegaan? Verd.: Naar 't Café van Toon Molenaar. Pres.: En wat heeft, U daar gedronken? Verd.: Een paar glaasjes rats. Pres.: liet was beier geweest direct, naar huis te gaan. Bent U wel eens bij Mein ders geweest? Verd.: Ja zeker, den volgenden dag al cn gisteren ook nog. Mr. Ubbcns vraagt, of verd. niet meer dan twee catsjes heeft gedronken. Bij den Rcchter-Cominissaris sprak .verd. .van 2 of 3. Voorzitter acht het profijt te laag in ver band met het arbeidsloon. Het is niet mooi bij het station, de boomen worden door dc iepziekte zonder vorm van proces gerooid. Men heeft er al veel over gesproken, ook ten aanzien van bouwterrein en parkplannen, maar het zand is te duur. De lieer Dekker vraagt inlichtingen over het uitbreidingsplan, dat in Juni 1932 be handeld is. Als het jaar verstreken is, hier voor bepaald, zullen B. en W. geen bouw vergunningen meer kunnen uitgeven. Voorzitter zegt, dat. dc zaak in behande ling is. Men correspondeert niet den heer Wiechert Bruin, volgende week wordt gecon fereerd. De heer Dekker dringt aan op betere wa- teiToorzicning o.a. aan den Balgweg en an dere plaatsen in verband met de droogte- perioden. Willen B. en W. een onderzoek in stellen of aansluiting mogelijk is op grond van de bepaling van de onrendabele gebie den? Ilct is bevorderen van volksgezondheid en verruiming van werkgelegenheid; zon der dat spr. bedoelt dat een en ander in werkverschaffing moet worden uitgevoerd. Voorzitter zegt toe een onderzoek te zul len instellen. Natuurlijk is men er in prin cipe voor. Hierna sluiting. Verd.: Het. waren er twee. De verdediger van verd., mr. Prins, vraagt of verd. na het drinken van de catsjes on middellijk is weggegaan. Verd.: Zoo goed als dadelijk; ongeveer na een half uur. De eerste get. is B. J. v. D., caféhouder tc Alkmaar, die vertelt, dat er in zijn café een vergadering was geweest van Alcin. Victrix. Get. had de menschen uitgelaten om twaalf uur ongeveer. Pres.: Waar stond U?, Get.: Op het terras. Pres.: U heeft plotseling een auto zien aankomen? Gel.: Ja, ineens hoorde ik een klap. Pres: Ja en daarom zag U de auto van links naar rechts gaan. Was Meinders be wusteloos? Get.: Eerst wist ik niet wie het was, toen zei ik ineens: „Het is Meinders", waarop deze zcide: „Ben jij het Ben; o, wat heb ik een pijn!" Pres.: Heeft nu de aanrijding op de parkeerstrook plaats gehad? Get.: Ja zeker. Pres. tot, verd.: Dat ziet er niet mooi voor je uit! De volgende get. is W. de Z., die ver klaart, dat, ei- iemand uit. het café van v. D. kwam. Ilij werd door de auto geschept cn meegesleurd. Officier v. Justitie: Liep die persoon al leen? Get.: Ta, alleen. Gehoord wordt vervolgens Th. J. H. M. O-, te Alkmaar, die op een vraag van den verdediger of dc auto recht, reed of slinger de, antwoordde: Hij slingerde. Tenslotte wordt gehoord get. C. W., bu- rcelambtenaar, wonende te Alkmaar, ook deze verklaart, dat verd. op het moment van de aanrijding met dc rechterwielen op den parkeerstrook reed. Mr. Train vraagt, hoe de lichten waren. Get.: Heel_ flauw, ik heb geprobeerd z'n nummer op te nemen, maar dat lukte niet. Dc verdediger vroeg"Óf 'cle vcrgadêripg juist, uit, was en de menschen naar buiten stroomden? Get.: Er waren een 20-tal menschen om cn bij het terras. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend, zegt, dat het wel maanden en maan den zal duren voor het slachtoffer in de rechtszaal kan verschijnen. Hij toch brak beide boenen; één daarvan nog wel op twee plaatsen. Daarom heeft spr. nu reeds de zaak aangebracht. Er is komen vast te staan, dat verd. met twee rechterwielen op de parkeerstrook heeft gereden. Voorts is gebleken dat do verlichting van vcrd.'s auto niet in orde was. Ook heeft verd. roekeloos gereden. Meinders heeft staan te wachten op get. W. en omdat hij aan den verkeerden kant van den weg stond, is dat ccn grootc fout. Merkwaardig is het overigens, dat verd. niet eens beeft gemerkt, dat Meinders op dc motorkap is 'terecht gekomen en daarna tegen de voorruit. De officier eischt een hechtenisstraf van twee maanden en intrekking van het rij bewijs voor den tijd van zes maanden. De verdediger van verdachte, Mr. Prins, meent, dat het moeilijk is de schuld van zijn cliënt vast te stellen, al zegt dat niet, dal pleiter op ontslag van rechtsvervolging wil aandringen. In den breede zet, spr. Uit een, dal de straf door den Officier gcëischt, te zwaar is en hij betoogt, dat verd. een be hoorlijk mensch is. De man heeft niet. meer geweten, wat hij deed. Voor café van Doorn is een lantaarn, welke een scherp licht geeft; verdachte had in verband hiermede niet op de parkeerstrook moeten rijden. Ontneming van het rijbewijs bcfcekcnt ontneming van vcrd.'s brood. Ook hechtc- nisstraf is niet noodig. Mr. Prins vraagt dan om den man een geldboete op te leggen. Uitspraak heden over acht dagen. OUDKARSPEL. NAAR DE VORMING VAN EEN AFDEE- LING VAN DEN V.D. BOND. Maandagavond werd in het lokaal van den lieer C. Vis alhier een vergadering ge houden door de propagandacommissie van cle Vrijz. Dom. Bond, waar de heer Mr. van Dam uit Haarlem besprekingen heeft ge voerd voor de vorming van een afdeeling van den V.D. Bond. Men zal door huisbezoek trachten tot dc stichting van een afdeeling le komen. Nog meer verdeeldheid? Ook in Zuidscharwoude worden pogingen aangewend om een afd. van den V.D.-Bond op tc richten. Dc besturen van dc plaatselij ke kicsvereenïgingen (de nict-confession- ncele), zijn, naar we vernemen, expres- selijk tot de bijeenkomst uitgenoodigd, ten einde lot eenheid en samenwerking van al le vrijzinnigen in deze gemeente te geraken. Zooals inen allicht weet zijn in deze ge 'f meente 2 kies vereen i gingen buiten S.D.A.P en R.K. De eene heet, Burgerplicht, en d andere Vooruitstrevend Vrijzinnige Kicsvei De eerste was voorheen een afd. van dei Vrijheidsbond. Bij de laatste verkiezingci verloor zij den eenigen zetel, dien zij to: nu toe bezette. Menschelijkerwijze gespro ken. is het niet meer mogelijk dat zij diei zetel nog herwint. De Vooruïtstr. Vrijz. Kiesver. heeft 3 ze tels in den raad. Blijft, Burgerplicht bij hel indienen van een lijst, dan is het, zeker, dat de R.K. de volgende gemeenteraadsverkie zing 4 zetels, dus de meerderheid behalen De vrijzinnigen zouden dus inderdaad ver standig doen te trachten tot eenheid cn sa menwerking te komen, want alleen in daf geval is het mogelijk een R.K. meerdèrheii te voorkomen. Óf die eenheid en samenwer king nu moet gezocht worden in het oprichl ten van een afd. van den V.D.B. is zeer twij fclachtig. Beide kiesverenigingen toch tel len haar leden onder hen, die niet bij eer politieke partij zijn aangesloten. Bij Burger plicht alleen zijn enkele lid van den Vrij heidsbond en van dc Chr. Historische Unie althans steunden de laatsten de candidaten dier kiesvereeniging. Het lijkt ons dan ook toe, dat, wil men tot eenheid cn samenwer- Ij king komen, men beter zal doen, dit te - trachten buiten bemoeiingen van een poli tieke partij. Anders bestaat de kans nog, 1 dat de verdeeldheid in plaats van geringer zelfs groot er wordt. Wie neemt daartoe eens het initiatief? NOORD SCHA RWOÜDE Bij de verbreeding van de Dorpsstraat aan het Noordefnde dezer gemeente is een oneffenheid in den weg ontstaan, n.1. waar het oude gedeelte aansluit, op het nieuwe, Dat de toestand hier niet ideaal is, onder vond de heer B. uit Zuidscharwoude die per fiels uit Zuidelijke richting kwam rij den, terwijl hij op een lastdrager een aantal bussen met olie vervoerde. Bij het oprijden van het. verhoogde gedeelte kreeg de fiets een schok met gevolg, dat de haken der lastdrager los geraakten cn in de spaken van het. voorwiel terecht kwamen. De gevolgen waren van dien aard, dat. de man over den kop kwam te vallen en met een verstuikte en opgezwollen enkel werd opgenomen. Door Dr. de Wit is Bi. per auto naar huis vervoerd. liet wordt zeker meer dan tijd, dat de straat hier gelijk gemaakt wordt, daar an ders meerdere ongelukken niet uit zullen: blijven. STEUN KLEINE TUINDERS. In de commissie voor de steun aan kleine tuinders hebben zitting de lieeren J. Ootjers voorzitter, Oosterlee secretaris, P. Duiiyes en A. Keppel, leden. R. K. BOND VAN ZANGVEREENIGINGEN Uil de De BontI van R. K. Zangverenigingen in Noord- en Zuidholland waarbij de Lan- gendijker koren zijn aangesloten, heeft on-| der leiding van den heer Spigt van Hoog- karspel vergaderd over de, voorbereiding] van het hondsconcours te Hoorn. Voor dit concours hebben niet minder dan* 41 vcrecnigingen ingeschreven. De Bond al telt thans 46 verenigingen met totaal ruim 2000 zangers. Overwogen zal worden om behalve de di ploma's eenige extra prijzen beschikbaar te stellen voor dit concours. Het ontworpen nieuwe bondsemblcciuj; werd goedgekeurd. Uit de vergadering werd aangedrongen het concours in de Parkzaal te houden. Dit voerde échter ernstige bezwaren met dc ver wachte groote opkomst van publiek. Er zal voor een goed geplaatste muziektent wor den gezorgd in de Parktuin. De K.R.O. uit zendingen werden besproken; men drong] aan op meer zendtijd voor dilettantenko ren. De K.R.O. al op de hoogte worden- gebracht met de in de vergadering geuite wenscben. Hierna werd de dag-indeclingj vastgesteld. Het contract, dat met het B.U.M.A. is af gesloten voor de auteursrechten, zal worden hernieuwd. Bij de officieele ontvangst op het stad huis te Iloom, op 26 Juni zal een koor Van pl.m. 300 zangers en zangeresen eci aubade brengen. HARENKARSPEL WAARLAND. Vestiging van een poststation De R.K. Micldenstandsverconiging hield een algomeene ledenvergadering o, 1. den heer Jac. Bcemsterboer, ten huize van Mej. Wed. G. Stoop, alhier. Na opening las de secretaris de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken kwam in bespreking de toezegging van den Directeur-Generaal der P.T.T. in Waarland een poststation te vestigen met ingang van 1 Mei 193S. Algemeen was men van oordeel, dat dit een belangrijke verbetering kan worden genoemd en dat ook de plaats van vesti ging, n.1. ten huize van den houder 1 het telegraaf/telefoonstation zeer juist gekozen. Minder verheugend van inhoud was een schrijven van dc Nederl. Spoorwegen, dat aan het verzoek der verschillende- verceni' gingen van Waarland en omgeving om liet sloppen van reizigerstreinen op het Station Noordscharwoude te blijven hand haven, geen gevolg kan worden gegeven. Tot afgevaardigden naar de vergadering van den Centraion Raad te 's-Gravenhage werden aangewezen de heeren Jac. Stoop, penningmeester cn G. Stoop; plaatsvervan ger de heer Jac. Bocmsterhoor. Medegedeeld werd nog. dat. de jaarlijk- sche bedevaart naar Heiloo voor de Mid denstanders dit jaar zal worden gehouden op 19 Juni a.s. Hierna sluiting. AUTO-ONGEVAL. Toen Dr. Schreuder gistermorgen met zijn auto uit Waarland naai' richting Heerhugo- waard wilde gaan, kwam hij hij hel viaduct in aanrijding met een uit. de tegenoverge stelde richting aankomende auto. Beide wagens bekwamen materiecle schade, ter wijl de bestuurders beiden ongedeerd hie ven. Omtrent de schuldorrzaak kon nog niets worden vastgesteld. O.i. is het oude viaduct; aldaar een groote vcrkeersbclemniering»

Schager Courant | 1938 | | pagina 8