Uit het huis met de Hooge Trap ilinr garnizoenstad Dc Veilingsvereeniging Warmenhuizen heeft goed geboerd Vrijdag 20 Mei 1938 Tweede blad Alkmaar BE MOTORRACES GAAN DOOR. WERKVERSCHAFFING IN HET GEESTMERAMBACHT. 'Alvorens de agenda aan de orde te stel len, spreekt de voorzitter een woord ter na gedachtenis van het overleden ex-raadslid, den heer Ringers, die lange jaren de belan gen van Alkmaar op zoo uitnemende wijze heeft gediend. Tot lid van het Bestuur der gemeentelij ke instelling voor het M. II- wordt benoemd de heer v. d. Borden. Eén stem op den heer Anpcl herinnerde er ons aan, dat dit j-aadslid destijds van dit bestuur deel heeft uitgemaakt en dat, bij de toen plaats ge had hebbende verkiezing, verschillende leden „bij vergissing" hun stem verkeerd uitbrachten. De gelegenheid om deze vergis sing te herstellen, meende men blijkbaar piet te moeten benutten. Misschien was de yergissing indertijd ook niet zoo heel groot. Tot lid-werkgever in de Commissie van Toezicht op de Gemeentelijke Arbeidsbeurs wordt benoemd de heer Kort, Aan de orde is dan de herziening van het uitbreidingsplan „West", dat de vo rige vergadering was aangehouden. De ver ontrustende berichten, welke hieromtrent blijkbaar de ronde hebben gedaan, waren ,van minder gewicht gebleken dan zich oorspronkelijk liet aanzien en dus ging het voorstel er ditmaal zonder veel com- jnentaar door. Dan legt de burgemeester er even de zweep over en enkele punten gaan bij hamerslag. Het voorstel van B. en W. om 'de motorraces in het vervolg weer te laten 'doorgaan, heeft het dan terdege gedaan. De heeren Vennekcr cn Keijsper verklaren er Zich op moreele overwegingen tegen.^ Ze vinden motorraces geen „sport" en willen deze, gezien ook het laatste ongeluk, laten verdwijnen. De heeren Leesberg en y. d. Vall houden zich aan de adviezen van de deskundigen. Zoo die kenners er geen bezwaar tegen hebben, behoeft do Raad cr zich geen zorgen over te maken. Dat die kenners wel wat optimistisch zijn, treedt, naar de heer v. d. Borden aan toont, duidelijk aan den dag door dc hooge vcrzekcringscondities. Mr. de Groot ten slot te kijkt naar de dubbeltjes, die hij niet wil missen. Zoo flitst het pro en contra door elkaar. Wethouder Bonsema wijst er op, dat het heele deskundig onderzoek overbodig was geweest, zoo men verleden jaar de moreele overwegingen reeds het zwaarst had laten negen. Ook de' burgemeester neemt deel aan dé debatten,' hij wijst op hét rappöft en fle belangen voor Alkmaar, waarna het voorstel met 12 tegen 7 stemmen wordt aangenomen. De races gaan derhalve door.. Deelneming door de gemeente aan cen trale werkverschaffingen in de omgeving van Alkmaar vindt uit den aard der zaak 1 geen tegenkanting, alleen maken sommi gen zich bevreesd over de onhoudbare toe standen, die hier en daar, zoo b.v. in het Geestmerambacht, heerschen als gevolg van de uiterst lage uitkeeringen. r Hoezeer zulke objecten noodig zijn, wordt 'door don heer v. d. Vall in het licht ge steld, die betoogt, dat er in Alkmaar aan werkloozen per jaar een bedrag wordt uit betaald van om en de bij een millioen gul- den, waarvoor nog geen spijker in een lat f wordt geslagen. Dit plan biedt gelegenheid om een 100 man aan het werk te stellen en moet aan gegrepen worden. Blijkbaar speelt het a.s. r garnizoen den spreker door het hoofd, want we hooren omtrent mitrailleurs, ka nonnen, het moreel van de troep. Hij komt bij Dolfuss en Schuschnigg, wier staat het loodje heeft moeten leggen, om dat er in Oostenrijk blijkbaar geen plan van don arbeid is geweest, waarvoor de S.D.A.P. in Nederland gelukkig wel heeft gezorgd. Via werkobjecten, tunnel, F moederriool komt hij dan ten slotte weer op het voorstel terug, dat hij van harte on- dersteunt. De heer Appel meent van 'de gelegenheid i gebruik te moeten maken om te demon- i stieeren, dat hij, al is hij dan geen R.S. A.P.-partijlid meer, toch in zijn ideeën de oude is gebleven. Hij is er dus „tegen", l want hij ziet in het heele voorstel niets t anders dan een duurzame loondruk. De f arbeiders worden er rechteloos door ge- i maakt, kortom er deugt niet zoo heel veel .van. De heer Keijsper voelt zich op zijn teen tjes getrapt door de woorden van den heer v. d. Vall, waaruit hij had begrepen, dat hij soms pogingen tot werkverruiming met ge- boon had ontvangen. Een uitdaging aan don heer v. d. Vall is daarvan het gevolg. De heer Sietsma steunt de argumentatie van den heer v. d. Vall en wil dat B. en W. nu eens komen met een plan. Alweer ®cn plan voor den arbeid dus, doch dit. keer een specifiek Alkmaarsch. Wellicht °m te voorkomen, dat onze burgemeester eens een Alkmaarsche Dollfuss of Schusch nigg zal worden, wat niemand hem zal toe- wenschen. Wanneer hij verstandig is, dan zorgt hij dus spoedig voor zulk een Han. Wethouder v. Slingerland spreekt uitvoe- Ag over de lnonen. Men kan komen tot 36 ct. per uur plus 10 pet., doch het is alles accoordwerk. En er zijn velen, die dit werk niet gewoon zijn. Aan de Noorder koggen was men over de Alkmaarsche ploeg zeer tevreden en de mcnschen kwa men onk behoorlijk aan hun loon. Bij werkelijk bespottelijk lage loonen zal hij mtusschen niet aarzelen de ploeg terug te Bemen. We hooren verder, dat er zoo waar reeds een Alkmaarsch plan van den arbeid in bewerking is, een zeer groot plan zelK maar bet moet voorlonpig een ?eheim hlijvon. Blijkbaar hebben B. en W. het troosteloos lot, dat. hen boven het hoofd hangt zonder plan, reeds voorzien en dien overeenkomstig hun maatregelen getroffen. We zijn benieuwd. En, zonder twijfel, ve len met ons. De heer v. d. Vall heeft het intusschen blijkbaar gedaan, want ook de heer Klaver trekt tegen hem van leer, om hem te vertel len, dat de gang van zaken in Oostenrijk niet mag worden toegeschreven aan Doll fuss of Schuschnigg, doch uitsluitend en alleen aan het Verdrag van Versaillcs. Zoo doceert hij nog even internationale politiek, waarop hij door den heer v. d. Vall wordt gevangen op grond van het argument, dat niet is gesproken over de katholieke kerk, doch over katholieke politiek. Dit maakt blijkbaar groot verschil, want de heer Kla ver neemt er genoegen mee. Het dispuut v. d. VallKevspcr loopt met een sisser af, zoodat het schouwspel van fraai luchtvuurwerk ons helaas ontgaat. Verschillende sprekers voeren nog het woord om vrijwel stuk voor stuk uiting te geven aan hun ingenomenheid. Alleen dc heer Kevsper is het niet eens ten aanzien van den heer v. d. Vall, waarna, met alleen de heer Appel tegen, het voorstel wordt aan genomen. Mcj. Nierop, de heeren Appel en Bakker zijn tegen de uitgaven ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. Zelfs de gedachte, dat de daar voor uitgetrokken f 1500 onder de burgerij zullen rollen, kan hen niet vermurwen. De anderen zijn er echter toch voor en dus zul len de kinderen straks feest kunnen vieren raison van f 0.25 per hoofd. De heeren gaan dan in geheime vergade ring. Na heropening van de openbare zitting, gaan een drietal punten bij hamerslag. B. cn W. stellen vervolgens voor een eind te maken aan de heffing van fl.voor het loutere uitreiken van een simpel aanvraag formulier voor een rij- of nummerbewijs. En kele heeren betreuren dit, de gemeente be hoeft soortgelijke diensten niet gratis te be wijzen. Het voorstel wdrdt echter aangeno men. Daarna komt aan de orde het voor stel omtrent de beschikbaarstelling van terrein voor den bouw van een kazerne en den aanleg van een oe fenterrein. Natuurlijk worden enkele bittere tranen vergoten over het nu ten doode gedoemde boschplan. De heer Venneker verricht deze taak, doch de finantieele kant scheen dooreen genomen door hem toch de belangrijkste te worden geacht en meer dan het boschplan betreur de hij de Hollandsche guldens, al zijn die dan ook niet heelemaal gaaf meer. De voor- deelen voor de burgerij gaven den doorslag, al vreest hij ook de cventueele geestelijk- zedelijke gevolgen. De heer v. d. Vall meende tot dusverre, dat voor Alkmaar gold: Hoe kaler, hoe roya ler. Dit behoort thans te worden: Wie het breed heeft, laat het breed hangen. Hij meent, dat het niet aangaat een deel van de kosten van defensie op de schouders van een enkele gemeente af te wentelen, die bo vendien nog in nood zit. Hij zou wel eens willen weten of de voorwaarden voor den houw zijn uitgegaan van defensie of van het College. De grond van de stad gaat gratis, dc omringende terreinen, die niet aan de stad behooren, zullen in prijs stellig aanmer kelijk stijgen. De heer Woldendorp becijfert, dat door het regiment luchtdoelartillerie minstens een drie ton per jaar zullen worden verteerd, daarbij komen de kinderen der gehuwden, die scholen zullen bezoeken en de herhalings oefeningen. Allerlei overwegingen komen nog ter sprake. Men had het geld ook kunnen be steden tot belastingverlaging, terwijl de heer Sietsma er op wijst, dat in verband niet het Bergensche vliegveld de vestiging van een kazernement in de omgeving practisch wel noodzakelijk was geworden. Het grondbedrijf raakt uitverkocht, zon der dat daartegenover inkomsten staan. Ook neemt het gevaar in tijd van oorlog voor de stad toe. De heer Appel is de eenige, die er tegen is. „Geen man en geen cent voor het mili tarisme'" is en blijft zijn leus. Hij wil al leen geld voor sociale doeleinden. De heer Keijsper, als goed zakenman, wil nog eens handelen. Als limiet voor de stad zou hij gesteld willen zien het ter beschik king stellen van de terreinen zonder op hooging. De burgemeester merkt op, dat ook el ders in den lande bij de gemeenten groote belangstelling blijkt voor de vestiging van een garnizoen te bestaan. Hij wijst op de voordeden, die moeilijk onder cijfers kun nen worden gebracht en waarbij niet dient te worden vergeten de bouw van het ka zernement, dat zeker een millioen zal kos ten en waarbij in de eerste plaats de Alk maarsche werkloozen zullen worden te werk gesteld., Voor het handeltje van den heer Keijsper voelt hij weinig. Zonder verdere discyssie wordt dan het voorstel aangenomen met alleen de heer Appel tegen. Alkmaar wordt garnizoensstad. Aan de orde is dan het eeuwige poortje van de Algemcene Begraafplaats. De heer Leesberg heeft omtrent dit poortgebouw zijn eigen inzichten. Hij wil het gebouwtje hou den cn is tegen het voorstel. De heer Gronds- ma wil veel verder gaan, hij wil een aula in het werkplan opnemen en daartoe dc bijlage voor dc zooveelste maal aanhouden. Er wordt ditmaal echter doorgezet en wethouder Klaver constateert," dat de zaak is „dood" gepraat. Met 10 stemmen tegen wordt het voorstel verworpen. De heer Stoutjesdijk interpelleert ten slotte over een woordenwisseling die heeft plaats gehad tusschen een werklooze en den administrateur van de Groenten-Cen trale. De zaak blijkt in handen te zijn van de justitie, waarmee de aangelegenheid feitelijk is afgedaan. De heer Stoutjesdijk echter had eigenlijk willen interpcllecren over iets anders, namelijk over den gang van zaken bij dc Groenten-Centrale in het algemeen. Hij heeft daarvoor echter een ge ducht standje te incasseeren van B. en W. over het feit, dat hij in het bezit was van positieve gegevens, zonder deze ter be schikking van het College te stellen. In- plaats daarvan zocht hij het in een „piet luttige" interpellatie. Neemt, nu burgemeester Slot overleden is, de Groenten- en Fruitcentrale slechts zonderlinge, onpractische besluiten Het veilingspercentage ver laagd. Zoolang de exportwagen niet in het rechte spoor loopt, zoolang kan de tuinbouw de steun niet missen. De algemeene vergadering van de Vei lingsvereeniging Warmenhuizen en Omstre ken werd gistermiddag in de Mooriaan ge houden. In zijn openingswoord heette de Voorzitter, dc heer K. Molenaar, speciaal welkom de gasten, te weten den burgemees ter van Warmenhuizen, en de afgevaardig den der zusterinstellingen, L.G.C. en Noor- dermarktbond, zoomede de afgevaardigden van Koophandel. Uit de gevoelvolle woorden, die voorzitter wijdt aan de nagedachtenis van burge meester Slot, blijkt voor de zooveelste maal, welke plaats deze in tuinbouw- en veilings kringen heeft ingenomen. Voorzitter geeft dan een uitgebreid overzicht over het af- geloopen vereenigingsjaar waarvan wij veel in het jaarverslag van den secretaris terugvinden en wijst er op, dat het in tuinbouwkringen zeer wel bekend is, dat de tegenstrijdige belangen van handel en indu strie voor de regeering een handicap zijn den tuinbouw te helpen. Echter, niet altijd doet de regee ring wat zij doen kan, vooral ten op zichte van de buitenlandsche export vertoont zij vaak een lankmoedig heid, die niet te verdedigen is. Wat te denken bijvoorbeeld van een in voerrecht van f 1000.— per wagon, dat Amerika heft voor bewaarkool, terwijl het Nederlandsche invoer recht op Amerikaansch fruit daar toe in geen verhouding staat! Ten apnzien van de liquidatie van som mige crisismaatregelen wordtopgemerkt.dat waar men weer naar normaler tijden te rug moet, een streven hiertoe te begrijpen en te waardeeren is. Echter zoolang de ex portwagen niet in het rechte spoor loopt, kan dc tuinbouw de crisismaatregelen niet missen en moet er op vertrouwd kunnen worden, dat zoo noodig dc maatregelen weer worden uitgebreid. Als voorzitter nog scherp de verhoogde heffing op aardappelen heeft becritiseerd en verklaard heeft, dat dc aanvoeg-regeling in samenwerking met de andere veilingen ge handhaafd dient te blijven, worden de Notulen. der vorige vergadering met dank aan den samensteller, den heer P. Klant, onveran derd vastgesteld. Mededeelingen. Het aantal aangesloten vereenigingen be droeg per 1 Januari j.1. 611 tegen 620 in het vorige jaar. De heer C. Mosch is in het Cen traal Bestuur verkozen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat verkoop van kool per snees absoluut verboden is. Afdoende con trole op het verplichte aardappelsproeien is practisch onmogelijk, dwangmiddelen zijn ongewenscht, de tuinders moeten zelf het nut van dezen maatregel inzien en niet sabo- teeren. Bestreden wordt de opvatting, dat de organisaties niet gekend zijn bij de samen stelling van de vaste lasten-commissies. Jaarverslag. De heer P. Klant, secretaris, brengt het jaarverslag uit Hieruit nemen wij' het vol gende over: Het jaar 1938, zeer bemoedigend begon nen, later teleurstellend, is over het alge meen beter geweest dan 1937. De geldelijke omzet bedroeg f546.473,92 tegen f325.939.63 in 1936. Het voordeelig verschil wordt in hoofdzaak veroorzaakt door de bewaarkool- prijzen. Dc minimumprijzenregeling voor dc onder normale gunstige omstandigheden be gonnen vroege aardappelencampagne heeft goed gewerkt. 26.4 wagon vroege aardappe len draaide door De vraag naar goedgekeur de poters, speciaal in de maat 35-55, was niet groot. Spijtig is het, dat In de eerste pe riode de minimumprijzen voor poot- aardappelen werden ontdoken. De garantie van de N.G.F.C. is, ondanks haar onvolkomenheid voor de telers van groote waarde geweest. Het geeft moed voor de toekomst dat duidelijk is gebleken in dit jaar, dat voor de hoofdproducten nog wel afzetmogelijkheden zijn. De actie tot kwijtschelding der tuinders- credieten 1931 heeft een gunstig verloop ge had. Het ligt in de bedoeling dat de geval len welke in de commissie tot regeling van de vaste lasten in den tuinbouw in be handeling komen, in de eerste plaats voor eventueele vermindering-in aanmerking ko men. We laten hieronder nog eenige cijfers uit het keurige jaarverslag volgen: Er is 275 maal geveild tegen 269 maal in het vorige seizoen. Verhandeld werden van 1 Mei 1937—1 Mei 1938 5.497.160 kg. roode kool, 2.124.970 kg. gele kool, 2.421.825 kg. Deensche witte kool, 1.891.600 kg. gewone witte kool, 2.812.100 kg. vroege aardappelen, 1.050.630 kg. late aard appelen, 488.965 kg. gewone uien, 29.700 kg. zilveruicn, 66.185 kg. gele nep, 110.925 kg. peen, 52.800 kg. slaboonen, 48.000 bos rhabar- bcr, 34.935 kg. bieten, 50.650 st. andijvie, 17.450 kg. savoyc kool. In vergelijking met het vorige jaar is toe genomen de aanvoer van: vroege aardappe len met 43 wagons, en late aardappelen met 11 wagons. Afgenomen is de aanvoer van: roode k<*il met 81 wagons, gele kool met 42 wagons, Deensche witte kool met 54 wagons, gewone witte kool met 45 wagons, gewone uien met 18 wagons, zilvcruien met 3/4 wagons, gele nep met 8 wagons, slaboonen met 2 wagons, bieten met 3 wagons, en andijvie met 100.000 stuks. Nagenoeg gelijk bleef de aan voer van peen en rhabarber. Een vergelijking met het vorige jaar doet zien, dat per 6 Dcc. j.1. de voorraad roode kool 116 wagons en de voorraad Deensche witte 34 wagons minder bedroeg. De voor raad gele kool daarentegen was 16 -wa gons groot er. De keurmeester moest in 1927 92 maal op treden tegen 42 maal in 1936. Het verslag spreekt in optimislischen toon over den finantieelen toestand, die vergeleken bij vijf jaar terug, toen niet eens op tijd kon worden afgelost, zeer ver beterd is. Het ongeregelde aanvoeren is verbeterd, met de kooplieden bestaat er een goede verstandhouding. Het verslag eindigt met den wensch, dat de ingetreden verbete ring zich zal voortzetten. Den heer Klant wordt dank gebracht voor zijn keurig en uitgebreid jaarverslag. Rekening en balans. De rekening 1937 sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 20.785.99J4 terwijl de balans een saldo-winstcijfer aan geeft van f 3419.81. Het Centraal Bestuur stelt voor het winstsaldo te verdeelen als volgt: aan de aangesloten vereenigingen 4% rente over het aandeelenkapitaal uit te keeren ad f200 en het resteerende bedrag, zijnde f3219.81, af te schrijven op veilingsgebouw en terreinen. Zonder verdere discussie worden reke ning en balans met algemeene stemmen goedgekeurd. Begrooting. Deze sluit in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 10750 met een onvoor zien. van f 1093. Ook de begrooting wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Veilingspereentage V2 lager! Aan de orde komt een voorstel van het Centraal Bestuur oim de vaste jaarlijksche afschrijving op gebouwen en terreinen voortaan te bepalen op f 3000.en in verband daarmede het veilingspercentage met ingang van 1 Juni a.s. met Va verlagen. De genoemde afschrijving bedroeg tot heden f5000.Nu de boekwaarde van de Gebouwen en Terreinen tengevolge van deze jaarlijksche afschrijving en de extra- afschrijvingen van de winsten der laatste jaren tot beneden de f25000.— is gedaald, acht het Centraal Bestuur het verant woord de vaste afschrijving tot f3000.te verminderen en in verband daarmede het veilingspercentage te verlagen. L.T.B. Tuitjenhorn wil 1 pet. ver lagen. De L.T.B. acht het veilingspercentage met Vü verlaagd, te weinig en zou 1 naar beneden willen. Het Bestuur prae-adviseert afwijzend, op grond van de begrootingscij- fers, die een hooger percentage niet toela ten. Voorzitter merkt op, dat waar de bedoeling van het bestuur is, zoo mogelijk nog dit jaer de resteerende f 5000 van de rcnteloo- ze voorschotten terug te betalen en men ook met kosten als verbetering autopark enz. rekening moet houden, het ondanks de goede kastoestand niet juist is, zich al te krap te zetten. Dc heer Klant, secretaris, adviseert in gelijken geest. Tuitjenhorn trekt daarop zijn voor stel in, waarna het bestuursvoorstel het velingspercentage met pet. te verlagen, met algemeene stemmen wordt aangenomen. Naar meerdere variatie in de teelt. Het bestuur stelt voor onder de aandacht van de aanvoerders te brengen dat het ge- wenscht is meer variatie in hun teelt te brengen. De tegenwoordige zeer éénzijdige teelt, waardoor de aanvoerders vrijwel uitslui tend van de geldelijke resultaten van de bewaarkobl en de vroege aardappelen af hankelijk zijn, acht het Centr. Bestuur niet in het belang van de tuinders. Vooral voor de kleine tuinders is het gewenscht, dat ze het gehecle jaar met producten aan de veiling kunnen komen. Ook is het in het belang van de veiling, dat meer uien, bieten, peen, slaboonen, enz. worden aangevoerd, zoodat de koopers zich behalve van de hoofdproducten ook gere geld van andere producten kunnen voor zien. Het Centr. Bestuur acht het daarom ge wenscht, dat in de aangesloten vereeni gingen het aanbrengen van meer verschei denheid in de teelt wordt aanbevolen. Bij de bespreking van het voor en tegen van deze zienswijze wordt dc aandacht ge vestigd op het slechte vergaderingsbezoek. Het bestuur heeft, geen bezwaar den leden per circulaire de kwestie nader toe te lich ten. Hot Bestuur is het, niet eens niet den heer Mink (Warmenhuizen), die de beperk te teeltvergunning belemmerend vindt, maar meent, dat het niet moeilijk is een Klein ge deelte van het bedrijf voor andere produc ten te reserveeren om zoodoende, eens uit den steun kool en aardappelen te raken. Rondvraag. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Boekei, licht voorzitter toe, dat de regeering pertinent afwijzend staat, tegen over uitbreiding van teeltvergunningcn. Niet juist wordt het geacht dat bij de nieuwe kwalitcitsbepalingen door de N.G.F.C. kool onder een pond niet van afwijkende kwali teit verkocht mag worden, maar als stek beschouwd wordt. Op een verzoek het z.g. stortgoed van 3 ons tot 1 pond van afwij kende kwaliteit te mogen verkoopen, is af wijzend beschikt. In de praktijk zal deze maatregel onuit voerbaar zijn. Een tweede onjuiste maatre gel is, dat voor bewaarkool eerst na 15 No vember toeslag wordt verleend, want nu zal het onmogelijk zijn voor 15 November bij lage prijzen bewaarkool aan te voeren. Als gesproken is over de per 1 Juni in gaande steunregeling voor kleine tuinders, over een te voeren rat ten verdelgingscam pagne en onbetrouwbaarheid van sommige autoexpediteurs, wordt om de kosten een voorstel ieder lid voor rekening dor vereeni- ging een bclastingstaatje te verstrekken, verworpen. De gegevens over vestiging van tuinders in de Wieringermeer worden door het bestuur nog te vaag geacht, om een con clusie uit te trekken. Kloetendieven. Er blijken op de veiling kloetendieven te zijn. De kloeten verdwijnen op een geheim zinnige manier. „Icn man was drie kloeten kwait raakt, zegt de heer Wildeboer, je zouwe meist miene dat ze ze beginnen op te garen". Dc mededceling verwekt veel hilariteit. De afgevaardigde van Koophandel drong er op aan, dat op de veilingbordjes werd aangegeven of eerste of tweede kwaliteit werd geveild. Zal overwogen worden. De burgemeester, de heer H. Nolet dank te voor de ontvangen uitnoodiging. Een ge voel van jaloezie heeft voorz. bekropen, omdat men dc lasten heeft kunnen verla gen, hetgeen hem sinds 'menschenheugenis niet, is overkomen. Dit gevoel van ja- louzic heeft hij echter omgewerkt in een gevoel van blijdschap over den gunstigen toestand van de verecniging. Spr. conclu deerde dat dc vereen, gezond is en leeft onder dc leden. Hij hoopte, dat de aangena me samenwerking tusschen C. B. cn Alg. Vergadering moge blijven bestaan. Hij be sloot zijn rede met den wensch uit te spreken, dat het lichtpuntje, dat de voorz. ziet, met de snelheid van een meteoor mo ge vergrooten, maar niet zoo spoedig ver vluchtigen. (Applaus) Ook de heer J. Ootjers sprak namens de Noordermarktbond een -woord van dank en felicitatie. Hierna sluiting. Z1JPE HINDERWET B. en W. dezer gemeente hebben ingevol ge de bepalingen der Hinderwet vergun ning verleend aan de N.V. American Petro leum Company te Den Haag tot het uitbrei den van een ondergrondsche benzinebewaar plaats met aftapinrichting bij het perceel A. Ludeke te Burgervlotbrug. WERKLOOSHEID. Tn de afgeloopen weck is het aantal werk looze arbeiders in deze gemeente, dat „in zorg" is, iets toegenomen. Het aantal be droeg 94 (waarvan 15 in de werkverschaf fing waren geplaatst en 79 onder de Rijks steunregeling vielen) tegen 89 in de voor afgaande week en 111 in de overeenkomsti ge week van het vorige jaar. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. dezer gemeente hebben de vol gende bouwvergunningen verleend: aan de Noordh. Levensverz. Bank te Alkmaar, tot het verbouwen van een woonhuis, gelegen aan den Boschweg; aan P. Veuger te Stol pen tot het verbouwen van een woonhuis aldaar; aan J. de Groot te Burgervlotbnig tot het verbouwen van een woon- en win kelhuis aldaar; aan G. B. Schmidt te Alk maar tot het verbouwen van een woonhuis, gelegen te St. Maartensbrug. BURGEBBRUG CURSUS NUTTIGE HANDWERKEN. Voor dc gemeentelijken cursus in nuttige handwerken voor niet meer leerplichtige meisjes (afkomstig) uit Burgerbrug, St. Maartensbrug en Petten), hebben zich slechts 8 leerlingen opgegeven. Er blijkt hiervoor dus weinig belangstelling te be staan. Niettemin zal dc cursus, welke in de O-L. School alhier zal worden gehouden, doorgaan. CALLANTSOOG Vergunning Hinderwet. Aan Th. Schilder en Th. v. d. Kroon al hier is ingevolge de Hinderwet vergunning verleend voor de oprichting van een bema-* lmgsinrichting, gedreven door een electro- motor. Bouwvergunning. Aan de St. Radboudstichting te Utrecht is vergunning verleend tot het verbeteren en restaureeren van de boerderij aan de Noord- Schinkeldijk, C. no. 3. Aanvrage Hinderwetvergunning. Door de N.V. American Petroleum Com pany is een vergunning ingevolge de hin derwet aangevraagd tot vervanging van de handbenzinepomp voor de garage Van Scheijcn te Groote Keeten door een electri- sche pomp. Tocht ouden van dagen. Evenals het vorige jaar zal binnenkort weder een lijst bij de inwoners worden aan geboden waarop een bedragje kan worden ingoteekend voor de dit jaar te organiseeren tocht van ouden van dagen. Deze lijst voor dit sympathieke doel wordt warm aanbevo len. r a Politie. Gevonden f een pull-over; een armband. Inl. ter gemeentesecretarie.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5