Plaatselijk Nieuws. SPORT Ingezonden Het was töch witlof Predikbeurten WAGEN AS GEBROKEN. Toen de heer Bosma van Haringhuizen gistermiddag met zijn paard en wagen ter hoogte van de Waag over het beuntje reed, dat de waterslang der marktschoon- makers pleegt te beschermen, is, door den schok, de vooras gebroken. Het paard maakte een zijdelingsche sprong en liep geen blessuren op. Erger was de op den wagen geladen koe, die op de knieën viel, er aan toe. Het beest had zich tamelijk iverwond. Nadat de heer Bosma zijn wagen van een nieuw onderstel had doen voorzien, kon hij zijn reis vervolgen. SCHAGEN-NIEUWS. Wedstrijden voor Zondag a.s. Schagen I—Swift 1, aanvang 3 uur. P. Schoorl. H. Middelbeek, M. de Haas. A. Slikker, S. Grootes, P. Boontjes. D. Schoorl, L. Schoorl, J. Steen, D. Ruig, C. de Moor Schagen 2—Swift 2, aanvang 1 uur. D. Arnoldus. Joh. Bremer, A. de Wit. J. Weeland. E. Rus, T. Moransart. Broer, J. v. d. Ben, J. Slikker, P. de Vries, Joh. Franzen. Res.: P. Kistemaker, G. Zwaan, C. Slikker. Schagen B—H.R.C. E, aanvang 10.30 uur. A. Houtkooper. J. Engelsman, W. Rezelman. M. v. Rooij, P. Bakker, K. Molenaar. X. Abbring, J. Kater, J. Zwaan, K. de Boer G. Anneveldt. Res.: S. Brak, C. Damen. Jongens, denkt er om, dat je allen pre sent bent, ook de reserves, dan kan deze laatste wedstrijd nog een overwinning op leveren. SCHAGER KOGGE Kasgeldleening groot ten hoog ste 1 10.000 aangegaan. Vergadering van Hoofdingelanden van de Schager Kogge op Donderdag 19 Mei 1938 voorm. 11 uuro bij den heer C. Boontjes te Schagen. Voorzitter, de heer D. P. Timmerman, opent de vergadering en deelt mee, dat deze is uitgeschreven ter behandeling van de volgende voorstellen: 1. met de instellingen, waarbij geldlee- ningen zijn aangegaan resp. op 23/24 Maart 1937 groot f 7900.en 8 October 1937 groot f 2500.een overeenkomst aan te gaan voor renteverlaging van 4% op 3/4%, on derscheidenlijk ingaande 1 Januari 1939 en 1 Juli 1938, voor het dan nog onafgeloste bedrag. 2. een kasgeldleening aan te gaan voor den tijd van minstens 3 en hoogstens 6 maanden, groot ten hoogste f 10.000.te gen een rente van max. 1%. Deze kasgeld leening is noodig met het oog op de uit- dicpingswerken aan den boezem. Uit onze omgeving LANGEND1JK NOORD SCHARWOUDE BOND VAN BEGRAFENISVER- EENIGINGEN. Jaarvergadering. Gisteravond hield de Bond van Begrafe- nisvereenigingen een alg. jaarvergadering in „Concordia" te Noordscharwoude. Een flink aantal afgevaardigden was opgeko men. Voorzitter, de heer R. v. d. Laan, open de de vergadering, zijn genoegen uitspre kende over de goede opkomst. De notulen voorgelezen door den heer L. Molenaar werden goedgekeurd. Er is een brief ontvangen uit de Beemster waarin wordt gevraagd of de mogelijkheid bestaat om aan te sluiten, hoewel tevens de waarschijnlijkheid wordt geuit, daar in de buurt een federatie te stichten om zoo doende federatief te kunnen samenwerken. Aan deze vereeniging is inmiddels ge schreven, dat men het laatste beter achtte dan aansluiting bij dezen Bond. Voorgelezen wordt een advies aan Mr. Dr. Buiskool over de al- of niet wenschelijk- hoid aan de Kon. goedkeuring der statuten Mr. Buiskool adviseert, de Kon. goedkeu ring aan te vragen. Tegen het aanvragen van de Kon. goed keuring kwamen eenigc bezwaren naar vo ren, waarna men besloot dit onderwerp nog een jaar aan te houden. Aan het jaarverslag van den secretaris ont- leencn wij, dat er weinig van de afdeelingen gehoord wordt. Er zijn geen nieuwe leden toeffetreden. Thans bestaat de bond uit 14 afdeelingen, met 8560 leden (v. j. 8590). Er zijn uitgevoerd 215 begrafenissen (v. j. 214), waarvan 101 van leden en 114 van niet-lc- den. Het totaal bezit der vereenigingen is thans f23.963.56 (v. j. f22.878.29), zoodat het bezit, is toegenomen met f 1085.27. Voorzitter deed een beroep op de afge vaardigden om de reglementen toe te zen den, opdat men kan nagaan of nog meer kan worden gedaan. De heer A. Schuur zou het toejuichen als gepoogd werd het aantal afdeelingen te vergrooten Men zal het probeeren. De rekening van den penningmeester sloot op een totaal aan ontvangsten van f 292.72, uitgaven f 252.66, voordeelig saldo f 40.06. Met inbegrip van het aanvangssaldo is het kassaldo thans f 489.24. Eenige besprekingen over de verzekering werden nog gevoerd, waarna de bestuurs verkiezing werd gehouden. De heer Jb. Kramer werd als bestuurslid herkozen. Aan de orde kwam hierna een voorstel van Oudkarspel, om in het Bondsreglement, op te nemen dat leden welke worden opge nomen in een tehuis voor ouden van dagen of een dergelijke inrichting, gelegen in een andere gemeente, dan waarin zij woonach tig waren, lid blijven van die vereeniging, waar zij het laatst als lid stonden ingeschre- Overeenkomstig deze voorstellen wordt be sloten. Goedgevonden wordt de kasgeldleening onder te brengen bij de Nederlandsche Mid- denstandsbank, door bemiddeling van het Kantoor Schagen, van welke instelling ook een zeer billijke aanbieding is ontvangen. Het peil van het boezemwater. Bij de rondvraag informeert de heer D. Grootes of het mogelijk is het water van den boezem op peil te brengen door en vanuit den Polder Schagen, daar dit water beter is dan dat vanuit Nicdorperkogge. Voorzitter wil dit gaarne bevo.tderen, doch de boezem kan vanuit Polder Schagen niet geheel op peil gebracht worden daar Schagen lager ligt. In dit verband kan voorzitter meedeelen, dat een onierzoek wordt ingesteld, naar de mogelijkheid van een duiker vanuit het kanaal bij het Whd. Dan zouden wij in tijden van droogte al tijd over best water kunnen beschikken. Verder wijst de heer Grootes er op, dat het wcnschelijk zou zijn, dat de schip pers voorloopig bij het varen in den boezem de motor niet laten werken, met het oog op het versche grondwerk langs de kaden. Voorzitter zal hieromtrent overleg ple gen. Hierna sluiting. MARKTOVERZICHT. De goede vette koeien liepen er gisteren goed uit. D^handel was goed. Er werd verkocht door den heer J. Schenk Az. te Barsingerhorn aan slager J. Korver voor f 275, kwam op pl.m. 35 k 36 ets. Een heele beste zware koe werd verkocht door den heer Joh. Visser alhier voor f 330 aan sla ger C. Oosterman alhier, kwam op 38 ct$. Dit beest had veel bekijks, daar was be- langstellling voor zoowel van boeren als van slagers. Dezelfde slager Oosterman kocht een vet kalf voor f 70 van den heer H. Middelbeek, 't Wad, alhier. De handel in kalf koeien was matig; de ze zal bij goed weer over een week a 14 dagen wel beter zijn. Zoo is het ook met de geldekoeien, er moet gras wezen. Pin ken niet aangevoerd; de tijd hiervoor schijnt voorbij te zijn. De handel in nuchtere kalveren was heel goed, hoogste noteering f 14.—, fokkalveren f16f24, handel goed. De aanvoer van nuchtere kalveren was weer heel goed. Aardig wat beste paarden aangevoerd, deze handel in goede paarden was bevredi gend. Oude vette schapen 20—£8 gld., deze han del had beter moeten zijn. Overhouders matig. Ruim 600 lamineren werden aanere- voerd, deze handel was goed, alle lamine ren verkocht. Onze noteering was tot 12 gld., maar later hoorden wij dat voor een koppel van 50 f 13 wérd besteed. De handel vertoonde een groot verschil vergeleken bij de vorige week, regen is hiervan de oorzaak. Vette varkens iets duurder; noteering was 26 et. Biggen iets minder, noteering voor de 7-wceksche big gen 15—19 gld, 12-weeksche 19—24 gld, handel matig. Bokken en geiten handel goed. Schramimcn handel matig. Op de kippenmarkt was ook gauw alles verkocht. Konijnen tot f 1.50, kippen tot f 1.25. Over het algemeen een nogal vrij gunstige markt. ven. Het Bondsbestuur is voor aanneming van dit voorstel, behoudens de aanvulling, met dien verstande, dat de verzekerende vereeniging niet meer behoeft te vergoeden aan de uitvoerende vereeniging, dan een eigen begrafenis zou kosten. De heer Jb. de Boer lichtte het voorstel van Oudkarspel toe, en nam het prae-ad- vies van het Bondsbestuur over. Na eenige besprekingen besloot men dit voorstel aan te nemen. Hierna volgde een algemecne bespreking. Schoorl bracht in bespreking de teraarde bestelling te Westerveld. Daarvoor wordt in de kosten tegemoet gekomen tot aan den kostenden prijs van een begrafenis ter plaatse. St. Pancras verzorgt alleen het vervoer tot aan de grens van de gemeente. Moeten we meewerken aan teraardebestelling te Westerveld? De heer Schuur is daartegen. Voorz. meende, dat dit aan de vereeni gingen was. De heer A. Schuur, St. Pancras, wilde voorstellen, de ongevallenverzekering on derling te regelen. Deze zaak zal nog eens door het bestuur in overweging worden «genomen. De heer De Boer, Oudkarspel, informeerde naar de bevindingen met een rouwkamer. De afgevaardigde van Schoorl zeide dat bij de 10 begrafenissen van leden er geen enkele keer gebruik van is gemaakt Te Wie ringerwaard wordt thans bij elke begrafe nis gebruik gemaakt van de rouwkamer. Men zal een demonstratie aanvragen van de fa. Oostwoud te Franeker. Na rondvraag sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Speldjesdag reclasseering. De gehouden speldjesdag ten bate der re classeering heeft in deze gemeente f. 18.34 opgebracht. WIERINUEy Ongeluk met revolver. Bewo ner van de Wieringermeer in onderbuik getroffen. Gistermorgen inspecteerde de heer K. II. aan den Poelweg alhier z'n revolver, waarbij de heer v. O. uit de Wieringermeer aanwe zig was. Eensklaps ging de liaan over, met het noodlottig gevolg, dat de heer v. O. in de onderbuik werd getroffen. Dadelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen; de heer v. O. is later naar het ziekenhuis vervoerd. Begrijpelijkerwijze bracht dit ongeval eenige consternatie teweeg. HARENKARSPRI Postduif aan komen vliegen. Bij den heer W. Molenaar te Kal verdijk is een postduif aan komen vliegen. Om heide pootjes is een rin-r aangebracht. Op den eenen ring staat 4233, op den tweeden de nummers 1193704250. Collecte Emmabloempje. De opbrengst van de gehouden collecte voor het Emmabloempje bedraagt f 41.46Vk- Politie. Gevonden: Een Psalmboekje en een geldig rijwielbelastingmerk. Inlichtingen bij den veldwachter. SINT PANCRAS Eerste steen gelegd. Gistermorgen heeft de burgemeester de eerste steen gelegd voor de nieuw te bou wen onderwijzers woning. Hij sprak hierbij de hoop uit dat de gemeenteraad met het nemen van het besluit een goede greep had gedaan en dat de toekomstige bewoners met tevredenheid het huis zullen bewonen. Hierna voerden wethouder Lek en de aan nemer Schram het woord, vervolgens het Hoofd der school, de heer de Ruyter, die de werklieden sigaren aanbood. Politie. Aan komen loopen jonge herdershond, teef, voorzien van belastingpenning 1938, no. 191. WINKEL ZWEMBAD „WE WIRG." Zooals uit een in dit nummer geplaatste annonce blijkt, zullen op Maandag 23 en Dinsdag 24 dezer, abonnementskaarten voor het seizoen 1938 der Bad- en Zwemvereeni- ging, verkrijgbaar worden gesteld. Tot bad- en zwemmeester werd benoemd, de heer P. C. Oostveen, tot dusverre als zoodanig werkzaam aan de Bad- en Zwem inrichting, Heiligenweg te Amsterdam. Het bestuur van „De Wirg" is voornemens aan de opening op Zaterdag 28 Mei a.s. een eenigszins feestelijk karakter te geven. Na dere bijzonderheden daarover een ook over hetgeen op den daaraanvolgendcn Zondag zal geschieden, zullen in dit blad bekend worden gemaakt. ANNA PAULOWNA Nogmaals de raadsvergadering. Doordat onze verslaggever even aan de telefoon werd geroepen voor een dringende informatie, is in ons verslag ten aanzien van de rondvraag een kwestie door den heer Kuiken besproken, niet volkomen tot haar recht gekomen. De heer Kuiken sprak over verplaatsen der Iichtpalen bij de Drie Bruggen, omdat zijns inziens de verlichting daar niet doelmatig is. Om de kosten be hoeft men het verplaatsen niet te laten. Spr. zette dit nader uiteen door er op te wijzen, dat een paal bij zijn woning, die met het uitrijden van vrachtauto's in den weg stond, met behulp van den lijnwerker in anderhalf uur tijd werd verplaatst, zoo dat de kosten toch niet hoog kunnen wor den. ZIJPE SCHAGERBRUG. Ouderavond. Woensdagavond werd in een lokaal van de O. L. school alhier een ouderavond gehou den, onder leiding van het Hoofd der School, den heer J. D. Wiering. Na de opening der bijeenkomst zongen een aantal leerlingen van de hoogere klassen, onder leiding van den heer Wiering en met piano-begeleiding van den heer T. Kingma, eenige aardige liederen. Vervolgens liet dc leerlinge Annie Bakker enkele goedgeslaag de piano-soli hooren, waarna een drietal violisten met name de onderwijzer, de heer T. Kingma en do leerlingen Flip Stövc en I. Eriks de aanwezigen verraste met een aardig „strijkje".. Hierna werd het woord gegeven aan Dr. De Vries uit Wieringerwaard, die een duide lijke uiteenzetting gaf van het groote nut van „tandverzorging op school", waarbij hij de ouders opwekte hun kinderen toch vooral te laten profiteeren van dit voor de gezond heid zoo nuttige instituut. Uit de groote aan dacht, waarmede deze causerie werd beluis terd, mag worden verondersteld, dat zij haar goede uitwerking niet zal missen. De notulen werden na lezing en een kleine wijziging, goedgekeurd. De rekening van het St. Nicolaasfccst werd nagezien en in orde bevonden, waar na goedkeuring volgde. Een voorstel om voortaan ééns per jaar rekening en verantwoording te doen afleg gen door de(n) penningmeester(es) werd met algemecne stemmen aangenomen. Na de rondvraag, die niets van betcekcnis opleverde, volgde sluiting. Burgerl. Stand van 1319 Mei. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Paulus Winnubst, 32 jaar, bloemistknecht te Anna Paulowna en Anna Maria Cornelia Zwarts, 34 jaar, te Zijpe. Getrouwd: Gerardus Wilhelmus Bodewes, 28 jaar, kapper en Geertruida Koortens, 25 jaar, beiden te Zijpe. Overleden: Antjc Schrickcn, 81 jaar, wed. van Cornelis Louw. KOEGRAS JULIANADORP. VEREENIGING „HULP BIJ ZIEKTE EN ONGEVALLEN." Er komt een zuster! Op dc buitengewone ledenvergadering in het café Prins Hendrik van den heer A. Doorn, waren 32 belangstellenden aanwezig. De voorzitter, de heer J. Kossen, opent de vergadering met welkom. Dc secretaris de hr. C. J. Vroom leest de notulen, welke worden vastgesteld. Volgt bestuursverkiezing wegens het be danken van den heer P. Hendriks. Deze heeft zes jaren het peningmeestcrschap de zer vereeniging met de meeste accuratesse vervuld en daarvoor wordt hem thans dank gezegd. Gekozen wordt in zijn plaats de heer C. Purmer. Nu komt de hoofdschotel van deze vergadering ter tafel, namelijk een voorstel tot samenwerking met Het Witte Kruis, afdeeling Don Helder. De voorzitter zegt dat men 8 jaar geleden ook al voeling met elkaar heeft gehad. Na veel gepraat en geschrijf, was het resultaat toch nihil. Zoolang de heer Vonk hier zijn diensten bewijst is er eigenlijk ook geen behoefte aan verandering, maar als hij weggaat dan wordt het anders. Zoover is men thans, dc hper Vonk gaat weg. en -nu moet de zaak afdoende geregeld worden. Spr. wijdt uit over de reeds gehouden besprekingen. Ver leden week heeft weer een conferentie plaats gehad. In de gemeente Callantsoog had men een verloskundige die thans gepensioneerd is en het thans aldaar vrijkomende jaargpld zou men willen bestemmen voor een wijk verpleegster. Doch dat bedrag is te klein Nu zou men in Julianadorp een dergelijke functionaris willen stationneeren. die dan ook geheel Callantsoog zal bewerken. De heer W. Vonk deelt mede dat hij met ingang van Augustus 1939 zijn ont slagaanvrage heeft ingediend. Na zijn dienst tijd bij de Kon. Marine heeft hij het langst hier gearbeid. Volgens het reglement be hoeft hij slechts 3 maanden van te voren ontslag te vragen. Hij vond dat te kort voor de vele voorbereidingen en heeft het daar om eerder gedaan en spreekt verder den wensch uit dat men hier met voldoening op zijn werk zal kunnen terugzien. De heer KI. Speur vraagt wat er met de 40 leden van het Witte Kruis alhier ge beurt. Dat zullen dezen zelf moeten uit maken. Als zij de zuster noodig hebben, moeten zij de visites betalen. Zij betalen minder dan onze leden die f 3 oï f 6 per jaar betalen. De heer C. L. Kost zegt dat de afstanden groot zijn, dat het werk niet per fiets kan gedaan worden en dat men een goede kracht moet hebben, die het zeker voor niet minder dan f 2000 zal doen. De heer J. A. Swaters zegt dat de zuster zal beschikken over eén auto en dat haar salaris vastgesteld is, zooals overal in den lande. De heer Kost vraagt, waarom dit vertrek zoo snel is opgekomen? De heer W. Vonk zegt, dat, als de bespre kingen met het Witte Kruis niet waren gehouden, een en ander niet in zijn hoofd was opgekomen en dan had hij zeker re glementair gehandeld. De heer K. van Buuren is van meening dat de voorgestelde wijk te groot wordt en dat er wel een hulp bij zal moeten. De voorzitter zegt dat bij de bespreking met het Witte Kruis ook tegenwoordig was de Inspecteur van de Volksgezondheid dr. Do.ver, die zeide dat deze wijk niet te groot was. De heer K. van Buuren wijst op de finan- tiën; men moet een zuster nemen die goed verdient. De heer Swaters zegt, dat het bepaalde vaste salaris f 1500.bedraagt met onge vallen- en ziekteverzekering. Hier zal een zuster komen die in alle opzichten be kwaam is voor haar taak, die dus alle vereischte diploma's bezit .anders krijgt men geen subsidie van het Rijk. Verder geschiedt de benoeming door onze Ver. in samenwer king met „Hef Witte Kruis". De heer A. Hoornsman vraagt of de ver pleegster in de Zijpe door de gemeente wordt betaald Dit wordt bevestigd. De heer J. Blaauboer vindt dat men deze gelegenheid nu met beide handen moet aangrijpen. De heer P. Bakker Gz., vindt het bijeen brengen van de bijdragen riskant, de wijk veel te groot, waardoor geen behoorlijke verpleging wordt verkregen. De voorzitter antwoordt, dat men over het geld niet bezorgd behoeft te zijn, want onze ver. draagt het geld, dat er in kas is af aan „Het Witte Kruis' en die zorgt verder voor het tekort, Met 1 stem tegen en 1 lstem blanco besluit de vergadering thans met Augustus 1939 te Julianadorp een zuster te stationeeren op de voor waarden zooals deze zijn medege deeld. Bij de rondvraag zegt de heer Swaters, dat hij den heer Vonk zeer bewondert om zijn besluit, om af te treden op een gunstig monient en daardoor mede te helpen aan het stichten van een blijvende plaats voor een functionaris(rcsse) ie Julianadorp en omgeving. Hij dankt den heer Vonk voor dat besluit ten zeerste. Hierna sluiting. N.H.V.B. Promotiedegradatie lc. De degradatie van N. Niedorp 2 stond al vast. De laatste, 58, nederlaag tegen Sij- bekarspel is nog niet eens zoo slecht. Zondag I.V.V. 2Sijbekarspel. Wie wint is eerste klasser. Beide hebben 5 punten uit 3 wedstrijden. Gouden Kruis. Bergen 2 heeft de vlag inderdaad voor Vrone 1 moeten neerhalen, maar de cijfers v24} zijn voor de club van ten Bruggen- cate bijzonder eervol. Schoorl 1Vrone 1 is nu de finale van district Alkmaar c.o We geven de thuis club de beste papieren. Competitie. IC: N. Niedorp 2—Twisk (2 uur). Adsp. O: And. Boys a—N. Niedorp b (2 u.) Uit alle deelc'n des lands waren vrouwen aanwezig om aan de Vrouwen Vredesgang deel te nemen. Vrouwen en moeders uit Schagen, zou het niet mogelijk zijn hier ter plaatse een afdeeling op te richten van de Vrouwen Vredcsbond, zoodat een volgend jaar een groot aantal Schager vrouwen ook hier aan deelneemt? Met dank voor de plaatsing, P. KAMP. Door dieseltrein van een brug geslingerd Schilder vindt midden in den ar beid den dood. Terwijl gisterochtend een zestal mannen de spoorbrug over de Waal bij Zaltbommel aan het schilderen was, is een der schilders, de 29-jarige ongehuwde G. van Geenen uit Zalt bommel, door een Dieseltrein gegre pen, waardoor hij van de brug werd geslingerd. Het ongeluk is gebeurd op dat gedeelte van de brug, dat boven het weiland ligt. De brug is daar ter plaatse ongeveer twaalf meter hoog. De ongelukkige kwam op de basaltglooiing terecht en was op slag dood. Een andere schilder kon nog juist wegsprin gen en werd slechts licht gewond. Kluizenaarster uit haar huis gezet Regen stroomde in verwaarloosd pand naar binnen; het plafond stortte in Op een van de van oudsher meest deftig© grachten in de Residentie, Koninginnegracht no. 17, staat een hoerenhuis, dat, zoofc'U<^ Hagenaars weten, in een toestand vair vcr« waarloozing verkeert, welke de perken \an de particuliere vrijheid des eigendoms sinds jaren te buiten is gegaan. Tot Woensdag j.1. woonde daar als een kluizenaarster een niet-onbemiddelde weduwe, die van het groo« te pand slechts een enkele benedenkamer irt gebruik had en sedert tal van jaren zij zelf is de 78 gepasseerd nimmer meer eenig onderhoud aan het perceèl heeft wil* len laten verrichten. Het regenwater had door de vele lekkages van het dak vrijwel overal in het huis vrij spel en reeds 15 jaren geleden zijn klachten van omwonenden daar* over bij het gemeentebestuur binnengeko* men, dat voor zoover dc wet dat toeliet, zich met het geval bemoeide, doch wiens tus* schenkomst tot dusverre geen aanleiding tot zelfstandig ingrijpen kon geven. In den loop der jaren stapelden de klachten zich op en thans is het eindelijk tot zoodanig ingrijpen gekomen, nu bleek, dat o.a. een plafond was ingestort. In samenwerking van politie, geneeskun* digen dienst en bouw- en woningtoezicht is de zaak voorloopig geredderd, terwijl de 78- jarige vrouw naar een inrichting is overge bracht Tuinbouw-puzzle eindelijk opge- lost. De Haarlemsche rechtbank heeft thans eindelijk de bekende cichorei- witlofpuzzle opgelost, die haar ge durende een drietal zittingen heeft bezig gehouden. De verdachte, een tuinder ui Harlem* mermeer, die, volgens eigen verklaring, ci chorei, doch volgens deskundigen witlof had geteeld, waarvoor hij een vergunning van de Landbouw Crisis Centrale had moe ten hebben, was voor den kantonrechter tot dertig gulden boete veroordeeld. Bij de behandeling in hooger beroep hield de verdachte, zooals men weet, hardnekkig vol, dat hij cichorei had geteeld, waaruit eerst na inkuiling witlof had kunnen ont staan. Om deskundigen te hooren, heeft de rechtbank gister uitspraak ge daan en den verdachte schuldig verklaard aan het hem ten laste gelegde. Het verweer van verdachte, dat er geen witlof bestaat, heeft de rechtbank verworpen, aangezien uit f de deskundigenverklaringen is ge bleken, dat door langdurige selectie i van cichorei witlofgewas kan wor den verkregen. De rechtbank hield er rekening mede, dat verdachte vroeger voor een zelfde feit is vrijgesproken en veroordeelde hem daar om tot vijf gulden boete, subsidiair drie da gen hechtenis. ZONDAG 22 MEI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Gods. Bijeenkomst onder leiding van Mej. van Vliet (Hoorn), Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel Sint Maarten, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinholt Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp; Uit één stuk. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Vaa der Heide. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke; Schoorl, zie Groet. Warmenhuizcn, 's av. 8 uur, Ds. v. d. Karn Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. vTdi Kam. Huisduinen, voorm, 9.30 uur, Ds. M. vaa Wdchen. Julianadorp, voorm. 11 uur, Ds. M. vaia Wichen. H. Doop. Callantsoog, geen dienst. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Schagerbrug, voorm. 10 uur,. Ds. Witkop. I Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman) Westerland, 's av. 7y2 uur, Ds. -Van BeekJ Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud, 's av. 8 uur, Ds. Baudet. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. vafl der Veen. Oudesluis, nam. 2.30 uur, Ds. R. v. d. Veen. (Zang). Hippolytushoef, voorm. 10 u., Dsa de Wilde Geref. Kerk. Kolhorn, voorm. 10 uur, de heer D. Visch. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Den Oever, nam. 4.30 uur, de heer O. Deen, Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman nen vereeniging, a,s. Woensdagavond O®0 8 uur in Evangclisatiegebouw. Ned. Herv. Evangelisatie. Slootdorp, voorm. 10 uur, Cand. Nijdam. Midderuneer, nam. 2.30 uur, Cand. Nijdam. Wieringerwerf, 's av. 7 uur, Cand. Nijdam. Midenmeer, 's av. 8 uur, Jongeliedensa- menkomst in het Dorpshuis. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur en 's av. 7 uur, de heer A. Donker, van Zaandijk*

Schager Courant | 1938 | | pagina 6