Raad Schoorl Hoofdpijn Kiespijn Gevatte Koude Padvinderij voor „Veertig jaren" wordt een prachtfilm! misdeelden Knsda nsdag 24 Mei 1938 Tweede blad De winkels later open: een dood geboren kindje, zegt Voorzitter. Wie denkt dat voor het rij wielpad niet onteigend kan wor den, vergist zichl Een vent- verbod tegen verkapte bedelarij. Ook Albert Heijn moet een vent vergunning vragenï De pil- Greeuw wordt verguld. Meer arbeidsloon en minder materiaal voor het rijwielpad. Rijwiel padproblemen! Ged. Staten zijn royaler dan den Raad zelf! Uitbreidingsplannen aange houden. Het Rijk vent met werk. maar Schoorl heelt genoeg. Jle Raad vergaderde gistermiddag. -«.Voorzitter was de heer Baron van Fri- igh; secretaris de heer W. K. Belonje. 'Als de vergadering geopend is en de no- len der vorige vergadering onveranderd vastgesteld, komen o.a. aan de orde de Igende tijj Ingezonden stukken en mededeelingen. Eenige goedkeuringen van Ged. Staten genomen raadsbesluiten. Proces-verbaal van kasopname, d.d. 28 ïlfcart j.1. bij den Dir. Administrateur van het ~.B. en G.G.B. respectievelijk ten bedrage f 2752.41 en f2541.39, met welke bedra- de betreffende boeken overeenstemden, fe. Brief van het gemeentebestuur van tdfeingerhom, met mcdedeeling dat de ge- r, jenschappclijke regeling voor de aanslui- tbijg van de destructor te Schagen is gocd- keurd. In het najaar zal een voorstel tot ""faling van het salaris van den noodslach- r den Raad bereiken. lRd. Ministericele beschikking dat aan F. j Vries een voorschot is verleend in ver- I tod met de landarbeiderswet, ten bedrage _jn f3193.—. e. Proces-verbaal van kasopname d.d. 19 ^fi j.1. bij den Dir. Administrateur van het ,r1LB. en G.G.B. respectievelijk ten bedrage Jn f3682.63 en f 2407.63i/2, met welke be- 2CJagen de betreffende boeken overeenstem- voorzitter hoopt dat de gemeente een wijs feluit heeft genomen. ]B. en W. stellen voor bovenstaande stuk- i voor kennisgeving aan te nemen. Aldus floten. .dres van de Schoorlsche winkeliersver- liging om vanaf het rijwielpad behoorlijke igangen naar de buurtschappen te maken tegen te gaan het innemen van stand- ,tsen langs genoemd pad. <m W. deelen mede, dat zij het eerste .oek zullen inwilligen. Zij kunnen niet [engaan. dat op aan het rijwielpad gren- de particuliere terreinen standplaatsen irden ingenomen, maar men zal trachten leerlijke concurrentie tegen te gaan. Adres van P. Timmerman, houdende .joek tot grondruiling, voor grond, die hij leaJ hebben af te staan voor het rijwielpad. eJB. en W. stellen voor afwijzend te beschik- ,dl n, omdat de gemeente geen grond missen y n. Timmennan mede te deelen, dat de ge- eente bereid is de benoodigde grond aan 'r koopen tegen een prijs van foO.en in- 1 en hij daartoe niet bereid is, over te zullen lan tot onteigening. en Verschillende raadsleden hebben bezwaar gen onteigening. zi«En willen den grond in erfpacht geven, ieder geval niet straf optreden. Wethouder Schermer deelt mede, dat de i ideihandelingen met Timmerman weinig iet 'uchtbaar zijn. Ook de voorzitter wijst er dat het ondoenlijk is. Het eenige zou zijn r immerman een overpad te verleenrn naar p Hulst. Het blijkt dat de raad er niet voor grond te ruilen, maar hem te berichten on Rt men bereid is Timmerman in beginsel t rond te verhuren voor een overpad, ten Aldus besloten. Schrijven van Ged. Staten houdende ver oek in de bijgezonden 2e suppl. begrooting tgfoor den dienst 1937 eenige wijzigingen aan n e brengen. Aldus besloten rh Schrijven van het Gemeentebestuur e| lkmaar, houdende verzoek tot het aan- ve aan van een gewijzigde regeling betreffen 1 e de toelating van leerlingen uit deze ge- leente op scholen te Alkmaar. Aldus be» rj] oten. J__ erzoeken van mw. wed. H. Polle en mw. Vis onthefing te verleenen van het be- 'v< lalde in het uitbreidingsplan en de af- r and tusschen schuur en erfscheiding te o (palen op 2 Meter. Toegestaan. '1! j. Verzoek van de Hotel-, Koffiehuis- en fstauranlhouders de zaken e zomers op lie' iterdag en Zondag tot 12 uur open te mo- n houden. In handen gesteld van B. en om prae-aclvies tot de volgende vergade- te (1y oor het seizoen wordt deze zaak geregeld. we Voorzitter: Het is een doodgeboren kindje! 'k. Schrijven van het raadslid Duijn waar de Raad wordt verzocht te besluiten II in Hargerzeeweg te verbeteren. Maatrege- in, zullen worden genomen. Een tweetal ongezegelde verzoeken, naar wij vernamen in verband met agressie tegen de rijwielpadplannen ,komen niet in behandeling in ver band mst art. 23 der Zegelwet. De stok achter de deur. Voorzitter wijst er nog op, dat wat het Sjwielpad betreft, men zeer wel tot ont- tigening kan overgaan, op grond van de il"yet op de wegen; dit om het. gefluister in Ie gemeente tegen te gaan. Het valt onder stienteigening, onder kort geding, te x-egelen por den Minister van Waterstaat. «Foorstellen van b. en w. Vergoeding directeur G.E.B, B. en W. stellen voor den heer J. W. Rchoone, directeur van het G.E.B. tot 1 Mei 1.938 een' vergoeding toe te kennen van f50.— per maand over drie maanden, ten laste van het G.E.B. Reden hiertoe is, dat de heer Schoone nog niet gereed is met de liquidatiewerkzaamheden in verband met overdracht aan het P.E.N. Aldus besloten. Salaris administrateur gasbedrijf. B. en W. stellen voor het salaris van den administrateur van het gasbedrijf te bepa len op f 700.per jaar, te verhoogen tel kens met f 50.— als er 25 gasverbruikers bijkomen en te verlagen met telkens f 50. zoovaak er 25 verbruikers afgaan, tot een minimum van f 500.—. Tot dusver bedroeg het salaris f 400.hetgeen B. en W. te laag vinden. Ook is de functie van administrateur thans een zelfstandige. Aldus besloten. Gratificatie secretaris-ambtenaar. B. en W. stellen voor den secretaris-amb tenaar, secretaris van de commissie van bijstand voor het G.E.B. een gratificatie van f 100.— toe te kennen, ten laste van het G.E.B., wegens verdienstelijk werk bij de overdracht. Aldus besloten. Ventverbod. B. en W. stellen voor de politieverorde ning zoodanig aan te vullen, dat het ver boden is zonder vergunning van B. en W. te venten. Niet hieronder begrepen is het aanbieden van gedrukte stukken. Schoorl is de eeni ge gemeente, die nog niet tegen de z.g. verkapte bedelarij optreedt. De heer Winder zou ook de z.g. bonafide venters als groenteboeren enz. uit andere gemeenten willen weren. Er zijn hier belas tingbetalende burgers genoeg! De heer Blom merkt op, dat men dan ook de vrachtrijders moet beletten waren uit andere plaatsen te halen. Voor den middenstand beteekent zoon scharrelaartje niet veel, een ander geval is de brutali teit,, die geweerd moet worden. Wethouder Bijl is «het eveneens niet met den heer Winder eens. De heer Gutker wijst er op dat ook zaken als Albert Heijn eerst venten, om later te bezorgen. Voorzitter meent dat dan ook deze firma ventvergunning moet hebben. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. aangenomen. Eervol ontslag badwaebt. B. en W. stellen voor den badwacht Greeuw met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag te verleenen, en hem aan te stel len als hulpbadwacht tegen f 2.50 per dag. Een en ander vindt oorzaak in het feit, dat Greeuw aan verschillende nracti- sche eisclien die B. en W. stellen in ver band met noodzakelijk toezicht te Camper duin, niet voldoet. Bedoeling is een gedi plomeerde standwacht aan te stellen tegen f21.per week. Greeuw zou alleen het hoofdseizoen moe ten helpen en op drukke Zondagen daar buiten. Het zou voor Greeuw een schade van ongeveer f 100.— beteekenen. Ijskoud staat er „ontslag Greeuw" zegt de heer Duin. Het is zielig, iemand die zooveel jaar accuraat heeft gewerkt aan den dijk wordt gezet. Het is geen mooi gebaar! Ook bij de gasten staat Greeuw hoog aangeschreven. Wat zullen die er van zeggen? De heer Blom zou Greeuw. die toch reeds een steek in het hart krijgt, in geen geval finantieel ook nog wil len benadeelen. Het is een aantasten van het recht van den arbeider. Spr. stelt voor naast Greeuw een ervaren zwemmer en bootsman aan te stellen, maar Greeuw te handhaven. Weth. Schermer stelt, voor, dat. Greeuw in ieder geval denzelfden tijd als thans dienst zal doen. Voorzitter, gehoord de besprekingen, acht de oplossing zóó, dat in afwachting van de reorganisatie, Greeuw van dit jaar een gr tificatie krijgt, waardoor het salarisver schil wordt opgeheven. Men dient hem ech ter eerst eervol te ontslaan, want reeds verleden Jaar is er zeer veel moeite voor gedaan de pers ervan te weerhouden na het droevig ongeluk, te wijzen op den ongewenschten toe stand dat in Camperduin geen be voegde badwacht is. B. en W. kun nen de verantwoording niet langer dragen. Men moet ook om de con currentie denken! B. en W. zullen niet graag in een oude fout vervallen, den nieuwen badman als Greeuw voor vast aan te nemen, althans niet tot wederop zegging, maar per seizoen. Een voorstel van den heer Blom, Greeuw tot zijn 60ste jaar te laten doorwerken, wordt niet gesteund. Men besluti Greeuw eervol te ontslaan, hem op arbeidscontract als hulp aan te stel len en zijn flnantieele positie zoodanig te regelen, dat hij geen schade heeft. Een eer ste badwacht zal worden aangesteld tegen een belooning van f 21 per week plus vlet- vergoeding. Op voorstel van dep heer Duin zal een proef genomen worden met een reddings kabel, verankerd en op tonnen. Kasgeldleening. Met het oog op de financiering van het rijwielpad, stellen B. en W. voor een kas geldleening van f 25.000 aan-te gaan voor den dienst 1938 tegen Vfc rente 's jaars. Een derde gedeelte van het pad zal medio Juni voltooid zijn, het overige gedeelte zal nog een arbeidsuur van 4 maanden vor deren. Voorzitter wijst er op dat het eindcijfer van de begrooting nog hetzelfde is. Echter is het arbeidslooncijfer gestegen, het ma- teriaalcijfer gedaald, waardoor dus een gunstiger verhouding is verkregen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen, Suppletoire begrootingen. B. en W. stellen voor een le en 2e sup pletoire begrooting vast te stellen, voor den dienst 1938 tot een bedrag van f 18.800 en f 11.200. Deze suppletoire begrootin^* houdt ver band met de kosten voor het rijwielpad. Voorgelezen wordt een brief van de vaste commissie voor uitbreidingsplannen, waar in deze verzoekt met een gewijzigd plan te komen. De commissie acht het niet juist, dat door de thans ontworpen plannen een verkcersgevaarlijke toestand ontstaat, ter plaatse waar het rijwielpad op den straat weg Bergen—Schoorl uitkomt, maar dringt tevens aan op behoud van natuurschoon. De verwarde discussies brengen den Raad niet verder, men wordt het er niet over eens wat beter is, ter plaatse twee wegen aan te leg gen met eenrichtingsverkeer of één broe den weg langs den bestaanden weg. Over het algemeen blijkt de uitbrcidingscommis sie royaler te zijn, dan den raad! Men be sluit de zaak voorloopig nog aan te houden en samen eerst een uitstapje te maken naar den weg bij de bocht waar de kweekerij Bodegraven is geves tigd om eerst de situatie nog eens te be- studeeren. De heer Duin: Komt die commissie elke week kijken, anders kunnen we de zaak eerst beter afmaken! De raad gaat dan geruimen tijd in comité ter voorloopige be- spreking: Crediet uitbreidingsplan-opdracht. B. en- W. vragen een crediet van f 1500 over 4 dienstjaren te verdeelen, in verband kosten uitbreidingsplan. Verder stellen B. eix W. voor het plan te laten maken door de firma Roosenburg en de Ranitz te Den Haag. Het is gebleken, dat de gemeente architect van Bergen, de heer Roggeveen, desgevraagd wel bereid is zijn medewer king te verleenen en het teekenwerk op te dragen aan een vrijstaand plaatselijk bouw kundige, maar hij het beter vond dat de opdracht werd gegeven aan ecxx bevoegd architectenbureau. Niet bereid is de heer Roggeveen de al hier wonende bouwkundigen te advisee- Mijnhardtjes (in hartvorm) helpen snel, want Doos 10 en 50 cent. Wat Mijnhardt maakt is goed. ren. Dezen willen zelfstandig het plan ver vaardigen tegen het geldend honorarium van f 800.Vreezend dat Ged. Staten zul len weigeren, goed te keuren dat het plan wordt gemaakt door ter zake niet gerouti neerde bouwkundigen, komen B. en W. tot de slotsom het werk op te dragen aan de heeren Roosenburg en de Ranitz. Na heropening doet de heer Winder, ge steund door den heer Blom, het voorstel de zaak aan te houden, omdat zij zich nog niet verantwoord achten het voorstel van B. en W. af te stemmen. Men moet een hand heb ben om een vuist te maken, zegt de heer Blom nog. Aldus besloten. Verhuur hoofdonderwijzerswoning B. en W. stellen voor de hoofdonderwij zerswoning te Schoorl onderhands te ver- hurder aan den heer C. J. J. van Vuuren voor 3 jaar tegen f 268.25 plus f 30.voor waterleiding, per jaar. Aldus besloten. Een school tot jeugdherberg- B. en W. hebben besloten den heer Band H. d. S. te Groet de School af te geven voör logies van jongens en meisjes voor het a.s. esperantisten congres. Voorzitter is er zelf niet geheel over te- vi*eden en wijst er nog op, dat men er geen x-egel van moet maken. Schoorl is grootsch op zijn mooie gebouwen- Rondvraag. De heer Winder vraagt of uit het werk fonds geen geld te krijgen is voor een rij wielpad Schoorl—Schoorldam. Voorzitter heeft i-ceds een ambtenaar van het ministerie ontvangen en o.a. gewezen op een zoetwaterbad bij de Zandhoeve. B. en W. zullen zeker met plannon komen. De heer Gutker wijst in dit verband op het stofvrij maken van wegen. Weth. Schenner zegt dat er al te veel werk is. Men is tot Kerstmis zoet aan het rijwielpad. De heer Blom: Ze venten tegenwoordig met werk! De heer Duin bepleit het verzetten der palen tusschen de twee strandexploitanten. Zal naar gekeken worden. Als wethouder Schermer nog een lans ge broken heeft voor oprichting van een red dingsbrigade, sluit voorzitter de vergade ring. LILY BOUWMEESTER: VOORTREFFELIJKE SAMENWER- KING TUSSCHEN REGIE EN AC TEURS IN EEN IDEALE OMGE VING. „Veex-tig jaren wordt een pracht film", zoo luidde het kort en bon dige ooi'deel van Lily Bouwmees ter over de tweede film, waarin zij een hoofdi-ol zal vervullen. „Het is natuux-lijk heel iets anders, dan Pygmalion, maar een punt van overeenkomst is er toch, n.1. dat ik het werken buitengewoon prettig vind. Overigens is het werken voor „Veex-tig jaren" heel wat rustiger. De studio's van Loet Barnstijn zijn voor onze Hollandsche begrip pen een droom en bovendien wordt er de tijd genomen om „Veertig jaren" in alle opzichten te doen sla gen.' Dat Lily van der Lugt Melsert—Bouw meester het desondanks op het oogenblik buitengewoon druk heeft is dan ook mede aan een andere omstandigheid te wijten. De familie Van der Lugt Melsert is n.1. aan het verhuizen, en zoo troffen wij de actri ce niet, zooals gewoonlijk, in een rustige, kalmeei-ende omgeving, van zwai-e club fauteuils en dikke tapijten, maar in een leeg nieuw huis, waar zij en haar man alle mogelijke en onmogelijke opmetingen deden. Ook in een dergelijke omgeving is Lily Bouwmeester echter uiterst gastvrij. „Neemt U plaats", zegt zij en zij biedt ons de eenige stoel aan, welke zich in het huis bevindt! „Het publiek heeft er nog weinig idee van, hoe „Veertig jaren" zal worden. Men vraagt mij herhaaldelijk „Wie stel jij nu voor?", en men verwacht dan ten antwoord de naam van de een of andere historische figuur. Maar zoo is „Veertig jaren" niet. Ik speel daarin de moeder van de Brabant- sche familie en ik ben bij Het begin van de film 24 jaar en jonggetrouwd vrouwtje met twee kleine kinderen, om te eindigen als de 64-jarige grootmoeder! Vooral tegen die laatste episode zag ik in het begin erg op, maar het valt bijzonder mee. De grime is voortreffelijk en er wordt van mij een heel aannemelijke grootmoeder ge maakt. Geleidelijk aan wordt ik ouder in de film en omstreeks liet midden speelt mijn eigen man voor mijn zoon! Veertig jaren in veertig minuten. Veertig jaren in veex-tig dagen, dat is het motto, waaronder deze jubileum film gemaakt wordt, maar men beleeft het vaak, dat veertig jaren in veertig minuten worden gepasseerd. „Het eene moment speel ik een scène, waarin ik 24 ben, zoo vertelt Lily Bouwmeester ons, en eenige oogenblikken latei- ben ik weer in behandeling bij den grimeur, die me veertig jaar ouder maakt, In veertig minuten tijds moet ik dan van een onstuimig jong vrouwtje worden tot eeij bezadigde grootmoeder. Een pruik draag ik niet in de film en dus wordt mijn eigen haar grijs gemaakt. Dat dit goed gaat heb ik onlangs ondervonden. We had den nog laat gedraaid en na afloop moest ik hals over kop naar Rotterdam. Tijd om mijn haar te wasschen had ik niet, en dus vertrok ik met mijn „peper-en-zout-hoofd". Te Rotterdam ontmoette ik een paar ken nissen, die alkaar aanstootten alsof zii zeg gen wilden: „Kijk eens, wat is die oud ge worden!" Voortreffelijke speelscènes. Het is natuurlijk heel iets anders dan Pygmalion, maar dat vind ik juist prettig, want anders verzuur je in één type. In „Veertig jaren" komen vex-schcidene vooi*- treffelijke speelscènes voor. Bovendien is het doel van deze film, die immers een ju- bileumfilm is, mede een factor, die Liet werken tot een plezier maakt. Dat is niet alleen bij mij het geval, maar ook bij mijn collega s, hoewel, die het toch zwaarder hebben dan ik. Immers, de meesten spelen 's avonds comedie. De één moet om drie uur naar Leeuwarden, de ander om vijf uur naar Arnhem, weer een ander naar Haarlem of Amsterdam en zoo is het een werken van den vroegen morgen tot den laten avond. Speelt U zelf nooit meer? Ik heb eenige jaren achtereen niet ge speeld, behalve dan voor tde film. Het is echter niet uitgesloten, dat* ik volgend jaar een of enkele rollen zal spelen bij de ouwe Cor!" Ouwe Cor???? Oh, dat is Cor van der Lugt Melsert Sr., zulks ter onderscheiding van mijn man, die dezelfde voornaam heeft als zijn oom! Dat is zoo de gebruikelijke familie-aanduiding. Eij hem zal ik misschien volgend jaar weer spelen. Verder zijn er weer onderhandelin gen gaande voor een nieuwe Nederlandsche film en men heeft mij aangezocht, daarin een hoofdrol te spelen. Het is niet onmoge lijk, dat ik daarop inga, want ik ben van clp film gaan houden. Dat merk ik vooral nu ik aan mijn tweede film bezig ben. Mis schien komt dat ook wel omdat ik het zoo getroffen heb met mijn regisseurs. Ook nu weer met „Veertig jaren." De samenwerking met den regisseur Edmond Créville is wer kelijk buitengewoon. Met enkele woorden weet hij iedereen duidelijk te maken wat hij bedoelt. Trouwens in alle opzichten wordt er zeer veel zorg besteed aan deze film. Daar heb je b.v. de camera-man Otto Hel ler. Het is werkelijk frappant hoe die man met een enkel oogopslag de dingen ziet engoed ziet. Zoo n man zou in Ameri ka een beroemdheid zijn. Er is een ideale samenwerking in een niet minder ideale omgeving. Alles loopt dan ook op rolletjes en men is geen dag achter bij het schema, dat hij het werk gevolgd wordt. Wat dat betreft, wordt de zaak beter geregeld dan bij mijn verhuizing. Ik moet maar zien dat ik klaar kom en de weinige avonden, die ik vrij weet te maken, gaan nog vaak door al lerlei omstandigheden verloren. De wenk is duidelijk! En wij verlaten de familie Van der Lugt Melsert, maar niet dan nadat wij haar veel succes in „Veertig jaren" en een prettige behuizing in de nieu we woning geweuscht hebben! uitstekend geslaagde bijeenkomst. Gedurende het week end van 21 en 22 Mei j.1. heeft te 's-Gravenhage de zesde halfjaar- 1 ijk sche bijeenkomst plaats gevonden van leidsters en leiders van padvind(st)ersgroe- pen voor de lichamelijk en geestelijk mis deelde jeugd, welke bijeenkomst door ruim 80 deelnemers is bezocht. Bij de opening des Zaterdagsmiddags om 4 uur constateerde de hoofdkwartierscom missaris voor bijzondere eischen Ph. Baron van Pallandt van Eei*de dat deze conferen tie sinds 1920 de eerste is, welke is georga niseerd en wordt bezocht door leden zoowel van de Nederlandsche Padvindersvereen. als van de zusterorganisatie, het Nederland sche Padvindstersgilde. Na uitvoering van eenige spelen ter be vordering van bet onderling contact, werd door den heer G. Vos, oud-dir. van een in stituut v. individueel onderwijs te Den Haag een causerie gehouden over het onderwerp „Iets over de psychologie van bet achter lijke kind". Spr. gaf een overzicht van de verschillende graden van achterlijkheid en van de afwijkingen, welke zich daarbij ple gen voor te doen. Aan de band van vele voorbeelden uit eigen ervaring toonde spr. aan. boe met veel geduld en psychologisch inzicht soms verrassende resultaten met der gelijke kinderen zijn te. bereiken. Na eenige discussie over deze met veel belangstelling gevolgde causerie werd de avond besloten met, een zeer geslaagd kamp- iur. De Zondagmorgen werd geopend met een treffende padvinders „aandacht". Door dr. J. de Mol van Otterloo, genees heer-directeur van de Sophia-stichting te ■Scheveningen werd een overzicht gegeven van „De sociale zorg voor het lichamelijk gebrekkige kind in Nederland en in het buitenland." Spr. schetste de ontwikkeling van particuliere en overheidsbemoeiing dienaangaande en constateerde, dat voor Nederland in dit opzicht nog een ruim ar beidsveld braak ligt. Na een koffiemaaltijd werd de middag gewijd aan besprekingen van verschillende problemen eii mededeelingen betreffende het padvinderswerk onder de misdeelde jeugd, waarna de bijeenkomst met het zin gen van het Wilhelmus werd besloten. Uit onze Omgeving LANGEND1JK NOORD SCHARWOUDE SCHAKEN. Zondagavond werden de 2de en 3de partij gespeeld, voor het kampioenschap van den Langendijk. De 2de partij wend door Dr. I. de Wit met wit gewonnen in 35 zetten. De 3de pai'tij waarin J. Klixikert wit had werd remise na 57 zetten. Beiden hebben thans 1 Ys punt. GEVONDEN. Een kist appelen. Inl. bij de gem.-veld- wachter. SINT PAN CR AS RAADSVERGADERING. De agenda, der op Vrijdag a.s. 3 uur n.t, te houden raadsvergadei-ing luidt aldus: 1. Wijziging der verordening inzake toela ting van leerlingen van buitengemeenten tot de scholen te Alkmaar. 2. Voorstel om een kasgeldleening van f 5000.— te sluiten tot de stichting van de onderwijzerswoning. 3. Overdracht van de tochtsloot in de Westbeverkoog aan dien polder. 4. Extra-hulp aan werkloozen. 5. Opmerkingen van Ged. Staten op de gemeentebcgrooting van 1938. 6. Nader voorstel om de Fraude-risico verzekering op f 4000.— te bepalen. 7. Voorstel tot instelling van een vrijwil lige brandweer. In de bijlage op het laatste punt schrijven B. en W. dat zich 35 personen voor de vrijw. brandweer hebben aangemeld. Voorgesteld wordt de politie-verordening in dezen zin te wijzigen en B. en W. te machtigen tot den aankoop van ccnig materiaal, zooals lantaarns, 2 gummi-jassen, verbandtrommel en voorts de manschappen tegen ongevallen te vex'zekci'cn. OUDE N1EDORP B.V.L. De Landstorm is wederom aangevangen met de jaarlijksche schietoefeningen en wel Zaterdagavonds van 8—10 uur op het erf van den Commandant G. Veldman aan de Weel. WINKEL Politie. Verloren: een portemonnaie met inhoud. Gevonden: een wollen sjaal en wollen kin derhandschoenen. Inlichtingen hij den gemeente-veld wach ter. WIERINGERWAARD „Ormenlo" komt. Het zal ongetwijfeld velen genoegen doen te vernemen dat de heer R. Breed voor de a.s. kermis de bekende tooneelvereeniging „Ormenio" van Anna Paulowna heeft ge- engageerd. Deze vereeniging die zich reeds een zoo goeden naam heeft verworven, zal zeer zeker voor een volle zaal optreden. Het is dus aan te bevelen, spoedig plaat sen te bespreken. Nog kunnen we vermelden, dat de heer Moretti Dinsdagmiddag een voorstelling zal geven. Naar het concours. De muziekvereeniging „Ons Genoegen" zal deelnemen aan het concours te Hippo- lytushoef en komt daar uit in de 2e afd. fanfare. Behalve het verplichte nummer D'Antan van Guillement, zal als vrij num mer worden gespeeld: Feodora van Tschai- kofsky. Wij wenschen onze musici veel succes toe.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5