Modebladen 1 Vrijdag Carel couoj Tweede lammerenmarkt te Texel Groote overwinning van Franco JANNEIJE POLMAN. I- en Zwemvereeniging DE WIRG" te Winkel tot De Gratis koopdag Bockhandel TRAPMAN Tsjechisch militair vliegtuig omlaag gestort „Duitschland wond zich niet op" Italië was slechts toeschouwer Overbrugging van het Vondelpark Vlugge markt, betere prijzen. De tweede en grootste lammerenmarkt die gister op Texel werd gehouden, heeft een heel wat beter verloop gehad dan de eerste marlet. Al vrij vroeg in den morgen begon de handel die ongeveer f 1.50 per stuk hoo- ger werd ingezet dan vorige week; aanvan kelijk werd gemiddeld f 10 per stuk betaald, de midden prijs liep later op tot bijna f 11. De hoogste markt werd ditmaal weer be- haald door den heer A. Dros Dz., die 13.75 per stuk ontving (vorig jaar f 18). Over het algemeen waren de aangevoerde lammeren iets beter van kwaliteit dan bij de le lam merenmarkt, de regenval heeft daarop een gunstigen invloed gehad. Aangevoerd werden 63S1 lammeren, de prijzen liepen van f 9 tot f 13.75 (vorig jaar werden op de 2e lammerenmarkt aange voerd 6737 lammeren, de prijzen waren toen f 13.50 tot f 18). Ondanks het feit, dat vorige week zooveel lammeren onverkocht bleven, bedroeg de aanvoer dus bijna 400 minder dan vorig jaar, er zijn dit jaar dan ook heel wat minder lammeren op Texel dan in 1937. De veehouders schrijven dit toe aan den on- gunstigen invloed, die het Mond- en Klauw zeer waarvan Texel in den afgeloopen winter zijn deel wel heeft gehad hierop heeft uitgeoefend. Vermoedelijk zal dit klei ner aantal lammeren bij het verder verloop van den lammerenhandel wel prijsstijging veroorzaken. Schapen werden slechts 3 stuks verhan deld, van niet te beste kwaliteit, de prijs bedroeg ruim f 20. Verder werden enkele koeien aangevoerd. Het rundvee is weder even in prijs gestegen, voor gelde koeien werd pl.m. f 180 betaald. Een goede melkkoe bracht ongev. f 210 op. Nuchtere kalveren waren er weinig, ge middeld bedroeg de prijs f 11. Ook werden enkele oudere kalveren aangevoerd, hoog ste prijs f 35. De biggen op de markt zijn nog duur, voor een goede big betaalt men f 20 tot f 25. de vette varkens doen op de boerderij 25 tot 26 ct. per pond. Aan de eierveiiing liep de prijs der kip peneieren bij vorige week 10 a 15 cent per 100 stuks terug. Ook werden pl.m. 1800 meeuweneieren aangevoerd (zilvermeeuw), van pl.m. 90 gram, die bestemd zijn voor Engeland. Veemarkt. 7 Paarden f 130—300, 5 koeien f 150— 210, 3 fokkalveren f 25—35, 9 nuchtere kal veren f 7li, 3 schapen f 2022, 6381 lammeren f 9—13.75, 20 biggen f 18—22. Eierenveiltng. Aangevoerd: 78134 Eieren: 58—62 Kg. f 3.10-3.30, 62—64 Kg. f 3.20-3.10, 66—70 Kg. f 3.40-3.70, 5656 Kg. f 2.75-3.10, al les per 100 stuks. ANNA PAULOWNA VERGADERING SCHOOLFEEST. De vergadering der echoolfcestvereeni- ging, Maandag in Vecrburg gehouden, werd door den heer G. Geerligs geopend met een bijzonder woord van welkom tot den heer Hazcloop, het nieuwe hoofd der Oost polder school. De heer Prins, penningmeester, deelde mede, dat de ontvangsten voor het vorig feest ongeveer f 700 bedroegen, doch de uit gaven f 48.75 meer, zoodat het bestaande batig saldo met dat bedrag verminderd is. De hoeren Jb. Geerligs, D. Rezelman en Tceuwen controleerden de rekening en be vonden deze in orde. Onder dankzegging aan penningmeester en commissie volgde dus goedkeuring. In de plaats van den niet-herkiesbaren heer K. Brugman werd de heer D. Rezel man tot bestuurslid gekozen. De steeds grooter wordende uitgaven voor het schoolfeest, noodzaken een anderen weg in te slaan, dan tot nu toe gevolgd werd. Het aantal deelnemende kinderen wordt elk jaar grooter. Daardoor kan, als het feest op één dag gevierd wordt, de firma Naastepad niet voor het heele vervoer zorg dragen. Dit jaar zou weer een bus meer noodig zijn en het tekort grooter wor den. Wordt het feest echter verdeeld over twee dagen, dan kan Naastepad wel voor voldoende bussen zorgen en komt men f 81.50 goedkooper uit, dan bij viering op één dag en opdragen van het vervoer aan twee firma's. Het bestuur stelde daarom voor do reis naar Schoorl enz. op Dinsdag 21 Juni en de tochtjes naar Huisduinen en Amsterdam op 22 Juni te houden. Na breedvoerige bespreking werd aldus besloten. Als commissieleden voor de reis naar Schoorl werden gekozen de heeren: J. Geer ligs, S. Wilms, P. Kooiman, G. Borst en .T. Jongejans, voor de openbare scholen. (Re serve de heeren J. Baken en G. Vergaav.) Voor de r.k. scholen de heeren: C. op 't Veld, J. Smit, P. Konijn, H. Rooijakkers en A. v. d. Vlugt (Reserve de heeren Van Lierop en Steenvoorden.) Mw. Hummel en de heer Leijen zullen het reisje naar Huisduinen meemaken. Nadat bij de rondvraag verschillende za ken waren besproken, dankte de voorzitter het afgetreden bestuurslid den heer Brug man cn diens echtgenoote, die zoovele jaren het feest meemaakten, voor hetgeen zij in het belang der kinderen deden en roemde de prettige samenwerking. De heer Brugman dankte voor de vriendelijke woorden en sprak den wensch uit dat men nog vele mooie schoolfeesten mocht vieren. Hierna sluiting. WIEPINGEN Inwendige Zending In Noo Holland. Nadat gistermiddag een bestuursverga dering in het Evangelisatiegebouw „Reo- hoth" heeft plaats gehad, werd gister avond een ledenvergadering van de inwen dige zending gehouden. Te acht uur heette de voorzitter de aan wezigen welkom en na dank gebracht te hebben o.a. aan het Evangelisatiehestuur voor de ontvangst, werd geopend met het zingen van Psalm 42 vers 1, hierna werd uit hoofdstuk 11, Brief aan de Hebreeuwen het eerste tot tiende vers gelezen met ze gengebed. Hierna las de secretaris de notulen, wel ke onveranderd werden goedgekeurd. Als spreker betrad de heer Ds. v. d. Heide uit Broek op Langendijk den kansel. Als onderwerp had spr. gekozen: „Kerk en Evangelisatie". Spr. wees ons op de din gen die de Evangelisatie voor de Kerk doet Spr. zcide te donken aan de kerk als aan 'n Moeder. Een kerk is geen mcnschelijke vereeniging, neon zij is een Christelijke in stelling, een plant van Christus en dan hebben we te onderscheiden een zichtbare en een onzichtbare kerk. Wij zien dan de Hervormde kerk al een werk van God, wij willen ons als Hervorm de Evangelisatie menschen' niet afwenden van deze instelling Gods. Het lidmaatschap van de Hervormde Evan gelisatie is een roeping, zij stelt ons in dienst van den I-Icer. In vele plaatsen helaas moeten wij onze kerkdeuren voorbij loopen omdat men daar den Christus der Schriften niet meer pre dikt, maar wij zijn cn blijven lidmaten de zer kerk, al hebben we dan een eigen lo kaal, wat echter uit een noodtoestand is ge boren. Al geeft de kerk dan nog niet dat, wat ze volgens Gods Woord moet geven, dan toch laten de kinderen haar nog niet links liggen. Hierna besprak spr. uitvoerig het ontwerp tot reorganisatie waarbij dc aanwezigen een parig besloten adhaesie tc betuigen, inzake het punt omtrent de evangelisten e.d. Na de vlotte rede werden nog ecnige vra gen gesteld, die door spr. naar genoegen worden beantwoord. Ds. Kreijger sprak nog cn liet dan de aanwezigen zingen Gezang 3 vers 1, waar na dominee voorging in dankgebed. Zweden en Noren In „Eigen Ge bouw." Gistermorgen heeft het „Eigen Gebouw" alhier een excursie van een veertigtal volks scholieren uit Zweden en Noorwegen ont vangen. Deze excursie stond onder leiding van den heer Lindemann, hoofdbestuurder N.V.V. Omstreeks half elf arriveerde men in het „Eigen Gebouw", alwaar de koffietafel ge reed stond. Na zich wat verfrischt te hebben, werd de tocht, die naar de Wieringcrmeer ging, voortgezet. WINKEL WIELERCLUB „TEMPO." In den 64 lt.m. wegwedstrijd, gehouden tusschen D.O.K. uit Den Helder en „Tempo" te Winkel bezette R. Band de derde plaats met een gem. snelheid van 36 k.m. per uur. Een goede prestatie van onzen jongstcn renner. 6 en 7 werden de Meyer en Scha- SCHAGEN JUBILEUM. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. Hes, blokwachter te Hoorn, hoopt 28 Mei den dag te, herdenken dat hij voor 25 jaar geleden werd' aangesteld bij de Ned. Spoor wegen. SPANJE DE OPMARSCH IN CATALONIë. RECHTSCHE VLAG TE GIBRAL TAR. In een officieel communiqué wordt me degedeeld, dat de Franco-troepen in Cata- lonië groote overwinningen hebben be haald. In den sector van Tremp werden verscheiden vijandelijke aanvallen afge slagen. In den sector van Balaguer heeft de vij and aanvallen ondernomen welke evenwel werden afgeslagen. De vijand heeft 350 gesneuvelden en twaalf Russische tanks moeten achterlaten. Ook op andere plaatsen werd de vijand teruggeslagen met name in de Siërra Monsaic. Ook hier heeft hij 390 lijken moe ten achterlaten. Dc#rechtschc troepen hebben 96 gevange nen gemaakt, o.w. een commissaris voor po litieke aangelegenheden, aldus de rechtsche berichten. In de Pyreneeën zijn, volgens rcgeeringsmcdedeelingen-giste ren de regeei'ingstrocpen tot den aanval overgegaan, Zij hebben den weg tusschen Balaguer, Tremp en Llavorsi, halverwege tusschen Sort en Tremp doorsneden. Bij Balaguer hebben zij belangrijke hoogten bezet. Het aanvalsfront wordt bo-rensd door de rivieren Pallavesa en Sèpre. Volgens de laatste berichten heeft de aan val succes gehad. Rechtsche vlag te Gibraltar. De Engelsche autoriteiten hebben 't recht sche Spaanscho agentschap toegestaan met ingang van morgen de vlag van Franco op de nieuwe gebouwen te liijschcn. Men vreest c'at dit besluit aanleiding zal geven tot in cidenten. Wat Duitschland doet In Spanje, Dc delegatie der Baskische rcgcering tc Londen publiceert een verklaring, waarin niodedcelingcn worden verstrekt over mili taire voorbereidingen door Duitsche techni ci in Baskenland. In de verklaring wordt gezegd, dat volledig uitgeruste vilegveldcn zijn aangelegd, die onder Duitsche controle staan. Te Vitoria is een allermodernst stel sel van ondergrondsrhe vliegtuigloodsen toe gepast. Do vliegvelden bevinden zich kor ten afstand van de zuidgrens van Frankrijk. Do artillerie, aldus de verklaring, is aan zienlijk versterkt door Duitsche technici te Fontarabie. Irun cn San Sebastian. De ha ven van Pasajas wordt in een vlootbasis veranderd. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een smartelijk lij den, onze lieve Vrouw, Moeder, Dochter en Zuster, geb. de Geus, in den ouderdom van 36 jaar en 6 maanden. Oudkarspcl: V. POLMAN. DICK. JAN. Tcrdick, gem. "N. Niedorp: J. DE GEUS. T. DE GEUS—Bood. H. DE GEUS. A. DE GEUS—Wilms JAN. Stompctoren: P. DE GEUS. H. DE GEUS—Nierop TINE. JANNY. DO. 23 Mei 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben op 27 Mei, 'snarn. 2 uur (n.t.), op de algem. be graafplaats te Oudkar spel. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele en groote belangstelling v. d. voor ons zoo onverg. dag, aan allen, de Feestcommissie, de geheele Burgerij en omge ving, aan Moed en Volharding, Zelfopoffering, aan dc Muziek- vereoniging voor hun groote inspanning, aan ons betoond met ons 65-jarig Huwelijks feest. D. VOS. G. VOS—Mooij. Callantsoog, 24 Mei 1938. Voor houders van abonne mentskaarten bestaat op Woensdag 25 en Vrijdag 27 Mei, telkens van 3—6 uur voor hen, die aan de op Zon dag a.s. te houden wedstrijden wenscheri deel te nemen. HET BESTUUR. Te koop: EEN RIJWIEL, merk Jagra, met trom mei rem men, bij H. OOSTINDIËR, Klcinebuurt, Wieringerwaard. van Carel Coltof, „de Bijen korf", was den 13en Mei. Zij die op dien dag contant ge kocht hebben, kannen op ver toon van hun datumbon het zelfde bedrag weer besteden. „DE BIJENKORF", SPOORSTR., hoek Koningstr., DEN HELDER. Te koop: 30.000 ROODE KOOLPLANTEN van goedgekeurd ontsmet zaad, bij Jb. KUIPER, Nieuwe Nie dorp (Langereis). Te koop: 25.000 ROODE BEWAARKOOL- PLANTEN, bij D. RUITER, Langereis, Hoogwoud. Te koop: 60 lage Palen, 6 tot 10 M. 3 ijzeren Balken, 2 Kluis deuren, l bij 2 M. 1 ijzeren Loopbrug, 1 bij 7 M. - Zaadwa gen. 1 Badkuip, 1 Mangel, 18 betonnen Palen, 2 M.; 3 Grep pelbeunen, 4 M., 30 Kruiplan ken, 70 Wisselbielsen, eiken, 4 M. 200 grenen Spoorbiels, 60 voer Riet, 4 Balken, 6.70 1. 1 Boet, 40 M2.,^oo goed als nieuw Nieuwe Dekzeilen en 2e h. Vaten, Kuipen, Kisten, Palen en Brandkasten. H. SCHRIEKEN TEL. 1. SCHAGEN. P. SCHOEN, Schagerwaard. PAARD BESCHIKBAAR voor den hooibouw. Terstond gevraagd: EEN SCHILDERSKNECHT VISSER, Burgerbrug. Best SLACHTPAARD te koop, bij A. WIT, Tolke, Schagen. Alle soorten Na eerst boven Duitsch gebied, te hebben gevlogen, op Tsje chisch gebied neergestort. Gisterochtend 9 uur verscheen een Tsje chisch militair vliegtuig boven de Tsje chische stad Weipcrt aan de grens tusschen Duitschland en Tsjecho Slowakije, waarna het toestel de Duitsche grens bij Baerenstein passeerde. Vele inwoners van Baerenstein herkenden het toestel als een militair vliegtuig. In het toestel zaten twee personen, het. was bewa pend met een mitrailleuse. Het vliegtuig vloog zoo laag, dat men vreesde, dat het tegen een van de fabrieksschoorsteenen van Baerenstein zou stooten. Nadat het vliegtuig geruimen tijd boven Baernstein had gekruist, vloog het in de richting van Pressnitz, dat in Tsjecho Slo wakije ligt. Boven den straatweg van Bae renstein naar Pressnitz passeerde het vlieg tuig de grens. Boven Tsjechisch gebied begon het toe stel te wankelen en stortte het omlaag. Toen het tegen den bodem sloeg vloog liet 'onmiddellijk in brand. Tsjechische militai ren en grenswachten snelden dadelijk toe, doch voor zoover men van Duitsch gebied kon zien, is men er niet meer in geslaagd de piloten te redden. Buitenlandsche reacties op den toestand in Midden-Europa. In Rusland blijft men kalm maar aandachtig de ge-, beurtenisscn aan de Tsjechoslowaaksche grens waarnemen. Opgemerkt dient te wor den, dat Russische kringen iedere verkla ring wenschen te vermijden, die den inter nationalen toestand zou kunnen complicee ren of verergeren. In Italië is men slechts toeschouwer. Dc kwestie zelf gaat Duitschland cn Tsjechoslowakije aan. Van Italië uit kan daarover niets gezegd worden. In Duitschland blijft dc toon der pers heftig. Men zegt hier, dat er nog niets tc bemerken is van een com promis tusschen dc Sudeten-Duitschers en de regeering te Praag: Men zegt ook, dat een compromis onaanvaardbaar is. Verder stelt men het voor alsof het buitenland dc Duit sche „opgewondenheid" veel te veel op schroeft. In Frankrijk heeft dc indruk van ontspanning in den in ternationalen toestand met betrekking tot Tsjechoslowakije, zich gisteren bevestigd. Een der beslissende factoren van de ontwik keling in de richting van een knlmeering zou wel het onderhoud kunnen zijn, dat gister tusschen Hodza cn Henlein plaats gevonden heeft. In Amerika heeft president Rooscvelt met staatssecre taris Huil overleg gepleegd over den Euro- peeschen toestand. De verzekering van Chamberlain. dat er eenige ontspanning schijnt te zijn ingetreden in den Duitsch- Tsjechoslowaakschen toestand, wordt hier toegejuicht. Ambtenaren hebben te kennen gegeven, dat dc rapporten der Amcrikaan- sche ambassades in Europa ecnigszins opti mistischer van toon zijn. Stations in dekkleur Defensie wil geen blinkende verf Sins geruimen tijd laten de Nederland- sche Spoorwegen alle metalen buitenwerk zooveel mogelijk met aluminium-verf schil deren, omdat, deze verf een groote duur zaamheid geeft. Van de zijde van Defensie is echter, naar het Vsb. meldt, bezwaar gemaakt tegen de. ze nogal schitterende bedekking, waarom deze binnenkort zal worden vervangen door een meer gedekte kleur. De luchtvaartafdecling van Defensie zal de nieuwe verf eerst keuren. Kosten gedeeltelijk door het werkfonds te dekken. Gisteren is verschenen de reeds geruimen tijd geleden aangekondigde voordracht van B. en W. van Amsterdam tot overbrugging van het Vondelpark tusschen Van Baerle- straat en Eerste Constantijn Huygensstraat, voor welk werk, met inbegrip van de uit voering der bijbehoorende werken, B. en W. den raad een crediet vragen van f 450.000. De belangrijke ringweg door Amsterdam loopende van den Amstël tot den Haarlem merweg en gevormd door Frederik Hendrik straat, Bilderdijkstrdat cn Eerste Constan- tijn-IIuijgenstraat eenerzijds en de Van Baerlestraat, Roelof Hartstraat een Cein tuurbaan anderzijds, wordt door het Von delpark in twee gedeelten gesneden en be antwoordt zoo dus niet aan zijn doel, daar een belangrijke omweg door het Leidsche Boschje gemaakt moet worden. Onder de werken, welke wegens hun nut voor een spoedige uitvoering met steun van het Werkfonds in aanmerking komen, neemt het tot stand brengen van de over brugging van het Vondelpark een belang rijke plaats in. B. en W. hebben dan ook aanleiding gevonden zich tot het bestuur van het Werkfonds te wenden met het ver zoek, aan de gemeente dien steun te wil len verleenen. Met het Werkfonds werd overeenstemming bereikt, onder voorwaarde o.m., dat met het maken van de verbinding uiterlijk vóór 1 Juli 1938 moest worden begonnen, nadat te voren de medewerking was verkregen van het bestuur van het Vondelpark. De onderhandelingen met dat bestuur hebben ten slotte tot het resultaat geleid, dat een regeling kon worden getroffen op de in de voordracht opgenomen grondslagen De kosten tot financiering van het plan bedragen in totaal f 450.000, volgens ra ming. Daarvan voor den bouw van het via duct zelf f124.300. Voor zooveel de kosten ad f 450.000 niet door het Werkfonds worden gefinancierd, zullen zij uit eigen buitenge wone middelen der gemeente moeten wor den bestreden. VERZOEK TOT VERBINDENDVER KLARING C.A.O. Dc minister van Sociale Zaken maakt bekend, dat door den Nederlandschcn Bond van Boekbinderspatroons, den Algemccnen Nederlandschcn Typografenbond, den Ne- derlandschen Katholieken Grafischen Bond, den Nederlandschen Christelijken Grafi schen Bond en den Nederlandschen Grafi schen Bond is ingediend een verzoek tot verbindendverklaring van bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst voor het boekbinders-, papierwaren- en enveloppen- bedrijf in Nederland, en dat bezwaren te gen inwilliging van bedoeld verzoek schrif telijk kunnen worden ingebracht bij den minister van Sociale Zaken vóór of op 11 Juni 1938. Het moderne verkeer sloopt huizen Twee panden als slachtoffers. Op last van de Rotterdamsche bouwpoli- lie is aan den eigenaar van eenige per- ceelen in een straat, waardoor de laatste jaren een druk verkeer gaat, aangezegd, dat hij voor hets tutten van deze panden moest zorgdragen, aangezien ze ernstige scheuren begonnen te vertoonen. Het wegdek in die straat is niet op druk verkeer berekend en het bijna onafgebroken dreunen van de zware autobussen door de straat heeft ten gevolge gehad, dat de fun- doeringen aan een geweldigen krachtproef zijn blootgesteld. De panden zijn reeds zeer oud en de twee oudsten, waarom het nu gaat, dreigen thans het slachtoffer van het moderne verkeer te worden. Ze zijn verhuurd aap veertien en zestien gezinnen. Toen de scheuren waren ontdekt, zijn uitgebreide maatregelen genomen. De straat is gedeeltelijk afgesloten en alleen voetgangers kunnen langs een smal pad passeeren. In den loop van den avond zijn nog stutten aangebracht. Vermoedelijk zul len de panden toch nog moeten worden ontruimd. AMSTERDAM, 23 Mei. Veemarkt. 500 Vette koeien: le kw. 74 80 ct., 2e kw. 6470 ct., 3e kw. 5062 ct. per Kg. slachtgewicht; 36 melk- en kalf- koeien f 180—240 per stuk, 87 vette kalve ren: 2e kw. 5060 ct., 3e kw. 4050 ct. p. Kg. levend gewicht; 141 nuchtere kalveren f 7—11.50 per stuk, 66 schapen f 20—24 pen stuk, 48 wcidelammeren f 10—12 per stuk, 387 varkens: vleeschvarkens, wegende 90—110 Kg. 61.—62 ct., zware varkens 59- 60 ct,, vetle varkens 5859 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons ge-1 slachte runderen uit Denemarken. Markt-1 overzicht: Slachtrunderen ruime aanvoer, willige handel, prijshoudend. Melkkoeien, zeer matige aanvoer en handel. Vette kal veren .matige aanvoer, prijshoudend, begin der markt, vlug, aan het eind sleepend Nuchtere kalveren, minder aanvoer, vlugge handel, hoogerc prijzen. Schapen, matige aanvoer, stugge handel. Onveranderde prij zen. Weidelammeren, matige aanvoer en handel. Varkens, mindere aanvoer, vluggef handel, prijshoudend. AMSTERDAM, 23 Mei 1938. Binnenlandsche granen (boerennoteei Rogge f 7.107.50, Chev. gerst f 7.257.7a wintergerst f 7.257.75, haver f 66.25, dr veboonen f 9V*11, paardeboonen f groene erwten f 9—10.50, alles per 100 kg] karwijzaad f 10.75—11, blauwmaanzaad] f 15.50—16.50 per 50 kg. ROTTERDAM, 23 Mei. Vlasmarkt, Aanvoer: 2S00 Kg. blauw, schooq 60—70 ct. per Kg., 13175 Kg. Hol- landsch geel 58—68 ct., 2000 Kg. dauwroot 50—60- ct. per Kg. Aanvoer gedeeltelijk onverkocht, vraag gering, handel zeer kalm, prijzen flauw. Fijne zaden geen noteering. ROTTERDAM, 23 Mei. Veemarkt. Aanvoer: totaal 1685 stuks, t.w.: 574 vette runderen, 237 vette kalveren 2 nuchtere kalveren, 177 schapen cn laai-, meren, 692 varkens, 1 geit, 2 biggen. Prij zen per Kg: vette koeien 76—67—50-55 ct vette ossen 706453-57 ct., vette kalverec 100—8550-60 ct., varkens (levend gewicht! 515049 ct., schapen 555040 ct. Prijzen per stuk: schapen f 29—2415, zuiglamme ren f 16—136. Overzicht: Vette koeien ci ossen, aanvoer korter, handel kalm, prip' zen iets hooger, prima koe tot 80 cent, pri ma os 73 ct. Vette kalveren, aanvoer f» woon, handel matig, prijzen als week. Schapen en lammeren, aanvoer ner. handel matig, prijzen iets hooger. kens aanvoer ruim, handel zeer stil, prijz iets lager, pr. ex. tot 52 ct. Zuiglammerc aanvoer gering, handel vlot, prijzen sti gen de. ROTTERDAM, 23 Mei 1938. Binnenlandsche granen: Gerst f 7.25 f 7.65, haver f 6.256.85, rogge f 7.50, erw ten kleine groene f 8.5011.50, schokkcrer* ten f 13—^17, bruine boonen f 1116. PURMEREND, 24 Mei. Veemarkt. Roeien totaal 780 stuks, vette koeien 63—72 ct per Kg., geldekoeiec 130210, melkkoeien 200295, stieren 52- 56 ct. per Kg., 14 paarden f 90—200, 40 vette kalveren 2050 ct. per Kg., 650 nuchter* kalveren f 717, 201 vette varkens -4951 ct. per Kg., 48 magere varkens f 28-$ 400 biggen 16—2-4, 400 schapen 15—30, bokken 313, 600 lammeren 912. ALKMAAR, 23 Mei. Aardappelen 9.50—14.50, aardbeien 16—22. andijvie 1217, asperges 1535, bloemkool] I 13—22, bloemkool II 812, druiven 63.-. kropsla 0.704, komkommers 511, prci{ 7.70, peterselie 1.402.20, postelein 0.15-1 0.52, rabarber 6.5013.50, raapstelen 0.40- 1.60, radijs 1.202.80, selderie 3.spina zie 0.14—0.31, snijboonen 30.tomaten 18.uien 5.607.40, wortelen 612. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Mei. Aanvoer: 200 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 16—17.60, drielingen f 19.00—21 8360 Kg. rabarber f 3.90—6.90, 4800 Kg. to maten: A 23.20-29, B 25-25.60, C 22.6(H 22.70, CC 16.30. NOORDSCHARWOUDE, 24 Mei. Geen aanvoer. tei pr voriff er klé? ?r. Vi U dacht Immers, dat u nog best vóór die andere auto het kruispunt kon passeeren I Maar langs den weg moet u dat niet „den ken", u moet 't zeker wetenl

Schager Courant | 1938 | | pagina 6