geen spreekuur. Arts D. Groenhart flink pand De Gepoe werkt in ons land Luxe Broodjes Sj. van der Wal Hervormde Kerk IJventers. Te koop te Schagen. Schager Roosjes Prachtige inzet van het muziekconcours Algemeene kennis geving. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, B. Saai, Wed. van Jb. Brouwer, in den ouderdom van bijna 70 jaar. A. DE VRIES. B. DE VRIES— Brouwer en Kinderen. D. GROOT. Langereis, Nieuwe Niedorp, 26 Mei 1938. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heei Jan Blankman, in den ouderdom van- ruim 76 jaar. Schagen: H. BLANKMAN— Visscher. Naarden: L. J. KAPER. M. C. KAPER— Blankman. Schagen: J. SPEUR. C. P. SPEUR1 Blankman. S. PAULUSMA. C. J. PAULUSMA— Blankman. H. J. v. HATTUM. J. A. v. HATTUM— Blankman. en Kleinkinderen. Schagen, 26 Mei 1938, De begrafenis zal plaats hebben a.s. Maandag op de Alge meene begraafplaats te Schagen. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. half twee. Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstel ling, bij de geboorte van ons Dochtertje ondervonden. J. J. v. d. STOK. J. v. d. STOK—Over. i Nieuwe Niedorp, Mei 1938. Heden overleed, nog on verwachts, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Geertje v. d. Ham, in den ouderdom van 74 jaren. Uit aller naam, R: DE VRIES. Ewijcksluis, 25 Mei 1938. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje, Marietje. T. BOOD—Deugd. Jb. BOOD. Nieuwe Niedorp, 25 Mei 1938. Geboren: Henriëtha Alice, Dochter van J. HENDRIKS en A. HENDRIKS—Schipper. Wieringerwaard, 24 Mei 1938. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon Willem Maarten* Jn. LANGEDIJK. N. LANGEDIjK—de Vries. Oude Niedorp, 25 Mei 1938. Voor de vriendelijke hulp tij dens de ziekte van mijn Vrouw ondervonden van B. BLOM en R. BLOM, betuig ik mijn hartelijken dank. P. ROOS. Callantsoog, Mei 1938. U neemt toch ook onze heer lijke zachte voor de a.s. kermis. Beleefd aanbevelend, LUTJEWINKEL. DIRKSHORN, heeft ZATERDAG 28 MEI WINKEL en VEENHUIZEN. Zie preekbeurten. E.S.M.I. vraagt nog eenige Ondergeteekenden bevelen zich beleefd aan voor het knippen van schapen. A. KOSSEN en J. BAKKER, St. Maarten. met aanhorigheden, teza men groot 11 Are 65 c.A. Te bevr. Alg. Administra tiekantoor K. ROGGEVEEN, Schagen. Te koop: een gebruikt transport- rijwiel, bij Wed. Jb. Haverkorn, Wierin gerwaard. Gevraagd vergevorderd Smidsleerling, bij T. P. Lanser, Blauwe Keet, Koegras. Te koop: 15000 herfstwitte, 60000 late rode, plukklaar. Wed. C. DE BOER, 't Veld, Oude Niedorp. Te koop: 12.000 ROODE KOOLPLANTEN, bij Jb. LANGEDIJK, Wester- weg, Nieuwe Niedorp. Terstond gevraagd: NETTE DIENSTBODE. voor dag of dag en nacht,, bij NIC. H. ONDERWATER, Ko ningsweg 22, Breezand. WIERINGEN Openingsconcert. Woensdagavond togen we met vele ande ren naar het concoursterrein van onze Kon. Muziekver. „Harmonie", dir. P. Kreijger, om het openingsconcert bij te wonen. Bij den ingang werd ons door een fraai verlichte en versierde poort het „Welkoim" toegeroepen, welk woord was geflankeerd door de jaartallen 1887 cn 1938. Op het terrein was het al een gezellige drukte. Om acht uur werd het concert be gon non door het kinderkoor van de zangver- eeniging „Zang en Vriendschap", dir. Jb. I. Hovenier, dat eenige gedeelten zong uit het eerste bedrijf van de operette „Heidekind". üc mandolinevereeniging „O.K.K.", dir. P. Jongkind was vervolgens aan de beurt en oogstte veel succes. De clubpakjes der da- Jnes maakten een goeden indruk. Het groote koor van „Zang en Vriend schap", dir. Jb. I. Hovenier, liet hierna hooren eenige gedeelten uit de operette Franchemont, de Marskramer. De voorzit ter dezer vereeniging, de heer J. C. de Haan, complimenteerde de Muziek vereeni ging" nog met het verkregen praedicaat. Tot slot speelde „Harmonie" zelf eenige nummers, n'.l. Symfonia Picciola van Feiix Bover, Finlandia van J. Sibelius; dit zijn de heide concoursnummers en dan nog: My Regiment van Blankenburg en With, Svvord and Lance van Starke. Hiermede was bet openingsconcert afge- loopen en verspreidde het talrijke publiek zich over het terrein. De zweefmolen draaide, de schommelsehuitjes vlogen in de lucht, er werd geschoten, 'en men at natuur lijk oliebollen; in de danstent vermaakten Üch de danslustigen. Bij het concert trof ons de feeërieke ver lichting der muziektent, op welke men een gekroonde II zag, ook geheel met kleine lampjes verlicht en verder voor de tont het koninklijk wapen; beneden de bloemen- aanleg, werkelijk, het geheel was keurig verzorgd! De officieele opening. Hemelvaartsdag, 's morgens om 11 uur, had in de feesttent de offieieele ontvangst plaats door het Eere-comité: bij monde van burgemeester L. C. Kolff. Deze sprak een welkomstwoord, waarna een driewerf hoera werd uitgebracht. De bondsvoorzit ter, de heer W. Bruul, verkreeg hierop het woord. Spr. zeide het een eer te vinden een Koninklijke vereeniging in den Bond te hebben en hoopte dat dit eoncours voor den Bond, maar daarnaast ook voor Harmonie zou slfj®fen. Om de verknochtheid en dank aan Hare Majesteit Koningin Wilhelmina te toonen, verzocht spr. het Wilhelmus te spelen. Dadelijk gaf onze Kon. Muziekver- ee"- daaraan gehoor en staande werd ons volkslied door alle aanwezigen aangehoord. Tots lot sprak dan de T-Tarmonievoorzitter, oe heer C. J. Bosker. Spr. dankte de beide vorige sprekers voor hun wenschen en woor hen en ook den Bond» Spr. stelde voor een dronk te wijden aan het welslagen van dit concours. Onder wijl speelde Harmonie „Officer of the day", waarna het concours een aanvang nam. Uitslagen eersten dag. De eerste concoursdag is begunstigd door fraafi weer uitstekend verloopen. Er werk .vaak zeer goed werk door de corpsen geleverd, waarnaar met genoegen is geluis terd. De puntentelling is thans zoo dat het hoogst aantal punten 420 is; voor den derden prijs zijn noodig 252 p.; voor een tweeden 294 en voor een eersten 336. De uitslagen luidden als volgt: Derde afd. Fanfare: Wieringermeer Fan fare, Wieringermeer, le prijs 343% punt; Vooruitgang is ons streven, Texel, 2e prijs 300 p.; Harmonie, Benningbroek le pr. 363 punten. 2e afd. Fanfare: Ons Genoegen, Wierin gerwaard 2e prijs 3031/2 P-; Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Excelsior, N. Niedorp 2e pr. 321 p.. Eere-afd. Harmonie: Crescendo*, Medem- blik 2e pr. 299 p. Eere-afd. Fanfare: Tavenu, Opperdoes, le prijs 348 p.; De Herleving, Zwaag, met lof voor den directeur, le prijs 378 p.; Excelsior Andijk, le pr. 355% P-: Kunst na Arbeid, Zuidscharwoude, met lof voor den directeur le pr. 376% p.; Harmonie, Wieringcn, le prijs 360 p. De puntentoekenning van den eere-wed- strijd was als volgt: Wieringermeer Fanfare 126 p.; Harmonie, Benningbroek 135 p.; Tavenu, Opperdoes 168 p.; Excelsior, Andijk 180 p.: De Herle ving, Zwaag 174 p.; Kunst na Arbeid, Zuid scharwoude 171 p.; Harmonie, Wieringen, 177 p.; In den eere-wedstrijd speelde Harmonie ..Dichter und Bauer". De medaille door H.K.H. Prinses Juliana beschikbaar gesteld werd toegewezen aan de vereeniging, die het grootste aantal punten had behaald in den middagwedstrijd, zoodat De Herleving deze in haar bezit kreeg. Na den eerewedstrijd bleef hetnog een heelen tijd, ja tot diep in den nacht een ge zellige drukte op terrein zoowel als in de danstent. Deze dag is prachtig verloopen, het aan tal bezoekers overtrof verre de verwachtin gen; het terrein was overvol! Buitengewoon feestelijk deden de vlag gen aan, welke door vele burgers waren uit gestoken. Als de tweede concoursdag even goed slaagt als deze eerste, kan men tevreden zijn. Heemraadschap Wieringen. In ons verslag van de vergadering van het Heemraadschap Wieringen, vermeldden wij, dat de begrooting sloot met een bedrag van fl8.R05.54 aan ontvangsten en uitgaven. Dit is onjuist en moet zijn f 29.086.93%. Het bedrag van f 18.605.54 is dat der ge raamde opbrengst polderlasten. Aanbesteding. Namens den heer C. J. Bosker alhier, had Woensdag in hotel De Haan een aan besteding plaats van het verbouwen van het winkelhuis Hoofdstraat 14, onder ar chitectuur van den heer Joh. A. Peters. De uitslag was als volgt: J. C. Klein f2950, Gebr. Boersen f2965, Jac. Smit f2992; P. Bakker f3030.30, J. C. de Vries f3060. Dekker en Lont f3100, D. Bakker f3200, P. Portogijs f3250. Het werk werd aan, den laagsten inschrijver gegund. ANNA PAULOWNA „VISCHLUST." De hengel aarsvereeniging „Vischlust", vergaderde bij den heer W. Kossen. De heer P. Smit sprak het openingswoord en na goedkeuring der notulen, volgde be stuursverkiezing, wegens bedanken van de heeren Siebenga en Rozenbroek. In hun plaats werden de heeren K. Verver en J. Daalder tot commissarissen gekozen. Als nieuwe leden van de aankoop-com missie voor wedstrijd-prijzen koos men de heeren P. Glim en P. Smit. Hierna nam men de volgende hesluiten: De eerste wedstrijd van dit seizoen wordt op 12 Juni in de Molenvaart gehouden. De seizoenprijs voor het grootste aantal gevan gen baarzen zal een beker zijn, zoo ook voor den grootsten baars. Wie de meeste bovenmaatsche baarzen vangt krijgt een medaille. De heer J. Daalder, stelt een rol lade beschikbaar voor hem of haar, die in de meeste wedstrijden de minste baarzen vangt! Met het oog op de financiën zal men niet deelnemen aan het concours van Vischlust te Alkmaar. Tenslotte nog een belangrijke mededee- ling: „Vischlust'' heeft van den heer R. Keppel 't Razend Zwin, als vischwater ge pacht. AANBESTEDING SCHILDERWERK WONINGBOUW. Bij de aanbesteding van het buitenschil derwerk der dertig eerstgezette woningbouw huizen kwamen de volgende inschrijvingen binnen: A. Harder f 1620, E. Groet f 1590, A. Blok f 1580, H. Zeinstra f 15S0, Th. C. Smiers f 1510, J. Bcncma f 1470, L. Pieter- se f 1415, G. van Kimmenaede f 1399, J. Peute f 13S0. Het werk is aan den laagsten inschrijver, dus den heer J. Peute gegund. EXTRA LEERKRACHT SCHOOL I. Bij beschikking van den Minister van O. K. en W. is de Gemeenteraad gemachtigd., ingevolge art. 56, (2e lid) der L.O.-Wet voor rijksrekening een leerkracht aan te stellen aan School I, onder voorwaarde, dat alleen een wachtgelder mag worden benoemd. BREEZAND. Een nieuw lokaal en extra leer kracht aan de R.K. school. Ook het Schoolbestuur der R.K. school te Breezand heeft., op grond van art. 56, 2e lid der 1. o. wet en met de beperkende bepaling, als hiervoor genoemd, verlof gekregen tot aanstelling van een extra-leerkracht voor rijksrekening. Daar het aantal leerlingen de zer school weldra zoo groot zal zijn dat weer een nieuw lokaal aangebouwd moet wor den, heeft het schoolbestuur aan den ge meenteraad verzocht hiervoor de benoodigde gelden beschikbaar te stellen. Huisvlijt- en handwerktentoonstelling. Tn het R.K. Gezellcnhuis te Breezand is op Hemelvaartsdag een huisvlijt- en hand werktentoonstelling geopend. De dames Hiiijg—De Vos, Kolster—van Emmerik en Rooyakkersvan Grieken, vormden de jury voor de handwerken cn kenden de volgende prijzen toe: Inzending schoolkinderen: 7e klas: le prijs A. Langelaan, 2e prijs T. Komen, 3e prijs A. Kortekaas. 6e klas le prijs A. Alders. 5e klas: le prijs M. Liefting, 2e prijs T. Vaars, 3e prijs L. van Kimmenaede. 4e klas: le prijs C. Steenvoorden, 2e prijs M. Langelaan, 3e prijs M. Nieuwenhuizen. 3e klas: le prijs N. Braam, 2e prijs J. van Herpen. 2e klas: le prijs N. Vaars, 2e prijs A. Jan- son, 3e prijs B. van Grieken. Spreien: le prijs de heer J. Jelierse, 2e prijs Gr. Kager. Gehaakte kleedjes: le, 2e en 3e prijs de heer J. Jelierse. Pull-over en capes: le prijs Weyers— Spreeuw. Fraaie handwerken: le prijs Van Loon Oudeians; 2e prijs Dora Alders. Vrije inzendingen: Schoolkinderen 1314 jaar, le prijs M. Schenkels, 2e prijs Jopie v. d. Berg, 3e prijs Annie Alders. Schoolkinderen 1012 jaar: le prijs M. Schenkels, 2e prijs Jeantje van Herpen. De inzending van de R.K. Kleuterschool verkreeg een eersten prijs met lof van de jury. Voor het Kuisvlijtwerk en de ingezonden teekeningen vormden de heeren v. d. Park, Teeuwen en De Wilde de jury. Hun uit spraak was: Houtzaagwerk: le prijs P. de Haas, stoel; 2e prijs A. van Loon, schemerlamp; 3e prijs P. van Loon. draaimolen. Houtzaagwerk, jongens 13—14 jaar: le prijs H. van Lierop, krantenhanger; 2e pr. C. Steenvoorden, molen, jongens 10-12 j.: le prijs J. Langelaan, bloembakje; 2e prijs J. Langelaan, krantenhanger. Teekeningen. Schoolinzending: le prijs Gerard v. d. Park; 2e prijs Antje Komen, 3e prijs Jaap de Lange, 4e prijs Antje Ko men, 5e prijs Henk van Wees. Vrije inzen ding: H. van Wees, 3e prijs. Ter opluistering was er een zeer mooie inzending linoleumsneden van den heer G. Goes te Den Helder; met frissche kleuren geverfd zaagwerk van N. Brinkmann, J. Jelierse en J. Koopman en teekeningen van M. en C. Kaak, J. C. Koning en J. Westdorp. HEERHUGOWAART) H.U.G.O. OOGST "WEER LAUWEREN. Op het concours, uitgeschreven door de Beverwijksche Harmoniekapel te Beverwijk behaalde gisteren onze Muziekvereeniging H.U.G.O. in de eere afdeeling fanfare een eersten prijs met 406 punten wat tevens het hoogste aantal punten was wat dezen dag in de sectie fanfare werd behaald. Een mooi succes op dit jubileumconcours, het was n.1. het 25e waaraan werd deelge nomen en niet minder dan 23 maal is een eersten prijs behaald. Ileerhugowaard mag trotsch zijn op zulk een vereeniging. 's Avonds werd in den eerewedstrijd ge speeld en werden 168 punten behaald wat het hoogste aantal was, dat op den gehee- len dag was toegekend voor fanfarecorp sen. We kunnen nog verklappen dat er plan nen bestaan om volgend jaar ter gelegen heid van het 15-jarig bestaan der vereeni ging een groot Nationaal concours uit te schrijven, dat dan in de Maand Augustus zal worden gehouden. Dit zou tevens een mooie gelegenheid zijn om het 310-jarig be staan van den Polder Heerhugowaard te herdenken! W ARMENHUIZEN KRABBENDAM. Ds. J. van den Berg, gereformeerd predikant alhier, is beroepen te Paterson (U.S.A.) WIERINGERMEER Op het gisteren te Weesp gehouden mii- zick-concours behaalde de Wieringermeer- fanfare in haar afdeeling een eersten prijs. De muziekvereeniging Soli Deo Gloria kwam met een eersten prijs en een tweeden prijs (in den marschwedstrijd) thuis. Onze muzikanten hebben zich wel kranig gehou den! SCHAGEN PAARD IN DE HAVEN. Gistermorgen geraakte een paard van den heer Van Diepen in de haven. Gelukkig was men er spoedig bij en wist men een touw om den hals van het dier te slaan. Dank zij den hoogen waterstand gelukte het één poot vast te binden, waarna de bles op den wal werd gesleept. Gelukkig heeft hij geen nadeelige gevolgen van het koude bad on dervonden. THEATER ROYAL. Zaterdag-, Zondag- en Dinsdagavond draait in Theater Royal wederom een prach tige film, n.1. „De wonderbaarlijke avon turen van de Onderzeeboot D 1". Deze film is gebaseerd op het e>motioneele, romanti- sche verhaal van Commandant Frank Wead (auteur van „Duivels van het ver keer" en China Clipper), zij heeft tot achtergrond de vriendschap tusschen twee scheepsmakkers, waarvan de één den ander het leven redt bij een, per ongeluk tot zinken gebrachte duikboot. De film brengt den toeschouwer in contact met het dage- lijksche leven aan boord van een onder zeeër, den humor en opvattingen van hen, die aan boord van zulk een Amerikaansch schip leven. Pat O'Brien, George Brent, Wavne Mor ris en Doris Weston geven uitstekend spel als vertolkers van de hoofdrollen. Trouwens het technische gedeelte is-eveneens tot in de perfectie verzorgd, terwijl het camera werk op een zeer hoog peil staat. Een buitengewoon aantrekkelijk film werk, met bewogenheid door Lloyd Bacon geregisseerd en waarvan de sensationeele actie door unieke opnamen wordt onder steund. SCHOORL E mm abloemoolleete. De opbrengst van de gisteren in deze ge meente gehouden Emmabloemcollecte be droeg f 113.20%. ZONDAG 29 MEI. Ned: Herv. Gemeente. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Kam. Veenhuizen, najn. 2.30 uur, Ds. v. d. Kam. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Uit één stuk. Oude Niedorp, voorm. 10.30 uur, Dg. v. Heide. Evangelisatie. Schagerbrug, (bij v. Twigt) s' av. 7.30 uur, de heer K. Prinsen, van Amsterdam. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7.30 uur, de heer I. Kui per van Bilthoven. Onderwerp: Heil in Christus. AMSTERDAM, 25 Mei 1938. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 214 Vette kalveren: le kwaliteit 6470; 2e kwaliteit 5462; 3e kwaliteit 4252; 108 nuchtere kalveren 711.50; 108 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 6162; zware varkens 5960; vette varkens 5859; Aangevoerd 3 wagons geslachte run deren uit Denemarken. Marktoverzicht: Vette kalveren: aanvoer matiig, handel gedrukt» prijzen hoogcr. Nuchtere kalveren: matige aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Varkens: zeer matige aanvoer, handel gedrukt, prijzen onveranderd. SCHAGEN, 25 Mei 1938. Eiervciling. Aangevoerd 65000 kipeieren. Prijs 5658 kg. 2,90—3; 58—60 kg. 3—3.10; 60—62 kg. 3.10—3.25; 62—65 kg. 3.25—345 per 100. MIDDENMEER, 25 Mei. Graanbeurs. Witte tarwe voer 7—7.'0, win tergerst 77.35, zomergerst 7.507.90, witte haver 66.40, groene erwten 9.50 10.50, Wijk er valen 8—10, kanariezaad 8— 8.25, blauwmaanzaad 30—31, karwijzaad 20.50—21. HF.LDERSCHE EIERVEILING, 25 Mei. Aanvoer: 21650 kipeieren: 5557 Kg. 3 3.40, 58-60 Kg. 3-3.50, 61—63 Kg. 3.20— 3.60, 6470 Kg. 3.604, 200 eendeieren 2.90— 3, per 100 stuks. HOORN, 25 Mei. Aanvoer 1 stapel, wegende 358 Kg. Boe ren Comm. Kaas f 22.50. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Mei. Aanvoer: 374 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 18.8019.iO, drielingen 23.7024, kl. 20—20.90, 500 krop sla f 2.—, 4900 Kg. ra barber f 5.608. 233 kg. bloemkool f 1710; dito 2e soort f 10 f 1350 5175 kg. tomaten A f 19.30—21.90; B f 23.80; C 16.90—17.50; CC f 16.— NOORD.SCHARWOUDE, 27 Mei. Geen aanvoer. Licht in het Rotterdamsche ontploffingsdrama Novae was leider der nationalisten in de Oekraine Moord door middel van een t^dbom. Spoediger dan wij hadden verwacht is de sluier, welke was gelegd over de geheimzinnige ontploffing op den Coolsingel te Rotterdam, groo- tendeeis opgelicht, zegt de N.R.Ct. In de eerste plaats is de identiteit van het slachtoffer, den zoogenaam- den Novack, vrijwel vastgesteld. Hij was de leider van de nationalisti sche beweging in Oekraine, en dus een gevaarlijk tegenstander van de Russische Sovjet. De geheimzinnige Bora is een partijge noot van Novack en schijnt achter het com plot te zijn gekomen om Novack te ver moorden. Hij heeft zich gehaast om Novack achterna te reizen, doch daar hij begreep zich hierdoor zelf aan groot gevaar te zul len blootstellen, was hij oorspronkelijk met zijn mededeelingen tegenover de politie autoriteiten zeer spaarzaam. Novack is Maandagmorgen om 11.24 aan het Maasstation te Rotterdam uit Duitsch- land aangekomen. Voor zoover men dit heeft kunnen na gaan is hij per taxi naar het hotel gereden. Blijkbaar had hij op dat moment nog vol doende contanten. Een uur later had hij zoo goed als niets meer bij zich en ook in zijn bagage is niets gevonden, dat er op duidt, dat hij ergens een tegoed had te Rot terdam. Hieruit wordt geconcludeerd, dat ook deze Novack te R'dam een bevriende relatie had, die hem van de noodige geld middelen zou voorzien, tenzij ook hij, nadat hij in het hotel zich had laten inschrijven, zijn bagage had gedeponeerd en zich in zijn kamer wat had opgeknapt, naar die rela tie heeft begeven, om zijn geldswaardige papieren te laten opbergen, dus ongeveer juist zoo, als een paar uur later Bora moet hebben gedaan. Het blad komt dan tot de volgende re constructie van het drama. Degeen, diee en aanslag op het leven van den zoogenaamden No vack in den zin had. heeft den man gevolgd en vermoedelijk toen No vack in een café zijn overjas had uitgetrokken men neemt namelijk voorshands aan, dat de ontmoeting met de bevriende relatie in een café heeft plaats eehnd van de gelegenheid gebruik gemaakt, om 'n geprepareerde tijd-bom in zijn zak te doen glijden. Kort na het onder-# houd is Novack op zijn schreden teruggekeerd; vermoedelijk wilde hij weer naar het hotel gaan. On derweg is de bom tot explosie ge komen, met het bekende noodlottige gevolg. Algemeen neemt men aan, dat het slachtoffer niet heeft geweten, wat voor gevaarlijke machinerie hij bij zich had, sterker nog, dat de zoo genaamde Novack het slachtoffer is geworden van een uiterst gcraffi- neerden opzet, om hem van het le ven te berooven. De orders van de Gepeoe zijn dus wel prompt uitgevoerd. Gebleken is zegt het blad, dat in Rotter dam personen wonen of vertoeven die in wel zeer nauwe relatie staan met de Gepeoe en eveneens lieden, die behooren tot de par tij, althans geestverwanten zijn van de con- tra-revolutionnaire beweging in Oekraine. Het onderzoek wordt, zect het blad, met kracht .voortgezet

Schager Courant | 1938 | | pagina 7