Koel en correct Lekker eten De moderne vrouw zoekt de zon draad Knip patroon voor haar, die niet slank zijn IJde It uit let naald en Wij maken zelf een hoofddeksel Saterdag 28 Mei 1938 Een groene slaapkamer voor Koningin Elisabeth EN DE KONING KRIJGT KERSROODE GORDIJNEN. Zooals men weet, maakt Parijs zich' ge reed het Engelsche Koningspaar, dat einde Juni de lichtstad bezoekt, naar den eisch - met eiwit omgespoeld is, wordt de room stijf geslagen. Daarna wordt de helft van de ananas In stukjes gesneden en 1 dL. ananassap met de suiker vermengd, waarna men de gelatine er in oplost. Dit mengsel en de stukjes ananas worden nu voorzichtig door den room geroerd. Is deze massa geleiachtig ge worden, wat vrij vlug het geval is, daar de room reeds koud is, dan giet men de pud dingmassa in den vorm. Na het storten kan deze pudding aardig versierd woeden met de overgebleven ana nas en hier en daar een geconfijte kers. Het overgebleven ananassap kan men binden met iets aardappelmeel en als saus geven. te ontvangen. Het ministerie van Buiten- landsche Zaken aan de Quai d'Orsay wordt voor het vorstelijk logies in gereedheid ge bracht. Het mooist worden natuublijk" de apparte menten ingericht, waar de vorsten zullen wonen en slapen. De slaapvertrekken zien op den tuin uit. Het slaapvertrek van de Koningin is op haar eigen verzoek bespan nen met groene zijde, voor de ramen ko men gele gordijnen, terwijl het plafond in wit met goud uitgevoerd zal worden. Voorts zal men tijdelijk een bed van Marie-Antoi- nette naar Parijs overbrengen, dat anders altijd in het paleis van Versailles bewaard wordt. De kamer van den Koning is in em- pire-stijl; ook hier worden de wanden met zijde gedekt, terwijl de gordijnen in kers- roode kleur uitgevoerd worden. De Koning zal slapen in een der bedden, dat vroeger door Napoleon I gebruikt werd. Bij de ko ninklijke appartementen behoort een specia le Engelsche keuken, waar het ontbijt naar Engelschen trant bereid wordt. Reuzel ter bescherming van de huid. FEESTELIJKE PUDDINGEN. door onze Kook- en Huishoudspe'cialiste.) Vierde blad r-~^ Ze kunnen zoo ijdel zijn, 'de meisjes van zes en zeven jaar! Een nieuwe jurk is voor haar wel nèt zoo belangrijk als voor de bak- visch en ze zijn er even trotsch op! Dit meiske werd door moeder in rose-en-wit linnen gestoken. De jurk is rose met witte voorbaan- tjes, de bolero wit met breede rose biezen afgezet. Een alleraardigst zomerpakje. Wij leven gelukkig niet meer in den tijd, waarin de vrouw de zon als een vijandin beschouwde en waarin zij zich, zoo goed zij kon, in de schaduw hield. De moderne vrouw zoekt de zon, want zij weet hoe.weldadigen invloed het zonlicht niet slechts op haar gezondheid, maar ook op de gesteldheid van haar huid heeft. De mode van het bruin-branden moge ze- Eere bezwaren en, in bepaalde gevallen, zelfs tevaren meebrengen, dat neemt niet weg, at zon, in matige doses gebruikt, even ge jond als vermooiend is. Evenwel is het zaak enkele eenvoudige voorzorgsmaatregelen tc nemen. Die zijn vooral daarom niet overbodig, omdat wij in iet zonnige jaargetij van veel crème en weder, waarmee wij 's winters ons velletje jeschermdcn, afstand moeten doen. 's Zo- ners moeten wij het wagen kunnen de huid jolkomen onbedekt te laten. Dat kunnen wij zeker ongestraft doen als Wij slechts eiken avond even de moeite wil len nemen het geheele gelaat en alle anderd gedeelten van de huid, die aan de zonne stralen zijn blootgesteld, te masseeren óf met zuivere niet-geparfumeerde lanoline óf 'met reuzel. Reuzel vooral is uitstekend. Ziehier een goede methode om geschikte jeuzel te maken: Koopt wat vcrsch, nict-ge- nioltcn varkensniervet. Snijdt bet in klci- stukjes, laat die in een halv.cn liter wa tt smelten-, en gedurende een kwartier on- jeveer koken. Als het vet koud wordt, ont wikkelt zich op de oppervlakte van het wa- er een wit laagje. Dat is de reuzel, waarvan i zich bedienen moet zoolang ze versch is, vat ze niet lang blijft. Wrijf de reuzel goed n de huid en bedekt ten slotte het gelaat net heete natte comprcscn. Het resultaat tan deze behandeling is voortreffelijk. Is uw huid teer, geef haar dan van tijd ot tijd een lotion met rozenwater. Hebt u :en vette huid, wrijf haar dan met kamfer- ipiritus, die u tot op de. helft met water lerdund hebt. Het gedeelte van de huid, dat slechts nu 11 dan aan de inwerking van het zonlicht ilootgesteld wordt, moet, geolied worden, let best is kokosnootolic te gebruiken, waarmee u het geheele lichaam masseeren lint, vooral de- plaatsen, waar beenderen icht bij de oppervlakte komen: de schóu- lers, de knieën, de heupen eriz. Is het noo- lig dan kunt u plaatsen van het lichaam, ie er zich voor leenen, met puimsteenpoe ier behandelen. Neemt u deze enkele eenvoudige voor- chriften in acht, dan kunt u de zon onbe- iroesd tegemoet treden. En haar beschou wen als een vriendin, die slechts weldaden bewijst. GERTRUDE. Twee eischen voor onze zomerjurken 1 Het gebruik van gelatine als bind middel, zooals we de vorige maal bespraken, leent zich speciaal tot het maken van fijne puddingen. Wat zoudt U denken van een feestelijk© gelatinepudding voor de Pinkster dagen, bijv. een roompudding in ver schillende kleuren, wit, roze en bruin. Ananaspnddlng. Een andere mooie roompudding is ana naspudding. Voor 6 personen rekent men hier: 1 L. slagroom, 125 gram suiker, 1 blik ananas en 10 bladen witte gelatine. Nadat de gelatine geweekt en de yorm Twee-in- één-patroon 2859. Prijs f 0.30 plus f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Zeer afkleedend model, dat zoowel van gemoesde zij als effen aardig kleedt. De halsafwerking met smal vest van lichte zij de, waarvan ook 't plissé-jabot is gemaakt, werkt zeer flatteus. Het model rechts heeft een shawl-kraag en driekwart mouwen. Driedeelige voor baan en achterbaan met figuurnaadjes. Ben. materiaal met lange mouwen 4 M. en 1 M. zijde. Patronen in de maten 46, 48, 50 en 52. Besteladres „Het Practisch Modeblad", postbus 36, Den Haag, giro 203203. Bij be stelling het verschuldigde bedrag in post zegels bijsluiten of opzenden per postwis sel of per giro. Koel en correct, dat zijn de twee voornaamste kenmer ken van onderstaand zomertoiletje. Deze twee eisclien moest iedere vrouw aan haar zomergarderobe stellen. En zeer zéker aan de geklééde afdeeling daarvan! Dan kan zij zich met iedere jurk op straat en in gezelschap vertoo- nen, al is die jurk nóg zoo eenvoudig en weinig kostbaar. „Correct", het woord doet ons denken aan étalage poppen met keurigzittende costumes, aan de prentjes uit de advertenties van modehuizen, aan mode-journalen. „Papier is geduldig", zegt men wel eens en inderdaad, op papier laten zich gemakkelijk de krcuklooze japonnen, de onberispelijk-zittende kousen en op de juiste hoogte in evenwicht blijvende hoeden verwerkelijken. Maar zie eens in de practijk! Wij zijn niet allemaal even handig met naald en draad! Voor sommigen onzer is het een klein kunstje een compleet costuum te fabriceeren, anderen hebben de grootste moeite met het meest eenvoudige naai werk. Speciaal voor laatstgenoemde catego rie verdient het aanbeveling, zich in de bij uitstek vrouwelijke kunst van het naaien (en knippen!) te oefenen op eenvoudige modellen en materiaal, waaraan weinig verbeurd is. Wij lieten hierboven een sim pel hoofddeksel schetsen, een zgn. tulband, welke het beste eerst van papier of een oude lap stof geknipt kan worden, volgens het aangegeven model, opdat men den goe den pasvorm beproeven kan. Bij een stofbreedte van 1.30 M. heeft men slechts 20 centimeter noodig. Het dichtnaaien van boven- en zijkanten en het zoomen van den onderkant is een ocgenblik werk. Men kan dezen tulband van elke stevige stof maken, grove wol zoo wel als zomervilt en ribszijde zijn heel ge schikt. Met een strik, zooals de jonge dame links boven aangeeft of een voile werkt men dit aantrekkelijke mutsje af. Voor 6 personen heeft men noodigf Vz L. melk, y2 L. slagroom, 80 gram suiker, ly2 ons bitterkoekjes, 12 bladen witte, 2 bladen roode gelatine en iets koffie-extract. Men begint weer met de gelatine te wee ken in ruim water en wel in drie porties, n.1. één van 4y2 blad witte voor het witte gedeelte, een van 5 bladen witte, voor het gedeelte waar het koffieextract door komt, dat dus wat extra bindmiddel vraagt en tenslotte een portie van 2% blad witte en 2 bladen roode gelatine voor het roode ge deelte. De puddingvorm wordt omgespoeld met even losgeklopt eiwit. Daarna worden room en melk' met de bitterkoekjes opgezet en zoolang zachtjes gekookt, tot de melk de smaak van de bit terkoekjes aangenomen heeft. Hierna zeeft men dc melk en verdeelt ze dan in drie gelijke deelen; aan elk deel voegt men een portie gelatine toe, tenvijl men aan het deel met de 5 bladen gelatine, nadat deze opge lost zijn, nog zooveel koffieextract toevoegt, tot een goede kleur en smaak verkregen worden. Het is wel aan te raden, de gelatine direct bij de nog warme melk te voegen, daar ze dan na even roeren nog oplost, zonder dat ze extra verwarmd behoeft te worden. Men doet het beste, alle drie de schaal tjes met puddingmassa in koud water te zetten en geregeld te roeren,, tot de massa geleiachtig begint te worden. De portie, die het eerst zoover is kan in den vorm gedaan worden, welke ook in koud water gezet wordt, teneinde deze portie zoo spoedig mogelijk stijf te laten worden, want pas daarna mag het volgende deel er in gelei- achtigen toestand op gegoten worden. Is dit onderwijl al te stijf geworden, dan moet bet even in warm water verwarmd. Zoo ook het laatste deel. Heeft men op deze wijze de geheele pudding stijf gekregen, dan kan ze gestort worden op een nat bord en levert een heel mooi effect. Het is wel een beetje apart en we plaatsen deze foto van een toilet, dat ons op een rnodeshow gedemonstreerd werd, dan ook lou ter voor de curiositeit- De kleuren wit en lila maken deze strepenparade nog opzichtiger!. Wie zich geen dure kreukvrije stoffen kun nen permitteeren, ont komen niet aan fouten tegen de correcte lijn. En wanneer, zooals de ze lente, in plaats van een zacht voorjaars koeltje, een kille na jaarswind over het land blaast, dan is het wel eens een hécle toer om èn onze lokken èn ons hoofddeksel, in bedwang te houden. Niettemin streven wij ernaar, er zoo keurig mogelijk uit te zien. Wij behoeven het ons daarbij echter niet moeilijker te maken dan strikt noodzakelijk is. Kiezen wij een niet te besmette lijke tint voor het materiaal van on ze japonnen en een eenvoudigen snit, dan zijn wij al een heel eind in de goede rich ting. Nevenstaan de dame geeft ons het goede voor beeld. Haar deux- pièces liet zij ma ken van donker blauwe, wit-ge- nopte zijde in een strakke coupe. Met dit kleedje kan zij voor den dag komen!

Schager Courant | 1938 | | pagina 12