i Een kwart der menschheid wapent zich Baantjesjagerij onder nationaal socialisten De bosschen branden Waterwinning uit Heemskerkerduin Neder'anders kriiqen hooge Moord of zelfmoord? Kwaad gerucht rond de Jamboree BOODE^STEB jESEE UTmnimffifiHi Post vluchten op Indi Maooen begroeven een wit pak Een groot aandeel hebben de dominionsI <00 MILLIOEN POND VOOR BRITSCH OORLOGSMATERIAAL. ELK ENGELSCH ONDERDAAN BETAALT GEMIDDELD EEN BE WAPENINGSBELASTING VAN 16 SHILLING PER JAAR! Om een bewapeningsprogramma dat in vredestijd tot nog toe zijns gelijke niet heeft uit te voeren, geeft het Britsche imperium In den loop van dit jaar meer dan 400 millioen pond sterling uit aan oor logsdoeleinden. Een kwart van de menschheid be taalt daardoor per hoofd een bewa peningsbelasting van 16 shilling per Jaar. Het grootste deel van dezen last, wordt, naar de „United Press" aan de Msb. meldt, gedragen door hot Engelsche moederland, dat alleen bcwapeningsuitgavcn ten bedra ge van 343 millioen pond op zich genomen heeft en zich waarschijnlijk in den loop van het jaar nog grootorc uitgaven voor de be wapening zal moeten getroosten. Ook de dominions offeren... Maar ook dc Dominions moeten met een totaal-bedrag van rond 57.350.000 pond ster ling dit jaar meer uitgeven voor de defen sie dan ooit tevoren in vredestijd het geval is geweest. Dit enorme bedrag is als volst over de verschillende Dominions verdeeld: Indië 33.885.000, Australië 11.500.000, Cana da 7.000.000, Ierland 1.700.000, Zuid-Afrika 1.6GG.000 en Nieuw-Zeeland 1.600.000 pond sterling. Dat hot. Indische aandeel moer bedraagt dan het aandeel van alle andere domini ons samen wordt hierdoor verklaard, dat de Indische schatkist moet opkomen voor het onderhoud van aanzienlijke troepenmas- sa's. Vijf-en-vijftigduizend fnan Britsche troe pon zijn voortdurend in Indië gestation- ncerd en dienen ter aanvulling van hel keizerlijke Indische leger met zijn 160.000 inlandschc soldaten. Dit jaar worden de Indische verdodigings- uitgavcn nog verhoogd, doordat men bezig' is, een aantal der in Indië staande afdee- Jingen Engelsche cavalerie en infanterie en ook cenigc eenheden van het Indische leger, te motoriseeren. Ook de uitbreiding van de Indische kustverdediging en de ver sterking van dc vloot, welke uit kleine vaar tuigen bestaat, verslinden aanzienlijke som men gclds en tenslotte is men bezig met den bouw van een grootc munitie-fabriek, welke Indië volkomen onafhankelijk zal maken van iederen invoer van munitie. Australië krijgt een veel moderner bewapening. O.a. worden twee der drie Australische kruisers gemoderniseerd en drie kleinere vaartuigen voor de Australische oorlogsvloot gebouwd. Bovendien zal waarschijnlijk binnenkort begonnen worden met den bouw van een aantal torpedojagers. Het aantal vliegtuigen van de eerste linie der Australische luchtmacht zal van 114 tof 194 worden verhoogd en hot Australi sche bondsleger zal op een sterkte van 7 divisies worden gebracht die men voor vol doende houdt om eventueelc vijandelijke landingstroepen op te houden tot de komst van gewapende hulp uit het moederland. Canada. De bewapening van Canada is op de eer ste plaats tegen een uit het Verre Oosten dreigend gevaar gericht. Men werkt daar met den moesten spoed aan dc voltooiing van verdedigingswerken aan de kust van den Stillen Oceaan, vooral rondom de ha ven van Vancouver en Prince Rupcrt. Overal aan dc Canadecsche kust van den Stillen Oceaan worden op het vasteland en op de eilanden daarvoor betonnen loopgra ven aangelegd en stellingen voor batterijen ingericht. Gelijktijdig wil men het luchtwapen met 55 vliegtuigen van de eerste linie cn 20 re serve-vliegtuigen versterken en dc tot nog toe uit vier torpedojagers bestaande Cana- deesch oorlogsvloot met twee in Engeland te koopen torpedojagers uitbreiden. Vier van deze oorlogsschepen zullen voortdurend aan de kust van den Stillen Oceaan gesta- tionnccrd zijn. Zuid-Afrika. De bewapening van Zuid-Afrika is niet alleen van belang voor de verdediging van dit Dominion zelf, doch zij is van niet te onderschatten bcteekenis voor het gehecle Imperium cn zijn verbindingslijnen, welke in geval van oorlog mogelijk niet door de Middellandsche Zee cn het Suez-kanaal zul len loopen. doch rond Kaap de Goede Hoop. He inrichting van een groot vlootsteun- punt te Simonslown hij Kaapstad dient op de eerste plaats dit doel. Zuid Afrika is verder voornemens in den loop van vijf jaren een staand leger van 94.000 man cn 150.000 man reserves in het leven te roepen, benevens een uiterst mo biele anti-tanktrocp en een luchtwapen, be staande uit 50 zware bommenwerpers en 250 a 300 jachtvliegtuigen. De ïersche vrijstaat. Eirc, hoeft krachtens cle onlangs gesloten Engelsch-Icrsche overeenkomst zelf de ver antwoordelijkheid voor zijn verdediging ge kregen. Groot-Brittannië zal binnen afzien- baren tijd de drie, aan zijn oorlogsschepen tot nog toe voorbehouden verdragshavens ontruimen en hoewel men algemeen ook vorder een nauwe Engelschïersche samen werking verwacht op het gebied der verde diging, schijnt de regeering van Eire de schopping van een eigenoorlogsvloot door aankoop van ccnige schepen voor dc kust- besrherming te bouwen. Het, kleine leger van Eire tenslotte, zal van 7000 tot 10.000 man worden, verhoogd. Zuivering in de Oostcnrijksche partij. De correspondent van de „Times" te Weenen bericht aan zijn blad, dat gouw leider Bucrckel een proclamatie heeft uit gevaardigd. waarin hij aanspoort tot sa menwerking met de nationaal-socialistiscbe autoriteiten. Hij verklaart verder hen, die afbrekende critiek leveren, niet alleen ver re te zullen houden van dfc partij, doch met alle hem ten dienste staande middelen on schadelijk te maken. De correspondent schrijft deze proclama tic toe aan het feit, dat in de afgeloopen weken sabotage van baantjesjagers aan bet licht is gekomen, die 'mecncn dat zij bet regiem van Bucrckel ook door illegale actie omver kunnen werken, evenals zij dit bet regiem van Sehuschnigg hebben ge daan. De correspondent van de „Dai- lv Herald" meldt aan zijn blad, dat de leider van de Gestapo, Himimlcr naar Weenen is gekomen om een zuivering onder de Oostenrijksche nationaal-socialistiscbe partij te houden en absolute gehoorzaamheid aan de Duitsche leiders te verze keren. Volgens dezen correspondent zijn de be trekkingen tusschen de Duitsche cn Oosten- rijksoho nationaal socialisten steeds slech ter geworden, aangezien de Oostenrijkers zagen, dat de beste baantjes en posten werden bezet door Duitsehers. Reeds zou den vier leden van de regcering in Oosten rijk zijn afgezet. Ook de heide staat in vuur en vlam. Door onbekende oorzaak ontstond gister morgen omstreeks 'elf uur brand 'in -de ar beiderswoning van de familie van Rosma len in het gehucht Vinkcl (gcm. Geffcn). Door de groote droogte stond de met riet gedekte woning spoedig in lichter laaie. Aan blusschen viel niet, te denken. De wo ning brandde dan ook tot den grond toq af, terwijl de geheele inboedel verloren ging. De vlammen sloegen over op een nabijge legen dennebosrh, dat weldra vlam bad ge vat. Ecnige H.A. werden door bet vuur ver teerd. Vele burgers assisteerden de mare chaussee bij haar poging het vuur te stui ten. Nader wordt gemeld, dat, de brand zich nog verder heeft uitgebreid. Ongeveer zes tot zeven H.A. dennebosrb zijn verwoest. Voorts beeft, gistermiddag onder de ge meente Heeswijk op de gronden, toebchoo- rendc aan de jonkhecron Van Bogaert en Terbruggen, een bosch- en heidebrand plaats gehad. Er was een vergunning aangevraagd om van deze gronden drie hectaren heide grond af 1e stoken ten behoeve van de ont ginning. Door het draaien van den wind sloegen de vlamnien over de afsluitings- greppel. waardoor een nabijgelegen denne bosrh door het vuur werd aangetast. Circa 160.000 dcnncboomen werden verteerd. De geheele boerenbevolking verleende hulp om den brand te blussen. Men slaagde daar eerst tegen den avond in. Ook naar den anderen kant, breidde het vuur zich uit, waarbij diverse hectaren heidegrond wer den verwoest. Aai gezien het gevaar be slaat, dat de vlammen opnieuw zullen op laaien is fiet gebied onder bewaking gesteld van de marechausseebrigade te Geffen. Tenslotte valt een heidebrand onder de gemeente Schaik te vermelden, doch deze was slechts van geringen omvang. Dc „Nieuw Amsterdam" in Plymouth Het schiv overtreft de hoogste verwachtinqen. De „Nieuw Amsterdam" is gisteren te Plymouth hartelijk welkom geheeten, toen het schip op den eersten thuisreis uit New York daar arriveerde. Een afgevaardigde van den burgemeester van Plymouth begaf zich aan boord met een delegatie van za ken lieden. Dc „Nieuw Amsterdam" is een dag eer der dan do dienstregeling aangaf aangeko men. De gezagvoerder verklaarde, dat hel schip de hoogste verwachtingen heeft over troffen. PUBLICATIE. DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN, OOGST 1937. De Ncdcrlandsche Akkorbouwccntrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 23 Mei tot en met 28 Mei 1938, f 1.— per 100 kg. zal bedragen voor groene erwten, door han delaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en f 0-50 per 100 kg voor voedererwten, door telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldhoonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe ge stelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak, zal f 2.30 per 100 kg bedragen. 's-Gravcnhage, 27 Mei 1938. (Adv.) Ged. Staten ontkennen, dat ver droging van gronden zou plaats hebben. Bij het onderzoek in de commissiën der Prov. Staten van Noord Holland van de voordracht van Ged. Staten tot aankoop van het Heemskerkerduin ten behoeve van de waterwinning en als recreatie-gebied zijn zooals wij onlangs meldden, enkele bezwa ren gemaakt. Het lid van Ged. Staten, Mr. Bruch heeft aldus het Hsb., hierop geantwoord, dat het gebied ook voor de waterwinning noodig wordt geacht. Het jaarverslag van het P.W.N. wijst op een voortdurende toene ming van het waterverbruik, een stijging van het aantal abonné's en van de opbrengst in guldens; maar ook is t.e constateeren een toeneming van bet individueele gebruik, niet gehinderd door meters, hetgeen wijst op een belangrijke verbetering der hygië nische verhoudingen der waterbeschaving. Zeker, de provincie beschikt reeds over een uitgebreid duingebied, maar wanneer men de rekening op stelt van den jaarlijkschen neerslag en wat daarvan voor waterwinning uit den bodem beschikbaar komt en daarnaast stelt de hoeveelheid wa ter, welke thans reeds aan de dui nen onttrokken wordt, dan blijkt, dat er thans ternauwernood een evenwicht aanwezig is cn er dus voor uitbreiding alle reden bestaat. ÏJsselmeer niet achtergesteld Er is geen sprake van, dat Ged. Staten de waterwinning uit het ÏJsselmeer naar den achtergrond zou dringen. Intusschen kan niet worden ontkend, dat wij thans nog in een stadium van proefneming zijn en zeker niet, dat aan deze waterwinning ri sico's zijn verbonden. Spr. ontkende, dat de prijs - ongeveer gelijk aan dien van het Geversduin, nog wel vóór de devaluatie onredelijk zou zijn. Men mag niet vergeten, dat het Heemskerkerduin voor ongeveer 51.000 M2. gronden bevat, die als bouwter rein kunnen worden afgestooten, zonder dat daarmede het landschapschoon behoeft te worden gedeerd. Wel eens een uitzondering. Het lid van Ged. Staten ontkende pertinent, dat van de wateronttrekking verdroging der gronden en verdorring van het gewas het gevolg zou zijn, bij diepwaterwinning. In het algemeen bestaat er een behoorlijke afscheiding tusschen het diep- en het bo venwater, al moet w.orden erkend en werd ook steeds erkend dat op dezen regel wel hier en daar eon uitzondering kan voorkomen, zooals, volgens door de Kroon van deskundigen ingewonnen rap port, in Bennehrock. Ontkend wordt dus, dat de wateronttrek king als regel schade zal moeten toebren gen. Hij had met mevr. Casserley afgesproken dat hij haar op 23 Maart 's avonds te half acht dicht bij haar echtelijke woning zou ontmoeten ,maar toen hij op de afgesproken plek aankwam trof hij er het dienstmeisje Lydia Scott die hem verzocht mee naar huis te gaan, want m-evrouw was zeer ze nuwachtig nae en ruzie met mijnheer en wilde hem bekl. al was het slechts enkele minuten zien. Hij was naar den voortuin gewandeld waar hij een licht- zag in de hal en een in. de slaapkamer waar mevrouw zich stond te kleedcn. Een oogen- blik later kwam zij naar buiten. Zij was zeer terneergeslagen en huilde. Bekl. was met haar opgeloopen tot Copse Hill, had onderweg een maatje whiskey gekocht en daar een slok van genomen en op den te rugweg had hij het, besluit -genomen den heer Casserley te spreken te vragen. Toon hij de hal betrad waar zich de heer des huizes bevond was mevrouw achterge bleven. Bekl. zei: Goeden avond mijnheer Casserley. Ik kom u spreken over al die na righeid met uw vrouw. Ik heb haar juist verlaten en zij is vreeselijk in de war. U weet dat zij in gezegende omstandigheden verkeert. Ik ben daarvoor verantwoordelijk. Ik kom u vragen haar met mij te laten gaan of anders zou ik de politie om be scherming moeten bellen, want zij heeft mij verteld dat u haar bedreigd heeft. „O, ben jij het, JIJ zwijn!" Dc heer Casserley keek mij eerst aan als een verdwaasde en toen zei hij: O, ben jij het, jij zwijn. Toen stond hij op, liep naar een bureau cn haalde uit het tweede vakje een pistool". Een worsteling ontstond tusschen de beide mannen en Casserley liep een schot in den nek op. Beklaagde hield echter vol, Het slachtoffer niet vermoord te hebben, en zeide dat hier sprake was van zelfmoord. Wèl begrijpend, dat hij van moord ver dacht zou worden, besloot beklaagde een inbraak te simuleeren. Hij had den ring van Casserley meegenomen en een paar voorwerpen kris en kras door het vertrek verspreid. Na de ondervraging door den rechter op eenige ondergeschikte punten van zijn ver haal heeft advocaat Norman Birk&tt de jury verzocht den loop der gebeurtenissen te willen aanvaarden en niet te willen let ten op de paar leugens die bekl. oorspron kelijk getracht had de politie wijs te maken want hij had dat gedaan om den naam van mevrouw Casserley te redden.Mc. Clure, de officier van justitie, zal heden requisi toir nemen. buiten'andsche onderscheiding Hongarije benoemt ccrc-doctoren Het gereformeerde college te Debrecen (Hongarije) viert 4 cn 5 October a.s. zijn 400 jarig bestaan. In verhand hiermede werden veertien doctores honoris causa eerc-doctoren benoemd, waaronder vier Nederlandei's, nl. minister-president dr. H. Colijn, tot doctor in de staatswetenschappen, minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine tot doctor in de philosonhische wetenschappen, prof. dr. H. Tb. Obbink en prof. dr. J. Scverijn, hoogleeraren in de theologie aan de rijks universiteit te Utrecht, tot doctor in de theologie Bloedig liefdesdrama in Enge land. Mevrouw Casserley's minnaar verhoord. Een uiterst scnsationeele rechtzaak* houdt Engeland bezig. Dc hoofdfi guur is de 35-jarige Edward Chaplin, die beschuldigd wordt van moord op den 58-jarigen Percy Casserley. Edward had een liefdesverhouding met mevrouw Casserley te Wimbledon, die, twintig jaren jonger dan haar echtgenoot, meer voelde voor een minnaar van haar eigen leeftijd. Bovendien beviel het gedrag van haar wettigen gemaal haar in het ge heel niet: hij dronk en was deswege, naar de N.R.Ct. meldt, reeds een paar maal in een inrichting voor drankzuchtigen ver pleegd. Terwijl de heer Casserley verpleegd werd, kwam de nieuwe minnaar zich mel den ènmet succes. Weldra wist de heele buurt, dat mevrouw Casserley en Edward het met elkaar eens waren cn toen de be drogen echtgenoot hiervan op de hoogte kwam, zocht deze steeds vaker vergetelheid in den drank. Dit alles zou echter niet ter open bare rechtszitting gekomen zijn, als Casserley niet op een guren Maart avond badend in zijn bloed, dood in de kamer van zijn villa was aange troffen. Natuurlijk werd Chaplin, die zich dien avond in het huis van zijn ge liefde had opgehouden, als ver dachte gearresteerd. Mevrouw in de war. Gisteren werd Chaplin verhoord. Hij deed den rechters het volgende verhaal: Alle verdachtmakingen weer sproken. Het zal weinigen pnzer lezers ovérkonión' 'zijn, dat hij of zij den laatsten tijd niet van het z.g. Jam boree-schandaal heeft gehoord, het schandaal nl. van de ongehuwde vrouwen, die thans als gevolg van de Jamboree een kind zouden ver wachten-. Jonge meisjes vooral uit de omgeving van het Jamboree-terrein: Haarlem. Heem stede, Vogelenzang, enz., maar ook in een wijderen kring tot in Leiden, Amsterdam, en Den Haag toe. De mededeelingen, die men, aldus de N.R.Crt., hierover, herhaal delijk uit „zeer betrouwbare" bron, kreeg waren soms zeer precies. Natuurlijk werd de padvindersheweging voor het onheil aansprakelijk gesteld. Het werd tijd, dat men van officieele zij de inlichtingen kreeg over deze officieuze geruchten, die ook onze nationale padvinde rij zooveel nadeel berokkenen. De N.R.Crt. heeft daartoe op het hoofd- Natuurvriend zijn, dat maakt je handig Blijmoedig, practisch en zelfstandig. Je leert de din&m hier op aarde Te schatten naar hun juiste waarde. Je houdt, op tijd, van je gemak Maar 't méést... van Roode Ster TahaW NIEMEIJER'S 6, 10, 13 ct. per hall ons. Virtnk van Aankomst li (ïc'enms) l,odhP- 27 Mei" 27 Mei (terugreis) 27 Mei* |Dasra 27 (heenreis) lAthene 27 Mei lBa'ra 27 MeI (terug'reis) |SinKaP- 27 Mei |RanK- 27 Mei kwartier van de Nederlandsche padvinder in Den Haag. een bespreking gehad, waarbi de waarnemend hoofdverkenner van di Ned. Padvinders, de heer A. Oosterlee ei tal van andere autoriteiten uit deze bewe ging, die tijdens de Jamboree belangrijk posten hebben bezet, mededeelingen heb ben verstrekt. Een grondig onderzoek is volgens deze hee ren, ingesteld zoowel bij de burgemeesters van Haarlem, Heemstede, Bloemendaal et Vogelenzang-Bennebroek, als bij een groo; aantal ziekenhuizen. Men had n.1. verteld, dat deze laatste he in de afgeloopen maanden extra druk hadde gehad met de zgn. „Jamboree-moeders". Ooi hij Tehuizen voor Ongehuwde Moeders wei den informaties ingewonnen. Met stelligheid konden de padvin ders-autoriteiten echter mededeelen, dat de kwade geruchten geheel uit de lucht gegrepen zijn. Tijdens de Jamboree werd dagelijks een grondi ge controle toegepast en de deelne mers, die zich niet op tijd in hun kanipen meldden, werden door auto patrouilles achterhaald; alle tenten werden voorts met een lantaarn gc- inspecteerd. Er is ondanks nauwkeurige nasporingei schijn noch schaduw van een bevestiging de verdachtmakingen verkregen kunnen wo: dén. Duitsch oorlogsschip gezonken Naar dc te Kiel verschijnende bladei melden, is dc mijnenveger Triton gisterocl tend vroeg door tot nu toe onopgehelderd oorzaak gezonken. Van de bemanning koi den 26 man gered worden, terwijl vier ms trozen tot dusver nog vermist worden. Politie, met spaden gewapend, speurt ijverig. Sensatie in Rotterdam. De bewoners van de Rochussen- straat te Rotterdam zijn Donderdag morgen in angstige spanning gehou den, toen politiemannen, gewapend met schoppen en andere graafwer- tuigen, met ernstige gezichten, wel ke aan de waardigheid van politie- man-die-op-onderzoek-uit-is verbon den behooren te zijn, op het voor malige terrein van Hoboken graaf werken gingen verrichten. En de spanning werd, aldus dc N. R. Ct., nog grootcr, toen een dienstmeisje wist te vertellen, dat er Woensdagavond laat drie mannen mot een auto waren gekomen, waar van er ccn op den uitkijk had gestaan en twee een wit pak in den grond hadden ver borgen. Het parket Het betreffende terrein nabij het G.E.B. wordt momenteel opgehoogd en van de stort plaatsen maken de kinderen van heinde cn ver gebruik om er te spelen. Het is daar in dat zand zoo'n klein beetje klein Schevenin- gen, maar dat politieagenten er 's morgens met schopjes kwamen spelen, vond men te recht erg vreemd. Bovendien arriveerde er na cenigen tijd een groote. glanzende auto, waaruit ecnige mannen stapten. „Het par ket" werd or gefluisterd in de rijen van de belangstellenden, die door een martialen ma joor van politie op eenigen afstand werden gehouden. Wat was er nu geschied? Een Rot- tcrdamsch motorrijder had Woens dagavond op het verlaten terrein aan de Rochussenstraat twee mannen ge zien, die uit een in de nabijheid staande auto een wit pak haalden en dat in den grond groeven. Een der de man stond op den uitkijk, Een dienstbode had hetzelfde schouwsp waargenomen. Natuurlijk bracht men di verdachte gedoe in verband met de gchein zinnige ontploffing op den Coolsingel, De politie werd van het geval in kenn gesteld. Dan is het een lijk Zoo trokken agenten er met spaden op u en begonnen in de omgeving van de aai gegeven plaats te graven. Men vond echte niets anders dan schelpen en nog eens sche pen, zand en nog eens zand. De veronde stelling werd geopperd: „dan is er een lij' begraven. De misdadigers hebben natuurlij geen kalk gehad om het lijk mee te bedel ken, waarom zij maar schelpen hebben ge nomen uit de buurt." Op het moment, dat de politiemannen op een dood punt waren aangekomen, kreep de politie de beschikking over het, numraei van den auto, die Woensdagavond bij genoemde plaats was geparkeerd geweest Deze auto. eigendom van een Rotterdammf werd opgespoord, de chauffeur cn de zooi van den eigenaar werden verzocht mee - gaan en zoo arriveerde het gezelschap dl ten onrechte voor „het parket" werd aan- gezien, ter plaatse. De ontknoopte^; De chauffeur spoedde zich naar een pleki? iets verder gelegen dan de plaats, waar de politiemannen zoo naarstiglijk hadden ge*! graven.' Daar lag een grafzerkje; een balve gemeente-tegel. Nadat deze was verwijednj schepte de chauffeur met een kinderschopjë het zand wat onzij en daar kwam het witte! pak te voorschijn: een in krantenpapier gej wikeld bundeltje met een net touwtje er omheen. Mijnheer, de zoon en de chauffcnn waren Woensdagavond... een gestorven katje gaan hegraven. In een minimaal klein kuiltje, vlak onder den grond hnc men een grafje gedolven en er een gemeen te-grafzerk je op gelpgd. Een klein stukjft romantiek en gevoeligheid. Met vriendelijke voorkomendheid hebben; de politiemannen het pakje overgeplaatst; in de grooten diepen kuil, waar geen gra-: vende kinderen de rust van het gestorven! katie zullen kunnen verstoren. Dc kuil is dichtgemaakt en de belangstel] lenden, die een groote sensatie hadden wacht konden teleurgesteld liuisw keeren stoiveui tngsfelj cn verf

Schager Courant | 1938 | | pagina 2