Plaatselijk Nieuws. Otto van Os voor uw sportcostuum I Kanovaarder verdronken Uit onze Omgeving WIERINGEN Het Muziekconcours. Gisteren is het muziekconcours voortgezet. De uilslagen waren: le Afd. Fanfare: Concordia, Abbekerk- Lambertschaag, 2e prijs 306 pt.; Door Wils kracht Saamgebracht, Venhuizen, 2e prijs 295 pt.: Willen is Kunnen, Lutjebroek, 2e prijs 298/4 pt. r Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Eensge zind, Heiloo, le prijs 378 pt.: Eere-afd. Harmonie: De Eendracht, Kol- horn, 2e prijs 30734 pt.; Apollo, Den Oever, le pijs 316 pt.; Winkels Harmonie, Winkel, le prijs 391/4 pt. Eere-afd. Fanfare: Concordia, Hoogkarspel le prijs 39734 pt.; West-Frisia, Twisk, le prijs 105 pt.: Excelsior. Warder. le prijs 348 pt.; Onder Ons, Dirkshorn, le prijs 38834 pt,; Andante, Oosthuizen, 2e prijs, 300 pt., Oefe ning Kweekt Kennis, Oostwoud, lé prijs 40334 pt; Ons Genoegen, Wijdenes, le prijs 39934 pt. West-Frisia verkreeg met haar 405 punten 'de medaille van Z.K.H. Prins Bcrnhard en de wissel prijs. Uitslag Eerewedstrijd: Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Eensge zind. Heiloo, 171 pt. Eere-afd. ITaimonie: Apollo, Den Oever, 157 pt.; Winkels Harmonie. Winkel, 171 pt. Eere-afd. Fanfare: Concordia. Hoogkarspel 165 pt., West Frisia, Twisk 178V2 P- Excel sior, Warder 162 pt.: Onder Ons, Dirkshorn 174 pt.; Oefening Kweekt Kennis. Oostwoud, 17534 pt.; Ons Genoegen, Wijdenes, 168 pt. De totale uitslag was: Harmonie: Winkels Harmonie, le prijs 171 pt.: Apollo. Den Oever. 2e prijs 157 pt. Fanfare: Excelsior, Andijk W, le prijs 180 pt.; West-Frisia. Twisk, 2e priis 17834 pt.; Harmonie. Wieringen, 3c prijs 177 pt. Ofschoon het weer eerst wel iets te wen- schen overliet, werd het al gauw druk en stroomde het terrein vol. Het bal, 's avonds in de tent, was druk bezocht POLS GEBROKEN. Mej. R. uit de Nieuwstraat alhier, had het ongeluk bij het grasknippen, zoodanig te vallen dat zij haar pols brak. AANRIJDING. Zaterdag is op den Poelweg te de Haulces de 14-jarige zoon van de fam. Geerligs te de Haukes, door een auto uit Slootd.jrp aangereden, doordat hij onverwachts op rol schaatsen rijdende, den weg overstak. Dr. Beeker constateerde een been-breuk, en achtte opname in het ziekenhuis nood zakelijk. ANNA PAULOWNA BARSINGERHORN HENGELSPORT In de dezer dagen gehouden vergadering van de Hengelsportvereeniging „Vischlust" werd onder meer besloten deel te nemen aan het nationaal vischconcours te Alkmaar op 3 Juli a.s. en wel met twee achttallen. In het seizoen zulien 5 wedstrijden worden gehouden, terwijl nog op het programma staan een jeugdwedstrijd (vermoedelijk in Juni) en een wedstrijd voor de dames van de leden. De vereeniging staat dus een druk seizoen te wachten en de Voorzitter sprak den wensch uit dat dit weer succesvol mocht zijn. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Het Bestuur van de Afdeeling Barsinger- horn van den Bond voor Staatspensionnee- ring heeft het voornemen binnenkort weer een autotocht voor opden van dagen te orga niseeren. Om deze tocht te doen slagen, zal door het laten circulecren van lijsten een beroep op de financiecle medewerking van de burgerij worden gedaan. KOLHORN. Fraaie prestatie van „De Een dracht". De Harmonievereen. „De Eendracht" be haalde gisteren op het concours te Wierin gen in de super Eere-afd. een 2en prijs met 307 punten. Gezien de hooge eischen welke in deze afd. gesteld worden en de te kleine bezetting, kan hier van een goede prestatie gesproken worden. Geringde spreeuw. Door den heer S. Groet werd een spreeuw gevonden welke een ringetje om z'n pootje had, waarop stond: High Holborn London Z.W.244 SCHOORL Uitvoering Kunst en Eer. De mandolineclub „Kunst en Eer" gaf Za terdagavond in Vecrburg een uitvoering, waaraan de gymnastiekvereniging D.O. K.E.V., de zangvereeniging„Omhoog" en ,The Tune Brothers" medewerking verleen den. Mej. P. Rezelman, voorz. van K.E.E., yheette in haar openingswoord deze vereeni- 1 gingen in het bijzonder welkom en dankte de schenkers van prijzen voor de fancy-fair die ook aan dezen avond verbonden was. Kunst en Eer opende het programma en speelde een viertal nummers, waarbij de heer Jac. Glim de refreinzang verzorgde. De club, na haar laatste optreden versterkt met cenige jonge krachten, heeft nu weer een aardige bezetting en speelde, onder leiding van den heer J. Geluk, deze nummers op vlotte, verdienstelijke wijze. Declamatie van den heer C. Hamelink volgde en vooral diens voordragen van een Vlaamsche schets sloeg bijzonder in. Van D.O.K.E.V. voerden dames eerst een vrije oefening en later, in kleurige pakjes, ccn paar dansen uit, terwijl tusschen dit optreden in de zangvreeeniging „Omhoog'" een drietal liederen liet hooren. De jonge Poldersche Band „The Tune Brothers", in moderne bezetting, had zich al voor den aanvang geweerd en verzorgde ook de balmuziek. Het. was een gezellige, goed geslaagde avond. - BREEZAND. Uitvoering kinderkoor. Op hot Sinterklaasfeest van de openbare school had het Breezander kinderkoortje zich al eens even ter aanvulling van het programma laten hooren. Maar Zaterdag paf dit clubje z'n eerste eigen uitvoering en het was de heer S. van Dijk, die daarbij een inleidend woord sprak. Het was, merkte spr. op, voor kinderen en leidster, mej. N. v. d. Coes, ongetwijfeld een genoegen dat er zoo veel belangstelling voor dit eerste optreden was en zeker werd de aanwezigheid van don heer Van der Kolk. de leider van het Oost pol derkin derkoor, op hoogen prijs ge steld. Het koor zette in met „De kleine diri gent" en liet „Absalon" volgen. Do goede voordracht van „Luilak" en het hekende „In (le klokkenwinkel" behoorden tot de aar digste nummertjes, die het geheele koortje zong. Een groepje liet hierop een paar lied jes hooren. waarvan het laatste „De dan sende haasjes", gedicht werd door Prinses Juliala. De meisjes B. Visser en T. van Wil- sem zongen een paar deeltjes, waaronder «Het angelus" en glaszuiver. Met een paar leuke zangspelletjes werd het ontreden voor de pauze besloten. Op het gebied van kindertooneel bestaat niet veel goeds, maar het na do pauze opgevoerd „Het nieuwsgierige elfje en de hooze heks", had, mede dank zij de goede aankleeding (waarbij de heer Van der Kruk zich verdienstelijk had gemaakt) surrps hij eroot en klein. Een eerste ontreden dus, waarop koortje en leidster met tevredenheid kunnen te rugzien, zoonis de heer Vercaaij zei, die namens de ouders een dankwoord sprak. Spr. wekte de aanwezigen op het koor te steunen. HARENKARSPEI - DIRKSHORN SUCCES „ONDER ONS." Op het gehouden concours van den West Friesehen Rond te Wieringen behaalde de Muziekvereeniging ..Onder Ons" Zondag i.1 I een le prijs in de Ecre-afdeeling met 3 punt, met lof aan den directeur. I De heer Pranger onze hartelijke felicitatie. Geboren: Jan, Zoon van P. C. SLIK. J. SLIK—Mosk. 't Zand, 27 Mei 1938. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon Klaas. Mt. DEKKER. M. DEKKER-Veuger. St. Maartensbrug, 29 Mei 1938. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van ons Dochtertje, Liesbeth. A. VETHMAN. G. VETHMAN—de Boer. Moerbeek, N. Niedorp, 27 Mei 1938. Aan allen onzen hartelijken dank voor de belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. G. KOOMEN. A. LANGEDIJK. Nieuwe Niedorp, Mei 1938. Wat U ook bested'en wilt, welke eischen U ook stelt, welke maat U ook hebt, OTTO VAN OS heeft zoo'n groote sortee ring, tegen zulke lage prijzen dat U zeker slaagt!!! Alkmaar Hoorn WITTE, ROODE EN DEEN- SCHE KOOLPLANTEN te koop, bij C. GOOTJES, Tjal- lewal, Schagen. Te koop: ROODE-, GELE- en DEENSCHE KOOLPLANTEN, W. GOVERS, Dirkshorn. Te koop: H.D. MOTOR, met 2 mnd. weg.kaart, prima in orde. P. SIKKEMA, C.straat 3, Medemblik. ADVERTEERT in dit blad HET RIJWIELPAD. Geen aantasting van natuur schoon te duchten? Het comité van actie tegen den aanleg van het rijwielpad Bergen-Camperduin was van oordeel, dat door dien aanleg het na tuurschoon van Schoorl ernstig zou worden aangetast en had o.m. de bemiddeling in geroepen van de vereeniging „Het Noord- I-Iol landsch Landschap." Na onderzoek ter plaatse heeft „Het NoordhoIIandsch Landschap" thans als zijn meening te kennen gegeven, dat een aan tasting van het natuurschoon, bij den reeds uitgevoerden aanleg van het rijwielpad en bij het nog uit te voeren deel daarvan, niet aanwezig, noch te duchten is. WINKEL Voorzitter dankte de secretaresse voor het gehouden beheer. Inmiddels verscheen ter vergadering Dr. van Hesteren, die door voorzitter hartelijk welkom werd geheeten. Voordat door Dr. v. Hesteren, den do cent, tot uitreiking der diploma's en insig nes werd overgegaan, zeide spreker, dat de door hem gegeven cursusavonden steeds op de meest aangename wijze verliepen. Voorzitter dankte Dr. van Hesteren voor al hetgeen hij voor de vereeniging heeft ge daan en hoopte dat. wat is geleerd, in de practijk zoo weinig mogelijk behoeft te wor den toegepast. Als blijk van waardeering overhandigde voorzitter namens de vereeni ging aan Dr. v. I-Iesteren een kist jé sigaren, Aan Zuster de Looper, die. verhinderd was aanwezig te zijn, zal een flesch eau de co logne worden aangeboden. De besprekingen in de rondvraag waren van huishoudelijken aard. Besloten werd om op 13 Juni a.s. een oefenavond te hou den in samenwerking met enkele Roode Kruisleden uit Alkmaar. Daar de vereeniging niet over voldoend oefenmateriaal beschikt, werd besloten aan de gemeentebesturen van Warmenhuizen en Schoorl een verzoek te richten om subsi die. Hierna sluiting. WIERINGERWAARD SUCCESSEN WINKELS HARMONIE. Op het gister gehouden Bondsconcours te Wieringen behaalde de muziekvereeniging „Winkels Harmonie" in de Eere-afdeeling Harmonie in den middagwedstrijd een lsten prijs met 391 punten, terwijl des avonds in den Eerewedstrijd nogmaals een lsten prijs werd behaald met 171 punten. Voor de leden van Winkels Harmonie cn haar energieken dirigent den heer Pranger is dit een mooi succes, een felicitatie waard. Voor Winkels burgerij tevens een aanlei ding temeer om haar mooie muziekvereen. daadwerkelijk te steunen. NIEUWE NIEDORP Kook-demonstratie. Dezer dagen heeft in de Prins Maurits een gas;kookdemonstratie plaats gehad, ge organiseerd door het gasbedrijf van Alk maar. Ruim honderd dames waren hiervoor opgekomen, die door den directeur der Alkmaarsche lichtbedrijven, den heer Hof man, hartelijk welkom werden geheeten. Daarna ving onder leiding van mej. v. Megeren het koken aan en prachtige resul taten werden met uiterst weinig gasver bruik verkregen. De dames werden onthaald op thee en op zelfgebakken cake en andere lekkernij en. Het was een prettige maar vooral leer zame avond, die zeker de groote beteekenis van het gas voor kook doel einden sterk naar voren heeft gebracht. Eenige kookcursus sen, die gratis worden gegeven, zullen nu nog volgen. Steun aan kleine tuinders. Dc steunverloening aan kleine tuinders zal hier met ingang van 1 Juni in wer king treden. Gesteund zullen worden 7 tuinders met wekelijksche bedragen in geld en 4 tuinders door middel van steun in den een of anderen vorm aan het bedrijf. Zoowel de steun aan kleine boeren als aan dito tuinders is hier vrij belangrijk. HOOGWOUD HOOGWOUD. V.C.L. 1Strandvogels 2. 2 Met een groot aantal invallers bond V.C.L. den strijd aan tegen Strandvogels 2. Voor de rust ging het nog wel, en de eerste helft werd dan ook met een gelijk spel afgesloten (1-1). Na half-time kwamen er echter bij V.C.L. vele zwakke momenten en hiervan hebben de Strandvogels weten te profiteeren. Het einde kwam met 2—4. V.C.L. 2—Strandvogels 3. 4—7. Het leek er eerst op, dat V.C.L. 2 een over winning zou gaan behalen, maar Strand vogels 3 herstelde zich en toen het einde daar was, bad zij een 74 overwinning in de wacht gesleept, WARMENHUIZEN Vergadering van de Ver. E.H. B.O., Schoorldam en omstreken. Onder voorzitterschap van den heer P. Mantel hield bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in de O. L. School te Schoorldam. Een jaarverslag van den secretaris, den heer K. ITalf, werd onder dank aanvaard. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Hierna volgde rekening en verantwoording van de pen- ningmeesteresse Mevr. Wildeboer-Koedijker. De ontvangsten hadden bedragen f 47.55, uit gaven f 16.15, batig saldo f31.40. Boerinnen e a. plattelandsvrouwen. Vergadering van de afd. Wieringerwaard van deNed. Bond van Boerinnen e.a. Plat telandsvrouwen op Vrijdagavond in het lo kaal van den heer R. Breed, onder leiding van mevr. KaterSleutel. Opkomst als altijd zeer goed. Benige inge komen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Voor een te houden excursie had het bestuur drie plannen t.w. een be zoek aan de Gerofabriek en Loosdrechtsche plassen; een bezoek aan Schiphol en PEN en een bezoek aan Planetarium en Vredes paleis te Den Haag. Bij stemming werd het eerstgenoemde plan gekozen. Door mevr. Kater wérd het verslag uitge bracht van de provinciale vergadering. Dan werd besloten den verkoop van zo- merpostzegels te bevorderen, terwijl ge bruikte postzegels nog steeds bij het bestuur ingeleverd kunnen worden. Vooral dit ver dient aanbeveling. Het is voor een mooi doel. Voor de op 1 Juni te houden alg. verg. te Groningen, waaraan is verbonden een rondreis door Groningen, werd mevr. Jim- minkBakker als afgevaardigde gekozen. Met mej. Piet zal het bestuur zich in verbinding stellen over het houden van een handwerkcursus. Als bestuursleden moesten aftreden mevr. A. MetzelaarKaan en N. JimminkBak ker. Gekozen werden Mevr. M. VisserBak ker en Mevr. KaanZeeman. Als presiden te werd gekozen mevr. Visser—Bakker en als secretaresse mevr. Kater—Sleutel. Door mevr. Haringhui^n werd mededee- ling gedaan dat de Ned. I-Ierv. Vrouwenclub in het a.s. najaar een bazar wil houden ten behoeve van de Herv. Kerk, waaraan drin gende reparaties moeten gebeuren, waar voor de geldmiddelen ontbreken. In ver band daarmee werd ihedewerking verzocht aan de damesleden van den Boerinnenbond. Het was een gezellige bijeenkomst. Datum schoolreisje. Volgens het verslag in de courant van jl. Zaterdag betreffende het schoolfeest werd als datum voor het reisje naar Bergen enz. 2? Juni vermeld. In verband met den hooi bouw, waardoor enkele autobezitters be zwaar zouden kunnen maken, werd nader besloten den datum te stellen op Woensdag 8 Juni. Luchtballon gevonden. Door den heer G. Kistemakcr wgrd Zater dag aan den Barsingerweg een luchtballon gevonden, waaraan een kaartje was gebon den met verzoek deze terug te zenden aan Jopie Bombeck, Molenstraat 125, Helmond, met vermelding van de plaats waar gevon den en de naam van den vinder. U.L.O.-EXAMENS. De heer A. van Graafeiland, hoofd der U.L.O.-school alhier is aangewezen als exa minator in wiskunde bij de examens voor het U.L.O.-diploma, in den examenkring AmsterdamAlkmaarHaarlem, en de heer C. Wardenaar, lccraar aan de U.L.O.-school als examinator in natuurkunde in denzelf den kring. TENNIS. SCHAGEN—JULIANA, 4—4. Gisteren heeft de Schager Tennisclub haar laatsten competitiewedstrijd gespeeld tegen Juliana uit Hoorn. Daar beide clubs in degradatie-gevaar verkeerden, was deze ontmoeting wel buitengewoon spannenid. Schagen had aan gelijk spel reeds voldoen de, terwijl Juliana moest winnen om niet te degradeeren. Zooals de einduitslag 44 aangeeft, heeft Schagen zich wederom we ten te handhaven in klasse 3A. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: le Ileerenenikelspel: Chr. J. Nonnekes slaat D. H. Buiskool met 62, 0—6, 62. 2e I-Ioerenenikclspel: J. B. Schene ver liest van W. Meijer met 36, 46. Heereixluhbelspcl: Chr. J. Nonnekes en Not. II. J. van Veen verliezen van D. .11 Buiskool en W. Meijer met 36, 36. le Damésenkelspel: Mej. E. T. Iffesz slaat Mevr. E. Schottee de Vries met 62, 64. 2e Damesenkelspel: Mej. C. Bronder slaat Mej. M. van Goor niet 62, 63. Damesdubbelspel: Mej. E. T. Igesz en Mej. C. Bronder verliezen van Mevr. Schot teede Vries en Mej. T. de Leur met 06, 6-4, 0-6. le Gemengd dubbelspel: Mej. E. T. Igesz Not. H. J.. van Veen verliezen van Mej. T. de Leur en D. H. Buiskool met 46, 36. 2e Gemengde dubbelspel: Mej. C. Bron der en Chr. J. Nonnekes slaan mej. M. van Goor en W. Meijer, met 6—0, 64. Doordat Beverwijk II met 5—3 van Zaan- dafn heegt gewonnen ,is de eindstand ge worden: Beverwijk II Schagen Zaandam Juliana 6 6 0 0 38—10 12 6 1 3 2 18—30 5 6 1 2 3 22—26 4 6 0 3 3 18—30 3 CONCERT HARMONIEKAPEL. De Schager Harmoniekapel zal Donder dagavond a.s. een concert in den Muziek- tuin geven. Het programma is als volgt sa mengesteld: 1. Old Panama, marsch K. J. Alford 2. Der Joseph, Ouverture Méhul 3. Morccau de Salon H. Painpaie Solo voor Alt-Snxophone. Solist de heer P. C. J. de Geus. Inrirum. Jac. Jansen 4. L'Estudiantina, Valse E. Waldtuefel 5. Ballet Egyptien A. Luigini a. Allegro spirito b. Allegretto. c. Andante. 6. Les Frères Jumeaux J. B. Kolkman Concertpolka voor 2 pistons. Solisten de H.H. K. Slot en D. Muntje- werf. 7. Wiener Praterleben, Valse S. Translateur 8. Hcidowitzka, marsch K. Berbuer DUIVENSPORT. De postduïvenvereeniging „Het Oude Slot" hield gisteren een wedvlucht van Pont St. Maxence, afstand 416 K.M.. Los 7 uur 55 min.; aankomst eerste duif 12 uur, 23 min., 11 sec. Uitslag: H. Domper 1, 3,9; Gebr. Faber 2, 5; C. de Jongh 4; P. G. dc Beer 6, 7; Jn. Bankert 10. Droevig ongeluk te Den Helder. Gistermiddag heeft in de Binnen haven te Den Helder en droevig ongeval plaatsgevonden bij het zei- len, dat aan den 23-jarigcn kano vaarder Adriaan Philipsen het leven gekost heeft. Adriaan en zijn broer bevonden zich op een gegeven moment ter hoogte van de Atjehloods, toen de schoot van het zeiltje dat het scheepje bezat achter de schouder kwam van den broer van Adriaan. Ten einde zich vrij te maken liet deze het roer los en tengevolge daarvan kapseisde de ka no. Gelukte het den broer vrij spoedig den wal te bereiken, met Adriaan was dat an ders gesteld. Deze besloot namelijk terug te zwemmen naar de jachthaven, doch door een tragische samenloop van omstandigheden heeft hij deze niet kunnen bereiken. Halverwege schoot namelijk zijn broek naar be neden, waardoor hij de bewegings vrijheid over zijn beenen verloor. Spoedig daarna zagen de omstan ders, die, daar de jongens als goede zwemmers bekend waren, nog geen reddingspogingen in het werk ge- gesteld hadden, den jongeman naar dc diepte verdwijnen. Direct nam men maatregelen. Een vlot werd losgemaakt, terwijl een viertal ma trozen van vliegkamp de Kooy zich beijver den den drenkeling op te halen. Een van hen, de matroos Daalhuizen dook zelfs tot 4 maal toe. Met een dreglijn gelukte het den jongen te vinden. Op den wal gebracht mocht geneeskundige hulp niet meer baten. Het leven was reeds uit het lichaam ver dwenen. Als tragische bijzonderheid moge nog gelden, dat de jongens het vaartuigje eerst sedert kort hadden aangeschaft. Dc kracht van de Britsche luchtmacht Zaterdag was het de jaarlijksche Britsche luchtvaartdag. Ruim tach tig militaire- en burgervliegvelden waren voor het publiek, dat in groo te getale was opgekomen, ter be zichtiging opengesteld. Ongeveer tweeduizend vliegtuigen stonden opgesteld op de 58 luchtha vens der Royal Airforce. Vliegtuigen in verschillende formaties kruisten zoowel boven dc militaire- als burgerlijke vliegvelden. De dag is bedoeld alseen overtuigende demonstratie van de kracht en doeltref fendheid der Britsche luchtmacht, Ulieltennen DE RONDE VAN ALKMAAR. Zaterdag werd voor de derde keer de ronde van Alkmaar verreden. De uitslagen luiden: Nieuwelingen: 1. C. de Groot, Am sterdam. Amateurs en onafhankelijken: 1. J. Engel, Amsterdam, 100 km. in 2 uur 45 min. 17 sec. 2. C. Bakker, Zaandam; 3. J. Groot, Alkmaar, 4. J. Hiddes, Amsterdam, 5. L. Moltké, Amsterdam; 6. J. Panman, Alkmaar. OP ZOEK NAAR MIJNEN, Uit Plymouth wordt aan de Daily Express gemeld, dat men gelooft, dat verschillende mijnen welke aan de Spaansche kust wa ren verankerd, losgebroken zijn en op drijft geraakt zijn door de Golf van Biskaje naar het Engelsche kanaal. Een Engelsche mij- nenlegger is uitgevaren om de mijnen, die zwart gekleurd zijn en witte kenteekenen dragen, op te visschen. „Loop nooit je moeders deur voorbij" Advertentie „Chief Whip op moeders, op zoons, op ieders lip." Op moeders lip kleeft een Chief Whip Wijl moeders slappe wangen hangen En moeders mond ziet rood als bloed En moeders lipstiek doet het goed En moeders oogen staan bewogen Haar oogzwart heeft haar nooit bedrogen Geblond, gebleekt is moeders lok Een spleetje zit in moeders rok... En moeder heeft haar eigen filmheld Haar man heeft nog maar grijze haren Maar hij is zwart en schoon en slank Haar man telt staatjes op een bank Ach, moeder zijn is zulk een weelde Waar moe de laatste jazzhit kweelde... Als 'k zoo mijn moeder tegenkom. Dan ga 'k direct twéé straatjes om! TEXEL. Derde groote Laxnxnerenmarkt. (Opgave 9.30 uur). De aanvoer on de markt was 5400 stuks (vorig jaar 5495). De handel is ondanks de minder goede prij zen op de Leidsche lammer^nmarkt niet slecht te noemen. Verscheidene partijen zijn reeds verkocht. De prijzen liepen van f9.— tot f 12.50 (in 1937 van f 13.75 tot f 17.75). ALKMAAR, 28 Mei 1938. Op de heden gehouden botermarkt was do prijs, per y2 KG., voor groothandel 6570 ct en kleinhandel 67V&72V£ cent. Handel ma tig. Kippeneieren (groothandel) f3.25—f3.35 en eendeieren f3.Handel matig. ALKMAAR, 28 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren' aanvoer en prijzen als volgt: 4 Paarden en 6 bokken en geiten, prijzen niet genoteerd: 24 schapen f 16—f 24.50; 62 lammeren f 9—f 12. ALKMAAR, 28 Mei. Aanvoer 250.000 kipeieren. Prijzen: 56-58 K.G. f3.10—f3.15; 58-60 K.G. f3.10—f3.25; 60-62 K.G. f3.20—f3.35; 62-64 K.G. f 3.25-f 3.45; 64-66 K.G. f3.30—f3.65 per 100 stuks. Eendeieren f 2.90—3.20 per 100 stuks. ALKMAAR, 30 Mei 1938. Ter veemarkt waren aangevoerd: 91 vette koeien 163310; vette kalveren 5070; idem p. kg. 0.70—0.90; 144 nuchtere kal veren slacht 6—15; 15 vette schapen 24—28; 258 vette varkens per kg. 0.49—0.52. Handel goed. NOORDSCHARWOUDE, 30 Mei 1938. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Mei 1938. 3000 kg. aardappelen: schotsche muizen 15.60—16.90; drielingen 20.60—21.90; kleine 21.50; 3000 kg. rabarber 6.506.90; 500 krop sla 1.501.80; 280 stuks bloemkool 18.60j. dito 2e soort 13.70—14; dito 3e soort 9.40, WANT ÉÉN H GÉÉN Daarom «tocht de wat, dat ew ftot# mm rood achterlicht moot voeren, dat tevenc ato re- flector dien* doet. Ziet toe, dat er een officieel goedgekeurd ochterlleht op uw witte spatbord wordt gemonteerd (niet hooger dan W cm boven den grondt).

Schager Courant | 1938 | | pagina 3