Nut voltooide Natuurbad te Winkel geopend SCHUDT UW LEVER WAKKER OMGEVINGNIEUWS Het medaillon Maandag 30 Mei 1938 Tweede blad De instelling )leek een groot succes COMMISSIE TOT STICHTING VAN EEN SPORTTERREIN BENOEMD. Zaterdagmiddag werd in tegen woordigheid van genoodigden en be langstellenden, het nu geheel voltooi de natuurbad te Winkel door den voorzitter der stichting „Natuurbad Winkel", den heer G. Nobel, geopend. De voltooiing van dit ideaal gelegen bad bestaat in de beplanting van de wallen, die het bassin omgeven en 'den bouw van een paviljoen met bij- Eehoorend terras. Thans is deze zwem- en verpoozingsgelegenlieid af. De goed geoutilleerde inrichting be zit nu immers alle comfort, dat zij nog behoefde om den bezoekers vol ledig genot te schenken. Onder de bij de openingsplechtigheid aan- rezigen merkten wij op den burgemeester, wethouders en raadsleden van Winkel en Ie burgemeesters Pluister van Nieuwe Nie- lorp en Loggers van Barsingerhorn, De heer Nobel spreekt. De heer G. Nobel herinnert in zijn ope- lingsrede aan den 31sten Juli van het vorig aar, toen het zwembad werd opengesteld, ïr is nu alle reden tot tevredenheid en ilijdschap. Dank brengt spr. aan het gemeentebestuur pan Winkel, aan de regeering en de pro vincie, welke laatste, zooals men weet, 2500.— bijdroeg in de kosten van materiaal- lanschaffing. Voorts dankt spr. nogmaals Ie Ned. Heidemaatschappij, die de plannen voorbereidde en uitvoerde, de directie der lij. te Arnhem, de heeren Haanschoten te laarlem, van der Eynden te Alkmaar, Dijk n Bolland te Winkel, die allen aan de tot- tandkoming van hel had hebben meege werkt, benevens de werkloozen het werk ïei'd, zooals bekend, in werkverschaffing litgevoerd. Een woord van erkentelijkheid voor hun steun oogsten ook de plaatselijke fliddenstandsvereeniging en het Witte Kruis. Deskundigen hebben verklaard, nog nooit zoo'n mooi bad gezien te hebben en ik geloof, dat ik niet te veel zeg, wanneer ik verklaar, dat dit bad één van de mooiste van Ne derland genoemd mag worden, aldus spr. Waar aanvankelijk getwijfeld werd aan de wenschelijkheid, hier 'n bad te bouwen, is deze stemming geheel ten gunste van de stichting omge slagen, en bestaat thans ten haren aanzien een algemeene goede gezind heid. Oorspronkelijk was het plan om op de daats, waar nu het paviljoentje verrezen s, een woning voor den badmeester te zet- en, doch de kosten waren een bezwaar, lok een paviljoentje kon niet worden, be- lostigd. Spr. heeft daarom hierin voorzien, ïiede omdat het verzetten van het. noodigc grondwerk later niet meer mogelijk is. stichting kan het paviljoen ten alle van spreker overnemen. Lof brengt j&pr. aan de heeren Smit en Ab. Smit te Lutjewinkel, de makers van het paviljoen. Spr. verwelkomt den nieuwen over volle dige bevoegdheid beschikkenden badmees ter, den heer Oostveen uit Amsterdam en diens verloofde, mej. Langeveld; deze func tionarissen zijn in de plaats van het echt paar Dor gekomen. Gaarne heet spr. voorts welkom den heer Kooi en diens vrouw, die voor de consumptie zorgdragen. Namens het bestuur richt spr. eenige hartelijke dankwoorden tot den clubvriend den heer Jonker uit Anna Paulowna; deze heeft, er o.m. voor gezoigd, dat men heden middag over eenige demonstranten kan be- schiken en ook het plan in elkaar gezet voor de wedstrijden van Zondag. Spr. doet voorts do verheugende mededeeling, dat met medewerking van de schoolhoofden, inspecteur en Burgemeester en Wethouders een regeling getroffen is, waar door de schoolkinderen tweemaal in de week, onder leiding van den badmeester en het onderwijzend personeel, kosteloos van het bad ge bruik zullen knnnen maken. Nog legt de heer Nobel er den nadruk op, dat door de billijke prijzen de genoegens van dit ontspanningsoord onder ieders be reik vallen. In het vertrouwen, dat Ieder zal mede werken, tot het behoud van den goeden naam van het bad WÜnkel, verklaart spr. het bad officieel voor geopend. Gerechtvaardigde trots. De heer Zwart, burgemeester van "Win kel, het woord verkrijgend, zegt dat B. en W. in den gerechtvaardigden trots van den heer Nobel op dit bad, deelen. Spr. hoopt, dat aan Nederlands sporthemel nog ééns een ster moge verschijnen, die getraind werd in dit bad! Namens den kring Noordelijk Noordhol land van den K.N.Z.B. spreekt (bij ont stentenis van den voorzitter, den heer Boonen), de heer Jonker te Anna Paulow na den wenisch uit, dat „De Wirg" of een clubje leden hiervan, zich mettertijd zal aansluiten bij den K.N.Z.B. „Het was een nobel gebaar van den heer Nobel, om dit nobele paviljoen te bouwen", merkt de secretaris der stichting, notaris G. J. van Leersum, geestig op. Spr. betuigt den heer Nobel zijn hartelijken dank voor dit gebaar en noodigt de aanwezigen uit tot een driewerf hoera ter eere van den voor zitter. Vroolijik schalt de huidekreet over t wa ter en rian wordt de eerewijn rondgediend. Demonstraties. Twee leden van de Heldersche zwem club „De Bruinvisschen", Henny v. d. Water en Arie Zuurmond en Marinus Sinke van „Oude Veer" te Anna Paulowna demonstrcc- ren de zwem- en duikkunst. Vervolgens geeft de heer Kramer van Den Helder, na een korte toelichting, een belangwekken de demonstratie van het zwemmend redden; de vervoergrepen, het zich losmaken van don drenkeling, het zoeken van een dren keling en het rugwaarts onder water zwem men. Enthousiasme voor een terrein. sport- Na de directie en redactie van de Schager Courant gedankt te hebben voor wat zij in het belang van Natuurbad Winkel deden, wekt notaris van Leersum in een enthousi aste speech, den Winkeler raad op, een sport- terrein tot stand te brengen. De heer Nobel zou hiervoor een terrein beschikbaar wil len stellen (n.1. in de onmiddellijke nabij heid van het bad Red.). Wij weten, aldus spr., dat Winkel spor tief is, ook de raad van Winkel is sportief! (Gelach). Spr. wil voor het sportveld re clame maken mits hij den raad op zijn hand heeft (hilariteit). ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER-S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75, Burgemeester Zwart sluit zich bij deze propagandistische woorden aan en la mi- nute wordt, onder groote vroolijkheid en op zeer spontane wijze, een commissie tot stichting van een sportterrein samengesteld, bestaande uit den burgemeester, den wet houder van Zoonen en de heeren Nobel, van Leersum en Keetman. Een hoopvoller en sportiever slot had de ze middag, welke op zoo uiterst genoeg lijke en vlotte wijze verliep, niet kunnen hebben* Naar wij vernemen, heeft het Natuurbad Winkel sinds zijn oprichting maandelijks gemiddeld 5000 bezoeken genoteerd. Een schitterend succes! NOORDSCHARWOUDE. „Hercules en Hygia". In de vergadering van de adspiranten- commissie van de gymnastiekvereeniging „Hercules en Ilygica" werd besloten, dit jaar te gaan kampeeren in Camperduin, nl. van 17 tot 22 Augustus. De kosten zullen ongeveer f3.50 bedragen. De kampioenwedstrijden voor de adspi- ranten werden vastgesteld op Zondag 12 Juni a.s. Door het bestuur werd besloten het jaar- lijksclie uitstapje naar Camperduin dit jaar te houden op Zondag 17 Juli. Autotocht ouden van dagen. Woensdag a.s. zal de jaarlijksche auto tocht plaats vinden van de ouden van da gen uit Noordscharwoude en Oudkarspel. Op de lijsten is weer flink geteekend. 26 luxe auto's zijn voor dezen tocht gratis ter beschikking gesteld. Verder, zullen nog 4 bussen van de H.A.B.CE meerijden, om alle passagiers mede te kunnen nemen. Nu nog mooi weer en dan zal alles zeker naar wensch slagen. Wandelsport. Door een 46-tal adspirantleden van „Her cules en Hygiëa" werd gisteren een marsch gehouden van pl.m. 16 K.M. naar Schoorl- dam en terug. Hoewel het bij de start be gon te regenen, knapte het weer later ge lukkig op, zoodat het toch een mooie wan deltocht is geworden. Aan degenen, die 3 marschen geloopen hadden, werd een herinneringspeldje uitge reikt. Schaken. ïe klasse. Wit—Zwart: W. KaanTh. Bruin 10; H. BouwensJ. Kroon VyV2. 2e klasse: Dr. H. Wilmink—O. Moraal 10; M. KuilmanP. de Ruiter 01. 4e klasse: Jac. Bakker— Jb. Bekker Hz. 1—0; J. IJ ffW. Verkroost V2-*/2. Dr. J. de Wit speelde simultaan aan vijf borden. Hij won van K. Bierman, J. Kam per, J. Kroon en J. Ootjers en verloor van J. Bouwens. KORT VERHAAL Door Fergus Trent. „Wat is dat voor een medaillon?" vroeg 'irginia snel. Hugh Farband maakte een afweerende eweging. Ze had het medaillon ontdekt in en doos, waarin hij brieven bewaarde. Hij am het op en hield het even in zijn hand, oen liet hij het glippen in zijn vestjeszak. „Dat is geen oud medaillon", zei hij. „Laat eens zien. Ik wed dat er een por- et inzit." Hij keek haar aan, met de heimelijke Vaardigheid, die zijn knap gezicht nu p dan misvormde. „Ja, het portret van fe eenige vrouw, die ik ooit werkelijk heb pfgehad," zei hij. I Zij werd zeer bleek. „Besef je, hoe be- pdigend je bent?" Tranen verstikten haar 'cm. Hij haalde even de schouders op, verveeld in onverschillig. „Maak toch niet altijd pnes," zei hij en stak oen sigaret op. Ze stond een oogenblik roerloos naar jorn te staren, haar mooi gezicht wit en 'ertrokken. Toen snelde ze de kamer uit en b haar eigen kamer wierp zij zich op haar |ed. 'Maak geen scènes... de eenige vrouw die e ooit heb liefgehad... [En dien man had ze gevolgd, hoezeer Jaar ouders zich ook verzet hadden en hoe- rGl hij haar eigenliik nooit had gesproken fan licfrlr». Ze besefte nu al te goed dat Allen gelijk hadden gehad, hij was een dui- palsche egoïst, waarschijnlijk had hij haar ^"een gehuwd om haar bruidsschat. Snikkend drukte zij haar gelaat in de assens, O, ze haatte hem nu bij tijden, 'aatte zijn koud. minachtend glimlachje, de l.|]ze waaron hii haar wegschoof wanneer •i] hem wilde liefkoozen, de onbescheemd- waarmee hij haar verwaarloosde. Maai: diep in haar brandde een wilde, vertwijfel de nieuwsgierigheid: wie was die vrouw? Er waren vele vrouwen in zijn leven ge weest, dat wist zij. De succesvolle, knappe kunstenaar was een veroveraar geweest. Wie, wie van die allen was het gelukt dit hart te winnen? Het moest een vrouw zijn, die hij niet had kunnen veroveren. Vergeefs zon ze naar den naam van die vrouw, bracht zich allerlei vrouwen te bin nen, die hij wel eens ontmoette. Ze lette van dien dag af scherp op als ze hem zag spreken met een vrouw, maar nooit merkte ze iets aan hem op. Wie was die vrouw? Het werd een obcessie van haar, dit te weten te komen. Tenslotte vroeg ze het hem drong aan, maakte scènes. Hij lachte haar uit, en zweeg. Zij wist hoe onzinnig het was, wat zij deed en dat hij haar tenslotte zou verlaten, maar zc kon niet logisch meer donken, zich niet moer beheerschen. De dag kwam, dat, hij inderdaad van Scheiden sprak. Tot zijn verbazing bleef ze heel rustig, een ijskoude, vertwijfelde rust. Zp. haatte hem en wist tegelijkertijd dat ze een scheiding niet kon verdragen. Ze haatte hem om al haar verloren illu sies, om al de vernederingen die hij haar had aangedaan. Dien nacht stond ze zeer stil op. Ze sloop naar zijn kamer. Hii sliep altijd zeer vast en daar hij bevattelijk was voor kou, placht hij geen venster te ope nen, doch de deur te laten aanstaan. Ze schoof de deur geruischloos open. Hij lag mistig te slapen. Hoe haatte ze hem om die rust- Hij had haar leven verwoest en sliep ongestoord. Morgen zou hij naar een advo caat gaan Hij zou weggaan uit haar be staan, met zijn hoonend glimlachje en al len zouden haar beklagen en zeggen; Nu haar geld op is, laat hij haar in den steek. Hoe kon ze zoo dwaas zijn?... Ze sloop naar den g.shaard en draaide de kraan open. Toen slcot ze heel stil de deur achter zich dicht en keerde terug in haar becL Haar tanden klapperden en ontelbare malen stond ze op, om de kraan te gaan sluiten, maar ze deed het niet. Het was, of een onzichtbare macht haai: weerhield. Ze haatte hem, mor gen zou hij dood zijn. Die gedachte koelde haar drang naar wraak en stilde haar ja loezie en verlangen. Nooit meer gewond dor zijn carcasme en hartelooze koelheid. Geen andere vrouw zou hij meer betoove- ren zooals hij het haar gedaan had en dan doen lijden tot gekwordens toe. Maar bo venal cn dat was de kern van haar haat hij zou nooit de vrouw meer zien, die hij liefhad, de eenige, die ooit zijn hart aan zich had kunnen binden. De gedachte, dat hij met die vrouw eens gelukkig zou worden, dat hij voor haar misschen lief en goed zou zijn, had haar gek gemaakt. Ze wist dat ze gek was, het kon haar niet schelen. Het was heter gek te zijn dan verstandig zooals zij geleden had. Morgen, zei ze in gedachten tot hem, morgen lig je koud en stil en ik hoop dat je nog ergens zult zijn cn wéten dat ik me wreekte, weten dat ik je belette die vrouw te ontmoeten... En ik zal weten wie het geweest is. Ten slotte viel zij in een slaap, die leek op be wusteloosheid. Het ontstelde dienstmeisje moest bonzen op haar deur eer zij ontwaak te. Niemand vermoedde iets, Wel hadden na tuurlijk velen gemerkt dat zij niet gelukkie was, maar de algemeene indruk was al tijd geweest dat zij haar man aanbad. Ze voelde geen smart of berouw, toen ze stond aan zijn doodsbed. Dat zij hem ver inoord had, drong in het geheel niet tot haar door als een feit. Ze wist het, ergens heel achter in haar hersens, maar het drong toch niet tot haar door. Ze wist alleen, dat zc nu het medaillon kon openen. Ze nam het uit zijn vestjeszak. Altijd, sinds die ccne maal toen zij het ontdekte, had hij het bij zich gedragen. Haar vingers beefden en het duurde even eer ze het open kon krijgen. Toen raakte ze de veer, het medaillon sprong open. Er zat een klein, wat verbleekt portretje in. Ze herkende het van een portret dat op zijn kamer hing. Het was een beeltenis van zijn jong gestorven moeder, ZUIDSCHARWOUDE. De familie J. Kostelijk—Glas herdacht het 75-jarig bestaan van de brandstoffenzaak, die door den tegenwoordigen ondernemer, gedurende 25 jaar is gedreven. Daar het juist 25 jaar geleden was, dat de heer Kos telijk in het huwelijk trad, konden 2 vliegen in één klap worden geslagen en was het dubbel feest. Aan belangstelling heeft het hun niet ontbroken. Mogen zij het beleven, dat het eeuwfeest, dat dan tevens den gou den bruiloft zou beteekenen, onder gunsti ger Langendijker economische omstandig heden worde gevierd. De nationale kolf wedstrijden. Met het treffen van voorbereidingen voor de in September te houden Nationale Kolf- wedstrijden is men reeds druk bezig. Binnen niet al te langen tijd zal een aanvang wor den gemaakt met den 50-slagen-wedstrijd, die een maand zal duren. De baan zal een verandering ondergaan, om aan hoogere eischen te voldoen. Burgemeester v. Speng- ler is benoemd tot eere-voorzitter van de Nat. Kolfwedstrijden. KOLVEN. In café „de Vier Heemskinderen" te Wog- num werd een 50 slagen-wedstrijd gehouden, waarvan de uitslagen als volgt zijn: le klasse: 1. W. Visser, Opmeer 515 punten. •2. G. Hop, Noordscharwoude, 486 punten. 3. P. Schaar, Zaandijk, 483 punten. Serieprijs: W. Ooteman, Bovenkarspel, 112 punten. 2e klasse: 1. L. Hagenaar, .Alkmaar, 460 punten. 2. W. Zwaan, Wognum, 444 punten. 3. K. Ruiter, Oudkarspel, 443 punten* Serieprijs: J. J. Reijne, Zuidscharwoude, 107 punten. 3e klasse: 1. C. Kloek, Westwoud, 444 punten. 2. G. Hoorn, Koog aan de Zaan, 437 punten. 3. D. Schuitemaker, Westwoud, 427 punten. Serieprijs: N. Dekker, Koog aan de Zaan, 107 punten. Sajet: 1. J. Schenk. Barsingerhorn, 465 punten. 2. S. G. de Wit, Nieuwe Niedorp, 444 pt. 3. H. Ero, Koop aan de Zaan, 432 punten, Serieprijs: W. Gorter, Krommenie, 99 punten. OUDKARSPEL. Visch wedstrijd. Door de plaatselijke Hengelclub werd be sloten om op Zondag 19 Juni a.s. den eer sten wedstrijd te houden in dit seizoen. Aanrijding. Zaterdagmorgen werd de petroleumwagen van den heer de Kr., welke bij den hout zaagmolen van de fa. Eecen stond, omver gereden door den heer v. H. De schade was vrij aanzienlijk, aangezien de wielen kapot waren. Persoonlijke ongelukken kwamen niet .voor. TUINBOUWVEREENIGING „DE EENDRACHT.** Zaterdagavond hield de tuinhouwvereeni- ging „De Eendracht" een spoedvergadering in het lokaal van den heer C. Vis. De opkomst was groot. Er waren 69 leden aanwezig. Voorzitter, de heer Jb. de Boer, opende de vergadering. Het is een belangrijke vergade ring, aangezien ook de steun aan kleine tuinders zal worden behandeld. De leden wordt aangeraden, zich hiervoor op te geven daar gebleken is, dat er toch nog wel iets van geprofiteerd kan worden. Voorz. hoopte dat de steunuitkeering zal meevallen. Op de roode kool zal wel geen steun meer ontvangen worden geloofde spr. Na voorlezing en vaststelling der notu len dankte de heer J. Eecen Az. voor de in de vorige vergadering tot hem gerichte woorden n.a.v. de herdenking van het 25- jarig bestaan van de vereeniging. Voorzitter wekte de leden op de vroege aardappelen vóór 1 Juni een keer te sproei en en verder zoo veel als de weersgesteld heid het noodig maakt. Voor de bestrijding van de draaihartigheid in de kool moet er worden gesproeid. De tijdstippen voor dit sproeien zullen door de radio bekend wor den gemaakt. De heer A. Bakker zou gaarne zien, dat deze mededeelingen ook via de radiocentra les werden bekend gemaakt. Dit voorstel vond bijval. De heer J. van Hout deed een aantal mededeelingen over de aankoopen van de kunstmestcommissies. Hierna kwam de beschrijvingsbrief van de Noordermarktbond in behandeling. Het voorstel van het H.B. t.a.v. de aan- voerregeling, waarover verscheidene heeren het woord voerden, kon de goedkeuring van de leden niet wegdragen. Men besloot op aan neming van het voorstel van „De Een dracht" aan te dringen. Eenzelfde lot onderging het prae-advies op het. voorstel van „De Eendracht" om de leeftijdsgrens van bestuursleden en functio narissen te bepalen op 70 jaar. Men zal het voorstel handhaven. T.a.v. het voorstel van Harcnkarspel, Oost, om het autoparkeerterrein uit te breiden, deelde voorz. mede, dat het H. B. thans al een heel eind weg is. Dc door het H.B. voorgestelde oplossing van het drinkwatergebrek in de veiling wordt met instemming ontvangen. Met het prae-advics op het voorstel van Oudkarspel van de pensionneering van de nieuw te benoemen functionarissen kon de vergadering niet accoord gaan. Het voorstel van Oudkarspel om een aan- voerregoling in te voeren, wordt nog aan eenige bespreking onderworpen. Na eenige discussie handhaafde men dit voorstel. Met het prae-advies op het voorstel van Oud karspel tot het onvereenig- baar verklaren van de functie van veilingleider en voorzitter van den Bond, ging men accoord. Het afwijzend prae-advies op het voorstel om te komen tot het opleggen van 1 pet. extra veilingkosten aan dc tuinders, die niet zijn aangesloten bij een standsorganisatie, bevreemde den heer P. Volkers zeer. De sfandsorganisaties stuiten thans op dezelfde bezwaren als vroeger de pioniers van het Veilingwezen hebben ondervonden. Het vei- lingsbestuur erkent toch de nuttigheid van de standsorganisatie! Voorzitter antwoordde, dat liet Hoofdmo tief van het H.B, was, de uit te oefenen dwang. De heer C. Borst drong aan op verdedi ging van het voorstel van „De Eendracht". Het voorstel zal verdedigd worden. De heer A. Bakker vroeg hoe het aan stonds zal gaan als de menschen van 70 jaar er uit gaan. Als bijv. de veilingleider bedankt. Voorzitter antwoordde dat er een nieuwe functionnaris zal moeten worden opgeroe pen. De heer C. Borst Pz. zou in de rondvraag wilen vragen in het vervolg eenige afge vaardigden van de transportarbeiders uit te noodigen. Zal geschieden. Voorts zal worden gevraagd, dat onder de prae-adviezen de stemverhouding in het H.B. wordt aangegeven. Tot afgevaardigde naar de alg. verg. wer den benoemd de bestuursleden en de heeren P. Volkers, C. Borst Pz., L. Kalverdijk en A. Bakker. Plaatsvervangers de heeren P. Kostelijk, W. Bakker, J. de Wit en C. Vlug. Bij de rondvraag bracht de heer D. Borst het reigers-schieten ter sprake. Spr. zou dit willen doen verbieden, omdat de rei gers veel ratten vangen. De heer D. Wagen aar wilde ook iets van de reigers zeggen. Ze eten ook kikkers en die verdelgen veel vliegjes enz. Daar is ook wat voor te zeggen. De heer A. Bakker deed als oplossing aan de hand: „we vergiftigen de ratten, de reigers eten de ratten op en gaan er aan dood". (Gelach). Over deze zaak zal advies worden gevraagd aan een deskundige. De heer P. Paarlberg drong er op aan, dat in het volgend seizoen bij de afname der pootaardappelen, de tuinders naar ver houding van hun voorraad konden afleve ren en niet de een van alles af raakt en de ander met de heele zaak blijft zitten. Voorz. zeide, dat hiervoor een regeling zal worden getroffen. De heer D. Kok'kes vroeg of het noodig is de plantenbanen te sproeien tegen de draaihartigheid. Voorz. antwoordde, datd r. Leefmans dit niet noodzakelijk vindt. Daarna werd de steun aan kleine tuin ders besproken. De voorz. heeft inzage gekregeni van de hiervoor geldende regeling. Hij is van mee ning, dat dit alleen is voor alleenwerkende tuinders. Hij raadt aan, dat tuinders met 100 h 130 snees zich ook opgeven, aange zien deze ook kans maken, er voor in aan merking te komen. Voor hen, die-met meer memschen werken, gelooft voorz. dat de loonbijslag regeling zal worden ingesteld. Er wordt gerekend per Are, gemeten maat, intensief 5 en extensief 3 cent per Are per week bij één teelt. Spr. deed me dedeeling van de steunnormen. Gemengde bedrijven, samenteelt of con tractteelt komen ook voor de steun in aanmerking. De tuinders zullen bij hun opgave de teeltvergunning, mee moeten ne men. Voorz. meende, dat het voor Oudkar spel een verslechterine is, aangezien de baggerregeling van tuinders voor elkaar vervalt. De aecr. deelde mede, dat. bij deze rege ling voor leegvelds kool en aardappelen het theoretisch inkomen wordt berekend op 3 ct. per are pér wéék. Landbouwartikelèn zullen zeer waarschijnlijk worden aangere kend tegen 1.6 cent per are. Volgens aan spr. verstrekte mededeelin gen zou de steun f 190.per persoon niet te boven gaan. Deze regeling geldt van 1 Ju ni tot 31 December a.s. De heer C. Borst Pz. betreurde hpt, dat het zoo geloopen is. De burgemeester had hem op zijn vraag toegezegd, dat wanneer er iets bekend was van deze regeling hij de bladen een uiteenzetting van deze rege ling zou toezenden. Dat is nog niet gebeurd, wat jammer is, want dan had men de vori ge keer op de N.T.B.-vergadering ook beter geweten hoe een en ander in elkaar zat. Spr. was het bestuur dankbaar voor het genomen initiatief om deze vergadering zoo spoedig te houden. Spr. ried aan zich op te geven voor deze regeling. Voor hen, die hiervoor niet in aanmerking komen, is de commissie voor de vaste lasten allicht iets. Na nog eenige besprekingen sloot de voor zitter de vergadering. W1ERINGEN DE KINDERSPELEN. Zaterdagmiddag zijn alhier op het con coursterrein kinderfeesten gehouden. Te twee uur werd, nadat Harmonie een num mer liet hooren en de kinderen gezamelijk hadden gezongen, met de spelen begonnen. De leiding hiervan berustte bij het onder wijzend personeel van alle scholen, bijge staan door verschillen dames en heeren. De uitslagen zijn als volgt: Touwtrekken Jongens 9 jaar: 1 Sieuw Klein; 2 Cor Klinker, 3 Piet Hos sen. Touwtrekken meisjes 9 'jaar: 1 Leni Hui- bers, 2. G. ten Bokkel, 3. A. Veerdig Pd.; 4 A. Rotgans. Zakloopen jongens 10 jaar: 1 P. Mever; 2. P. Ottens; 3. K. Lont. Zakloopen meisjes 10 jaar: 1. Joh. Beukema 2 A. ten Brinke; 3 V. Boven. Hardloopen met hindernissen jongens 10 jaar: 1. P. Wigbout. 2. E. Klein, 3. C. Klas. Hardloopen met hindernissen meisjes 10 jaar: 1 N. Speur; 2 A. v. Conduur; 3 Z. v. Klinke. Sprietloopen jongens 12—14 jaar: 1 KI. Schat: 2 H. Hegeman: 3 R. Streigstra. Zuidwester verwisselen: 1 M. Lont Md.; 2 C. Hegeman; 3 J. de Jong. Mast klimmen jongens 12—14 jaar; 1 E. Bos; 2 A. Oldersma; 3 A. de Vries. Sprietslaan jongens; 1 T. Barelds, 2 H. Bos; 3 R. Drenth. Stoelendans meisjes 12—14 jaar: 1. J. de Vries; 2 P. de Vries; 3 C. v. Heerink. Was eerst de regen eenigszins spelbreker, later knapte het weer op en was er een ge zellige drukte op het terrein. De kinderen kregen allen een gratis rit in de zweef molen en werden op chocolade en limonade onthaald, wat natuurlijk zeer op prijs werd gesteld. De prijzen werden na afloop door de feest commissie in de danstent uitgereikt. 's Avonds werd een gemaskerd bal gehou den, er waren slechts 4 gemaskerden, zoo dat allen een le prijs kregen. Het waren: Pierette Mej. A. Brouwer, Harmonie Mej. A. Smit Sd., Verpleegster Mej. D. Rotgans, Visscherman den heer N. Boersen. Na prijsuitreiking volgde een gezellig bal ondec leiding van den heer Nieuwbuurt.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5