De Hervormde Kerk op een tweesprong Drama op oobe waak ten overw Postvluchten op Int «Niet met het front naar de zestiende eeuw" „Tocht is geen inquisitie" HET REORGANISATIE-VOORSTEL GEVREESD EN TOEGEJUICHT. NAAR DE ABSOLUTE KERK? Het bestnur van de Classis Alk maar der Ned. Hervormde Kerk, belegde gistermiddag een buitenge wone vergadering in de Groote Kerk te Scha gen. Onderwerp van deze vergadering was het reorganisatie-voorstel, een punt van brandend belang voor de Ned. Hervormde Kerk. De voorgestelde reorganisatie houdt, volgens een recente uit spraak van prof. Paul Scholten den voorzitter der commissie, die het ontwerp uitwerkte, in, dat de Kerk op een bepaalde leer gegrond vest moet zijn en dat er een einde moet komen aan de onderlinge te genspraak van haar dienaren. Het ontwerp spreekt dan ook van hervorming en handhaving der be lijdenis. De Synode nam in Jan. j.1. het voorstel met één stem meerderheid aan. 29 Juni a.s. moeten de clas- sicale vergaderingen over het ont werp stemmen, dat dan, met even- tueele amendementen, opnieuw in de Synóde komt. In verband met deze stemming werd het pro en contra gisteren voor de Classis belicht. Ds. K. A. Beversluis te Zutfen (contra) meent, dat met het ont werp de deur wordt opengezet voor de meest rigoureuze toepassing van de leertucht, en dat hiervan de vrijzinnigen het slachtoffer zullen worden, resp. na kerkelijke proces sen en vonnissen de kerk zullen verlaten. De belijdende geschriften behoo- ren volgens hem slechts een die nende rol te vervullen. Ds. van 't Hoofd te Waal en Koog (pro) is van meening, dat de voor gestelde tucht geen „inquisitie" is, doch een „terechtbrengen" der ge- loovigen. Dientengevolge zouden offers moeten worden gebracht, doch an derzijds opent het ontwerp de mo gelijkheid, dat de verschillende par tijen in de kerk nader tot elkaar zullen komen. De leiding van de vergadering berust bij den praesis van de classis, Ur. J. van Beek te Hippolytushoef, „die in zijn openings woord naast de beide sprekers, speciaal de vele kerkvoogden en notabelen welkom heet. Deze buitengewone vergadering is, al dus spr., op verzoek van enkele colleges belegd. Spr. dringt er op aan, dat iedereen vanmiddag kort van stof zal zijn en men in de besprekingen animositeit moet zien te .vermijden. Vervolgens krijgt t)s Beversluis het woord. Rede Ds. Beversluis. Bij de behandeling van zijn onder werp gaat Ds. Beversluis welbewust uit van hot concrete reorganisatie reglement en niet van de bedoelin gen der opstellers, in de inleiding tot het reglement neergelegd. Indien deze bedoelingen in het ontwerp naar voren waren gekomen, zouden er niet zooveel bezwaren tegen het voorstel gere zen zijn. Spr. wil het ontwerp zien vanuit het standpunt, der kerk en niet als partij- mensch, niet als vrijzinnige. Achter het reorganisatie-voorstel ziet spr. een groofcre waardeering voor dc kerk. Er is gezegd, dat de kerk heden onnieuw in he centrum van het politieke, publieke en ook geestelijke leven komt te staan: voor zoover dit verschijnsel in het reglement tot uiting komt. moeten wij dankbaar zijn. Er is echter een gevaarlijke kant aan het ontwerp, nl. deze, dat de kerk wordt verabsoluteerd. Naast het streven naar den autoritairen staat kondigt zich hier het streven aan naar de autoritaire kerk, zooals deze in de Roomsch-Katholieke kerk belichaamd wordt. De Protestant be lijdt daarentegen 't algemeene pries terschap der geloovigen nl. dat iede re lidmaat priester is in den zin van „afgezonderd zijn in Christus", en het priesterschap dus niet het mo nopolie is van de kerkelijke ambts dragers. Versl.) De Kerk staaf, midden in deze wereld en moet zich aanpassen aan het wisselend leven. „Aristocratische regentenorde". Als één van de prnstigsle bezwaren tegen <Je huidige organisatie noemt het ontwerp de wijze, waarop de kerken bestuurd wor den. De besturen zijn verantwoording schul dig naar boven, niet naar beneden, (b.v. de classis aan de prov. classis). Spr. noemt dit een aristocratische regentenorde. In tal van gemeenten echter, waar veel vóórstanders van bet ontwerp gevonden worden, zijn de kiescolleges afgeschaft en is de kerkeraad a.h.w. een autonoom regentencollege. I-Ict groote bezwaar gaat niet te gen de organisatorische reorganisa tie, doch reeds meer dan een eeuw beluisteren wij een heel ander ge luid: de roep om herstel van de belijdenis der Dordtsche Svnode van 1(519. Sinds 1G19 is heel wat gebeurd. Dc Dordt sche kerkorde heeft nooit gcfunctionnecrd. I-'ormeel wordt ondcrtcekcning van dc be lijdenis gevraagd, doch practisch staat de kerk er steeds verder van af. Het geestelijk leven laat zich niet binden aan bepaalde formules in bepaalde tijden onder bepaalde om standigheden. Na de Fransche revolutie groeit steeds meer de vrijheid van den christenmonsch. Onze kerk staat nü op de basis van die vrijheid; o.m. moeten de candidaat-predi- kanten werkzaam zijn overeenkomstig de beginselen van de belijdenis; hier is geen sprake van binden aan de letter, doch aan het belijden dat achter de letter staat. Ten zeerste keurt spr. af, dat men de clausule „geest in hoofdzaak" uit de bevestigings vragen wil lichten. De synodale kerkorde van 1816 werd voor tegenstanders van die vrijheid symbool van de kerk zonder ka rakter. In 1929 werd van confessioneele zij de een algemeen reglement aangeboden, waarin men de kerk aan de Drie Formulie ren van Eenigheid (de oude Dordtsche be lijdenis) wilde binden. Dit reglement wees de synode af. Spr. werkte aan het neiuwe reglement van 1934 mede, waarvan art. 1 als doel der kerk omschreef „in aansluiting" aan de historische belijdenis het Woord Gods te verkondigen. Dit werd door de con- fessioncclcn een losmaken van de oude be lijdenis genoemd en niet geaccepteerd. De nood der kerk. Wat wil deze reorganisatie? Speelt als voornaamste drijfveer de belijdenis wel een rol? Spr. denkt aan den nood der kerk. Noordbolland wordt niet meer als de groo te boeman genoemd, doch ook elders voelt men, dat de kerk, haar greep op de groote massa, voornamelijk op dc arbeiders, de jeugd en de intelectueelen, kwijt is. Het ontwerp geeft hiervoor geen raad. Den nood kan men niet lenigen door afsnijding. Straks komen kerkelijk proces en vonnis, voor wie niet in 't gareel loopen van de kerk. Het ontwerp geeft ook geen oplossing voor de kwestie van de wrijving tussehen dc verschillende richtingen, de z.g. richiingsloopgravenoorlog (de term is van prof. v. d. Leeuw). De veelheid van richting zien de reorganisators als een ab normaliteit, terwijl zij volgens spr. voor de. volkskerk juist een normaal verschijnsel is. Het ontwerp stelt met het oog op deze richtingsveelheid overgangsbepalingen voor. De kerk is niet gebaat met een front naar de 16de eeuw, en den rug naar de wereld, doch zij moet open staan voor de geweldige gees telijke nooden van 1938. De opstellers wijzen er, in verband met de toestanden in Rusland en Duitschland op, dat men een krachtige belijdenis noodig beeft. Doch het is, aldus spr., niet de be lijdenis, doch de kracht des gcloo.fs, die bijv. ds. Niemoellcr doet standhouden. Spr. geeft volmondig toe, dat de kerk een belijdenis dient te hebben ben, doch haar geschriften behooren een dienende rol te vervullen en mogen nooit een onfeilbare instan tie zijn. Indien het in het fel bestreden art. S van het ontwerp slechts gaat om de Drie For mulieren van Eenigheid als historisch uit gangspunt, waarom dan niet de formule gebruikt: „aansluiting aan de historische belijdenis" inplaats van „binding aan de historische formulieren"? Volgens genoemd artikel kunnen candi- dnal-predi kanten niet beroepen worden, indien zij niet instemmen met dc Drie Formulieren. Het ontwerp geeft aan de kerk een confessioneelen grondslag en dat is voor menschen van dezen tijd onaanvaardbaar. De deur wordt opengezet voor de meest rigoreuze toepassing van de leertucht. De grondslag van de lucht is de werking van don Heiligen Geest. eWrkt de .H Geest in de kerkelijke vergadering meer dan in den enkeling? Dit is een Roomsch stand punt. Doch de Protestant gelooft in de persoonlijke openbaring Gods in het leven vand en enkeling: bij verwerpt kerkelijke autoriteit. Geen enkele kerkelijke versrade- ring heeft 't monopolie van den H. Geest! Ketters en profeten staan zeer dicht bij elkaar. Laten wij oppas sen, door uitroeiing van dc ketters, de profeten niet te dooden! „De vrijzinnigen moeten er uit.!" Spr. zegt dat bij een groot deel der voor standers de leus voorzit: „De vrijzinnigen moeten er uit!" Een ernstig gevolg van het doorvoeren der rcorganisatio zal zijn een zeer felle en zeer verbitterde partijstrijd. Meer dan een derde van de kerk zal zich niet rustig laten weg-organiseeren! „God beware ons voor dezen stap achter uit". eindigt spr., mogen wij straks aan liet v.erk gaan voor een reorganisatie onder het beginsel: Kerk en wereld." Ds. van 't Hooft verdedigt het voorstel. Het woord is nu aan ds. van 't Hooft, die, om des tijds wille (dev orige spreker vroeg veel tijd) zeer in 't. kort het betoog van ds. Beversluis bestrijdt. Juist om ds. Beversluis' bezwaar tegen liet ontwerp: „het confessioneel karakter", is spr. pró. Het gaat niet om de formule der belijdenis, maar om wat er achter staat. Volgens ds. Beversluis is de ach tergrond de „priesterschap der ge loovigen", doch de rechtzinnigen zeggen: het is „Jezus Christus en Die gekruist". En wat den nood der kerk betreft, gaat het er niet om de kerken weer vol te ma- kon, doch de zielenood der menschen te le nigen en dat kan alleen met Paulus' belij denis: „Gelooft in den Heerc Jezus Chris tus en Gij zult zalig worden". Het is een groote misvatting, als men onder liet woord tucht „in quisitie" zou willen verstaan; tucht is een terechtbrengen der geloovi gen. Spr. juicht het, in tegenstelling met Ds. Beversluis toe, dat het ontwerp geen oplos- si ïv geeft voor de veelheid van meeningen, Wie niet in Christus gebonden wil zijn, be hoort niet thuis in onze kerk! Dc belijdenis van onze vadcrlandschc kerk dateert niet van cenige eeuwen terug, doch ze is van het begin onzer jaartelling en slemt overeen niet dc belijdenis der gansciie christenheid en met het Evangelie van Jezus Christus. Geen vrees, maar blijdschap! Hot ontwerp geeft geen reden tot vrees, maar tot blijdschap, want liet biedt de par tijen een mogelijkheid tot elkaar te komen. Nu hcersclit er de rust van 't kerkhof: rechtschen en linkschcn worden er begra ven: 't moet er slil zijn. „Dc vrede tot eiken prijs", is een onding. Spr. betreurt de vrees voor slrijd. De Keik in de wereld is een strijdende kerk! Chris tus is Overwinnaar. Wanneer er onders ons offers vallen, dan zouden we uit de kerk moeten treden. Voor Christus buigen we, niet voor de menschen, ook niet voor 2/3 van de meerderheid. „Vreest niet, gelooft alleenlijk", besluit spr. „De dictatuur van Dordt is dood!" Als eerste van de debaters treedt ds. Boerendonk (Schermerhorn) naar voren met een feilen aanval op het ontwerp, dat hij ten doode gedoemd acht. „De dictatuur van Dordt is dood mijncheeren!" roept spr. uit; „ondanks de pogingen haar tot nieuw leven te wekken. De leerregels van Dordt zijn de kerk opgedrongen op de spits van de pieken!" Eerbied voor geschriften berust op valsche romantiek. Spr. voelt niets voor bindendverklaring der leer, wèl voor herziening, maar dat zal nog wel een tijdje duren! Ds. van der Poel (Den Helder) zegt uit liefde voor het. Evangelie en voor Jezus Christus zeer fél gekant te zijn tegen liet ontwerp. Spr.'s persoonlijk geloof is niet veranderd sinds zijn overgang uit het ortho doxe milieu naar de vrijzinnigen. Spr. acht het reorganisatievoorstel een ramp voor de kerk en de belijdenis van Jezus Christus en meent dat wij. dit aan verkeerde inzich ten en gebrek aan filosofisch denken van dc ontwerpers te danken heben. (Instem ming. uit de vergadering.) Protest tegen den toon van ds. Van der Poel's betoog. Ds. Klein Wassink (Alkmaar) pro testeert tegen den toon van het be toog van collega van der Poel. Het gaat hier niet om de tegenstelling orthodoxie en vrijzinnigheid. Het betoog van ds. van 't Hooft heeft mij niet. geraakt, aldus spr. Zijn woorden zijn als sneeuwballetjes, die uiteenspatten daar waar ze moet raken! 't Gaat niet om links of rechts, doch om den nood! Spr. is'hét met ds. Beversluis ccnsT slechts meent spr. dat het geweten van den en keling niet de laatste norm is. Met het aanvoeren van dit probleem meent spr. do kwestie op een hooger plan te bi'cngcn. Ds.. Mocn (den Hoorn, Texel), ver wijt ds. Beversluis in een hartstoch telijk verweer, elk woord als vrijzin nige en niet als lid van de kerk te hebben gezegd. Spr. is het op vele punten oneens met ds. Beversluis. Praeses interrumpeert tot tweemaal toe, waarop ds. Moen opmerkt: „Ik dacht dat ik het woord had en ds. Beversluis zich zelf zou kunnen verdedigen!" Spr. meent, dat ons protestansch volksleven verscheurd is door het meegaan der kerk met de liberalen in de vorige eeuw en zegt dat ds. Beversluis co- quetteert met zijn begrippen over kerknood. Ds. Eikema (Schagen), vraagt zich af, hoe ds. Van 't Hooft zoo vurig kan pleiten voor de hervorming der belijdenis volgens art. 8 van het ont werp, terwijl hij zoo nadrukkelijk het onveranderlijk karakter van de belij denis naar voren bracht? Spr. citeert een uitspraak van prof Brou wer, waarin deze in de toekomst bcele groe pen de kerk ziet verlaten. Spr. gelooft dat wij het niet kunnen wagert met het waag-, stuk der reorganisatie! Als ds. v. Dop te Alkmaar (Geref. Bond), te velde trekt tegen ds. Boerendonks anli- Dordtsche opmerkingen, staat ds. Boeren donk op en roept uit: „Wij zijn onmenschelijk behandeld!" „Een sprong in het duister." Ds. Visser (Den Burg) wijst er op, dat het ontwerp niet slechts uit nood, doch ook uit rijkdom is geboren. Die rijkdom is onder meer, die classikale en kerkelijke zending, de bezinning op het geloofsbezit in onze da gen en de oecumenische actie. Als spr. met het ontwerp accoord gaat. is het een sprong in het duister! Doch hij zou dit doen in vertrouwen op Gods- lei ding. die ook dit ontwerp deed geboren worden. Laatste debater is ds. Boeke (Schoorl), die er o.m. den nadruk op legt, dat de voor standers van het ontwerp den nood van de afscheiding niet voelen. De praeses gelooft, dat de tegenwoordige kerkorganisatie op peil is, hij ziet het „hoogcre plan" niet van ds. Klein Wassink en is ook slecht te spreken over het scher men met het woord „nood der kerk." Nie mand heeft voorts gesproken over de ge weldige kosten, welke het reorganisatie plan met zich meebrengt. Vervolgens geeft spr. ds. Beversluis gele genheid, de debaters te antwoorden. Hit dit antwoord stippen wij aan, dat ds. Beversluis er tegen op komt, bepaalde vrijzinnige be langen verdedigd te hebben, den te ver wachten strijd onheilig noemt, en vreest dat Christus schuil gaat achter dogmatische omschrijvingen. Met den „sprong in het duister" zou men God wel eens kunnen verzoeken. Ds. Boerendonk, de Moen en Visser du- pliceeren; de laatste zegt: Als de kerk een belijdenis had, zou U een ketter zijn!" Ds. Beversluis: „Ik wil geen ket ter zijn, daarom wil ik geen belij denis." Ds. van 't Hooft heeft het slotwoord. Spr. brengt naar voren, dat het ontwerp met het oog op den te verwachen strijd voorziet in een bemiddelaar, n.1. den kerkvisitator en -moderator. Het moet naar een cénpari- gen strijd van dc kerk tegen de wereld. Praeses dankt kerkvoogden en notabelen van Schagen voor het gebruik van het kerkgebouw. Na de sprekers voor hun uiteenzettingen bedankt te hebben, sluit praeses de verga dering. Marinevliegtuigen naar Maastricht Luchtverdedigingsdag op 9 Juni. Een aantal vliegtuigen van de Koninklijke Marine, een groot aantal vliegtuigen van de Lucht-vaartafdeeling, waarbij een of meer moderne luchtkruisers, verschillende lucht- doclbestrijdingsmiddelen als een afdeeling moderne luchtdoelartillerie, bestaande uit 3 batterijen, elk a 3 stukken, een compag nie luchtdoelmitrailleurs, bestaande uit 4 peletons elk van 4 mitrailleurs (allen van het korps luchtdoclartillerie), een sectie moderne zoeklichten, a 4 zoeklichten van het Ile bataljon van het regiment Genie troepen en voorts twee sectiën zware mi trailleurs en 4 lichte mitrailleurs met richtmiddelen tegen luchtdoelen van het 13de regiment infanterie, dit alles zal deel nemen aan den luchtverdedigingsdag te Maastricht op 9 Juni. Gedemonstreerd worden des namiddags luchtaanvallen door bombardementsvlieg tuigen op Maastricht, die uit de lucht door luchtverdedigingsvliegtuigen en van den grond af door luchtdoclartillerie en mi trailleurs worden bestreden en verijdeld. Des avonds vinden demonstraties van luchtverdediging met zoeklichten plaats. Het initiatief tot het organiseerep van dezen dag is uitgegaan van het comité luchtverdedigingsdag, waarin o.m. gezeten zijn de burgemeesters van de voornaamste Limburgsche gemeenten, onder voorzitter schap van den Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, mr. van Sons- beek. Soest wordt vijftigduizend gulden rijker Een voordeeltje door vestiging van Genietroepen, In een gisterochtend gehouden spoed- eischcnde vergadering besloot de gemeen teraad van Soest in te trekken zijn besluit van 3 Februari j.1. inzake den aankoop van grond en gratis afstand van dien grond aan het Rijk, ten behoeve van de vestiging van een garnizoen Genietroepen, ter sterkte van zeshonderd man en eveneens in te trekken haar beroep op de Kroon, tegen de niet-goedkeuring van Gedeputeerde sta ten van eerstbedoeld besluit. Het Rijk heeft thans zelf grond aange kocht, hetgeen voor de gemeente Soest een financieel voordeel van vijftigduizend gul den bctcekent. Minnaar kon geen stuk hout vinden Daarom stak hij een boozen echtgenoot van zijn beminde met een mes. Een jeugdig arbeider te Vianen nam te veel notitie van de vrouw van een werk man. De vrouw scheen dit niet geheel en al onwelgevallig te zijn, althans de man verraste het paar in een meer of minder teeder tête a tête in den tuin. Op kracht dadige wijze riep de man zijn echtgenoote tot de orde, maar de minnaar kon dit niet hebben en porde den vertoornden echtge noot met een mes in zijn rug. Het vonnis van een maand gevangenisstraf, hem door den Ulrechtschen politierechter opgelegd, was den dader te hoog en dus stond hij gisteren voo. het Amsterdamsche gerechts hof in hooger beroep terecht. Verd. voerde als verweer aan, dat hij in den tuin werd aangevallen, bovendien was. hij boos, omdat dc man zijn vrouw een klap had gegeven. Maar oen mes is zelfs wanneer u werd aangevallen, wat heelemaal niet vast staat een heel gevaarlijk wapen. U had hem wel dood kunnen steken. Ook daar weer verd. een antwoord op te geven: „Ik heb nog uitgekeken naar een stuk hout, maar daar kon' ik zoo gauw niet biï komen. De procureur-generaal Mr. J. Versteeg, vond de opgelegde straf te laag, temeer daar verd. reeds eerder wegens mishandeling js veroordeeld en hij nu nog een proeftijd doormaakt. Spr. roquireerde een gevange nisstraf van drie maanden. De verdediger, Mr. H. La Croix pleitte clementie. Aankoaut Pelikaan^ j Akyab j Juni Jsingap. 1 J (heenreis) Valk (terugreis) Torenvalk (heenreis) |Basra, 1 Juni Athene 1 Ji Athene 1 Juni Basra, 1 Juc SSI8»™' 1 I«ni |RanK. 1 J„» Eskadron pantserwage opgericht Prins Bernhard tegenwoot Op het militaire oefenterrein te Am foort is gistermorgen een eskadron panl wagens opgericht ten overstaan van df Amersfoort garnizoen houdende troej Prins Bernhard was in kwaliteit van? cier-lcerling van de rijschool te Amcrsl aanwezig. De inspecteur van dc caval baron van Voorst tot Voorst hield een spraak, AUTO TE GILZE (N.Br.) DOOR TREIN GEGREPEN. BEIDE INZITTENDEN GEDOOD. Op den onbewaakten overweg nabij de uitspanning „Vijf-Eiken" te Gilze heelt zich gisteravond te ruim half acht een ongeluk voorgedaan, waarbij twee personen, een heer en een dame, om 't leven zijn gekomen. Een personenauto, afkomstig uit Utre werd bij het passeeren van den over door den trein, die om 19.28 uur uit Br was vertrokken, gegrepen en enjkele derden meters meegesleurd. De beide inzittenden werden uit wagen geworpen en op slag gedood, waarschuwde onmiddellijk den in de na heid wonenden geneesheer van Glablx doch deze kon slechts den dood constal ren. Het uitzicht ter plaatse is niet sta De namen der slachtoflt De slachtoffers blijken te zijn dc 22-jai A. Rombouts en diens 24-jarige zuster, N. Rombouts, beiden wonende te Midi beers (N.B.) Het stoffelijk overschot van de heide- ongelukten is naar'het Sint TgnatiusziC huis te Breda overgebracht. De auto, die- uit Utrecht afkomstig werd van voren geheel ingedrukt. De ti die het ongeluk veroorzaakte, heeft een half uur vertraging gehad, evcnalsl trein uit Tilburg, die van de tegengestfj richting kwam. Het ongeluk is waarschijnlijk aan od lcttendhcid te wijten. Verkoop van groenten alleen de groentenmarkt Desbetreffende bepaling der k sterdamsche polilieverorden bindend verklaard. De Amsterdamsche kantonrechter Hartzfcld behandelde gisteren een strafza tegen een groentenhandelaar, die in sti met een nieuwe bepaling der Amsterda sche politieverordening zou hebben gch deld. In de politieverordening is kort geleden de bepaling opgenomen, waarbij het groentenhandelaren en fruitgrossiers is verboden, elders dan op do gemeentelijke markt aan wederverkoopers te verkoopen. De vraag was, of dit artikel al dan niet verbindend is. De verdachte ontkende het tcnlaste legde. Volgens hem had hij van de mai komende in de Van Eeghenstraat slee! in het voorbijgaan een oude rekening gei bij een groen tenboer. De ambtenaar van het O. M. mr. van n Meulen was van oordeel, dat het artil niet verbindend was, aangezien bij de menie niet competent beschouwde tot heffen van een dergelijke maatregel. De kantonrechter deelde deze meeni niet, z.i. was de bepaling verbindend, legde den groentenhandelaar f 10 boete Uaeih NEDERLANDSCH-INDISCH ELFTAL WINT VAN HAARLEM. Heden vertrek naar Frankrij Dinsdagavond heeft het Ned. Indische - tal op het terrein der voetbalverecnigii Haarlem een wedstrijd tegen deze club specld, welke de Indische ploeg met heeft gewonnen. Vooral na dc rust was het Indische elft buitengewoon goed op dreef en nog in laatste kwartier waren de bezoekers 2 snel en toonden zij nog geen spoor van 1 moeidheid, ondanks den straffen wind, m ke tijdens den geheelcn wedstrijd dw over het veld stond. Ook de keeper Mo Heng speelde mee het bleek, dat hij geen last meer had t zijn polsblessure. Gisteren is zijn pols n rnaals onderzocht. Omtrent de vraag o.f Zondag al of niet zal meespelen is nog gef beslissing genomen. Het team, dat, zooals bekend is, Zoniif as. te Reims tegen Hongarije zal uitkom? in den strijd om het wereldkampioenscti voetballen, zal lieden naar Frankrijk trekken.

Schager Courant | 1938 | | pagina 2