Jaap Kuiper rijdt in de Ronde «en Luxemburg Predikbeurten Wieltennen Een schoons droom verwezen lijkt Joris van den Berghde al-ziende Onze verwachtingen mogen niet te groot zijn. De droom van iederen wielrenner die zijn bestaan in de wegwedstrij den zoekt, is, éénmaal de kans krij gen om in een grooten, klassieken wedstrijd uit te komen. Dan kan hij de bestuurders der Fransche en Belgische rijwielfabrieken immers toonen, wat hij waard is! Ook de Noordliollandsche renner Jaap Kuiper uit Julianadorp liep r eeds geruimen tijd met dit droombeeld rond. Maar het is nu eenmaal harde werkelijkheid, dat een renner eerst in de gewone courses moet uit blinken, voordat hij een kans krijgt om in een klassieken wedstrijd mee te rijden Voor zoo'n grooten wegwedstrijd worden toch slechts de goede renners gecontracteerd. In ons land is het de wielerdeskundige bij faitstek, Joris van den Bergh, die de con tracten van zulke buitenlaïidsche „klassie kers" verzorgt. Het goede rijden van Jaap Kuiper is ook Joris van den Bergh niet ont gaan. Nog in de laatste dagen heeft Jaap fraaie successen geboekt. Zondag j.1. be hoorde hij tot de uitblinkers in den wed strijd BrusselLuik, die over 240 k.m. ging en Dinsdag daarop- bezette hij in de ver maarde „acht van Chaam" weer de tiende plaats, een prachtige prestatie. Daar de Julianadorper zijn taak als wegrenner bo vendien heel serieus opvat, heeft Joris van den Bergh hem voorstellen inzake de ronde van Luxemburg gedaan en juist dezer dagen heeft Jaap het contract geteekend. Kuiper zal als eerste Uit onze omgeving BERGEN Nieuwe rijksveldwachter. Naar wij vernemen is met ingang van 1 Juli a.s. de Rijksveldwachter brigadier-titu lair C. van Driel van Soestdijk overgeplaatst naar Bergen aan Zee. Provinciaal kegelconcours. Op Zondag 12 Juni a.s. zal in „De Rusten de Jager" alhief een groot provinciaal kegel- concours worden gehouden. Deelnemende bonden zijn de kegelbonden uit Amsterdam, Haarlem, Den Helder, Groningen, Utrecht en Alkmaar. De -l-e.6ttr.2e.grapte -zilveren lauwerkrans en een 'zilveren lauwertak, zijn aangeboden resp. door het gemeentebestuur eiï door den burgemeester.- De 3e prijs, een verguld-ziIvoren medaille, is beschikbaar ge steld door de V.V.V. Kleine botsing. Op den Loudelsweg is Woensdagmiddag een motorcarrier met groenten van de fa. Kokkes in botsing gekomen met een bak kersbakfiets. Beide voertuigen werden flink beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Wegenaanleg. Naar wij vernemen zal binnenkort een aanvang worden gemaakt met het in werk verschaffing aanleggen van den nieuwen weg tusschen den Nesdijk en de Zuidlaan. WARMENHUIZEN Veilingomzet Mei 1938. Aan de veiling alhier werd over de mnd, Mei verhandeld: Mei 1938 Mei 1937. Roode kool 160 kg. 26.900 kg. Gele kool 10.760 kg. 30.450 kg. Deensche witte kool 35.425 kg. 116.575 kg. Uien 12.325 kg. Peen 6.325 kg.. Bieten 1.625 kg. Late aardappelen 400 kg. Rabarber 9.800 bos 34.750 bos De omzet in Mei 1938 f 4349.92 tegen f 8774.27 in Mei 1937. ALKMAAR De bestnurskwestie in de Midden- standsvereeniging. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering der Alkmaarsche Middenstandsver- eeniging werden geen resultaten bereikt. Na dat den geheelen avond was gestemd, wa ren een zevental nieuwe bestuursleden bij een, die echter hun benoeming niet aan namen, omdat het oude bestuur niet in zijn geheel was herkozen. De vergadering werd verdaagd tot 16 Juni, het oude bestuur zal zoolang blijven zetelen, op 16 Juni zal opnieuw worden ge tracht een nieuw bestuur te formeeren. ZIJPE SCHAOERBRUG. Overplaatsing. De heer A. van Dijk, ambtenaar van het Prov. Electriciteitsbedrijf van Noordholland alhier, wordt overgeplaatst naar Hilversum m.i.v. 15 Juni a.s. In diens plaats wordt naar Schagerbrug overgeplaatst de heer W. de Bruin, thans te Naarden. NIEUWE N1EDORP Een ongelukkige thuisreis in de Langereis. Toen Woensdagavond de heer P. Ruiter en diens echtgenoote met paard en kar van het melken huiswaarts keerden, zijn, door dat het. paard schrok, paard en kar in de diepe ringvaart geraakt. Waren de beide oudjes niet bijtijds uit den wagen gespron gen, dan waren zij wis en zeker met dit voertuig in de diepte verdwenen. Weliswaar kwamen zij met „den schrik vrij", doch de zen schrik was toch van dien aard. dat voor de vrouw dr. Pool van Hoogwoud ont boden moest, worden. Behulpzame handen hadden intusschen paard en wagen op het droge gebracht. JAAP KUIPER. Noordhollander dezen grooten klassieken wegwedstrijd rijden. Dit wel een bijzonder heuglijke tijding, zoowel voor den renner- zelf als voor de wielersport in Noordhol land. Dol gelukkig... De stevige blonde boerenzoon uit Juliana dorp had ons eerst al eens geraadpleegd, wat hij doen zou; nu alle moeilijkheden uit den weg geruimd waren, kwam hij ons Dinsdagnacht, toen alles sliep, wekken, met de mededeeling, dat alles in kannen en kruiken was! Hij kwam van Chaam en was op weg naar huis. Zijn OQgen tintelden van vreugde, toen hij ons een en ander vertel de. Nimmer zag^n we een renner zoo gelukkig als Kuiper in dezen laten nacht. Uren gingen voorbij, eer wij den slaap weer konden vatten^Wij waren vervuld met respect voor dien „dwangarbeider van de route," die na zooveel tegenslag en moei lijkheden, eindelijk zijn naam heeft weten te vestigen als internationale renner van klasse, In het bergachtige Luxemburg zal hij de Hollandsche kleuren verdedigen tegen de Belgische, Fransche, Duitsche en Luxem- burgsche renners. Al te groote verwachtin gen mogen wij intusschen niet hebben; Jaap moet daarvoor nog- te veel leeren in het étapperijdersvak Maar dat hij zal vech ten als een leeuw staat voor ons vast. Mocht het hem gelukken een goed figuur te slaan, dan zal hij daarvan zeer zeker de vruchten kunnen plukken. Een contract voor de Ron de van Zwitserland moet dan niet uitge sloten worden geacht. Dat is evenwel van later zorg. Voorloopig zal onze kranige routier zich concentreercn op de course door het Hertogdom Luxemburg. SINT PAN CR AS Steunverleening en werkver schaffing. Het gemeentebestuur heeft bericht ont vangen dat van 13 Juni t.m. 27 Augustus de werkverschaffing en steunverleening tot het uiterste zal worden ingeperkt. De baggerre- geling wordt geheel stopgezet tot 1 Oetober. Er mogen niet meer arbeiders in zorg zijn dan over dezelfde weken als het vorige jaar. Als nieuw object is toegevoegd de centrale werkverschaffing bij de brug over de ring vaart te Broek op Langend ijk. Politie. Gevonden: Een rijwielbelastingmerk. Burgerlijke stand over Mei '38. Geboren: Atze, zoon van Simon Keizer en Grietje Nijmeijer; Jacob, zoon van Klaas Bakker en Neeltje Kloosterboer; Johanna Margaretha Adriaantje, dochter van Teunis Kliffen en Grietje Keizer. Gehuwd: Hermanus Barten en Trijntje v. Leijen; Pieter Smit en Neeltje Bakker. Overleden: Bastiaan van der Bijl zoon van Klaas v. d. Bijl en Lieuwkje Bijlsma. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Anna Kalma, van Dantumadeel naar no. 239; Petronella Reek, van Schermerhom naar no. 15. Vertrokken personen: Trijntje Pietertje Bonselaar, van no. 190 naar Koedijk, Hen drik Stegeman, van no. 258 naar Bergen (N.H.); Arie Swager, van no. 212 naar Oud karspel. LANGENDIJK OUDKARSPEL. Burg. Stand over Mei 1938. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Pieter Nicolaas Spaans te Barsingerhorn en Elisrfbeth Marie Eecen, te Oudkarspel. Getrouwd: Jacobus Beers te Noordschar- woude en Maria Spaans te Oudkarspel. Pieter Nicolaas Spaans en Elisabeth Marie Eecen. Overleden: Aris Mecreboer, oud 53 jaar, echtgenoot Tan Neeltje Timmerman (overleden te Alkmaar): Jannetje de Geus, oud 36 jaar, echtgenoote van Volkert Pol man (overleden te Alkmaar). Loop der bevolking. Ingekomen: Dieuwertje Engel van Alk maar; Maria Hillegonda van der Gulik van Harenkarspel; Aric Swager van Sint Pan- cras; Catharina Beemstcrboer van Noord- scharwoude; Helena Margaretha Admiraal van Limmen. Vertrokken personen: Aaltje Jonker naar Bergen aan Zee; Petrus Josef Stet naar Harenkarspel; Nicolaas Slooves naar Ha renkarspel; Pieter Nap en echtgenoote n. Ileerhugowaard; Jan Maakal naar Zuid- scharwoude; Maria Spaans naar Noord- scharwoude; Wed. G. van Meurs-Hoogland naar Harenkarspel; Cornelis Bruin naar Harenkarspel; Jacob Pieter Koster naar Bergen (N.H.); Elisabeth Marie Eecen naar Barsingerhorn. CALLANTSOOG BURGERLIJKE STAND OVER MEI 1938. Geboren: Nicolaas, zoon van Johannes Beun en Anna Weij; Nicolaas Theodorus, zoon van Nicolaas Klaver en Maria Catha rina Sluijs. Ondertrouwd: Mattheus Leune, oud 27 j. en Geertruida Elisabeth Steijl, oud 26 jaar. Getrouwd: Geene. Overleden: Jan Hendrik Comelis Kake- beeke, oud 59 jaar, echtgen. van Anna Ma ria Wisse; Gerrit Dekker, oud 55 jr., echt genoote van Maart.je Baken; Trijntje Nobel oud 69 jaar, echtgen. van Jan Hollander. LOOP DER BEVOLKING MEI 1938. Ingekomen: F. P. J. M. Kruidbos en gezin van A'dam naar A 45: Th. Veken, van Alkmaar naar A 55; J. Nieuwland, van Hee renveen naar C 15; Gr. E. Baan, van Bar singerhorn naar A 33; G. Bentt en gezin v. Texel naar C 27; A. Dekker en gezin van den Helder naar C 40; N. M. Groen en gez. van Bergen naar G 5; C. Pater, van Bergen naar C 5; K. Heerschap, van Texel naar B 39; M. Leune, van Den Helder naar C 30; A. Meuleveld, van Den Helder naar A 55; G. E. Steijl, van Haarlem naar C 69: L. C. Versluis, van Den Helder naar A 98; P. Meijer van Barsingerhorn naar A 65; Th. Mooij en echtgen. van Anna Paulowna naar B 51. Vertrokken personen: A. Noordstrand en gezin van C 3 naar Amsterdam; D. Bak ker en gezin van A 55 naar Zijpe; A. Weij, van B 59 naar Bergen; A. Schilder, van C. 3a naar Zijpe; J. Bouwens, van C 31 naar Den Helder; Wed. Minnes-Biersteker, van C 40 naar Den Helder; G. Biersteker van C 40 naar Den Helder; M. Vries, van B 57 naar Zijpe; Tr. Roos, van A 18; naar Den Helder; J. Smit en gezin van C 27 naar Den Helder. OUDE NIEDORP 'T VELD. L.T.B.-vergadering. De L.T.B. vergaderde dezer dagen ten lo kale van J. Blankendaal, onder leiding van den heer J. Bakker. Na opening volgt vast stelling der notulen. Naar aanleiding van de notulen' deelt de heer Tessclaar mede, dat de sloot (losplaats) aan den Provincialen weg opgeknapt is. In dit verband wordt een schrijven van den Provincialen Waterstaat voorgelezen, waar uit blijkt, dat de vaax-gelegenheid ter plaat se vervuild en ondiep is geworden door het afschuiven van afval, enz., wat bij de los- en laadplaats wordt aangevoerd. Degenen, die dit, aangaat, worden verzocht met deze opmerking rekening te houden. Hierna wordt de beschrijvingsbrief voor de Noordcrmarktbondsvergadering behan deld, en de afgevaardigden gekozen. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat de kindertoeslagregeling in werking zal tre den en dat 2 van het vertoonde bedrag over 1937 en 1938 door de werkgevers be taald zal moeten worden, met dien verstan de dat. de werkgever dit bedrag zal mogen inhouden van het loon van den arbeider. De premie zal door ai-beiders worden opge haald. De heer Impink, vertegenwoordigende den R.K. Volksbond deelt een en ander mede en spoort iederen werkgever aan, al heeft men ook maar één dag per jaar een arbeider, zijn bedrijf aan te geven als verzekeringsplich- tig bedrijf, teneinde gedekt te zijn tegen dc gevolgen bij ziekte en ongevallen. Voorts brengt spreker dank uit aan den L.T.B. voor de aansluiting bij het „kinder toeslagfonds". Door een 10-tal tuinders wordt een hoe veelheid „bayer" besteld. Betreffende den aankoop van kunstmest (gezamenlijk) wordt besloten dit aan te houden tot de vergade ring in September a.s. Vervolgens wordt medegedeeld, dat men zich, betreffende beschikbaarstelling en verkrijging van gronden in de Wieringer- meer ten behoeve van groententeelt, kan vervoegen bij. den Voorzitter. De commissie inzake de vaste laten, be staat uit de leden J. Bakker Sr., P. Tesse- laar en W. H. Bieripan. vodr'Oüde' 'Nie- dorp en voor N. Niedörp T. de Boèr. Deor den voorzitter worden'Trog-eenrge bemerkingen gemaakt en gegevens verstrekt betreffende het bespuilen der kool, volgens de methode Leefmans.- Bij de rondvraag vestigt de heer M. Schou ten de aandacht op een land- en tuinbouw- cursus. Anderen wenschen een aardappel selectie-cursus en weer anderen een cursus in eenvoudige bemestingsleer. Ook zal ge tracht worden een veeteeltcursus te orga- niseeren. Hierna sluiting. Prov. weg Schagen Hoorn Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben gisteren aanbesteed den aanleg van de aarden baan van het gedeelte van den provincialen weg Nicdorper Verlaat, tus schen de nieuwe brug over de Langereis bij de Mallegatsluis en Wognum. Het betreft hier een deel van den nieuwen provincialen weg SchagenHoorn. Laagste inschrijver N.V. Daalder's aanne mersbedrijf te Alkmaar voor f 141.724. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien gaat voor uit; over 2 a 3 weken wordt dat nog wel beter. Dan zijn de stalkoeien er wel uit, Dc handel was gisteren nu direct niet vlug •te noemen, er gingen stemmen op van trek kend. Hoogste noteering was f 285 voor een koe afkomstig van den heer Jac. de Veer te Schagen, verkocht aan slager Korvcr, Den Helder. Per pond kwam deze koe op 36 ets., volgens schatting. Een pracht Schot werd aangevoerd door den heer Jac. jStrijbis, Woudmeer. Hiervoor was veel ambitie; dit mooie en beste beest werd gekocht door gebr. Kweldam te Schagen voor den hoogen prijs van f 275. Een kenner hoorden we zeggen: Wat is dat, een extra best beest. Dus gebr. Kweldam kunnen hier wel succes mee hebben. De handel in kalfkoeien was goed. Hoog ste nofeering f 275. De handel in gelde koeien was matig. Pinken deze keer niet aange voerd. In paarden was weinig te doen. Nuchtere kalveren werden vlug en duur verkocht. Hoogste noteering f 15. De aan voer was weer belangrijk, dit gaat zoo stel selmatig door. Wat een verschil bij 20 a 25 jaar terug. In fokkalveren was ook aardi- gen handel. Deze golden 20—25 gld. De. han del in vette kalveren was goed; de duurste werd verkocht voor 75 gld., deze was pas 8 weken oud. Oude slachtschapen 2230 gld., handel matig. De z.g. vette schapen zijn de pas gescho- renen, ze golden f 1725. Handel matig. Ongeveer 14 dagen later komen de beken de kooplui weer. Voor dit soort vette scha pen was het nog even te vroeg. De handel in overhouders was zeer matig, hoogste no teering f 25. De handel in lammeren was stug, hoogste noteering f 12; de aanvoer was goed. Handel in bokken en geiten goed» Vette varkens noteerden wij voor 26^ ets., een mooie prijs. Het gevolg was dat de han del in biggen goed was. Wij noteerden 7- weeksche biggen 1719 gld., en 12-weeksclie biggen 4923 gld. De handel in kippen en konijnen was goed. Over het bezoek konden wij niet roe men, maar wat voor weer was het ook! TUINCONCERT SCHAGER HARMONIEKAPEL. Een Juni-avond, die te kil is om de be langstelling voor een openluchtconcert te stimuleerden, is iets zeldzaams. Gisteren be leefden wij zoo'n avond, toen de Schager Harmoniekapel in den Muziektuin zijn eer ste concert van dit seizoen gaf. De voor- jaarsstorm had niet alleen velen, die anders stellig waren opgekomen, thuis bij den haard? gehouden, doch bemoeide zich ook brutaal met de partituur op Jac. Jan- sens lessenaar; met één hand hield de di rigent. de fladderende muziekbladen in be dwang en met de andere voerde hij zijn wakker, nimmer-ontmoedigd troepje aan, waarin voor de eerste keer eenige leden van het Jeugdorkest meespeelden. Het programma vermeldde o.m. twee nieuwe nummers: „Der Joseph", ouverture van Méhul en een salonstuk van H. Pain- paie (instrumentatie van Jac. Jansen), waarin de heer de Geus de aantrekkelijke alt-saxophone-solo speelde. Dc levendige L'Estudiantina, een wals van E. Waldtuefel hadden wij in geen jaren van de Kapel gehoord en dit nummer deed het wederom goed. De heeron K. Slot en D. Muntjewerf blie zen vaardig de pistonsolo's in Kolkman's Concertpolka „Les Frères Jumeaux", deze reprise was zeer welkom. Met een paar zeer populaire nummers werd het programma besloten. Zij, die het gure weer hadden getrotseerd om van de klanken onzer Kapel te genieten, beloonden de spelers herhaaldelijk met luid applaus. De dappere muzikanten en hun leider verdienen méér belangstelling. HAVENBEZOEK IN MEI. Gedurende de maand Mei 1938 hebben 45 schepen de haven van Schagen bezocht, waarvan 7 schepen met een gezamenlijken inhoud van 194 ton met vee, 18 met een ge zamenlijken inhoud van 564 ton met, stuk goederen, 12 met een gezamenlijken inhoud van 1269 ton met steenslag enz. en een van 349 ton met kabels. Verder 7 schepen die ledig waren of niet voor de vrachtvaart dien den. Het grootste schip dat de haven be zocht had een inhoud van 581 ton en was gevuld met grint. STEUN AAN KLEINE TUINDERS. Tot leden der Commissie inzake de steunregeling aan kleine tuinders zijn be noemd de. heeren F. Bakker en C. Koning. PLAATSVERVANGEND WAAGMEESTER. Door B. en W. is de heer J. Zwart, ge meente-timmerman alhier, benoemd tot plaatsvervangend waagmeester. BOUWVERGUNNING. Dóór B. en W. is aan de Wed. A. Groo- tes vergunning verleend tot het verbouwen van haar peixeel aan de Landbouwstraat, en aan: Gr Glastra tot het- verbouwen van •zijn winkelpui van het perceel aan de Mo lenstraat. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtigen Cornelis Dirk Schel- tus en Johannes Rozing van de lichting '23 zijn opgeroepen om op 10 Oetober 1938 te Amersfoort voor den tijd van 10 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. POLITIE. Gevonden: een ceintuur, een huissleutel en een haarspeld. Verloren: een briefje van f10. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cathgrina Josephina Maria, doch ter van Johannes Rozing en van Catharina Josephina de Haan. Petrus Hendericus Dirk, zoon van Hendericus Kiezeling en van Geer truida Catharina Bleeker. Getrouwd: Joliann Friedrich Tolle en Aag je Watertor. Overleden: Maria Prins, oud 69 jaren, echtgenoote van Leonardus Alkemade. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen -personen gedurende Mei 1938. Adriaan Butter, E 185 van Alkmaar; Pie tertje Kos, F 10 van Hilversum; Pieter de Boer en gezin, C 103 van Hoogwoud; Abra ham van Splunter en gezin,Kanaalstraat 16 van Winkel; Pieter Sluis, C 14 van Cal- lantsoog; Theodorus A. de Weger, C. 35 van Hoorn; Pietertje Habiecht, C. 35'van Alk maar; Arie Ootjes en vrouw, G. 34 van Ha renkarspel; Dirk Zeeman erf gezin, J 31 van Schoorl; Pieter Scheltus. C 192 van Noord- Sffharwoude; Grietje Kaaij, C 192 van Nieu we Niedorp; Cornelis II. L. Knüwer, C 43 van Voorhout: Theodorus Volkers, C 14 van Zijpe; Hendrik Hcida, K 24 van Amster dam; Margaretha Maria Boersen. C 14 van Hoorn; Jitse Tiessen en gezin, H 59 van Barsingerhorn; Elisabeth van der Ploeg, C. 12S van Kollnmerland en Nieuwkruisland; F.lly Frese, F. 119a van Enkhuizen; Riemke Kingma. F 20, v. Enkhuizen; A. Knetsch, II 51, v. Zijpe; Simon Vethman en gezin, C 74 van Wieringerwaard; Gerard J. van Hool- werff, A 56a van ITeerhugowaard; Dirk Schoor!, E 159 van Wieringen; Anna Neef- lees, C 51a van Amsterdam; Jan Kossen en vrouw. Veldstraat 1 van Den Helder; Jentje van der Vecht, F 89 van 's-Gravenhage; Wilhelmus J. Ooijevaar en gezin, K. 62 van Zijpe. Vertrokken personen gedurende Mei 1938. Hendrikus L. Loermans, van A 105 naar Utrecht, Nicolaaskerkhof 4; Agatha Warde naar van E 191 naar Eist, Rijkersw.str. Hui ze „Vredeburg"; Nelly Wardenaar van E 191 naar Brummen. Huize „Groot Zuidwijk" C 125; Dirk Cornelis Wit en gezin, van A 7a naar Anna Paulowna, v. Ewijckskade 4 Jan Struijf, van D 30 naar Schoorl, Ileere- weg 80 Groet; Geertrudes Barendseu, van H 30 naar Anna Paulowna, Molenvaart 249 Tjitsche Dina Wijnjeterp, van D 82 naar Barsingerhorn, Kolhorn F 45 Leendert Te- rol van D -71 naar Wieringen, Hoofdstraat 32; Pieter Kostelijk, van E 133 naar Vlis- singen, Wachtschip; Petrus Paulus Jaco bus van Drünen en gezin, van C 51a naar Utrecht. Eendstraat 1 Comelit Elisabeth de Pater, van B 37 na&« Schiedam, Langesingelstr. 23; Dirk-de.Boer li ZONDAG 5 JUNL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorin. 10 uur, Ds. Eikema. Maandcollecte. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar, Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw, Onderwerp: Overvloed. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Oude Niedorp, geen samenkomst. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, Ds. M. van Wichen. Julianadorp, voorm. 11 uur, Ds. M. van Wichen. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, de heer J, Mensink, van Amsterdam. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop, Orgel, viool, solozang. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. A. J. P. Boeke, Schoorl, zie Groet. Warmenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. P. J, Krop, van St Pancras. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek g Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. Van Beetf-. Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud, geen dienst. Valkkoog, voorm. 10.30 uur, Ds. TinholL Doopsgzinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. vaal der Veen. Vertoeving. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde p Extra collecte. Geref. Kerk. Schagen, Landbouwstraat, voorm. 9.30 uur, Cand. van Minne, van Bergen. Nam. 5 uur, Cand. van' Minne. Kolhorn, voorm. 10 uur, de heer D. ViscK Nam. 3 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen,voorm. 10.15 uur, Cand. E. van Bruggen, van Amsterdam. Collecte Uitw, Zending. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Den Oever, nam. 4.30 uur, dc heer O. Deen. Schagerbrug, 's av. 7.30 uur, (bij van Twigt), de heer A. H. v. d. Kolff, van Dubbeldam. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging a.s. Woensdagavond om 8 uur in Evangelisatiegebouw. Ned. Herv. Evangelisatie. Slootdorp. nam. 2.30 uur, Ev. K. Kiewiet Middenmieer, nam. 2.30 uur, Cand. Nijdam. Wieringerwerf, vm. 10 uur, Cand. Nijdam. In alle diensten extra collecte voor de}1^ Zending. Wieringerwerf, 's av. 8 uur, Jongelieden» samenkomst in het vergadergebouw. The Star of Hope Mission. Julinanadorp, voorm. 10 uur, en 's av. 7.30 uur, de heer A. Donker, van Zaandijk. MAANDAG 6 JUNL Ned. Herv. Gemeente. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. - Orgel, viool, solozang. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Groet, zie Schoorl. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. A. J. P. Boeke Vroegdienst met de jeugd. Koorzang. Warmenhuizen, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Los. Aartswoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Rijkx. Geref. Kerk. Kolhorn, geen dienst. Evangelisatie. Schagen, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heeri n O. Deen. Den Oever, geen dienst. Ned. Herv. Evangelisatie. Middenmeet-, voorm. 10 uur, Ev. K. Kiewiefpd Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe Niedorp, geen dienst. M tbi M< Postd.ver. „Hollands Noordpunt" Zondag 29 Mei j.1. werd vanaf Pons St Maxence, afstand 433 km, de 3e buiten-Dc landsche wedvlucht gehouden. De loslating had scl plaats te 7 uur 55 min. met Z.W. wind, die en later tot W.Z.W. draaide. Het weer had een ne eenigszins buiig karakter, wat wel viel op te j mérken in de uitslagen van enkele goede lief-, hebbers. De heer J. Riemers toonde weer zjjnj0r kracht door zich met 12 zijner vogels op de prijslijst te plaatsen. Een mooi succes! n le prijswinnaar was een duif van F. Schol-» ten; aankomst 1 uur 2 min. 4 sec., snelheid 1421 m per minuut. De 30e of laatste prijs winnaar haalde nog 1336 m, aan. 1.22.10, De volledige uitslag is: F. Schol ten 1, 12, 21, 22; 87 pt. J. Riemers 2. 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 16, 18. 20, 27; 98 pt. H. Rietveld 4. 7, 23; 79 pt F. Cup 11, 30; 56 pt. P. van 't Hert 13; 37pt. A. F. Brand 14, 26: 57 pt. J. Peute 15, 19, 24; am 71 pt. R. F. Mulder 25, 28; 44 pt. C. Kooger is 29; 17 pt. A. Felkers 27 pt. Nieuwenhuizen 25 rv pt. J. Zoon 15 pt. S. Hania 7 pt. J. Peters 4 pt an Zondag a.s. vervolgen wq ons program met ide Laroche Migennes, afstand 560 km. jtag POSTDUrVENVER. „HET NOORDEN". C(0 Bovengenoemde vereeniging hield Zondagjeer j.1. een wedvlucht vanaf Corbeil, afstand 510 a p km. In concours waren 48 duiven. De duiven jj werden om 6.15 u. in vrijheid gesteld met Z.W ,j wind. De eerste duif bereikte haar hok ora 1 o cc 1 nin„ 1 in 4 7-»-J-i 12.56.10 en de 12e om 1.19.4. Door de volgendeJLj leden werden de pryzen verdiend: C. Bontes 1. 2, 3, 4, 6. A. Kooger 5, 8, 9. L. ten Kate 7. B. Zwierzicky 10. J. v. Rlel 11. T. Kos 12. ilit De (fei van K 20 naar Harenkarspel, Dirkshorn E 103; Maria Alida Meester, van C 14 naarïn i Medemblik, R.K. gesticht; Jan Dekker, vanllad II 62 naar Barsingerhorn C 34; Maria Ca-li?d tharina Wcnzelina Dekker, van C 148 naatfesp Wieringerwaard Groote Buurt A 102; Ja-*ert< rob Bakker, van H 29 naar Zijpe, Sinten Maartensvlotbrug D 84; Pieter Bas, van Böaai 193 naar Leeuwarden, BI eekerstraat 381 Feeli Jan van der Pijl, van B 73 naar Borgenden, Buinen B 137; Henderika van der Veld& van c 32 naar Alkmaar; Jan Leendert |.tee< Noorman, van C 34 naar Bloemendaal. mendaalscheweg 9; Nellie .Schram (echt£ucl1 gen. van Cornelis Kuit) van F 102! Bloemendaal, Aerdenhout Nassaulaan

Schager Courant | 1938 | | pagina 8