UITENLANDSCH O 1 VERZICHT Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant ....en Het puikje van de nieuwe Sumatra- Oogst is weer voor de Ritmeester-Rookers Amilda- crème, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat en Bruin. Doos 50 en 25 ct. HERGROEPEERING DER MO GENDHEDEN NA DEN MISLUK TEN AANSLAG OP TSJECHO-SLO WAKIJE. EEN LANGZAAM ZICH AFWENDEN VAN DUITSCH- LAND? DE OPVALLENDE HOU DING VAN HONGARIJE. DE VREDE SCHIJNT THANS VOL KOMEN VERZEKERD. Nu het dreigend oorlogsgevaar langzamerhand is afgewend in Europa, kan' men in de internatio nale wereld iets waarnemen als een nieuw positie kiezen van de ver schillende staten. Tot op zekere hoogte doet dit alles eenigszins den ken aan de houding," die menschcn zich geven, wanneer ze een./boemel- nacht hebben doorgemaakt en wan neer ze ontnuchterd, den volgenden morgen weer in aanraking komen met hun gezelschap van den vori- gen avond. Ze herinneren zich de dwaasheid, waaraan ze zich onder invloed van geestrijk vocht hebben bezondigd en misschien genceren ze zich wel een beetje. Misschien. Want menschen, die er een gewoonte van maken uit te gaan, krijgen in dit opzicht een olifantshuid en de hee- ren internationale diplomaten zijn in onze dagen niet van zulk een mentaliteit, dat ze zich heel spoedig over hun daden zul len schamen, zelfs wanneer deze maar be ter voor het groote publiek verborgen blij ven. In Duitschland, dat zich mew het ergst heeft aangesteld en waar de kater vermoe delijk mee het grootst is geweest, rommelt het nog een beetje na. Men krijgt echter den indruk, dat de patiënt bezig is'te her- het geval is, is ook de heeren uit Warschau het meest gelegen aan de eigen huid. In hoeverre de besprekingen tusschen de Poolsche en Roemeensche staven, die dezer dagen in Warschau zijn gehouden, wijzen op een zich verwijderen van Duitschland, is niet recht duidelijk, gelijk alles rondom Po len onklaar is. Een wonder zou zulk een afschuiven echter niet zijn, want de vriend schap blijkt vaker niet groot, wanneer het den vriend niet voor den wind gaat. We kennen het spreekwoord: Vrienden in nood, honderd in een lood. Intusschen kan ten aanzien van Duitschland zeker nog niet van „in nood" worden gesproken. Daarom „weifelen" de vrienden ook nog slechts. Een duidelijk bewijs echter voor de ver anderde situalie in Midden-Europa zou men' kunnen zien in de rede, door den Hon- gaarschen minister Kanya in de Kamer ge houden, waarin hij meedeelde, dat de Hon- gaarsche regcering niet gekant is tegen het aanknoopen van oprechte vriendschapsre laties met de Janden van de Kleine Enten te. Dit schijnt namelijk een omzwaai in op- tima forma. De Kleine Entente toch, aan wier leden bij het vredesverdrag deelcn van het voor malige Hongarije werden toegewezen, werd oorspronkelijk opgericht om ditzelfde Hon garije in bedwang te houden. Naast Duitsche en Poolsche vinden we zoodoende in Tsjecho-Slowakije (een der le den van de Kleine Entente, gelijk men weet), Hongaarsche minderheidsgebieden en men zal de plank stellig niet ver misslaan, wanneer men aanneemt, dat Hongarije de eerste gebiedsvergrooting hoopte te verkrij gen uit een evcntueele verdeeling van Tsje cho-Slowakije. De vermelde verklaring van minister Ka nya nu wijst er onomstootelijk op, dat Hon garije deze hoop vervlogen ziet en dat het monde van dfen heer A. Barten verklaard, dat een en ander in de beste orde is be vonden. In de nieuwe rekeningscommis- sie werden gekozen de heer A. Bai*ten, K. van Nienes en P. Verburg. Na eenige besprekingen bij de rondvraag volgt sluiting. A.N.G.O.B. De afd. Langendijk van den Algem. Ned. Geheelonthoudersbond, vergaderde ten hui ze van den heer P. Paarlberg te Oudkarspel. Besproken werd de pi-ov. meeting, die in samenwerking wordt gehouden met de an dere geheelonth. organisaties op 11 Sept. te Beverwijk. Voor de stertocht naar Beekbergen op 26 Juni gaven zich eenige deelnemers op. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de algemecne vergadering. De Blauwe Weekactie op Hemelvaartsdag is uitstekend geslaagd. Nadat een lezing was gehouden, volgde sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. Kroosopruiming. De banne Zuidscharwoude besloot mee te werken aan de kroosopruiming, door de voorwaarden te aanvaarden, waaronder dit door den polder het Geestmcrambacht zal geschieden. Jubileum. Dezer dagen herdacht de heer P. Berkhou- wcr het feit, dat hij gedurende 25 jaar het bestuurslidmaatschap van de banne alhier heeft bekleed. Tocht Ouden van Dagen. De ouden van dagen hebben gister hun jaarlijkschcn autotocht gedaan. Ruim een 20-tal luxe auto's met twee groote autobus sen brachten meer dan 100 vijf en zestig- jarigen en ouder uit Zuidscharwoude en Broek op Langendijk naar Amsterdam, al waar een bezoek aan Artis werd gebracht. Dat ook de oude menschen evenals de schooljeugd weet te genieten van alles, wat in den Dierentuin is te zien, bleek wel heel duidelijk: Zij waren opgetogen over het be zoek. De reis ging terug over Purmerend. Om den inwendigen mensch te versterken werd hier en daar „opgestoken". Al liet het weer zich 's morgens wat drei gend aanzien, langzamerhand knapte het wat op, zoodat men daarover ook tevreden kon zijn. 's Avonds was het muziekgezelschap pre sent, om de ouden van dagen op te wach ten en zoo ging het onder vroolijke fanfare- ^tellen. De pers heeft -er een oogenblik fel geblazen op Tsjecho Slowakije natuurlijk, op Rusland en op de democratische landen, wat wellicht uit valsche schaamte voort kwam en nog steeds wordt, ieder voorval in Tsjecho Slowakije, waarbij Duitschcrs of Su deten-Duitschers betrokken zijn, met graagte opgeblazen tot meer dan normale proporties Toch staat wel onmiskenbaar vast, dat de beslissende sla er is gemist en dat do Duitsche diplomatie bakzeil heeft moeten halen op het moment, waarop ze de wereld voor de zooveelste maal dacht te stellen voor een voldongen feit. Het is mislukt. Voor de eerste maal. Het begin van het einde? De Ttaliaanschc vriend, die op den avond van het bacchanaal zoo goed als nuchter bleef en daarom den kameraad in diens evoluties niet volgde .klopt hem nu gerust stellend op den schouder. Ciano is in een rede uitdrukkelijk komen verklaren, dat het fascistische Italië trouw bhift aan de as Rome-Berlijn en nauw zal blijven samenwerken met het nationaal- socialistische Duitschland. Deze verzekering die men den laatsten tiid bij monde van Jtaliaansche politici zoo dikwijls hoort her halen, dat men aan den ernst er van met grond mag gaan twijfelen was waar schijnlijk meer dan noodig. Wanneer men den vriend, waarom het «raat. pas heeft laten zitten is zulk een vriendschapsbeves- tiginc wel het minste, wat men kan doen en Hitlor c. s. mogen er zoo blij mee zjin als ze willen. De vreugd er over in Duitsche kringen zal wel niet vergroot zijn door de rnedcdeclingen, welke Ciano er on liet vol gen betreffende de goede verhoudingen tus schen Ttnliö en Engeland. Gedeelde vriendschap is in dit geval hal ve vriendschap. Want juist die anderen waren voor Duitschland op den bewust en feestavond ten deele alles behalve vrien den. Wat Duitschland noodig heeft is een heele vriendschap met Italië, geen halve. De groote dacon van de as schijnen werke lijk voorbij. Intusschen zal men de vrien delijke woorden van Ciano te Berlijn naar het uiterlijk zeker buitengewoon waardee- ren. In werkelijkheid echter weet men maar ai te goed, wat men er thans aan Rome heeft. Ook Polen heeft on den avond van het feest Duitschland in den steek gelaten, Wat men in Berlijn precies van dit land heeft verwacht, is niet recht duidelijk. Het heeft verdragen afgesloten met tal van landen: met Rusland, met Frankrijk, met Duitsch land. Vermoedelijk hebben de Duitsóhers gerekend op de gretirhpid van Polen om mee een deel van Tsjecho Slowakije in te slikken. Want .grli'k er een gebied is. wgar betrekkelijk veel DuitscherS wonen zoo is er een strook, waar vrij veel Polen worden gevonden. Te Warschau heeft men met de gedachte aan zoo iets ook stellig ge- coquetteerd. Maar het heeft Duitsch land in diens snrongen niet ge volgd. vermoedelijk uit vrees voor klappen. De ligging van Polen tus schen Duitschland en Rusland is is nu eenmaal een gevaarlijke en zooals met iedereen in de nregel het verstandigst acht zich neer te leggen bij het onvermijdelijke. Het aanknoopen toch van oprechte vriendschapsrelaties met de linden van de Kleine Entente sluit ook in: Tsjecho-Slowakije. En het is duidelijk, dat zulke vriendschapsrelaties omvatten het er- kennen van de bestaande grenzen. De manier in aanmerking genomen, waarop tot dusveri'c de hoop op een evcntueele gebiedsuitbreiding in Hongaiïje is gecultiveci-d, vestigen de woorden van minister Kanya den indruk, dat hier sprake is van een volkomen ommekeer in de interna tionale Hongaarsche politiek. Voor Duitschland zal het vermoe delijk wat bitter zijn deze zwenking te moeten vaststellen. De politici plegen nu eenmaal rekening te hóu den met do realiteit en de realiteit schijnt hier te zijn, dat er voorloo- pig op gebiedsvergrooting voor Hon garije ten koste van Tsjecho-Slowa kije niet meer te hopen valt. Duitschland heeft het beslissend moment niet kunnen waarnemen, het heeft moeten retireeren en het ondervindt de gevolgen, die daaraan nu eenmaal onvermijdelijk vastzitten: anderen, dié mede óp een voor deeltje hadden gerekend, wenden zich af. Waarmee de stabiliteit in Ccntraal-Euro- pa vermoedelijk belangrijk grootcr is gewor den. De oorlogsdreiging schijnt voorloopig de finitief te zijn afgewend. Uit onze omgeving NOORDSCHARWOUDE. Banne Noordscharwoude. De ingelanden van de Banne Noordschar woude vergaderden gisteravond in „Con- cordia". Aanwezig 13 personen. De voorzitter, de heer T. Kostelijk, opent de vergadering en deelt mede dat de kroos bestrijding binnen korten tijd ter hand zal worden genomen. De banmen zullen dit werk uitvoeren. Hierbij zullen yverkloozen te werk gesteld worden. Bij de sluis is puin gestort wegens het diepe vaarwater. Conversie geldleeningen. Besloten werd tot conversie van 2 geldleeningen, ineaan- de 1 Januari 1939, n.1. een van f 5917.48 bij de Maatschappij voor Gcmcentecrediet te Amsterdam. De rente bodraagt de eerste 10 jaar 3y2 pet. en daarna 3% pet. Verder een leening van f 12.100, welke gesloten is bij een particulier persoon eveneens 3% pet. De eerste lecning is ten behoeve van de Mosselenbrug, de tweede van 't spoor. Begrooting 1938. Deze wordt vastgesteld in ontvangsten tot een bedrag van f7146,08 in uitgaven tot f 5677.20, zoorlat het voor- deelig saldo vermoedelijk f 1468.88 zal be dragen. D'é begrooting wordt goedgekeurd. Namens de rekening-commissie wordt bij door beidé dorpen; opgewacht door velen, die mede genoten van de blijde gezichten van hen, die een prachtigen dag achter den rug hadden. Een woord van dank aan allen, die den ouden menschen een onvergctelijken dag hebben bezoi'gd, mag hier zeker niet ontbre ken. OUDKARSPEL. Geslaagd. Onze vroegei'e plaatsgenoot, de heer P. .Spanjaart, le ambtenaar ter secretarie te Hoogkarspcl, slaagde te Den Haag voor het eerste gedeelte van het examen gemeente- financiën. STOPZETTING WERKVERSCHAFFING EN STEUNREGELING. Van den Rijksinspecteur van de wei'kver- schaffing te Alkmaar werd bericht ontvan gen, dat de gemeentelijke werkvei-schaffing (Bagger- en slootwerk) met ignang van 13 Juni a.s. wordt stopgezet. Deze stopzetting duurt tot 1 October a.s. Ook do steunx-egeling wordt stopgezet en wel van 27 Juni a.s. tot en met 27 Augus lus d.a.v. De wei'kloozcn zullen dan bij de centrale werkverschaffing in den px-oefpolder te werkgesteld worden. UITSLUITING STEUNREGELING. Wegvns staking in den proefpolder Geest- merambacht zijn de 6 arbeiders uit deze ge meonte gedurende 2 werk eventueel aan sluitende steunweken uitgesloten. Ingevolge toezegging in de Maandag j.1. gehouden raadsvergadering hebben, naar wij vernemen, B. en W. met een gemoti veerd verzoek zich tot de bevoegde instantie gewend om deze straf kwijt gescholden te krijgen. Van dezen brief hebben de organisaties, waarin deze arbeiders georganiseerd zijn. een afschrift ter kennisneming ontvangen. Wij kunnen niet .'anders dan de pogingen van B. en W. toejuichen en spreken de hoop uit, dat het vei-zoek resultaat mag hebben. In de Maandag j.1. gehouden raadsverga dering werd,- zooais men zich zal herinne ren besloten den Minister van Sociale Zaken te verzoekén het uurloon in de werkver schaffing, in den prnefpoldex*, thans bedra gende f 0.25 met 2 cent te verhoogen en werden B. en W. uitgenoodigd dit verzoek tot den betrokken Minister te richten. Naar men ons mededeelt hebben B. en W. een dusdanig verzoek doen uitgaan. Behal ve dat verzocht is om het uurloon met 2 rent te verhoogen is tevens dé wenschelijk- hoid naar vorpn gebracht on het geven van een training.stoeslag gedurende eenige we ken aan pas geplaatste arbeiders, omdat niet iedere werklooze onmiddellijk met de werkzaamheden vertrouwd is. Wii doen hiervan mededeeiing in de hoop dat de andere, bii deze werkverschaffing be trokken gemeenten, eenzelfde verzoek zul len doen uitgaan. Deze pogingen sluiten ons aan bii die. welke on voorstel van Ged. Kooiman en de statenleden Beuzemaker en Clljns aan Ged. Staten zullen worden onder voeden. PUBLICATIE. HET VERPACHTEN VAN BOOM GAARDEN. De Nederlandsche Gi-oenten- en Fruit- ccntrale maakt bekend aan 'de bij haar aangeslotenen „B", zijnde telers van fruit, ander dan fruit onder glas, en frambo zen, dat zij onder bepaalde voorwaarden dit jaar wederom toestemming verleent om het door hen geteelde ongeoogste fruit te vci-pachten aan de bij haar aangeslote nen „E", ingedeeld in groep „P", zijnde de pachters van ongeoogst fruit. De voorwaarden aan deze verpachting verbonden, alsmede de daartoe noodige formulieren, zijn verkrijgbaar aan die vei lingen waarbij de telei'-verpachter is aan gesloten. Geen verpachting van ongeoogst fruit mag tot stand komen zonder dat hiervoor de noodige formulieren, behoorlijk inge vuld, aan de betreffende veilingen zijn ingeleverd en door haar accoord bevonden. 's-Gravenhage, 2 Juni 1938. '(Adv.) BROEK OP LANGENDIJK. Steun kleine tuinders. Door de commissie tot steun aan kleine tuinders zijn Donderdagavond 12 geval len behandeld, waarvan er 2 zijn onder gebracht bij gi-oop C, 7 bij groep B, 1 bij groep A, 1 geval werd afgevoerd wegens hoogen ouderdom met te weinig inkom sten en 1 geval wegens te hoogc inkom sten. Stand werkloosheid. Bij het agentschap dor arbeidsbemidde ling staan thans nog ingeschreven als werkloos: 24 landarbeiders, 2 fabrieks arbeiders en 20 transportarbeiders. SINT PANCRAS Politie. Bij Rijksveldwachter Rol aangegeven: 2 gevonden rijwielbelastingmerken. NIEUWE NIEDORP De Pinksterkermis. Tijdens de kermis zal er in zaal Kossen een gezellige sfeer heerschen; de heer Kossen is er n.1. in geslaagd beslag te leg gen op het bekende Beiersche Dansorkest. Ongetwijfeld zullen talrijke dansliefhebbers op de tonen van dit mooie orkest over de spiegelgladde dansvloer willen zweven. Dinsdagavond komt de Centraal Bioscoop van Noordscharwoude in de zaal van den heer Kossen met het schitterende film werk „De Melodie uit het Verleden", waar in Brigitte Ilorney en Willy Birgel de hoofdrollen vervullen. Het is een sterke speelfilm, vol dramatische spanning, waar in we kennis maken met een rijk indu strieel, die in zoo hevige mate door zijn zaken in beslag wordt genomen, dat hij niet merkt, dat een meisje veel van hem is gaan houden. Later merkt hij dat wel, maar dan ie Baxbara zoo Heet het meis je réeas getrouwd en hceffc' een zoontje. Bijna laat ze zich bewegen met, hem nvee te gaan; zij doet dit echter niet en in een ontroerende scène nemen de gelieven afschéid. 20 jaar lang hevige rheumatische pijnen in haar voeten. Nu den geheelen dag zonder pijn. Mevi*. E. A. schrijft: „Ik gebruik Krusohen Salts nu gedurende vier jaar. Daarvoor had ik gedurende 20 jaar verschrikkelijk gele den aan mijn voeten; soms verwisselde ik wel vijf keer per dag van schoenen. Nu kan ik hetzelfde paar schoenen gemakkelijk den geheelen dag aanhouden. Ik kan Kru- schen Salts niet hoog genoeg roemen". De oorzaak van die kwellende rheumatische pijnen is meestal een ophooping van giftige afvalstoffen in Uw lichaam. Kruschen Salts spoort Uw afvocrorganen aan tot krachtiger werking, waai'door alle afvalstoffen spoedig venvijderd woxxlen en geen kans meer krij gen zich op te hoopen. Uw bloed wordt ge zuiverd en tegelijkertijd zullen Uw rheuma tische pijnen vciTnindci-cn om tenslotte ge heel te verdwijnen. Kruschen Salts is ver- ki-ijgbaar bij alle apothekers en erkende di-ogisten. WIERINGEN Aanbesteding. Gistermiddag is alhier door architect Zan- stra aanbesteed het schilderwerk van het te verbouwen „Noorderlicht". Ingekomen waren de volgende biljetten: C. Bakker f 1796.—; J. N. Bruul f 1805.—; J. en S- Lont f 1821.Gebr. Gorter f1924; Gebr. J. en N. Lont f 1928.P. Kraak f 1934.—. POLITIE Gev. een padvindersx-iem. Inl. bij den gemeente-bode. WIERINGERMEE 7? Burg. Stand van 28 Mei t.m. 3 Juni. Geboren: Wilhelmina Johanna Maria, dochter van II. J. A. Hakvoort en J. M. M. Smit. Kunje, dochter v. I. I. Spricnsma en E. Tillema. las Aart Petro, zoon van U. Spluntcr en M. van den Beig. Gei'arda, doch ter van G. J. de Ruiter en P. Reijen. Onderti-ouwd: C. H. te Buck en G. Lief hebher. SINT MAARTEN Burgerlijke stand over de mnd. Mei 1938. Geboren: Margarctha, Catharina, dochter van Jacobus Lowi-entius Groot en Maria Kuijper; Trijntje Neeltje, dochter van Dirk Brak en Afra Alida Kos; Jacob Aric, zoon van Willem Strooper en Vrouwtje peertrui- da Kossen; Elisabeth Mai'ia, dochter van Jan Stoop en Maria Cornelia Mak; Corrie, dochter van Johannes Spaansen en Maar- tje Broekhuizen. Gehuwd: Johannes Petrus Berkhout, oud 2-3 jaren en Maria Margarctha Blom, oud 26 jaren. Overleden: Paulus Koopman, oud 41 j'aren, ongehuwd. HEER-HUGOWAA}1 VEENHUIZEN. Ernstig auto-ong«h| Gisteravond om kwart over 7 geraakte bekende motoiTijdcr Jan Moejes uit He? hugowaard met zijn D.K.W.-auto bij h? perceel van den heer J. Borst aan den Tc weg te water. Op'onverklaarbare wijze -ws de heer Moejes zijn stuur kwijt geraakt, stoof den walkant in en met een geweldig? gang vloog de auto over den kop. De he? Ürsem was direct ter plaatse, om den he? Moejes, die zich in een benarde positie vond, te verlossen, wat ook gelukte. Zoo li? met een ernstige polswond en een hoofdwon dit ongeluk betrekkelijk nog goed af. Onmiddellijk was Dr, Zwarteveen plaatse om de wonden te verbinden, wan na de heer Moejes met den arts naar Hee hugowaard ging. Even later werd de zwaa vernielde auto door den kraan wagen va den heex*-De Groot opgehaald. OUDE NIEDOK Loop der bevolk Ingekomen: Johannes Hoedjes en gezl van Wieringerwaard, Kreil; Cornelis K< ning en gezin van Heerhugowaard; Niesj Wever van Broek op Langendijk; Corneli Theodorus Droog van Harenkarspel; Wilhe mina Brigitta Catharina Veldman van AU maar; Jb. van Westen van Nieuwe Niedoq Aaltje Kwakman van Amsterdam. Vertrokken: Jansje Groot naar Heilo Rijksstraatweg; Petrus Theodorus Bruin Heiloo, Oosterzij, p.a. P. Kuiper; Dii'k va der Ooi'd en echtg. naar Hoogwoud, Aart woud; Eva Maria Keijzer naar Limmen Dusseldorpsche weg 112: Hendrik Johanni Jonk naar Amsterdam, le Atjchstr. 94-11. Burgerlijke stand Geboren: Maria Anna, dochter van Adrij nus Groen en Afra Poel;„ Hermanus Johai nes Maria, zoon van Johannes Put en J( banna Anna Vergeer; Willem Maarten, van Jan Langedijk en Nelly Niesje Liefin de Vries; Cornelis Mattheus, zoon van J< hannes Ligthart en Grietje Ruiter; Corneli Cathaiïna Maria, dochter van Gerardu Adrianus Boekei en Maria Cornelia Ve haar. Gehuwd: Johannes van der Veer, oud h jaren, landbouwer te Amstei'dam en Geei truida Johanna Sladegaard, oud 27 jarei wonende te Oude Niedorp; Nicolaas Appc oud 32 jaren, tuinder te Zwaag en Guurtj Koning, oud 38 jaren, wonende te Oude Ni: dorp; Cornelis Theodorus Broersen, oud 2 jaren, tuinbouwer en Anna Catharina Been oud 23 jaren, beiden wonende te Oude Nie dorp. Overleden: Elisabeth Ambrosia Ligthart oud 16 dagen,, dochter van Nicolaas Johan nis Ligthart en Maria Portegijs. Bouwvergunning Aan den lieer J. Blanken daal is vergi ning verleend tot het bouwen van een i necl en danszaal. ALKMAAR, 3 Juni. Aangevoerd: 50 stapels, zijnde 136.000 K? Fabriekskaas, kleine f 21.idem commis sie f 22.—, Boerenkaas kleine f 26.— pe 50 Kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 3 Juni. Veemai-kt. 7S En sterstieren f 8018( 112 Twcnterstieren f 180—345 per stuk, 38 vette koeien f 140—275 per stuk, 46—70 ct per Kg., 363 melk- en kalfkoeien f 12530( 32 pinken f 65—150, 28 vette kalveren f 1 60, 684 nuchtere kalvei'en f 38, 520 ve*' schapen f 1228, 216 weidescbapen f 11- 21, 899 lammeren f 711, alles per stuk 208 vette varkens f 38130 per stuk, 465 ct. per Kg., 35 magere varkens 2235 ct per Kg., 247 kleine biggen f S17.50 pc stuk, 39 bokken en geiten, 78 paarden f 1 300 per stuk, 24 graskalveren. Totaal aan voer 3S95 stuks. Overzicht: Vrijwel alle soorten aanvoe kleiner. Stieren meer aangeboden, handc trager, iets lager. Vette koeien, goed soort ongeveer prijsb, overigens iets mii der. Melk- en kalfkoeien goede soortc rtdelijk vlug en prijsh., afwijkende sooi kalm. Pinken, handel redelijk. Vette ka veren handel kalm, prijzen vrijwel gelijk Nuchtere kalveren aanvoer prijsh., late iets minder. Varkens prijshoudend. Kleini biggen iets lager. Vette schapen minde: Lammeren als gevolg van kleinere aanvoe prijsh. Gisteren nam de N.V.C. 120 vai kens over. Zuivel. Sleutelkaas 18, Nagelkaas 6- 26, Edammerkaas 1230, aanvoer 1418 Kf Mijnboter 1.22, Veilingboter 1.20—1.18 pe Kg. Aanvoer Ö/3, 4/6 en 2/12 vaten. Coa missie 81. Eierhandel. Kipeieren: aangevoeri 19000 Kg., prijs 2^—4 ct., per stuk, hejj delsprijs 5057*/^ ct. per Kg. Eendeiei'cn aangevoerd 350 Kg., prijs 3—3*4 ct. pe stuk, handelsprijs 42*/245 ct. per Kg. Pluimvee. 10 Slachthanen f 0G0—1 50 slachtkippen f 0.6O—1.10, 250 jonge ha nen f 0.40—0.90, 50 piepkuikens f 0.20- 0.30 per stuk. Vereen, van Zuivelmaatschapnijcn. - Edammer kaas 20 plus 8.50—9, 40 plm 1616.50, Goudsche kaas 20 plus 8.50—? 40 plus 1616.50, broodkaas 40 plus 16- 16.50. Stemming kalm.

Schager Courant | 1938 | | pagina 10