Bommen op Frankrijk Ernstig motorongeluk te Nieuwe Niedorp Economische crisis is gebazel Schaper Roosjes Venus-armen 10.000 dollar per stuk Marktberichten Schuld: roekeloosheid of drank misbruik. Na afloop van de kermis te Nieuwe Niedorp is in den nacht van Zondag op Maandag ongeveer half drie de 24-jarige 'A. Huiberts, wonende te IJmuiden, een ernstig ongeluk met zijn motorrijwiel over komen. Ter hoogte van de Coöp. Boeren leenbank aldaar stonden op dat oogcnblik eenige wielrijders goed rechts van den weg. Niettegenstaande dit reed genoemde' H. op deze wielrijders in. De motorrijder verloor hierdoor de macht over het stuur <en sloeg tegen den grond, met het hoofd pp den rand van het trottoir. Hij bleef hier liggen met een zware her senschudding, benevens eenige schaafwon den. De politie was spoedig ter plaatse, als mede Dr. Broekens van Winkel, als waar nemer voor Dr. de Boer. Per ziekenauto van de fa. Raven en Lingeman van Schagen is het slachtoffer naar het Centraal Zieken huis te Alkmaar vervoerd en aldaar onder behandeling gesteld van Dr. Frederiks. Gelukkig dat het publiek zoo verstandig ïs geweest, den patiënt rustig te laten lig- gen* tot dat deskundige hulp aanwezig was. Onoordeelkundige behandeling toch kan onder zulke omstandigheden levensge vaarlijk zijn. Een der wielrijders moest eveneens onder ledische behandeling worden gesteld, hoe wel zijn verwondingen niet ernstig zijn. Nader vernemen wij, dat er goede kans bestaat op het levensbehoud van den ver ongelukte; hedenmorgen maakte hij het iiaar omstandigheden vrij goed. Roekeloos. Wij* moeten hier helaas aan toevoegen, 'dat dit. ongeluk geheel is te wijten aan roe keloosheid. In den vooravond reeds meende H. van zijn kunnen op het motorrijwiel blijk te moeten geven, door verschillende roeke- Jooze, niet van gevaar ontbloote kunsten, te Idemonstreeren, wat toch vooral te midden jvan de kermisdrukte zeer gevaarlijk is. Wanneer men echter na afloop van een kermis het geronk en geraas der motoren ikoort, dan moet men zich dikwijls verbazen dat er niet meer ongelukken gebeuren. Hoe veel van die jongelui toch zijn door de op- Winding van hot feest en de alcohol, nog geheel normaal? WJER1NGEN DE LAATSTE FEESTDAG. Het concours slaagde uitstekend. Gisteren was hot de laatste dag der fees telijkheden. 's Middags werd om 2 uur be gonnen met een vaandelmarsch, waaraan ideelnamen de gymnastiekverceniging Wie pingen, leider de heer H. Pennekamp, de handolinever. Oefening Kweekt Kunst, dir. Jongkind, en de voetbalver. Succes, voor- i.ïeitter D. Nieuwbuurt. Vooraf gegaan door Harmonie, dir. de hr. Kreijgcr, werd na een rondgang door het dorp koers gezet naar het Succesterrein, waar een défilé plaats had voor het- eere comité. Nadat de vereenigingen zich voor dit co mité hadden opgesteld, sprak burgemeester Kolff een kort woord, waarin hij vooral liet uitkomen, de groote saamhoorigheid, welke hier tusschen de verschillende vereenigin gen heerscht. Met een hoera op alle vereeni gingen besloot de burgemeester zijn rede, I waarna door allen staande het Wilhelmus XA Werd aangehoord. Hierna betraden onder groote hilariteit der talrijke aanwezigen 2 gecostumeerde elftallen het terrein en begonnen een match Dat de lach niet van de lucht was, laat zich indenken; vooral de zuigeling deed het heel goed. In de rust lieten de kleine meisjes der gymnastiekver. ons een vrije oefening zien, waarna de grootere meisjes met medewer king van „Harmonie" een fraaie knotsoefe- Iiing uitvoerden. Dan kon het publiek weer schateren: de ttweede helft van de match werd gespeeld, j Na den wedstrijd brachten de dames ons een keurige vrije oefening, terwijl de onvol- irezen Trien de Wit en Geer Snooij hun :unnen toonden, liet applaus dat zij behaalden, was over weldigend. Tijdens de rust van den voet balwedstrijd SuccesO.S.V. zagen we nog een paar fijne hoogbrug-oefeningen van Janny Blaauboer, Trien de Wit en Geer Snooij. Ook uitstekend! Na de match, welke met 3—2 door O.S. iV. werd gewonnen, ging het in optocht naar de feesttent, waar, na eenige dansen, 'de voorzitter van „Harmonie' het woord nam. In deze sluitingsspeech dankte spreker vooral de feestcommissie voor het vele 'werk, het eere-comité voor haar belangstel ling, de vereenigingen voor hunne mede werking en tot slot liet publiek voor de prachtige opkomst. Speciale dankwoorden ■richtte spr. nog tot den directeur, den heer P. Kreijger. Deze woorden werden imet een hartelijk applaus onderstreept. De heer Nieuwbuurt, voorzitter der feest- Commisic, voerde vervolgens het woord en maakte de uitslag der vaandelmarsch he kend. Deze luidde: te prijs Gymnastiek vereniging „Wieringen", 92 punten; 2e prijs Mandolinevcrecniging „O.K.K.", 83 p. Beide prijzen waren medailles. Als mooist gecostumeerde van de voetbalmatch kre gen: Vader, Moeder, Dochter den eersten prijs; Zuigeling 2e prijs; Baron von Ha- berniks 3e prijs. (De prijzen bestonden uit luxe voorwerpenj. De jurv werd gevormd door de heeren Brouwer Jr., Ruijs, Brou wer Sr. 's Avonds werd een groot serpentinehal gehouden, waarmede dit goed geslaagde concours weer tot het verleden behoorde. HEER HUGOWAARD TOESTAND JAN MOEJES. Omtrent den toestand van den bekenden motorrijder Jan Moejes, die, zooals men weet het slachtoffer van een auto-ongeluk is geworden, vernemen wij, dat de patiënt het heel goed maakt. Binnenkort hoopt hij het ziekenhuis te verlaten. ANNA PAULOWNA ALG. VERG. BOERENLEENBANK. De Bank bestaat 30 jaar. Opening. Burgemeester Lovïnk opende als voorzit ter-directeur van de Coop. Boerenleenbank de in Veerburg gehouden 'algemeene verga dering dezer bank, waarbij hij o.a. het vol gende zeide: Onze plaatselijke bank, opgericht in 1908, bestaat thans 30 jaar. Zij heeft in dien tijd niets aan belangstelling bij haar leden inge boet, die belangstelling is nog steeds stij gende. De tijden zijn ook voor onze bank en voor al voor de Centrale buitengewoon zwaar. En dat nu eens niet, omdat er gebrek aan geld is (wat op armoede kan wijzen), maar juist omdat er te veel is (wat, toch ook een gevolg van een slechten tijd is). Er is te veel geld, omdat er geen behoorlijke belegging voor gevonden kan worden. Dit geld, dat om een nieuw woord te gebruiken „groeizaam geld" moest, zijn, d.w.z. geld, dat den bezitter een behoorlijke rente, den gebruiker een be hoorlijke winst en tal van hoofd- en hand arbeiders ëen behoorlijk loon moest geven, wordt bewaard en renteloos of vrijwel ren teloos opgeborgen en ondergebracht bij ban ken, die als solide bekend staan. Daardoor worden ook de Boerenleenbanken als het wa re met geld overstroomd. Een gevolg daarvan is, dat. ook hij de Boe renleenbanken de rente verlaagd zal moeten worden en dat zeker voor de groote bedra gen. De particuliere banken zijn daartoe reeds lang overgegaan. De Centrale heeft het zoo lang mogelijk uitgesteld en wil het gaarne, vooral voor de kleine beleggers, die van de rente moeten leven, nog wat schik ken. Als allen meewerken zal op dit punt nog wel wat kunnen worden bereikt,. Ons parool is immers altijd nog: „Een voor al len en allen voor één!" Over de resultaten van onze bank over 1937 kunnen we tevreden, ia zelfs zeer te vreden zijn. De winst is f6440.19, terwijl de reserve tot bijna f33.000 is opgevoerd. Groote voorzichtigheid blijft echter geboden, want al zijn de landerijen hoog in prijs, veel hoo- ger dan met de bedrijfswaarde overeen stemt, en al zijn de veeprijzen beter gewor den, het is alles nog „kunstmatig", terwijl voor de toekomst nog weinig goeds is te voorspellen en den boer weinig vrijheid is gebleven, zoodat we maar steeds met vrees en spanning vragen en zuchten: „Wachter, wat is er van den nacht?" Met den wensch, dat vergadering mocht zijn in het belang der Raiffeisenbank in het algemeen en tot voordeel en geluk van de leden dezer bank in het bijzonder, ver klaarde spr. de vergadering voor geopend. (Applaus). Verkiezingen. Nadat de notulen onveranderd waren vast gesteld en den kassier, den heer Kaan, 't secretarisambt voor dezen avond was opge dragen, volgden eenige verkiezingen. De heer C. D. Rezelman werd als be stuurslid herkozen. Deze deelde daarop mede, dat de tweede verkiezing van de com vocatie „wegens vertrek van den heer G. J. Lovink" kwam te vervallen, daar de heer Lovink bestuurslid van den bank blijft. De heeren J. C. Geerligs Gz. en P. J. Wai- boer werden als plaatsvervangende be stuursleden en de heer G. Smit Sz. als lid van den Raad van Toezicht herkozen. De heeren C. Geerligs Cz., H. Wilms en J. J. Jongejans werden aangewezen om de commissie tot nazien der rekening 1938 te vormen: plaatsvervangers de heeren J. Ren tenaar, K. Brugman en C. de Vries. Rekening en balans. De heer A. Boer brengt verslag uit namens de controlecommissie 1937. Alles is vol maakt in orde bevonden. De rekening sluit met een eindcijfer van f 1.868.114.33de ba lans met f920344.04M, Balans Spaarbank f662.736.68. Met dank aan de commissie en aan den kassier voor z'n nauwkeurig beheer werd de rekening goedgekeurd. Jaarverslag. Het jaarverslag van den heer Kaan, memo reerde het verlies dat de bank leed door het overlijden van het lid van den Raad van Toezicht, den heer D. Stammes. Behalve de gewone maandelijksche en driemaaudelijksche controle door Bestuur en Raad van Toezicht, is door inspecteurs van de Centrale nog vier maal onvenvacht controle gehouden. Alles was steeds in orde. Het aantal spaarbankhoekjes bedroeg op het eind van liet jaar 599; voorschothoekjes 15S, hoekjes in loopende rekening 97. Het aan lal leden was 380, overleden 7, bedankt 1, nieuwe leden 7, zoodat het thans 379 be draagt. Spaargelden. Op 1 Jan. 1937 was ingelegd f637.876,7414. Ingebracht f315.628.76, terug genomen f308.361,8314, rente f 17881,20, waar van uitbetaald f288.19 en bijgeschreven f 17.598.01, zoodnt. op 31 Dec. 1937 wat gede poneerd f662.736.68. Voorschotten. Op 1 Jan. 1937 was uitge leend f255.586.42. Aan 9 personen is geza menlijk f9.170 verstrekt. Afgelost f47781,84. Aan het eind van het jaar was dus nog f216.974,58 uitgeleend. Aan rente is f 10.410.54 ontvangen. Loopende rekeningen. Op 1 Jan 1937 had de bank in L. R. te goed f577 146.17. Tn min dering ontvangsten schuld f 206.962.74. Uit gegeven in L.R. f 1.499.428.99 en ontvangen f 1.440.243,9614, zoodat de bank op 31 Dec. '37 te goed was f 429.368.4514Aan rente is in L.R. ontvangen f23.061.86, uitbetaald f640.97. bijgeschreven f3874.24. Winst, na aftrek van alle onkosten f 6440.19. Er werden dit jaar 4927 posten geboekt tot een bedrag van f2.956.189.071/» (vorig jaar 5089 posten f 2.765.481.001/»}. Afgevaardigden Alg. Verg. Als afgevaardigden ter algemeene verga dering te Utrecht werden aangewezen de hee ren J. C. Geerligs Gz. en D. J. Kaan en als plaatsvervangers de heeren Jb. van Stip- riaan en J. Smit Az. Nieuwe brandkast. Medegedeeld werd, dat de bank van de bank te Wieringen een brandkast heeft ge kocht, waarin safe-ruimte voor de leden a f5 per jaar te huur is. Rondvraag. De lieer J. Stammes vroeg of de rente voor opgenomen gelden kan worden verlaagd. Voorzitter antwoordde, dat deze vraag ern stig door het bestuur in overweging zal wor den genomen. De rente is thans zeer moei lijk vast te stellen, vooral ook voor de spaarders. De bank zelf ontvangt van een bedrag 1 de spaarders nog 2% en van bedragen boven f 10.000 1 De heer J. Hooimeyer ondersteunde de vraag van den heer Stammes. Hierna volgcle sluiting. Duivensport. „Altijd Verder" had op de wedvlucht van af Pont St. Maxcence (afst. 425 K.M.) 50 dui ven in concours, die om 7 u. 55 met Z.W.- wind in vrijheid werden gesteld. De eerste vogel bereikte het hok op 1 8 min. 7 sec. en vloog 1367 meter per minuut; de laatste prijswinnende duif werd om 1 u. 26 m. 12 sec. geconstateerd en vtoog 1292 M. per minuut. Prijzen en punten: W. Blaauboer 1 met 10 punten; N. Spigt 2 en 9 met 9 pt.; A. Lief hebber 3 met 8 punten; P. de Vries 4, 5 en 10 met 7 punten; J. A. Waiboer 6 met 5 punten; H. Koster 7 en 8 met 4 punten. Onze oud-plaatsgenoote, mej'. E. de Leeuw, bekend als schrijfster onder den naam Geertruida Carelsen, is, zooals elders in dit blad wordt vermeld, op 95-jarigen leeftijd overleden. Mej. De Leeuw was een dochter van Ir. De Leeuw, onder wiens lei ding den Anna Paulownapolder is droog gelegd. NIEUWE NIEDORP PINKSTERWEE! Terwijl zich een kermisbezoeker uit Kol- horn op het trottoir bevond, had hij het on geluk dat. zijn „Zondagsche jassie" door een passeerende auto, waarvan het portier open stond zoodanig werd gegrepen dat genoemd kleedingstuk, voor verder gebruik waarde loos is! Het zal je toch maar gebeuren, op Pinkster. Het nummer der auto is de politie bekend- NIEUWE NIEDORP—BERGEN 3—1 Nieuwe Niedorp IIBergen II 51 Nieuwe Niedorp AV.C.L. A 40. Nieuwe Niedorp BSporters B 1—1 Succesdag voor Geel Zwart. In tegenstelling met andere jaren nu eens geen seriewedstrijden. Het bestuur had dit maal voor alle elftallen (behalve het der de) vriendschappelijke wedstrijden georga niseerd. N. Niedorp I. speelde tegen Bergen I. De bezoekers hebben hun eerste optre den in Nieuwe Niedorp niet in winst kun nen omzetten; met 3—1 bleef de thuisclub de meerdere. Voor de rust was de strijd nog het meest spanned, daarna was het in hoofdzaak Nieuwe Niedorp dat de toon aangaf. Bergen was toen bepaald stukken in de minder heid. Dat de score niet hooger is geworden, heeft Bergen te dankén aan haar goede ach terhoede/waarin de rechtsback uitblonk. Scheidsrechter Stam leidde deze sportie ve ontmoeting op waarlijk keurige wijze. N. Niedorp II was sterker dan Bergen II, maar de uitslag 51 was wel wat geflat teerd N.N. had wat meer geluk met het ma ken van doelpunten. N. Niedorp A behaalde een fraaie 40 zege op VCL A Hier was Booys de man, 3 maai lie hij den Langereizer-keeper vis sollen. N. Niedorp B wist een verdienstelijk gelijk spel tegen Sporters B te behalen. SCHAGEN POSTDUIVENVEREENIGING „HET OUDE SLOT." De Postduivenvereenigin* „Het Oude Slot", hield Zondag jongst leden een vlucht van Laroche Migennes, afstand 545 K.M. Los om 5 uur en 25 min. De eerste duif geconstateerd om 12 uur 22 min. 8 sec.; Uit slag G. Bos 1—6; P. G. de Beer 2—3; M. de Boer 4; H. Domper 5. Musscrt zegt Landdag van de N-S.B. Weer lunctlonnarissen naar Indië. Tijdens den drukbezochten landdag der N.S.B. heeft de leider Ir. Mussert een groote rede gehouden op den Goudsberg bij Lun- tcren. Spr. constateerde, dat van de verkie zingsbeloften der democratische partijen in 1937 niets is terecht gekomen; Ten aan zien van den internationalen toestand con cludeerde Ir. Mussert, dat Frankrijk naar den ondergang strompelt, aan Oostenrijk recht wordt geraan en Europa zich aan de greep van Moskou zal ontworstelen. Spr. hoopt dat Franco aan Spanje een toekomst zal geven. Wat Nederland betreft, spreker wilde de woorden „economische crisis eindelijk groot gebazel noemen. Oorzaken van neer gang bij ons, zeide hij, zijn de schending der Goddelijke orde en de vertrapping van het recht. Wij, riep spreker uit., zul len de orde herstellen, niet de boterproduc- tie inkrimpen ten voordeele van het mar garinekapitaal, niet het vee verder af slachten en daarna uit het buitenland vleesch invoeren, geen millioenen kilo grammen groenten en aardappelen vernie tigen eri niet den middenstand dooddruk ken door ondraaglijke overheidslastcn. Wij zullen de vreugde van den arbeid herstel len, regeren voor heel het volk en vrij heid, arbeid en brood brengen.... Spr. ontkende, dat de N.S.B. Nederland aan Hitier wilde uitleveren. De N.S.B. is een Nederlandsche nationale beweging en strijdt voor één vaderland, voor alle Ne derlanders. Daarna deelde Ir. Mussert me de, dat.de heeren Marchant et dAnscm- bourg en Geelkerken over een maand' naar Indië zullen gaan. Onbekende vliegtuigen veroorza ken opschudding in Fransch Spaansche grensgebied. Fransche luchtmacht krijgt scherpe orders Zondagmorgen hebben negen vliegtuigen van onbekend nationa liteit, die vermoedelijk door den mist verdwaald waren een tweetal bommen op het Fransche grensge bied bij Les Thcrmes alten vallen. Niemand werd getroffen. Een con tingent Fransche infanterie is schecps gegaan om de bewaking der grens te verzekeren. Het afweergeschut in actie. Nadat de toestellen hoven de dorpjes Les Thermês en Orgeix hadden gevlogen namen zij koers in de richting Barcelona. Om acht minuten over elven vlogen zij bo ven Fransch Cerdagne en vandaar tot ho ven het Fransche dorp Osseja, dat op 4 k. m. van Bourg Madame is gelegen. Het Fransche luchtafweergeschut kwam direct in actie. Er ontslond een zekere wanorde bij de vliegers, die in groepen van drie bijeen waren. Het was onmogelijk kentec- kenen aan de vliegtuigen op te merken. De toestellen vlogen op ongeveer 2000 m. hoog te. Volgens verklaringen van verscheidene getuigen waren de vliegtuigen, die het dorp Orgeix hebben bestookt, dricmotorigc vliegtuigen van grijze kleur, zonder herken- ningsteekens. Wie deed het? De Fransche minister-president Daladier stelt persoonlijk een diepgaand .onderzoek in. Hij zal in overleg met de militaire plaat selijke autoriteiten alle maatregelen bera men, die geschikt zijn om een herhaling van dergelijke incidenten te voorkomen. Intusschen heeft de Fransche luchtmacht reeds opdracht gekregen jacht te maken op alle vliegtuigen, die Fransch gebied in de buurt van de Pyreneën zouden bedreigen. Radio-Naeional heeft gisteravond een of- ficieele mededeeling van den generalen staf van Franco omgeroepen, waarin «net betrek king tot het bombardement op Fransch ge bied op de meest stellige wijze verklaard werd, dat de vliegtuigen der rechtschen de SpaanschFransche grens niet zijn gena derd, en dat alle operaties, waaraan recht- sche vliegtuigen hebben deelgenomen, zich hebben voorgedaan op meer dan 100 K.M. van de grens. Het betreft hier, zop wordt verklaard, een nieuwe manoeuvre der Marxistenleiders. Wij moeten er voor waar schuwen, dat nog meer aanslagen op Fran sche schepen worden voorbereid, met be hulp van vliegtuigen, die met de nationale kleuren zijn beschilderd, teneinde de open bare meening op een dwaalspoor te brengen en een Europeeschen oorlog te ontketenen. Opnieuw onbekende vliegtuigen! Gistermorgen om tien minuten over elf zijn negen vliegtuigen van onbekende nati onaliteit, komende uit de i'ïchting van Puy- morens, boven Fransch Cerdangc versche nen Zij begaven zich naar Spanje De Spaan sche batterijen van Puigcerda vuurden een honderdtal kanonschoten af. De Fransche luchtafweer van Nahuja vuurde waarschu wingsschoten af en de post van Tourniquet schoot een roode vuurpijl de lucht in. De vliegtuigen zijn in Spaa'nsche richting ver dwenen. In het spoor der Papoea's Nieuw-Guinea-expeditie vertrokken Met de „Mclchior Treub" van de K.P.M. is van Soorabaja de Nieuw-Guinea-expedi- tie-Archibold vertrokken. De expeditie wordt aldus de N.R.Ct., vergezeld door een mili tair geleide, dat onder commando staat van kapitein C. G. J. Teerink. De Amerikanen beschikken over een groo te vliegboot, die in staat is 3000 kg. lading mee te nemen, of 15 personen te vervoeren. Als basis van expeditie is Holandia geko zen, vanwaar alle leden der expeditie wor den overgevlogen naar het Prauwbivak Mombrano. Een militaire patrouille vertrekt dan naar het Noorden ter verkenning. Voorts zal een militaire groep een bivak opslaan aan het Kapitein Haga-meer, op 2700 meter boven den zeespiegel. Verder staat op het pro gramma een beklimming van de Wilhelmi- natoppen, vanwaar teruggekeerd wordt naar Membrano. Het plan is om een maand te verblijven in de buurt van den Doorman- top. Voor het grootste deel volgt de expeditie de route welke vroeger door don kolonel- titulair van Arckel, die in 1920 voor de eerste maal de Wilhelmina-top, beklom, in kaart is gebracht, terwijl verder een ruim gebruik zal worden gemaakt van de voetpa den waarlangs de Papoea's trekken om over den bergketen te komen. Schuschnigg nog vrijgezel I De oud-Bondskanselier verblijft niet in het Weensohe Gestapo- burean. Van gezaghebbende zijde wordt medege deeld, dat de berichten, dat oud-bondskan selier Schuschnigg bij volmacht zou zijn gehuwd, met gravin Fuggcr von Czernin\ geheel Onjuist zijn. Verder wordt ontkend, dat Schuschnigg zou zijn overgebracht naar liet bureau van de Gestapo te W.eenen. PYRIDINE, het nieuwe middel tegen draal- hartigheid, veritrijgbaar tegen zeer scherp concurreerenden prijs, bij II. RENTENAAR Jz., Schagerwaard, Agent firma W. Zaadnoord ijk. Te koop: 50 6-weeksche W. L. HENNETJES, H. RENTENAAR Jz., Schager waard. Te koop: 15.000 HERFST WITTE KOOLPLANTEN inmaak, 15 ct., per honderd, en aangeboden een mak Werk paard, voor den hooibouw, hij P. OVER, V estdijk, Heerhugo- waard, post N. Aangeboden: 30.000 GELE en 10.000 ROODE KOOLPLANTEN. II. KOUWF.NBERG, Winkel. Verloren, le Pinksterdag, gaande van Sehoorl naar Cam perduin. BLAUWE GABAR DINE REGENJAS, met cein tuur en twee rij knoopen. Gaar ne bericht of terugzending te gen beloonintr, hij C. DE BOER, Spoorbuurt 7, Anna Paulowna. 'Amerikanen koopen „kunstvoor werpen." Douane-beambten hebben een scherpe blik voor smokkelaars. Met weinige grepen halen zij het object, dat over de grens ge smokkeld moet worden, te voorschijn. Ook de douane-beambten aan de grenzen van Griekenland. Eenige dagen geleden viel hun pon reiziger op. die zich hij dé controle van zijn bagage bijzonder onrustig en nerveus gedroeg. „Laat LT de koffers toe", verzocht hij, „er zit niets bijzonders in." De douane beambten zochten dus bijzonder ijverig en vonden in een koffer zorgvuldig verpakt een steenen arm, die klaarblijkelijk aan het beeld van een vrouw moest toebehooren. De Amerikaan weigerde aanvankelijk in lichtingen te geven. Eindelijk echter be kende hij, dat dit een van de armen van de Venus, de bekende Venus van Milo zou zijn. De douane-beambten wisten toch, dat beide armen aan dit beeld ontbreken. Nu, hier was een van de beide lang vermiste armen, dien hij van een kunsthandelaar te Athene overgenomen had. Geen waardc- ohiect om het aan te Reven. Wat hij er dan voor betaald had? „10.000 dollar," antwoordde de Amerikaan en ver zocht, dat men hem, rtu spoedig de grens zou laten paséeeren. De douane-beambten stélden echter de Atheenschc politie van •een en ander op de hoogte en deze wendde zich tot. den kunsthandelaar Georgopo.ilus. Deze erkende, den arm voor 10.000 dollar aan dén Amerikaan verkocht te hebben. Men vroeg Georgopulus daaron, of hij den arm dan voor echt hield? „Echt?, Neen, geenszins!" Hij had in den laatsten tijd reeds drie armen van de beroemde Venus van Milo verkocht. Alle koopers wa- ren Amerikanen geweest. De zaken gingen goed en in het bijzonder naar armen, die aan de Venus van Milo zouden hebben toebehoord, was de vraag buitengewoon groot. Het staat op het oogcnblik nog niet vast, hoeveel Venus-armen er in het geheel in Athene verkocht zijn. Men kan zich echter voorstellen, dat de beroemde Venus, zou bieiu ^aar a"e armcn, die als de hare ver kocht werden, willen geven, aanmerkelijk te klein zou zijn, .om deze allemaal te dra- #en- iPat, de kunsthandelaar zich voor de rechtbank te verantwoorden heeft, is intus- sciien een bittere toegift. FIETSPADEN LANGS BERLIJNSCHE STRATEN. Waar op het oogcnblik de stad Berlijn, zoo te zeggen, geheel nieuw geschapen wordt, heeft men besloten, dat in de toe komst langs alle hoofdverkeerswegen fiets paden zullen worden aangelegd, die slechts hij wijze van uitzondering minder dan twee meter breed mogen zijn. Verder zal in de naaste omgeving van Berlijn een speciaal fietswegennet worden aangelegd. Het brandde in Assen. TEXEL, 7 Juni. 4de groote Lammerenznarkt. (Opgave £30 uur). De aanvoer op de markt was 3oo0 stuks (vorig jaar 4273). De prijzen liepen van 9,25 tot 12.50, midden prijs 10.50, in 1937 van 10.75 tot 15. De handel is vlug, maar de prijs zal nog wel iets op- loonen. 1 ALKMAAR, 6 Juni. Aardbeien 15—27, andijvie 1.70—4.30, as perges 12—38, bloemkool I 7—12.50, idem II 3—o, druiven 3S—41, kropsla 0.50-1.S0, kom kommers 4—8, postelein 0.12—0.30, peulen ■U—18, rabarber 6—8, raapstelen 0.70—1.10, radijs 0.5O—1.80, spinazie 0.33—1.04, enkele sperciehoonen 38.—, tomatc# 13.—, uien 4.o0, wortelen 6—9. PURMEREND, 7 Juni. 525 koeien: 200 vette p. kg. 6372 ct„ eelde f 110-230, molk f 200—295, per stuk; stie ren p. kg. 5458 ct., paarden f 90—210, vette kalveren p. kg. 30-50 ct., 538 nuchtere kalv. slacht f 7—17, 222 vette varkens, zout °7 5i' pcr 48 maf?ere f 25—38, 480 big gen f L>-24, 430 schapen f 17—31, 110 hok ken f 313, oOO lammeren f 812. ftOORDSCIIARWOUDE, 7 Juni. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDI.TK, 7 Juni. Aanvoer: 35000 Kg. aardappelen: Schof- muwftii 11.50-12.00. drielingen 11.00- k S-208.60, 4000 hos rabarber i.uO—7.G0, 1000 stuks bloemkool 6.50—13 10 2e soort 1.60-7.70, 12500 Kg. tomaten: A ld.oO—20.10, B 18.60—1S.90, C 21.10, CG 16.40.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3