Ned. ploegen beiden uitgeschakeld Ned. elftal geeft zich eerst na verlenging over Hoe Nederland van T s j echoslo vaki j e verloor Bep v* Klaveren! krijgt toch zijn groote kans Hongarije te sterk voor NecL Indië De Indische ploeg verliest met 0-6 Onze tegenstanders wonnen verdiend Spannende achtste finales, waarvan er vijf verlengd moesten worden en twee nog niet beslist zijn De op Zaterdag begonnen en den lsten Pinksterdag voortgezette achtste finales om liet Wereldkampioenschap hebben in-de verschillende Fransche steden zeer groote belang stelling genoten. Uit den aard der zaak ging ONZE belangstelling voornamelijk uit naar le Havre en Reims, waar resp. het Ned. elftal en het Ned.-Ind. elftal voor hun kans stre den tegen Tsjecho-Slowakye, resp. tegen Hongarije. Onze landgenooten hebben helaas geen succes geboekt: het Ned. elftal hield weliswaar 3 X 45 minuten stand tegen de vooral na rust sterkere Tsjechen, doch moest in het daarna volgende half uur verlenging driemaal capituleeren. Holland verloor dus met 03, eervoller dan de uitslag zou doen veronderstellen. Dat het cyferverschil zoo groot geworden is, mag grootendeels geweten worden aan liet feit, dat Holland in de verlenging met 10 man moest spelen. Ten aanzien van Ned.-Indië zijn de verwachtingen niet te pessimistisch geweest. Onze bruine landgenooten waren gedecideerd de minderen van de sterke Hongaren en verloren, nadat de rust met 04 was ingegaan, tenslotte met 06. Zoowel Nederland als Ned.- Indië zijn dus van verdere deelname uitgeschakeld. Het zijn spannende, enerveerende acht ste finales geweest, zooals de uitslagen duidelijk uitwijzen. Twee wedstrijden bleven zelfs, na 3 uur voetbal!, onbeslist, n.1. DuitschlandZwitserland (11)' en CubaRoemenië (38). Deze wedstrijden worden a.s. Donderdag overgespeeld. De F.I.F.A.-wereldkampioen, Italië, had de grootste moeite om van Noorwegen te win nen, hetgeen haar eerst in de verlenging gelukte (31) en ook het zeer sterk ge waande Brazilië bereikte eerst na verlen ging tegen Polen de kwart-finale (65!). Frankrijk tenslotte smaakte het genoegen met 31 van België te winnen, waardoor Zondag a.s. tegen Italië gestreden moet worden. Dat wordt een kasstuk voor het organisatie-comité Typeerend voor de spanning, die er heerschte is wel, dat van de 7 wedstrijden er slechts 3 in den normalen speeltijd van 90 minuten beslist werden! In de verlenging speelde Nederl. met 10 man Geflatteerde 3-0 zege der Tsjechen Nederland is door een 3O-nederlaag tegen Tsjechoslowakije uitgeschakeld van verdere deelneming aan de wereldkam pioenschappen voetbal. Nadat in den re- glementairen speeltijd beide landen er niet in geslaagd waren een doelpunt te maken, moest de strijd met twee maal een kwartier verlengd worden. In die verlenging speelde liet Oranje elftal met 10 man wegens het uitvallen van Van der Veen, die aan den linker-enkel gewond was. Het moreel van de Nederlandsche ploeg, welke anderhalf uur zoo moedig gestre den had, kreeg door de numerieke min derheid een geduchten knak en nu ook het uithoudingsvermogen een belangrijk woord ging meespreken, moest Oranje wel voor de Tsjechen capituleeren. Intusschen had het Nederlandsch elftal een interessant spel te zien gegeven en menig een was de overtuiging toegedaan,, dat als Nederland in de eerste helft de leiding had kunnen nemen en dat heeft toch verschei dene malen binnen de mogelijkheden gelegen dit de Tsjechen zóó gedemoraliseerd zou hebben, dat de kans op een uiteindelijke Hollandsche overwinning zeer groot zou zijn geweest, een feit, hetwelk ons door verschil- schillende Tsjechische officials ronduit werd toegegeven. Tsjechoslowakije heeft de overwinning, dank zy het in de tweede helft vertoonde spel, wel verdiend, maar de doelcijfers geven de ver houding geenszins weer. Met eere werd verloren van een Tjechisch team, dat na afloop dolgelukkig met deze moeilijk behaalde overwinning was. Met be langstelling zullen wij de verdere verrichtin gen van Tsjechoslowakije in het tournooi gadeslaan. Zondag 12 Juni wacht dit land een nieuwe bijzondere krachtmeting, want dan is Brazilië in Bordeaux de tegenpartij voor den kwarteindstrijd. De wedstryd. Het Stade Municipal van Le Havre bood, toen wij er een half uur vóór den aanvang arriveerden, een gezelligen knussen aanblik. De Tribunes zijn dicht bij het veld gebouwd, Zoodat de toeschouwers vlak bij de lynen zit ten, waardoor een intieme sfeer ontstaat en de kijklustigen direct contact hebben met alles, wat op het groene tapijt voortvalt. Het veld, dat in de zon lag te glanzen, had een fraaien grasmat, zooals onze voetballers dat in eigen land gewend zijn. De beide overdekte tribunes waren reeds spoedig met duizenden kijklustigen gevuld en toen het aanvangsuur naderde, hadden zich een 20.000 toeschouwers binnen de muren van het stadion verzameld. Onder hen bevond zich een groot contingent Hollanders, allen ge tooid met de nationale kleuren en rood-wit- blauwe vlaggetjes in de handen. Wij hoorden een getal van 800 Nederlandsche supporters noemen, terwijl de Tsjechen met een aanhang van 200 man waren verschenen. Hollanders en Tsjechen kwamen tegelijk het veld op. Onze landgenooten in oranje shirt met witte broek, de tegenstanders in wit shirt en roode pantalon. Het Wilhelmus werd door de muziek ten gehoore gebracht en prachtig klonk het al oude lied, krachtig meegezongen door de aan wezige Nederlanders, door het stadion. Ver volgens speelde het muziekcorps het Tsje chische volkslied, waarna de Fransche scheidsrechter Leclerq beide aanvoerders, Van Heel en Planicka bij zich riep voor den toss. Van Heel was de gelukkige en koos den wind, die over de lengte van het veld stond, mee, terwijl de Tsjechen bovendien nog te gen de zon in speelden. Het begin was veelbelovend. Holland kreeg de eerste kans, toen het leder hoog voor het Tsjechische doel werd gespeeld en De Harder fraai inkopte. Maar Planicka bewees onmid dellijk, dat de meest beroemde doelverdediger van Centraal-Europa nog steeds een keeper met groote talenten is. Kort samenspelend, trokken de Tsjechen ten aanval, maar onze verdediging wist het gevaar te keeren. Snel golfde het spel op én neer en na vier muni- ten mocht Wels reeds den eersten hoekschop nemen, welke evenwel kon worden wegge werkt. Maar de kleine Unitas-man kreeg di rect daarop het leder nog eens toegespeeld, hij zette voor, maar Vente kon vlak voor doel den effectvollen bal niet meer bereiken. De Harder zat intusschen ook niet stil en na tien minuten spelen ontstond een zeer span nend moment voor het Tsjechische doel. Van der Veen had den bal in het midden gekre gen, plaatst naar Wels, keeper Planicka liep uit, viel, raakte het leder kwijt. Van der Veen was er direct bij, schoot in den doel- mond, een worsteling ontstond, een schot van Vente werd door Burger, daar Planicka nog steeds niet was teruggekeerd, met de knieen er uitgehouden. Nog was de bal niet wegge werkt, Smit loste een scherp schot, dat juist over de lat ging. De Tsjechen, geprikkeld door het dreigende gevaar, vielen enthousiast aan met het resul taat, dat zij kort achter elkaar twee hoek schoppen konden nemen, zonder succes even wel. Maar het initiatief bleef voorloopig bij Nederlander. De Harder op den linkervleugel, was zeer actief en enkele malen slaagde hij er in Kostalek te passeeren, maar voor den doelmond lukte het niet, zoodat de Tsjechi sche defensie met Burger aan het hoofd steeds gelegenheid kreeg, zij het niet zonder moeite, met succes in te grijpen. Zoo verlie pen de eerste twintig minuten met een voor het oog zeer aantrekkelijk vlot spel, waarbij ongetwijfeld Holland de meeste kansen had gehad. Hetgeen voldoende gedemonstreerd werd uit het feit, dat Planicka in die periode reeds negen maal handelend had moeten op treden en Van Male slechts 1 keer voor een kalm schot. Na een half uur zette onze rechtervleugel keui'ig samenspelend een snellen aanval op. Het leder belandde bij Smit, die een schot in zond, laag in den rechterhoek, maar Planicka was wederom op zijn post. Zonder met iemand in aanraking geweest te zijn, bleef Smit lig gen. Hij moest even het veld verlaten, doch keerde na enkele minuten gelukkig terug. Het spel bewoog zich nu meer op het midden veld, het tempo verslapte in de laatste minu ten voor de rust aanmerkelijk, waarbij de Tsjechen iets meer in den aanval waren, zon der echter in staat te zijn een behoorlijk schot te lossen. Zoo kwam de rust met blan ken stand. De tweede helft. In de pauze vernamen wij, dat een omzet ting in de Hollandsche voorhoede zou worden aangebracht. De Keuze Commissie plaatste Van der Veen op den linkervleugel, zoodat hij weer, evenals in het jeugdelftal, naast Dr Harder stond, Smit kwam op de midvoor- plaats, welke hij in de competitie bij Haarlem altyd inneemt. Zou dezè verandering tevens een verbetering in de productiviteit onzer voorhoede brengen? De wind was intusschen geheel gaan lig gen, zoodat de Oranjehemden alleen het na deel van de zon tegen hadden. Van Male had hier natuurlijk het meeste last van. Bijna was hij, enkele minuten na de hervatting, verrast door een laag, hard schot van Ne- jedly, van grooten aTstand gelost, maar ofschoon de F yenoorder den bal niet klem- vast had, liep geen der Tsjechen toe om deze kans te benutten. Een tegenaanval van de Nederlandsche voor hoede bood Vente een prachtige kans de score te openen, maar de Feyenoorder faalde met zijn schot. De Tsjechen bleken echter niet van plan om hun 'hèil in de verdediging te zoeken. Integendeel, met kort passenspel trachtten zij Caldenhove c.s. te overrompe len en werkelijk dreigde er vooral van den linkervleugel RulcNejedly gevaar. Een maal kon Paauwe slechts op het nippertje redden, toen Van Male reeds gepasseerd was, zij het ten koste van een hoekschop. Door het open karakter van de Hollandsche aanvallen bleven deze, hoewel misschien minder talrijk, voortdurend gevaarlijk. Een prachtige pass van Vente naar den vrij- staanden Wels was de inleiding voor een schitterenden aanval van Oranje. Wels legde Van Male den bal even stil, een afgemeten voorzet volgde, het leder kwam bij De Harder, die onmiddellijk inschoot. Planicka viel uit en dook en greep het leder schitterend klem- vast! Ons inziens gaven de Tsjechen in deze periode aanleiding tot forsch spel, maar de heer Leclercq greep onmiddellijk in en zelfs moest Riha een waarschuwing in ontvangst nemen. Maar de- zelfde Riha kwam even later Calden hove voorby, zijn voorzet kwam bij Simunek, die in 't uiterste linker hoekje kopte Lang uitvallend grabbel de Van Male het leder nog juist uit zijn doel. Een schitterende safe! Een licht veld- overwicht van Tsjecho Slowakye was na 20 minuten toch wel merkbaar Verscheidene hoek schoppen waren er het gevolg van en we noteerden er op Van Male's doel kort na elkaar niet minder dan vier. Enkele prach tige scoringskansen kregen de Tsjechen daar bij, maar het Nederlandsche doel was als dichtgenageld. Smit bleek inmiddels naar de rechtsbinnenplaats verhuisd te zijn, ter wijl Vente weer als midvoor ging spelen. Na een half uur spelen waren er 9 hoek schoppen op het Nederlandsche doel geno men. Aangezien onze middenlinie zich geheel op haar verdedigende taak moest instellen, was onze voorhoede geheel aan haar zelf over geleverd, terwijl de Tsjechische midden linie voortdurend achter den aanval aan zat. De Hollandsche aanvallen waren zeer beperkt niettemin wist de Oranjevoorhoede nog twee hoekschoppen te forceeren. Na 35 minuten bracht De Harder uitstekend op, zijn als voorzet bedoeld schot werd door Planicka gestopt, juist voor de voeten van den toeloo penden Vente pikte de keeper het leder weg. In de laatste tien minuten was het spel weer wat meer verdeeld. Het zag er naar uit, dat de ontmoeting in een gelijk spel zou eindigen. En toen scheidsrechter Leclercq het einde aankondigde, was de stand inderdaad nog steeds blank. De verlenging. Er moest dus verlengd worden, twee maal een kwartier. Na vijf minuten rust keerden de beide elftallen in het veld terug. Van Heel won den toss opnieuw en koos de zon, die thans met een zeer schuinen hoek op het veld scheen, mee. De wind was geheel gaan liggen De eerste aanval was voor de Tsjechen. Bij de cornervlag trachtte Van der Veen, die teruggekomen was om den bal op te halen, het leder te bemachtigen. Een der Tsjechen sprong hem daarbij op den linker voet. De Heraclesspeler bleef met erge pijn op het veld liggen en moest naar de kleed kamer gebracht worden. Hier bleek, dat de oude blessure aan den linkerenkel, tegen Schotland opgeloopen, geraakt was. Het was onmogelijk voor hem om verder te spelen, zoodat Nederland de yerlenging van een half uur met tien man moest spelen. De beslissing gevallen. Onmiddellijk trachtten de Tsjechen van deze numerieke meerderheid te profiteeren. Alles zetten zij op den aanval. De hoekschop, na de botsing, waarbij Van der Veen betrok ken was, ontstaan, werd achter geplaatst, maar de Tsjechen kwamen terug. Onze ver dediging sloeg den aanval af, doch het leder werd slechts half weggewerkt. Kostalek liep snel toe en zond van zeker wel 30 meter afstand een scherp schot in. Via een been van een der spelers, die zich nog vlak voor het doel bevonden, vloog den bal in den lin kerbovenhoek, onhoudbaar voor Van Mate, 0—1. Met tien tegen elf man, waarbij Smit voorts nog op halve kracht speelde, was het voor onze landgenooten een"" hopelooze taak den achterstand in te halen. De Tsjechen bleven, hoe kon het anders, sterker. Het moreel van de Oranjehemden was geknakt, er was een bres geschoten in den muur, die twee maal drie kwartier had stand gehouden. Eerst miste Zeman voor open doel een voor zet van Rulc en enkele minuten later schoot de laatste, toen Van Male tevergeefs eer. hoogen bal trachtte te onderscheppen, in het verlaten doel, waar Caldenhove nog op het nippertje het leder met het hoofd er uit kon houden. Na een kwartier werd gewisseld. Het spe'- beeld bleef hetzelfde. De Tsjechen bleven voortdurend druk uitoefenen en vijf minuten na de hervatting scoorde Nejedly na geraffi neerd samenspel van het binnentrio, waar tegenover onze achterhoede machteloos stond het tweede Tsjechische doelpunt, 02. Van Heel ging naar voren om de vier aanvallers te .■iteunen en te trachten althans de eer te redden. Bij een van de weinige uitvallen kreeg We'.s den bal toegesneld, na een korte rush plaats1 e hij scheip /oor h ^t doel, waar De Harder den bal naar voor het in- raPnen had. Maar m -i o'aats van met len binnenkant v. zijn schoen te schieten., raakte hij het leder met den wreef, waar door het schot onzuiver werd en naast ging. Aan den anderen kant zond Rulc een zeer hard schot in, dat Van Male, die den geheelen wedstrijd in buitengewonen vorm was, prach tig stopte. In de laatste minuten gaf Holland, volkomen uitgespeeld, den strijd op, Zeman slaagde er nog in een derde doelpunt voor zijn land te fabriceeren, terwijl Wels een keurig schot inzond uit een voorzet van De Harder, maar Planicka was er al weer bij. Zoo kwam het einde van den wedstrijd met een 30 overwinning der Tsjechen. Van Heel Uitslagen Wereldkampioenschappen De uitslagen van de achtste finales van het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal luiden als volgt: Parijs: DuitschlandZwitserland 11 (na verlenging) Parijs: FrankrijkBelgië 31. Marseille: ItaliëNoorwegen 21 (na ver lenging). Toulouse: CubaRoemenië 33 (na ver lenging). Havre: NederlandTsjecho-Slowakije 03 (na verlenging). Reims: Nederlandsch-IndiëHongarije 06 (rust 04). Straatsburg: BraziliëPolen 65 (na ver lenging). De beide onbesliste wedstrijden worden Don derdag overgespeeld. Duitschl-Zwitserl. 1-1 Beide ploegen hebben haar groote kans gemist. De wedstrijd ZwitserlandDuitschland, waarmede het groote voetbaltournooi om den Gouden Wereldbeker werd ingezet, heeft geen der ,twee strijdende partijen in de volgende ronde kunnen brengen, zelfs niet, nadat er tweemaal een kwartier was verlengd. Het bleef 11, een resultaat, dat reeds in de eerste helft werd verkregen en waarmede eigenlijk geen der partijen tevreden kan zijn. Beiden lieten zij de overwinning glippen: de Zwitsers in die periode in de tweede helft, toen er een kwartier lang slechts één elftal in het veld stond, het Zwitsersche, dat het Duitsche doel belegerde met een fanatisme en een over gave, dat het ieder oogenblik leek alsof de Duitschers definitief de vlag moesten strijken, en de Duitschers in de eerste tien minuten van de verlenging, toen op hun beurt de Zwit sers er niet aan te pas kwamen en nauwelijks den bal naar de andere helft wisten te werken. Maar de harde rake voltreffer kwam maar niet, noch aan de eene noch aan de andere zijde bij gebrek aan een schutter van extra klasse. iSa&ien Het gevecht met Tenet om dffl Europeeschen titel gaat door. Zoowel van Klaveren als Christofordidii hebben zich eenigen tijd geleden tot de Intel-' national Boxing Union gewend met het ver zoek te worden erkend als uitdager van Tenet in een gevecht, waarbij de Franschman zijl Europeeschen titel op het spel zou zetten. De I.B.U. besloot, zooals men weet, dei Griek als uitdager te erkennen. Dit besluit echter is genomen, voor Van Klaveren 23 Mei j.1. Christoforidis op punten overwon Na dit gevecht werden onderhandelingen aan geknoopt met Tenet voor een wedstrijd op 17 Juli in het Feyenoord-stadion tegen Van Klaveren, waarbij de Franschman zijn Euro peeschen titel inzette'. Een contract werd opgemaakt en onder teekend, aan de I.B.U. toegezonden en door deze instantie goedgekeurd, zoodat het gevecht op 17 Juli a.s. in ieder geval door zal gaan. Mocht Van Klaveren win nen, dan is hij Europeesch kampioen en. zal hij door de I.B.U. officieel erkend wor den als candidaat voor een gevecht om het wereldkampioenschap in het middenge wicht met den huidigen titelhouder, deii Amerikaan Freddie Steele. De wedstrijd is vastgesteld over 15 ronden van 3 minuten. Niettemin een moedig verzet Gebrek aan ervaring speelt parten De Nederlandsch-Indische voetbalploeg heeft in de achtste finale van den wed strijd om het wereldkampioenschap een 60-nederlaag tegen Hongarije geleden. Een zware nederlaag dus. En niettemin een nederlaag, die niet zonder hoop voor de toekomst is. In de eerste plaats immers zou menig Europeesch land tegen dit Hon- gaarsche elftal met niet veel barmhartiger cijfers zijn ondergegaan. In de tweede plaats mochten wij bij de Indische ploeg spelers en eigenschappen ontdekken, die iets doen verwachten. Wat de Indiërs in hoofdzaak missen, is ervaring en systeem. Die ervaring moeten zij allereerst hebben: een spelsysteem volgt dan vanzelf. Het spelverloop. Voor de champagnestad was de wedstrijd d e gebeurtenis van den dag. In het Stadion,, dat 20.000 plaatsen heeft, waren zeker 16.000 men- schen aanwezig, toen het spel begon. Het was een aardig oogenblik, toen de kleine, tengere Indische ploeg zich naast de forsche Hongaren opstelde, om, na naar de tribunes een buiging te hebben gemaakt, de volksliederen aan te hooren. Een handjevol Nederlanders ondernam het, het Wilhelmus mee te zingen. De eerste indruk van het Indische spel was ongetwijfeld gunstig. Van vrees of zenuwach tigheid was werkelijk niet veel te bemerken en de kleine kerels wierpen zich waardig in den strijd. Tegelijkertijd echter kwamen ook de te kortkomingen reeds duidelijk aan den dag: slecht plaatsen, vaak slecht opstellen en een onzekere, talmende houding bij Hohgaarsche aanvallen. Niettemin hield de verdediging, die het overigens reeds dadelijk hard te verant woorden kreeg, aanvankelijk kranig stand. Na vijf minuten werd de eerste hoekschop op het Indische doel genomen. Onmiddellijk gevolgd door een tweede. De Indiërs, die tot dusverre tegen de Hongaarsche verdediging nog niet veel konden uitrichtten, kwamen daarna tot hun eersten goeden aanval, die tot een hoek schop leidde. Patuwael kopte den bal over. Wat later ging een schot van Soedarmadja naast. In de 14de minuut ontkwam Indië aan een doelpunt, toen een goed schot van Sarosi van den binnenkant van de paal in het veld terugstuitte. Maar reeds in de volgende minuut kon Hongarije de leiding nemen, toen Kohuti, die al te veel werd vrijgelaten, uit een voorzet van rechts den bal in het net schoot (01). Even later treuzelde de Indische verdediging bij het aanvallen van Toldi, waardoor deze ge legenheid kreeg, met een laag schot in den uiterste hoek te scoren (02). In de volgende minuten konden we eenige goede dingen van de Indiërs zien. Een gevaar lijk schot werd uitstekend door keeper Mo- Heng gehouden. Taihuti bracht eenige malen goed op. Anwar was meermalen den zwaren Hongaren op zijn vleugel te vlug af. Hong Djien schoot op een pass van Soomers naast. De voorhoede was nu en dan voor het Hongaar sche doel niet ongevaarlijk. Na 23 minuten kreeg Taihuti, toen de verdediging gepasseerd was, een schitterende kans om te scoren, maar in zijn zenuwachtigheid schoot hij nog naast. Toen kwam het succes weer aan den anderen kant: het was Sarosi, die na 25 minuten op een voorzet van rechts doelpuntte (03). Na dit doelpunt leek het/ of het spel der Indiërs was afzakte. Door hun veel grootere techniek en door hun rust beheerschten de Hongaren het spel. Wel zetten de Indiërs nu en dan aardige en zelfs verrassende aanvallen op, maar voor het doel raakten ze meestal de kluts kwijt. Nadat de Hongaren een prachtigen kans gemist hadden, moest Mo-Heng het na deel van zijn kleine lengte ondervinden: een hoog voor het doel zwevende bal bereikte Zsengeller eerder met zijn hoofd dan de keeper met zijn handen .(0—4), De Indiërs, die luide door het Fransche pu bliek werden aangemoedigd, weerden zich nu weer beter en Hada kreeg een schot van Patuwael te stoppen. De Hongaren bleven in tusschen spelevaren op de onzekerheid van Mo-Heng: zij schoten zooveel mogelijk. Maar tot de rust konden zij geen doelpunten meer maken. In het eerste kwartier na de hervatting waren de Indiërs vrijwel voortdurend inge sloten. De geroutineerde Hongaren stuurden hun tegenstanders vaak van het kastje naar den muur en middenlinie en achterhoede zon den alles terug in de richting van het Indi sche doel. Toen Mo-Heng eenmaal gepasseerd was, kopte Meeng, op de doellijn staande, den bal nog terug. Samuels deinsde er niet voor terug, harde schoten der Hongaren terug te koppen, zoodat hij eenige malen verzorgd moest worden. Het liep den Indiërs in dezo periode oo kniet erg mee, rrtaar ze hielden desniettegenstaande vast. De Chineesche lin kervleugel kreeg na een algemeenen doorbraak weer een aardige scoringskans, doch de i-imi- garen konden ook nu weer redden. Een vol gende aanval leverde een hoekschop voor da Indiërs op. De Hongaren bleven natuurlijk het heft handen houden. Uit een hoekschop schoot Toldi laag en verraderlijk in, maar Mo-Heng wierp zich als een kat op den bal en had hem. Een half uur lang voorkwamen de Indiërs doelpunten. Toen kreeg Zsengeller een goeden kans, terwijl Samuels weer eens op den grond lag, en het was 05. Even later mocht Hada een schot van Soedarmadja vallend stoppen, Aan den andéren kant bedierf Sarosi een prachtigen kans. Mo-Heng, die beter speelde dan voor rust, kwam in botsing met Foldi, die viel en bleef liggen. Een der Hongaren vond het noo* dig, het keepertje hiervoor een waarschuwing te geven en de scheidsrechter verzuimde den Hongaar van het veld te sturen. Daardoor was het spel gedurende de laatste minuten iet of wat geprikkeld. Twee minuten voor het einde kreeg Sarosi uit een voorzet van Sas nog een kans, die hij gebruikte en zoo kwam het einde met 60 overwinning vooi de Hongaren. Nabeschouwing Zooals gezegd: de Indiërs hebben ons een spel laten zien, dat niet zonder hoop voor d( toekomst is. Natuurlijk: zij waren in deze ontmoetin verre de minderen. De Hongaren speelde; sterk, beheerscht, technisch hoogstaand spe' Hooge ballen waren steevast een prooi vooi de Hongaren, die daarop gingen speculeerei en den bal liefst hoog in een kluwen spelen plaatsten. Tegenover dit physieke nadeel hadden dj kleine Indiërs het voordeel, dat zij intens lenig (1 en veerkrachtig waren, en daarbij lang nieL vreesachtig. Zij sprongen overal onvervaard^ tusschen, zwenkten om de Hongaren heen oL' tusschen hen door en menigmaal waren zij dea professionals in een duel te glad af. Samuels en Meeng speelden werkelijk e< uitstekende partij. De eerste heeft heel wi Hongaarsche aanvallen onderbroken en hei wat schoten op het doel met zijn lichaani gekeerd. Hij speelde ook met verstand, het) geen ook van Meeng, den spil, gezegd kan worden. Ook deze heeft heel wat opgeruimd en hij plaatste ook herhaalde malen goed naaij zijn voorhoede. In het doel was Mo-Heng vrij zwak, en datj in ernstiger mate voor dan na de rust, de maa was al te bewegelijk en behandelde zelfs eenj voudige ballen zoo nerveus, dat alle gevóél van veiligheid wel verloren moest gaan. Ei dan de handicap van zijn kleine lengte. In de achterhoede deed Hukom naas Samuels veel nuttig werk, terwijl in de mid denlinie Anwar door zijn handigheid en vast houdendheid opviel. Minder te prijzen wat het spel van den aanvoerder Nawir, die blijK baar beneden zijn gewonen vorm bleef. De voorhoede was als geheel niet zeer sterR hetgeen voor een groot deel op rekening kom van het falen van Zoomers. Daardoor ont brak het verband in deze linie eri moesten vleugels veel alleen doen. Op den rechter vleugel toonde Taihutu veel doorzettingsver mogen en met Patuwael speelde hij soms hei aardig samen. De linkervleugel was wellicb wat minder actief, hoewel ook Soedarmadj moedig doorliep en volhield. Hong Djien ha' het op zijn vleugel wel heel moeilijk tegen d Hongaarsche verdediging. De geheele voorhoede miste een goed schol Indië heeft ongetwijfeld kansen gehad om tegenpunt te maken, doch de schutter brak. tter on'i

Schager Courant | 1938 | | pagina 6